MSV knipt het netje af SPORT 10 LOHC speelt zich in veiligheid Korfballers TOP snel klaar met degradant KOAG Lightning Leiden kansloos ten onder en drukt Leidse Studs r in degradatienood len Doel en Smeets eindronde NK schaken sters De Noordwijkse flappen tegen De Pan Noordwijkers 'amateurkampioen' HDC 990 maandag 25 april 2OO5 Klein ockey - Met winst n hekkensluiter Hui- to zich definitief in iddenmoot kunnen (Leiderdorpse forma- iter op een 3-3 ge- n. Komende zon iet team tegen het staande Wagenin- :de kans het over- schap zeker te stel- e wedstrijd na de klonk het kort en |de mond van coach :nhout. „In de eer- tft de ploeg het op laten afweten. We >n teveel ruimte en ik de degradant in- •yen. Aanvallend lag veel te laag." On- hield zijn ploeg de rust tot een 3-2 ach- perkt. In de tweede er een ander Alecto. eenrichtingsverkeer Vrouwen Catwijck de sterkste in derby tegen Forescate naar het Huizense doel en een overwinning zou verdiend zijn geweest. Maar de Leiderdorp- sen misten drie enorme kansen. „Voorlopig staan we vijf punten los van de tweede degradatie- plek. Dan moeten we volgende week de klus maar klaren", al dus Eikenhout. Binnen een kwartier keek Alec to al tegen een 2-0 achterstand aan. Pas toen konden Karin van Rijn en Eveline Huisman geza menlijk iets terugdoen. Huizen liep uit naar 3-1 maar op slag van rust was Van Rijn uit een corner andermaal succesvol. Na de pauze vond de invaller uit de Al-jeugd, Anne-Monique Huijg, al binnen vijf minuten het net en leek een zege van (Jdein ckey - Het warme iras niet in het voor- eersteklasser LOHC, jn snelle speelwijze nat veld uitstekend ten kan. Pas zeven or tijd scoorde Derk rr-i sn Trip tegen het ■sieve Leonidas de Binende treffer. ™em is dat wij nog ei-installatie heb- de coach Peter van „Met dit zonnige het veld erg stroef wij niet ons normale spelen. Daarnaast das zich op hun 23- waardoor het extra om er door te ko- s het al eens lukte, zij een uitstekende ook nog eens werd ijipor paal en lat." De te dringen, maar yierssen Trip bleef itrafbal. :ke optreden van ;e week tegen aan doen DSHC, volgde :n Derby bijna een lindelijk klopten de :s de hekkensluiter Jt ver in de tweede ilecto tegen een 1-0 j aan. Een opleving punten van Maarten Stefan Kolleman en Jiers. Vlak voor tijd ■by nog tegen, afdeling verloor geflatteerd met 5-1 „Vijf van de zes vielen uit dode ten", zei coach Erik „Daar waren zij iel scherp in. Qua ik van den Doel en lebben de eindron- IK-schaken bereikt, den overleefden ze ide voorronde van titelstrijd. Bij de deelnemers zat ook laar John van der die verloor zijn de barrage, iel won zaterdag in itpartij dankzij een iek van meester Jan wartpartij van zon- egelijk opgezet en ijzer met handen alsnog een barra- nen slepen. De Lei- irde een kwaliteit erbonden vrijpion- eg een gewonnen partij werd remise voldoende was len Doel (1,5-0,5). gaat naar het NK vee aantrekkelijke partijen van de rootmeester Karei le te winnen. „Om- irste partij had ge wonnen, speelde ik vandaag wat laf en ik had nota bene wit", vertelde Smeets gisteren na zijn overtuigend met 2-0 ge wonnen tweekamp. „Ik offerde een pion voor iets dat er eigen lijk niet was, maar won daar door wel ook mijn tweede par tij", aldus Smeets. Van der Wiel speelde zaterdag met zwart een korte remise te gen meester Ruud Janssen en met de witte stukken op zondag bereikte de Voorschotenaar slechts een klein voordeel. „Ik had het ergens wel beter kun nen doen en heb zelfs een re miseaanbod geweigerd", vertel de een ietwat teleurgestelde Van der Wiel na zijn twee remi ses. „Ik had nu al in de buurt van Luxemburg moeten zijn op weg naar m'n vakantieadres in Zuid-Frankrijk. Omdat ik nu een barrage moet spelen kan ik niet weg." De druk was kenne lijk te groot, want hij verloor de eerste barragepartij en kwam in de tweede niet verder dan remi se. Hierdoor speelt Van der Wiel voor het eerst in 26 jaar niet de NK-eindronde. pper in de hoofd- it vrouwengolf tus- lopers De Noord- e Pan is geëindigd dit resultaat wordt A ek pas beslist wie digt in de poule, vergoten baan van Vlaardingen rdwijkse een kleine Na winst van Bian- >nna van Beek en Eline Zoethout/ iessens won cap- Drenkelford samen e van der Linden, ploeg voor de lunch op 4-2. In de middagsessie moesten de Noordwijksen nog flink aan de bak om De Pan van zich af te schudden. Het venijn zat we derom in de staart, want even leek het er op dat de Noord wijkse vrouwen voor het eerst dit seizoen zouden verliezen. Toen bijna iedereen al binnen was bij een 8-8 stand, moest het allemaal van de 18-jarige Van der Linden komen. Met een prachtige birdie op de laatste hole wist zij haar achterstand van één slag terug te winnen en werd de eindstand 9-9. Alecto een kwestie van tijd. Dat moment kwam niet. Waar Alecto verzaakte, greep LOHC de mogelijkheid zich in de eerste klasse in veiligheid te spelen met beide handen aan. Op eigen grond was het Oegst- geester team van coach Martijn van Delft met 4-1 de meerdere van degradatiekandidaat USHC. Ook het spelverloop was analoog aan dat in Huizen. Na een matige eerste helft was de 1-0 achterstand tegen de Utrechtse studentes meer dan terecht. LOHC speelde in de tweede helft bijna briljant met veel vloeiende combinaties. In de defensie blonken Anne Brands en Margot Schreuder uit, terwijl in de voorste linie Al-jeugdspeelster Marie-Claire Uijtdewaale en Eline van Nim- wegen excelleerden. De twee spitsen kregen elk een treffer op hun naam. Het tweede en vier de doelpunt kwamen van Kiki Cheriex en Wikke Nijland. In dezelfde klasse was Roomburg niet opgewassen tegen het hoog geklasseerde Rood-Wit: 3- 0. Catwijck toonde zich in de streekderby in de tweede klasse tegen Forescate met 3-1 de sterkste en speelde zich daar mee in de stand naast de mid denmoter uit Voorschoten. „We kregen van de hockeybond te horen, dat het teruggetrokken Vianen zou degraderen", ver telde Catwijck-captain Muriël van Beek na afloop. „Reigers is ook vrijwel gedegradeerd en wij zijn dus veilig. Door dat bericht viel een grote last van ons af. Toch konden we daarvan pas in de tweede helft profiteren." In de eerste doorgang haalde Fo rescate nog enigszins een ac ceptabel niveau, dat in elk geval een treffer van Emilie de Nerée opleverde. In het tweede bedrijf zakten de bezoekers volledig in en kwam Catwijck los. Esther Imthom maakte gelijk na een combinatie met Hotsche van der Horst, die zelf uit een straf- bal het tweede doelpunt scoor de. Ook Forescate kreeg een strafpush, maar Carlijn Leclerq knalde op de paal. Vijf minuten voor tijd gooide Patricia Noort het duel op slot. In de derde klasse verraste mid denmoter Leidse Studs met een 3-2 overwinning bij Alk maar. Susan van Rosmalen (2) en Stephanie Hofstad tekenden voor de doelpunten. In dezelfde afdeling kreeg Noordwijk geen kans bij koploper Weesp, 5-1. Nanette de Koning redde de eer voor Noordwijk. Hisalis is in de strijd om de titel in de vierde klasse voorlopig af gehaakt. Het Lissese team ver loor met 3-1 bij Waddinxveen, dat nu met een voorsprong van vier punten aan kop gaat. Mylè- ne Bon maakte voor Hisalis het enige doelpunt. Voorhout is op een puntje afstand de enige achtervolger van Waddinxveen. De bollenstrekers klopten het bezoekende Hermes met 5-0. Elise Almekinders, Ellen Heemskerk, Charlotte Bemel- man, Marjolein Koudijs en Bi- biche Rath kregen ieder een doelpunt achter hun naam. veldspel deden we niet voor ze onder." Twee doelpunten vie len in de eerste twee minuten. Daan Arens benutte voor Roomburg een strafbal op rij. In de tweede klasse eindigde het treffen tussen de middenmo ters Dordrecht en Forescate met 4-3 in het voordeel van de bezoekende Voorschotenaren. Koploper Alphen drukte Leidse Studs in de streekderby in de derde klasse met 7-0 nog verder in de degradatiezone. De ze venklapper van de aanstaand kampioen kwam tot stand door Michael Siwalette, een hattrick van Mark Duffhues, Maurice Boonen na een terugleggertje van Arthur Glorie en twee goals van Glorie zelf. In dezelfde af deling was een met veel inval Iers spelend Catwijck met 5-1 de mindere van gastheer Woer den. Martijn Houwaart redde uit een comer de eer. Hisalis won bij Voorhout met 3-2. Aanvoerder Rogier Elsen- doorn van de Lissenaren: „Een echte streekderby met vecht- hockey, waarin wij vrijwel de hele wedstrijd een licht over wicht hadden." Iesbrand Wille- borg opende voor de bezoekers de score, maar Voorhout kwam door Matthieu de Man nog voor rust langszij. Hisalis nam door Dirk-Jan Remmerswaal opnieuw een voorsprong, maar nu was het Oscar de Blanken die uit een comer de kempha nen op gelijke hoogte bracht. Willeb org maakte zijn tweede en ook de winnende treffer. Noordwijk ging met 4-2 onder uit bij Souburgh. Bij rust ston den de Noordwijkers door Mar tijn Disseldorp en Arthur Pin kers nog met 2-1 voor. Terwijl Tanny Ortega van Leiden Lightning aanstormt, probeert Tim Bertrand (4) een speler van Raptors af te stoppen. Foto: Henk Bouwman door Geert Langendorff leiden - Het trotse Lightning Leiden wilde voor eigen publiek de American Footballers van Eindhoven Raptors een lesje in nederigheid leren. De koploper van de tweede klasse slaagde allerminst in deze opzet. Rap tors trakteerde de Leidenaars op een zeer pijnlijke nederlaag: 34-0. Tot ontsteltenis van de toeschouwers aan de Boshui- zerkade liepen de Eindhovena- ren na het harde duel onge schonden en breeduit lachend van het veld. Een akkefietje eerder dit sei zoen had de gemoederen flink verhit. Eindhoven Raptors wei gerde een duel te spelen tegen Lightning Leiden, omdat de te nues van de bezoekers te veel op die van hen leken. Geen vreemde beslissing: beide teams dragen een donkerblauw shirt en een witte broek. Inder haast gingen de Leidenaars bij naburige clubs op zoek naar een andere outfit. Hoewel ze die vrij snel vonden, hoefde er niet meer te worden gespeeld. Eén van de vijf scheidsrechters was vertrokken, waardoor Eind hoven het duel reglementair won. Toen Joep van Rijn zich in een overmoedige bui daarover kwaad uitliet in het Leidsch Dagblad, kreeg hij een schor sing van een wedstrijd aan zijn broek. Ondanks deze voorgeschiede nis was op het complex aan de Boshuizerkade van een vijandi ge sfeer geen sprake. Integen deel. Lightning Leiden maakte een slappe indruk en keek na een weergaloze touchdown- pass al snel tegen een achter stand aan. Kort daarna liet Da niël Brandt enigszins laconiek de bal uit zijn handen vallen. Twee aanstormende Raptors, spelend in maagdelijk witte shirts, vlogen meedogenloos op hem in. Brandt kon nauwelijks ademhalen en moest de strijd voortijdig staken. De ademnood van Brandt was illustratief voor de rest van Lightning. Niets lukte. De ploeg stond na twee kwarten al met 17-0 achter. Na de pauze liet Raptors de teugels nauwelijks vieren en verdubbelde de score tamelijk eenvoudig. Grote man aan de kant van Eindhoven was wide receiver Anthony Price, op wie de verdedigende linie nau welijks grip kreeg. Burgemeester Lenferink beleef de het schouwspel met groot enthousiasme. Hij had zichzelf uitgenodigd voor de wedstrijd. „Ik fiets hier regelmatig langs en kijk altijd naar die gele pa len. Dat moest ik toch eens van dichtbij zien. Normaal word ik alleen maar naar voetbalclubs gesleept." Dat American Foot ball geen kinderspel is, onder vond hij na enkele minuten in het eerste kwart. Drie spelers doken in volle vaart zijn rich ting op, Lenferink en zijn zoon tje op een haar missend. „Je kan beter iets naar achteren gaan", klonk het rauw vanon der de stapel spierbundels. „Dat is voor je eigen veiligheid. Wij stoppen niet, hoor." Lenfe rink nam het advies glimla chend aan. Halverwege het duel ontfermde Jeannette van Rijn, voorzitter van Lightning Leiden, zich over de burgemeester. Op gemoede lijke toon bracht ze hem de ba sisregels van de sport bij. On danks haar functie bij de club is ze geen sportfanaat. „Mijn moederinstinct (Joep van Rijn is haar zoon, red.) heeft me hier gebracht", grinnikte ze. „Ik weet van American Football net voldoende om een leek iets uit te leggen. Bij Lightning houd ik me voornamelijk bestuurlijke aspecten bezig." Hoe ze met 'haar' jongens is begaan, bleek toen Tanny Ortega zijn knie blesseerde. Ze leek de pijn zelf lijfelijk te voelen. Zodra het laatste fluitsignaal klonk, excu seerde Van Rijn zich. „Ik ga toch even voor mijn jongens klappen." Na een opbeurend praatje van coach Ricardo Stone strompel de Koos van Duijn, oprichter en speler van Lightning Leiden, richting kleedkamers. Net als de rest van het team maakte de 38- jarige gymleraar een gehavende indruk. Met een verwrongen gezicht voorspelde hij de reac ties van zijn leerlingen van wie een aantal langs de kant stond. „'Grabbing Grandpa' heeft niets gevangen." door Menno Schraven basketbal - Glunderende gezich ten, bloemen en champagne, de kampioensmedailles om de nek en coach Burhan Alibegovic op de schouders. Er heerste gister middag een uitgelaten stem ming in Noordwijk, waar de bas ketballers van MSV het kampi oenschap van de promotiedivisie vierden. Dat gebeurde door Punch in de laatste competitie wedstrijd met 78-65 te verslaan. Het kampioenschap bij de amateurs, zoals je de titel gerust kan noemen, betekende de be kroning op een mooi seizoen in Noordwijk. Vele nieuwe, vaak jonge gezichten meldden zich aan het begin van de voorberei ding. De na een jaar Rotterdam teiuggekeerde Alibegovic smeedde er een eenheid van. MSV verloor maar twee keer, vooral doordat in de wedstrij den waarin het moeizaam ging altijd wel een of twee spelers het team erdoorheen sleepten. Nadat vorige week in de eigen lijke kampioenswedstrijd tegen Omniworld de titel nog net bui ten bereik bleef, mocht het te gen Punch niet meer misgaan. Een van de uitblinkers, Vespa Emanuelson: „De overwinning van vorige week gaf ons zo'n sterk gevoel, dat we er op voor hand wel gerust op waren. Je zag dat Punch op een gegeven moment moe werd en toen na men wij het over." Na een matig begin (0-6) nam MSV het heft in handen, om de gestaag groeiende voorsprong vervolgens nooit meer weg te geven. Na tien minuten was het verschil al tien punten. Twee driepunters van Bas Snijders in het tweede kwart brachten de stand halverwege op 48-33. Met sterk verdedigen, wat bo vendien de nodige steals en fast-breaks opleverde, bracht MSV het scoreverschil in het vierde kwart zelfs boven de twintig punten. Na tien jaar promotiedivisie, als een van de langstdeelnemende ploegen in deze klasse, kreeg MSV ver diend de titel. Zelfs de niet al tijd even nauwkeurige Neder landse basketballbond had ie mand gestuurd om de beker aan de kampioensploeg te over handigen. Daarna knipte center Edwin Engelhart naar goed Amerikaans gebruik het net van een van de baskets af, ten teken dat de titel binnen was. Scores MSV: Engelhart 23, Snijders 13, Van Leeuwen 14, Emanuelson 10. BS Leiden won de laatste wed strijd met 64-44 van Akrides, maar kon de stiekem gehoopte titel van de eerste divisie niet vieren. Koploper Goba beging geen misstap en dus moest Lei den genoegen nemen met de tweede plaats. Coach Richard den Os: „Nor maal word je met drie nederla gen en zo'n geweldig pun ten- saldo als wij 607) kampioen. Goba verloor echter alleen z'n eerste twee wedstrijden en dat is natuurlijk ook een hele knap pe prestatie." Tegen Akrides ging het voor Leiden allerminst van een leien dakje. Beide teams leunden zwaar op hun verdediging en omdat Leiden aanvallend niet in goeden doen was, stond het bij rust pas 25-23. Pas in het vierde kwart nam Leiden wat meer afstand, onder meer door zes punten op rij van Cees Aan- haanen. De center keerde terug na langdurige afwezigheid van wege een lichte vorm van trom bose en pakte een aantal nutti ge rebouds. Door een steal ge volgd door een driepunter van Thomas Schelvis liep Leiden uit naar 50-38, waarna de overwin ning niet meer werd bedreigd. Scores BS Leiden: Vegter 17 (11 re bounds), Zondervan 12 (12 rebounds), Aanhaanen 6 (13 rebounds) Vrouwen BV Leiderdorp heeft het sei zoen afgesloten met een 61-79 nederlaag tegen ProBuild Lions. Het team maakte een veel bete re indruk dan eerder deze week in Landsmeer en kon volop strijdend lang bijblijven. Hal verwege bedroeg het verschil negen punten, 31-40. Leider dorp kreeg vooral van afstand veel ruimte, omdat de Lions be ducht waren voor de aan vals- kracht van Theresa LeCuyer. De Amerikaanse viel met slechts zes punten zwaar tegen. Verdedigend had de ploeg van coach Joris Zandbergen Lions aardig in bedwang, al kreeg het van de scheidsrechters soms weinig medewerking. „We had den wat verzonnen om hun aanval af te stoppen en werkten daar keihard voor. Ik geloof al leen dat zij in totaal acht keer een loopovertreding maakten, die onbestraft bleef." Zandber gen was ondanks de uitschake ling niet ontevreden over het spel van zijn ploeg. „We bleven lang bij en hebben onszelf niet voor joker gezet." Scores BV Leiderdorp: Brinks 13, Leit- ner ll.Manuputty 11. Voor Grasshoppers betekende de tweede nederlaag op rij te gen Binnenland eveneens het einde van de play-offs. In Kat wijk ging de ploeg van René Mulder met 75-92 eervol ten onder. De Katwijksen kwamen na het eerste kwart (22-34) nog voor de rust verrassend sterk terug. De ploeg nam veel risico door met snelle afstandsscho ten geforceerd de aansluiting te zoeken, maar die tactiek werk te. Negen driepunters - waar van vijf op rij - vielen er in de tweede periode en dat was vol gens Mulder geen kwestie van geluk. „Ze vielen inderdaad soms van heel ver, maar daar traint iedereen al het hele sei zoen bewust en consequent op." Verdedigend had Grass hoppers echter enorm veel moeite om de veel langere Mar- loes Roetgerink af te stoppen. Daardoor bleef Binnenland bij de rust nog altijd aan de lei ding, 56-57. In de tweede helft bleef Grass hoppers dezelfde tactiek hante ren, maar nu vielen de schoten amper meer. Tot aan 63-63 kon de ploeg nog volgen, maar snel daarna liep Binnenland uit naar 63-73. Grasshoppers kwam nog een keer terug tot 73-80, maar een misser van Sanne van Bo- hemen onder het bord ontnam de kans om het misschien nog spannend te maken. Mulder: „We hebben een heel goed sei zoen gedraaid. De komende weken wordt duidelijk of we de buitenlandse meiden volgend jaar weer mogen begroeten. En of Petra de Zwart er toch nog 'een jaar aan vastknoopt. Zo niet, dan moeten we misschien wel drastisch gaan verjongen, maar dat kan op termijn ook voordelen hebben." Scores Grasshoppers: Rousseau 21. Kemp 18, De Jong 16, De Zwart 12 (10 rebounds). door Michel van Gent korfbal - TOP heeft na twee nederlagen tegen toppers in de overgangsklasse geen derde misstap gemaakt tegen degra dant KOAG: 22-13 winst. De Sassenheimers waren al gauw zeker van een goed resultaat, want zij zetten hun tegenstan ders vroegtijdig op ruime ach terstand (5-3, 11-3, 13-5 rust). Stanley Lardé (7) en Marijke van den Berg (5) waren topsco rers, maar ook hun zes teamge noten waren trefzeker, inclusief junioren Ellen Matze en Gert- Wim Zandbergen als vervan gers van Judith Kok (ziek) en Daniël Harmzen (geschorst). EERSTE KLASSE Pernix heeft weer uitzicht op de eerste plaats gekregen door Oranje Wit in eigen huis te vloeren met 12-13. De Leide naars bleven steeds geduldig hun kansen zoeken, mede ge dwongen door het achterverde- digen van hun tegenstanders. Zij liepen in het eerste kwartier van de tweede helft zelfs weg van 6-8 (rust) naar 7-11, maar konden niet doordrukken (10- 11). Het duurde twaalf minuten voordat Frans Treur met met zijn vierde treffer de beslissing forceerde (10-12). Irene van der Burg kwam eveneens vier keer tot scoren en dwong ook een strafworp af die Sjoerd van der Kooij afmaakte. Sporting Trigon behaalde een degelijke 17-13 overwinning op Achilles. Maarten van Vliet (2), Mirjam Duin, Patty Groen, Re né Bekker en Misja IJzerman zetten 2-3 om in 8-3. De Leide naars hielden na rust (8-5) hun voorsprong vast door sterk af- vangwerk van Misja IJzerman en Martijn Walvis. Deze stelden hoofdaanvallers Van Vliet (6) en Bekker (3) in staat om alle goals in de tweede helft te maken. Tempo zag de degradatiedrei ging toenemen door de nipte 15-16 nederlaag tegen titelkan didaat HKC (H). Coach Axel Bouman vond dat de scheids rechter enige tegentreffers als verdedigd had moeten afkeu ren. Hij gaf ook toe dat zijn ploeg bij vlagen te onrustig speelde. De Alphenaren misten op 12-15 een strafworp. TWEEDE KLASSE Met nog veertien minuten te gaan keek Fiks in het degrada tieduel met Fiducia tegen een 9-12 achterstand aan. Invallers Henrik Hooimeijer en Theo Vreeken brachten meer bezie ling in het spel. De eerstge noemde ving zo sterk af dat Mi- chiel Vreeken 10-12 kon maken, waarna Theo Vreeken met een vrije bal en een afstandsschot de stand gelijk trok. In de laat ste vijfig seconden maakte Mi- chiel Vreeken de sensatie com pleet door ook nog de winnen de 13-12 erin te gooien. DERDE KLASSE Velocitas blijft op titelkoers door 13-9 winst op Waterland. De Leiderdorpers kregen eerst tal van doorloopballen tegen. Dat resulteerde in een 6-8 rust stand. Zij verdedigden in het vervolg veel scherper en speel den hun aanvallen ook beter uit. Janneke Oldenkamp, Mar jan Snatersen, Lisette Vesseur, Arjen Bakker, Joachim Jagel, Iwo Nelson en invaller André van Wallinga (gespaard vanwe ge zijn rugblessure) maakten het krachtsverschil alsnog dui delijk in de score. KZ Leiden gaf lijstaanvoerder Swift (A) meer tegenstand dan de 12-18 eindstand zou doen vermoeden. De formatie van Erik van Lunteren kwam op cruciale momenten echter rou tine tekort. Joost Kwestro (2), Jitkse Louwma, Bianca Witte - veen en Leon Bekker haalden na 3-9 nog knap op tot 8-10, maar daarna was het met 8-14 toch vroegtijdig afgelopen. Binnen een kwartier stond De Danaïden 6-1 achter op Storm vogels (U). De Leidenaars her stelden zich nog in de eerste helft (6-7 rust) en liepen door Mark Rietbergen, Sacha en Kim van Nood zelfs uit naar 7-10. Daarna verviel de ploeg weer in wisselvallig spel, zodat goals van Susan de Roode en Stephan van Nierop op 9-10 uitkomst moesten brengen: 9- 12 winst. Lange tijd leek Fluks op weg naar een overwinning op titel kandidaat Valto. Arno van Haarlem (3), Maarten Dekker (2), Manon Oosüng, Marloes Varkevisser en invaller Ramses Duindam hielden hun club na 4-4 via 9-6 (rust) tot 12-9 ruim aan de leiding. In de resterende achttien minuten bleken de Noordwijkers echter geheel uit geschoten, resulterend in 12-13 verlies. Tijdens de eerste helft gaf Mad- joe enige goals aan Luno ca deau door foutief opstellen in de paalzone (4-6 rust). De Rijnsburgers namen daarna het heft in handen door sterk af vangen van Marloes Star. Zij gaf zodoende Bas Heemskerk en Corden Star meer schotkansen. De laatste verzilverde op 10-8 een cruciale strafworp, nadat de bezoekers eerder net zo'n kans hadden gemist. Stefan Grootswagers en Joop Heems kerk gaven de zege nog meer glans met 13-9. Crescendo moest door hetach- terverdedigen van Badhoeve dorp zoeken naar schotkansen. Dat ging de groen-witten goed af in dit duel tussen de staart- clubs. Michel Wijnen (3). Car men Zitman (2). Gertjan Hen- sing en invaller Mark Biermann bouwden na 2-2 een 3-9 voor sprong op. Het leek nog even spannend te worden, maar twee schoten van Wijnen stel den de zege zeker: 11-15. BEKER TOP en Tempo mogen voor ei gen aanhang proberen de zesde ronde van het toernooi van de districtsbeker te halen. De over- gangsklasser uit Sassenheim ontvangt woensdag om 20.30 uur HKV/Ons Eibernest, dat op hetzelfde niveau speelt. Eerste klasser Tempo speelt morgen avond om 20.00 uur tegen hoofdklasser Die Haghe.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23