SPORT 8 'Boring' PSV? Geloven HDC988 maandag 25 april 2005 DE KWESTIE PSV was heer en meester dit seizoen in de eredivisie. Moest het in de winterstop nog AZ naast zich dulden, het verschil is vier wedstrijden voor het einde opgelopen naar veertien punten. PSV deed dat met oerdegelijk voetbal. Maar was het saai wat PSV deed of gewoon pure klasse? Bram Marbus, Noordwijker en Go Ahead Eag- les-prof: „Nou, dat valt volgens mij best mee. Volgens mij heeft PSV dit seizoen al 79 doelpunten gemaakt in 30 wedstrijden, alleen Feyenoord maakte er twee meer. Dat is volgens mij niet 'boring. Ze hebben een degelijke ploeg met de beste centrale verdediger, Alex, en de beste twee middenvelders, Van Bommel en Cocu, van de Nederlandse com petitie. Ze hebben de zaken ook achterin goed voor elkaar en geven weinig weg. Dat kun je de gelijk noemen, maar saai is het absoluut niet. Dave Klink, middenafstandloper en Feijen- oord-volger: „Ondanks dat ik Feyenoord-fan ben, ben ik het niet met de stelling eens. PSV draait een goed en constant seizoen, en de Europese prestaties zijn goed voor het Nederlandse voetbal. Ze hebben voorin ook nog een aantal creatieve spelers lo pen, dus het is ook niet echt 'boring'. Ik denk dat je bij PSV echt de hand van Hiddink terugziet. Hij heeft toch een team neergezet dat erg goed draait, en zelfs in de halve finale van de Cham pions League staat. Alleen had ik natuurlijk lie ver gezien dat Feyenoord dit zou presteren. Wim Rijsbergen, vanaf volgende week assis- tent-bondscoach van Trinidad Tobago: „Is dit een serieuze stellingHet lijkt wel een soort Barend en Van Dorp. Eindelijk is er een ploeg professioneel omgesprongen met de moge lijkheden die ze hadden, en om dan nu te gaan klagen dat het 'boring is... Voor het seizoen was iedereen nog erg negatief over PSV, maar Hid dink heeft toch een team neergezet. We zijti erg snel met meningen en dat hoort er ook wel een beetje bij. Dan roept een Hugo Borst of Jan Mul der iets op TV, en vervolgens neemt iedereen dat over. Nee, we gaan vanaf volgende week Trini dad Tobago erg 'boring' laten spelen, als we daarmee hetzelfde bereiken als PSV. Hugo Borst, AD-columnist en Studio Voetbal journalist: „Belachelijke stelling. Dit seizoen heb ik me ver baasd over PSV, ik heb gejuicht voor PSV, het is absoluut niet 'boring'. Alle kenners, inclusief ik zelf, verwachtten voor dit seizoen erg weinig van PSV. PSV is op dit moment een complete ploeg, meteen sterk middenveld, hoewel ikzelf geen fan ben van Vogel. Ik kan ook genieten van ge controleerd voetbal. Ik denk dat er een studie ge maakt moet worden hoe het kan dat deze ploeg zo goed gepresteerd heeft. Ligt het aan Hiddink, ligt het aan de nieuwe aankopen, lijkt me een mooi onderiuerp voor een trainersvakbond of een onderzoeksjournalist. Jan Brouwer de Koning, ex-sportjournalist, rijksambtenaar en Ajax-fan: „Boring PSV? Helemaal mee eens! Het voetbal is niet om aan te zien. Ik heb de wedstrijd thuis te gen Monaco gezien, in die hele wedstrijd is slechts een halve kans geweest. Vreselijk om naar te kijken. Ik heb ook AZ gezien, daar vielen aan beide kanten wel 15 tot 20 kansen. Dat is het verschil. Ik kan er absoluut niet enthousiast van worden. In Nederland win je al snel, en in Euro pa heeft PSV vooral ook veel geluk gehad. De eu forie is dus nogal overtrokken. Dat Hiddink de beste trainer is, is ook flauwekul. Hij zet de boel misschien aardig neer en de resultaten zijn goed, maar ik zie liever Co Adriaanse, die een heel nieuw systeem introduceert en aantrekkelijk voetbal speelt. Willem van Zuilen, sportcommentator bij TV West: „Absoluut niet! Ik heb ADO-PSVgezien, dan zie je dat PSV echt een topploeg is. Ze spelen heel degelijk en geven weinig weg. Met Cocu als be langrijke troef op het middenveld kunnen ze een wedstrijd controleren. Dat maakt ze bijna on verslaanbaar, ADO speelde niet slecht in de be treffende wedstrijd, maar kwam er toch niet aan te pas. Daarbij is het ook nog best leuk om naar te kijken, want ze vallen ook veel aan. Roda JC, dat is pas niet om aan te zien. Als je die ziet spe len met anderhalve spits, dat is echt vervelend. UIT GESPROM éEx-boksei gilio Tuui Sportwee „Vroegen ik met mij tus in twintig minutt van Rotterdam naar sterdam. Ik heb wel e 330 kilometer per uu\ reden. Dat haal ik ni meer in mijn hoofd. vind 180 al heel hare Coach Jan van Dijk zijn ontslag bij RBC sendaal. In Voetbal ternational: „We moeten iets doe zei de voorzitter. Ik z 'Dan kun je ook een I koffie pakken of een ret opsteken. Dan do ook iets. De Italiaan Damian nego verklaart in Ti waarom hij dit jaar debuut zal maken ij Tour de France: „Je kunt je toch geen renner noemen als je tegen Lance Armstroi hebt gereden?" Voetbalcoach Wiljai Vloet (nu Roda JC, gend seizoen Sparta Sportweek: „Ik hoor collega's ze± Als ik thuiskom en kinderen zie, vergeet les'. Dat heb ik dus h maal niet." i Dirk Scheringa, voo i ter van AZ en ondei mer, in NRC Hande blad: 1 „Ik heb honderd pro a zelfvertrouwen, neger, procent van mijn be&i singen is goed. Ik zie een probleem, ik zie jt kansen. Ik bedenk dk oplossingen ter plekh een split second.h Wïelertalent Thomai Dekker (20) in Aktuji „Wat ik wil afdwingI, dat er voor mij worait den. Ik heb niets tegé knechtenwerk, maai heb liever dat andertn voor me knechten.f Barcelona-ster Ronjfi ho in Champions: j „Ik heb er altijd vanje droomd de persoon J die ik nu ben: om b$=- te zijn en handteken uit te delen. Als ik rci ver was gekomen, wï nu gefrustreerd. Petr Krajicek, tennj/ coach van zijn doel* Michaëlla, in Sport „Vermoeid, vermoei! houd niet van dat u Ik kan niet geloven i mand van zestien vt moeid is." Stijn Vreven (Vitesi Voetbal InternationjT „Eerst trap ik tijden wedstrijd een reclan doormidden en enkt uren later lees ik eenf verhaaltje voor aan dochtertje. Ik heb di een klein hartje, al z dat niet zegen als je leen kent van Studii Sport. Cristiano Ronaldo Chester United) in pions: „Ik houd er niet var gg mensen mijn trucjei doen Ik beschoult voetbal als kunst, aln Iers zijn kunstenaar topkunstenaar zal ti nooit een schilderij dat een ander al hei schilderd?" Zaalvoetballer en o) prof John de Bever tueel: Wat zeg ik? Als een jongere John de Bev in de spits bij Ajax l staan ten koste van risteas, dan zouden wellicht beter hebbe daan dan nu." Ondernemer/rallyi Evert Kroon - hij m tijdens de laatste I rally afhaken - in C Wie aan Dakar mt en de finish niet hat een loser. Ik ben era gekomen dat ik nog ter tegen mijn verlie dan ik altijd heb get Gianluigi Buffon, c man van Juventus, Champions: „Ik maakte veel doe ten en voor een kim het mooiste in de wereld Maar dan groei je op, doe je stomme dingen en word je kee per. Zo rond de leeftijd dat je in tiazi- Duitsland lid moest worden van de Hitlerjugend was ik het geloof in de Heer en zeker in de Paus al kwijt. Dat gold niet voor de huidige paus. Die ge loofde toen waarschijnlijk netzo hard in de toenmalige kerkelijke Führer als in die andere Führer. In mijn jeugd waren goden voetbalgo den zoals Coen Moulijn, Pietje Keizer, George Best en Amancio. Meerdere go den aanbad ik in die dagen en dat mocht niet van de Paus. Tenminste, als ik mijn meneer pastoor moest gelo ven, die mij in die tijd godsdienstles probeerde te geven. En die geloofde ik ook al niet. Dat ging dus helemaal mis met mij. Gelukkig bad mijn tivee jaar oudere zus toen extra voor haar recal citrante broertje en dat vond ik toch wel zo veilig. Je wist het nooit zeker al lemaal en ik al helemaal niet in die periode, toen ik nog volgestopt werd met al die bijbelse vertellingen. Nog steeds als ik een geestelijke leider hoor verkondigen: „Ja, dat mag dus niet", word ik opstandig. „Waar bemoei jij je eigenlijk mee", denk ik dan. „Ik zeur toch ook niet aan jouw hoofd dat je op jouw leeftijd beter wat anders kan gaan doen, dan de halve wereld van alles te willen verbieden. Nu komt alles weer terug. Veel herden kingen aan de oorlog, nu zestig jaar geleden, veel documentaires over de net nieuw gekozen paus en - ook actu eel - het uitsterven van linkerspitsen in het huidige voetbal. Weet u nog wel, vleugelspitsen, aan het lijntje geplakt, die na een weergaloze solo een schitte rende voorzet afleverden. Hieraan terugdenkend word ik weer netzo dwars als toen. Wat nu?Mijn lieve zusje bellen of ze er zondag nog een extra serietje "Wees Gegroetjes' te genaan wil gooien voor mij? Moet ik gaan geloven in het condoombeleid van de paus? Welke cabaretier zei ook al weer, na de pauselijke uitspraak, dat de seksuele daad altijd gericht moet zijn op het maken van leven: „Nou dan schreeuw je er toch wat bij"? Maar ja, of dat helpt tegen aids? Of moet ik, hoogstpersoonlijk, een apart linksbuitenschooltje oprichten met als gastdocenten Pietje, Coentje, Robbie 2x (Rensenbrink én De Wit) en dominees zoon Jan Willem, die als oud-theoloog nog wat extra's kan toevoegen? Raar eigenlijk, ben je een dikke vijfti ger en zijn zelfs mijn zekerheden onze kerheden geworden. Mijn vader om advies vragen kan helaas ook niet meer. Dan maar weer geloven in een andere, vroegere, god van mij: Cees Verkerk. Die een verrassend antwoord gaf, toen de pers hem in de zeventiger jaren vroeg: „Wie wordt er wereld kampioen schaatsen?" „Dat wordt ie mand wiens naam begint met een M", zei Ceessie, heel zelfverzekerd. „Wie dan? Fred Anton Maier? Per Ivan Moe? Matusevitch?" „Nee, mijne heren, ik geloof in Mijzelf en inderdaad, met een hoofdletter. Dan dat maar! Ruud Bröring LINKS BUITEN Wangedrag van PKC-speler AN DRE SIMONS heeft ervoor ge zorgd dat het korfbalduel in de hoofdklasse A tussen FORTUNA en PKC zaterdag werd gestaakt. Elf minuten voor het einde, bij een 15-14 stand, liet arbiter PE TER VAN DER TERP beide ploe gen inrukken. „Bij een doorbraak van André Si mons werd hij in de rug gelopen door tegenstander Barry Schep", vertelde PKC-trainer STEVEN MIJNSBERGEN. „Simons dacht een strafworp te krijgen, maar werd afgefloten voor een loop- fout. Uit boosheid schopte hij de bal keihard weg. Daarvoor kreeg hij terecht geel. Toen probeerde Simons de rode kaart te pakken uit de borstzak van de scheids rechter. Die kon dat niet waarde ren, vluchtte naar de kleedkamer en liet de twee ploegen achter op het veld." De scheidsrechter heeft een an dere lezing van het gebeurde. „De gehele tweede helft toonde PKC respectloos gedrag tegen over mij", verklaarde Van der Terp. „Er was al zoveel gebeurd. Ik had geen zin om me nog ver der voor alles wat mooi en lelijk was uitte laten maken. En door de actie van Simons voelde ik me op dat moment echt be dreigd. Als spelers aan mij gaan zitten, weiger ik om nog verder te gaan." De Chinese basketballer YAO MING is in zijn geboorteland China voorgedragen voor de titel van 'MODELARBEIDER'. De 2.29 metende speler van de Houston Rockets staat op de lijst van kanshebbers voor die ereti tel, die in het verleden altijd was voorbehouden aan buschauf feurs, mijnwerkers, loodgieters en andere arbeiders uit de com munistische staatssectoren. Sinds februari kunnen ook ande re dan 'klassieke arbeiders', zo als zakenmensen, voor de ereti tel in aanmerking komen. Op die manier wordt in China duidelijk gemaakt dat de tijden zijn veran derd, aldus Yin Weimin, de on derdirecteur van het panel dat de jaarlijkse verkiezing organi seert. Volleyballer Bas van de Goor treurt. Dynamo verloor de finale om het landskampioenschap van Nesselande. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Het is de laagst spelende burgervereni- handen is. Vandaag hoeft het niet mooi. Het maakt me niet uit hoe we straks win nen of gelijkspelen. En als we verliezen - wat ik niet verwacht - staan we nog steeds een punt voor. De druk ligt bij hun." Anderhalf uur later, als de bus met spelers en supporters in Delft is ge arriveerd, denkt Lamers weer aan de kracht van Delft en is hij minder optimistisch. „Ik sta er niet van te kijken als we vandaag de bieten- brug op gaan." Onder de aanhang ook Jacob Gort zak, met 84 jaar het oudste lid. Hij gaat bijna nooit meer mee naar uitwedstrijden. „Vroeger waren we met z'n drieën", zegt de oud-voor zitter en erelid. „Stonden we altijd te roken langs de lijn. Eentje stop te ermee en een paar maanden la- fer stonden we aan zijn graf. Even later stopte die andere vriend. Niet gek veel later is hij ook overleden. Sindsdien ga ik niet meer als SVOW uit speelt. Het zal er wel niets mee te maken hebben, maar ik stop er niet mee. Ik rook vanaf mijn twaalfde. Ik was klaar met de lagere school en ging wer ken. Ik verdiende een knaak in de week, een pakje shag kostte een dubbeltje en vloei een cent." SVOW is verbannen naar het derde veld, omdat de zaterdagtak bij Delft geen priori teit geniet. Het is de tragiek van de vijfde klasse en ook daarom moet SVOW om hoog. Deze zaterdag zal dat nog niet ge beuren. Het angstige voorgevoel van Lame rs blijkt uit te komen, maar niet omdat Delft zo veel beter is. Het enige doelpunt valt binnen drie minuten en lijkt het gevolg van nervositeit in de SVOW-defensie. Laat ste man Ed van Klink laat een lange bal stuiteren en is te laat als Delftenaar Rob bert Dogger ermee vandoor gaat en zie dend hard uithaalt. In het vervolg is SVOW gelijkwaardig, maar het laat zich de kaas van het brood eten. De thuisploeg is scher per in de duels, pakt vrijwel iedere afvallen de bal en SVOW vindt geen gaatjes. Ook de steun van de met fakkels aanwezige SVOW- jeugd brengt geen aanvalsgolven op gang. De verslagenheid is daarom groot als de warrig leidende scheidsrechter voor de laatste keer fluit. SVOW is nog koploper, dat wel. Maar Delft en Haagse Hout volgen op slechts een punt. Een dompertje dus, maar de sfeer blijft goed. Lamers: „We hoe ven elkaar niet kwaad aan te kijken. Dat doen we dus ook niet." Gertjan van Geen De eerste aflevering van deze serie werd geplaatst op 18 april en ls terug te lezen op www.leldschdagblad.nl ging in de Leidse regio, maar SVOW leeft. Sportvereni ging Oude Wetering, zetelend in Wetering- brug, gaat fier aan kop in de vijfde klasse zaterdag. Het Leidsch Dag blad volgt SVOW op weg naar de titel. Vandaag aflevering 2: dompertje. De stemming is goed tijdens en na de dins dagavondtraining. De overwinning op Na tionale Nederlanden heeft het optimisme over het naderende kampioenschap aange wakkerd. De partijvorm verloopt scherp. Trainer Joop Lamers laat louter positieve opmerkingen uit zijn mond rollen. Het mag ook wel, want voor het komende, mis schien wel cruciale duel met nummer twee Delft, lijkt iedereen fit te zijn en zijn boven dien de geschorste keeper Richard Lamers en voorstopper Joost van den Boom weer speelgerechtigd. De enkelblessure van de veelscorende spits Frank van der Meer is genezen en ook de mannetjesputtende rechtsback Dennis Schilders is fit. Toch heerst er angst voor Delft. Al meerde re keren is vastgesteld dat het de best voet ballende ploeg in de vijfde klasse is, maar het team heeft steken laten vallen en volgt koploper SVOW op vier punten, net als Haagse Hout. Als SVOW wint van de Delf tenaren is in ieder geval de promotie veilig gesteld. Verliest in hetzelfde scenario Haag- Ook de supporters van SVOW konden het verschil niet maken. Foto: Christian Wesselius se Hout ook nog eens van GWS, dan is de geit gemolken in Weteringbrug en is SVOW twee wedstrijden voor het einde al kampioen. Reden genoeg voor Lamers om de donderdagtraining iets anders in te delen. Het tweede mag zonder Harco Pennings vijf tegen vijf spelen op het belendende trainingsveld. De assistent-trainer is hard nodig bij de voorbereidingen op za terdag. Lamers stelt zich in op de tegen stander. Zoon Michael heeft een week eer der gescout, toen Delft gelijkspeelde tegen Foreholte en met zijn rapport als handlei ding wordt vooral de verdedigende tactiek geoefend. Dennis van Tol wordt fictief ge koppeld aan de gevaarlijke speler/trainer Ronald Kasius, Delftse vrije trappen en cor ners worden uitentreuren besproken. Er kan van alles misgaan zaterdag, maar dat niet. Lachende gezichten op de ochtend van - mogelijk - D-day, ook al gaat het tweede elftal onderuit tegen Zevenhoven 4 (1-2). De lucht betrekt als Dennis van Tol niet op tijd voor de wedstrijdbespreking is. De oer- Weteringbrugger was voor negenen al aan wezig om de BI bij te staan en dacht tus sendoor genoeg tijd te hebben om bood schappen te doen. Mis. Lamers is onverbiddelijk en laat Van Tol buiten de basis. „Vorig jaar nog kost te te laat komen een kratje bier, maar dat heb ik direct afgeschaft. Dat kratje komt er toch wel. Te laat is wis sel staan", zegt Lamers met pijn in zijn hart over het gedwongen wegvallen van zijn belangrijke scha kel. Het spijt de trainer evenzeer dat de gekwetste Joost van den Boom niet kan buffelen als voorstop per. Niettemin pept hij zijn mannen op. „Ik zeg het niet graag, maar desnoods gaat die bal naar Schiplui den als er in de verdedi ging geen oplossing voor-

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20