Sjevtsjenko opvolger van Van Basten SPORT De Loor terug onder vleugels 'schaatsmoeder' Van der Lende Linskens: laat Lucius nu maar scoren NAC geeft gele kaart aan spelers en trainers Femke Heemskerk mag naar WK zwemmen in Montreal Het gymnasium, het Bona en de ijshal ise vier jn geschorst De spelersvakbond ft de Belgische tennis- J(r Malisse met onmid- pgang voor vier weken t. Hij kreeg de straf we- i uitbarsting in de twee- ivan het toernooi uit s Series in Miami, hij een boete van moet hij zijn prij- het toernooi illar) inleveren en zelf ^11 voor de hotelkosten, ner 36 van de wereld it duel met de Span- er volledig door het een vrouwelijke lijn- in aantal beslissingen leel had genomen, u haar hebben uitge- ir hoer en hebben be- zzjet een deel van zijn igen racket. [an Dijk ,ftr Emmen JTrainer Jan van Dijk is ®nd seizoen werkzaam e?taalde voetbal. De 48- treedt in dienst van Emmen. Van jj eerder deze maand bij RBC Roosendaal. werkte hij als hoofd- Helmond Sport en FC Sn. Van Dijk volgt bij jan Olde Riekerink op. i', contracteert 'jeugdspelers 1m - Ajax heeft gisteren ,e^ugdspelers Tom Kalk- T*vier Martina overeen- bereikt over hun ae!n. Beiden tekenden jnarig contract dat in- 8 juli 2005. Amsterdam- °"Kalkhuis (1986) be- jloetbalcarrière bij sv kwam bij Ajax in de jeugdopleiding te- rechterspits is jeugd- in Oranje onder Martina (18) Al en is actief in 18 jaar. Hij speel- meer bij SV Bijlmer en (beste van ^ier League hohn Terry, de aan- an Chelsea, is door idea's in het Engelse iveal gekozen tot Speler thiar. International Ter- jlliseizoen al acht keer raarvan vier treffers in ïftpions League, is de ligïler van Chelsea die tot het Jaar wordt uitge- zijlayne Rooney (19) van United werd tot het Jaar gekozen. Hij eer stemmen dan onder ftrjen Robben van f£)e voormalige aanval- Groningen en PSV Nederlander wel ien in het Team van jt de Premier League, UIe arresteert fu-Abeyie illHet jeugdige Neder- ïaietbaltalent Quincy akbeyie van Arsenal is miearresteerd. De politie vliem ervan dat hij in teVan zondag op maan- 5 tikken was bij een ig (ij buiten de deuren e Royal in hartje Lon- (19) debuteerde in D03 in het eerste van daarvoor speelde hij van Ajax. tiessel AC etbider van Gessel van igen tekent vandaag contract bij NAC Gessel (28) vertrekt uit Groningen, fejp1/1996 speelt hij in betaald voetbal, met itstapje naar Heeren- seizoenen 2000/2001 Sd' NlUker: 28 tnverboden dl* - De KNVB heeft van de ongere- t th rondom Feyenoord - er deze maand inmid- inadionverboden opge- Rotterdamse relschop- 20e personen behoren eijep van 43 raddraaiers zij^earresteerd. De Rot- vindt het jk dat een aanzienlijk le personen die tij- werden gearres- 1 relatie met Feyen- W, in de zin van een u|f clubkaart. ea heeft ,'fte sponsor helsea heeft in de ifabrikant Samsung shirtsponsor ge- 'Jet Zuid-Koreaanse aalt omgerekend 75 iro om vijfjaar met J)p het tricot te mogen nsung vervangt Enti ties. De luchtvaart- ppij stapt over naar It Arsenal. dinsdag 26 april 2005 heerenveen/gpd - Ze kennen elkaar door en door. Sijtje van der Lende hoefde Barbara de Loor de afgelopen jaren maar aan de telefoon te krijgen en ze wist hoe de schaatsster zich voelde. Toen De Loor nog hart problemen had, was het de trainster die exact wist hoe te handelen wanneer het schaats- hart op hol sloeg. Ze wonen in Heerenveen ook in dezelfde straat. Dus eigenlijk is de komst van de wereldkampioene 1000 meter naar de VPZ-ploeg, die al eerder Van der Lende strikte als coach, niet meer dan logisch. Eindelijk heeft de dertigjarige Barbara de Loor de wind mee. Haar hartoperatie, een verloren seizoen door rugproblemen en het afgelopen jaar de gang naar de rechter over een conflict met de bond - De Loor wilde de ruimte op haar linkerbeen heb ben voor een privé-sponsor, maar volgens de criteria van de KNSB mocht dat niet - zijn ver geten. De wereldtitel op de 1000 meter veranderde alles. „Heel veel be drijven hebben me benaderd. Voor sponsoring, maar ook om lezingen te houden. Volwassen kerels die zeiden dat ze zaten te janken toen ik de wereldtitel won. De reacties hebben me ontroerd." En ook is ze weer onder dak bij een schaatsteam. De keuze voor VPZ was snel gemaakt. De faciliteiten die ze boden, waren goed en bovendien wilde de van origine Amstelveense graag onder de vleugels van haar 'schaatsmoeder' Van der Lende blijven. „Ik ben ooit met Sijtje begonnen en ik wil in Turijn ook graag met haar eindigen", zei De Loor, die na de Spelen in Turijn waarschijnlijk stopt. Mo gelijk gaat ze verder met een ei gen ploeg. „Er zijn twee grote sponsors geïnteresseerd. Ik zou een begeleidende functie kun nen vervullen." De gouden medaille bracht ook andere voordelen met zich mee. Een Utrechts bedrijf gaf haar bijvoorbeeld een laserbe handeling voor de ogen cadeau. Maar ook mag ze nu voor haar linkerbeen een privé-sponsor zoeken. „Vorig jaar was ik ge frustreerd om de logo's, nu kreeg ik die ruimte als toetje voor mijn wereldtitel." Welke naam haar been gaat sieren, is nog niet bekend. „We zijn nog in onderhandeling", zei De Loor gisteren. Haar privé-spon sor van vorig seizoen, Falk Cou rier, heeft in ieder geval geen logo meer. Heel veel verandert er niet in de trainingssituatie van Barbara de Loor. De afgelopen twee jaar voegde ze zich in Inzeil bij het team van Anni Friesinger en coach Markus Eicher, maar trainde ze in Nederland al veel mee met de ploeg van Sijtje van der Lende. „Dat verandert niet. Op 7 mei ga ik naar Mallorca voor een trainingskamp met Anni en haar team", zei De Loor. „In november schuif ik bij de wereldbekers in Noord- Amerika ook weer bij ze aan. Alleen mag Marcus me niet coachen van de Duitsers." Verder maakt De Loor gebruik van de faciliteiten die de VPZ- ploeg haar biedt. Door de komst van de inwoonster van door Arjen Vos eindhoven - Na Marco van Bas ten moesten ze er bij AC Milan een tijdje op wachten, maar de tegenstander van PSV, vanavond in San Siro, heeft weer een su- perspits in de gelederen. Andrei Sjevtsjenko, de killer uit de Oe kraïne, is uitgegroeid tot een fe nomeen. Maar net zo goed als Van Basten? 'Sjeva' neemt het niet voor zijn rekening. „Zo ver ben ik nog niet." Van Basten zelf noemt Sjevtsjenko 'de meest complete spits'. „Ik herken wel wat van mezelf in hem", zei de bonds coach. Sjevtsjenko voelt zich vereerd door de woorden van een van zijn legendarische voorgangers. „Als Marco van Basten dat zegt, doet me dat wel wat. Ik vind zelf dat ik hem nog niet heb geëvenaard." Voor PSV is Sjevtsjenko, ruim 28 jaar geleden geboren in een dorpje bij Kiev, geen onbeken de. In 1997 stuitte PSV in de Champions League op Dynamo Kiev, waar hij uitgroeide tot een topper. In Eindhoven werd PSV volledig overrompeld door het vlijmscherpe countervoetbal van Dynamo (1-3). In de terug wedstrijd ging het PSV beter af, maar meer dan een gelijkspel zat er niet in. Toen al sprongen de kwaliteiten van de tot dan toe bij het grote publiek onbe kende Sjevtsjenko op. Stan Valckx was in 1997 verde diger bij PSV en zag de spits dus van dichtbij in actie. De huidige manager technische zaken raakte onder de indruk. „Sjevtsjenko is heel beweeglijk, snel, heeft een goede actie in zijn benen, is sterk in de één te gen één", liet hij destijds opte kenen. „Hij straalt continue dreiging uit, speelt vrij gemak kelijk een verdediger uit en heeft bovendien weinig kansen nodig." Jaap Stam, toen Valckx' kom paan in het Eindhovense cen trum van de afweer, maar sail lant genoeg tegenwoordig teammaat van Sjevtsjenko, was 'PSV speelt Italiaans' Carlo Ancelotti, coach van AC Milan, kreeg gistermid dag de vraag of de speelwijze van PSV 'Italiaans' genoemd mag worden. „Ze hanteren een hele strakke, hechte or ganisatie en spelen vanuit een gesloten verdediging, waarbij ze weinig ruimte weggeven. In die zin kun je dat inderdaad zo stellen." De Milan-coach vindt dat drie van de huidige vier hal- ve-finalisten in de Cham pions League zich een Itali aanse stijl eigen hebben ge maakt. „Naast Milan ook PSV en Chelsea. Alleen Liver pool wijkt af. De speelwijze wordt soms bekritiseerd, maar het blijkt toch een goe de weg om veel te winnen en ver te reiken." Ancelotti is beducht voor de counter van PSV. „Juist daar mee is PSV heel gevaarlijk, met prima middenvelders die ook zelf vaak in de buurt van het zestienmetergebied opduiken. Dus zijn we voor zichtig, we moeten de snelle tegenstoot van PSV eruit ha len door de aanvoerlijnen af te sluiten." De opstelling van de Rosso- neri herbergt waarschijnlijk geen verrassingen. De enige onzekerheid betreft de fit heid van Jaap Stam en An drea Pirlo. Als Pirlo nog niet speelklaar is, staat de Portu gees Rui Costa klaar. Het af haken van Stam zou een gro ter probleem zijn voor Ance lotti, omdat Nesta is ge schorst. De 39-jarige vete raan Alessandro Costacurta is dan de belangrijkste kan didaat om samen met Maldi- ni het centrum te beman nen. minder geïmponeerd. „Ik vond hem niet echt een van de uit- Andrei Sjevtsjenko, volgens Marco van Basten de meest complete spits. Foto: EPA/Matteo Bazzi blinkers tegen ons, eerlijk ge zegd", meende Stam. „Maar je kunt natuurlijk wel zien dat-ie kan voetballen. Hij heeft een neusje voor het moment en de positie." Sjevtsjenko werd gevormd door Valery Lobanovski, de befaam de voetbalprofessor uit de voor malige Sovjet-republiek. Trouw eert Sjevtsjenko zijn overleden leermeester. Elke keer als de spits een prijs wint, bezoekt hij met de trofee op zak het graf van de coach. „Hij was meer voor me dan een coach. Ik zal hem altijd in mijn ziel meedra gen." Sjevtsjenko is een wereldbur ger. Hij houdt van lekker eten en van mode - hij loopt zelfs modeshows voor Giorgio Ar mani - en is in Milaan dus pri ma op zijn plaats. Ook de club bevalt hem goed. Hij wordt vaak in verband gebracht met Chelsea, waar de steenrijke Rus Abramovitsj de scepter zwaait. Een eventuele overgang naar Londen wuift Sjevtsjenko weg. „Tot 2009 sta ik onder contract bij AC Milan. Ik ben verder niet met de toekomst bezig. Daar komt bij dat ik hier mijn plaats gevonden heb. Ik voel me goed in Milaan. De club heeft me al- les gegeven. De supporters houden van me. Waarom zou ik hier weggaan?" En over Abramovitsj: „Ik res pecteer hem. Hij doet het goed. En hij houdt van het spel, net als ik. Vrienden? Dat is niet het goede woord. Wij kennen el kaar goed en spreken elkaar ge regeld, dat wel. We liggen el kaar." Vorig jaar werd hij uitgeroepen tot de beste speler van Europa. Met de Gouden Bal die hij daar voor ontving, is hij erg verguld. „Een droom kwam uit. Een an dere droom is om met Oekraïne een WK te halen." UITSLAGEN BASKETBAL eindhoven/anp - De wonder baarlijke toer van PSV langs de beste clubteams van Europa leidt vanavond langs AC Milan, de favoriet voor de eindzege in de Champions League. Zeven tien jaar geleden trof PSV in de halve eindstrijd van de toenma lige Europa Cup 1 het ijzerster- ke Real Madrid. De Spaanse su performatie werd uitgescha keld, door een goal van Edward Linskens. Ruim 80.000 toeschouwers in Estadio Bernabeu konden op 6 april 1988 hun ogen niet gelo ven. Bij een logische voor sprong van de thuisclub (1-0) kreeg de zelfs in Eindhoven nog onbekende Edward Linskens de bal. De pas 19-jarige midden velder had een geweldige knal richting de linkerhoek van het doel in gedachte. Doelman Buyo vloog al door het luchtledige toen hij tot zijn verbazing zag dat Linskens in alle zenuwen de bal slechts met de hak raakte. Tergend traag rolde het speeltuig richting de doellijn. Liggend op de grond wilde Buyo de bal wegtrappen. Hij miste. De bal stuiterde op een polletje iets omhoog en toucheerde zacht het doelnet. Na het gelijke spel in Bernabeu (1-1) volgden twee doelpuntlo ze remises tegen wederom Real Madrid en Benfica. Via straf schoppen won PSV uiteindelijk de mooiste prijs uit de clubhis torie. De maker van een van de belangrijkste doelpunten van Oud-speler Edward Linskens is uitbater van de PSV-supporterswinkel. Foto: ANP/David van Dam de Eindhovense club heet dus Linskens. Een dag na de bewus te treffer meldde hij zich overi gens al weer in de kleedkamer van de reserves van PSV, op dat moment zijn eigen elftal. Inmiddels 36 jaar oud is Lins kens nog steeds wars van kap sones. De uitbater van de sup porterswinkel in het Philips- stadion verkoopt met alle liefde shirts, vaantjes, dassen en sleu telhangers van zijn favoriete club aan jonge supporters. Hij vindt het niet meer dan nor maal dat zij hem vaak niet her kennen. „Ik ben nu eenmaal geen Romario of Van Nistel- rooij." Voor vele vaders van de jonge klanten van Linskens is de mid denvelder echter nog steeds de man achter het 'wonder van Madrid'. „Ze vertellen dan vaak aan hun zoontjes over mijn doelpunt. Over andere dingen spreken ze niet. Zo gaat dat nu eenmaal. Alleen spelers als Cruijff, Van Basten, Gullit en Bergkamp worden op hun hele loopbaan beoordeeld." „Van de meeste andere voet ballers herinneren de mensen zich volgens mij ook slechts één moment. Joop van Daele is de man van het brilletje, Danny Hesp het talent met de been breuk en Michel Valke de ma ker van het eigen doelpunt te gen Oostenrijk. Nou, dan ben ik toch Edward Linskens van die poeier tegen Real Madrid. Dat was toevallig wel de enige goal in reguliere speeltijd van de laatste vier duels die PSV in 1988 in de Europa Cup 1 speel de." Linskens speelde tien seizoe nen en 178 competitiewedstrijd voor de Eindhovense club. Na zijn vertrek bij PSV was de mid- .denvelder weinig succesvol bij NAC, Lokeren en VW. Bij ge brek aan belangstelling beëin digde de op dat moment aan zijn knie geblesseerde midden velder al op zijn 31ste zijn loop baan. Een jaar later ging hij aan de slag bij de supporterswinkel in het stadion van PSV. „Een heel leuke baan, want ik ben ook nog steeds supporter van PSV. Ik geniet van de successen van deze ploeg. Ik zie ook wel overeenkomsten. Toch denk ik dat onze ploeg in 1988 nog be ter in elkaar zat. We hadden met jongens als Lerby, Van Breukelen, Nielsen, Gerets, Koeman, Vanenburg en Lerby jongens die wisten wat het was om te winnen." „De huidige ploeg heeft minder ervaring. Een nadeel is ook dat Van Bommel, Vogel, Ooijer en Cocu bij een volgende gele kaart zijn geschorst. Toch kan ook dit PSV de Champions Lea gue winnen. Als je bij de laatste vier zit, is alles mogelijk. Hoe ze gaan winnen? Dat maakt toch niet uit. Misschien wel door zo'n goal als die van mij in Ma drid. Laat Lucius nu maar sco ren. Dat zou lachen zijn." Portugal, competitie. Penafiel - Braga 1-0. WIELRENNEN Gerritsen naar ploeg Orie Annetté Gerritsen schaatst ko mend seizoen bij de Postcode Loterij-ploeg. De 19-jarige rijdster heeft een contract voor een jaar getekend bij de formatie van Jac Orie. .Annet te heeft alles in zich om een echte topper te worden. Afge- Heerenveen heeft het team op slag de B-status gekregen. „Dat betekent dat ze bij internatio nale wedstrijden twee sponsor- plekken op het pak hebben", lopen seizoen wist ze zich al voor de WK sprint te plaatsen. Het doel is dan ook aanslui ting te vinden met de interna tionale sprinttop. Daarnaast is Annette een ideale trainings partner voor Marianne Tim mer", aldus Orie. wist topsportcoördinator Ab Krook van de KNSB. Bovendien mag er een eigen coach mee naar internationale wedstrij den. leiden - Sinds ze het e-mailbe- richt van de zwembond KNZB opende, bevindt Femke Heemskerk zich op een roze wolk, zo zegt ze zelf. De Leidse zwemster kreeg gisteren te ho ren dat ze met de Nederlandse ploeg naar het wereldkampi oenschap mag, dat vanaf 31 juli wordt gehouden in het Canade se Montreal. „Mijn zus is net naar Canada vertrokken voor drie weken vakantie. Ik zei nog: ik hoop dat ik je straks achterna mag", aldus de pas 17-jarige Heemskerk. De Leidse gaat naar het WK als vijfde zwemster op de 4x200 meter vrije slag. De kans is groot dat ze 's ochtends deel neemt aan de series, waarna ze in de finale haar plaats in de es tafetteploeg moet afstaan aan een van de sterkere zwemsters, die ook aan de individuele nummers meedoen, zoals Mar leen Veldhuis en Inge Dekker. „Daar kan ik totaal niet mee zit ten. Ik vind het al geweldig dat ik mee mag." Totaal onverwacht kwam de aanwijzing niet voor Heems kerk, die traint onder de hoede van Sjaak Juffermans bij De Zijl/LGB. „Ik had afgelopen weekend tijdens het NK net niet voldaan aan de limiet, ik zat er tweetiende boven. Het was een beetje de vraag of ze een vijfde zwemster mee zouden nemen. Gelukkig wel." Directie ergert zich aan instelling breda/anp - De directie van NAC heeft gisteren de eigen spelers en de technische staf een officiële waarschuwing ge geven. Aanleiding voor de unie ke maatregel is volgens een me dedeling van de club het 'ge brek aan instelling en beleving, dat duidelijk zichtbaar was tij dens de derby tegen Willem II'. Dat thuisduel werd zondag met 2-1 verloren. Ook werd het een aantal voet ballers kwalijk genomen dat ze na het duel tegen de gewoonte in niet verschenen in het spon sor- en supportershome. Bo vendien hebben de spelers An thony Lurling en Ali Boussa- boun een boete gekregen voor 'wangedrag richting de eigen supporters', aldus de clubdirec tie. Lurling maakte zondag na de gelijkmaker tegen Willem II een obsceen gebaar naar de aanhang. Boussaboun stak en kele keren provocerend zijn duim op. Hun gedrag is volgens de me dedeling van de club 'volstrekt onacceptabel en past niet bij NAC'. Beiden moesten van de club in het openbaar hun excu ses aanbieden. Dat deden ze gistermiddag via de website van de eredivisieclub uit Breda, die op de ranglijst de veertiende plaats inneemt. Het bestuur van-NAC heeft in gestemd met de opgelegde maatregelen. Maandag voerde de directie overleg met de tech nische staf en de spelers. Daar in is hen de sanctie meegedeeld en is afgesproken er verder niet meer over te praten met de pers. Volgens NAC zijn 'extra maatre gelen' in het vooruitzicht ge steld indien bij de komende wedstrijden geen verbetering optreedt. Wat die maatregelen precies inhouden, is niet be kendgemaakt. De supporters van NAC lieten zondag tijdens het duel met Willem II duidelijk blijken dat het krediet van hun favorieten opraakt. 'Lokhoff, rot op', moest trainer Ton Lokhoff zondag enkele keren horen. Eastern Conference: Miami Heat - New Jersey Nets 116-98. Stand: 1-0. Chicago Bulls - Was hington Wizards 103-94. Stand: 1-0. Western Conference: Denver Nuggets - San An tonio Spurs 93-87. Stand 1-0, Phoenix Suns - Memphis Grizzlies 114-103. Stand: 1-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3688, 25 april. 1, 10. 11. 12. 16. 19. 21. 25. 29. 31. 37. 40. 42.45.47 58. 60, 67.69. 72 (Onder voorbehoud van typefouten) Estoril. Vrouwen. Eerste ronde: Randriantefy (Mad/6) - Silva (Por) 6-2 6-2, Bondarenka (Oek) - Dokic (SMo) 6-2 3-6 6-2, Pratt (Aus) - Serra Zanetti (Ita) 2- 6 6-16-1. Estoril. Mannen. Eerste ronde: Tabara (Tsj) - Berdych (Tsj) 1-6 6-4 6-1. Gaudio (Arg/2) - Hernych (Tsj) 6-7 (5) 7-5 6-0, Ventura (Spa) - Muiter (Lux) 3-6 6-1 6-2, Garcia-Lopez (Spa) - Karldvic (Kro) 6-3 6- Engeland. Premier League Arsenal - Tottenham Hotspur 1-0 (1-0). 22 Calderon 1-0. Ronde van Georgia. Zesde etappe, Blairsville - Alpharetta: 1. Fraser (Can) 201,5 km in 4.59.00, 2. Hender son (NZe), 3 Clerc (Zwi), 4. Napolitano (Ita), 5. Lequatre (Fra). 6. Haselbacher (Oos). Eindklassement: 1 Damelson (VSt) 21.54 44, 2. Leipheimer (VSt) 0.04, 3 Landis (VSt) 0.09, 4. Julich (VSt) 1.10. 5. Armstrong (VSt) 1.41.6. Zabriskie (VSt) 3.04 De wedstrijd Nederland - Roemenië van 5 juni in De Kuip zit vol (het is uitverkocht dus), tennisvereniging Room burg in Leiden zit vol (een le denstop), en de voorstelling van The Lion King in het Cir- custheather in Scheveningen zit zaterdag vol. Er zit dus wel eens een keer iets vol in Nederland. Ook het Ste delijk Gymnasium in Leiden zit vol. Tenminste, er zijn niet genoeg lokalen om alle leerlin gen ondenuijs te geven. Vol gens mij zit je dan 'vol'. Daar denken ze aan de Fruin- laan anders over. Ze blijven daar maar leerlingen aanne men. Velen van hen komen van buiten Leiden, het gymna sium in Leiden heeft een goede naam. En om al die kinderen toch Latijn en Grieks te leren (ga toch buiten spelen, jon gens!), moet de school lokalen inpikken van het nabijgelegen Bonaventura College. Dat voelt er helemaal niets om klaslokalen af te staan. Het komt erop neer dat de buur man toezicht moet houden op leerlingen van een school die maar als een dolle leerlingen aanneemt. Het 'Bona' is dus in verzet gekomen. Om de boel te sussen moet er nou een ver- bouwinkie plaatshebben op het 'Bona'. Zo wordt een apart gedeelte voor het gymnasium gecreëerd. Ik ben geen calcula tor in de bouw, maar een ton netje euri zal een en anderal- gauw kosten. En over drie jaar als de nieuwbouw voor het gymnasium klaar is, breken we het muurtje wel weer af. Wethouder Hessing (onder wijs) is toevallig ook verant woordelijk voor sport (nqar verluidt hoor. veel merken we er niet van). Nu staat er in Lei den een ijshal (nog wel ten minste, hij staat op instorten). De gemeentelijke bijdrage voor die ijsbaan bedraagt een luizi ge 6000 euro per jaar. er is veel meergeld nodig om duizenden kinderen te laten schaatsen. Wij in Leiden vinden dat de regio moet meebetalen aan het ding, kinderen uit omliggende gemeenten gebruiken 'inmi- mers ook. Onze gemeentebestuurder Hes sing heeft vorige week beloofd om het binnenkort in de regio nog eens aan te kaarten. Nou wethouder, deze kop ik even in hoor. Ga meteen even bij de buurgemeenten die centen voorde verbouwing ten behoe ve van het gymnasium opha len. Daar profiteren ook veel regiogenoten van. Ik vrees al leen dat de buren van Leiden niet thuis geven, net zomin als ze voor de ijshal over de brug komen. Daarom: laat de regio een dependance voor het gym nasium creëren, geen verbou wing van het 'Bonadus en die centen naar de ijshal. Zijn er nog volksvertegenwoor digers in de stad? Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19