De bevrijding van Ruben Houkes SPORT Heracles met pijn en moeite naar eredivisie Groentje maakt in Limburg droom waar :jik Wisman dscoach Armenië Haarlemse judoka pakt brons tijdens Europese kampioenschappen :s Yankees-coach Hubbard met Oranje mee naar EK honkbal Sluiter speelt tegen Safin in eerste ronde Roland Garros is terug in ie Roemenië Aanvaller Adrian akt deel uit van de se selectie voor de catiewedstrijd tegen erlands elftal op 4 juni tterdamse Kuip. De i Juventus keert terug schorsing wegens co- jruik. Hij werd bij Chel- lagen. De schorsing van opt dinsdag af. Hij heeft jes zeven maanden gen voetballen. De Roe- bondscoach heeft de ?n Lobont en Mitea ook eerd. Ook Cristian Chi- er opgeroepen. Hij ug van een blessure. Juventus >mise Milan ■AC Milan heeft de ide Italiaanse voetbal egeven. De nummer ide ranglijst verspeelde voor eigen publiek op- wee punten. Tegen Pa- erd het 3-3. Juventus ardoor zonder te spelen voor de 28ste keer. lartner Juniors - PSV is een samen- verband met het Ar- Boca Juniors overeen- l De bedoeling is dat lbs in de nabije toe- lenten en technische itwisselen. Trainer ddink van de lands- i zette gisteren in Bue- zijn handtekening on- srbintenis. De oefen- mist zondagmiddag de impetitiewedstrijd van loda JC. Oosterbaan idigt carrière g - Rogier Oosterbaan, ring ids beste skiër, stopt bbe strijdskiën. De Nijme- egt zich niet meer te opladen voor aanko- a: i izoen. Oosterbaan (26) ?ns, iu gaan richten op zijn len appelijke carrière. Oos- etei trainde de afgelopen poenen mee met het World Cup team. Doel zich te ontwikkelen tot die regelmatig in de an de World Cup zou Ondanks dat hij de aderde is het hem niet m deze stap te zetten. zaterdag 21 mei 2005 ierc vil arbiter royeren - De Duitse voetbal- FB) wil dat scheids- Jominik Marks nooit wedstrijd fluit. De van verdachte arbiter rendien als lid van de ond worden geroyeerd, beeft dit eisenpakket bij het Duitse sportge- leponeerd. In opdracht lazen zou Marks mini- of is ie duels hebben beïn- II biter Robert Hoyzer ige maand voor het le- ihorst. Hij is de hoofd- rkei te in een groot om- ho andaal. door Arnold Aarts haarlem - Ruben Houkes over woog vorig jaar te stoppen met judoën. Nadat hij zich net niet had geplaatst voor de Olympi sche Spelen in Athene stelde hij zich de vraag of alle opofferin gen het nog wel waard waren. Het antwoord kreeg hij gisteren tijdens de eerste dag van de Eu ropese kampioenschappen in Rotterdam. Op indrukwekkende wijze veroverde de 25-jarige Haarlemmer de bronzen medail le. Houkes heeft bij tijd en wijle last van doemdenken. Dan heeft hij sterke twijfels of zijn gekozen pad wel het juiste is. Want hij traint minstens zo hard als de toppers bij Kenam- ju, maar alle inspanningen be talen zich maar matig uit. Waar clubgenoten als de gebroeders Van der Geest niet weten waar ze hun medailles moeten laten, is de prijzenkast van Ruben Houkes nog bijna leeg. Ook gisterochtend vroeg de ge boren Schagenaar zich af waar hij mee bezig was. Zijn allereer ste gevecht in sportpaleis Ahoy' verloor hij kansloos van Armen Nazaryan. Houkes wilde eigen lijk alleen maar naar huis en de volgende dag bekend maken dat hij nooit meer op de mat zou stappen. Ook tegen zijn coach Maarten Arens vertelde hij te willen stoppen. „Ik zat he lemaal in een dip. Ik zei tegen Maarten dat er geen rek meer inzat en dat het tijd was om conclusies te trekken." Maar de relatief onbekende Ar meniër van wie hij verloor, haalde zomaar de halve finales en gunde Houkes derhalve de herkansingen. Zonder druk be gon de lichtgewicht aan zijn laatste kans en rekende gedeci deerd af met achtereenvolgens de Zweed Pontus Hjerm (met ippon), de Portugees Joao Car doso en de Spanjaard Javier Fernandez. In de strijd om het brons versloeg hij de gerouti neerde Belg Cedric Taymans. En met overtuiging. „Ik had me voorgenomen niet weer met zo'n droevige vijfde plek thuis te komen. De laatste vier, vijf Ruben Houkes schreeuwt het uit na zijn overwinning op Cedric Taymans. Foto: ANP/Robert Vos keer heb ik van Taymans ge wonnen, dus ik wist dat het kon. Hij moest vandaag van fy siek goede huize komen om me te verslaan. Toen ik eenmaal voorstond, had ik niet het ge voel dat hij me nog ging wer pen. Dit moest ik niet meer uit handen geven." De ontlading na zijn eerste me daille op een internationale ti telstrijd was enorm. En ieder een gunde het hem zo. Vooral zijn vader die zijn zoon huilend in de armen viel. „Da's logisch, want die man leeft zo enorm met me mee. M'n moeder ook trouwens. M'n ouders vonden het heel vervelend dat ik de laatste tijd in een dip zat, want ze gunnen me het allerbeste." De EK-medaille had niet veel langer op zich moeten laten wachten, realiseerde Houkes. „Dit voelt als een heel erge be vrijding. Ik heb de afgelopen tijd best veel downs gehad. Er zijn momenten dat ik judo ver acht. Dan is het spelletje echt niet leuk meer. Het zware is de onvoorspelbaarheid van de sport. Er is altijd een kans dat je verliest. Ik moet proberen vas tigheid erin te krijgen. Nu ver lies ik nog van jongens, waarbij ik me afvraag hoe ik in gods naam van ze kan verliezen." Houkes werd voor het eerst op een groot internationaal toer nooi gecoacht door Maarten Arens. Maar zijn voorganger Cor van der Geest zat nog geen meter achter de nieuwe bonds coach zijn keel schor te schreeuwen. „Ik heb heel veel aan de rust die Maarten uit straalt en aan zijn tactische aanwijzingen", aldus Houkes. „Maar ik heb met Cor dusdanig veel opgebouwd dat ik blij was dat hij erbij was. We zijn zo clo se samen. Hij weet precies wanneer ik in een wedstrijd die push nodig heb. Dus zocht ik af en toe over Maartens schouder het oogcontact met Cor." >de ritzege Kchi in Giro m - Alessandro Petacchi and 1 tweede ritzege binnen r va 0. De Italiaanse sprin- n S jsteren in de twaalfde ou* lanAlleghe naar Rover- 178 kilometer, zijn bij- in B waliteiten weer eens ex ij versloeg zijn landge- ze 1 ide Grillo en de Span- ïkei ac Galvez Lopez. Pet- le ustralische rivaal Rob- stee wen, die de Giro giste- Zij et, kwam niet in de nee eItaliaan Ivan Basso de rose leiderstrui. gen die j üg 5 aat buchten/gpd - Wielrennen lijkt soms eenvoudig. Maandenlang spookte de koninginnenrit van Olympia's Tour door het hoofd van de piepjonge Sebastian Langeveld. De 20-jarige renner van Van Vliet wilde per se ex celleren in de Zuid-Limburgse heuvels, een terrein dat hem op het lijf is geschreven. Met nauwkeurige precisie voldeed hij gisteren in Buchten aan de belofte die hij zichzelf had ge daan. Met een vlijmscherpe demarra ge ontdeed de coureur uit Lisse zich in het laatste van twee plaatselijke rondjes van vijf me devluchters. Aan een kloof van tien seconden had Langeveld genoeg voor de mooiste zege uit zijn nog prille carrière. „Dit was voor mij de perfecte koers. Ik voelde me beresterk en kon blindelings vertrouwen op een sterke ploeg. Ploegleider Angelo van Melis deed in de auto alle denkwerk, ik hoefde alleen maar te trappen." Het woord 'trappen' is een eu femisme voor de kracht waar mee Langeveld gisteren de pe dalen geselde. Terwijl tientallen renners bijna letterlijk knakten, overbrugde hij na de Cauberg in zijn eentje de kloof met een vluchtersgroep van zeven, waarin Mathieu Heijboer de opvallendste figuur was. Waar de Rabo-renner louter contro leerde in dienst van klasse mentsleider Stef Clement, koes terde Langeveld stoute plan nen. Na een valpartij in de dinsdagetappe, gevolgd door een matige tijdrit, was ritwinst voor hem het hoogst haalbare. „Onze ploeg stond nog met le ge handen. Onze klassements renners hadden zich donder dag laten verrassen, dus was een dagsucces meer dan wel kom. We hebben vandaag geen enkele steek laten vallen. Jos Pronk zat mee in de eerste vlucht en toen hij werd gegre pen ben ik zelf gegaan. In de sprint waande ik me kansloos tegen Kenny van Hummel. Ik moest dus aanvallen. De eerste keer kwam hij me zelf halen, maar de tweede demarrage was goed raak", lachte Langeveld, die in de winter ook goed uit de voeten kan in het veld. „Ongelooflijk dat we de Rabo bank hebben weggereden. Niet dat we onze tactiek op hen had den afgestemd, maar het is wel opvallend", zei Langeveld. Ra- bo-ploegleider Nico Verhoeven was niet onder de indruk van Sebastian Langeveld gaat aan kop. De renner staat die positie niet meer af en wint de koninginnerit van Olympia's Tour. Foto: GPD/Peter Schols de klap die Langeveld had uit gedeeld. Natuurlijk had hij de zware etappe van Geleen naar Buchten graag gewonnen, was er niet die ene ijzeren wieler- wet. „Met de leider in je ploeg is het bijna onmogelijk om een koninginnenrit te winnen. Voor ons telt alleen het klassement en dan moetje behoudend rij den. We zijn vandaag nooit in 'anr/rtr - De Armeen- iti ilbond heeft Henk Wis- nijl ïoemd tot bondscoach de problemen gekomen. Met Heijboer de hele dag mee voor in reden we in een zetel. Bij Van Vliet mogen ze denken dat ze ons hebben weggereden, in het klassement staat hun beste ren ner nog altijd op vijf minuten." Verhoeven verwacht niet dat het leiderstricot van Stef Cle ment in de lange rit van van daag naar Ossendrecht in ge- UITSLAGEN vaar komt. „Ik ken die streek als mijn broekzak. We zullen attent moeten koersen, maar hoeven eigenlijk alleen rekening te houden met de Litouwer Bag- donas. Hij is de enige die nog binnen de minuut staat. Jam mer voor Van Vliet, maar zij hebben het toch echt verprutst in de rit van donderdag." almelo/anp - De regio Twente kan weer pronken met twee eredivisieclubs. Negentien jaar na de degradatie verzekerde Heracles Almelo zich gisteren -van een rentree op het hoogste niveau. Met pijn en moeite stel de de ploeg van coach Peter Bosz voor eigen publiek het be nodigde puntje veilig tegen het sportieve Veendam (2-2). Con current Sparta had daardoor in de titelrace het nakijken. Dankzij de promotie van Hera cles krijgt de eredivisie komend seizoen te maken met een nieuw fenomeen: kunstgras. De ploeg uit Almelo speelt al twee jaar tot vrijwel ieders tevreden heid op de onnatuurlijke on dergrond. Veel belangrijker voor de thuisclub zijn de ko mende confrontaties met de grote broer uit Enschede, FC Twente. Dat is Feyenoord - Ajax in het klein voor de Tukkers. Niemand in Almelo twijfelde in de afgelopen week aan de goe de afloop van het afsluitende duel met Veendam. Trainers Bosz en voorzitter Smit blikten in tal van beschouwingen al uitgebreid vooruit naar het nieuwe seizoen in de eredivisie. De begroting zou van 4 naar 6 miljoen euro gaan, de capaci teit van het stadion op termijn van 6500 naar 9000 en er zou den uiteraard nieuwe spelers bijkomen. Hoeveel en voor wel ke plaatsen in het elftal zeiden Bosz en Smit er wijselijk niet bij. De huidige selectie moest immers nog even het laatste klusje doen. Ook bij de opkomst van beide teams in het sfeervolle stadion leek Heracles de buit al lang en breed binnen te hebben. 'Stand up for the Champions' (Sta op voor de kampioenen), een be kende song bij sportwedstrij den, schalde ongegeneerd hard over het rijkelijk besproeide kunstgrasveld. Het uitgelaten thuispubliek voldeed massaal aan de muzikale oproep en leek daarmee het onheil over het nerveuze team van Bosz af te roepen. Heracles speelde in de eerste helft allerminst als een kampi- oensploeg. Gehaast en zonder samenhang ging de thuisclub op jacht naar de bevrijdende openingstreffer. Vrijwel op het zelfde moment dat Sparta in Deventer voor de eerste keer scoorde, kreeg ook Heracles een droomkans. In vrijstaande positie schoot de zelfzuchtige Sluijter tegen doelman Ditewig op. Kort daarna liet de oude meester Hamming aan de an dere kant zien hoe het wel moest, 0-1. Pas na ruim een uur keerden de kansen in het voordeel van He racles, met drie treffers in am per vier minuten. Buikema draaide een hoekschop ineens achter de zwakke doelman Ditewig (1-1), waarna de snelle Quansah de champagne uit de koelkast liet halen (2-1). Door een succesvolle strafschop van Hamming (2-2) moesten de kurken nog even op de fles blij ven, ook al doordat Buikema in de zinderende slotfase miste van elf meter. Maar na het ver lossende eindsignaal kon het al eerder ingezette kampioens feest, dat even op een anti-cli max leek uit de draaien, alsnog volledig losbarsten in Almelo. haarlem/gpd - Jack Hubbard wordt eerste-honkcoach van het Nederlands team tijdens het EK honkbal, dat van 8 tot en met 17 juli in in Tsjechië wordt gehouden. De gelauwerde coach van de New York Yan kees vervangt Hensley Meulens, die voor dit toernooi geen vrijaf kon krijgen bij zijn werkgever, triple A-team Pittsburgh Pira tes. Het beschikbaar stellen van Hubbard door de Yankees kost de Nederlandse honkbalbond geen geld en moet worden ge zien als een geste aan Robert Eenhoorn. De bondscoach kent Hubbard, die de laatste seizoe nen coachte bij Yankees' triple A-team Columbus Clippers, nog als coach toen hij zelf in de Major League speelde. Hij is blij dat een ervaren man, die zich heeft gespecialiseerd in honklo- pen, meegaat naar het EK. Hubbard was ook eerste-honk coach in de Major League bij de Toronto Blue Jays en de St. Louis Cardinals. Bij de Cardi nals diende de Amerikaan on der manager Joe Torre, sinds 1996 de succesvolle manager van de New York Yankees. parus/anp - Raemon Sluiter heeft het niet getroffen met de loting voor Roland Garros, het grandslamtoernooi dat maan dag begint. De Rotterdamse tennisser moet het in zijn ope ningswedstrijd op het gravel in Parijs opnemen tegen Marat Safin. De Rus is als derde ge plaatst. Peter Wessels werd gekoppeld aan de Braziliaan Ricardo Mel- lo. Het wordt de eerste ontmoe ting tussen de twee. Sjeng Schalken heeft nog geen uit sluitsel over zijn eerste tegen stander, deze komt uit het kwa lificatietoernooi. De Zwitserse favoriet Roger Fe- derer begint het tweede grand slamtoernooi van dit jaar tegen de Zweed Robin Soderling. Het Spaanse talent Rafael Nadal, getipt als andere favoriet we gens zijn sterke optreden op gravel, start tegen de Duitser Lars Burgsmuller. De Franse tiener Richard Gasquet is mo gelijk Nadals opponent in de derde ronde. Sluiter en Safin troffen elkaar één keer eerder. Twee jaar gele den bij de Australian Open was de Rus te sterk voor Sluiter. Saf in schreef de afgelopen editie van het grandslamtoernooi in Melbourne op zijn naam. Op het gravel was hij de afgelopen weken nog niet echt succesvol. In Barcelona, Rome en Ham burg strandde hij in de tweede ronde. Alleen in Monte Carlo kwam hij tot de derde schifting. Bij de vrouwen is Lindsay Da venport als eerste geplaatst. De Amerikaanse moet het in de eerste partij opnemen tegen de Sloveense Katarina Sebrotnik. Na het afhaken van de aan haar enkel geblesseerde Serena Wil liams zal de concurrentie voor Davenport vooral komen van het Belgische duo Kim Clijsters en Justine Henin, winnares van 2003. Ze treffen in hun ope ningswedstrijd respectievelijk een qualifier en de Spaanse routinier Conchita Martinez. Michaëlla Krajicek en Elise Ta- maela zijn nog in de race voor deelname aan Roland Garros. De twee spelen vandaag hun laatste ronde voor een plaats in het hoofdtoernooi. ationale team. volgt de Fransman Casoni op, die vorig an i na de 2-0-nederlaag in vel ^-kwalificatieduel met ld werd ontslagen. De om rs heden over twee we- mei tegen Macedonië. Op 4 -y je gt de ontmoeting met eel tvvi gaat de functie combi- N( let het coachschap bij ibenense kampioen Pjoenik de b Wisman werd in maart n e: de tegenvallende pres- 5n b Qtslagen bij FC Den psto Ij debuteerde als trai- ach let profvoetbal bij Vo dje Eerder was hij trainer mei dc Boys en Rijnsburgse gen em treedt op 3 september n eer op voor het Neder- in b lal. Armenië is op dit M; met Andorra hekken den tf1 groep 1 in de WK- tie. De ploeg heeft vier uit zeven duels verza- BASKETBAL New York. NBA, play-offs, halve finales. Western Conference: San Antonio Spurs - Seattle Supersomcs 98-96. Stand best-of-se- ven: 4-2. San Antonio naar finale Eastern Conference: Detroit Pistons - Indiana Pacers 88-79 Stand best-of-seven: 4-2. De troit naar finale. GOLF Dublin. Nissan Ierse Open, Europese Tour Stand na 2e ronde: 1 Dodd (Wal) 139 slagen (-5), 2. Dougherty (Eng), Dredge (Wal), Edberg (Zwe), Howell (Eng) 140, 6. Golding (Eng), McGinley (Ier) 141, 9. Muntz (Ned) 143, 26. Lafeber (Ned), Derksen (Ned) 145. JUDO Rotterdam. EK Vrouwen, -48 kilo, eindstand: 1. Dumitru (Roe). 2. Jossinet (Fra), 3. Moskvina (WRu), Sensoy Yildiz (Tur). -52 kg: eerste ronde: Van Gurp (Ned) wint van Trivic (Slv); tweede ronde Nareks (Slw) wint van Van Gurp, herkansing. Van Gurp wint van Diaz (Spa), Van Gurp wint van Cuomo (Ita), om brons: Monteiro (Por) wint van Van Gurp. Eindstand: 1 Heylen (Bel), 2. Aluas Dinea (Roe), 3. Nareks, Monteiro. -57 kg: Eerste ronde Gravenstijn (Ned) bye; tweede ronde. Gravensti|n wint van Soukalova (Tsj); derde ronde: Riaboff (Fra) wint van Gra venstijn; herkansing: Gravenstijn wint van Go- laszevska (Pol), Fernandez (Spa) wint van Gra venstijn. Eindstand: 1. Sonina (Rus), 2. Cox (GBr), 3 Fernandez. Filzmoser (Oos). Mannen, -60 kg, eerste ronde: Houkes (Ned) bye. tweede ronde Nazarian (Arm) wint van Houkes, herkansing: Houkes wint van Hjerm (Zwe), Houkes wint van Cardoso (Por). Houkes wint van Fernandez (Spa), om derde plaats Houkes wint van Taymans (Bel). Eindstand- 1 Nazarian. 2 Paischer (Oos), 3. Houkes en Alexamdis (Gri). - 66 kg: eerste ronde: Van Dijk (bye), tweede ronde: Por Dias (Por) wint van Van Dijk Geen herkansing Van Dijk. Eindstand. 1 Ismailov (Aze), 2. Ungvari (Hon), 3. Darbelet (Fra) en Shlik (WRu). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3708, 20 mei. 7. 13, 18, 20, 22, 28, 32, 36, 39. 42. 43. 45. 48, 53. 57. 58, 62, 63, 74, 76 (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Düsseldorf. WK teams, blauwe groep. Duitsland - Spanje 2-1; Haas - Robredo 6-7 (4) 4-6, Mayer Ferrer 3-6 7-6 (3) 6-3. Haas- /Waske - Robredo/Ventura 7-6 (3) 6-3 Zweden - Verenigde Staten 2-1; Joachim Jo hansson - Spadea 3-6 4-6. Thomas Johansson - Morrison 6-1 6-4, Björkman/Thomas Johans son - Bob en Mike Bryan 6-4 6-2 Eindstand: 1 Duitsland 3-6, 2. Spanje 3-4, 3 Zweden 3-2. 4 Verenigde Staten 3-0. Finale: Duitsland - Argentinië. St Pölten. Mannen. Halve finales: Melzer (Oos/4) - Christophe Ro- chus(Bel) 6-4 6-3, Davidenko (Rus/1) - Avasu- so (Arg) 6-4 6-2. Istanbul. Vrouwen. Halve finales: Venus Williams (VSt/1) - Pironk- ova (Bul) 6-1 6-3, Vaidisova (Tsj/2) - Smash nova (lsr/3) 4-6 6-1 6-0 Straatsburg. Vrouwen. Halve finales: Domachowska (Pol) - Randrian- tefy (Mad) 6-3 6-3, Medina Garrigues (Spa) - Dechy (Fra/1) 6-4 6-1 Eerste divisie. Helmond Sport - WV Venlo 1-0 (1-0). 44. Bra- ber 1-0 Scheidsrechter: Janssen Toeschou wers: 3480. Haarlem - Cambuur Leeuwarden 2-2 (1-1). 31. Faria 1-0, 32. Bruin 1-1, 63. Van Toor 2- 1. 81. Bruin 2-2. Scheidsrechter: Van Mee- nen Toeschouwers: 1725. Fortuna Sittard - Stormvogels/Telstar 1-3 (1-1) .11. Zatarin 1-0, 16. Kantelberg 1-1. 66. Pin to 1-2, 85. Mihci 1-3 Scheidsrechter: Smit Toeschouwers: 3139. Gele kaart: Mihci (Stormvogels/Telstar) FC Volendam - TOP Oss 3-0 (0-0). 70. Ketting 1-0, 84. Kwakman 2-0, 86 Kwakman 3-0 Scheidsrechter: Van Der Hilst. Toeschouwers: 4916. Excelsior - FC Zwolle 3-5 (0-4). 19 Esajas 0- 1. 23. Hooiveld 0-2, 28 Almeida 0-3, 36. Es ajas 0-4, 54. Curth 1-4 (strafschop), 67. Biek- man 2-4. 73. Da Costa 3-4, 85 Jochemsen 3- 5 Scheidsrechter: Sterk Toeschouwers: 1165 Gele kaart: Bandjar (Excelsior). Emmen - MW 0-2 (0-0). 65 Miceli 0-1, 69. Muhamadu 0-2. Scheidsrechter: Van der Roest. Toeschouwers: 2900 Rode kaart: 38. Van Westerop (Emmen) Gele kaart: Tevreden (Emmen), Van Bergen (MW) AGOW - FC Dordrecht 2-3 (0-3). 25. Van der Pennen 0-1, 35. Kahya 0-2, 36. Van der Pen nen 0-3 (strafschop), 48. Taiwo 1-3, 66. Tai- wo 2-3. Scheidsrechter: Van Dongen. Toe schouwers: 1712 Gele kaart: De Waal (AGO- W), Carrilho (FC Dordrecht). Go Ahead Eagles - Sparta 2-5 (0-2). 35. Kalis se 0-1, 38. Koevermans 0-2, 52 Mustapha 0- 3. 65. Kalisse 0-4. 80 Bartels 1-4, 83 Mi- chels 1-5, 85 Marbus 2-5 Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 3350 Gele kaart: Mi- chels, Van Bueren (Sparta) Bijzonderheid: 71 Duel lag 20 minuten stil wegens kwetsende spreekkoren. Heracles Almelo - BV Veendam 2-2 (0-1). 40 Hamming 0-1, 61. Buikema 1-1, 64 Quansah 2-1. 65 Hamming 2-2 (strafschop) Scheids rechter: Vink. Toeschouwers: 6500 Gele kaart: Leurink, Reekers (Heracles Almelo). Cijntje. De Vries (BV Veendam) Bijzonderheid: 81Buikema (Her) mist strafschop Sparta 36 21 11 4 74 93-39 WV 36 18 8 10 62 56-36 FC Zwolle 36 17 10 9 61 66-50 Volendam 36 18 7 11 61 52-38 Helmond Sp 36 16 9 11 57 61-44 Telstar 36 15 11 10 56 58-46 Dordrecht 36 15 8 13 53 46-51 Cambuur L. 36 13 8 15 47 44-54 AGOW 36 15 1 20 46 55-60 Veendam 36 11 12 13 45 47-56 Excelsior 36 12 8 16 44 56-59 Haarlem 36 11 9 16 42 47-56 MW 36 9 12 15 39 40-46 Eindhoven 36 10 9 17 39 60-80 TOP 36 10 9 17 39 41-66 GA Eagles 36 9 11 16 35 40-60 Fortuna S. 36 8 10 18 31 46-67 Emmen 36 7 9 20 30 38-71 Vierde periode: Heracles 8 6 0 2 18 16- 7 Volendam 8 5 2 1 17 13- 4 Sparta 8 4 3 1 15 17- 7 Helmond Sp 8 4 2 2 14 13- 5 FC Zwolle 8 4 2 2 14 17-12 Telstar 8 4 2 2 14 17-12 Excelsior 8 4 2 2 i4 16-11 WV 8 4 0 4 12 10-11 Eindhoven 8 4 0 4 12 15-19 Dordrecht 8 3 2 3 11 8- 9 MW 8 2 3 3 9 11-10 TOP 8 2 3 3 9 7- 9 AGOW 8 3 0 5 9 9-14 Haarlem 8 2 2 4 8 6- 8 Emmen 8 2 2 4 8 9-13 Cambuur L. 8 2 2 4 8 11-18 Fortuna S 8 2 1 5 7 7-12 GA Eagles 8 1 2 5 5 4-15 Veendam 8 0 4 4 4 4-16 Geplaatst voor nacompetitie: Groep A: RBC Roosendaal, FC WV. FC Volendam en Stormvogels Telstar Groep B: De Graafschap of Den Bosch, Sparta, FC Zwolle en Helmond Sport. De nacompeti tie begint op woensdag 25 mei. De twee nummers één promoveren naar de eredi visie. wielrennen Ronde van Italië. Twaalfde etappe Al- leghe - Rovereto: 1. Petacchi (Ita) 178 km in 4.50.00 (36,206 km/uur), 2. Grillo (Ita), 3. Gal vez Lopez (Spa). 4. Forster (Dui), 5. Kir- sipuu (Est), 6. McEwen (Aus), 7 O'Gra- dy (Aus), 8. Clerc (Zwi), 9. Cadamuro (Ita), 10. Cooke (Aus); Nederlanders: 52. Veneberg. 67. Eltink, 86. Vierhouten, 133. De Jongh 0.54, 155 Thomas Dek ker 1.27, 161. Schmitz, 173. Engels. Algemeen klassement: 1 Basso (Ita) 53.55.20, 2. Savoldelli (Ita) 0.18, 3 Di Luca (Ita) 1 04, 4. Simom (Ita) 2.27, 5. Gontsjar (Oek) 3.45, 6. Bruseghin (Ita) 4.34, 7 Scarponi (Ita) 4.48. 8 Ciom (Ita) 5.25, 9 Sella (Ita) 5.58, 10 Fo- then (Dui) 6.10; 36. Eltink 13.11. 84 Dekker 46.29, 87 Engels 46.58. 125. De Jongh 1.07.04, 134 Veneberg 1 10.48. 144 Schmitz 1.1441, 182 Vierhouten 1.41.03. 1. Cuesta (Spa) 17.1 km in 37.18. 2. Piepoli (Ita) 0.26, 3 Moncourtié (Fra) 0.45, 4. Mosquera (Spa) QttF. 5. Popo- vitsj (Oek) 0.51. 6 RogerÜAus) 0.52. 7 Mayo (Spa) 0.54. 8 Jimenez (Spa) 1 46, 9. Ghisalberti (Ita) 1.51, 10. Jona than Gonzalez (Spa) 1.55, 30. Ullrich (Dui) 2.56, Nederlanders: 32. Posthu- ma, 37 Weenmg 3.14, 64 Erik Dekker 4.20, 90. De Groot 5.17, 98. De Kort 5.36, 112. Löwik 5.58, 113. Tankink. 127. Lotz 6.25, 138. Van Heeswijk 6.57, 165. Moerenhout 8.51, 174. Wie- linga 17.33. Algemeen klassement: 1 Popovitsj 15 46.40, 2. Piepoli 0.20, 3. Moncoutié 0.59, 4. Rogers 1.18, 5. Osa 1.23, 6 Perdiguero (Spa) 2.06, 7. Cuesta 2.18, 8 Mosquera 2.25, 9. Moreau (Fra) 2.47, 10. Rebellin (Ita) 2.58, 17. Ullrich (Dui) 3 38; 33. Weening 5.49. 41. Posthuma 7 38, 69. De Groot 14 41. 81 Dekker 20.29, 89. Löwik 22.07, 91 Tankink 22.24, 117. De Kort 27.13. 127. Lotz 28.17, 150. Van heeswijk 30.35, 162 Moerenhout 33.36. Olympia's Tour. Zevende etappe Geleen - Buchten: 1 Langeveld (Ned) 176 km in 4.21.15, 2 Wallaard (Ned) 0.10. 3. Pedersen (Den). 4 Matysiak (Pol). 5 Kondrotas (Lit), 6. Rudmcki (Pol) Algemeen klassement: 1. Clement (Ned) 21.21.17, 2. Bagdonas (Lit) 0.55. 3 Van der Pluijm (Ned) 1 54, 4 Smit (Ned) 2.35. 5. Hermes (Ned) 4.01, 6 Heijboer (Ned) 4.52. kastoell lv"'l -cru tul

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23