PSV in (bijna) alle opzichten de beste SPORT 3 Onbevredigend vertrek van een gekrenkte vedette Geen goals en pirouettes, wel slagroom op de taart d bijt isrechter 11 Iglo, ong blijft nog l sr jaar bij Ajax 1. langer oda JC ofc verspeelt in slotfase Cornelisse réÜ Groningen ter neemt ergeld aan :aay meest uctieve speler Ui id-PSVer "jusselers ^rieden De Graafschap wendt bankroet op nippertje af Bergkamp en Van Persie kapen FA Cup weg voor de neus van Van Nistelrooij Scoren is het probleem bij FC Den Bosch l c doe lg v li pi je e rn aar n di )aai ik conï' sn, at 1 /ad geli Joo :-jai i op ronif1 >f te favin o inn ie ro wf :ijn F6' als maandag 23 mei 2005 sch - Een politiehond isteren in de tweede helft Den Bosch - FC Utrecht lariteit op de tribunes De viervoeter zette zijn in de broek en bil van echter Geutjes op het ut dat deze langs de zij de. Na een kort bezoek kleedkamer kon Geutjes rk voortzetten. dam - Nigel de Jong esloten nog minimaal r bij Ajax te blijven. De dammer, die gisteren et Ajax-publiek werd ge- tot beste speler van het heeft sinds de aanstel- 1 Danny Blind als coach club een basisplaats als jalf. „Daarom heb ik be- e blijven. Ik heb het ge- ik hier nog niet klaar mg ,e w - Celtic heeft gisteren otminuten van het duel r jtherwell de Schotse it jj, ltitel verspeeld. De kop- af een 1-O-voorsprong 1 den en verloor met 2-1 lor Glasgow Rangers ver- 1 kampioen werd. De raai van Celtic klopte zelf lian met 1-0. De Rangers het seizoen af met 93 één meer dan Celtic. Yuri Cornelisse verruilt '„.kor FC Groningen. Cor- 1 na RKC bij NAC pas een ief, tekent in Groningen ie jaar. iau - De politie in het Kielce heeft een scheids aangehouden nadat de- ergeld had aangenomen, nan i werd opgepakt nadat ie 100 euro had ontvangen hel1 undercover agent. De le n zou het geld hebben •0ve omen om twee wedstrij- di de hoogste Poolse voet- ei sie te beïnvloeden. Tege- n t de verdachte werd el- em n bestuurslid van de scheidsrechtersvereni- rste ngehouden. De de iisti plai ven/anp - Oud-PSVer russelers is vrijdagavond kort ziekbed overleden, ibantse voetballer over- het Móxima-ziekenhuis Ihoven aan de gevolgen n hartstilstand. Hij is 71 'vorden. Dat maakte zijn lit i zaterdag bekend. >eriode 1951-1965 speel de isselers, vader van voet- Is Geert Brusselers, 378 n titiewedstrijden voor de tstüvense club. Daarin hij 102 doelpunten, last kwam hij viermaal hëe 'et Nederlands elftal. Op ^e2tember 1955 stond hij het veld toen voor het n de geschiedenis een t 'm andse club actief was in er ropacuptoernooi (Rapid PSV). ers, die na zijn actieve i bestuurslid technische Jij PSV werd, is lid van ïste bij de Eindhovense sionist. door Peter van Duyl den haag - Met het ene punt dat PSV gisteren bij Roda JC weghaalde, kwa men de Eindhovenaren uit op een totaal van 87 punten. Dat is het op vier na hoogste puntentotaal dat de kampioen van Nederland - gerekend naar het sys teem van drie punten voor een over winning - ooit behaalde. Ajax blijft re cordhouder met een eindtotaal van 93 punten (1972). In de historie van het Nederlandse be taalde voetbal werd alleen Ajax ooit kampioen met meer punten. De Am sterdammers deden dat - buiten 1972 - zelfs vier keer: in '73 (90 punten), '98 (89) en '95 (88). Overigens werd PSV ook in 1986 kampioen met (omgere kend) 87 punten. PSV was dit seizoen in (bijna) alle op zichten de sterkste van Nederland. De ploeg van Hiddink won de meeste wedstrijden (27), verloor de minste (1, thuis van Roda JQ en het kreeg veruit de minste tegengoals: slechts achttien, een fractie meer dan een half tegen doelpunt per wedstrijd. Alleen de papieren titel 'meest pro ductieve ploeg' moest PSV aan Feyen- oord laten. De zes goals tegen ADO Den Haag brachten de Rotterdammers op exact negentig treffers, één meer dan PSV. Degradant FC Den Bosch scoorde het afgelopen jaar de minste goals: 23. De Graafschap boekte de minste zeges van alle clubs in de eredivisie. De ploeg van Gert Kruys won slechts vier van zijn 34 wedstrijden. De defensie van de Doetinchemmers incasseerde ook de meeste treffers (78). De afweer van RBC Roosendaal (77) en FC Den Bosch (75) was evenmin erg gedegen te noemen. NEC mag zich dit jaar de koning van de gelijke spelen noemen. De Nijme- genaren kwamen tien keer uit op on beslist. De top 5 van de eredivisie wordt ge vormd door dezelfde ploegen als twaalf maanden geleden, alleen de volgorde verschilt. PSV, Heerenveen en AZ (twee plekken zelfs) stegen, Ajax en Feyenoord gaven een plekje prijs. De meest positieve verrassing van dit seizoen is Vitesse. DeAmhemmers ein digden vorig jaar als zestiende, maar werden nu keurig zevende. Verder lijkt de eindrangschikking verdacht veel op die van vorig jaar. Alleen NAC Breda (van 9 naar 15) en RBC Roosendaal (van 12 naar 16) werden een flink stuk naar beneden gedrukt. Feyenoorder Dirk Kuijt kroonde zich voor het eerst in zijn loopbaan tot top scorer van de eredivisie. De Katwijker maakte 29 doelpunten, negen meer dan zijn eigen persoonlijk record. Vo rig jaar was Mateja Kezman nog de beste schutter, hij maakte toen 31 goals. Salomon Kalou (ook Feyenoord) kwam tot twintig goals, Jan Vennegoor of Hesselink (PSV) maakte er negen tien. Kuijt kwam dit seizoen alle 34 duels in actie en scoorde gemiddeld 0,85 doel punt per duel. Gemeten naar rende ment per speelminuut is Groningen- spits Erik Nevland een goede tweede. De Noor (16 goals in 20 wedstrijden) kwam tot een gemiddelde van 0,80 per wedstrijd. Overigens is Dirk Kuijt pas de vijfde Feyenoorder die de beste doelpunten maker van de eredivisie wordt. Alleen Ove Kindval (drie keer), Peter Hout man, Pierre van Hooijdonk en Piet Kruiver gingen de international voor. Nooit maakte een speler van Feyen oord meer dan dertig goals in één sei zoen. De Katwijker vierde gisteren tegen ADO Den Haag een persoonlijk hoog tepunt. Hij maakte zijn honderste doelpunt in de eredivisie. Kuijt scoor de 51 maal voor FC Utrecht en de af gelopen twee jaar dus 49 keer voor Feyenoord. Hij is met 24 jaar en tien maanden één van de jongste spelers uit de historie die de honderd volma ken. Alleen Marco van Basten (21 jaar, 10 maanden) en Dennis Bergkamp (24 jaar precies) deden het sneller. de - Roda JC heeft het ■X met aanvaller Aruna j1" pengebroken. De spits Te in Kerkrade een nieuw i voor drie jaar, met een oor nog eens twee sei- Zijn oorspronkelijke mis liep af in de zomer 5. Koné stond de afgelo- in de belangstelling van is. Een tussentijdse t 3 dit seizoen naar Ajax ff if omdat de Ivoriaan in Tdam niet door de medi- uring kwam. Ook PSV eresse hebben getoond. door André Hoogeboom amsterdam - Twee minuten voor tijd kreeg hij zijn publieks- wissel. Ajax stond voor met 2-1 en had dat vooral aan zijn in breng te danken. Rafael van der Vaart scoorde tegen Groningen de gelijkmaker en bereidde de winnende treffer voor in het slotduel van het seizoen. Hij is persoonlijk akkoord met HSV Hamburg, de nummer acht van Duitsland. Voor een contract van vier jaar en hij zei gisteren nog maar eens dat hij een goed gevoel had bij zijn nieuwe club. Ondertussen riep Danny Blind vanaf een ander podium dat wat hem betreft Rafael van der Vaart niet weg hoeft; sterker dat Ajax nu toch op zoek moet naar een speler die per seizoen acht tot tien goals maakt. Ook zei Blind dat er nog geen akkoord tussen de clubs was bereikt en dat er dus nog niets zeker was. Het was een lege frase, want de trainer weet wel beter. Van der Vaart speelde gisteren écht zijn laatste wedstrijd in het shirt van Ajax. Eerder, op het veld van de Are na, hing er even een wolk van weemoed in de Arena, schalde zijn persoonlijke hymne van de tribunes: „Van der Vaart, Van der Vaart, wie kent hem niet...." Maar in tegenstelling tot Het Afscheid van een andere Ne derlandse voetbalvedette, Mark van Bommel bij PSV, bleven in Amsterdam de tranen achter wege. Rafael van der Vaart, die vanaf de C-tjes bij Ajax heeft ge speeld, hield zijn emoties nuch ter in bedwang. „Dat kwam ook omdat het eigenlijk nog niet echt rond is. Ik ben er wel uit maar de clubs nog niet. Maar het voelde wel degelijk als een afscheid." De high-five langs de reserve bank, de handjes van de trai ners en de assistenten, de om arming van zijn ploeggenoten. Hij onderging het allemaal met een glimlach, maar erkende na afloop wel dat hij zich wat vreemd voelde en tussentijds steeds op de klok keek, omdat het aftellen echt was begonnen. Omdat hij bang was dat zijn laatste wedstrijd nog drama tisch zou eindigen. „Ik was steeds aan het kijken hoe lang we nog moesten." Het goede gevoel bij zijn nieu we club werd deels gevoed door zijn eerste kennismaking vorige week. „Ik mocht niet alleen ko men, maar moest mijn vriendin meenemen. Dat zegt alles over de manier waarop ze met spe lersvrouwen omgaan, heel an ders dan bij Ajax." Toch zal er een licht gevoel van teleurstelling overheersen, zo wel bij zijn fans als bij hemzelf. Van der Vaart werd gezien als De Verlosser, de nieuwe Johan Cruijff, de voetballer die Ajax op een hoger plan zou brengen. Op zijn zeventiende debuteerde hij onder Co Adriaanse en be klom de hoogste pieken. Weer galoze goals, briljante acties. Maar vorig seizoen stokte zijn ontwikkeling, deels door bles sures, deels door een vormval. Hij kreeg een conflict met de vorige trainer, Ronald Koeman, en haalde vervolgens nooit meer zijn topniveau. Geen Europese topclub, geen Barcelona, geen Real Madrid, waarvan drie jaar geleden nog werd gedroomd. Aan zijn hand zou Oranje zelfs naar de we reldtitel in 2006 snellen. Het wordt een Duitse middenmo ter, HSV speelt niet eens in een Europese competitie. Een foute keuze, zo vindt zijn voormalig mentor Co Adriaanse. „Er Rafael van der Vaart verlaat het veld na zijn laatste wedstrijd voor Ajax. Foto: GPD/Marnix van Wijk wordt daar vooral veel gerend en dat is niets voor Rafael." Gisteren zette hij nog wel zijn handtekening onder de laatste wedstrijd in de Arena en hij was de beste man van het veld. „Van der Vaart, Van der Vaart, wie kent hem niet..." Het schal de nog door het stadion toen de vedette al op weg was naar huis. AJAX: Stekelenburg; Trabelsi, Grygera, Maduro en Emanuelson; De Jong, Ga- lasek (70. Sneijder) en Van der Vaart (87. Heitinga); De Ridder, Charisteas (63. Mitea) en Babel. FC GRONINGEN: Roorda; Elshot, San- koh. Kruiswijk en Florén; Bechan (73. Krstev), Matthijs, Van Gessel en Fled- derus (60. Pinas); Seedorf en Nevland. doetinchem/gpd - De voetbal lers van De Graafschap hebben gisteren - ondanks de 1-2-ne- derlaag tegen Vitesse - een sportieve ramp (degradatie uit de eredivisie) vooralsnog kun nen afwenden. Dat is maar goed ook, want de Doetin- chemse club verkeert financieel op de rand van de afgrond, nu de belastingdienst 900.000 euro van de Achterhoekers vordert. De Graafschap leeft nog. Zowel sportief als financieel, nu via de nacompetite alsnog het vege lijf kan worden gered. Degradatie zou betekend hebben dat de club zo goed als failliet was ge weest. De Graafschap kreeg een aantal weken geleden van de fiscus een vordering van liefst 900.000 euro. De club betaalde in 1996 het salaris van toenma lig sterspeler Eric Viscaal deels via portretrechten. De belas tingdienst accepteerde de con structie niet en meldde dat vijf jaar geleden al bij toenmalig voorzitter Hylke Enzerink, die vlak daarna stopte als preses maar het probleem wel bij toenmalig algemeen directeur Jacco Swart kenbaar maakte. De vordering bedroeg op dat moment zo'n 500.000 euro, maar werd nooit betaald door de Doetinchemse club. Het be drag liep in de loop der tijd op tot 900.000 euro door boetes en rente. De Graafschap reserveer de geen geld voor de fiscus. In tegendeel: in de winterstop nam de club enorme financiële risico's door de selectie tussen tijds te versterken door het aan trekken van een aantal spelers. De Superboeren verkeren in zwaar weer nu de belasting dienst direct geld wil zien. De nieuwe hoofdsponsor Grolsch schoot al 600.000 euro voor om een faillissement af te wenden. Om nog wat geld in de lege clubkas te krijgen, moeten de seizoenkaarthouders betalen voor het bezoeken van de drie nacompetitieduels. Woensdag begint De Graafschap met een thuiswedstrijd tegen FC Zwolle. De andere twee opponenten zijn Helmond Sport en Sparta. itt - Roy Makaay was dit 1 de meest productieve n de Duitse Bundesliga. jn club Bayem München de Nederlandse inter- 22 doelpunten en be er nog eens veertien 'ij kwam hierdoor op een totaal van 36 punten en ;ai arcelinho van Hertha behaalde 31 punten, une opscorerslijst eindigde ymet zijn 22 treffers als oen achter Marke Mintal na C Nümberg, die 24 keer are. kaa door Mark Caldenhoven Cardiff - In een historische eindstrijd kaapten Robin van Persie en Dennis Bergkamp za terdag met Arsenal onverdiend de 124ste FA Cup vanaf de strafschopstip weg voor de neus van Ruud van Nistelrooij en Manchester United. Drie verhalen, drie humeuren. Diep onder grasmat, in de ge welven van het Millennium Sta dion, heeft een kunstenaar por tretten geschilderd van een handvol voetballers van Arsenal en Manchester United. Als een eregalerij hangen de kunstwer ken langs de trap, die meters hoger via een corridor naar het veld leidt. Het is Wembley niet, maar zelfs bij de laatste FA- cupfinale in Cardiff druipt de traditie van de muur. Links 'hangen' Roy Keane, Rio Ferdinand en Ruud van Nistel rooij, rechts Dennis Bergkamp, Patrick Vieira én Robin van Per sie. Glunderend zet de Rotter dammer op bevel zijn handte kening op het doek. „Ik zou bij God niet weten waarom, maar ik hang daar toch maar even tjes. Tussen Bergkamp en Vieira in? Ooh, dat had ik nog niet eens gezien. Fantastisch toch?" Alsof zijn eerste jaar in Enge land samenkomt in Wales, met een daverende ontknoping van een intense kraker die moei zaam op gang was gekomen. Slechts een enkeling dacht dat Robin van Persie na zijn over gang van Feyenoord het wel zou rooien in Londen, maar de flierefluiter van weleer heeft zijn criticasters de mond ge- Sol Campbell, Dennis Bergkamp, Ashley Cole en Robin van Persie (van links naar rechts) vieren Arsenals bekerzege. Foto: Reuters/Ian Hodgson snoerd. Al moest daarvoor wel een slok water door de Rijn. De wispelturige linkspoot botste ook in Engeland, na een dom me rode kaart kort na de win terstop, met Arsène Wenger. Veel woorden wilde Van Persie er niet aan vuilmaken. „Dat is geweest. Ik heb enorm veel ver trouwen gehad van de trainer. Het respect dat hij uitstraalt naar zijn spelers is ongeëve naard. Of je Robin van Persie bent of Patrick Vieira, het maakt hem niets uit. Dat zoek je als jonge knul in een trainer. Met een wedstrijdje of veertig, waarvan twintig als basisspeler, kan mijn seizoen niet meer stuk. Waanzinnig gewoon. Ie dereen confronteert me er nu ook mee. Ik weet dat er heel veel twijfel was over mijn toe komst bij Arsenal. Ik heb altijd in mezelf geloofd. Met mijn fa milie wist ik wat ik kon berei ken. Daarom is dit een prachti ge ontknoping." Voor het eerst sinds Bamsley - West Bromwich Albion op 20 april 1912 eindigt een FA-cupfi- nale in 0-0. Voor het eerst in de 124-jarige geschiedenis van de strijd om de meest prestigieuze beker in het mondiale club voetbal valt de beslissing door een reeks strafschoppen. Nog niet zo heel lang geleden wer den de replays geschrapt. De club die 120 minuten domi neerde, Manchester United, ziet de bui dan al hangen. Jens Lehmann, de doelman van Ar senal, bezorgt Paul Scholes als enige een kruisje achter zijn naam: 5-4 na tien penalty's. Een van de goudhaantjes bij Ar senal is, tot zijn grote verba zing, Robin van Persie. Hij be nut de derde strafschop, die voor Edu was bestemd. „Hij durfde niet", zei Van Persie, die ook opschoof in de hiërarchie na de rode kaart voor zijn Spaanse ploeggenoot José An tonio Reyes kort voor de penal tyserie. „Toen ben ik naar Wen ger toegestapt. Ik wil 'm wel ne men. Op een strafschop na bij Jong Oranje had ik er nog nooit een genomen. Tot ik bij de bal stond en me ineens met knik kende knieën realiseerde dat de wereld meekijkt. Gelukig bleek het de slagroom op mijn taart." Ook Van Nistelrooij klaarde het klusje van elf meter bijna routi neus. In zijn ogen stond toen echter al de wanhoop. Man chester United had Arsenal in de reguliere speeltijd laten ont snappen. Als maatstaf gold de cornerverhouding: 12-1. Illu stratief voor de Londense on macht was de enige redding van United-doelman Roy Car roll, in de verlenging. Hij neu traliseerde een fraaie vrije trap van Van Persie. Twee keer liet de precisie Van Nistelrooij in de steek, alsof in de titanenstrijd in Cardiff een teleurstellend seizoen aan hem voorbij trok. Miraculeus was de redding van Frederik Ljungberg op de lijn. De Zweed dirigeerde een kopbal van Van Nistelrooij naar de lat. In de verlenging miste hij zijn beste kans, weer met het hoofd, en ebde het ver trouwen stilaan weg. „Toen be kroop me een gevoel van: het is al ons jaar niet, dit wordt ook onze middag niet. Heel bitter. Als een club iets had verdiend, was het United. Het mocht he laas niet zo zijn. Een hard gelag, ja." Dermis Bergkamp kon zich wel inleven in de gemoedstoestand van zijn landgenoot.Als de club die beter is niet scoort, neemt de druk toe. Op een ge geven moment voelden we dat we stand moesten houden tot de strafschoppen, dat we dan meer kans maakten. Het is een ongeschreven wet." Waar Van Persie euforisch was, deed Bergkamp na wéér een prijs met Arsenal (drie landsti tels en alweer zijn vierde FA Cup) zijn bijnaam van 'leeman' weer alle eer aan. Dat kwam vooral door zijn ongewone rol, die van diepe spits bij absentie van Thierry Henry. Als aan speelpunt bevond Bergkamp, die na een uur werd vervangen door Ljungberg, zich in nie mandsland en bleven zijn pi rouettes en toveracties uit. „Na Thierry hebben we niemand die daar kan spelen. Door de vorm waarin ik verkeer, koos Wenger begrijpelijk voor mij. Het was alleen heel onwennig. Helaas. Ze konden me nauwe lijks bereiken. Maar ja..." Van Persie kon zich bij de nuchter heid van Bergkamp weinig voorstellen. Na de UEFA Cup met Feyenoord pakte de youngster' zijn tweede prijs. „Dit is intens genieten." EREDIVISIE De Graafschap - Vitesse 1-2 (1-0). 33. Loval 1-0, 84. Benson 1-1, 89. Amoah 1-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 11.000. FC Den Bosch - FC Utrecht 0-3 (0-2). 9. Van den Bergh 0-1. 45. Verhaegh 0-2 (eigen doel), 90. Van den Bergh 0-3. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 6115. Gele kaart: Uneken, Van der Laak (FC Den Bosch). Roda JC - PSV 0-0. Scheidsrechter: We- gereef. Toeschouwers: 15.500. Ajax - FC Groningen 2-1 (0-1). 44. Nev land 0-1. 64. Van der Vaart 1-1. 77. De Ridder 2-1. Scheidsrechter: Van Si- chem. Toeschouwers: 49.147. AZ - RBC Roosendaal 1-3 (0-2). 37. Molenaar 0-1. 39. De Groot 0-2, 82 Hakansson 0-3. 89. Huysegems 1-3. Scheidsrechter: Corpodean (Roe). Toe schouwers: 8.368. Gele kaart. Mole naar. Youssouf (RBC Roosendaal). NAC Breda - FC Twente 1-1 (O-OF 55. N'Kufo 0-1, 90. Cornelisse 1-1. Scheidsrechter: Koopman. Toeschou wers: 9620. SC Heerenveen - NEC 2-1 (0-1). 22. Tininho 0-1, 61. Huntelaar 1-1. 82. Breuer 2-1. Scheidsrechter: Kuipers Gele kaart: Tininho (NEC). Toeschou wers: 20.600. Feyenoord - ADO Den Haag 6-3 (3-0). 15. Goor 1-0, 24. Ono 2-0. 39. Kalou 3-0, 46. Kuijt 4-0, 53. Polak 4-1. 55. Van der Gun 4-2, 63. Den Ouden 4-3. 78. Kuijt 5-3, 87. Kuijt 6-3. Scheids rechter: Van der Hilst. Toeschouwers-. 35.000. Gele kaart: Saeijs, Den Ouden (ADO Den Haag). Willem II - RKC Waalwijk 3-0 (2-0). 17. Ceesay 1-0, 23. Bobson 2-0, 50. Calu- wé 3-0. Scheidsrechter-, Liesveld. Toe schouwers: 13.100. Gele kaart: Mol hoek (RKC Waalwijk). Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord) 29, 2. Kalou (Feyenoord) 20, 3. Vennegoor of Hesselink (PSV) 19. 4. Huntelaar (SC Heerenveen), Nevland (FC Groningen). N'Kufo (FC Twente) 16, 7. Koné (Roda JC) 15, 8. Van Bommel (PSV) 14, 9. Boussaboun (NAC Breda), Perez (AZ), Amoah (Vitesse) 13, 12. Hoogendorp (RKC Waalwijk). Den Ouden (ADO Den Haag) 12. 14. Samaras (Heerenveen). Culina (FC Twente), Sergio (Roda JC). Hofs (FeyenoordA/itesse) 11. 18. Caste- len (Feyenoord), Landzaat (AZ) 10. PSV Ajax AZ Feyenoord Heerenveen FC Twente Vitesse Roda JC RKC Willem II FC Utrecht Groningen NEC ADO NAC RBC Graafschap Den Bosch 34 27 34 24 34 19 34 19 34 18 6 1 5 5 7 8 5 10 6 10 34 15 9 10 34 16 6 12 34 13 8 13 34 13 8 13 34 13 6 15 34 12 8 14 34 11 7 16 34 9 10 15 34 10 6 18 34 9 8 17 34 10 2 22 34 4 7 23 34 5 4 25 87 89-18 77 74-33 64 71-41 62 90-51 60 64-52 54 48-38 54 53-49 47 60-55 47 44-51 45 44-56 44 40-43 40 50-'58 37 41-47 36 44-59 35 43-67 32 38-77 19 32-78 19 23-75 Programma nacompetitie. Woensdag 25/5 (20.00): Groep A: Stormvogels/Telstar - Volendam. RBC - VW. Groep B: Sparta - Helmond Sport. De Graafschap - FC Zwolle. Zaterdag 28/5 (19.30): groep A: VW - Stormvo gels/Telstar, Volendam - RBC. Groep B: Helmond Sport - De Graafschap, FC Zwolle - Sparta. Dinsdag 31/5 (20.00): Groep A: Volendam - VW. Stormvo gels/Telstar - RBC. Groep B: Helmond Sport - FC Zwolle, De Graafschap - Spar ta. Vrijdag 3/6 (20.00): Groep A: VW - Volendam. RBC - Stormvogels/Telstar. Groep B: FC Zwolle - Helmond Sport, Sparta - De Graafschap. Maandag 6/6 (20.00): Groep A: Stormvogelss/Telstar - VW, RBC - Volendam; Groep B: Sparta - FC Zwolle, De Graafschap - Helmond Sport Donderdag 9/6 (20.00): Groep A: VW - RBC, Volendam - Stormvogels/Tel star. Groep B: FC Zwolle - De Graaf schap, Helmond Sport - Sparta. EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. Koevermans (Sparta) 24, 2. Van den Bergh (Sparta). Mustapha (Sparta) 22, 4. Cvetkov (Helmond Sport) 19, 5. Derksen (Fortuna Sittarti) 18, 6. Hamming (Veendam) 16, 7. Hof stede (VW Venlo). Kantelberg (Stcum- vogels/Telstar) 15. 9. Muhamadu (MW) 14, 10. Berger (FC Zwolle), Holman (Excelsior). Lopes Monteiro (AGOW Apeldoorn) 13. oen bosch/anp - Het gebrek aan productiviteit heeft FC Den Bosch uiteindelijk het eredivi sieschap gekost. De ploeg de gradeerde gisteren na de neder laag tegen FC Utrecht (0-3) met slechts 23 doelpunten voor. Geen ploeg in het betaald voet bal deed het slechter. Het ge brek aan Bossche stootkracht was de redding voor De Graaf schap, dat door een beter doel saldo de nacompetitie mag spe len. De Doetinchemmers verfo ren zelf van Vitesse (1-2). Trainer Van Grinsven noemde de degradatie af doelsaldo zuur. „Maar we moesten tegen Utrecht sowieso winnen. Dat lukte niet omdat we te weinig konden brengen. We gaan niet te lang uithuilen. We moeten ons richten op het nieuwe sei zoen. De laatste periode ging het redelijk, maar we komen als ploeg toch te kort. Zeker als je naar een hele competitie kijkt." Ook tegen FC Utrecht was het krachtsverschil te groot. Na de treffers van Van den Bergh (9e minuut) en een eigen doelpunt van Verhaegh (45ste) werd de tweede helft voor FC Den Bosch een lijdensweg, met uit eindelijk nog een doelpunt van Van den Bergh (0-3) in de slot minuten. Verdediger Uneken was desondanks tevreden over de strijdlust van zijn ploeg. „Die was er vorig week tegen RKC niet, nu wel."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15