REGIO Voorschoten: eindelijk schot in bouwplan Warmondse koeien tot kunst verheven Het ultieme corsogevoel langs de Heereweg in Lisse 'Het zou toch vreselijk zijn als ik struikel' R3 D levert jthouder in d gstgeest Dak van basisschool in brand Besluit op komst over Gemeneweg e voor Bentem rsifEST - Nico van Bentem 3II lopen zaterdagavond ko- k onderscheiden. Burge- :r Timmers van Oegst- pelde hem in de Apollo- zogeheten orderversier- ap behoren bij het lid- hap in de Orde van Nassau. Van Bentem is oenen en in verschillen- cties actief geweest bij de elijke gymnastiekvereni- GAV, die afgelopen inde het 75-jarig jubile- >es tde. Daarnaast was Van ve o bij de nationale gym- ien unie betrokken. „Oegst- ;wi s trots op u en wil dat he ïopgemerkt voorbij laten aldus Timmers. di niste man u t verdronken mi0P he; f maandag 25 april 2005 Een 38-jarige Bosko- in het water bij de !de in zijn woonplaats te 3e( tdronken. De politie gisterochtend het leven- haam van de man op. e| 5 twee weken geleden jn familie als vermist op- n nadat hij niet was te- eerd van een bezoek aan tje aan de Bootstraat. Het se ide Boskoper werd gis- 3t0 lend ontdekt door een ;n laar die langs het water el daarna werd duidelijk inderdaad om de ver dij aan ging en werd zijn fa- \elicht. De politie on- ct nog onder welke om- ,a [heden het slachtoffer in er terechtkwam. 'Als de liefde spreekt in bloemen, hebben jullie een prachtige taal' door Marieke den Boer usse/duin- en bollenstreek - Vroeger stelden ze zelfs een toi- letwacht in bij de familie Den Breejen aan de Heereweg in Lis- se. „We vonden het zo zielig voor de corsokijkers langs de route die het niet meer konden ophouden", verklaart Nellie, de vrouw des huizes. Maar vanwe ge de enorme drukte zijn ze maar met die service gestopt. La chend: „Je blijft anders zo schoonmaken." Andere gewoon tes tijdens het bloemencorso worden wel in ere gehouden in huize Den Breejen. „Op vrijdag moet het huis aan kant en gaan we taarten bakken. En op zater dag, dan begint het feest!" Dit bloemencorso zijn er ken nissen uit Rotterdam over. „Fijn zo'n vol huis, want behal ve hen zijn mijn zeven kinderen en het bijbehorende elftal kleinkinderen er ook. Hartstik ke gezellig", aldus een vrolijke Nellie den Breejen. „Ik heb de pannen soep met broodjes al klaarstaan en zelf een lekkere salade gemaakt. Ja, de bood- schappenkar zat aardig vol van morgen. Het paste er net alle maal in. Dat gaat elk jaar zo ei genlijk. Ik wil natuurlijk wel voor iedereen genoeg in huis hebben." De visite uit Rotterdam, de fa milie Kik, vindt de reis naar Lis- se voor het corso wel de moeite waard. Al stonden we van middag met al die bussen vol toeristen wel mooi in de file." Wim Kik, de meest mondige van het stel, legt de praalwa gens stuk voor stuk vast met zijn filmcamera. „Dat hoort er bij natuurlijk. Ik heb het corso nog nooit eerder gezien, maar vind het nu al geweldig. De sfeer is gezellig en het extreem mooie weer maakt het allemaal nog leuker. Moet je deze wagen zien, die is ook al zo mooi!" Verderop in de straat zijn de keukentrapjes zelfs van stal ge haald om het corso te kunnen volgen. „Zo kunnen we het be ter zien", zegt Maria van der Kroft opgewekt, balancerend op het hoogste treetje. Zelf woont ze al jaren niet meer in Lisse, maar zij komt op bezoek bij haar dochter die aan de rou te woont. „Die legt me lekker in de watten. We worden fijn ver zorgd. Lekkere drankjes, wat hapjes. Dat is nou echt het ul tieme corsogevoel. Heerlijk. Schuin tegenover de Van der Kroften maakt familie De Bock haar gasten het hof. „We heb ben drie Amerikaanse logees over en iemand uit de buurt van Arnhem", zegt de vrouw des huizes, zittend op een com fortabele tuinstoel. Haar kennis uit het oosten van het land, Ine ke uit Renkum, vindt het bloe mencorso 'wel leuk'. „Wij heb ben in de streek dan wel het fruitcorso en het iets minder bekende heidecorso, maar dit is met al die bloemen toch een stuk mooier. Ik geniet er wel van, zo in de zon", zegt ze, ter wijl ze nog een slokje neemt van haar glas wijn. Een van de Amerikaanse gasten van familie De Bock, Susan Poulette-Cheney, kan haar ogen vanonder haar grote zon nebril maar niet van het corso afhouden. „Dit is gewoon ver bazingwekkend mooi. Zelf kom Gat in de stoet: bussen met 500 toeristen blazen te vroeg de aftocht Een aantal bussen met Japan ners en Oost-Europeanen ver trok zaterdag al ver voor het einde van het corso. Dat kwam door een fors 'gat' in de op tocht waardoor de buitenlan ders het idee kregen dat het corso voorbij was. Op de plek waar in Sassenheim de Rijks straatweg overgaat in de ik uit New York City en ben ik wel wat gewend, maar hier ben ik toch echt ondersteboven van. Zo prachtig, al die bloemen. Dat heb je in Amerika gewoon Hoofdstraat staan traditioneel veel toeristen. Hun touringcars draaien vanaf de A44 nabij Warmond de weg af in de rich ting van Sassenheim. Op dat verkeerspunt werden alle ber men bezet door de geparkeer de bussen waarvan de inzit tenden vervolgens naar de route liepen. Op ongeveer niet." Na het corso doet ze nog een paar steden aan in Nederland. „Maar deze streek vergeet ik niet zo snel. Ik zat eens hardop tweederde van het corso ont stond een grote afstand tussen twee praalwagens. Daardoor verkeerden de buitenlanders in de veronderstelling dat de optocht ten einde was. Circa vijfhonderd bezoekers van Ja panse, Poolse en Oekraïense komaf snelden naar hun bus sen die vertrokken. te denken: als de liefde spreekt in bloemen, hebben jullie Ne derlanders echt een prachtige taal. Geweldig, deze bloemen- parade." eest - De WD levert een wethouder in de ge- Oegstgeest. Die post is amen, nadat de gemeen - begin deze maand Rian- ester (Progressief Oegst- naar huis stuurde. Wie vapvolgt, willen de libera- mi g niet zeggen. Volgens 'u' 'oorzitter Huizing is er 30l |k nog een theoretische s® it zijn partij in de oppo- jft. „Er moeten nog wat op de i worden gezet, nog niet helemaal klaar 'e' e portefeuilleverdeling. 'e' ien moet onze kandi- 'n- n werkgever nog inlich- :ft Huizing aan dat er ce afspraken zijn ge- )ver de begroting van )at wordt een sluitende ig waarin de kosten niet ange baan worden ge- Daarmee is de be ste eis van zijn partij in- [d. De liberalen zijn na- van mening dat het ge- bestuur in deze 'regeer- financiële tegenvallers bordje van zijn opvol- eft geschoven. Dat moet ljaar dus afgelopen zijn. Oegstgeest en het huidige collegepartij- n er al vanuit dat de WD It tot het gemeentebe- Fractievoorzitter Van (LO) is tevreden. „Het goed gevoel dat we in latief korte tijd eruit zijn in. Het college van bur- e ster en wethouders is j s j, omdat we nu op een manier kunnen door- et besturen." idag maakt burgermees- iimers met de fractie- 'ïdi ters bekend wie de nieu we' stuurder van haar ge- 81 wordt. Leiderdorpse Paula van der Voort viert met Beatrix jubileum door Thijs Zeeman leiderdorp - Paula van der Voort, in woonster van Leiderdorp, is één van de gelukkigen die op 30 april de Ridderzaal viering in Den Haag mag bijwonen. De ze bijzondere vergadering wordt ter ere van het 25-jarige regeerjubileum van ko ningin Beatrix gehouden. Ieder Kamer lid neemt een burger van 25 jaar oud mee. De Leiderdorpse flankeert CDA-ka- merlid Ten Hoopen. „Ik ben hartstikke blij", juicht Van der Voort. „Ik zag het bericht op TV-West en ik dacht onmiddellijk: hier wil ik bijzijn. Ik heb toen meteen een e-mail naar de burgermeester gestuurd. Je verwacht nooit dat je wordt uitgekozen." Hoewel de Leiderdorpse het spannend vindt dat ze met Kamerlid Ten Hoopen mee mag, had ze nog liever iemand ver gezeld die onderwijs in zijn portefeuille heeft. Ten Hoopen is woordvoerder eco nomische zaken in de Tweede Kamer. „Ik ben lerares, dus ik had graag een on- derwijsspecialist in de Tweede Kamer over een aantal zaken aan de tand ge voeld. Maar ach, het zal ook met Ten Hoopen wel gezellig worden. Toch?" De kriebels beginnen al aardig op te ko men bij Van der Voort. Wat moet ze aan? Wat moet ze zeggen? En als ze in vredes naam maar niet struikelt. „Dat zou toch vreselijk zijn." „Qua uiterlijk heb ik mijn voorbereidin gen getroffen. Ik heb bij vriendinnen wat kleding geleend en ik heb voor de dag ervoor een afspraak bij de kapper staan." Het is voor de lerares van basisschool Willem de Zwijger in Leiderdorp nog een verrassing wat de dag haar zal bren gen. „Ik weet dat ik bij de vergadering aanwezig zal zijn en dat de dag wordt af gesloten met een lunch. Verder laat ik het allemaal op me afkomen. Ik heb er in elk geval veel zin in. Het is voor Van der Voort de tweede keer dat ze koningin Beatrix ontmoet. „Ik heb haar één keer eerder gezien, maar op een afstandje. Misschien mag ik haar dit keer de hand schudden." door Loman Leefmans voorschoten - Als de eerste be woners de sleutel van hun nieu we woning krijgen, heeft het terrein bijna tien jaar braak gele gen. Na enkele mislukte pogin gen bereikten de gemeente Voorschoten en projectontwik kelaar Heijmans IBC overeen stemming over een nieuw bouwplan voor het Burgemees ter Van der Hoevenpark. Van daag tekenen beide partijen een overeenkomst. Als de inspraak procedure niet teveel tegenwind oplevert en de bouw geen te genslagen kent, worden de eer ste huizen in de loop van 2007 opgeleverd. Het Van der Hoevenpark was jarenlang het domein van voet balvereniging SVLV. Die fuseer de in 1997 tot Voorschoten '97 en verhuisde naar sportpark Adegeest. Bouwer Heijmans IBC ontwierp daarop voor het leeggekomen complex een nieuwe wijk die de naam Voor- sche Kreek kreeg. Het plan be stond uit 102 woningen. Er kwamen niet meer dan zes ge gadigden op af. Uit een onderzoek van advies bureau Ecorys-Kolpron bleek dat de huizen door verschillen de oorzaken niet gewild waren. De woningmarkt was veran derd en het aparte concept van Voorsche Kreek sloeg niet aan. Vooral het feit dat de vrijstaan de huizen een ondergrondse garage en gemeenschappelijke tuin zouden krijgen, bleek ko pers af te schrikken. Daarbij bleek de vraagprijs van tussen de 6 ton en 7 ton euro per wo ning ook een struikelblok. De gemeente hield Heijmans aan eerder gemaakte afspraken over de kwaliteit van het nieu we buurtje, waardoor Voorsche Kreek niet in een afgeslankte vorm kon doorgaan. De ge meente had al kosten gemaakt door de hoogspanningsmasten die over het park waren ge spannen onder de grond te la ten wegwerken. Over de plaat sing van de zogeheten stations van de kabels steggelt de plaat selijke overheid sindsdien met een aantal omwonenden. Anderhalf jaar na het afblazen van de eerdere plannen, zijn de twee hoofdrolspelers er nu uit. Voor het Van der Hoevenpark ligt nu een ontwerp dat circa 200 woningen omvat. Het gaat om een appartementencom plex aan de kant van de Wijn gaardenstraat en verschillende typen huizen. Die komen in zo wel in rijtjes als twee onder een kap, drie onder een kap en vrij staand. Volgens de gemeente vertoont de architectuur over eenkomsten met de bouw uit de jaren dertig. Na de ondertekening van van daag wordt het plan half mei aan omwonenden en betrokke nen voorgelegd. De gemeente raad neemt op 2 juni een defi nitief besluit. Daarna begint de zogeheten ruimtelijke orde ningsprocedure waardoor de eerste huizen in 2007 kunnen worden opgeleverd. oegstgeest - Het dak van een bijgebouw van basisschool Joris de Witte vatte gistermiddag omstreeks vijf uur door nog on bekende oorzaak vlam. De brandweer wist de brand in korte tijd te blussen, maar voer de daarna enkele inspecties uit Honderden bezoekers komen af op weidegang or C. 5z0' oman Leefmans ond - Het is een evene- ir van niets en eigenlijk y, "or juist zo grappig. De rei ondse weidegang beleef- m! erdag de derde editie. Een ol koeien werd vanuit een re£i ar een duwbak geleid, uit iot overgevaren en in een 5 losgelaten. ierde het vee de her in vrijheid enthousiast erveus rond te rennen, ir kwamen een kleine ■zoekers op af die, aan- idigd door organisator Slingerland met zijn me- geï 1. er een lach en een ap- :iaa voor over hadden. Vol- lingerland ligt er on- de humor toch ook een All - serieuze ondertoon aan de weidegang ten grondslag. „Wijzen op het belang van groene polders en de melkpro ductie nu steeds meer boeren hun koeien het hele jaar op stal houden." Naast de weidegang had de stichting Tussen Koe Kunst nog een aantal activiteiten ge organiseerd die op een lollige manier de veeteelt onder de aandacht brachten. Een rond leiding op een boerderij trok, mede door het mooie weer en in combinatie met een bezoek aan het bloemencorso, een re cordaantal van vierhonderd bezoekers. In het plaatselijke Kunstcafé exposeerde Ans van der Zweer etsen die, hoe kan het ook anders, koeien als the ma hadden. En op het pleintje aan de Hoofdstraat werd aan het einde van de middag een zogeheten Koewizz gehouden. Spelleiders Carel Helder en Driek van Wissen, sinds kort dichter des vaderlands, gaven een voorstelling die het mid den hield tussen een quiz, ca baret en voordracht. 'Kan een hond die een worst heeft ge stolen toch politiehond wor den', was een van de vragen waaruit bleek dat elk antwoord goed gerekend moest worden, mits spitsvondig gegeven.Ais het aan mij ligt, doen we het morgen weer", zegt Slinger land, nog altijd met een glim lach om de mond. Gezien het succes is de organi satie van de vierde editie, over een jaar, zo goed als zeker. Dat Warmond tegen die tijd geen zelfstandige gemeente meer is, doet daaraan volgens Slinger land niets af. „Het blijft een Warmonds evenement." Een grappig 'evenement van niets', de Warmondse weidegang, trekt veel bekijks. Foto: Henk Bouwman naar de staat van het dak. Vol gens een woordvoerder bleek er geen gevaar voor smeulend iso latiemateriaal. De omvang van de schade was gisteravond nog onbekend. Voor de leerlingen van de school leverde de brand geen uitstel van de lessen op. HAZERSwouDE-DORP - Wethou der De Best verwacht volgende maand nieuws over de onder tunneling van de Gemeneweg in Hazerswoude-Dorp. De on derhandelingen op ambtelijk niveau met de provincie Zuid- Holland zijn bijna afgerond. „Het ziet er redelijk uit", merk te de wethouder in de raadsver gadering op. .Aanvankelijk wa ren de ambtenaren tmughou- dend. Maar ze beseffeffnu dat de tunnel structureel de beste oplossing is." Overigens vallen de kosten voor de tunnel hoger uit dan de ruim 4 miljoen euro waarop de gemeente zich een half jaar geleden nog baseerde. Bord met stedenband sassenheim - Bezoekers aan Sassenheim die vanuit Lisse ko men aanrijden, kan het vanaf woensdag niet meer ontgaan dat de gemeente een steden band heeft met Tileagd. Wet houder Wilbrink onthult dan op de overgang Hoofdstraat- Heereweg een bord dat op de relatie met het Roemeense dorp wijst. Sassenheim en Tileagd gingen de band in 2001 aan. Juf Paula van der Voort, geflankeerd door leerlingen van de Willem de Zwijgerschool. Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 9