SPORT7 Elftalleider «y\ HDC987 dinsdag 17 mei 2005 UIT GESPROKEN Regilio Tuur in Volkskrant Maga- zine: ..Ah. daar heb je die domme bokser in z'n rode Ferrari- ja, zo wil len mensen me graag zien. Vooral gestudeerde mensen. Omdat ik aan uiterlijke din gen hecht, zal mijn koppie wel hol zijn. denken ze. Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik in De Tele graaf: Hoewel ik veertien jaar meeloop, heb ik nog steeds niet veel verstand van voetbal en dat zal ik ook nooit krij gen." Ook in Italië krijgt voetbal de meeste aandacht, ervaart voormalig volleybalinterna tional Henk-Jan Held, uit komend voor Perugia. In de Volkskrant: Volleyballers beginnen in de sportkranten altijd achterin te lezen. Dan zijn we eerder bij het volleybal. Voetbalcoach Fritz Korbach in Sportweek: „En op mijn grafsteen wil ik de tekst: jongens, jullie krij gen er spijt van dat je niet met mij hebt mogen werken'. Dat slaat op Ajax, Feyenoord en PSV. Nogmaals Korbach: „Ik heb eens bij Go Ahead Eagles drie vellen op zo'n flip-over volgekalkt met na men en pijlen die ze tegen woordig heel interessant loo- plijneti noemen. Harry De- cheiverzei: 'Ik snap er niks van'. Ik zei: 'Dech, dat hoeft ook niet, bij Ajax snappen ze er ook niks van'." Feyenoord-doelman Patrick Lodewijks in Nummer 14: „Ik vind niks erger dan pro beren een fout van jezelf goed te praten terwijl iedereen kan zien dat het jouw fout is. Fernando Ricksen (Glasgow Rangers) in SQ: „Vroeger zat ik elke week in de kroeg 0Ik was geen alco holist, hoor. Maar als ik dronk, ging ik door tot het einde, dan ging ik ladderzat naar huis. Op een gegeven moment breekt je dat op. Gekie Meins, de vrouwelijke clubarts van FC Groningen, in Panorama: „Nee hoor, ik zie ze gewoon in hun blootje van onder de douche uitkomen. M'n vrien dinnen roepen soms: Wauw, wat leuk dat jij dddr aanwe zig mag zijn, wat heb jij een topbaanMaar ach, dat hoor bij m'n vak als arts, hè. Clémence Ross-Van Dorp, staatssecretaris van VWS, in De Telegraaf: „Weet je waar ik ook niets van begrijp? Van scheids rechters die zich na afloop van een wedstrijd voor een monitor ter verantwoording laten roepen. Een scheids rechter neemt beslissingen waarbij iedereen zich moet neerleggen. Punt. Azing Griever, bondscoach van Aruba, in Voetbal Inter national: „Als ik een vergadering orga niseer, komt er soms nie mand opdagen. In het begin had ik daar best moeite mee. Nu denk ik: volgende keer be ter. Ferne Snoyl, door Feyen oord verhuurd aan FC Den Bosch, in Nummer 14: „De werkersmentaliteit die Feyenoord kenmerkt, is iets uit het verleden. 0Die zoge noemde huisstijl is een fabel tje. Spelers zoals John de Wolf waren typische Feye- noorders, maar noem mij een speler die daarna nog een echte bikkel is geweest. Ik ken ze niet. FC Barcelona-coach Frank Rijkaard in Sportweek: „Als trainer werk je toe naar een ideaalbeeld dat je waar schijnlijk nooit zult bereiken. Dat zou je tragisch ofürustre- rend kunnen noemer&naar ik vind het juist mooi." AGO W-doelman Raimond van der Gouw, ex-keeper van Manchester United, in Voetbal International: „Als je in Engeland met je boodschappenkarretje tegen iemand aanloopt zeg je Tm sorry'. In Nederland kijken ze je aan alsof je ieder moment een klap kunt krijgen. Paul Bosvelt in Voetbal In ternational: „Ik vond het achterbaks van Ruud Gullit dat hij zei dat ik niets van me had laten ho ren. Zo laat ik me niet be handelen. Of het nou door de plaatselijke groen teboer is of door Ruud Gullit. uit op een terras, ergens in Leiden. U zonnetje scheen, er stond een wind en ik zat alleen. Niks mis je kan je gedachten ordenen, al peen rijtje zetten en tot bepaalde lusies komen. jen in mijn mijmeringen zag ik aankomen, op de fiets, zoals ge- nlijk. Hij vroeg of ik iets wilde \en, ik knikte bevestigend, hij 'de een biertje en een colaatje, wnd kwam hij naast me zitten, iten wij geruime tijd, ieder in on veil gedachten. Plotseling opende ft gesprek. „Ik ben gestopt met allen, te veel blessures.Ik ant- rdde niet, ik liet het op mij inwer- jaimmer voor hem, dacht ik, r ja, hij was geen grote voetballer, \op was het derde elftal. „Ik ben <ider van het eerste, zij hebben mij gevraagd.Leider van het eerste, dacht ik, een belangrijke functie. Mijn gedachten gingen terug naar de tijd dat ik ook leider van het eerste was en ik maakte hem daar deelge noot van. Ik vertelde hem dat de meeste velden van amateurverenigin gen omringd zijn door sloten. Dat heeft te maken met afwatering. Bij re genval moet het water ergens naartoe en daar zijn de sloten voor. Helaas is het ook zo dat de meeste amateurvoet ballers bij het intrappen het doel niet kunnen vinden, maar de sloot wel Dan komt de functie van de elftallei der in het geweer, hij moet de bal eruit halen. Zo ging het toen en zo gaat het nu. „Ja, maar daar ben ik niet voor", stel de hij. „Nee, een elftalleider heeft meer functies", ging ik door. Kauwgom ha len is ook belangrijk. De spelers willen een frisse mond hebben na een avond je stappen, de kater moet wegge- kauwd worden. De wedstrijdballen mogen niet te zacht zijn, dus pompen. De kleding moet netjes klaargelegd worden. Het wedstrijdformulier moet worden ingevuld en na afloop moeten eventueel de strafformulieren inge vuld worden. Als elftalleider mag je wel bij de wed strijdbespreking zijn. Je mag een broodje mee eten, maar als de trainer praat moet je je mond houden. Je mag naast de trainer op de bank zitten, maar geen aanwijzingen geven, er wordt van je verwacht dat je geen ver stand van voetbal hebt. Je deelt ook niet mee in de premies, want je doet het voor de jongens en de club. Na af loop mag je de vuile kleding oprui men, shirtjes waar ze met hun poten op gestaan hebben na het douchen en dan kom je als laatste de kantine bin nen en staan de heren al lekker aan een biertje. „Afijn", zei ik, „ik kom zondag eens kijken. En zo stond ik die zondag in de kanti ne te wachten tot de wedstrijd zou be ginnen. De nieuwe elftalleider zag ik schichtig langs mij heen schuiven met een aantal pakjes kauwgom in zijn hand. De wedstrijd ging beginnen en na vijf minuten plonsde er een bal in de sloot. Hij stond op van de bank en keek om zich heen, de bal dreef lekker in de sloot en had het naar zijn zin. Met een vermoeide blik klom hij over de afrastering en ging op zoek naar een ballenvisser. Nergens te bekennen. Met gevaar voor een nat pak en met behulp van een boomstronk wist hij na vijf minuten de bal op het droge te krijgen. Zo ging het nog een aantal keer. Na afloop, ver na de wedstrijd, kwam hij naast mij staan in de kantine, biertje in de hand, een berustende blik in de ogen. „Ach", zei ik. Dit is een aardig opstapje voor een bestuurs functie. Henk Piket Tijdrit Giro d'ltaiia, Lamporecchio, mei 2005. INKS UITEN tbalsupporters ko- ir voor, een voorzitter elf even een CORRI- KLAP een las- igaat uitdelen is uit- Een aanhanger IUA Boekerest uitte zijn misnoegen over at goede spelers n buitenlandse den verkocht en aua daardoor slecht IHAI STOICA van ad er na een tijdje zo in dat hij zijn vip eten in het gezel wat bodyguards af- larde lagere rangen. :he supporter, de Radu loan, werd jaar klappen te- ezen. De politie gaf litv n boete van omgere- >ori iEURO. loan vindt 2. A pnoeg en stapt naar Deg r. ere nde e'" e beteugelen TEM- 1 NT van de fans blijft 'P e grootste proble- it GRIEKSE voetbal, as het weer eens ens de derby ARIS iltegen IRAKLIS in Ie divisie. Vier minu- lerust nam Iraklis Jprong (1-2), adnlei- l| de aanhangers van meteen het veld te T ers van Iraklis lie- mdingen op. Na an- wachten was de beu en brak de ...definitief af. De setbal bond buigt idag meteen over de piki wacht zonder zoveelste geldboe- /YJ naftrek en het spe- "estrijden zonder pu ilis kan vast drie jschrijven. Foto: Reuters/Stefano Rellandini niet durfde te spelen. „Achteraf had ik daar heel erg spijt van. Dat maakt dit ook zo mooi. Ik had het nooit meer verwacht. Ik weet wat Tony nu voelt." Dirk Loos heeft ondanks zijn enkel blessure de eerste helft wel ge speeld. Schilders: „Dirk weiger de zijn plekkie af te staan. Joop Lamers snapt het alle maal. De trainer maakte vele kampioenschappen mee, maar dit is een bijzondere. „Dit is een van de emotioneelste", zegt La mers, die door de vreugdetra nen heen de pijn verbijt van het heengaan van zijn schoonmoe der een dag eerder. Lamers knuffelt zijn vrouw, binnen een jaar vast lid van het SVOW- vrouwencafé, dat altijd suppor tert met een fles rosé binnen handbereik. Schilders roemt de psychologi sche kwaliteiten van de trainer, die een hecht geheel heeft ge smeed en daarmee de basis voor het succes heeft gelegd. „Joop voelt zich als de jonge jongens. Hij doet gewoon mee. Maar op het veld is hij de baas en is het niet: 'Jopie, wat gaan we doen?' Hij heeft het gigan tisch op de rails gezet." Ook Schilders voelt zich, on danks alle lichamelijke beper kingen, een paar jaar jonger. „Normaal ga ik niet zo veel uit. Nu nemen die jonge jongens me mee, ook al zijn ze zes, ze ven, acht jaar jonger. Door zo'n sfeer heb ik er zin in om rechts back te lopen en het vuile werk op te knappen. Ondanks dat ik liever voorin speel, is het weer prachtig om mee te doen." Het extreem lange seizoen, dat 25 wedstrijden eerder begon met een klinkende 4-0 neder laag tegen Haagse Hout, eindigt in een grandioos feest. In de kantine van SVOW is het een uur lang gratis drinken, de vaste dj's draaien een discootje, een zanger van het levenslied laat zijn stembanden trillen en om negen uur vertrekt de selectie traditioneel naar Mexicaans restaurant Alegria in Oude We tering. Terug naar de geboortegrond, terug naar over de brug, waai het 59 jaar geleden op 13 juni 1946 met de oprichting van Sport Vereniging Oude Wete ring allemaal begon. SVOW olé olé. Gertjan van Geen Eerdere afleveringen van deze serie werden geplaatst op 18 en 25 april en 2, 9 en 12 mei Trainer Joop Lamers gaat op de schouders bij Dennis van Tol (links) en Antonio Serafino. Op de achtergrond is ook assistent Harco Pennings de hoogte in gehesen door grensrechter Barend Boers en Roel Gortzak. Jeroen van Tol (uiterst links), Thijs van der Meer, Frank van der Meer en Martijn Zwetsloot juichen mee. Foto: Taco van der Eb 'I laagst spelende burger ij g in de Leidse regio, keu >W leeft. Sportvereni- Ma e Wetering, zetelend in brug, pakte zaterdag de vijfde klasse zaterdag. 1 pi ch Dagblad volgde laatste weken op weg 00 kampioenschap. Van- vering 6 (slot): terug aan !eboortegrond. in zijn er om na [en. Ze kunnen ook iop een moment dat al lang vervlogen is. inis Schilders bijvoor- rechtsback van SVOW J zijn hele leven bij de leteringbrug, hoewel de leven aan de ande- m de brug heeft ge- |2 29-jarige Schilders de Wetering op de la- tol bij de broertjes eroen en Marco van s phte Weteringbruggers. k 0 1de bij mijn school- voetballen en niet bij Schilders na de Istrijd tegen WSB in kampioenschap in de 11-" sse is behaald. „Mijn erhi 'ft het nog proberen -loll 'ouden. Hij vond dat ran betere kansen had entfoede voetballer te jk ij 1 gekkenhuis ir kerhout. Een maand ,,.jl d<te het vlaggenschip af 11 op zondag de titel in klasse. De zaterdagtak P een roemloze laatste plaats in de allerlaagste klasse voor standaardelftallen. Maar bij WSB kunnen ze ook een feestje voor anderen bouwen. Er zijn bloemen en champagne en iedereen bekijkt de SVOW- polonaise in de kantine met een vette grijns. Onder toeziend oog van de oudste leden Jacob Gortzak (84) en Cees Vis (82) is het een SVOW-overwinning met han gen en wurgen geweest, als het de laat ste weken van de com petitie niet op een klomp en een oude voetbalschoen naar de titel is gevlogen. Een voorsprong van vier punten op Delft en Haagse Hout is geëin digd in een marge van slechts een punt op de Hagenaars, nog altijd ruim voldoende. Tegen WSB voetbalt SVOW goed, ware het niet dat de ene na de andere mooie kans wordt verprutst. Voor rust verschijnen de Bruggers zeker vier keer al leen voor de keeper. Het blijft 0-0. Pal na de thee scoort Roel Gortzak uit een vrije trap de ogenschijnlijk bevrijdende tref fer, maar niet veel later is het zomaar 1-1. Trainer Joop Lame rs moet tot tien minuten voor het einde wachten voor hij de nagels weer kan laten groeien. Thijs van der Meer maakt 1-2 en even later maakt broer Maarten van der Meer aan alle onzekerheid een einde: 1-3. Het leeggelopen Weteringbrug stort zich op het hoofdveld van WSB en de spelers van SVOW. Acht jaar na de laatste titel en drie jaar na de degradatie is SVOW terug in de vierde klasse. Dennis Schilders zoekt na af loop zijn vader op. Pa Schilders heeft de carrière van zijn zoon op de voet gevolgd. Vrijwel al tijd is hij ook op de doorde weekse trainingsavonden van de partij. Van iemand die zijn zoon liever naar DOSR zag gaan, is hij verworden tot een SVOW-supporter van het eerste uur. „Hij lacht bij wijze van spreken DOSR uit nu ze zijn ge degradeerd", zegt Dennis. „Voetbal is alles voor hem. Als er een weekend niet gespeeld wordt, is hij chagrijnig." Pa en zoon hebben het op voet- balgebied door de jaren heen niet gemakkelijk gehad. Aller eerst was daar het brommeron geluk van Dennis toen hij 17 jaar was. „Het was ha len en brengen", zegt Dennis. „Bij de tweede ope ratie hebben ze mijn scheen been weer op gelapt. Met bra ces en flink ta pen kan ik voetballen. In een wedstrijd geef ik altijd tweehonderd procent en daarna heb ik twee dagen spierpijn." Later kwam het moment dat het bij SVOW in zijn geheel niet lekker draaide. Schilders: „Zoals het toen ging, had ik er geen zin meer in. De trainer trok zijn vriendjes voor, hij keek alleen maar naar de aanvallers en had op een gege ven moment niets meer te ver tellen. 'Zet mij maar voorin, want daar speel ik liever', heb ik tegen hem gezegd. Maar dat kon niet. Mijn vader kwam niet meer kijken op de training. Ik heb het tegen hem gezegd. 'Als jij niet meer komt, vind ik het ook niet leuk meer.' Eigenlijk voetbal ik voor een groot deel ook voor hem." Antonio Serafino, de Wetering- brugse import-Italiaan, heeft de laatste wedstrijd geblesseerd toegekeken. Hij en Dennis van Tol vierden acht jaar geleden de titel mee. Dennis Schilders was erbij in 1997, maar toch ook niet. Vrijwel het hele seizoen was hij geblesseerd geweest. De angst zat er zo goed in, dat hij tijdens de kampioenswedstrijd

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19