PSV loopt averij op in Twente SPORT De tweede jeugd van Van Schalen Jan Kromkamp wil met AZ finale spelen Weer scheurt de schaakwereld Feyenoord komt te laat, Bosvelt naar Heerenveen Blessures voor Beasley en Farfan Blind: 'Play-offs ridicule bedoening' Juniors Amsterdam |AM - FC Porto uit Por- [Boca Juniors uit Argen- n dit jaar voor het eerst het jaarlijkse Amster- imament. Arsenal is lerde keer present op oernooi van Ajax, dat raditie plaatsheeft in e weekeinde van juli. 'lt vrijdag 29 juli tegen n een dag later tegen iors. i Paulides Maaseik Joppe Paulides uit kerhout volleybalt ko- izoen in de Belgische [ie. De 23-jarige inter- heeft een driejarig ondertekend bij Noli- eik. De 2,04 meter lan dman van Omniworld ijn nieuwe werkgever ollega Robert Horstink, jaar Piet Dynamo ver- or Maaseik. d-Korea innen De wereldvoetbalbond ■eft de nationale ploeg rd-Korea voor een Istrijd verbannen naar terrein. Reden waren egeldheden tijdens de ificatieduels tegen ;n Iran in maart. De oreanen moeten nu onfrontatie met Japan uitwijken naar een ids stadion, waar bo- geen toeschouwers djn. we CAO oetballers Na drie onderhan- ndes ligt er een princi- d voor een nieuwe, CAO in het betaald i belangrijkste punten ;reenkomst zijn het in- Èeen sociaal fonds iing en (om) scholing ilers, het invoeren V luderdomspensioen igerekte dekking van allenverzekering. De AO gaat, bij goedkeu- p 1 juli 2005 en eindigt 2008. on Sluiter ichakeld - Raemon Sluiter is de kwartfinale van oernooi in München keld. De Rotterdamse verloor in drie sets vijfde geplaatste An- (1-6, 6-3,3-6)). Voor /ijs het tweede overwin- ij op een Nederlander, .eerder had de Roe- Schalken naar huis v la trekt >P 'n irmule 1-renstal Toy- Ihet beroep tegen de ior coureur Ralf ter gisteren ingetrok- macher had afgelo- tg volgens de baan- iarissen in de GP van ino de regels overtre- bestraft met 25 sè- 'aarmee verloor de le achtste plaats en een zaterdag 30 april 2005 ihaar fluit 'K onder 20 Scheidsrechter Eric jar fluit komende zo- ^ns het wereldkampi- 51voetbal voor spelers e intig jaar. Dat deelde dvoetbalbond FIFA ïee.Het kampioen- )rdt door Nederland e seerd, van 10 juni tot juli. De KNVB oefende de uit op de FIFA voor tming. Die hanteert na- I !t principe dat arbiters %d jaar op het wereld- 'rnschap in Duitsland a jdens het WK onder 20 dstrijden leiden. Aan- Duitsland 2006 geen ederlandse scheids- is, betekende dat enkele Nederlander ;®ier in eigen land zou c e| 4 !V» BASKETBAL door Arjen Vos enschede - Het puntverlies bij FC Twente (2-2), daar maalde gister avond bij de nieuwe landskam pioen niemand om. Veel erger voor PSV waren de blessures van twee aanvallers DaMarcus Beas ley en Jefferson Farfan. Over vijf dagen wacht de return tegen AC Milan. Beasley, het Amerikaanse licht gewicht, kwam vlak voor tijd keihard in botsing met de ro buuste Majstorovic en verliet krimpend van de pijn per bran card het veld. De Peruaan Far fan kreeg een flinke tik tegen zijn enkel. Medisch onderzoek moet de komende dagen dui delijk maken wat de schade is bij het onfortuinlijke duo. Farfdn had behoorlijk last van een pees bij de enkel, maar Guus Hiddink sprak de ver wachting uit dat de blessure zal meevallen. Bij Beasley was al leen een flinke vleeswond bij de knie zichtbaar, maar dat zegt niet veel over de mogelijke in wendige kwetsuur. Vandaag wordt bekeken of ook de ban den in het gewricht beschadigd zijn. „Het lijkt behoorlijk pittig, maar meer kunnen we er nu niet over zeggen", aldus Hid dink. Dit had dus net niet moeten ge beuren: fysieke malheur in een wedstrijd waarin voor PSV niets meer op het spel stond dan prestige. Woensdag staat de be slissende confrontatie met AC Milan in de halve finale van de Champions League op het pro gramma. Oneindig veel interes santer dan het potje in Ensche de. PSV heeft vijf dagen de tijd om weer op krachten te komen. Vanwege het overvolle pro gramma had Hiddink zijn op stelling aangepast. Behalve de geblesseerden Wilfred Bouma, Ji-sung Park, John de Jong en Robert ontbraken ook Alex én Johann Vogel in de basis. Voor hen speelden DaMarcus Beas ley, Theo Lucius, Kasper Bo- gelund en Ibrahim Afellay. Cocu speelde naast André Ooij- er centraal achterin. Dat is wel licht ook voor woensdag een optie, voor het geval Bouma niet op tijd hersteld is. De Hel monder heeft flink last van zijn rotterdam/gpd - Paul Bosvelt (35) speelt volgend seizoen voor Heerenveen. De midden velder van Manchester City werd gisteren een paar uur na dat hij met de Friese club tot een mondeling akkoord was ge komen, benaderd door zijn ou de club Feyenoord. De Rotterdammers zagen in hun voormalige aanvoerder, die nu bij Manchester City zijn brood verdient, een ideale kan didaat voor de positie van con trolerende middenvelder. Trainer Ruud Gullit en tech nisch directeur Mark Wotte be sloten gistermiddag de ex-inter national te benaderen voor een terugkeer. Beide kopstukken namen telefonisch contact op met zowel de zaakwaarnemer Rodger Linse als de speler. Tot teleurstelling van Feyenoord bleek Paul Bosvelt een paar uur eerder zijn 'ja-woord' te heb ben gegeven aan Heerenveen. Paul Bosvelt, die bij Manchester City een uitstekend seizoen achter de rug heeft en net als Phillip Cocu op 35-jarige leef tijd nog topfit is, wilde met Heerenveen niet meer breken. Bovendien was hij al enkele we ken met de Friezen in gesprek. Trainer Gertjan Verbeek wilde Bosvelt met alle geweld binnen halen en dat streelde de oud- Feyenoorder. Verbeek verwacht dat Bosvelt zijn elftal naar een hoger niveau kan tillen. „Hij kan een wed strijd prima 'lezen' en is met zijn ervaring een jongen die de leiding neemt en rust brengt. Ook in verbaal opzicht heeft hij een voorbeeldfunctie en hij is een verlengstuk van de trainer in het veld." Bosvelt krijgt bij Heerenveen eenzelfde rol als die van Phillip Cocu bij PSV: als controlerende middenvelder en 'mentor' van jongere spelers. Feyenoord was niet op de hoogte van de onderhandelin gen tussen Heerenveen en Bos velt. Ruud Gullit is naarstig op zoek naar een 'balafpakker' en regisseur die voor de verdedi ging kan spelen. De Belg Tim- my Simons van Club Brugge is een aantal keren bekeken, maar die staat niet te springen om naar Rotterdam te komen. André Ooijer van PSV strijdt om de bal met N'Kufo van FC Twente. Foto: ANP/Eric Brinkhorst rug en aan zijn inzetbaarheid tegen AC Milan wordt getwij feld. Dat PSV niet kon winnen bij Twente, is niet uitzonderlijk. Het is een bekend fenomeen: als de kampioensbloemen nog in de vaas staan, worden er vaak punten verspeeld. Zo ver ging het PSV gisteravond ook in Enschede. PSV had gisteren in het Arke Stadion net zo goed kunnen verliezen. Twente maakte iets meer aanspraak op een over winning dan de landskampi oen, maar een gelijkspel gaf de verhoudingen goed weer. Voor de thuisclub stond er wél wat op het spel. FC Twente aast op de vijfde plaats, die mini maal nodig is om Europees voetbal te kunnen spelen. Twente is met Heerenveen, Vi tesse en RKC verwikkeld in een strijd om plaatsing voor de UEFA Cup. De thuisclub wilde dus winnen, maar verloor zich niet in hard voetbal. Na een zouteloze eerste helft, waarin Farfan al halverwege vervangen werd door Gerald Si- bon, volgde een aardigere twee de, mede dankzij het scorever loop. Nadat Mark van Bommel werd gewisseld en Johann Vo gel zijn opwachting maakte, in de 56ste minuut, ging het even snel. Twente nam de leiding nadat N'Kufo Culina in stelling had gebracht: 1-0. Vijf minuten na de 1-0 stond de gelijkmaker al weer op het bord. Young-pyo Lee bediende Sibon en die mik te keurig raak. Weer twee minu ten later maakte Tourna er 2-1 van, waarna Jan Vennegoor of Hesselink PSV weer op gelijke hoogte bracht. Scheidsrechter Vink onthield PSV nog een strafschop na een overtreding op Beasley. De vleugelspits had zijn boosheid daarover nog maar nauwelijks verwerkt toen hij keihard in aanraking kwam met Majstoro vic en zo voor de meeste ge spreksstof zorgde. FC TWENTE: Boschker. Schuurman, Majstorovic, Zomer en Heubach (46. Fafiani); El Ahmedi, Tourna. Sibum en Sjoekov (89. Wellenberg); N'Kufo en Culina. PSV: Gomes; Bogelund, Ooijer, Cocu en Lee; Afellay, Van Bommel (57. Vo gel) en Lucius; Beasley (89. Van der Schaaf), Vennegoor of Hesselink en Farfan (22. Sibon). lissabon/gpd - Jan Kromkamp heeft het in zijn hoofd: hij wil op 18 mei de UEFA-Cupfinale spelen. Dat zal niet meevallen, want AZ moet in de return van de halve finale een 2-1 achter stand tegen Sporting Lissabon wegwerken. En Kromkamp wacht eerst nog een enkelope ratie. Het seizoen van Kromkamp is feitelijk afgelopen. De rechter- verdediger heeft een scheurtje in zijn enkel. „Als ik er een trap tegen krijg, kan het zo maar af gelopen zijn. Ik neem een enorm risico. Maar het gaat hier wél om de finale van de UEFA Cup. Zo'n kans krijg je misschien nooit meer. Ik wil dat risico misschien toch wel nemen." Kromkamp wacht op een ope ratie. In het onderbeen worden een pen en een paar boutjes in gebracht. Vervolgens moet het been tenminste twee weken in het gips. De operatie staat er gens in mei gepland. Kromkamp moet zich op 10 mei melden bij dokter Van Dijk, specialist in kijkoperaties. De arts gaat eerst een weekje met vakantie. Maar Kromkamp wil eigenlijk zo lang niet wachten. Hij wil dolgraag eerder weten of er misschien een kans is dat hij tóch kan spelen. En wat precies de risico's zijn." AZ nam de verdediger al eerder in bescherming door hem min of meer te verbieden verder te spelen. De blessure aan de en kel is immers van dien aard dat eèn schop tegen het gewricht het einde van zijn carrière kan betekenen. Willem Becking, clubarts: „We hebben het er uitgebreid over gehad, ook over deze drie wedstrijden. De medi sche staf was unaniem. Niet doen. De risico's zijn te groot." Axa-renner (33) had te lang vrede met rol als knecht door Erwin Blatter bakel - Jarenlang reed hij mee in de marge. Tot dit seizoen. Wielrenner Paul van Schalen was zijn knechtenrol zat en be sloot 'voor zichzelf te gaan rij den. Een prima besluit, want Van Schalen won een kleine twee weken geleden Veenen- daal-Veenendaal. En afgelopen weekeinde pakte hij de over winning in de Ronde van Noord-Holland. Die prestaties leverden hem al vast een contractverlenging op bij zijn ploeg Axa. En als het aan Van Schalen ligt, houdt het dit jaar niet op bij die twee ze ges. Drieëndertig is hij inmid dels. De reden dat hij nu ineens wel scoort, is vooral een menta le kwestie, beweert Van Scha len, geboren en getogen in Bak el. „Ik was altijd tevreden met mijn knechtenrol. Dit jaar is het een combinatie van ervaring en niet voor een ander rijden, maar zelf willen winnen. Ik heb trouwens altijd wel goed gere den, maar nooit grote koersen gewonnen", aldus Van Schalen. „Ik wilde voor mezelf bewijzen dat ik wedstrijden kan winnen. Over twintig of dertig jaar moet ik in de boeken kunnen kijken en daar mijn naam zien staan." Toch was hij dicht bij stoppen. Na een teleurstellend seizoen bedacht hij aan het begin van het jaar: een tegenvallend resul taat op het NK van 2005 en het is einde carrière voor Paul van Paul van Schalen: „Ik vind het fietsen nog steeds leuk. Het is een mooi vrij leventje." Foto: GPD/Joop Boek Schalen. Die beslissing hoeft hij niet meer te nemen. Hij blijft nog minimaal één jaar fietsen, zoveel staat wel vast. Waar schijnlijk worden dat er twee en misschien wel nóg langer. Van Schalen: „Ik zie het allemaal wel. Ik vind het fietsen nog steeds leuk. Het is een mooi wij leventje. Dacht ik aan het begin van het seizoen nog aan stop pen, als je wint, wil je in één keer weer alles." Dit weekeinde staat hij in De nemarken aan de start. Op za terdag en zondag, tijdens de CSC Classic en de GP SATS. Twee Deense klassiekers, twee keer een goede kans op een overwinning, meent de prof renner. „Die koersen liggen mij wel. Ik ben al eens elfde en ook zesde geworden. Dit jaar zou ik wel eens kunnen winnen." Al twee keer de beste in het nog prille seizoen; had Paul van Schalen niet veel eerder voor zichzelf moeten kiezen? „Misschien wel ja", bekent hij. „Maar op dat moment had ik vrede met mijn rol als knecht. Toen heb ik keuzes gemaakt en dat waren goede keuzes, vind ik. Ik had daar toen geen moei te mee en dat heb ik nu nog niet. Ik heb in die tijd net zo ge noten van overwinningen van ploeggenoten als van mijn ei gen overwinningen. Maar het is vooral leuk dat anderen nu over mij praten." Als het even kan, doen ze dat bij de Rabobank-ploeg bijvoor beeld ook, want fietsen voor een grote formatie, daarvan droomt Van Schalen nog altijd. Om topklassiekers te kunnen rijden. Ook al is hij al drieën dertig. „Ik reken er niet op van wege mijn leeftijd, maar die hoop zal altijd blijven. Zolang ik fiets." moskou/anp - Vladimir Kram nik heeft geen zin deel te nemen aan het toernooi om het wereld kampioenschap. De schaker uit Moskou vindt dat hij als regerend wereldkampioen klassiek schaak meer rechten bezit. Hij wil best spelen, maar dan in een match tegen de winnaar van dit toernooi, dat in het najaar in Argentinië wordt gehouden, verklaarde hij gisteren. De ene dwarsligger heeft de schaakwereld nog niet verlaten, of de volgende eist zijn rechten op. Garri Kasparov, de man die de schaakwereld met een scheuring opzadelde, stapte in maart op. Hij onttrok het wereldkampioenschap in 1993 aan de wereldschaakbond FIDE en organiseerde het zelf, financieel een stuk voordeliger. Elf jaar lang was de schaakwereld verdeeld. Het afgelopen halfjaar lukte het niet de hereniging tot stand te bengen. Kasparov had er toen genoeg van en gaat momenteel president Poetin van Rusland politiek te lijf. Hij heeft zijn eerste klap al te pakken. Een teleurgestelde schaakfan sloeg hem vorige week met een schaakbord op het hoofd. Blijf bij je stiel, was de boodschap. Kramnik was in oktober vorig jaar beter dan de Hongaar Peter Leko en mocht zich wereldkampi oen klassiek schaak noemen. Met deze erfenis van Kasparov op zak, wenst hij nu het lange en zware herenigingstoemooi te omzeilen. Hij wacht liever af wie er wint. Op die manier spaart hij zijn krachten voor een lucratieve match. Het prijzengeld in San Luis in Argentinië is niet ge ring, een miljoen dollar, maar een herenigings match brengt ongetwijfeld meer op. Formeel gesproken kan FIDE-voorzitter Kirsan Iljoemzjinov vervangers voor deelneming aan het toernooi aanwijzen. Maar nu 's werelds sterkste schaker (Kasparov) eerder afhaakte en diens op volger als wereldkampioen klassiek schaak diens voorbeeld volgt, dreigt een flinke devaluatie. Wanneer Iljoemzjinov het toernooi dapper laat doorgaan en Kramnik verder negeert, komt er weer een wereldkampioen bij. Daarmee is de scheuring in de schaakwereld niet hersteld, doch juist dieper dan ooit. amsterdam/gpd - Ajax-trainer Danny Blind noemt de play offs, die volgend seizoen in de eredivisie worden ingevoerd, een 'ridicule bedoening'. De oefenmeester vindt het vooral van de gekke dat een ploeg die in de competitie met een straat lengte achterstand als vijfde eindigt, tóch Champions-Lea- guevoetbal kan halen. De Eredivisie CV, de overkoepe lende organisatie van de clubs op het hoogste betaalde niveau, kwam eind vorig jaar met het plan voor play-offs op de prop pen. Achter de kampioen spe len de nummers twee tot en met vijf om de tweede Cham- pions-Leagueplaats. Ook ande re beslissende posities in de eredivisie worden volgend sei zoen via een nacompetitie be slist. De overgrote meerderheid van de clubs in de eredivisie stemde voor het plan. De jongste weken zetten steeds meer trainers op het hoogste niveau echter hun vraagtekens bij de invoering van de play offs, gisteren sloot Danny Blind zich daarbij aan. „Er is een aan tal facetten waar je vraagtekens bij kunt zetten", zei de Ajax- trainer gisteren. „Je hebt de kwestie van de overbelasting en ook nog het gegeven dat spelers half april klaar kunnen zijn met de reguliere competitie. „Maar", vervolgde Blind, „het meest belachelijk is: als je met twintig punten achterstand op de nummer twee als vijfde ein digt, heb je tóch kans op de Champions League. Die num mer twee kan op één punt van de kampioen eindigen en zal tot de laatste speeldag tot het uiterste gaan om dat punt goed te maken. Andere ploegen kun nen in die periode rustig uithol len en zich voorbereiden op de play-offs, waaraan ze dan fris kunnen beginnen." UITSLAGEN IA. play-offs, kwartfinales, best- g. Stand 0-3. Indiana «Ion Celtics 99-76. Stand 2-1. 3 erence. Houston Rockets - Dallas 2-106. Stand 2-1. Jan Open. Jacq iörn (I 136. afRUSVRAGEN 92, 29 april. 11, 22, 28, 30, 33, 38, 42, 47, 0. 64, 72, 77, 78 houd van typefouten) SOUASH K teams, halve finales. Mannen Nederland - Frankrijk 0-4; Berden - Lincou 4-9 1-9 0-9, Anjema - Gaultier 7-9 4-9 opgave. Buit - Lavigne 5-9 3-9 6-9, Reus - Arcucci 7-9 3-9 6-9 Engeland - Wales 4-0; Beachill - Gou- gh 9-5 9-1 opgave. Nicol - Evans 9-3 9-0 op gave, Willstrop - Davies 9-3 9-3 9-3, Parke - Binns 9-0 9-0 9-1. Finale: Frankrijk - Enge land; om derde plaats- Nederland - Wales. Vrouwen Nederland - Schotland 3-0; Huisman - Gillan- Buchert 9-1 9-4 9-7, Atkinson - Nimmo 10-8 9-0 2-9 9-6, Naudé - Leitch 9-0 9-2. Enge land - Ierland 3-0; Duncalf - Mylotte 9-4 9-0 9-0, Elriani - Perry 8-10 9-6 9-6 9-5, Bot- wright - Blake 9-1 9-1Finale: Nederland - En geland; om derde plaats Schotland - Ierland. TENNIS München. Mannen. Kwartfinale: Pavel (Roe/5) - Sluiter (Ned) 6-1 3-6 6-3, Haas (Dui/4) - Arthurs (Aus) 7-6 (6) 7-6 (5), Nalbandian (Arg/1) - Monaco (Arg) 6-0 6-4, Nieminen (Fin) - Mertinak (Slw) 3-6 6-1 6-4 Warschau. Vrouwen. Kwartfinale: Clijsters (Bel/7) - Bovina (Rus/5) 7-6 (4) 6-3, Koeznetsova (Rus/2) - Farina Elia (lta/8) 6-3 6-4, Ivanovic (SMo) - Dechy (Fra/6) 7-6 (2) 6-4, Henin-Hardenne (Bel) - Schnyder (Zwi/4) 6-1 6-2. Estoril. Mannen. Kwartfinale: Robredo (Spa/4) - Sanguinetti (Ita) 6-2 6-2, Gaudio (Arg/2) - Lopez (Spa/8) 6-2 6-2, Moya (Spa/1- Mathieu (Fra) 6-4 6-2, Lopez (Spa) - Marin (CRi) 6-1 2-6 6-3. Estoril. Vrouwen. Kwartfinale: Safina (Rus/2) - Craybas (VSt) 6-4 6-2, Oulko (Arg/3) - Jie Zheng (Chn) 6-2 6-1, Na Li (Chn/4) - Randriantefy (Mad/6) 6-3 6-1, Safarova (Tsj) - Diaz-Oliva (Arg) 6-2 4-6 6-1. VOETBAL Eredivisie. FC Twente - PSV 2-2 (0-0). 62 Culina 1-0, 67. Sibon 1-1, 69. Tourna 2-1, 77 Vennegoor of Hesselink 2-2. Scheidsrechter: Vink Toe schouwers: 13.100. Gele kaart: S|oekov, Heubach. Schuurman (FC Twente). Roda JC - NEC 1-0 (0-0). 77. Sergio 1-0 Scheidsrechter: Liesveld Gele kaart: Kah, Van Dijk (Roda JC). Toeschouwers: 12.300. Stand: PSV AZ Feyenoord Heerenveen FC Twente Vitesse Roda JC RKC FC Utrecht Groningen Willem II NAC NEC ADODenHaag RBC Graafschap Den Bosch 31 25 30 20 30 18 30 18 30 15 31 14 30 13 31 13 30 12 30 11 30 11 30 10 30 8 31 7 30 4 5 1 80 5 5 65 7 5 61 5 7 59 5 10 50 8 9 50 6 11 45 6 12 45 8 10 44 7 12 40 6 13 39 5 15 35 7 15 31 10 14 31 6 16 30 2 21 23 6 20 18 4 22 16 81-15 62-31 67-32 81-39 55-47 44-36 46-44 55-48 41-41 36-38 43-48 35-54 37-58 35-45 33-49 29-70 30-69 22-68 Eerste divisie. FC Zwolle - Fortuna Sittard 3-1 (1-0). 25. Esajas 1-0, 47 Zuurman 2-0. 51. Moutawakil 2-1. 89 Van Dinteren 3-1. Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 3837. Gele kaart: Berger (FC Zwolle), Derksen, Moutawakil (Fortuna Sittard). MVV - Heracles Almelo 1-2 (0-0). 59. Leonardo 1-0, 69. De Visscher 1-1, 73. Smit 1-2 Scheidsrechter: Jol. Toeschou wers: 4486. VW Venlo - Stormvogels Telstar 0-2 (0- 2). 18. Pinto 0-1, 36 Kantelberg 0-2 Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 4300. Gele kaart: Ferrier (Stormvo gels Telstar). Sparta - BV Veendam 0-0. Scheidsrech ter: Van Dongen Toeschouwers: 6971 Gele kaart: Kinet, Michels (Sparta), Hoo- geveen (BV Veendam). Haarlem - Excelsior 2-2 (2-1). 21. Rosa lia 1-0,31. Holman 1-1,45. Van Toor 2- 1, 88. Holman 2-2. Scheidsrechter: Kui pers. Toeschouwers: 1750. Gele kaart: Moharram (Haarlem), Artz (Excelsior) FC Eindhoven - AGOW 2-1 (0-1). 23. Velasco 0-1, 46. Noyen 1-1, 90. Noyen 2-1 Scheidsrechter: Smit Toeschou wers: 1952. Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles 2-0 (O-O). 68. Bronkhorst 1-0, 74. Bruin 2-0. Scheidsrechter: Sterk Toeschou wers: 3682. Gele kaart: Schuiteman (Cambuur Leeuwarden), Jaliens (Go Ahead Eagles). Emmen - FC Dordrecht 1-4 (0-2). 28. Gerard De Nooijer 0-1, 43. Karreman 0- 2 (eigen doel), 53 Kahya 0-3, 77. Wol- ters 1-3, 86. Van der Pennen 1-4. Scheidsrechter: Winter Toeschouwers: 3050. Gele kaart: Van Muyen, Bevaart (FC Dordrecht). TOP Oss - Helmond Sport 0-2 (0-1). 32. Cvetkov 0-1. 77. Cvetkov 0-2. Scheids rechter: Van Sichem. Toeschouwers: 1752. Stand: Sparta 33 20 10 3 70 88-34 Heracles 33 22 4 7 70 63-32 VW 33 17 8 8 59 55-33 Volendam 33 16 7 10 55 48-37 FC Zwolle 34 15 10 9 55 60-47 Helmond Sp 33 15 9 9 54 58-39 Telstar 33 13 11 9 50 54-43 Dordrecht 33 13 8 12 47 42-48 Cambuur L. 33 13 6 14 45 40-49 AGOW 33 14 1 18 43 51-56 Excelsior 33 12 6 15 42 49-50 Veendam 33 10 10 13 40 44-54 Haarlem 33 10 8 15 38 43-53 TOP 33 10 8 15 38 40-60 MW 34 8 11 15 35 36-44 Eindhoven 34 9 8 17 35 54-76 GA Eagles 33 9 10 14 34 36-52 Fortuna S. 33 7 -9 17 27 42-64 Emmen 33 6 8 19 26 36-68 Vierde periode: Heracles 8 6 0 2 18 16- 7 Sparta 8 4 3 1 15 17- 7 Helmond Sp 7 4 2 1 14 13- 4 Volendam 7 4 2 1 14 12- 4 Telstar 8 4 2 2 14 17-12 Excelsior 7 4 1 2 13 14- 9 wv 8 4 0 4 12 10-11 Eindhoven 8 4 0 4 12 15-19 FC Zwolle 7 3 2 2 11 15-11 Dordrecht 7 3 2 2 11 8- 8 MW S 2 3 3 9 11-10 AGOW 8 3 0 5 9 9-14 Haarlem 7 2 2 3 8 6- 7 TOP 7 2 2 3 8 6- 8 Emmen 7 2 1 4 7 8-12 Cambuur L. 7 2 1 4 7 9-16 Fortuna S. 8 2 1 5 7 7-12 GA Eagles 7 12 4 5 3-13 Veendam 8 0 4 4 4 4-16 WIELRENNEN Ronde van Romandië. ProTour. Derde etappe, Aigle - Anzère: 1Cunego (Ita) 146 km in 3.45 49. 2 Mentsjov (Rus), 3. Botero (Col) 0.04, 4 Atienza (Spa) 0.09, 5. Beltran (Spa), 6. Fertona- ni (Ita) 0.28, 29 Thomas Dekker 4.10. 49. Posthuma 8 08. 60. Engels 10.01. 69. Moerenhout 11.57. 71 Wielinga, 83. Erik Dekker 20.09, 90. Weening 21.37. Algemeen klassement: 1Botero 11.50.34, 2. Cunego 0.02, 3. Mentsjov 0.10, 4. Beltran 0.22. 5 Atienza 0.28, 6. Fertonani 0.36, 27. Thomas Dekker 4.12, 48 Posthuma 8.03. 58 Engels 10.02, 70. Moerenhout 12.32, 81. Erik Dekker 21.00, 89. Weening 23 17

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23