RCL zet zich enorm te kijk tegen WDS SPORT 4 Defensief gestuntel breekt Alkmania tegen Delfia op Leiden neemt eerste horde Woubrugge maakt het zich niet gemakkelijk Ter Leede wint ruim, maar verliest tite Trainer ziet nog kansen ondanks 0-3 nederlaag Woerden is de volgen klus voor Blauw-Zwaï Leidsche Boys rekent op to HDC 984 dinsdag 17 mei 2005 door Peter van der Hulst oude wetering - Alkmania kan de hulp van Charles Hoogen- boom komend seizoen goed gebruiken. De routinier, die de afgelopen competitie in een la ger elftal acteerde, kan zijn ploeggenoten misschien duide lijk maken hoe je moet verdedi gen. Rob Opdam mag, na een avontuur bij hoofdklasser FC Lisse, voordoen hoe je doel punten maakt. Aan beide disci plines schortte het nodige in de dubbele ontmoeting met Del fia. De 'tricolores' uit Delft blokkeerden met twee overwin ningen (2-1 en 4-1) de weg voor Alkmania naar de derde klasse. Kansloos was de ploeg uit Oude Wetering niet, inefficiënt wel. In beide duels kreeg het elftal van trainer Loek Hendriks de nodige kansen, maar keeper Michel van der Vlist moet zel den zulke makkelijke ballen op zich af hebben zien komen. En leek de doelman van Delfia een keer geslagen, dan mikte een speler van Alkmania naast. Zo had Raymond Kroeze zater dag duidelijk zijn dag niet. Na enkele opgelegde kansen maak te de aanvaller op de doellijn nog wel de openingstreffer, maar van zo dichtbij was het ook onmogelijk om te missen. Lang genieten van de voor sprong kon de thuisploeg niet. Delfia-speler Anmer Zween gaf in de muur een vrije trap net genoeg richting mee om snel de gelijkmaker aan te tekenen. Een puntendeling op de knollen tuin, die binnenkort met een koeschijterij een betere bestem ming krijg, had in Oude Wete ring een eerlijke afspiegeling van de krachtsverhoudingen gegeven. Invaller Tony Strijk dacht daar anders over. Hij profiteerde in blessuretijd van onachtzaam heid in de defensie van Alkma nia en liet keeper Pjotr van der Marei met een lobje kansloos. Het bleek slechts de opmaat voor het duel van gisteren te zijn. Defensief geschutter deed Alkmania in Delft de das om. Na een voortvarend begin van Delfia - Marco van Willigen trof de paal - trokken de bezoekers het initiatief naar zich toe. Da- rio Tunjic, die aan de bal vaak te zelfzuchtig was, kreeg enkele mogelijkheden, maar hij, Jorg van der Breggen en later- ook Dave van Battum konden Van der Vlist niet verontrusten. Zij ontlastten wel de eigen onzeke re defensie, die behoudens de beginfase niet echt in de pro blemen was gekomen. Dat veranderde na rust. Twee keer ging Erwin van Dijk alleen op avontuur. Eerst rondde hij een slalom langs vijf Alkmania- spelers succesvol af, even later zette opnieuw geen enkele ver dediger hem de voet dwars en had keeper Van der Marei de pech dat hij de bal voor de voe ten van Isjam Amajoud depo neerde. De 2-0 achterstand plaatste Alkmania voor een on mogelijke missie, ook al liep Tunjic enkele minuten later een vrije trap van Lars Rijswijk over de doellijn. Zween, die in het strafschopgebied de bal zomaar kreeg toegeschoven van Rode- riek Schoo, en Strijk profiteer den in de slotfase opnieuw van blunders in de verdediging. De teleurstelling over de mis lukte nacompetitie viel mee. Enerzijds moet er het besef zijn geweest dat Delfia meer aan spraak op een plek in de derde klasse mag maken dan Alkma nia, anderzijds is het elftal van Hendriks het komende seizoen weer verzekerd van een leuke competitie. ,,Ik had gehoopt nog een ronde verder te komen. Het is dan ook een kleine dom per", zei de coach. Gelijktijdig besefte hij dat het uitzicht op de derby's met het gepromo veerde Kickers '69 en de buren strijd met het gedegradeerde DOSR het leed enigszins ver zachten. Alkmania - Delfia 1-2 (0-0). 68. Zween 0-1, 71. Kroeze 1-1, 92. Strijk 1- 2. Scheidsrechten Van den Hoed. Toeschouwers: 250. Alkmania: Van der Marei; Lars Rijs wijk, Van Battum, Drost (46. Schoo), Turk; Schoenmaker (83. Van der Breg gen), Van der Veer, felle Rijswijk, Felix; Tunjic, Kroeze (71. Meerstadt). Delfia - Alkmania 4-1 (0-0). 49. Van Dijk 1-0, 53. Amajoud 2-0, 56. Tunjic 2-1, 81. Zween 3-1, 90. Strijk 4-1. Scheidsrechten Slob. Toeschouwers: 150. Alkmania: Van der Marei; Lars Rijs wijk, Van Battum (87. Hartog), Schoo, Turk; Schoenmaker (71. Struive), Van der Veer, Jelle Rijswijk, Felix; Tunjic, Van der Breggen (60. Pieterse). door Ron Hoogendam leiderdorp - Een gemiddelde trainer is normaal gesproken na afloop niet te genieten als zijn team een slechte wedstrijd ach ter de rug heeft en daarbij met dikke cijfers onderuit gaat. Maar het gezicht van trainer Cees Ver- bree stond alles behalve op on weer, ondanks de 3-0 zeperd van 'zijn' RCL tegen WDS. „Ik ben niet onder de indruk van WDS." Sterker nog, de Waddinxveense coach denkt zelf dat er nog kan sen zijn voor het bereiken van de volgende ronde van de na- competitie in de derde klassse. „Toegegeven: we hebben ons zelf vandaag te kijk gezet, voor het publiek, voor de sponsors en voor de club. Maar er was vandaag maar een ploeg die wilde voetballen. WDS heeft ge profiteerd van onze fouten. Met een beetje mazzel valt zaterdag het geluk onze kant op, al wordt het lastig", aldus de optimis tisch Verbree. Verbree kent WDS van haver tot gort, maar dat was niet te mer ken aan het spel van zijn pupil len van wie een groot aantal flink door de mand viel. „Mis schien was het wel een beetje de druk van de wedstrijd", was Verbree opvallend mild in zijn commentaar. RCL begon wel hoopvol tegen WDS uit Driebruggen, dat vorig seizoen samen met de Leider dorpers degradeerde uit de tweede klasse. Beide ploegen tastten elkaar in het eerste kwartier wat af, zonder noe menswaardige hoogtepunten. Integendeel, voor de neutrale toeschouwer was het geen mo ment een interessante voetbal middag. Voor de fans van WDS echter wel. Die zagen hun ploeg uit het niets op 0-1 komen. In de 26ste minuut verzond een verdediger een diepe bal door het centrum van RCL. Daar zet te Jordy de Groot, eerder al kansrijk, met een merkwaardige trap zijn pantoffel tegen de bal. Tot verbazing van iedereen ca ramboleerde de bal over doel man Matthijs de Vreede: 0-1. RCL zakte na deze domper weg, en dat had mede te maken met TWEEDE KLASSE ZONDAG Concordia uit Hillegom, twee jaar geleden nog vierdeklasser, kan volgende week promove ren naar de eerste klasse. De ploeg won twee keer van Soest twee: 1-2 en 3-0. KGB is de volgende en laatste tegenstan der in een beslissingswed strijd. Zaterdag scoorden Tim van Lier op en Ferdi van Elk, gisteren maakten Bas Ruigrok, Van Elk en Dennis Stijnman de doelpunten. DERDE KLASSE ZONDAG Blauw-Zwart verzekerde zich van een plaats in de volgende ronde van de nacompetitie door met 2-2 gelijk te spelen tegen RKDEO. Na de 3-0 over winning in Nootdorp was dat ruim voldoende. Salim Larry met een kopbal, Michael Ye- boah, die werd bediend door Larry, en A-junior Hamsa Chi- kie waren zaterdag verant woordelijk voor die 3-0 zege. Gisteren was de Wassenaarse ploeg opnieuw de bovenlig gende partij. Binnen tien mi nuten schoot Yeboah van 25 meter de partij op slot. „Toen konden we rustig achterover leunen. Zij moesten vijf keer scoren, dat zou wel erg won derbaarlijk zijn", aldus trainer Herman Kooyenga. Toch stribbelde RKDEO nog even tegen. Voor rust werd het nog 1-1. Maar Larry bracht Blauw- Zwart opnieuw aan de leiding. De volgende tegenstander van Blauw-Zwart is Woerden. „We hebben vier punten van ze ge pakt dit seizoen, maar deze wedstrijden staan op zich. Ik verwacht dat we het heel moeilijk zullen krijgen", keek Kooyenga vooruit. Meerburg kan promotie ver geten. Er was ondanks de 1-0 thuisnederlaag nog hoop, maar ook de uitwedstrijd te gen RKSVM ging verloren: 3-2. „We hebben in 3 uur voetbal op een kwartier na maar druk gezet op die gasten. Het is on verdiend als je dan verliest", vond Meerburg-trainer Paul van der Zwaan. Nadat de Zoe- terwoudse ploeg door onop lettendheden op 2-0 achter stand was gekomen, moest Meerburg nog aanvallender gaan spelen. Dat betaalde zich uit in een treffer van Kameri. Nadat Alex Bai in de 90ste minuut noj de druk opvoerde door scoren, werd het optii snel de grond ingel RKSVM maakte in buite positie 3-2. VIERDE KLASSE ZON ASC heeft zich niet we plaatsen voor de vo ronde van de nacom] Na de 2-0 nederlaag in 1 koop won de ploeg vai Verschoor gisteren thu dezelfde cijfers. In de schoppenserie warei Nieuwkopers de ste ASC moest gisteren dn ten en de aanvallende sies waren meteen al lijk. Net als zaterdag leg Oegstgeestenaren een kende pot voetbal op d Bij de eerste mogel scoorde Freek Tilmai vertrouwen in een goe loop nam hierdoor toe trok vol ten aanval, ma loor de verdediging wel eens uit het oog. koop profiteerde van de te en kreeg enkele k maar telkens stond de sterke keeper Ragnar C hof in de weg. Sander d maakte het tweede do van ASC. Strafsch moesten uitsluitsel geve C'ers Dennis de Water ter Nas misten. Niels Bu was de enige die doe maar dat bleek niet gene FC Lisse is het volgen zoen eveneens actief vierde klasse. Na de 2 derlaag tegen Gouda terdag (doelpunt Robin stra), was 0-0 gisteren 1 noeg. In tegenstelling thuiswedstrijd, verdien ploeg van trainer Leon A kee gisteren de winst. I de Lissenaren niet mee Rusman en Rens Verlui ten de lat. Arjan Vergun tevens dicht bij de verl de treffer, maar ook h het verschil niet maken is zuur voor ons, maar wel belangrijk dat wt goed hebben gespee! hebben laten zien dat niveau van ploegei Nieuwkoop aankunnen dus Annokkee. RCL-aanvaller Pepijn Brands, een van de weinige Leiderdorpers die vooruit te branden was tegen WDS. Foto: Henk Bouwman het feit dat te veel spelers te balverliefd waren. Een fatsoen lijke aanval viel niet te bespeu ren op de hobbelige piste. Om dat RCL met aanvaller Ramin Houskiwar alleen maar balver lies leed, bleven uitgespeelde kansen uit. Niet alleen Houski war, ook het complete midden veld leverde een bedenkelijk prestatie. In de tweede rond gang ging het iets minder be labberd met RCL, maar dat was ook de verdienste van het zwakke WDS, dat slechts loerde op de counter. Meteen na ae thee was er een goede kans op de gelijkmaker voor Pepijn Brands. De spits, die zich met verdediger Geert Visbeen posi tief onderscheidde, schoot in ideale positie naast. Niet de zwakke Houskiwar maar Marcel Laterveer werd ge wisseld voor Tim Bleijie. Bleijiè miste ook nog een dot van een kans. De stand was toen al 0-2 door een enorme verdedigende blunder van André Beerling. Beerling zat al, als rechtsback, niet lekker in de wedstrijd en dat bevestigde hij door een die pe bal tegen de rug te trappen van de aanstormende Laurens Uiterwijk. Uiterwijk, de beste man van het veld, lobde de bed van ver over De Vreede heen. De lichaamstaal van de aange slagen RCL'ers sprak vanaf dat moment boekdelen. Wanhopig ging RCL op jacht naar succes, maar dat was niet voor de Ra cing weggelegd. Een kwartier voor tijd werd het zelfs 0-3 door een fraaie trap van de verder onzichtbare WDS-topscorer Tom van de Wind. Met een beetje meer precisie had WDS, dat al een 5-1 verloren wed strijd op zaterdag tegen ARC in de benen had, zomaar met 0-4 of 0-5 kunnen winnen. Dat was in het foutenfestival van RCL al lemaal mogelijk geweest. „We waren te nadrukkelijk op zoek naar een goal en dan ga je forceren. We konden niet de rust en het geduld opbrengen. En ja, dan loop je in het mes. Maar ik geef me nog niet ge wonnen hoor", stelde Verbree wellicht tegen beter weten in. RCL - WDS - 0-3 (0-1). 26. De Groot 0- 1, 63. Uiterwijk 0-2, 74. Van de Wind 0- 3. Scheidsrechten Opdam. Toeschou wers: 300. RCL: De Vreede; Beerling, Guyt, Van Es, Visbeen, Van Rooijen, Koppers, Zuidervaart (78. Van Leeuwen), Brands, Laterveer (62.Bleijie), Houski war. vijfde klasse zondag - Het Was een bizarre competitie, waarin het niet heeft meegezeten voor de zondagvoetballers van Leid sche Boys, maar als het goed is hebben de mannen van trainer Simon van der Linden de na competitie bereikt. Hoewel Leidsche Boys gisteren met 4-1 verloor van kampioen TAC '90, heeft het door de vijfde plaats op de ranglijst recht op een ver vangende periodetitel. Na het uit de competitie halen van Forum Sport drie weken geleden - eerder werd RFC '95 door de KNVB verboden verder te voetballen - kwam Leidsche Boys in een onverwacht gunsti ge uitgangspositie. De vijfde positie geeft normaal gespro ken recht op de derde Elftalleider Joop van niet eerder juichen dan KNVB de blije vern heeft bevestigd. „In d: spelen we twee wedstri gen Bergambacht of HSC", aldus Van Eek. zen we die, dan volgt er toernooitje met twaalf; om vier plaatsen in dt klasse." Tegen TAC '90, dat n puntenstraf boven hel11 hangt vanwege het van een ongerechtigde scoorde Am ar El Yaklri eerste helft de gelijkmal1 Leidsche Boys. Na ru verzekerde TAC '90 zich1 titel. Perkouw heeft met 4-1 het nakijken door Hennie Kanbier leiden - Leiden is verder ge gaan waar het gebleven was. Legio kansen creëren en er daarvan vier maken. Dit keer in het met 4-1 gewonnen na- competitieduel met Perkouw uit Berkenwoude. Hoewel de return nog roet in het eten kan gooien, moet de ploeg van Jo- han de Ridder wel een com plete offday hebben om de'fi nale te missen voor een plaats je in de derde klasse. De for matie kan zo in een jaar de de gradatie weer goedmaken. Leiden speelde voor de winter stop wisselvallig en moest vaak improviseren vanwege vele blessuregevallen. Daardoor kon Koudekerk weglopen, uit zicht blijven en promoveren. In het tweede gedeelte van het seizoen zette Leiden een knap pe reeks neer, draaide de pro ductie op volle toeren en mengde het elftal zich in de strijd om promotie. Perkouw vormt voor de periodewinnaar de eerste horde. De ploeg uit de Goudse regio van de vierde klasse heeft al maanden moei te met scoren en dat verschil kwam duidelijk naar voren in het onderlinge treffen. Leiden startte aarzelend, om na een kwartier het initiatief te pakken en niet meer weg te ge ven. Perkouw-doelman Peter Duran wilde aanvankelijk niet wijken, maar na een snelle aanval over rechts tekende Ri an Rosier voor de voorsprong. Min of meer uit het niets deed Perkouw terstond iets terug, nadat iedereen en alles een onschuldig lijkende vrije trap vanaf de linkerzijkant aan zich voorbij zag gaan. William Buys was wel attent. „Zo'n bal mag er nooit in. Er hoort iemand op de zestien te staan om de aanval te elimineren. Een te gentreffer kan je in een twee luik lelijk opbreken. We heb ben in de tweede helft gelukkig weer zat kansen gehad en de uitslag geeft alle vertrouwen voor de terugwedstrijd", aldus een opgeluchte, maar gema tigd positieve De Ridder. In de tweede helft was het op nieuw Leiden dat de dans leid de. De thuisploeg kreeg acht kansen en nam dit keer wel ruim afstand van Perkouw dat eigenlijk alleen gevaarlijk was via Edgar Mudde. Leiden de marreerde Ada de nuttig spe lende Peter van der Tuin, op nieuw Rosier en invaller Henk de Nobel. De vierde treffer werd uitbundig gevierd, want met een marge van drie doel punten lijkt de buit binnen. De Nobel zal het duel bij Per kouw moeten missen. Net te rug van een schorsing verloor hij in de blessuretijd zijn be heersing met een volkomen misplaatste, maar rake trap in de richting van zijn bewaker. Peter Kruit en spelbepaler Wouter Fokkema, eveneens geschorst, kunnen ook een plekje langs de lijn opzoeken. Dat Leiden in de return niet geheel achterover kan leunen, werd in de slotfase twee keer benadrukt. Uitblinker Patrice Hensing moest beide keren in grijpen om leed te voorkomen. Toch zal Leiden zich in het achterhoofd al bezig houden met de beslissende wedstrijd tegen Woubrugge of GDA. „Het is lekker dat we ogen schijnlijk moeiteloos tot kan sen komen, maar met een beetje meer overleg voor het doel maak je het jezelf veel makkelijker. Af en toe staat het eigen succes teveel voorop", vindt de Ridder. De flirt met de derde klasse lijkt evenzogoed terecht. Leiden - Perkouw 4-1 (1-1). 35. Ro sier 1-0, 38. Buys 1-1, 53. Van der Tuin 2-1, 73.Rosier 3-1, 88. De Nobel 4-1. Toeschouwers: 175 Scheids rechter: Van der Velden. Rood: De Nobel (93). Leiden: Deroge, Kruit, Onvlee, Hen sing. Faas, De la Rie, Fokkema (80. Van der Horst), Wansink (66.Visser), Rosier, Van der Tuin, Stahlie (61. De Nobel). DERDE KLASSE ZATERDAG In de degradatiewedstrijd tegen vierdeklasser GDA leed derde klasser Woubrugge een onge lukkige 1-2 nederlaag. Na een fout van verdediger Michel Wolvers nam GDA met een fraaie knal in de kruising een snelle voorsprong. Kort na rust bracht Mark Molleman de par tijen weer in evenwicht. Wou brugge nam het initiatief en kreeg kansen via Mike Prangers en Tommy van der Neut. GDA besliste de wedstrijd nadat ver dediger Bas Loos over de bal was gestruikeld en de Haagse aanval A/rije doorgang kreeg Nederlaag Ouick Boys Op een winderig Nieuw Zuid won Ter Leede 3 met 1-4 van Quick Boys, Met wind in de rug scoorde Willeke Wasse naar voor de KatAvijksen. Maar de Sassenheimsen maakten in de tweede helft met EmmaBirnie, Marinda Broekhuizen (2) en Mariska de Vlieger nog beter gebruik van de omstandigheden. Beide ploegen waren reeds gedegradeerd. FC Lisse won uit bij Spijkenisse met 6-0. Esther Faas scoorde drie keer, Sanne Straatsma, Chis- laine Bouwman en Anne- miek Burgers elk een keer. De ploeg staat het komend seizoen onder leiding van Leo Bellekom. naar doelman Dennis de Blan ken. De uitblinkende Woubrug- se sluitpost was voor de tweede maal kansloos. Woubrugge kreeg nog twee mogelijkheden op de gelijkmaker. Een inzet van Chris Molleman werd ech ter van de lijn gehaald en Van der Neut miste in kansrijke po sitie. VIERDE KLASSE ZATERDAG keerde na de 5-2 neder laag tegen Ariston '80 gedesillu sioneerd terug van de trip naar Delft. De derde klasse lijkt voor de mannen van Martin Planken door dit verlies ver weg. De ba sis van de ruime zege van het jubilerende Ariston '80 werd in de eerste helft gelegd met twee snelle doelpunten. Jeffrey Nij- enhuis voor rust en Ameral Rij- gersberg vlak erna, brachten Kagia op gelijke hoogte. De ploeg van Planken bleef de aan val zoeken, maar verzuimde daarbij de defensie op orde te houden. De Delftenaren maak ten daar slim gebruik van en omzeilden driemaal doeltref fend de buitenspelval. TAW deed het tegen derdeklas ser Siveo '60 beduidend beter. In Zegveld behaalde het team van Koos Disseldorp een 0-1 zege. Dennis Verzaal kopte raak na een voorzet van Jean Marie Lok. De zege komt ook op con to van doelman Bart Vis die vlak voor rust, na een overtre ding van Michel Hoogwerf- Kroon, een strafschop stopte. Nadat een lob van ploeggenoot Timo Keijzer op de lat was ge ëindigd, drong Siveo '60 na drukkelijk aan. Er ontstonden wat hachelijke momenten voor het doel van Vis, maar de Ter Aarse defensie bleef overeind. VIJFDE KLASSE ZATERDAG GWS en Van Nispen speelden met 1-1 gelijk. Cees Jongbloed bracht Van Nispen aan de lei ding, Sassenheimer Ba der Meer zorgde voor tendeling. UVS is al hoofd bij de nacompe werd door Foreholte v1 voudig met 1-6 in de h1 zet. De blauwAvitten door Dennis Kort oj sprong, daarna was beurt aan de Voorhouif Fernandez (2x), Sandi (2x), Nick Warmerdam f van Duin. UVS'er Schaafstra werd na zijn gele kaart van het stuurd. Haagse Hout 1 makkelijk met 5-1 van huizen. Mario Simao het Leidse doelpunt. door Welmoed de Lang sassenheim - Belangrijk voor Ter Leede was de 8-0 overwin ning op Buitenveldert niet, wél het verlies van de landstitel. Aan de hand van Gilanne Louwaars won concurrent Saestum met 3-0 van Braakhui zen en daarmee gaat de kampi- oensschaal, na twee jaar Ter Leede, naar de vrouwen uit Zeist. Voor de onttroonde Sas senheimsen is de derde plaats nog het hoogst haalbare. Het gehele seizoen stond in het teken van het opvangen van af wezige spelers. De grootste aderlating was het wegvallen van centrale middenvelder San dra Muller. De naar RWH ver trekkende topschutter verrekte haar kniebanden bij de sei zoensstart bij een interland en scheurde deze tijdens haar 're validatie' in Zeist in december geheel af. Pas tegen het einde van het seizoen werd die posi tie, met de terugkeer van Karin Legemate na een buitenland- stage, weer behoorlijk ingeAoüd, want ook de van Saestum over gekomen Lisan Goudena zat meer in de lappenmand, dan dat ze speelde. Volgend seizoen wordt de se lectie aangevuld met de in Amerika spelende Kirsten van de Ven. En voor de broodnodi ge stootkracht voorin wordt de naam van Fortuna-spits Corina Dekker genoemd. Na zes jaar vertrekt Cindy Burger, inclusief haar fraaie trap, naar Stedoco en Mary Jane Olumagba, die niet op een basisplaats kon re kenen, verhuist wellicht naar Saestum. Er was bij Buitenveldert-coach Janny Timisela (ex-Ter Leede) interesse voor het koppel Jeanet van der Laan (langs de kant met gescheurde enkelbanden) en Daphne Koster, maar die laat ste heeft dat aanbod vri afgewezen. „Mijn hart Ter Leede, dus ik blijf hi niveauverschil tussen ploegen liet de voetbal het jaar voor het gems onbenoemd. Met drie van Karin Legemate, dls Jody Poldervaart en ee Saskia Drommel en Stolk, sprak de 8-0 uitsr zich. Ter Leede: Van Dalum, Burt woning (75. Van Haasterer, )l Stolk, Koster, Vos (52. Oluniaj f dervaart, Wilmot (57. Drommel, Van Eijk. L<

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 16