'Ik maak altijd al heel licht contact' SPORT Voetballende soapsterren 7 Van den Berg kiest Blauw Wit )e krant helpt een handje mee 1 R8 Varkevisser naar VW Fitness-trainer Daniël Sabanovic van De Vlietlijn prolongeert Europese karatetitel naSfb?kerScomp«Mende da,ors20"97' AMMEN Boxspring Weken Opnieuw recorddeelname aan Leids kampioenschap schaken BALLETJE MET HOC 992 donderdag 19 mei 2005 schoten later p Feyenoord joTEN - De vriendschap- 'edstrijd tussen Voor- '97 en Feyenoord die izou worden gespeeld iark Adegeest gaat niet óverleg met de clublei- Feyenoord en burge- /erver van de gemeen- hoten, is het duel ver dinsdagavond 9 2005, 19.00 uur. d Ouick Boys langs RVC -De Al van Quick en stapje dichterbij de visie gekomen. Gister- on de jeugd met 4-1 /Rijswijk. Zaterdag ick Boys aan een gelijk- n SC Feyenoord ge- de laatste fase van de etitie te bereiken. Voor >ys scoorde Dirk Varke- ee keer voor rust (0-2). Dam en Marco ïadden na de thee suc- ihten de Katwijkers de ronde halen, dan zijn isendaal en MW of rederom een halve tie de tegenstanders. WV heeft doelman Cor ser (23) van Excelsior cteerd. De Katwijker gisteren een contract seizoenen bij de Ven- i. Varkevisser was in m overbodig geworden mst van de Egyptenaar ikramy. De Katwijkse raakte dit seizoen bij zijn basisplaats kwijt laid Graafland. Varke- aat onder contract bij id, maar moet die club aten. „Ik ken Cor goed d dat ik trainer van Ex- ras en weet dus precies an. Dat hij nu bij Excel- de eerste doelman is, niet zo veel. Ik vind het ekende doelman." »er maakte dit seizoen net een perfecte wed- ;en Sparta. Pas in de ïinuut moest de voor- lelman van hoofdklas- ijk toen een treffer in- „Dat was inderdaad diende wedstrijd", weet die vlak daarna ir plaats moest maken nald Graafland. „Dat urlijk een teleurstelling Ook al omdat ik vlak winterstop plaats laken voor Jorg van de ihuijzen. Die raakte ge- en toen kwam ik er De laatste weken kiest er echter voor Graaf- ook nog Sherif Ekramy tracteerd, was het voor om een andere club te N zich meldde hoefde ser niet lang na te den- n mooie club met veel Bovendien heb ik on er bij Excelsior een fij- ehad. Hij heeft mij la- iteren in de eredivisie." J BRIDGE 20-118,3. Franse Bulldog 20-112,4. Dijkjes Stickman 2-103,5. Dijkjes Pre- doorgedrongen tot de halve fi- door Anton Diedrich nale. Het Leidse bridgeteam Linda Schnieders heeft verras- won achtereenvolgens van Bn- send de leiding genomen in de LEIDEN-Vijftien man van sport- cas (135-109), OogmAl (200- finale voor het persoonlijk kam- school De Vlietlijn uit Leiden j. 154) en kwam na een mpte ne- pioenschap van de Dambond stonden hem maandag op te L - derlaag (192-185) als beste ver- Midden-Holland (DMH). In de wachten op het vliegveld. Hun Jlez" d°°r eerste twee ronden versloeg ze kwartfinale werd ver\ olgens achtereenvolgens Eveline van fitnessleraar Daniel Sabanovic met 202-190 van BV Pegasus urt der Tol en Louis de Frankrijker, was Europees kampioen karate ^^Bf r ^^^B Amsterdam gewonnen. In de De speelster van Samen Sterk geworden in de klasse tot 8o ki- T halve finale speelt De Sleutels uit Hazerswoude maakt een lo. Bloemen, toeters en ballon- WK nu te«n de Delftse BX. goed seizoen door. want on- - wf In de finale van het NK Open langs plaatste zij zich overtui- nen konden ongebruikt weer V Paren te Utrecht eindigde het gend voor het NK-dammen bij mee terug naar Leiden: door een 4? V* Leldse duo Theo Halvemaan en de vrouwen Vier SDelers voleen staking van het Franse lucht- -s-i f ^^^B Roel Piket (ADG) op een fraaie haar op een punt dankzij een vaartpersoneel werd het vertrek negende plaats. In deze eind- winstpartij en een remise: Evert vanaf Tenerife, waar het EK werd fc J fto^? Mnbm^Mictel Jm den voor het NK-behaalde het Kloosterziel (Katwijk) en Ri- vertraagd. Dat onthaal kreeg Sa- flfl Leidse paar een gemiddelde chard Meijer (Alphen). Zater- banovic, die zijn titel van vorig 1» ff van 54,84 procent. Het NK werd dag 4 juni wordt in Hazerswou- jaar met succes verdedigde op Ramondt/WesUa de de derde ronde gespeeld. met een gemiddelde van 64,07 schaken rSs^ Erik van den Doel heeft het tra- JÊ poolbiljart ditionele (23ste) BSG Pinkster- Sabanovic is met alleen karate- H schaaktoernooi op z'n palmares ka, de 25-jange Hilversummer Het poolteam van The Pocket bijgeschreven. De Leidse groot die zijn sport beoefent bij uit KatwiJk heeft door een 4"4 meester nam nog niet eerder Kenamju in Haarlem is ook - i.g .JV gelijkspel het kampioenschap deel aan lucratieve toernooi, bondscoach. Gouden medailles - gêj J# van poolregio West 2 behaald. maar was de enjge jn het deel- voor Timothy Petersen (-75 ki- o.|r In de voorlaatste ronde werd nemersveld - van 155 spelers in lo) en Vanesca Nortan (dames gelijkgespeeld tegen midden- twee sterktegroepen - die onge- open klasse) maakten het Ne- ;x-;v J moter Duintjes Pool Odyssey slagen bleef. Er werden zeven derlandse compleet, &r t en daarmee is de ploeg in de ronden gespeeld in vier dagen waar Sabanovic net zo trots op jjjÊ stand niet meer te achterhalen. tijd en daarin scoorde Van den is als op eigen prestatie. jJÊT De Rijndijk-teams Dijkjes Sück- Doel 6 punten door vijf winst- „We zijn tweede geworden in mmr ^BBBBBBB^I man en Dijkjes Predators speel- partijen en twee remises. De de medaillespiegel zegt de ka- den eveneens met 4-4 gelijk en LSG'ers Wim Heemskerk en rateka. „Dat wordt heel moeilijk Daniël Sabanovic: „De organisatie wilde beslist geen bloed zien vloeien." Archieffoto: Ton Kastermans verstevigden daardoor hun Raoul van Ketel, alsmede Fred te evenaren volgend jaar. Dit plaatsen vier en vijf op de rang- slingerland van Oegstgeest'80 was het succesvolste toernooi moest de internationale bond contactgevecht. „Je mag elkaar is makkelijker om je tegenstan- Eurosport zegt hij. „Dat doen lijst. Met voor deze ploegen nog scoorden 5 punten en eindig voor Nederland in de veertigja- tijdens dit toernooi zijn beste niet hard raken, vooral op het der het ziekenhuis in te slaan ze niet zomaar, ze kopen die twee wedstrijden te gaan zijn ze den daarmee op een fraaie ge- rige historie van het EK. beentje voorzetten. Dat was ze- gezicht is slecht toucheren toe- dan om alleen het punt te sco- rechten alleen als dat ook wat reeds verzekerd van deze deelde vierde tot en met tiende De karatesport staat wellicht ker niet in het nadeel van Saba- gestaan om een punt te krijgen, ren.Op zijn vijfentwintigste is oplevert. Voor mij een teken dat plaats. Dijkjes The Sins staat plaats Leiderdorper Erik Oos- over drie jaar op het Olympi- novic, vertelt de kampioen in Als je iemand blesseert, krijg je hij bijna op de top van zijn kun- de sport in de lift zit.Direct na laatste en degradeerde uit de terom behaalde 3punten en sche programma. Daarom de discipline kumite, een semi- strafpunten. Daar waren ze bij nen. „De komende twee jaar de finale stroomden de sms'jes eerste klasse. Stand aan kop: 1eindigde daarmee in de mid- dit toernooi extra steng op, de wil ik alle titels halen", zegt hij. uit Nederland al binnen bij de Pocket 21-141,2. Hague Five negen denmoot (52ste) organisatie wilde beslist geen „Volgend jaar het EK en het we- Europees kampioen. „De titel bloed zien vloeien. Ik maak al- reldkampioenschap 2006. Maar prolongeren is misschien nog - tijd al heel licht contact, dus dat ook als ik daarin slaag, ben ik wel een mooier gevoel dan hem vond ik prima." niet van plan al meteen te stop- voor de eerste keer winnen", De kunst van karate zit hem pen.zegt hij. „De internationale top juist in het controleren van de Zijn clubgenoten en de mensen is tegenwoordig heel breed en beweging, vindt Sabanovic. „Er die hij bij De Vlietlijn begeleidt als je kampioen bent, wil ieder- wordt van je verwacht dat je in verschillende fitnessvormen, een van je winnen. Alle ogen met volle snelheid en kracht je hebben Sabanovic zijn EK-fina- zijn op je gericht. Daar zullen actie in te zetten en toch ie- le kunnen zien winnen op tele- Timothy en Vanesca ook wel mand niet te hard te raken. Het visie. „Het toernooi was live op mee te maken krijgen nu." (advertentie) Bij Oase Slaapkamer Speciaalzaken door Jan Bey sassenheim/amsterdam - Korf- balster Marijke van den Berg verruilt na vijf seizoenen het Sassenheimse TOP voor Blauw Wit Amsterdam. De 21-jarige Noordwijkse volgt daarmee haar ambitie. „Ik weet dat het in mij zit om de top te halen." Van den Berg, genomineerd voor de titel talent van het jaar, werd al vroeg in het seizoen door de Amsterdamse club ge polst. De voormalig jeugdinter- national hield de boot lang af. Ze wilde eerst met TOP de nieuw te vormen Korfballeague bereiken. „Als TOP het had ge haald was er geen sprake van geweest dat ik weg zou gaan. Maai' we hebben onze doelen niet gehaald. Op het veld zijn we ook in de overgangsklasse blijven steken. We vallen elke keer net erbuiten. Het ene jaar worden we kampioen en het jaar erop degraderen we weer. TOP heeft best een goed team, maar tegen de toppers kwamen we steeds net tekort. Daar heb ik niets aan." Bij Blauw Wit vertrekken Bian- ca Joustra (ex-Sporting Trigon) en Marjan de Jong. „Er blijft een heel jonge groep over, met sterke heren. Het is jammer dat Bianca en Marjan weg zijn. Zij waren heel belangrijk voor de ploeg en ik had graag met hen willen trainen om van die twee te leren. Desondanks kunnen we bovenin meedoen. Er kan in ieder geval gebouwd worden aan een sterk team." De studente geneeskunde brandt van ambitie om de zaal finale een keer te halen en het liefst ook het Nederlands team. „Ik heb het bij de jeugd al mee gemaakt en is je weet dat er mogelijkheden zijn, blijf je erop hopen." Haar zware studie hoeft daarbij niet in de weg te zitten. „Net als bij TOP blijf ik twee keer trai nen. Maar ik vyoon in Amster dam dus qua reistijd ga ik erop vooruit. We spelen volgend sei zoen wel extra wedstrijden, maar dat vind ik alleen maar leuk. En op het moment dat ik voor mijn studie co-schappen moet gaan lopen, zie ik het wel weer." schaken - Na de recorddeelna me in 2004 van 82 deelnemers kwamen er dit keer maar liefst 83 schakers aan de start voor het individuele kampioenschap schaken van de Leidse Schaak bond. Het organiserende Leidsch Schaakgenootschap (LSG) is als gebruikelijk weer hofleverancier, maar belangrij ker is de deelname van enkele gerenommeerde meesters en talentvolle jongeren. Titelfavo- riet is de Leidse internationaal meester Mark van der Werf, maar hij zal onder anderen sterke tegenstand ondervinden van de kandidaat meesters Ru dy van Wessel (Leiderdorp) en Thomas Willemze (Leiden). De ze Willemze bezit al twee IM- normen en zal naar alle waar schijnlijkheid komende zomer z'n derde en beslissende IM- norm behalen. De sterke jonge ren Dennis Ruijgrok (NK-jeugd 2004) en de uit Sassenheim af komstige talentvolle Jeffrey van Vliet gelden eveneens als titel kandidaten. In de eerste ronde kwamen en kele grote schaaknamen met de schrik vrij, maar werden slechts twee verrassingen genoteerd. De toptien-tafels met daaraan de meesters kenden geen pro blemen. „Mijn tegenstander maakte al op de vijfde zet een fout", aldus hoogste ratinghou der Van der Werf. Op tafel der tien kwam de sterke LSG'er Hway Ik Oei met een ratingver- schil van driehonderd punten niet langs Rick Derksen (remi se). Iets lager verloor zijn club genoot Eric van der Marei van Valkenburger Marco de Mooij met een ratingverschil van on geveer vierhonderd punten. De LSG-organisatie is dit jaar te ruggekeerd naar het spelen van zeven ronden in één groep voor alle ratinghouders. Er wordt ge speeld in het Leidse denksport centrum op dinsdagavonden tot en met 28 juni aanstaande. De kampioen plaatst zich voor de halve finale van het NK 2006. (bij)zaken in de sport WWW.BALLETJE.NET weer een sprankje p voor BV Leiderdorp, divisievoortbestaan basketbalvrouwen edreigd door gebrek d. Maar na lezing van kei daarover in deze neldde zich spontaan insor met een 'sub- el bedrag': THIB Orga- uit Leiden, voor al uw ii en braderieën. En cvoor vrouwenbasket- las het en dacht: dat nou jammer", zegt an Egmond van het be- Ve moeten eerst nog aar om tafel om te be- wat wij kunnen bete- 'n hoe we het aanpak- uir het is zo goed als ze- wij gaan sponsoren. tnond draagt de club, )oral vrouwen een iart toe. „Vrouwensport een ondergeschoven alle aandacht gaat mannen uit. Mijn voetbalt bij Docos en is het vroeger ook zo. elukkig bijgetrokken. dat hij eerder in lallen van de Leidse 1 dub stak, kan nu naar lerdorp. „Het Visser 't eft de hele sponsoring )s overgenomen. Ik vat moet ik nou met ld doen? Ja, daar heb- worlijk wat mensen ies voor gedaan. Maar 'ik het liever om iets te i voor zo''n vrouwen- team. Het zou toch zonde zijn als die ploeg moet stoppen om dat niet een paar mensen ze de helpende hand toesteken. Het door THIB toegezegde bedrag is een enorme stap in de goede richting, aldus coach Joris Zandbergen van de bas- ketbalsters. Maar de tijd dringt om ook de rest van de naar schatting benodigde tiendui zend euro bij elkaar te krijgen. De inschrijvingstermijn voor de eredivisie sluit volgende week. „Maar het verzoek aan de bond om iets langer de tijd te krijgen is de deur uit", aldus Zandbergen. Dit is een te mooie kans om te laten lopen. We zetten met het hele team nog even flink de schouders eronder. De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn oude club Ouick Boys straks geld opbren gen. Ouick Boys krijgt 2,5 procent van de transfer som wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club vertrekt. Hoe zit het met de actuele transfer- waarde van Kuijt? 'Bal letje Met' houdt het bij in de Dirk Kuijt-index. Het is nu wel duidelijk dat Dirk deze index op de voet volgt. De daling van vorige week zinde hem natuurlijk allerminst. Te gen PSV maakte hij dui delijk dat-ie weer om hoog moest. Kuijt maakte twee schitterende doelpunten, vooral de manier waarop hij bij de tweede treffer PSV-verdediger Alex liet staan was prachtig. Ook Ruud Gullit houd zich bezig met de transferwaarde van Dirk, dat kan niet anders. 'Kuijt, Kuijt, Kuijt en nog eens Kuijt', riep hij na afloop. Ook dat draagt bij aan een stijging van de in dex. Kortom, we gaan weer drie miljoen omhoog. Amstel Bier maakte er een mooie reclame over. „Het is een man", stelt een van de kroegbezoekers te vreden vast als hij na ge schuif met enkele biertjes van een op het eerste oog blonde vrouw te horen krijgt dat het buitenspel is. Het vooroordeel werd maar weer eens bevestigd: vrou wen hebben geen verstand van voetbal. Nonsens. Er zijn genoeg mannelijke voetbal nerds in het land. Het bewijs daarvoor leverde het eerste vrouwenteam van RCL. „Die gasten weten dus echt niet wat buitenspel is", rea geert coach Nancy van der Loo na een oefenwedstrijd tegen Atletico Ananas. BNN zendt van 13 juni tot en met 2 augustus op acht maandagen afleveringen uit van de verrichtingen van At letico Ananas. Zestien wille keurige voetbalnono's zijn van de straat geplukt om in drie maanden tijd ldaar te worden gestoomd voor een oefenwedstrijd tegen oud- Feyenoord. Het duel vindt plaats op de open dag van de eredivisio- nist. De jongens zijn net een week in training en afgelo pen weekeinde fungeerden de vrouwen van RCL als eer ste sparringpartner. „Het is een beetje lullig gezegd, maar BNN was op zoek naar een vrouwenteam dat repre sentatief overkwam, geen manwijven dus." In drie van de acht afleverin gen spelen de Leiderdorpse voetbalsters een rol. „Twee keer zijn we oefentegenstan der", zegt Van der Loo. De eerste keer zullen de zes tien hoofdrolspeelsters zich nog lang heugen. In veertig minuten werd de ploeg on der leiding van gelegen heidstrainer en oud-prof Pe ter van Vossen met 11-0 van de mat geveegd. Dan gingen ze zeker jan kend van het veld? „Nou, het scheelde weinig. Ze wisten vooraf niet dat ze tegen ons moesten spelen. Ze vroegen zich echt af wat het moet worden als ze al door vrou wen zoek worden gespeeld." Van der Loo zegt eerlijk dat ze blij is dat zij niet de coach is van Atletico Ananas. „Ik zie ook niet in hoe dit wat moet worden. Al geef je ze een skippybal, dan nog ra ken ze 'm niet." In juli krijgen de voetbal- kneuzen met het balgevoel van een druif de kans op een revanche. Dan fungeert RCL weer als tegenstander. De Leiderdorpse vrouwen worden zo aardige BN'ers. Als dat zou kunnen", zegt Van der Loo. „Maar belang rijker nog is dat RCL op de kaart komt. Misschien trek ken we daardoor volgend jaar meer toeschouwers." 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de re gio. De komende maanden is het de beurt aan websites van sport clubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vormgegeven, zijn ze actu eel? Deze keer de Leidse voetbal club Lugdunum (www.lugdu- num.nl). Routebeschrijving: het is in derdaad een eindje rijden vanaf de A4 maar daar kan Lugdu num niets aan doen. De route beschrijving is iets te beknopt. Wanneer je bijvoorbeeld uit Roelofarendsveen komt, wordt de snelste route niet gegeven. Uitslagen: het is duidelijk dat er werk wordt gemaakt van deze site, waarom staat het behalen van de tweede ronde nacompe- titie door de club (afgelopen maandag!) er nog niet op? Vormgeving: gelukkig is er nog Sponsors: juist, zo willen die ruimte voor enige verbetering. geldschieters het hebben. Klassement energi?) -et' sunsfib dólument 1 Fluks 7,5 The Flags 6,5 2 Lugdunum 7,0 16 LSW70 6,0 TV Meerburg 7,0 AV Rijnsoever 6,0 SVOW 7,0 BV Leiderdorp 6,0 Valken '68 7,0 De Columbiaan 6.0 Roomburg 7.0 Gemini Kangeroes 6.0 De Danaïden 7.0 RDC 6.0 RCL 7,0 TC Unicum 6,0 Foreholte 7.0 23 Jolanda Mens 6- Stompwijk '92 7,0 Alphense Boys 5,5 Alkmania 7,0 25 BS Leiden 5,0 12 Saturnus 6,5 LSG 5,0 Donar 6,5 Meerburg 5,0 w Leiden 6,5 28 Docos 3,5 Actualiteit: behoudens de hier boven gemaakte opmerking staan er leuke nieuwtjes op de openingspagina. Overige informatie: beperkte aandacht voor de historie van de club die ooit TAVENU (Tot Algemeen Vermaak en Nuttig Uitgaan) heette. Goed overzicht van de door Lugdunummers gewonnen prijzen. Het voor woord van de voorzitter op de openingspagina is wat lang. Eindoordeel: goed gedaan, Lugdunum

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23