Van boer tot BN'er GESPREK VAN DE DAG Vier 'kroonprinsessen tegelijk in verwachting Hoe lang is een Chinees? Zweedse vrouwen mogen kussen in restaurant Boer Teus probeert het nu met Karin van Joris Verbouwen Archeologen hebben in het zuiden van China de resten gevonden van een meer dan 6000 jaar oude en opvallend lange man van 1,80 me ter. Volgens het Chinese persbu reau Xinhua is het zeer uitzonder lijk dat iemand uit deze periode een dergelijke lengte had. De vondst werd gedaan in de zuidelijke regio Guangxi Zhuang. Op de plek zijn al eerder waardevolle en opvallende vondsten gedaan. De botten die er al voorheen zijn opgegraven, waren vaak dikker dan die van de moder ne mens. Onderzoekers stuitten er eveneens op een soort totempaal in de vorm van een penis. Weten schappers hebben in de regio tal van stenen gereedschappen aange troffen. Die ontdekking zou een theorie onderuithalen dat de oude re volkeren in Oost-Azië zich lange tijd nauwelijks cultureel zouden hebben ontwikkeld in vergelijking met volkeren in bijvoorbeeld ande re delen van Azië of Afrika, anp MENSELIJK De Britse popmuzikant SIR ELTON JOHN gaat TROUWEN. Hij vertelde de krant Daily Mirror dat hij medio december met zijn partner, de Canadese film producent David Furnish, in het huwelijksbootje stapt. Op 5 december wordt in Engeland een wet van kracht die ook homohuwelijken mogelijk maakt. De 58-jarige artiest en zijn 42-jarige vriend hebben al 11 jaar een relatie. ,,De ontmoeting met David is het mooiste dat mij is overkomen", zei John tegen de Britse krant. Zij zagen elkaar voor het eerst in 1993 op een diner van een ge meenschappelijke vriend. Volgens John heeft Furnish hem geholpen om van zijn drank- en drugsprobleem af te komen. De wittebroodsweken zullen wat El- ton John betreft tamelijk kort duren. Er komt geen huwelijksreis. Ik ben dan op tournee." Elton John trouwde in 1984 met de Duitse muziektechnicus Re- nate Blauel. Na drie jaar scheidden de twee. Wandelsportbond KNBLO en de organisatie van de Nijmeegse VIERDAAGSE willen voorafgaand aan de Olympische Spelen in PEKING (2008) een meer daags wandelevenement organiseren. Het plan ter gelegenheid van het eeuw feest van de Nijmeegse Vierdaagse is in China enthousiast ontvangen. Het idee is nog pril, zei een zegsman. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (KNBLO) hoopt voor het eind van dit jaar besluiten te kunnen nemen. De initiatiefnemers hopen dat de wandelmars een plekje krijgt in het officiële programma van de Spelen. Foto: Archief De Regionale Scholengemeenschap in Enkhuizen heeft verboden dat een STRIPDANSERES zou optreden in de aula van de school. De act maakte deel uit van de EINDEXA MENSTUNT van vwo en havo. De leerlingen die de stunt hadden geor ganiseerd hadden de schoolleiding vooraf in grote lijnen over het pro gramma ingelicht. Docenten waren 's nachts in hun slaap gewekt en ge trakteerd op een maaltijd en op olympische wijze gehuldigd, 's Mor gens werden in alle vroegte de in gangen van de school gebarrica deerd. Op het schoolplein konden leerlingen zich uitleven op een springkussen. Over de hoofdact, de strippende danseres, had de organi satie de schoolleiding echter niets verteld. Rector Bram Sluis, die kort voor het optreden werd ingelicht, twijfelde geen moment en legde di rect een verbod op. ,,We hebben leerlingen van twaalf toten met achttien jaar. Een stripteaseact vind ik niet geschikt voor de jongste kin deren", aldus Sluis. Als schrale troost sprong de vrouw een tijdje met een groepje jongeren mee op het kussen. De voormalige Duitse bondskanselier HELMUT KOHL (75) heeft een nieu we levenspartner. In de Duitse boule vardkrant Bi ld bevestigt Kohl dat hij weer een RELATIE heeft. Het zou gaan om een 41-jarige econome, Maike Richter. Kohls vrouw Hannelo- re pleegde vier jaar geleden zelf moord, nadat ze jarenlang had gele den aan een ernstige vorm van licht- allergie. Kohl regeerde Duitsland van 1982 tot 1998 en stond aan de wieg van de Duitse hereniging. Foto: Reuters Aziz Cakir moet ruim 7000 euro boe te betalen omdat hij in 2003 twee vrouwen die elkaar kusten uit zijn restaurant in de Zweedse hoofdstad Stockholm zette. Dat heeft de rechter bepaald in een beroepszaak aange spannen door het Zweedse HomO, een organisatie die optreedt tegen seksuele discriminatie, waqr in Zwe- Juvenalis De kritiek verschoont de raven, maar gaat tekeer tegen de duiven den een maximale gevangenissstraf van een jaar op staat. Ook moet Ca kir de proceskosten voor z'n reke ning nemen. Eerder werd de restau ranteigenaar door de districtsrechter van Stockholm vrijgesproken. De man vertelde de politie dat hij in zijn zaak nooit 'dergelijk gedrag' toe stond, ongeacht de seksuele geaard heid van zijn gasten. Het was voor het eerst dat een Zweedse rechter zich boog over een dergelijke kwes tie. HomO-directeur Hans Ytterberg is blij dat Cakir in hoger beroep als nog is veroordeeld. „Het toont aan dat discriminatie op grond van sek suele voorkeur een ernstige schen ding van mensenrechten is, watje duur kan komen te staan. Deze uit spraak werkt hopelijk preventief." gpd-reuter5 Van boer tot Bekende Nederlander. Het overkwam Teus uit Maurik, één van de hoofdrolspelers in 'Boer zoekt vrouw'. Over de hype, de lief de en vooral zijn verbazing over de grote populariteit van het pro gramma. Het had niet eens zoveel ge scheeld of Teus Oskam (31) had helemaal niet meegedaan aan Boer zoekt vrouw. En nu is de boer uit het Betuwse Maurik op eens zo'n beetje Neerlands be kendste agrariër. Miljoenen kij kers volgden 13 afleveringen lang het KRO-dating programma. De kijkcijfers kregen zelfs een Big Brother-achtige allure. De kruitdampen zijn opgetrok ken, de boeren hebben hun vrouw al of niet gevonden. Teus staat nog steeds met lége handen. „Ik ben er als enige single uitge komen. Maar daar zit ik niet zo mee hoor. Het komt wel goed." Teus oogt spontaan, een guitig lachje. Niet iemand die de indruk maakt wanhopig op zoek te zijn naar een vrouw. „Ik heb me ook helemaal niet opgegeven. Dat hebben kennissen van mijn ou ders gedaan. Die hebben hun zoon opgegeven en mij. Ik wilde het eerst niet doen. Zoiets is hele maal niks voor mij. Maar mijn ou ders zeiden 'doe maar mee'. Toen dacht ik: misschien vind je wel ie mand." En zo stortte de melkvee houder zich oktober vorig jaar in een wel heel bijzonder avontuur. „Het begin was niet zo goed, ik had als enige cameravrees. Later ging het beter, het begon gauw te wennen." Ondertussen steeg zijn ster snel. Sterker nog, Teus stond met stip op één bij de vrouwen. „Ik kreeg de meeste e-mails, dat heeft me ook wel verbaasd. Ben ik nou zo bijzonder? Ik had me hooguit op de derde of vierde plaats gezet." Die oprechte verbazing klinkt re gelmatig door in het verhaal van Teus. „Ik was juist bang dat het programma een flop zou worden. Nooit gedacht dat het zo'n hype werd. We werden daar wel op voorbereid in een voorgesprek, maar dan denk je: dat zal wel meevallen. Wat de kracht van het programma was? Ik denk dat de agrarische sector zich associeert met ons. En een datingprogram- ma doet het altijd goed. Het was mooi gemaakt, en we waren alle maal wel naturel. Ik heb er zelf ook van genoten. Ik kende de an dere boeren alleen via de televisie. Alleen van tevoren hebben we el kaar even gezien. Ik vond het vooral interessant de bedrijven te zien. En de vrouwen? Ja, die ook natuurlijk. Maar echt, ik zou het nooit meer doen." De kijkers zagen wekenlang zijn escapades om een vrouw te vin den. Even, heel even leek Astrid het schot in de roos te zijn, maar de keus van Teus pakte uiteinde lijk niet zo goed uit. „Je kent el kaar niet en je bent toch anders. Öf ik het vervelend vond dat het rtiet goed ging? Nee, we hebben De kroonprinsessen van Denemarken en Noorwegen zijn in verwachting. Dat hebben kort na elkaar het hof in Kopenhagen en Oslo bekendge maakt. Daarmee is het aantal troon opvolgers in Europa dat gezinsuit breiding krijgt op vier gebracht, want ook in Nederland en België worden nog dit jaar een prins of prinsesje ver wacht. Voor Mary van Denemarken is het haar eerste kind. De van oor sprong Australische juriste trouwde vorig jaar mei met de Deense kroon prins Frederik. Het paar was vorige week nog in Japan, waar het onder meer een bezoek bracht aan de we reldtentoonstelling. De aankondiging van het blijde nieuws -de baby wordt in oktober verwacht- is in Kopenha gen met grote vreugde begroet. Ko ningin Margrethe heeft al twee klein kinderen, maar nog geen in de direc te lijn van troonopvolging. Kroonprinses Mette-Marit van Noor wegen -in de Scandinavische landen krijgen ook de echtgenotes van de troonpvolgers de titel 'kroonprinses'- is al moeder van twee kinderen. Het eerste, Marius, komt uit een eeigf relatie, de tweede, dochter Ingrisc Alexandra werd begin 2004 gebjre Voor kroonprins Haakon is het) E zijn tweede kind, dat in decemtet wordt verwacht. Koning Harald eerder deze maand al een tweej kleinkind toen dochter Martha ig beviel van een dochter, Leah. Het babykwartet wordt als allea i gaat, volgemaakt door de babyT prinses Maxima en prins Willei| - Alexander in juli verwachten erfkt de baby van de Belgische troonjle ger Filip en echtgenote Mathilcftp maakten tien dagen geleden bejtij in oktober hun derde kind tegepu te zien. is Het wachten is nu nog op het Spl se kroonprinselijk paar, Felipe fen tizia. In de Spaanse pers is al v4> druk uitgeoefend op de twee, dj te rig jaar een week na Mary en Fij ii trouwden. Nu in Denemarken j uit kan, zal de pressie in Spanje maar toenemen. Felipe's zus na verwacht een dezer dagen h) vierde kind. gpd lp) fM Dat het niet bepaald klikte tussen boer Teus en zijn beoogde aanstaan de Astrid was menig kijker van 'Boer zoekt vrouw' waarschijnlijk al op gevallen. En zo stond de melkveehouder uit het Gelderse Maurik als enige van de vijf zoekende boeren zondag in de slotaflevering van het KRO-succesprogramma met lege handen. Of heeft Teus op de valreep tóch zijn geluk gevonden bij Karin, de ingetogen dame die aanvankelijk in de strijdwas voor een relatie met boer Joris? „Mooi hè", reageerde Teus gisteren. „Karin en ik gaan inderdaad met elkaar om. Of je kunt spreken van een relatie? Daarvoor zou je over een jaar nog eens moeten terugbellen. Het is nog heel pril. Ik hou het voorlopig liever op een mooi contact." Teus en Karin vonden elkaar op het Boer zoekt vrouw- feest, dat de KRO op 2 april organiseerde. Karin was een van de drie 'uitverkorenen' van boer Joris, maar moest het uiteindelijk afleggen te gen Renske. Teus had zijn oog laten vallen op de spontane levensgenie ter Astrid, maar tijdens hun citytrip in februari bleek dat hun karakters te veel botsten. Misschien dat de bedeesde Karin, die bovendien erva ring heeft in het boeren, het beter kan vinden met de boer die de mees te brieven van potentiële partners ontving, gpd Alles marktconform. Hiep hiep hoera. De huisdokter mag op zijn spreekuur nog zeven minuten per pa tiënt uittrekken. Dat klinkt dan weer meer bemoei ziek dan marktconform, maar het komt toch uit één grote vreselijke pot. Rapporten en enquêtes volgen el kaar in hoge frequentie op. De conclusie luidt steeds hetzelfde. Nederland is ongelukkig en manisch-de- pressief Wat doet Jan Peter daartegen? Zijn adviseurs en spindokters hebben iets nieuws voor hem bedacht. Excellentie, gebruik beeldspraak ontleend aan de bouwvak. Dat begrijpen mensen. Met die bijl hebben ze zelf gehakt. Dus oreert Balkenende dat Nederland momenteel wordt verbouwd. Verbouwen levert erger nis en vertivijfeling. We neigen ertoe bij de pakken cement neer te gaan zitten. Maar het komt allemaal goed. In 2007 is het huis dat in Holland staat, geheel als nieuw weer opgetrokken. Let op mijn woorden, zegt hij er nog net niet bij. Ben Bot, de minister van buitenlandse zaken, put ook al uit het bouwjargon. Hij moet het referendum over Europa aan de man brengen. Wij moeten 1 juni aanstaande allemaal naar het stemlokaal en daar ja zeggen tegen de Euro pese grondwet, die eigenlijk geen grondwet is en toch ook weer wel. Bot waarschuwt dat er een nieuw dak op Europa moet. Hoe zo? Lekt het oude dan te erg en zo ja, moeten uitgerekend die verwende en te goed betaalde klusjesmannen en - vrouwen uit Brussel en Straatsburg dat dak dan repareren? Op een zonnige middag afgelopen vrijdag deelden Boten Balkenende brochures uit over Europa. In hun kielzog bevond zich Gerard van der Wulp, eerstaan wezende spindokter in algemene dienst voor konin gin en vaderland. Er wordt kennelijk niets meer aan het toeval overgelaten, De heren schuifelden onge makkelijk tussen de tafels op de overvolle terrasjes. Vol in de wachtkamer van de huisdokter bleef het trouwens ook tijdens het middagspreekuur, want ze ven minuten per patiënt schiet niet echt op. Bot en Balkenende missen voor echte marktkooplui overtidging in het product. Ze hebben voor hun ne gotie de tijd ook niet mee. Hoe verkoop je Europa aan mensen die je zo-even hebt geleerd dat ze marktcon form moeten handelen? Dat ze moeten onderhande len en shoppen? Het idealisme van de pioniers van een verenigd Europa is definitief geschiedenis. Dat heeftal lang plaatsgemaakt voor een pillendoos vol scepsis. Koorzang met hooggestemde zinnen vol 'Alle Menschen werden Briider' is verstomd. Daarvoor in de plaats kwamen nuchterder wensen met daaraan gekoppeld als enige vraag: „word ik wijzer van Euro pa en zo ja, hoeveel?" De supersnelle uitbreiding, nu 25 leden, binnenkort Bulgarije en Roemenië erbij en leuke dagen gehad in Berlijn. Maar we passen niet echt bij el kaar." Het grote tv-avontuur is voorbij, Teus kan zich weer helemaal wij den aan de koeien. „Ik heb heel veel reacties gekregen. De meeste heel leuk, maar er zijn ook men sen die me mediageil vonden. Zelfs je stem wordt herkend, merk ik soms aan de telefoon." Van boer tot bekende Nederlan der. Afgelopen zaterdag sloeg hij met de hamer in Kopspijkers. „Dat was geweldig, zoiets maak je natuurlijk maar een keer in je le- vgn mee. Maar ik doe nauwelijks interviews, de mensen kennen me nu wel. Ik' heb ook reclamespotjes afgeslagen, ik doe alleen wat ik zelf leuk vind. Ach, je bent ook za kelijk. Af en toe mag je toch een graantje meepikken?" Hoe lang denkt hij nog in de 10 schijnwerpers te staan? Nudli „Ik denk dat het over veertig» gen voorbij is. Het is ook nidi dat ik er een halfjaar mee bfel ben geweest. Tussen de aflejr gen zat veel tijd. In februari )a we gestopt en toen kregen vijl twee maanden de tijd om vél' te kijken. Eén stel gaat tromS dat is heel leuk." Ir rl Fred Eggink a; 1L De Deense kroonprins Frederik en zijn Mary waren vorige week nog in Japan. Foto: EPA straks onontkoombaar Turkije en Oekraïne, ver bouwt die Europese Unie uiteindelijk tot een vrije markt met feestverlichting, een soort Albert Cuyp, maar minder gezellig. Hoogpolige idealen van een Europa als moreel voorbeeld voor de wereld ver dwenen schielijk achter de horizon. Dat is dan weer een geruststelling. Ik stem op 1 juni overigens wel ja'. Laten we dat veelgeplaagde Europa alsjeblieft bij elkaar houden, ook al zit het steeds ruimer in de ver pakking. Er is op dit continent in de loop van de eeuwen nu wel voldoende aan verschrik kelijks gebeurd, gemoord en aan stammen- oorlogen gevoerd. Wie hoort niet thuis in het rijtje met Hutu's, Tutsi's, ■- Fransen en Duitsers? We kunnen het met google uitgebreid vinden. Op www.referen- dumwijzer.nl scoorde ik op de 32 ge stelde vragen 64 procent conform de lijnen van die beoogde Europese grondwet. Laaiend enthousiast blijk ik dus niet. Ik ben meer van met de hakken over de sloot. Meer van de kat uit de boom en van wie niet weg is, is gezien. Dokter, heeft u een minuutje? Het grote tv-avontuur is voorbij. Boer Teus kan zich weer helemaal wijden aan zijn bedrijf. Foto: GPD

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 2