Slecht lintjesjaar voor bekende Nederlander* LINTJESREGEN Officieren, Ridders en Leden in de regio Koninklijke onderscheidingen dit jaar vooral voor 'gewone vrijwilligers' den haag - In de buitengewone editie van de Staatscourant is het speuren naar bekende Nederlanders. Ze zijn met een lampje te zoeken tussen de 3278 gedecoreerden. Vergeleken met voorgaande lintjesregens, is de toebe deling van koninklijke onderscheidin gen aan BN'ers dit jaar karig. Eén van de opvallendste namen is chefkok Jonnie Boer, exploitant van driesterrenrestaurant De Librije in Zwolle. Boer werd vorig jaar door zijn vakgenoten tot beste kok van Neder land gekozen, bekend om zijn 'inte gere koken' met regionale producten. Nu is Boer ook Ridder in de Orde van Oranje-Nassau geworden. In de sportwereld is Cees-Rein van den Hoogenband benoemd tot Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. De vader van zwemmer Pieter van den Hoogenband bekleedde tal van vrijwilligersfuncties. Zo was hij tot voor kort voorzitter van de stichting Topzwemmen Zuid-Nederland. Van den Hoogenband is sinds 1978 clubarts en hoofd van de medische staf van voetbalvereniging PSV. Oud-schaatscoach Henk Gemser mag zich Ridder in de Orde van Oranje- Nassau noemen. Als coach begeleid de hij Ids Postma en Gianni Romme naar gouden medailles op de Olym pische Spelen in het Japanse Nagano in 1998. De bestuurder van sportkoe pel NOC'NSF speelde vorig jaar een bemiddeldende rol in de vrijlating van Arjan Erkel, de medewerker van Artsen zonder Grenzen, die in Dage stan was ontvoerd. Eenzelfde lintje ontvangt Nol Hen driks, bestuurslid van voetbalclub Roda JC én actief in de Duivensport- bond. Hendriks biedt in zijn textiel handel kansarme jongeren werkgele genheid. Voormalig wereldkampioen boksen Raymond Joval is eveneens gerid derd. Hij geeft gratis bokslessen aan kansarme kinderen in Amsterdam. Oud-wielrenner Rini Wagtmans is Ridder in de Orde van Oranje-Nassau geworden; als lid van de ploeg van Eddy Merckx werd hij in 1970 vijfde in de Tour de France. Na zijn sport - loopbaan zette hij zich in voor soci aal-zwakkeren in Sint-Willebrord. De schrijver Louis Ferron is tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw benoemd. Ferron won eerder de Multatuliprijs en de Constantijn Huygensprijs. Collega-auteur Rutger Kopland -pseudoniem voor psychia ter Rutger van den Hoofdakker, als dichter winnaar van de Jan Campert- prijs en de PC Hooftprijs- is eenzelfde lintje toegewezen. Maar Kopland heeft de onderscheiding geweigerd, die volgens hem alleen aan 'hardwer kende vrijwilligers' moet worden uit gereikt. Tot Officier in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd Ronald de Leeuw, hoofddirecteur van het Rijks museum in Amsterdam en illustrator Thé Tjong-Khing, die dit voorjaar nog de Woutertje Pieterseprijs won voor zijn (woordenloze-) prentenboek "Waar is de taart?'. Tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau zijn onder anderen drie leden van het team van het vroegere satiri sche tv-programma Farce Majeure - beroemd in de jaren zeventig- be noemd: Henk van der Horst, Jan Fil- lekers en Ted de Braak. Het vierde nog levende lid, de bedenker van het programma Fred Benavente, kreeg vorig jaar al een koninklijke onder scheiding. Ook Riem de Wolff van het vroegere duo Blue Diamonds -zijn broer Ruud overleed in 2000- is met die onderscheiding bedacht. Evenals Ad van der Gein, de pianist van het eertijds roemruchte Cocktail Trio. Voormalig CDA-partijvoorzitter en oud-Europarlementariër Wim van Velzen (1943) is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Van Velzen, woonachtig in Waalwijk, volgde in 1987 Piet Bukman op als voorzitter van het CDA. Hij was tien jaar lid van het Europees parlement, tot 20 juli vorig jaar. De Utrechtse burgemeester Annie Brouwer-Korf mag zich Officier in de Orde van Oranje-Nassau noemen. Ze is onder meer oud-voorzitter van Re classering Nederland. Dick Swijgman is sinds gisteren in het bezit van het draagteken Ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Hij is luitenant-kolonel van de mariniers én was bevelhebber van de eerste groep Nederlandse militairen in Irak. Voor meer informatie: www.lintjes.nl Riem de Wolff Raymond Joval Thé Tjong-Khing Het Leidse echtpaar Abraham Cebol en Lenie Cebol-Brocaar. Foto: Mark Lamers Officier in de Orde van Oran je-Nassau: prof. dr. J.R. Bruijn (Oegstgeest) emeritus hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Leiden, prof. mr. M.J.W.M. Ellis (Wasse naar). hoogleraar internationaal belastingrecht aan de Erasmus Universiteit en maatschappelijk betrokken bij uiteenlopende projecten. dr. W.M.LC.M. Schellekens (Leiderdorp); bekleedde diverse functies in de gezondheidszorg; ir. G.R. Wawoe (Wassenaar); staatsraad. Ridder in de Orde van Oranje- Nassau: GAB.M. Ammerlaan (Alphen aan den Rijn); vrijwilliger bin nen de katholieke geloofsge meenschap. drs. E.J. van den Bergh (Wasse naar); vrijwilliger pur sang op uiteenlopende gebieden. J.G. Binken (Boskoop); Mw. E.I. Binnendijk-van der Heijden (Wassenaar); oud raadslid, onbezoldigd 'trouw ambtenaar', bestuurslid WLTO en nog vele andere functies. T.C. DaeyOuwens (Voorhout); maatschappelijk betrokken raadslid. mr. P.J.Ph. Dietz de Loos (Was senaar); oprichter van de Stich ting Hulp aan Oorlogsgetroffe nen Wings of Hope, en op veel meer vlakken actief voor slacht offers van oorlogsgeweld. W.J. van den Ende (Sassen- heim); betrokken bij de tot standkoming van Pact van Tey- lingen. H.K. Fernandes Mendes (lei den); minderhedenbeleid en -organisaties, openbaar be stuur en wetenschap G. Görtemöller (Abbenes gem. Haarlemmermeer); R. Haafkens, voorzitter UDO (Oegstgeest); bestuurslid Stich ting Glaucoomfonds, actief WD-lid. F.H. Hoogervorst (Ter Aar), oud-wethouder en voorzitter glastuinbouw van I.TO-Ncdcr- land C.T.J. de Jong (Roelofarends- veen); innovatief bloemkweker, al tientallen jaren actief voor de sector. mr. H.PA Klapwijk (Warmond) vervult allerlei bestuursfunc ties met name op het gebied van de gezondheidszorg R.J.W.J. Kuijten (Voorhout); ker kelijk actief en actief lid van de Vogelschietvereniging. A.J.G. Leijten (Leiden); heeft zich ingezet voor nationale en internationale organisaties op het gebied van Vee en Vlees en voor de Europese beweging van de WD J.C.W. van der Linden (De Zilk gem. Noordwijkerhout); maat schappelijk zeer actief in zijn woonplaats. drs. W.E.L. Mangelaar Meertens (Wassenaar); tandarts en 'ver beteraar' van de Nederlandse golfsport. dr. H.L.M. Obdeijn (Oegstgeest) drijvende kracht van Stichting Marokko-Nederland. dr. J.B.C.M. Puylaert (Oegst geest); radioloog, 'uitvinder van de echografie van de blinde darm'. drs. A.H.P.M. Salman (War mond); medeoprichter van de Werkgroep Berkheide. Mw. mr. R. Stoffer-van Nieuw koop (Wassenaar); voorzitter stichting Johannahuis, actief voor kerk en samenleving. J.M. Veltman (Voorschoten); voormalig marineofficier, scheepvaartdeskundige en op richter Leefbaar Voorschoten. J.W. Wansinck (Noorden gem. Nieuwkoop); J. van Wijk (Koudekerk aan den Rijn); oud-medewerker hoog heemraadschap van Rijnland, heeft zitting in diverse besturen zoals de Stichting Molenvier gang Aarlandervccn; mr. N.P.C. van Wijk (Wasse naar); notaris met ettelijke ne venfuncties voor het 'goede doel'. drs. W.J. Wijnberg (Voorscho ten); was meer dan dertig jaar bestuurslid van diverse Joodse welzijnsinstellingen. dr. C.F. Winkler Prins (Voor- Pi u A. Leijten. schoten); voormalig hoofd van de Afdeling Paleontologie van het Nationaal Natuurhistorisch Museum Naturalis. Lid in de Orde van Oranje- Nassau: Mw. M.E.P. Aalders (Leider dorp); vrijwilliger bij Oud Lei den en stedenband Leiden-Ox- ford. H.J. Aartman (Aarlanderveen); voorvechter van leefbaarheid in zijn dorpskern. J.M. van Abswoude (Leiden); vrijwilliger bij het Rode Kruis, de Zonnebloem en de Kring loopwinkel. J.N. Bakker (Oude Wetering); al meer dan een halve eeuw actief als vrijwilliger in diverse vereni gingen. H.F.J. Beckers (Voorschoten); bestuurslid van Sint Augusti- nus, CNV, bibliotheek en kerk bestuur. L.L.W.M. van den Bereken (Noordwijkerhout); vrijwilliger bij diverse organisaties. Mw. L.C. van den Berg-van der Slot (Noordwijkerhout); actief lid zangkoor Sint Jozef. J. Bleichrodt (Rijnsburg); grote inzet voor zaak, personeel en middenstand. F. de Boer (Voorschoten); vrij williger bij stichting Vlietwijk- belangen, badmintonclub en HCC. P.C. van den Bos (Alphen aan den Rijn); bestuurslid van de gereformeerde kerk. R.M. de Bruijn (Rijnsburg); gro te verdienste voor de Oranje vereniging. J.W. Bruins (Leiden); kunst schilder bij Stichting Tegen - Beeld J.G. Burgmeijer (Leiden); vrij williger kerkwerk, schoolbestu ren, mantelzorg, bloedinzame- ling, gymnastiekactiviteiten en wijkwerk A. Cebol (Leiden); vrijwilliger kerkwerk, scouting, stadswan delingen, ouderenwerk, organi saties van oud-militairen Mw. L.J. Cebol-Brocaar (Lei den); vrijwilliger kerkwerk, scouting, Tafeltje-Dekje J. van Deursen (Wassenaar); steun en toeverlaat van voetbal club Blauw-Zwart B.S. Dicker (Hillegom); actief voor Music for the Middle East en voorzitter van de Stichting Kennemer Kinder Koren. L.H. Driessen (Leiden); vrijwilli ger voetbal en bij speeltuin Ste venshof P. van Duijvenvoorden (Kat wijk); medeoprichter Skuyte- vaert en vrijwilliger bij Kunst kring Duin- en Bollenstreek. J. Durieux (Rijnsburg); actief voor kerk en jongerenwerk, be stuurslid Rabobank. E. Duursma (Oegstgeest); be stuurslid van de Eerste Leidse Pétanque Club Heleboule, deed ook veel voor de handbalsport. Mw. J.P. van Egmond-Seijbel (Rijnsburg); grote verdienste voor de Oranjevereniging. A.P. van Es (Buitenkaag); H.J. Floris (De Zilk); actief lid Barbaravereniging en Drum fanfare Altesa. Mw. drs. E.M. Geresse-Meijer (Leiderdorp); vrijwilliger Tover- lei en Individuele Contacten. J.J.M. Gerritsen (Leiden); Ver eniging Koninginnedag, Oude renwerk, De ratel en actief in de wijkvereniging van de Pieters- en Academiewijk JAM. Gianotten (Valkenburg); vrijwilliger bij de lokale televi sieomroep Mw. S.M.P.F. Gonsalves-van Mierlo (Voorschoten); vrijwillig ster bij de Unie van Vrijwilli gers. C. de Graaf (Leiden); EFIBO, Lo tus, buurtwerk M. de Graaf (Alphen aan den Rijn); belangenbehartiger van melkveehouders; H.J.M. Grimbergen (Rijnsburg); actief voor schaatsvereniging H.M. de Groot (Leiden); Turn vereniging Cronesteyn, com missie Polderpark Cronesteyn, woningbouwvereniging Ons Belang, D66 Mw. M. de Groot-den Boon (Al phen aan den Rijn); bestuurslid van de Stichting Vakantie- en Recreatie Lichamelijke Gehan dicapten. M. van der Gugten (Katwijk); op cultureel en kerkelijk gebied zeer actief. JA. Halman (Warmond); vrij williger bij voetbalclub War- munda en EHBO-Warmond mr. B. den Hartog (Wassenaar); adviseur Stichting Welzijn voor de Jeugd, op vele andere fron ten belangeloos actief. Mw. G.M A den Hartog-Fast (Wassenaar); voorzitter Stich ting Wassenaarse Openbare Leeszaal en vele andere vrijwil lige betrekkingen. H.A. Heemskerk (Rijnsburg); actief voor de Gereformeerde Kerk. K. de Heij (Hazerswoude-Rijn- dijk); 50 jaar inzet voor sport, in het bijzonder voor de wandel sport; L.F. Hermans (Leiderdorp); me disch fotograaf op de kinderaf deling van het LUMC. Mw. M.C. van der Heyden- Teeuwen (Leiden); voorzitter van de Gymnastiekvereniging Nieuw Brunhilde, KWF. T.L Hin (Leiden); mentor pro bleemkinderen, buurtwerk, EHBO, Parkinsonvereniging M.G. Hijman (Aarlanderveen); hij is Aarlandervener van het jaar, een halve eeuw muzikant bij DSS en bestuurlijk actief voor zijn dorpskern. Mw. A.M.P. Hogenboom-Bak- ker (gem. Alkemade); vrijwilli ger, onder meer voor de werk groep Zaïre. J. Hulsbos (gem. Zoeterwoude); ambtenaar in Zoeterwoude sinds 1965 en zeer actief vrijwil liger S AJ. Jansen (Alphen aan den Rijn); dienaar voor de samenle ving dankzij zijn uiteenlopende nevenfuncties binnen het be drijfsleven; H.J.P. Kaptijn (Sassenheim); al ruim 40 jaar werkzaam als (off set) drukker bij Drukkerij Van Elburg. Mw. W. Karens-Visser (Nieuw koop); (kerk) organist; drs. L.H.A.M. van de Kerkhof (Oegstgeest); vanaf 1966 actief op het gebied van welzijn, ge meentepolitiek en onderwijs. Mw. M.L.E. Kiewiet de Jonge- van Gils (Wassenaar); bestuurs lid van de Stichting Rust en Vreugd. A.L. Kimpel (Koudekerk aan den Rijn); actief bij de Zwem en Poloclub Koudekerk, oud raadslid voor de PvdA. A.J. Klunder (Leiden); voetbal vereniging LFC, KNVB afdeling Leiden, Sportfederatie A. Koedood (Alphen aan den Rijn), dienaar van de samenle ving dankzij veertig jaar inzet voor het onderwijs, zijn betrok kenheid bij gymnastiekvereni ging DOS en inzet voor de her vormde/gereformeerde kerk. Mw. J. Kooijman (Leiden); SOS Telefonische Hulpdienst, kerk werk H.J.A. Koster (Leiderdorp); zette zich lange tijd in voor de ge handicaptensport. Mw. N. van Kregten-Dorrepaal (Boskoop); G. Kruger (Katwijk); vrijwilliger bij De Harmonie en Hervormde Kerk. J.W. van Kruistum (Rijnsburg); al 40 jaar organist Gereformeer de Kerk. Mw. P.G. Kruize (Leiden); Acti viteiten binnen Heelkunde LUMC, Centrum Club 58 J. Kwestro (Oegstgeest); onder wijs, kerkwerk, Centrum Club 58 M.J. Kwestro (Leiden); K&G en De Sleutels (gehandicaptenmu- ziek Club 58), Leidse Marathon Mw. M. Kwik-van Teijlingen (Leiderdorp); vrijwilligster bij verpleeghuis Leythenrode. A.YV.G.M. Langelaan (Voor hout); vrijwilliger bij de Bad mintonvereniging BACLUVO. Mw. P.C. Lignac-de Bruijn (Oegstgeest); al 37 jaar vrijwil ligster bij de Stichting Welzijn Ouderen. Mw. S.C. Lippold-Muller (Lei den); taalles aan buitenlanders J. van Lith (Nieuwkoop); PA Looman (Boskoop); J.W.M.T. Maas-van der Meer (Hillegom); actief als collectan- te voor de Nederlandse Hart stichting. J.E.L. van Meegen (Hazerswou- F. Mens. Foto's: archief Leidsch Dagblad de-Rijndijk); zet zich al jaren in voor gehandicapten. G.J.P. van der Meer (Wasse naar); koster sinds 1980, stond aan de wieg van Badminton club Wassenaar en is actief bij Tafeltje-Dekje AA.J. Meester (Woubrugge); ac tief bij de Stichting Woubrugge- Woodbridge, rotary Jacobswou- de, Stichting Recreatie/Water Woubrugge; T. van der Meijden (Koudekerk aan den Rijn); directeur/mede eigenaar familiebedrijf E. van der Meijden, bestuurslid KvK, Ondernemersvereniging Rijn- woude, oud-raadslid; Mw. MA van der Meijden-van der Meer (Leiden); bejaarden- werk hartebrugparochie, paro chieraad, De Zonnebloem Mw. N. Menkveld-Nieuwenhui- zen (Katwijk); actief voor An dreas College en diverse instan ties. F.H.M. Mens (Voorhout); actief bestuurslid basketbalclub For- wordians. H.J.J. Mentink (Leiden); atletiek, woningbouwvereniging De Goede Woning en Zijl Vliet, bestuur Roomburgh, kerkwerk, ouderenzorg JA Messemaker (Katwijk); on der ander bestuurslid van de muziekvereniging Flora Band Rijnsburg. D.L. Methorst (Hillegom); H. Middelraad (Alphen aan den Rijn); EHBO-vrijwilliger en vrij williger bij zorginstellingen. AC. van Mil (Woubrugge); kos ter, voormalig lid van het paro chiebestuur Hoogmade, lid van het gregoriaans herenzangkoor. J.C. Nagtegaal (Rijnsburg); zeer actief voor de Gereformeerde Kerk. F.H. Hoogervorst. Mw. S.M.N. Ober-Boorsma (Leiden); penningmeester van de Gymnastiekvereniging Nieuw Brunhilde, KWF. G. van Oord (Alphen aan den Rijn); vrijwilliger van molen De Eendracht. Mw. M. van Oostrom-Straus (Leiderdorp); vrijwilligster op welzijnsgebied. A. Ouwehand (Katwijk); vrijwil liger bij Oranjevereniging, Ge reformeerde Kerk en water sport. Mw. M.G. Paauw-Erades (Lei den); bestuurslid van de Gym nastiekvereniging Nieuw Brun hilde. R. Paul (Alphen aan den Rijn); beheerder van de zorgboerderij Ouders Vrucht te Gouda. Mw. M.C. Paul-van Dorp (Al phen aan den Rijn); beheerder van de zorgboerderij Ouders Vrucht te Gouda. R.V. Passchier (Noordwijk); vrij williger bij de reddingmaat schappij KNRM. Mw. M.H. van Pernis-van der Wees (Leiderdorp); vrijwilligster op welzijnsgebied. Mw. M.J.W. van Pijpen-Snijders (Lisse); voorzitter van de zang vereniging Excelsior. Mw. C.M. Plantfeber-Lamboo (Lisse); D. van der Plas (Katwijk); actief voor Hervormde Gemeente Katwijk. J.M. van de Poel (Boskoop); A. van Poelgeest (Leiderdorp); vrijwilliger bij sociaal-maat schappelijke activiteiten. J.J. Prins (Katwijk); actief voor de kerk en bewonerscommissie Driehoek. P. Rademaker (Hazerswoude- Dorp); vrijwilliger bij Hazers- woudse Boys, Jeugdvakantie- week, basisschool De Spring plank; W.J. Randsdorp (Hillegom); be langeloze inzet op sportief ge bied, onderwijs terrein en ker kelijk terrein. Mw. A.J.N. van de Reep-Weijers (Hillegom); belangeloze inzet op kerkelijk terrein en op het gebied van welzijn. C.J. Revet (Leiden); kerkwerk, wijkwerk, ouderenwerk, winke liersvereniging Mw. AA Roodhorst-Kalf (Al phen aan den Rijn); vrijwilliger tennisvereniging TEAN. D.R. de Ruijter (Alphen aan den Rijn); vrijwilliger op een breed gebied, waaronder het protes tants-christelijk onderwijs. C. Schalk (Lisse); actief voor FC Lisse en andere instanties, Mw. J.M. van Stam-Biemoa e (Kaag)vrijwilliger op veld ten in Kaag en Sassenheim C. van Starkenburg (Rijnsb zeer actief voor de Gerefw meerde Kerk. JA Steg (Voorschoten);™ liger Voorschoten '97. Q.S.M. van Swieten (Zoeta- d woude-Dorp); voormalige: werker van de Rabobanket vrijwilliger bij onder meeruj parochie St. Jan's Onthooh Mw. T. Teenstra-Boldinj ii den); Haanstraschool, werk Vreewijk, StichtmgOs Hollandse Kerken, bestuui] je G.J. Thomas (Alphen aande Rijn); bestuurslid AZC meen adjunct Kerl Mw. AA. Tieleman-vands Kwaak (Oegstgeest); voafl technische zaken bij de La Christelijke Korfbalclub Pa Mw. E. Timmers-Marinisa (Leiden); KWF, gehandiaj ouderenwerk, eettafel, dien stencentrum Merenwijk N. Turk (Hillegom); belang! - inzet op kerkelijk terreini welzijnsgebied. Mw. W.G.J. Veldhuijzen-ft veld (Zoeterwoude); vf bij vele zorginstanties Mw. E.W. Verhaar-Somené (Leiden); bestuurslid van de Gymnastiekvereniging Nku Brunhilde. G.Q.C.M. Verhoeven |De2 vrijwilliger bij tennisclub\i Nispen en voorzitter avond j|| daagse. Mw. J. Vermeij-deJonglBoi koop); A.M.M. Volkerijk (Noordwj hout); zeer actief in de san* leving. Mw. M.B. Volkerijk-Buren (Noordwijkerhout); actief» carnavalsvereniging Ka- ninefaaten en de Mw. E.M. Vroege gebora Goedhart (Alphen aan de! oprichter van de Lisettein ge Stichting. P.M. van der Werf (Alphei den Rijn); vrijwilliger bij 1 lopende organisatie op het bied van natuur en milieu, waaronder de Stichting to loop. P.L.C. Wezepoel (Yoorsd») vrijwilliger op muziek en ji gebied en bij Voorscholen Mw. C.T.M. Zandbergen-U l( devest (Rijnsburg); actiefai vrijwilligster voor diverse® 5l stanties. Mw. C.J. van Zeijl-Gtoenfl 0 (Alphen aan den Rijn); sw ger vanuit haar katholieke* fc vensovertuiging. J.A. Halman.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18