PSV mist stunt in Milaan SPORT fejSLAGEN 1 n AZ ontmantelt aanval tegen Sporting Adriaanse: 'Ik ben de kritiek zat' 'Mooie Mario' kon de show niet meer stelen üfM Robben speelt met Chelsea in halve finale Nou ophouden winst van ioen euro woensdag 27 april 2005 Jiilj IE - De FIFA heeft het I afgesloten met een p 100 miljoen euro. Dat procent meer dan in "Ervoor en ook aanmer- »er dan was verwacht, wereldvoetbalfedera- en toe. Mede door de jfers bevestigde voor- iePitter dat het prijzengeld ]K van 2006, te houden ;n 3and, hoger is dan ooit. ïn «lnemende landen :n- 20 miljoen euro verde rs 38 procent meer dan 2 g'jreldtitelstrijd van 2002. cori ken, Sluiter [fljajicek verder sch)i/ESTORiL - De Neder- iet jnnissers zijn gisteren 'ee]onnen aan de tennis te en in München en Es- Hg Schalken won op »en|e gravel van de Duitser 2ePlimmerer (6-2 7-5) en de «Sluiter versloeg de J>mas Zib (6-4 6-2). Mi- toctrajicek sloeg zich in koste van de Fran- dtijerine Beltrame naar de 'Pgfchifting (3-6 6-4 6-3). iaSter Wessels was in ier^d niet opgewassen te- 1 T^hai Paradorn Sricha- liljarter Lely br'!/iert op EK - Alex Lely is gister- imoVeldhoven Europees bUIh 8-ball geworden. De vejdse poolbiljarter won ir^e met 8-7 van de Pool or (Caplan. Lely begon laa)ar moest halverwege lende eindstrijd ook "Hrstand wegwerken. ve \ijk won de Nederlan- 1(d6iet kleinst mogelijke vaBij de vrouwen zege- en iristine Naeff in deze ssee. De Zwitserse won Le%el moeite van de Bel- Fl<endy Jans: 6-2. n{>ersboete 'Raikkonen tin. De Finse autocoureur zy<ckonen moet een boe- atir.000 euro betalen, om- 1 ongeoorloofde wijze !el uwscooters heeft ver- 'er^ straf viel zo hoog uit, Vs- j Finse politie bij het ^a Van verkeersboetes re- hetDudt met het salaris 5. o&ertreder. In het geval d tin ging de politie uit ne naandsalaris van ataiuro. :ls 5 I? I va) BASKETBAL livisie, kwartfinales play-offs: 63 - 70. Cape Holland - Astro- >9. Aris - EiffelTowers 81 - 99. Capitals 68-65. play-offs, kwartfinales, best- •rence: Indiana Pacers - Boston Stand: 1-1, Houston Rockets - :ks 113-111. Stand 2-0 RiJSVRACEIM 1 Day 3689, d.d. 26.04.2005 13 19.20 23.26.27.36.38 41 jS 166 77 )00|houd van typefouten) TENNIS ij ei op Sluiter (Ned) - Zib (Tsj) 6-4 6-2, 1) - Summerer (Dui) 6-2 7-5, Sri- '7) - Wessels (Ned) 6-3 6-4, Almagro (Spa) 7-5 6-3, Arthurs Ize (Geo) 6-3 6-3, Andrejev (Tsj) 6-1 6-2, Monaco (Arg) - 7-5 6-3, Oavidenko (Rus/2) tra) 7-6 (2) 6-2, Mello (Bra) - 6-4 6-2, Pavel (Roe/5) - Was- Nalbandian (Arg/1) - Nicolas i) 7-5 1-6 6-4, Ancic (Kro/3) - (6-2 6-4 [Cakl (Tsj) - Carlsen (Den) 6-3 6- Fra) - Novak (Tsj/7) 7-6 (5) 6-1, 4Rui Machado (Por) 4-6 6-3 6-1, 1 - Mantilla (Spa) 6-0 7-6 (5). Ita) - Condor (Spa) 6-0 6-2, Joa- on (Zwe/3) - Calatrava (Spa) 7-6 h (CRi) - Chela (Arg/9) 6-1 6-2, - Baghdatis (Cyp) 6-3 2-6 7-6 (6) ja) - Blanco (Spa) 7-6 (5) 6-4, - Corretja (Spa) 6-7 (1) 7-6 (4) Chl/5) - Costa (Spa) 6-3 2-3 ge- S invallende duisternis, Robredo Bk (Tsj) 6-2 2-6 3-3 40-40 ge it huwen, ift If Clusters it ri15'61'1 11 HVento-Ka dt igave lat Vaki ijsters (Bel/7) - Perebiynis Ivanovic (SMo) - Sucha Vento-Kabchi (Ven) - Schiavone rdt Jgave, Kirilenko (Rus) - Benesova Hantuchova (Slw) - Kosinska j j, Farina Elia (lta/8) - Pastikova uat Vakoelenko (Oek) - Tsjakvetadze 2-0'6-1. Ondraskova (Tsj) - Doetsje- •3 6-4, Henm-Hardenne (Bel) - kj) 6-2 6-2, Dechy (Fra/6) - Ma- nok 6-4, Smashnova llsr) - Koukal- het"5. Domachowska (Pol) - Razza- 7-5. ml VOETBAL em{"' S CM - PS wedstrijd. PSV (Ned) 2-0 (1-0). 42 90 Tomasson 2-0 Scheids- ^LPpsaras (Gri). Toeschouwers: en kaart: Seedorf (AC Milan), Go- d bSV) kek/IELRENNEN iew rletmandië. Proloog Geneve: lort 'Spa) 3,4 km in 4.28,57, 2. Sa- ),23, 3. Garzelli (Ita) 3,40, 4. 8,48, 5. Erik Dekker (Ned) 3,78, ennLux) 3.79, Nederlanders: 16. )7. 28 Van Heeswi|k 0 08, 39. èr 0 10. Alkmaarders met versterkt middenveld in halve finale UEFA Cup door Ruud Ramler alkmaar - Het product draagt nog steeds dezelfde naam. Alleen de ingrediënten ver schillen. Daarom is het gehavende AZ mor genavond gedwongen de tactiek voor de eerste halve finalewedstrijd in de UEFA Cup tegen Sporting Lissabon grotendeels af te stemmen op de naar verwachting domi nante tegenstander. Met minder aanvallers, een versterkt mid denveld en waarschijnlijk zonder echte backs, zet Co Adriaanse zijn principes voor één keer aan de kant. Domweg omdat hij niet kan uitgaan van de eigen kracht. Het is voor de trainer hopen en bidden dat de aangepaste speelwijze resultaat heeft. Zo dat de return volgende week in Alkmaar nog érgens om gaat. Door de blessures van Joris Mathijsen en Jan Kromkamp plus de schorsing van Barry Opdam heeft AZ verdedigend te veel klasse ingeleverd om aanvaardbare risico's toe te staan. „Die spelers konden achterin één te gen één spelen, of zelfs één tegen twee. Met zo n bezetting was het geen punt om ge durfd te spelen. Maar de vervangers zijn van mindere kwaliteit", zegt Adriaanse. Het zal druk worden op het middenveld, verwacht de trainer. „Dat is verreweg de sterkste linie van Sporting." En wat AZ be treft dus veel rustiger dan normaal in de aanval. „We zullen soms best vooruit den ken. Maar minder nadrukkelijk dan we ge wend zijn te doen." Adriaanse vermoedt dat het in Portugal een kwestie wordt van de koe die een haas pro beert te vangen. Hij schat de kansen voor AZ om de finale te bereiken op hooguit dertig procent. „Het mag duidelijk zijn dat Sporting favoriet is. Zeker nu wij verzwakt zijn", aldus Adriaanse. „Bovendien hebben ze individueel fantastische spelers en het thuisvoordeel. Die club is er alles aan gele gen om de finale te halen. Die ook nog eens in het eigen stadion wordt gespeeld." De grootste charme van Sporting, zegt Adriaanse, is dat het een echt team is, net als AZ. „Een collectief, zonder vedetten. Een zeer beweeglijke ploeg ook, waar alleen de keeper en beide centrale verdedigers niet aanvallend zijn ingesteld. Ze switchen van links naar rechts en voor naar achte ren. Zeer moeilijk te verdedigen." Adriaanse zou dolgraag nou eens willen stunten, al was het alleen maar dat er straks na zijn vertrek nog aan hem wordt gedacht. „De ploeg zit bij de laatste vier van Europa. Ongekend, allemaal. Uitgeschakeld worden door een ploeg als Sporting is bovendien geen schande. Maar mocht het toch gebeu ren, dan zou ik het gevoel hebben straks door de achterdeur te vertrekken bij AZ." alkmaar/anp - In ongekend felle bewoordingen nam Co Adriaanse gisteren afstand van een deel van de Nederlandse pers. Hij verweet het journaille te negatief te zijn. „Dat ben ik zat", aldus de succesvolle trai ner van AZ. „Veel journalisten kiezen elke keer maar weer de negatieve invalshoek. Ik begrijp dat gewoon echt niet." Het betoog van Adriaanse volg de op een vraag of hij dit sei zoen geen fouten heeft ge maakt. „Er wordt steeds maar weer geschreven over paaseier en, koffiejuffrouwen en wan deltochten als het over mij gaat. Nooit wordt er eens gevraagd naar mijn uitverkiezing tot bes te trainer van Nederland. Maar misschien is het ook wel lo gisch; als je niet in staat bent om over voetbal te schrijven, dan ga je al snel de randzaken door Frans van den Nieuwenhof Milaan - Met het hoofd fier om hoog, enige hoop in het gekwel de hart en vooral behoorlijk ge frustreerd doet PSV komende woensdag een tweede poging om AC Milan op de knieën te krijgen. De eerste stap op weg naar de finale van de Champions League mislukte gisteravond. De 2-0 nederlaag voelde als een wreed soort onrecht. Zelden zal een ploeg zoveel uitzicht hebben gehad op een triomf in San Siro als het PSV van Guus Hiddink. De tweede helft was een in drukwekkende demonstratie van durf, karakter en harts tocht. Kans op kans op kans kreeg PSV om de roodzwarte reus omver te duwen. Het lukte niet. Vlak voor tijd frustreerde invaller Tomasson de Eindho- venaren met een treffer-uit-het- niets, die het uitzicht op de eindstrijd wel erg troebel maakt. Vijftig jaar geschiedenis maken wel duidelijk hoe uitzonderlijk een stunt van PSV in dit stadi um van het toernooi zou zijn geweest. Slechts één club was het gelukt om zich in de halve finale te verweren tegen de eer zucht van AC Milan. Dat was de grootste ploeg aller tijden: het Real Madrid van Di Stéfano, in 1956. De tiende poging van Mi lan om de finale te bereiken was misschien wel de meest hachelijke. Omdat PSV lange tijd gewoon de baas was in San Siro. Slechts bij vlagen was Milan de zo gevreesde opponent. Dat was in de eerste tien minuten. Het lukte PSV ternauwernood die eerste stormloop te weer staan. Binnen acht minuten kregen Sjevtsjenko en Crespo een behoorlijke kans en moest Park de bal na een hoekschop van de doellijn halen, omdat Gomes mistastte. Vreemd ge noeg bleef het daar bij. Twee goede counters van PSV eindig den bij Farfón, die met twee vlakke schoten toch wat onrust bij Milan veroorzaakte. Milan vond steeds moeilijker de gaten in het PSV-blok. Een on gelukkige actie van Beasley le verde Kaka een goede schiet kans op, die Gomes spectacu lair maar tamelijk eenvoudig ongedaan maakte. Verder bleef PSV, met een indrukwekkend solide defensie, vrij stevig op zijn benen staan. Op slag van rust viel de bijl toch. Een scher pe steekpass van Kaka was pre cies hetgeen wat Sjevtsjenko nodig had om weg te sprinten van Bouma en de bal onder Go- mes door te schuiven: 1-0. Het scenario van Milaan leek Krajicek (Ned) - Beltrame (Fra) Diaz-Oliva (Arg/3) - Gloria (Can) farova (Tsj) - Ruano Pascual •7 (3) 6-0, Savsjoek (Oek) - Pen- •3 7-6, Na Li (Chn/4) - Cohen- 1-6 6-3, Jie Zheng (Chn/9) - 3-6 6-2 6-4, Dulko (Arg/3) - Fo- (2) 6-2, Müller (Dui) - Marrero I, Sanzhez Lorenzo (Spa) -Oster- 7-5 6-1, Bondarenko (Oek) - 1-5 6-3, Craybas (VSt) - Michala- "6-1, Cervanova (Slw) - Parra 10)6-4 6-0 Cipollini stopt met wielrennen door Edward Swier den haag/rome - Wielrennen vond hij eigenlijk maar bar saai. Van de aandacht van het pu bliek - en zeker van de vrouwe lijke helft ervan - genoot hij. Van collega's moest hij maar weinig hebben. Te serieus, wei nig flamboyant. Mario Cipollini hield het nog bar lang uit voor iemand die zich verveelt in zijn werkkring. Nu het succes gewe ken is, acht hij het - met 189 ze ges op zak - tijd een punt achter zijn loopbaan te zetten. Per di rect. Een ruime week voor de start van de Giro d'Italia stopt de 38-jarige Leeuwenkoning. En dit keer, verzekert de zo spraakmakende coureur die al eerder in moeilijke situaties over een afscheid repte, is het hem menens. „Ik was graag nog van start ge gaan in de Giro, maar dit is het juiste moment voor mij om te stoppen. Het is een pijnlijke, maar terechte beslissing. Deze oude man, die het wielrennen veel heeft gegeven en er een he leboel voor terug heeft gekre gen, moet eerlijk tegen zichzelf zijn. Het publiek zal mijn be sluit begrijpen", aldus Cipollini in een persbericht van zijn ploeg Liquigas. Het besluit komt weliswaar on verwachts, maar is - wie Cipol- Eén van de laatste kunststukjes van Mario Cipollini (links): de Italiaan verslaat Tom Boonen in de sprint tijdens de Ronde van Qatar. Foto: Reuters lini kent - logisch te noemen. De laatste drie jaren brulde de Leeuwenkoning al niet meer zo heel hard. Petacchi had in eigen land het commando overgeno men, de dominante sprinter van weleer moest steeds vaker een gaatje laten vallen. Cipollini won weliswaar nog zo nu en dan nog een koersje, maar de waarde van de zeges was aan devaluatie onderhevig. Van ze ges in Qatar en de Ronde van Lucca loopt niemand warm. Ci pollini zelf in ieder geval niet. Hij leefde voor de glamour, de glitter. Stond liever dan wie ook in de schijnwerpers. „Ik wil een belichten aldus Co Adriaanse. „Ik kan daar niet bovenstaan. Dat kan volgens mij niemand. Ik was maandagavond op een lezing en daar begon ook weer iemand over die paaseieren. Hoe dat komt? Omdat er in de pers steeds maar weer over ge schreven wordt. Ik weet niet of het in het buitenland anders is. Daar ben ik alleen nog maar op vakantie geweest." op dat tegen Arsenal en Olym- pique Lyonnais, toen PSV even eens met een achterstand de rust inging. In Engeland kregen de Eindhovenaren nooit uit zicht op de gelijkmaker, in Frankrijk was er dat ene schot van Cocu. In San Siro was er veel méér kans op succes. Lee stichtte, kort na de rust, het eer ste gevaar met een lage schui ver. Dida liet de bal los, maar niet lang genoeg om Park kans op een doelpunt te gunnen. Kort daarna mocht invaller Lu cius even dromen van wereld roem; zijn vliegende schot stuitte op Maldini. En Farfdn bracht Park nog maar eens in stelling. Van dichtbij knalde hij tegen Dida op. Ook Farfan kreeg nog een redelijke kans. Milan leek al snel rijp voor een knock-down. PSV speelde zeer gedurfd en liet alle schroom va ren. Slechts moeizaam richtte de thuisploeg zich een enkele keer op. Sjevtsjenko dwong Go- mes met een lepe lob tot zijn beste redding van de avond. Kort daarop was PSV alweer ge vaarlijk; Farfan slaagde er net niet in om Park te bereiken. Zo ging het maar door. Hiddink droeg verse munitie aan door Vennegoor of Hesselink in te brengen. Die kreeg een schiet kans na een goede actie van Park. PSV had het geluk van de nobele werker nodig en dat bleek de ploeg niet gegund. Van Bommel mikte na een goede actie te hoog. Park kreeg geen contact met de bal na een voor zet van Farfan. Van Bommel loste nog maar eens een ge vaarlijk schot en Vennegoor of Hesselink kopte net naast. Zel den zal een ploeg in San Siro zoveel kansen hebben gekregen als PSV. Het mocht niet baten. Uitein delijk haalde Tomasson ijzig koel de trekker nog een tweede keer over. AC MILAN: Dida; Cafu, Stam, Maldini en Kaladze; Gattuso, Pirlo (75. Ambro- sini), Kaka en Seedorf (80. Serginho); Sjevtsjenko en Crespo (65. Tomasson). PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma (46. Lucius) en Lee; Van Bommel, Vogel, Park en Cocu; Beasley (60. Vennegoor of Hesselink) en Farfan. londen/anp - Arjen Robben speelt vanavond met Chelsea in de halve finale van de Champions League tegen Li verpool. Dat heeft coach José Mourinho toegezegd. De Por tugees voegde er wel aan toe dat de Nederlander nog geen negentig minuten inzetbaar is. Zaterdag maakte Robben met overtuiging zijn rentree in het duel met Fulham. Hij was en kele weken uit de roulatie ge weest met een enkelblessure, opgelopen bij de interland van Nederland tegen Roeme nië. Ook daarvoor stond hij langere tijd met een kwetsuur langs de lijn. Waarschijnlijk gaat het voor een basisplaats in de aanval tussen Cole en Robben. Drog- ba en Duff lijken zeker van hun plaats. Blessureproble men kent Mourinho nauwe lijks. Wel ontbreken de verde digers Bridge en Ferreira, maar dat doen ze al veel lan ger. Chelsea, de bijna-kampioen van de Premier League, opent de 'all-England tie' op het ei gen Stamford Bridge. Mourin ho, vorig jaar met Porto win naar van de belangrijkste Eu ropese trofee, wil niet dat zijn spelers overdreven risico's gaan nemen om het thuis voordeel uit te buiten. Als we hier niet winnen, dan kunnen we dat altijd straks in Liverpool nog doen", ver klaarde hij. „Bij een gelijke stand is voor paniek geen en kele aanleiding. We moeten gewoon de controle blijven houden en ons niet gek laten maken. De mogelijkheden ko men wel." Van onderschatting is geen sprake, zei Mourinho. Dat het in de competitie wat tegenval lend presterend Liverpool het internationaal zo goed doet verbaast hem niet. „Het ver baast me eerder dat de club in de competitie niet optimaal presteert. Ze hebben geweldi ge spelers, een fantastische coach en een imposant verle den. Er mankeert eigenlijk niets aan." persoonlijk tintje geven aan de wereld om mij heen", sprak hij prozaïsch. Baste met zijn krach tige stem het hoogste woord, wist door zijn uiterlijk immer alle ogen op zich gericht. Bij met name Saeco leefde hij zich telkens uit. De boetes stroom den binnen als Cipollini weer eens een bizarre uitdossing had verzonnen. Zo kwam hij eens als Caesar naar de start van een Touretappe gereden, introdu ceerde hij de gekleurde wieier- broek en reed hij zonder de minste gêne in een tijgerpak rond. De media genoten van zoveel lef, zolang Cipollini maar won. De laatste twee jaar werd zijn voorkomen iets ingetogener, met de leeftijd kwam de wijs heid. En het besef dat hij niet meer de show kón stelen. In 2003 pakte Cipollini zijn laat ste ritzege in de Giro. Met 42 ritzeges heeft hij het absolute record in handen. Het jaar er voor was hij op zijn top met ze ges in Gent-Wevelgem, Milaan- San Remo en het WK op de weg in Zolder. De Toscaan was al met al 17 jaar beroepswielrenner. In 1989 pakte hij zijn eerste ritzege voor Del Tongo. Daarna reed hij voor MG Bianchi, Mercatone Uno, Saeco, Acqua Sapone, Domina Vacanze en Liquigas. AT a een grote reeks nieten, ex- y cnses, smoesjes, halve waar- heden, teleurgestelde uithalen en nietszeggende bedenksels over half falen, moeten ze bin nen de wielerploeg van Rabo- bank nu ophouden. Ja, Michael Boogerd is een goede wielrenner en neen, hij wint geen grote wedstrijden. Om echter iedere keer verhalen te horen zoals die in het afgelo pen weekeinde over onze tere zieltjes werden heen gestrooid gaat te ver. Nu maar eens goed hard en voorn! slim gaan fietsen en dan veel zwijgen en winnen. Dat lijkt me een leuke opgave voor de mannenclub van Breukink. lopsport ,s een ingewikkelde zaak. Vaak. Soms niet. Zoals afge lopen zon dag op de Ardense heuvels in Wallonië. Je hoefde niet alles door te hebben (on derlinge ge schillen, openstaan de rekenin gen, ver keerde kruisbestui vingen) om in te zien dat de oran jeclub in schattings fouten maakte die bijna door je televi sie heenkraakten. Ik maak die Raboverhalen al een paar jaar mee. ik zie ze, hoor ze. ik lees erover en kan bijna een consistente factor in de manier van rijden en de uit leg erna ontdekken. Dat duidt op consistentie en dat is ook knap. Neen het is te makkelijk om steeds net niet' te roepen, want zo makkelijk is dit probleem (als je tenminste zo ver gaat dit een probleem te duwen noe men) niet op te lossen. Als Gull it bij Feijenoord intelli gente voetballers wil hebben moet hij misschien op de markt ook even rondkijken voor zijn collega Breukink: intelligente fietsers graag. Grappig maar waar. Karsten Rr°on bezit fietsintelligentie. Dat kan je aan veel merken Hij was uitgerekend de enige oranjeklant die achter de ont- snapte Vmokourov en Voigt aan wilde rijden. Weliswaar in een iets te laat stadium, maar ach, hij zag het tenminste. En wat gebeurde? Hij raakte verstrikt in de denkwereld van angst en aanstaand falen. Boo gerd zei hem te blijveti zitten, terwijl iedere beetje amateur psycholoog zag dat dit moment schreeuwde om een Rabo-actie. Waarom Kroon het niet deed? Omdat hij weet hoe de hiërar chie binnen de ploeg ligt. Intrin siek is hij de laatste weken de beste, maar Breukink zal hem niet opwaarderen en Kroon zelf weet sinds de Amstel Gold Race helemaal hoe frustrerend het is als je niet MAG winnen, omdat er een heel andere verhaallijn door de koers loopt dan hij in zijn hoofd heeft. Kroon moet. simpel gesteld, zijn kop nog even hou den. Boogerd moet een fraai mea culpa slaan en Kroon een keertje flink trakteren en zeggen dat hij, op een wel heel be langrijk mo ment. een flinke denk fout heeft ge maakt. Komende zondag wordt de Henniger Turm verre den, ook een 'eerlijke' wedstrijd waar je bijna alles kunnaen als buitenstaander. Verleden jaar won Kroon daar op slimme, doordachte manier. Vanaf dat moment weet hij dat hij veel beter kan dat hij tot nu toe heeft laten zien. Geremd worden in je daden drang is een vreselijk iets voor een topsporter. Geremd worden door denkfouten van anderen komt dubbel hard aan. De koers kunnen lezen is een ge geven voor een toprenner. Als Voigt en Vino hun kont optillen in een koers als L-B-L moeten in alle vestigingen van de Rabo bank over de hele wereld de alarmbellen op 600 procent kracht gaan luiden. Zodat het via die beroemde oortjes vanuit de ploegleidenvagen tot diep in de oren van de renners te horen is. Oorverdovend hard graag. Mart Smeets li! Co Adriaanse wijst met zijn vinger naar de pers. Foto: ANP Ji Sung Park baalt nadat PSV wéér een kans om zeep heeft geholpen. Foto: ANP/Olaf Kraak

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19