Co Adriaanse: 'Wakker worden, dat is het Bobbende schaatsers Ivan Basso gelooft in zichzelf ergste' Zitten late tegengoals in genen of in tragisch toevt Heracles stap dichter bij titel sittard/almelo - Als Heracles Almelo volgende week vrijdag de topper bij Sparta wint, dan is de ploeg van trainer Bosz kam pioen van de eerste divisie. He racles won gisteravond in eigen stadion van nummer drie VVV Venlo: 2-0. Sparta faalde on danks de steun van 1300 mee gereisde fans bij staartploeg Fortima Sittard (0-3). Heracles komt over een week met drie punten voorsprong naar Sparta. Toekomst Kezman Chelsea onzeker londen - Het is nog onzeker of Mateja Kezman komend sei zoen bij Chelsea zal blijven. De speler zal zijn toekomst bin nenkort bespreken met coach José Mourinho. Eerder liet hij al weten ongelukkig te zijn op de reservebank bij de Londense club. Zijn bijrol tot nu toe noemt de Serviër „een nacht merrie". Mourinho wil in ieder geval zijn team, dat dinsdag door Liverpool werd uitgescha keld in de halve finale van de Champions Leage, met drie nieuwe spelers aanvullen. „We houden onze groep kampioe nen en zullen hem verder ver sterken," aldus Mourinho. Montoya crasht bij rentree Barcelona - Juan Pablo Mon toya heeft weinig plezier be leefd aan zijn terugkeer in de Formule 1. De Colombiaanse autocoureur crashte gisteren met zijn McLaren bij de vrije training voor de Grote Prijs van Spanje. Montoya klaagde na af loop over pijn in de linkerarm. Na de eerste twee trainingsses sies in Barcelona zette Pedro de la Rosa met 1.15,062 de snelste tijd neer voor de Braziliaan Ri- cardo Zonta (1.16,220) en de Duitser Nick Heidfeld (1.16,527) Robert Doornbos, testrijder voor Jordan, was de snelste Ne derlander met een achttiende tijd van 1.19,125. Christijan Al- bers zette in zijn Minardi met 1.19,581 de twintigste tijd neer. Ontslag Ribeiro na verbod Giro Madrid - De Spaanse wieler ploeg Liberty heeft de Portuge se wielrenner Nuno Ribeiro ontslagen. Hij kreeg donderdag wegens een te hoge hemato- crietwaarde een startverbod opgelegd voor de Ronde van Italië, die vandaag begint. De leiding van het team heeft dit vrijdag laten weten. Een te hoge hematocrietwaarde kan wijzen op het gebruik van het verbo den middel EPO. Er is niet aan getoond dat Ribeiro werkelijk doping heeft genomen, maar zijn team wil niet op de uitslag van de controle wachten. UEFA beslist over finale CSKA moskou - UEAFA Cup-finalist CSKA Moskou wacht de ko mende dagen gespannen af wat de tuchtcommissie van de UEFA vindt van een vuurwer kincident donderdagavond in de return tegen Parma (3-0). Na het eerste doelpunt van Carval- ho ontplofte in de buurt van de Italiaanse doelman Bucci een vuurpijl, die vanaf de Russische tribunes op het veld was ge gooid. De aangeslagen keeper van Parma zette na medische behandeling het duel nog een paar minuten voort. Daarna liet hij zich alsnog vervangen door reservedoelman Sebastien Frey. Vorige maand werd Internazio- nale zwaar gestraft voor het ge drag van hun fans. De suppor ters troffen tijdens een duel in de Champions League met AC Milan doelman Dida met een vuurpijl. Schorsing kost BAR miljoenen parijs - De Formule-1-renstal BAR lijdt naar eigen zeggen meer dan 7,5 miljoen euro ver lies omdat het de komende twee races is geschorst. De wa gens van het team verschijnen dit weekeinde niet aan de start in Barcelona. Ook twee weken later in Monaco ontbreekt BAR tijdens de race. BAR is ge schorst wegens het sjoemelen met het gewicht van de auto van Jenson Button, tijdens de Grand Prix van San Marino. De beslissing viel na een beroeps zitting van de overkoepelende organisatie FIA. Button eindig de als derde in San Marino. De punten'die hij hiermee voor de wereldtitelstrijd behaalde, tel len niet meer. RBC Roosendaal wint bij NAC breda - RBC Roosendaal mag nog altijd een klein beetje ho pen op rechtstreeks lijfsbehoud in de eredivisie van het getaald voetbal. Gisteravond won de ploeg van trainer Roks met 1-2 bij NAC Breda. Hammond maakte kort voor tijd de win nende treffer. De laatste thuis zege van NAC dateert van 28 november 2004. door Ype Minkema alkmaar - Het is donker, nat en het is laat als op het parkeerterrein aan de Sportlaan een man met sporttas zijn auto zoekt. Een moment kijkt hij om. Er klinkt applaus. Maar niet voor hem. Niet voor Co Adriaanse, trainer van AZ. Een trainer op zoek naar zijn auto, op zoek naar zichzelf na de wedstrijd die niet te bevat ten was. Hij ziet en hoort nog nét hoe de laat ste speler van Sporting Clube de Portugal, kortweg Lissabon, onder luid gejuich de spe lersbus instapt. Voor de verliezer is er nooit applaus. De verliezer rijdt alleen naar huis. Zo had de trainer het daarvoor ook zelf gezegd: „In de finale weet niemand meer wie AZ was." Bewonderenswaar dig. Waar zijn winnende collega scheldend en tierend zijn elftal terro riseerde, waar een Portugese voetballer na de treffer in de allerlaatste minuut het publiek bespuugde, daar was Adriaanse 120 minuten onbeweeglijk langs de lijn, in de gutsende re gen, blijven staan. Waar zijn spelers jankend in de kleedkamer zaten, daar ging de trainer rustig achter de ta fel zitten voor de persconferentie, en had hij wéér met een paar kwinkslagen de lachers op zijn hand gekregen. Had hij keer op keer, in de ene na de andere microfoon, voor de ene na de andere camera, het verhaal afgestoken van de hand van God en de schouder van Garcia. Uiterlijk onaangedaan. „Nou ja", zei hij, „ik ben nogal introvert. Je ziet het niet aan me." Anders dan collega Guus Hiddink, die na de 'typisch Nederlandse nederlaag' tegen AC Mi lan geen woord kon uitbrengen. Nogal een verschil. „Ja, maar Guus is het twee dagen la ter alweer kwijt. Die kan dan zo maar weer op de golfbaan staan, een balletje slaan. Ik kan dat dus niet." Het is de laatste fase van een fantastisch jaar. Adriaanse: „Ja, maar als we straks de laatste drie wedstrijden verliezen, dan gaat het sei zoen uit als een nachtkaars. Dan zou het zo maar een anticlimax kunnen worden." Het is de week van net-niet. Eerst PSV, dat in de laatste minuten een finaleplaats mist. Donderdagavond AZ. Eigenlijk op dezelfde manier. Het is geen toeval. Adriaanse kent de oorsprong van het probleem. Hij zegt: „Ik er ger me al tijden aan de net-niet-mentaliteit in Nederland. We zijn nét geen toppers. Ja, indi vidueel. Van den Hoogenband en Van Moor- sel. De volleyballers bij de Spelen van Atlanta. Maar verder, aan teamsporten? Ja, korfbal, omdat niemand in de wereld korfbalt. Maar het lijkt wel typisch Nederlands om het in de laatste fase van een wedstrijd te verspelen." Het is wel het jaar van de erkenning. Einde lijk, de erkenning van een trainer die een groot team had neergezet in een klein stadje. Maar, komt hij ooit nog zo dicht bij een fina leplaats? Adriaanse: „Ik denk het niet. Er kun nen ieder jaar maar vier trainers in de finale staan. Dan heb ik weinig kans." Maar, heel gek, nog steeds zonder nieuwe club. Ja, ze bellen wel en ze hebben belang stelling. Ook Porto. Maar daarna? „Daarna hoorde ik niets meer." Zou het bestaan? De trainer die van elf groen teboeren of metselaars nog een topteam kan maken, straks zonder club? Een baan heeft hij volgend seizoen in ieder geval wel. Hij wordt commentator bij WK-Producties, het bedrijf dat voetbaluitzendingen maakt. Maar, geen PSV in 1969 uitgeschakeld door opgooien munt) harderwijk - Alle A-sporters die kans maken zich te plaatsen voor de Olympische Winterspelen van komend jaar in Turijn zijn deze da gen in Harderwijk voor een trainingskamp. De dagen samen zijn on dermeer bedoelt om het teamgevoel op te krikken. Zo stonden Gian ni Romme en Mark Tuitert even met bobber Arend Glas te praten, waarna de schaatsers van de Postcodeloterij-ploeg al snel erg be nieuwd waren hoe het zou zijn om met een bob te starten en in de slee te springen. Zo gezegd, zo gedaan. Foto: ANP/Olaf Kraak door Henri van der Steen den hjlag - Verliezen hoort bij voetbal, in de laatste seconden van de wedstrijd verliezen is ongehoord rottig, maar heeft ook een onvergelijkbare schoonheid. Als je toch moet verliezen, dan het liefst op deze manier... Of niet? 'Een drama voor het Neder landse voetbal' huilde de wat hysterische televisieverslagge ver donderdagavond, nadat AZ op hartverscheurende wijze de finale van het toernooi om de UEFA Cup aan zich voorbij zag gaan, door een Portugees doel punt in de laatste seconden van de blessuretijd. Een dag eerder was PSV door AC Milan een voetbaloor aangenaaid in de laatste minuut. Een drama voor het Nederlandse voetbal? Een drama is heel wat anders, maar dramatisch waren de voetbalavonden van PSV en AZ natuurlijk wel, volgens de Dikke van Dale: dramatisch is specta culair, opzienbarend. Daar mag nog wel wat bij: de uitschake ling van PSV en AZ was vooral van een adembenemende tra giek (voetbaltragiek natuurlijk), omdat het vonnis in beide ge vallen in de slotseconden werd geveld en omdat ook de neutra le toeschouwer op de hand was van de verliezer. PSV was (voor de tweede keer) beter dan de Italiaanse groot - geldclub en verdiende de finale. AZ had de bewondering van eenieder gewekt door een ge weldig seizoen voetbal en een prachtige 3-1 stand, die was be reikt ondanks het gemis van vier basisspelers, van wie er drie met zware blessures op de tribunes zaten. Louis van Gaal zat donderdag- Italiaanse wielrenner vastbesloten Giro te winnen door Ad Pertijs reggio Dl calabria - De GirO d'Italia die vandaag van start gaat in het uiterste puntje van de laars is dankzij de ProTour intemationaler dan ooit. Toch gaan de Italianen er vanuit dat er weer gewoon een landgenoot de ronde wint. Cunego, Simoni en Di Luca zijn er klaar voor. Ivan Basso (27) ook. Zegt hij. De Italianen moeten hem op zijn woord geloven. In stilte werkte hij toe naar de Giro en de Tour. Samen met Bjame Riis, de Deense visionair, die gelooft dat zijn pupil beide ron des kan winnen. Al een tijdje kijken Johan Bruy- neel en Dirk Demol uit naar een opvolger voor Lance Arm strong. Maar bij de ploeg van Armstrong hebben ze geen en kele moeite gedaan de Italiaan, die vorig jaar derde eindigde in de Tour, vast te leggen. Niet al leen vanwege dat contract. Ie dereen weet hoezeer Basso zijn wielerhart verpand heeft aan Riis. Samen willen ze de grote ronden veroveren. Een uniek samenwerkingsverband van een warmbloedige Italiaan en een degelijke, doortastende Deen. Riis probeerde zijn ziens- en werkwijze eerst uit op Tyler Hamilton. De progressie die de Amerikaan maakte was groot. Zo groot dat hij meende zonder Riis verder te kunnen. De af loop is bekend: mislukte Tour en van het voetstuk getuimeld vanwege bloeddoping. Hamilton was al oud. Basso is nog jong. En daardoor beter kneedbaar. Riis heeft zo zijn vi sie en werkwijze. Sommige Ita lianen hebben het er moeilijk mee. Vorig jaar reed Basso geen Giro. Dit jaar liet hij de klassie kers lopen. Basso probeert zijn landgenoten gerust te stellen. „Ik heb veel gewerkt de laatste Ivan Basso juicht nadat hij de twaalfde etappe van heeft gewonnen. Foto: GPD/Wouter Borre Tour 2004 drie maanden. De vorm komt er aan. Ik begin goed aan de Gi ro. Goed genoeg om hem te kunnen winnen. Daarna hoop ik ook nog goed genoeg te zijn om minimaal tweede te worden in de Tour." Maar waar was je dan in de klassiekers, wordt hem keer op keer gevraagd. Vriendelijk geeft de man uit de buurt van het Noord-Italiaanse Varese ant woord. „Ik heb Bjarne gevraagd of het mogelijk is de Giro en Tour achter elkaar te rijden en in beide goed genoeg te zijn om mee te doen voor de winst. Bjarne zei me dat het kon. Dan moest ik wel rustig blijven in fe bruari en maart. Dan kun je dus niet klaar zijn voor de klassie kers in het voorjaar. Kijk, het moet ergens vandaan komen. Alles heeft zijn prijs. Drie dagen voor de Amstel Gold Race stond een verkenning van een Giro- etappe op het programma. Ik heb in die tijd ook op de piste getraind. Dan lijkt het me lo gisch dat je dan de klassieker niet rijdt om ze te winnen. Vo rig jaar was ik goed in klassie kers en Tour en liet ik de Giro schieten. Die keuze ligt nu an ders. Je kunt niet alles doen." En dus werd de aanpak er op aangepast. Riis: „Ik kan ieder een garanderen dat Ivan hard gewerkt heeft tot nu toe. Niet alleen door veel kilometers te maken. We hebben vooral op specifieke onderdelen getraind. De tijdrit bijvoorbeeld. Daar voor zijn we naar de wielerbaan van Buttgen in Duitsland ge weest. Niet zozeer om zijn posi tie te verbeteren. Daarvan kon den we vorig jaar al zien dat die efficiënt was. Wat Ivan nog te kort kwam was kracht. We heb ben er aan gewerkt dat hij ster ker is geworden in specifieke spiergroepen." Basso: „Bjarne werkt om mij te laten winnen. Het is fantastisch hoe hij zijn ervaring op mij pro beert over te dragen. Hij werkt en denkt in alle richtingen. Van de kleinste dingetjes tot de gro tere zaken. Fiets, positie, trai ning. Alles. In anderhalf jaar tijd is mijn ervaring enorm ge groeid. Hij heeft me beter ge maakt. Niet alleen door te pra ten, maar vooral door samen naar de beste oplossing té zoe ken." Het is de onderkoeld overko mende passie van Bjarne Riis. Aan de ene kant bevlogen, aan de andere kant altijd de voeten op de grond houdend. Basso begint al een beetje als hem te praten. „Je moet wel realistisch blijven", zegt hij als iemand hem vr aagt of Amstrong rijp is voor zijn sloopwerk. „Kom, ik heb de Tour vorig jaar niet met tien seconden verschil verloren. Maar met vijf minuten. Lance zal dit jaar weer goed zijn. Op zijn oude niveau. Ik ben sterker geworden, heb veel van mijn achterstand weggewerkt, maar daarmee overbrug je niet sim pelweg vijf minuten. Maar be grijp me goed. Ik ben niet kans loos. Als ik mijn achterstand in de tijdritten terugbreng tot de helft en Lance heeft een keer een mindere dag in de bergen, dan kan het dus hè." avond ook op de tribune bij AZ. Hij zag zijn nieuwe ploeg dus tegen een Portugees elftal in de laatste seconden de boot in gaan. Misschien dat Van Gaal nog even heeft teruggedacht aan de avond van 28 maart 2001, toen het Nederlands elftal tegen Portugal speelde. Het was 0-1 bij rust en 0-2 kort na rust. Oranje leek alsnog op weg naar het WK van 2002 in Japan en Korea. Even later zag Louis van Gaal vanaf de bank misschien wel de meest verbijsterende slotfase van een voetbalwed strijd aan zich voorbij trekken. Ineens, 83ste minuut, dekkings- fout Stam, 1-2 door Pauleta. En dan de blessuretijd: domme, lompe overtreding Frank de Boer - met zijn chocolade rech terbeen - op Pauleta, penalty! Zo werd het 2-2. Scheidsrechter Meier liet nog aftrappen en floot zeven seconden later af. Achteraf gezien viel in deze mi nuten Louis van Gaal van zijn troon, knakte zijn carrière als voetbalcoach. De reacties na afloop van die wedstrijd staan geboekstaafd: Frank de Boer (gesteund door de andere spelers en ook Van Gaal) voelde zich (volstrekt ten onrechte) bestolen door Meier. „Een lachertje, die scheids, hij valt en schreeuwt of-ie ver- ipoord wordt en je ziet die scheids gewoon vijf seconden wachten en ineens geeft-ie een penalty. Ongelooflijk!" Veel in teressanter was zijn antwoord op de vraag hoe een Neder lands elftal een voorsprong van 2-0 kan weggeven. „Het zit ze ker in onze genen. We willen al tijd weer meer scoren." De reacties woensdag- en don derdagavond waren niet gericht op de scheidsrechter, maar concentreerden ziel emotie: het was zui ongelooflijk, het wasj vaardig, het was god Dat was het ook allei In de geschiedenis derlandse voetbal hi spelers, trainers en zich de haren uit hetLsl trokken van pure fruL^ 1982 stond Ajax tegeist doorbreken in de Ei voor landskampioen p een teruggekeerde CL. ploeg. Uit 2-2, thuis pal voor tijd 1-1. Toe Cruijff, 'doodgescho minuut later was het Nog treuriger was de D ling van PSV in de Ei voor bekerwinnaars, tegen AS Roma, via en van een muntje! re pech, willekeur v< Toeval. Je kunt ook het mooi was dat Pi haupt mee mocht dov toernooi; Feyenoorcr mers de beker gewoi maar... ook de titel. Het is in de voetballf weer een kwestie vat anderzijds. Want honj die tranentrekkendef le van AZ-Sporting dag analyseren? Als voorbeeld van onrei pech? Toeval? Hoe kj Portugezen aan die 0 was het gevolg van trap, weggeven dooi domme, wat lompe fcf arme Janga. Wie? Cr 1 een jongen van 19 j; de 120ste minuut Adriaanse het veld stuurd. Bij hem begffeft Pech? Toeval? En d; ken dat Adriaanse (cta wissels de beste tri is van het land. UITSLAGEN PRIJSVRAGEN Afscheid Cipotlini voor proloog Giro De Ronde van Italië neemt vandaag officieel afscheid van Mario Cipollini. De or ganisatie heeft de onlangs gestopte sprinter uitgeno digd vlak voor de start van de Giro de proloog te rijden. Cipollini nam vorig week na zeventien jaar afscheid van het profpeloton. Hi] behaal de 189 overwinningen waar van een record van 42 zeges in de Giro. „Het is slechts een kilometer dus zelfs een 'ex' als ik moet dat kunnen", keek Cipollini vooruit naar de proloog. „Ik ben blij met deze uitnodiging, want het is een mooie manier om van iedereen afscheid te kunnen Ivan Basso, die in 1998 wereld kampioen werd bij de beloften in Valkenburg, vindt het eigen lijk maar irritant dat hem nu al naar de Tour wordt gevraagd. „Voorlopig ben ik alleen maar met de Giro bezig. Die wil ik zien te winnen. Daarna komt de tijd voor de Tour." De vraag of hij desnoods uit de Giro stapt als blijkt dat hij die ronde niet meer kan winnen, weigert hij zelfs te beantwoorden. 'Nou ja' zie je hem denken. Riis springt zijn renner bij. „Weten jullie wel waarmee wij bezig zijn? Hoe kun je iemand die de Giro wil winnen nu vragen of hij uit gaat stappen?" Omdat Lance Armstrong de wereld de indruk heeft gegeven dat wie de Giro rijdt, het kan schudden in de Tour. Riis: „Dat zegt dan alles over Armstrong. Hij heeft ge woon nooit het lef gehad om ze beide te rijden." Uitslag Lucky Day 3697, d.d. 06.05.2005 2.9.11.15.17.24.25.35.36.39.41.44.48.49. 52.63.66.72.74.77 (Onder voorbehoud van typefouten) TAFELTENNIS Shanghai. WK. Mannen, halve finales: Wang Liqin (Chn) - Oh Sang Eun (ZKo) 4-1 (11-7 12-10 11-2 9-11 11-6), Ma Lin (Chn) - Maze (Den) 4-0 (11-7 11-6 11-9 11-9). Finale: Wang Liqin - Ma Lin 4-2(11-9 3-118-11 11-9 11-9 11-7). Vrouwen, dubbel, halve finales: Wang Nan/Z- hang Yining (Chn)- Zhang Rui/Tie Yana (HKo) 4-2 (11-9 11-4 9-11 11-8 11-13 11-6), Niu Janfeng/Guo Yue (Chn) - Bai Yang/Guo Yan (Chn) 4-0 (11-4 12-10 11-6 11-9). Finale: Wang Nan/Zhang Yining - Guo Yue/Niu Jian- feng 4-1 (11-4 11-5 10-12 11-9 11-5). TENNIS Rome. Mannen. Kwartfinales: Ferrer (Spa) - Martin (Spa) 6-2 3-6 7-5, Agassi (VSt/6) - Hrbaty (Slw) 6-3 6-3, Nadal (Spa/5) - Stepanek (Tsj/15) 5-7 6-1 6- Berlijn. Vrouwen. Kwartfinales: Petrova (Rus/6) - Mauresmo (Fra/2) 6-2 6-3, Schnyder (Zwi/7) - Koeznetso- va (Rus/4) 6-2 6-2, Henm-Hardenne (Bel/12) - Sjarapova (Rus/1) 6-2 6-4, Bovina (Rus/8) - Jankovic (SMo) 3-6 6-3 afgebroken wegens in vallende duisternis. VOETBAL Eredivisie NAC Breda - RBC Roosendaal 1-2 (1-1). 15. Boussaboun 1-0, 29. Hakansson 1-1, 89. Hammond 1-2. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 12.400. Gele kaart: Collen (NAC Breda), De Groot, Hammond (RBC Roosen- daal). PSV 31 25 5 1 80 81-15 Ajax 31 21 5 5 68 66-32 AZ 31 19 7 5 64 69-33 Feyenoord 31 18 5 8 59 82-42 Heerenveen 31 16 5 10 53 58-48 FC Twente 31 14 8 9 50 44-36 Vitesse 31 14 6 11 48 49-45 Roda JC 31 13 6 12 45 55-48 RKC 31 12 8 11 44 42-44 FC Utrecht 31 11 8 12 41 36-38 Groningen 31 11 6 14 39 44-50 Willem II 31 11 5 15 38 36-54 NAC 32 9 7 16 34 40-60 NEC 31 7 10 14 31 35-45 ADODenHaag 31 8 6 17 30 33-50 RBC 32 8 2 22 26 32-75 Graafschap 31 4 7 20 19 30-69 Den Bosch 31 4 4 23 16 22-70 Eerste divisie FC Dordrecht 1 O -1 (0-0). Hrf 3000. Gele kaart: Rook (TOP n AGOVV - BV Veendam 0-1 (0-P 0-1. Scheidsrechter Nijhufc 1527. FC Volendam - taarlem 1-0 (1 0 (strafschop) ScheidsrechflO Toeschouwers: 2648. Gele |rrr (FC Volendam), Witteman (HeT Helmond Sport - FC Zwolle 0,U1 Dinteren 0-1. Scheidsrechteras schouwers: 3665. Gele kaartjg Wilson (Helmond Sport), Kor?., le). Cl Heracles Almelo - VW Venlo i merus 1-0, 41 Tamerus 2-Ö Sterk. Toeschouwers: 6406. Fortuna Sittarc - Sparta 3-OL kani 1-0, 68. Dassen 2-0 EB Dassen 3-0 (strafschop). ScKj Huiten. Toeschouwers: 384IH Broers (Sparta Gele kaart:F (Sparta) Go Ahead Eagles - FC Einc&K 53. Van der Kerkhof 0-1, 5519 De Zeeuw 2-1 (strafschop), (strafschop). ScheidsrechteiRT schouwers: 1950. Gele kaarti* ves (Go Ahead Eagles). Heracles 34' 23 4™ Sparta 34 20 10 VW 34 17 8 Volendam 34 17 7 FC Zwolle 35 16 10 Helmond Sp. 34 15 9 Stormv. Telstar 34 14 11 Dordrecht 34 13 8 Cambuur L. 34 13 7 Excelsior 34 12 7 AGOW 34 14 1 Veendam 34 11 10 TOP 34 10 9 Haarlem 34 10 8 Eindhoven 35 9 9 MW 34 8 11 GA Eagles 34 9 11 Fortuna S. 34 8 9 Emmen 34 6 9 Vierde periode Heracles 8 6 0 Volendam 8 5 2 Sparta 8 4 3 Helmond Sp. 8 4 2 FC Zwolle 8 4 2 Stormv. 8 4 2 Excelsior 8 4 2 WV 8 4 0 Eindhoven 8 4 0 Dordrecht 8 3 2 MW 8 2 TOP 8 2 3 AGOW 8 3 0 Haarlem 8 2 2 Emmen 8 2 2 Cambuur L. 8 2 2 Fortuna S. 8 2 1 GA Eagles 8 1 2 Veendam 8 0 4 WIELREN 86 Mihci 0-1. Scheidsrechter: Van Boekei Toeschouwers: 1611. Gele kaart: Den Dunnen (FC Dordrecht). Excelsior - Cambuur Leeuwarden 2-2 (2-1). 19. Kolk 1-0, 42. Bruin 1-1, 45. Holman 2-1, 53. Bruin 2-2. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 1458. Emmen - TOP Oss 1-1 (1-1). 5. Gesthuizen 0- 1, 36. Öosting 1-1 (strafschop). Scheidsrechter- Zeinstra. Toeschouwers: Vierdaagsen van Duinkerker Lievin - Sangatte: 1Voeckl 4.55,04,2 Marzoli (Ita) 0.) 4. Schleck (Lux), 5 Gei Turpm (Fra), 58. Moerenhi Dijk 5.34, 103 Koerts Algemeen klassement: 12.51.27, 2. Fedrigo, 3. T" reau (Fra), 5. Schleck, 6, Moerenhout 4.21, 70. Van Koerts 23.07. n zaterdag 7 mei 200 trainer meer? Adriaanse: „Ik heb oj al laten weten dat ik weg ga. Vanaft sta ik dus al in de etalage. Al vijf maj^ niemand heeft mij nog gekocht.j Het is de nacht van de wedstrijd wl geschiedenis herschreven had moe den. Spelers en trainers hoeven zich van te melden in de Hout. „Gelukkig ni| Adriaanse. „Ik zou niet weten wat spelers had moeten zeggen." Morgj hij zich weer, voor de laatste wekei|C dienstverband bij AZ. Het is donker, nat en het is laat alsp aanse de koude Alkmaarse nacht iiFf huivert. De gedachte aan de nacht gend voor hem opdoemt. „WoelenN en", zegt hij. „En wakker worden. C;n ergste voor een trainer: 's Nachts den."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 22