Louis van Gaal goede 'bedelaar' GESPREK VAN DE DAG Tuur Part One Ton Fagel wil als tv-kok kinderen leren genieten Juf Ingrid ontkomt niet aan nieuwe naaktreportage Ruim 88.000 euro voor Spieren voor Spieren Grondlegger bistro overleden Beste Jack, goud, Europees en wereldkampioenschap pen, waren er verbroken relaties, het verlo ren contact met zijn kind en belandde Tuur in de cel na het mishandelen van zijn vriendin. Dieper kon hij niet zinken. Inmiddels zegt Tuur zijn tegenslagen te hebben overwonnen en te hebben geleerd van zijn fouten. Tijd voor de tweede fase van zijn leven. „Je leert van je slechte be slissingen en je fouten, want de goede din gen onthoud je toch niet. Wat dat betreft, heb ik de afgelopen jaren veel geleerd", al dus Tuur. Als belangrijkste doel ziet hij het opvoeden van zijn twee kinderen. Met de oudste heeft hij geen contact, wat hem ook bij de presentatie van zijn boek in de volle schijnwerpers weer tot tranen toe roerde. Zoals altijd op moeilijke momenten in zijn leven was er ook in de Escape zijn moeder met een troostende arm om haar zoon. Tuur draagt het boek op aan zijn moeder. „Zonder wie ik mijn overwinningen niet had behaald, zonder wie ik mijn tegensla gen niet te boven was gekomen." Het bewogen leven dat volgde op Tuurs bokscanière doet de glans van de Olympi sche gouden medaille verbleken. De beel den van de finale in 1988 in Seoul brachten de goede herinneringen even terug. Het gevecht was nauwelijks begonnen toen de kleine Tuur de Amerikaan Kelcie Banks knock-out sloeg. Sindsdien speelt het leven van Regilio Tuur zich af in de spotlights. Tegen wil en dank soms, maar in de Escape genoot Tuur vol op. Het boek, geschreven met Ed van Ee- den, vertelt meer over Tuur en geeft een blik achter de glitter en glamour, anp Zijn belangrijkste gevecht vocht Regilio Tuur na zijn bokscanière. Deze week sloot hij naar eigen zeggen het eerste deel van zijn leven af met de presentatie van zijn boek: Regilio Life Part One. „Dit is een boek dat ik moest schrijven", begint het. „Alles op een rij zetten voor ik verder kan", lichtte Tuur toe in discotheek Escape in Amsterdam. Het leven van de voormalig profbokser kende pieken en diepe dalen. Na Olympisch Of geen geld te willen uitgeven." „Het klinkt ongeloofwaardig, maar ik maak mee dat kinderen niet eens wet waar de melk vandaan komt. En lof w weinig door kinderen gegeten, omdat het bitter vinden. Terwijl er allerlei tri te verzinnen zijn, om het smakelijk te ken. Je kunt alles lekker maken." Fagi zich op deze leeftijdscategorie van 10 18 jaar richten, omdat die nog op kan gaat. „Ik kan kinderen die op kamers nen leren hoe je een lekker gehaktbal maakt en hoe je lekker, gezond, goed! met natuurlijke producten kunt eten. hoe je kunt genieten van eten." Fagel (die ook ooit tv-kok was van RT weet waarover hij praat. Op z'n 18de gon zijn culinaire carrière. Om keukei varing op te doen ging hij naar Franki Daar leerde hij de kneepjes van de Fr; haute cuisine en van de proven^aalse ken in het bijzonder. Hij ontwikkelde eigen stijl en introduceerde gerechtei Nederland nog niet kende. „Dat pion achtige van toen wil ik weer voelen. J< mensen leren koken en eten. Ik zie da als een opdracht. Op Franse scholen wordt veel meer aandacht besteed aa eten, in Nederland helemaal niet. Vro ja, op de huishoudschool." Om zijn culinaire boodschap uit te di gen, gaat Ton Fagel binnenkort tv-pri tiemaatschappijen benaderen. „Elke een programma van een kwartier of t tig minuten, dat lijkt me al voldoende Jan van Stipriaan Luïscius Frans Fagel is zaterdag 23 april overleden. De horecaman wordt gezien als de vader van de Ne derlandse bistro, met restaurants als Bistro Chez Francois en Salle a Manger Moustache. Frans Fagel was langdu rig ziek, hij is 69 jaar ge worden. Fagel, bourgon- diër in hart en nieren, stond met zijn bistro's in Utrecht bekend om zijn eenvoud, kwaliteit en betaalbare prijzen. Met name kunstenaars en studenten bezochten zijn restaurants. Sinds enkele jaren was hij res taurateur af. De familie Fagel is bekend in hore- ca-kringen. Paul, Ton en John Fagel zijn ook allen actief in de horeca. Frans Fagel is in beslo ten kring begraven, anp Je kunt alles lekker maken". Archieffoto Toen nog nooit iemand van televisiekoks had gehoord, presenteerde topkok Ton Fagel, telg uit de beroemde restaurateurs familie, al een kookprogramma. O, gaat dat zo? heette het Vara-programma 35 jaar geleden. Het was het eerste klusjesprogramma, zo als RTL 4's Eigen huis tuin. Alleen wer den in Fagels programma ook culinaire zaken onder de aandacht gebracht. Als het aan Fagel ligt, stort hij zich weer op tv. Het liefst via TMF of MTV of een andere zen der, die veel jongeren trekt. Kinderen van 10 tot 18 jaar heeft Fagel, die gedurende 32 jaar het vermaarde (sterren)restaurant 'Klein Paardenburg' in Ouderkerk aan de Amstel bestierde, op het oog. „Kinderen weten niks, helemaal niks van gerechten en hun ingrediënten. Daarom ben ik ook langs het ministerie geweest met mijn televisieplannetjes. Maar daar zeiden ze geen geld te hebben voor spon soring van een dergelijk kookprogramma. MENSELIJK Vlaamse dienders hebben een NIEUWE METHODE uitgeprobeerd om een auto mobilist te controleren op DRONKENSCHAP. De agenten vroegen een chauffeur bij wie ze een stevige dronk vermoedden, enkele rekensommen op te lossen. Hij is dronken, concludeerden ze toen de automobilist niet de correcte antwoorden kon geven. De politierechter in Oudenaarde heeft deze methode echter naar de prullenbak verwezen. Hij volgde het pleidooi van de advocaat van de automobi list, die gezegd had: „Jongeren kunnen tegenwoordig gewoon met meer vlot cij feren, want ze hebben nauwelijks hun eerste communie gedaan of ze leren al omgaan met een rekenmachine". MEIDEN willen op de actrice HILA RY DUFF lijken. Dat blijkt uit een onderzoek onder 3000 jongeren van 9 tot en met 15 jaar oud van Ka- boem, een groot marketingplatform voor jongeren, dat 600.000 leden heeft. Na Duff (38 procent), is het uiterlijk van Jennifer Lopez het meest gewild (21 procent). De Ne derlandse actrice Lieke van Lex- mond werd in 8 procent van de ge vallen genoemd. Jongens gaan voor de 'looks' van acteur Brad Pitt en rapper Eminem, met omdat ze die zelf knap vinden, maar omdat meis jes op deze sterren vallen. Uit het onderzoek blijkt verder dat een der de van de jeugd ontevreden is over zijn of haar figuur. Van de personen die niet tevreden zijn, doet 17 pro cent regelmatig aan de lijn, 47 pro cent soms. Bijna 30 procent van de jongeren gaf aan zijn of haar buik het minst mooi aan zichzelf te vin den. Veertig procent noemde de ogen als het mooiste aan hun li chaam. Een Amerikaanse uitgever zal in 2006 de DAGBOEKEN van ex-presi dent van de Verenigde Staten RO NALD RËAGAN publiceren. Reagan schreef tijdens zijn 8-jarige presi- dèntschap (1981-1989) in totaal vijf boeken vol. In welke vorm deze handgeschreven dagboeken op de markt zullen verschijnen is nog niet bekend. Dat Reagan dagboeken bij hield is overigens al lang bekend. Delen ervan zijn al eerder publiek gemaakt, onder meer tijdens het on derzoek naar het zogeheten Iran- Contra-schandaal medio jaren tach tig. Hierbij werden met Reagans toestemming illegaal wapens ver kocht aan Iran. De opbrengst kwam ten gunste van de rechtse rebellen in Nicaragua. KATJA SCHUURMAN is donderdag middag boven het Flevopark in Am sterdam UIT DE LUCHT komen val len, althans haar afbeelding. Een re clamevliegtuigje had motorstoring en moest een noodlanding maken op Schiphol. Vlak daarvoor verloor het toestel de sleep van zo'n 9 me ter lang, met daarop de beeltenis van de actrice en presentatrice. Dat Schuurman nog steeds populair is, bleek korte tijd later. Een zoektocht in het park leverde niets op, aldus de politie, onbekenden hadden het doek al meegenomen. PRINS SJEIK Hamad A. as-Sanim uit Qatar moet zich voor de Praagse RECHTER verantwoorden voor seks met meisjes van 15 en 16 jaar in de jaren 2002-2004. Indien hij wordt veroordeeld, wacht hem een langja rige gevangenisstraf. De prins zwijgt tot nu toe in alle talen over het hem ten laste gelegde. Een nieuw wereldrecord voor de Amerikaanse gokmetropool LAS VE GAS. in de stad is deze week een MEGAHOTEL geopend dat een mil joen dollar per kamer heeft gekost. De totale investering in het Wynn Las Vegas met zijn 2716 kamers was 2,7 miljard dollar. Het project, een initiatief van de gokmagnaat Steve Wynn, omvat verder een casi no, een theater en een winkelcen trum. Topattractie is een groot meer met een waterval van 30 meter. MISS FRANKRIJK 2004 mag het komende half jaar niet langer haar kroon' en sjerp dragen, nadat ze HALF NAAKT had geposeerd voor het blad Playboy. Laetitia Bleger heeft de regel overtreden dat winna ressen, deels of geheel ontbloot, niet mogen poseren voor „wellusti ge foto's", aldus de organisatie. Bleger is niet de eerste miss die een schorsing krijgt vanwege naaktfo to's. Zo overkwam de Amerikaanse zangeres en actrice Vanessa Wil liams in 1983 hetzelfde. Foto: EPA Koningin Beatrix Het geloof is een kracht die mensen motiveert boven hun eigen belang uit te stijgen en te streven naar een rechtvaardige samenleving (Uit kersttoespraak 1992) Hollywoodster TOM CRUISE heeft een nieuwe vriendin. Een woord voerder van de acteur heeft tegen het Amerikaanse blad People beves tigd dat de 42-jarige Cruise zijn hart heeft verloren aan actrice Katie Hol mes (26). Cruise had eerder relaties met zijn collega's Nicole Kidman en Penelope Cruz. 'Een man een man, een woord een woord'. Het was donderdagavond in Studio 21 in Hilversum even slik ken voor Louis van Gaal, want de club die hij gaat trainen in het nieuwe seizoen, AZ, moest het op dat moment in Portugal opnemen tegen Sporting Portugal. Hij had daar natuurlijk graag bij willen zijn. Maar de afspraak was al gemaakt dat Van Gaal aanwezig zou zijn op het gala van de Stichting Spieren voor Spieren. Van Gaal en zijn vrouw Truus Opmeer zijn immers ambassadeurs van de stichting. Van Gaal was er daardoor wél ge tuige van, dat de veiling van aller lei zaken -anders is het niet te be noemen- niet minder dan 88.000 euro opleverde. Van Gaal deed zélf trouwens ook nog een aardige duit in het zakje. Hij bood op de veiling, onder leiding van Job Ub- bens van veilinghuis Christie's, 11.000 euro op een brons van kunstenaar Mackaay. En zo gin gen meer dan 30 'artikelen' onder de hamer, zoals een voetbalshirt van Oranje (1500 euro), 10-daagse reis Bali (3000 euro), een schilde rij van Corneille (1700 euro), een ingelijst shirt van Ajax (1000 euro) een partijtje golfen met Willy van de Kerkhof (1800 euro), een hoc key-clinic met Bovelander Bo- velander (2200 euro) en één uur privé-boksles onder leiding van Arnold Vanderlijde bracht niet minder dan 2200 euro op. Louis van Gaal: „Er moet meer wetenschappelijk onderzoek naar spierziekten komen, om het vre selijke leed dat deze kinderen heeft getroffen, wat te kunnen verzachten. Verder zou ik een pleidooi willen houden, dat de ro- Ze heeft het geprobeerd tegen te houden. Maar helaas, Peter J. Muller, hoofdredacteur van het erotische blad Foxy, kan niets meer voor onderwijzeres Ingrid uit het Friese Harkema betekenen. Over een paar dagen ligt de 28-jarige juf weer in haar nakie in de schappen van de lectuurwinkel. Want de foto's in het aprilnummer waren maar een voorproefje van de blootreportage die in mei wordt gepubliceerd. „Gezien alle commotie die is ontstaan, begrijp ik heel goed dat ze er liever onderuit wil", zegt Muller. „Maar het nieuwe nummer is al gedrukt en wordt gedistribueerd naar de verkooppunten. Het is dus simpelweg te laat." In de nieuwe uitgave van het blad staan drie foto's van In grid, die juf is van groep 2 en 3 van openbare basisschool 't Holdersnest in Harkema. Op de foto's is ze met vrien din Durkje in de weer met een slagroomspuit. ,Ik vind het allemaal nogal meevallen hoor", vertelt Mul ler. „Het is wel bloot, maar geen porno. Ik verbaas me enorm over de opwinding die is ontstaan na het plaatsen van alleen het voorproefje. Dat is toch niet normaal? We leven in 2005, niet meer in 1950. Vorige maand was er een meisje, een leeftijdgenoot van Ingrid, die in Afghanistan gestenigd werd omdat ze seks had gehad. En daar lees of hoor je nauwelijks iets over." Gefeliciteerd met je overgang naar Tien. Ik zeg dit zonder enig cynisme. Als je denkt dat jouw Kopspij kers op de tocht staat bij de Vara waarom zou je niet naar een club gaan met betere garanties. Con tract van acht jaar, het is niet niks. Zou ik ook aan nemen denk ik. Maar ik ben niet benaderd. Nu ik er goed over nadenk: ik ben eigenlijk nooit bena derd. Ze vroegen me indertijd voor de Stratenma- keropzeeshow maar met alle andere televisiepro gramma's waar ik in stond, hebben mijn vrienden en ik nogal moeten leuren. Ben een beetje jaloers want aan mijn deur stond dus nooit iemand met een zakgeld en leuke voorstellen. Dat geld gun ik je van harte. Ik heb geen idee van het cijfer. Kan me ook niet zoveel schelen. Want als jij zegt dat je het niet voor het geld doet, dat je al veel eerder had kunnen cashen dan geloof ik je best. Maar die voorstellen daar wil ik het wel even over hebben. Onderdeel daarvan is een eigen bedrijf dat je gaat beginnen samen met John. Bedrijven samen met John de Mol verdienen misschien de naam eigen bedrijf niet. En het is trouwens niet verboden een eigen bedrijf te beginnen zonder toestemming van De Mol. Hebben in Nederland duizenden mensen al eerder gedaan. Maar laat ik niet zeuren. Eigen bedrijf dus. Wat gaat dat bedrijf doen Afgezien van Kopspijkers produceren? Nieuwe programma's maken begrijp ik. Ik hoor je op radio en televisie praten over iets met sport en het begeleiden op de buis van jong talent. Wat gebeurt er als die pro gramma 's niet het beoogde succes hebben Ik gun iedere programmamaker het beste maar niet alles wat een mens op de televisie onderneemt, heeft per definitie succes. Dat weet jij ook. Ik herinner me dat je een paar jaar terug een quiz presenteerde waar je na een maand of wat mee opgehouden bent. Wat gaat je mededirecteur zeggen als het suc ces van bijvoorbeeld het programma Voetbalspij- botarm -waar deze kinderen zo veel baat bij kunnen hebben- in het ziekenfonds wordt opgeno men". Stichting Spieren voor Spieren is in 1998 opgericht door Jan Reker, ex-trainer (onder andere) van PSV en nu directeur van de Vereniging Coaches Betaald Voetbal, mede op initiatief van spelers van het Nederlands elftal. Er waren don derdagavond dan ook talloze voetballers aanwezig, maar ook andere topsporters. Sander van Gessel, middenvelder bij FC Groningen: „Toen ze mij belden om het gala luister bij te zetten, heb ik geen moment ge aarzeld. Ik doe wel meer dingen voor goede doelen. Voor ons, als bekende voetballers, is het een kleine moeite om iets voor kinde ren te doen. Het geeft heel veel voldoening als je ziet dat een kind plezier heeft of als je een kind een leuke dag kunt bezorgen". „Het mooie van deze stichting is", zegt vice-voorzitter van PSV Frits Schuitema en betrokken bij J ren voor Spieren, „dat tegen procent van het ingezamelde ook daadwerkelijk bij de pati ten met een spierziekte terec komt". Jan van Stipriaan Luïscius kers uitblijft? Of wat beslis jij dan zelf als directie lid van de BV John en Jack? Staat daarover iets in dat contract van acht jaar?Laten we de deal eens van alle ruis ontdoen. Dan blijft er volgens mij dit over: jij mag Kopspijkers deel 2 niet alleen :k zelf presenteren maar ook produceren. Levert extra geld op. Jouw voordeel. En De Mol heeft op zaterdagavond een mooi familie- M programma vóór de voetbalsamenvattin- 1 gen beginnen. Zijn voordeel. En heel de i rest van het contract, de sport, de begelei ding van de jeugd en Spijkertnan als directeur van een eigen zaak is windowdressing. Koffie dik. Net als die acht jaar duur van het con tract. Want contracten worden nog wel eens voortijdig beëindigd. Hou je dit in je achter hoofd Jack? Dan wens ik je verder mooie pro gramma's en veel succes. Beste groet, Joost Op de veiling, onder leiding van Job Ubbens van veilinghuis Christie's, kwamen de vreemdste 'zaken' onder de hamer. Foto: Jeroen van Bergen Hoe sneu Muller het ook vindt voor Ingrid, voor gen toko zijn de foto's goud waard. „Zoveel hebben wij in ons 4-jarig bestaan nog niet e< zegt hij. „Voor de verkoop van ons blad is het Ongekend zelfs, maar de hele heisa is ook ongekend luttig." Juf Ingrid, die tijdelijk thuis zit 'om af te koelen', is gens kennissen alle publiciteit meer dan beu en geschermd, onder andere door Binnenkort wil ze de draad op school weer William Pomp

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 2