LEIDE 'Verdachte Ozon-moord moet vrij' Pesterij en overlast door jeugd in Leiden-Noord I REGIO HWS Verhuur koopt tachtig hoogwerkers \iet Onderzoek naar waardering uitzicht R1 Fietsers niet onder de indruk TTEREND AVONTUUR! Duinrell Tango in Leiden n en i STELLING van John de Mol doodsteek voor élieke omroep. ieef uw mening .leidschdagblad.nl woensdag 4 mei 2005 'Politie treedt niet op tegen allochtonen' «va steunt irandtjaar Studentenvereniging ■steunt het Rembrandt- T donderdag 12 mei een piner te houden. Het via het eten wordt op- ai|gaat naar twee speci- ijecten van de gemeen- Universiteit Leiden, (deze projecten is het tenement Rembrandt jderen. Dit is een schil- trijd voor kinderen tij- ilemb randt-dagen op 7 juli 2006. Het tweede de zogenoemde Digi- je in de nieuwe rech- eit, het Kamerlingh douw. Door dit pu- irmatiesysteem wor- en videoscherm por- n hoogleraren, evene- •oosterwijzigingen en p getoond. I jdingsfeest baan 7 mei Krinkelcentrum De Lui- lert zaterdag 7 mei be- nag met een groot kin- r zijn poppenkast- Ingen, kinderen kun- ^aten schminken, een n van de draaimolens niquad rijden, pony- bp een groot spring- fcringen. Aan de dag is ■oed doel verbonden. Biers van de Luifelbaan ldan namelijk geld in nderafdeling van het nregen O'nhandel nnesty International érgen op de Nieuwe ttctie tegen de interna- fipenhandel. Voorbij- nen een digitale ;io laten maken, die Tl wordt van het pro- Ün Faces, volgens Am- ^^rootste internationa al petitie ooit'. Het is de Ïl dat er een miljoen nen op www.cont- irg, waarmee wereld- J2OO6 worden opge- r-_internationaal wa- jjftlsverdrag aan te ne- door Eric-Jan Berendsen leiden - Er zit géén stijgende lijn in het aantal gewelddadige inci denten met jongeren in Leiden- Noord. Dat antwoordde het Leidse college onlangs op vra gen van het raadslid Rob de Rooij (WD) naar aanleiding van mededelingen van de poli tie zelf over toenemende over last. Een Leidenaar die in die wijk woont denkt daar echter heel anders over. „Ze hebben me bijna doodgeslagen en de wijk agent zegt rustig dat ik mijn aanklacht maar moet intrekken. Er wordt niet tegen overlast van allochtone jeugd opgetreden." De man, die uit angst voor re presailles anoniem wil blijven, zegt al vier jaar bij de wijkagent te klagen over allerlei vormen van overlast door jongeren. „Het gaat om overlast door een groepje allochtone jongeren. Blanke kinderen die op een pleintje willen voetballen, wor den weggetrapt, hun fietsen worden verborgen of de treite raars laten de fietsbanden leeg lopen. Ook moeten ze snoep kopen voor de allochtonen, an ders krijgen ze slaag. Veel jon geren zijn bang en lopen dus maar een straatje om." „Onlangs werd mijn zoontje lastiggevallen door de groep en toen ik daar wat van zei, kreeg ik een blikje cola tegen mijn hoofd gegooid toen ik in mijn tuin stond. Ik ben die gasten achterna gerend en heb ze een grote bek gegeven. Toen ging meteen het gerucht dat ik ie mand met een honkbalknuppel in elkaar zou hebben geslagen." In een mum van tijd stond er een groep vaneen man of 30 voor de woning van de Leide naar. „Ik was in de tuin en in eens kreeg ik een klap voor mijn kop. Daarna sloeg iemand anders me met een ijzeren staaf tegen mijn heup en werd ook mijn fiets vernield. Alleen door het huis in te vluchten, heb ik het overleefd. Dat mijn vrouw voor rotte vis werd uitgemaakt kwam er nog bij." Omstanders belden meteen 112, maar het duurde een half uur voordat er politie was, vol gens het slachtoffer. „Ik ben meegegaan naar het politiebu reau en zat vijf uur vast, want ik was hoofdverdachte, kreeg ik te horen. Ik zou immers iemand met een honkbalknuppel heb ben geslagen. Mijn oog zat dicht en ik had een grote blau we plek op mijn heup en toch was ik hoofdverdachte, terwijl mijn zogenaamde slachtoffer ongeschonden op het bureau zat." Volgens de Leidenaar was dit het 'hoogtepunt' van jarenlange pesterij. „De daders zijn be kend bij de politie en ik heb aangifte gedaan van mishande ling. Maar in een gesprek met de wijkagent vroeg deze of ik de aanklacht in wilde trekken om de boel maar te laten rusten. Dat wil ik niet, want er wordt af en toe nog een steen naar mijn huis gegooid en soms maken die gasten met hun hand schietbewegingen in mijn rich ting." De Leidenaar meent dat er een duidelijk verschil in aanpak is door de politie van allochtone en autochtone jeugd die over last veroorzaakt. „De overlast van de allochtonen hier in de buurt is vier tot vijf jaar doorge gaan zonder dat de politie in greep. Nu is het relatief rustig omdat ze zijn vertrokken naar een speelveldje elders in de wijk. Maar de autochtone jeugd die in het Blekerspark hangt, krijgt drie tot vier keer per avond de politie op bezoek. Dan vraag ik me af: waarom die verschillende aanpak?" Een woordvoerder van de poli tie erkent dat er regelmatig con tact is geweest met de Leide naar „Omdat hij vaak klaagt over diverse zaken, niet alleen over jeugd. Er is in alle gevallen actie ondernomen, maar blijk baar niet genoeg in de ogen van de klager. En we kunnen niet altijd tot aanhouding overgaan. In de zaak van de bedreiging en mishandeling zijn drie mensen aangehouden, gehoord en later weer vrijgelaten. Het is aan het openbaar ministerie om te be slissen wat er met het drietal gebeurt. Tenslotte zijn wij poli tie voor iedereen. Wij treden op tegen iedereen wanneer dat no dig is, allochtonen en autochto nen." leiden - Tientallen fietsen staan er op de Lange Mare, ondanks het verbodsbord met de waarschuwing van de gemeente dat neergezette tweewielers worden weggehaald. Een woordvoerster van de gemeente kon gisteren geen duidelijkheid verschaffen over de situatie. Foto: Theo Westra (advertenties) Familietlp! Kom voor een spetterend dagje uit naar - attractiepark Duinrell. Geniet met het hele gezin in de spectaculaire attracties, zoals de Splash, de Aqua Swing, de Kikkerachtbaan en spet- r in het tropisch Tikibad. Een Duinrell-dag is inc|. twee uur Tikibad! leiden - Het Leidse hoogwerk erverhuurbedrijf HWS Verhuur BV heeft 3,5 miljoen euro geïn vesteerd in tachtig nieuwe hoogwerkers. In totaal beschikt de verhuurder nu over onge veer 450 machines. Er zijn plan nen om door te groeien naar vijfhonderd a zeshonderd hoogwerkers. Het aantal perso neelsleden is met vier gegroeid tot 27 mensen. Volgens accountmanager Erik Jonkman is er sprake van een 'ongekend hoge investering' en een 'unieke deal'. De groei is een gevolg van de overname van 2,5 jaar geleden, toen het eenmansbedrijf werd overge nomen door een nieuwe direc tie, bestaande uit Leidenaar To by van der Kooij en Voorscho tenaar Paul van Boven. HWS Verhuur BV verhuurt hoogwerkers aan kleine bedrij ven zoals loodgieters en schil ders, maar ook aan grote be drijven zoals Heineken in Zoe- terwoude en de RAI in Amster dam. Bij de opbouw en het af breken van grote beurzen wor den er soms vijftig of zestig 'Leidse' machines ingezet. Het bedrijf bestaat 27 jaar en is ongeveer twintig jaar gevestigd aan de Kenauweg, het bedrij venterrein bij de Stevenshof. Het bedrijfspand is veel te klein. „We zouden graag een pand willen hebben dat misschien wel zes keer zo groot is, van in totaal zo'n 7000 vierkante me ter", aldus Jonkman. Er worden volop gesprekken gevoerd met de gemeente Leiden, maar er is nog geen oplossing in beeld. Het bedrijf wil graag in Leiden blijven ('omdat we een Leids bedrijf zijn') en had zijn zinnen gezet op de Oostvlietpolder, maar door een uitspraak van de Ol^eeft tijdelijk 500 voordeel op vijf exclusieve modellen. I Hen zijn in meerdere uitvoeringen, vele leefkwaliteiten en kleuren raag naar de voorwaarden in de winkel. Meubelplein id.nl Je geniet meer van echt leer leiden - Het eerste Tango-benzine station aan de Haagweg in Leiden gaat maandag officieel open. Tan go, afgeleid van Tank Co, is een keten van onbemande, met came ra's bewaakte tankstations, waar klanten met een bank-, giro- of benzinepas moeten betalen aan de pomp. Het eerste Tango-benzine station ging vijfjaar geleden open in Nijmegen, inmiddels zijn er ruim zeventig. De Leidse regio was tot nog toe vrij slecht 'bedeeld', met vestigingen in Wassenaar en Hille- gom. Tango wil verder uitbreiden. Het bedrijf zegt goedkoper te zijn dan andere pompstations dankzij een 'hoge mate van automatise ring' en 'besparing op operationele kosten'. Foto: Hielco Kuipers door Silvan Schoonhoven den haag/leiden - De hoofdver dachte van de moord op de Leid se zakenman Jan van der Krieke moet op vrije voeten, omdat er een 'grote inbreuk is gedaan op het recht van de verdachte en op de procesorde', vindt zijn advo caat Boone. Boone eist daarom dat het openbaar ministerie (OM) niet- ontvankelijk wordt verklaard door het gerechtshof. Het hof beslist pas later of dat ook ge beurt. De zaak tegen de verdachte, een 40-jarige Alphenaar, wordt helemaal opnieuw behandeld. Dat gebeurt omdat de advocaat en de rechters tijdens vorige zittingen ernstig met elkaar in conflict kwamen. Omdat ze de schijn van partijdigheid willen voorkomen zijn de oude rech ters opgestapt en buigen nu drie nieuwe rechters zich over de zaak. De Alphenaar wordt be schouwd als het brein en de opdrachtgever achter de moord in wasserij Ozon. Op 10 mei 2003 sloeg en stak een Bulgaar se huurmoordenaar daar Jan van der Krieke dood. Met een smoes was het slachtoffer naar zijn vroegere bedrijf gelokt. Het lichaam van Van der Krieke werd dagen later teruggevon den in een kofferbak achter sta tion Den Haag Hollands Spoor. De Alphenaar, de nieuwe eige naar van Ozon, wilde Van der Krieke dood omdat hij een za kelijk conflict met hem had. De Bulgaar werd in maart veroor deeld tot een gevangenisstraf van tien jaar. Advocaat Boone vindt dat de rechtsgang door de ruzie zoda nig is verstoord dat de zaak te gen de Alphenaar moet worden stopgezet. „Het hof heeft de ad vocaat gewoon terzijde gescho ven." Het OM is niet onder de indruk: „De advocaat heeft dit conflict zelf in de wereld gehol pen." Boone en de rechters botsten over de dreigbrief die tijdens een vorige zitting plotseling op dook. De Alphenaar zou de brief, waarin hij met wraak dreigde zodra hij vrijkwam, vanuit het huis van bewaring hebben geschreven aan de Bul gaar. Boone wilde laten onder zoeken of zijn cliënt de brief echt geschreven had. Het hof wilde de zaak daarvoor niet on derbreken, waarop Boone de verdediging neerlegde, zijn toga uittrok en in de zaal ging zitten. Vervolgens zou hij niet hebben meegewerkt aan de overdracht van de zaak aan een andere ad vocaat. Hij mag nu opnieuw de Alphenaar verdedigen, maar voor nieuwe rechters. leiden - Het Centrum voor Mi lieuwetenschappen van de Uni versiteit Leiden gaat in Leiden onderzoek doen naar de waar dering van het uitzicht vanuit de huiskamer. Bewoners van onder meer de Burgemeesters- en Professo- renwijk en de Merenwijk wor den daarover ondervraagd. De onderzoekers willen weten hoe mensen uitzichten waarderen en hoe vaak zij naar buiten kij ken. Uit eerdere onderzoeken is al gebleken dat het uitzicht be langrijk is voor het welbevinden van mensen. Zo bleken patiën ten na een galblaasoperatie sneller te herstellen wanneer zij vanaf hun kamer uitkeken op bomen dan wanneer ze tegen een stenen muur aan moesten kijken. Studenten met uitzicht op natuur konden zich beter concentreren dan studenten die vanuit hun kamer bebou wing zagen. Mensen die meedoen met het onderzoek in Leiden moeten hun voorkeur voor uitzichten aangeven en een aantal vragen over hun eigen uitzicht beant woorden. (advertentie) Raad van State zijn de plannen om daar een bedrijfsterrein te vestigen verder vertraagd. „We zijn ons nu aan het oriën teren wat de mogelijkheden zijn", aldus Jonkman. Vlakbij het huidige pand ligt een ter rein braak waar Rijkswaterstaat voorheen zout opsloeg, maar de kans dat dat beschikbaar komt is volgens Jonkman niet groot. Hoewel de krapte een probleem is, is er volgens Jonkman ook wel een voordeel: „Als je te krap bent gehuisvest, moet je heel gestructureerd werken." Aan alle vaders: Kom zaterdag 7 mei naar Intratuin! Wij hebben kant-en-klare ingepakte cadeaus voor de liefste moeders in alle soorten, maten en prijzen. 5 mei open! van 9.30-17.30 uur Prijsplukker: Alleen het beste is voor moeder goed genoegt Zware kwaliteit teakhouten ligbed "Sun Lounger" - van 199,00 nu 1 59,00 ligbedkussens vanaf 29,95 VOORSCHOTEN, Leidseweg 518, 071-5322203, donderdag en vrijdag koopavond Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! >A I J i/ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ek betaal: automatisch 56,20) per acceptgiro 56.7Q; Naam DM Adres Postcode Plaats Ttelefoonnr Geboortedatum: e-mailadres Bank-/giro rekeningnummer* Handtekening Uitsluitend bij automatische incasso Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antwoordnummer 127, 1800 VB Alkmaar, of bel 0800 - 1711 (gratis) E-mail lezersservice^hdc.nl of surf naar www.leidschdagblad nl Wij gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens: m de colofon van de krant vindt u nadere informatie Mijn wereld, mijn krant. Leidsch iQk Dagblad

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13