Ajax doet weer een stapje terug tZ gokt alleen nog op de UEFA Cup SPORT 3 Feyenoord kwakkelt in Groningen naar overwinning Seedorf: 'Motivatie haal je niet uit tegenstander' kaarten al warte markt Dvatie bij erugkeer en Robben Ploeg ontsnapt aan blamage iurt - Het duurde precies nadat de eerste waren ikt: zwarte kaartjes voor „J reldkampioenschap 1 werden te koop aange- Ondanks alle pogingen organisatie de toegangs- en aan correcte afnemers open, kon iedereen za- op internet, op de vei- ebay, bieden op kaar- :t organisatiecomité is f1 ld. „We zullen wettelijke gelen nemen om dit te len", zei vice-president ichmidt van het comité. maandag 25 april 2005 iaag/londen/gpd - Het in Stamford Bridge be- hem met een ovatie, stisch vond ik dat", zegt lobben. Chelsea-Fulham halverwege als de Ne- ler zijn rentree maakt bij es. Het was de bedoeling ,e bben pas in de slotfase gtB stads-derby zijn op- j ng zou maken, maar Joe n, lakt geblesseerd. Boven ga aait Chelsea voor de rust iben opdraaft is de score balans (1-1), maar met !™>mt er direct meer drei- het spel van Chelsea, gj, lan ook niet toevallig dat iti een prachtige passeer- erng, gevolgd door een op maat aan de basis ran de 2-1 van Frank d. Vlak voor tijd zorgt lïudjohnsen voor de 3-1 and. "zs aterdag precies vier we- eden dat Robben in een id van het Nederlands !gen Roemenië een en sure oploopt. Daarvoor *^ij door een voetblessure geruime tijd aan de kant ,,Ik heb er weer zin aJgt hij. „Ik heb er ook sJior gewerkt om weer zo jogeüjk terug te kunnen np wedstrijden waarin de I j zijn te verdienen komen jjal honderd procent is wjniet, laat Robben weten. raet het weer gaan opbou wer minuten gaan ma- ei^dan zal het met de dag, i week beter gaan. Of ik jjgBd in de duels..? Angst is ^t goede woord, maar ik iisschien nog wel wat htiger dan normaal." hJJoop van vandaag trekt zich terug in het Chel- jejel in Chelsea Village in j, waar het zich gaat teiden op de eerste halve dstrijd van de Cham- :ague tegen Liverpool. ,Ik weet niet of ik dan iJbasis sta." iel' door André Hoogeboom Amsterdam - Het ging over trap jes en treden. En over de reling, die volgens Danny Blind nog ontbrak. „Ik werk hier pas een maand. Dan kun je geen wonde ren verwachten." Feit was dat Ajax, na de bekernederlaag te gen Willem II, gisteren tegen De Graafschap (i-o) bijna weer te gen een zeperd aanliep. Tegen tien Doetinchemmers trok de Amsterdamse ploeg de zege maar net over de streep en kreeg de tweede plaats, recht gevend op de voorronde van de Champions League, vast in handen. Dank zij de Griekse uitzendkracht Yannis Anasta- siou, die in de 87ste minuut scoorde en prompt tot man van de wedstrijd werd verkozen. Wat moest het Arena-publiek ook anders. Ajax speelde tenen krommend slecht, niet één ba sisspeler haalde een voldoende. Vandaar dat een reserve de bes te speler werd, een invaller die twee keer scoorde, waarvan er één werd afgekeurd. Dat was in ieder geval veel beter dan zijn landgenoot, de nog altijd om streden Angelos Charisteas. De aankoop van Koeman kwam eerder in het veld, maar bakte er weer helemaal niets van. In plaats van te scoren, stond hij zelfs een openingsgoal in de weg door de bal in buitenspel positie een laatste tikje te ge ven. De wijze waarop hij zich vervolgens manifesteerde was onthutsend. Al had hij bij één poging de pech dat de paal in de weg stond. Danny Blind was niet echt ge schrokken van zijn ploeg. Dóér- om sprak hij van de trap, waar van de reling nog ontbreekt. Een ploeg in wording, die stap je voor stapje beter moet wor den, maar nog te weinig hou vast heeft. „Dan val je wel eens een treetje terug. Als je er daar na maar weer twee vooruit doet." Het stapje terug leek gis teren op een ineenstorting, maar dat kwam, volgens Blind, vooral door de omstandighe den. „Er staat nu weer wat druk op, omdat nu de tweede plaats het doel is. Ploegen als De Graafschap graven zich in en dan moet je in de kleine ruimte scherp zijn. Dat is anders voet ballen dan tegen PSV, Feyen- oord en AZ." Progressie en resultaat moeten de rest van het seizoen hand in hand gaan, maar de terugval te gen De Graafschap gaf toch te denken. Geen tempo, geen EREDIVISIE Ajax-invaller Yannis Anastasiou (midden) scoort drie minuten voor tijd de enige treffer van de wedstrijd. Doelman Jimmy van Fessem van De Graafschap is kansloos. Foto: Hans van Weel vorm, geen scherpte, geen crea tiviteit. En De Graafschap vond het best. De Doetinchemmers waren, zo erkende coach Gert Kruys, niet naar de Arena geko men om als 'kanonnenvlees' te dienen en hadden zich volledig ingegraven rond de eigen zes tien meter. De loopgravenoor log die zich vervolgens ontspon leek heel lang geen winnaar op te gaan leveren. De impasse had doorbroken kunnen wor den door Ryan Babel, het nieu we groeibriljante uit Amster dam, maar de spits speelde net als tegen Willem II vooral zijn eigen wedstrijd. En verloor. Net als Heitinga en Mitea. Als excuus mocht wel licht gelden dat Maxwell en Trabelsi ontbraken, waardoor de opbouwende druk van de beide vleugelverdedigers was weggevallen. Nu pompte Ajax de bal prompt in de overvolle trechter voor het doel van De Graafschap. En daar was geen doorkomen aan. Zelfs niet na dat Kalezic met rood na een overtreding op Sneijder was vertrokken en de bezoekers nog maar tien man overhielden. Nog meer drukte voor het doel, ook al probeerde Blind het speelveld te verbreden door Daniël de Ridder als een pure rechteraanvaller er bij te zetten en Pienaar op 'tien' achter de spits te posteren. De Ridder viel weliswaar goed in, maar haalde zelden de achterlijn. Ajax scoorde wel. In totaal vier keer, maar drie van die vier tref fers werden afgekeurd. Twee voor buitenspel (Charisteas en Anastasiou) en een wegens du wen (De Jong). Pas in de 87ste minuut was het wel raak. Dat was maar goed ook. Want al die tijd stond teammanager David Endt achter het doel met een shirtje van Maxwell. Klaar om als eerbetoon aan de ernstig ge blesseerde Braziliaan te voor schijn te toveren bij een Ajax- doelpunt. Bijna kwam dat er niet eens meer van. AJAX: Vonk; Heitinga, Grygera, Escudé en Emanuelson (46. De Ridder); De Jong, Maduro en Sneijder; Pienaar, Babel (76. Anastasiou) en Mitea (57. Charisteas). DE GRAAFSCHAP: Van Fessem; Bot, Kalezic, Bus en Berck Beelenkamp; Valeev (68. Ten Brinke), Van Leerdam, Vandenbroeck en De Graef; Zongo (50. Roelofsen) en Van Beukering (74. Magno). ADO Den Haag - Roda JC 1-4 (0-3). 23. Koné 0-1, 36 Bodnar 0-2, 44. Koné 0- 3, 81. Koné 0-4, 84. Verhoek 1-4. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toe schouwers-. 6612. Gele kaart: Bodde (ADO Den Haag), Vicelich (Roda JC). RKC - AZ 2-1 (1-1). 25. Opdam 0-1, 32. Vermaelen 1-1, 88. Fuchs 2-1 Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers: 6500. Gele kaart: Molhoek (RKC), Sektioui. Jaliens, Opdam (AZ). PSV - Vitesse 3-0 (2-0). 24 Park 1-0. 44. Van Bommel 2-0, 88. Sibon 3-0. Scheidsrechter; Luinge. Toeschouwers: 33.600. Ajax - De Graafschap 1-0 (0-0). 87. Anastasiou 1-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 48.707. Rode kaart: 34. Kalezic (De Graafschap). Gele kaart: Sneijder (Ajax), Bot (De Graafschap). NAC Breda - Willem II 1-2 (1-1). 2. Caluwé 0-1, 42. Lurling 1-1, 57. Redan 1-2. Scheidsrechter: Haverkort. Toe- schouwers: 12.833. Gele kaart: Colin, Petö (NAC Breda), Caluwé, Lepoint, Wau (Willem II). FC Utrecht - FC Twente 2-2 (1-0). 27. Tanghe 1-0, 60. Schuurman 1-1, 73. Van de Haar 2-1, 89. N'Kufo 2-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 20.160. Gele kaart: Doug las, Kruys (FC Utrecht). El Ahmadi, Nie- meyer, Sibum (FC Twente). FC Groningen - Feyenoord 0-2 (0-1). 36. Bahia 0-1, 89. Hofs 0-2. Scheids rechter: Jol. Toeschouwers: 12.500. Gele kaart: Drent (FC Groningen), Hofs (Feyenoord). NEC - FC Den Bosch 2-2 (0-0). 48. Po- wel 0-1, 57. Tininho 1-1, 80. Van den Eede 2-1, 90. Van den Ouweland 2-2. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toe schouwers: 11.650. Gele kaart: nied- zielan (NEC), Haemhouts (FC Den Bosch). Topscorers: 1. Kuijt (Feyenoord) 23, 2. Kalou (Feyenoord) 19, 3. Vennegoor of Hesselink (PSV), Huntelaar (Heeren veen) 15, 5. N'Kufo (FC Twente) 14, 6. Van Bommel (PSV) 13, 7. Perez (AZ), Koné (Roda JC) 12, 9. Hoogendorp (RKC Waalwijk). Boussaboun (NAC Bre da), Amoah (Vitesse), Nevland (FC Gro ningen), Hofs (Feyenoord). Samaras (Heerenveen) 11. Nederlanderschap Kalou lijkt ver weg Chelsea-hotel viert de navond wellicht al het nschap van Engeland, ienal namelijk niet van |oot Tottenham Hot- is de eerste landstitel ^"jijftig jaar voor Chelsea door Hans Leber Groningen - Ziek, zwak en nog misselijk van de uitschakeling in de strijd om de tweede plaats en de Amstel Cup won Feyen oord gisteren met 0-2 van FC Groningen. De ploeg speelde ongeïnspireerd, maar heeft dit seizoen dan ook niets meer te winnen. Eigenlijk kan alleen nog gezichtsverlies worden voorkomen, wat in Groningen ternauwernood lukte. Feyenoord verspeelde in een week tijd met nederlagen tegen FC Den Bosch, Ajax en PSV (pe nalty's) alle kansen op een po sitief seizoen en kwam geha vend uit die strijd. Volgens trai ner Ruud Gullit waren het voor al de kwakkelgevallen die er voor zorgden dat het tegen Gro ningen ondermaats bleef. Doel man Patrick Lodewijks verving de licht geblesseerde Gabor Ba- bos maar liet de doeltrappen door zijn verdedigers nemen. Ook Romeo Castelen, Shinji Ono, Salomon Kalou en Alexander östlund waren niet fit, maar speelden wel. „We hebben deze wedstrijd op ka rakter gewonnen, daar geef ik de spelers een compliment voor", zei Gullit. De doelpunten van André Ba hia in de eerste helft en Nicky Hofs in de tweede helft vielen in fases dat Groningen beter was. Maar ook de Groningers zorgden niet voor een span nend middagje Oosterparksta- dion, het oude complex dat nog een halve competitie als thuis basis dient. Direct na de win terstop in het seizoen 2005/2006 wordt aan de rand van de stad een nieuw stadion voor 18.000 tot 20.000 toe schouwers betrokken. Vaste krachten als aanvoerder Sander van Gessel, Kurt Elshot, Mile Krstev, Hugo Alves Velame en ook stadsheid Martin Drent zullen de verhuizing niet mee maken. Bij Feyenoord bleek weer eens de onschatbare waarde van mannetjusputter Dirk Kuijt die met een voorzet op Bahia en een pass op Hofs aan de basis van beide doelpunten stond. Van Feyenoords tweede top- aanvaller, Kalou, werd gisteren op het veld weinig vernomen. Daarbuiten lijkt het er steeds meer op dat zijn aanvraag voor het Nederlanderschap een langdurige aangelegenheid wordt. Gisteren liet bondscoach Marco van Basten in een lande lijk ochtendblad weten geen begrip te hebben voor een eventuele beslissing van minis ter Rita Verdonk (Vreemdelin genzaken en Integratie) om geen uitzondering voor Kalou te maken. Van Bastens pleidooi, gedaan in een strategische mediastilte rond de zaak, wijst erop dat de KNVB er rekening mee houdt dat Kalou niet vóór het jeugd- WK in juni Nederlander is, maar gewoon tot 2008 moet wachten tot de procedure is af gerond. Van Basten roemde de voetbalkwaliteiten van Kalou die Nederland volgens hem ook voor het WK in 2006 goed kan gebruiken. Als het bij Maxima wél kan, zo'n versnelde proce dure, waarom dan niet bij een jonge voetballer die de samen leving geen cent kost, vond Van Basten. Kalou's trainer deed gisteren ook een duit in het zakje: „Salomon komt niet uit voor zijn eigen land waar zijn ouders nog wonen en waarvoor zijn broer Bonaventure wel speelt. Iedereen geeft een posi tief advies, dan zou het én jam mer voor hem én voor het Ne derlands elftal zijn als het niet lukt." Gullit zei verder opnieuw dat hij seizoen met Feyenoord waardig wil afsluiten en liet doorschemeren stiekem de der de plaats nog te ambiëren nu AZ nog maar twee punten ver wijderd is. Op de tribune zon gen tijdens de wedstrijd teleur gestelde Feyenoord-fans 'Wer ken voor je geld' en "We willen bloed, zweet en tranen'. FC GRONINGEN: Roorda; Elshot. Matthijs, Van der Linden en Floren, Krstev (68. Bechan), Buijs (86. Pinas), Seedorf (77. Hugo) en Van Gessel; Drent en Nevland. FEYENOORD: Lodewijks; östlund, Ba hia, Gibbs (46. Zuiverloon) en Bos- schaart; Hofs, Ono (71. De Graaf) en Goor; Castelen, Kuijt en Kalou. PSV 30 25 4 1 79 79-13 Ajax 30 20 5 5 65 62-31 AZ 30 18 7 5 61 67-32 Feyenoord 30 18 5 7 59 81-39 Heerenveen 30 15 5 10 50 55-47 FC Twente 30 14 7 9 49 42-34 Vitesse 30 13 6 11 45 46-44 RKC 30 12 8 10 44 41-41 Roda JC 30 12 6 12 42 54-48 FC Utrecht 30 11 7 12 40 36-38 Groningen 30 11 6 13 39 43-48 Willem II 30 10 5 15 35 35-54 NEC 30 7 10 13 31 35-44 NAC 30 8 7 15 31 37-58 AD0 30 8 6 16 30 33-49 RBC 30 7 2 21 23 29-70 Graafschap 30 4 6 20 18 30-69 Den Bosch 30 4 4 22 16 22-68 Programma: 29 apr.:Roda JC-NEC, FC Twente-PSV, 30 apr.: RBC-Ajax. 1 mei: Vitesse-RKC, AZ-Groningen, Willem II- ADODenhaag, Feyenoord-Heerenveen, Den Bosch-NAC, Graafschap-FC Utrecht. EERSTE DIVISIE Topscorers: 1, Koevermans (Sparta) 23, 2. Van den Bergh (Sparta) 22, 3. Musta- pha (Sparta) 21,4. Derksen Fortuna Sit- tard) 18, 5. Cvetkov (Helmond Sport) 17, 6. Hofstede (VW-Venlo) 15, 7. Ham ming (BV Veendam), Lopes Monteiro (AGOW), Berger (FC Zwolle), Kantelberg (Stormvogels/Telstar) 11. Muhamadu (MW) 13. Programma: 29 apr.: Emmen-Dordrecht, Cambuur L.-GA Eagles, Eindhoven-AGO- W, Haarlem-Excelsior, Sparta-Veendam, TOP Oss-Helmond Sp, VW-Stormv., MW-Heracles A, FC Zwolle-Fortuna S. lud Ramler Uk - Voor AZ is het voet een casino geworden. Istrijden voor het einde Adriaanse officieel af- ;enomen van de com- la de 2-1 nederlaag te- de vierde op rij in een lej zet de trainer met een alles op de UEFA lijidag is de eerste halve fi- ';en Sporting Lissabon, tiéoorbereiding op die las- in Lissabon begon za- 'ond al in Waalwijk. Op 'lometers van het 'Land leek Co Adriaanse met .formatie te willen ver gil naar dat gelijknamige Drie jeugdintematio- dioesten de uitgebluste n een fris elan voor- ;gp voor spelers die een a lang het bepalende ge- clren was de bank nu een ilijlgen rusthuis, t Mer sprak van een strate- g Keuze. „Omdat op twee wl blijven strijden onder idige omstandigheden he- biniiets oplevert. Daarvoor rel we te veel personele arèen en een te zwaar k ima." ikWy van Galen, Denny out, Olaf Lindenbergh, n p Perez en Robin Nelisse erliet onverdeeld gelukkig selèt dienstbevel nieuwe te tanken. Alleen Henk ;r, I mocht zelf kiezen. De iain die niet van stilzitten trkoos ook nu te spelen. :er dan met zijn opstel- Adriaanse niet accen- it het seizoen wat hem •orbij is. En dat alle helop een volgende verras- airopa zijn gezet. „We te veel punten ver- Sjom nog aanspraak te t vi maken op de tweede oi|gaf hij aan. Om vervol- ti vrees voor het vervolg AZ heeft weer verloren. Ali Elkhattabi verlaat het veld. Foto: ANP/Pies United uit te spreken. „Ik maak me al weken grote zorgen. In de na tionale competitie kun je spre ken van een ineenstorting. Eu ropees hebben we misschien nog een kansje. Al is de moge lijkheid dat we de finale halen niet groot. Want als je minder gereedschap tot je beschikking hebt, kun je een klus niet zo goed klaren als je zou willen." Hij doelde op het definitief wegvallen van Jan Kromkamp voor de rest van het seizoen. De back moet zo snel mogelijk aan zijn enkel worden geopereerd. En is na Joris Mathijsen en Martijn Meerdink al de derde uitvaller bij AZ. Dat donderdag in Portugal bovendien de ge schorste Barry Opdam mist. De kans dat de bewandelde weg in Waalwijk ook deels de list voor Lissabon wordt lijkt aanwezig. Als de verdediging zonder drie basiskrachten wéér aangetast zal zijn. En Ron Vlaar dus mogelijk ook Europees zijn vuurdoop zal krijgen. Als man- dekker naast Opdam debuteer de de talentvolle centrumver dediger naar tevredenheid te gen RKC. Zoals ook Tom Zoon tjes het op links voor de ge schorste Tim de Cler verdien stelijk deed. De jeugdspelers viel niets te verwijten. Net zo min als Haris Medunjanin, die na eerdere in valbeurten nu vanaf het begin het shirt met nummer tien mocht dragen. Maar de gekoes terde parel kon dit keer niet glanzen. Opmerkelijk genoeg had AZ zelfs met een aangepaste for matie nog zicht op de zege. Vooral toen Perez en Nelisse toch nog werden ingebracht. Het evenwicht dat Opdam en Thomas Vermaelen, via het li- chaan van Kew Jaliens, voor rust op het scorebord hadden gebracht kwam onder druk te staan. Het toen betere AZ kreeg in de tweede helft de beste kan sen. Maar met name Ali Elkhat tabi kon niet profiteren van de capriolen van doelman Khalid Sinouh. Vlak voor tijd viel de beslissing aan de andere kant. De uithaal van Robert Fuchs werd een genadestoot omdat Perez de bal onderweg nog be roerde (2-1). „Het geluk van voor de winter stop is omgeslagen in tegen slag", zei keeper Timmer. Met als gevolg dat zelfs de deelname aan een nieuwe cyclus Euro pees voetbal nog niet officieel is Seizoen voorbij voor Kromkamp Joris Mathijsen en Martijn Meerdink waren al aan een knie geopereerd. Binnenkort moet Jan Kromkamp een in greep aan zijn enkel onder gaan. Ook voor de back van AZ is het voetbalseizoen voorbij. Kromkamp zal niet zo lang uitgeschakeld zijn als zijn ploeggenoten die minimaal een half jaar moeten revali deren. Maar de acceptatie van de gedwongen aftocht valt hem net zo zwaar. De beslissing om voorlopig niet meer in actie te komen is door anderen voor hem genomen. Vrijdag hoorde Kromkamp dat het seizoen voor hem voorbij is. Omdat trainer Co Adriaanse het ad vies van de medische staf overnam.De aard van de blessure blijkt ernstiger te zijn dan Kromkamp veron derstelde. Er zit een scheur tje in het botje tussen enkel en scheenbeen. En omdat ie dere trap tegen de tere ver binding ernstige gevolgen kan hebben moet Krom kamp zo snel mogelijk wor den geopereerd. veilig gesteld. AZ mist nog één punt. „We hadden de cham pagne klaar staan", zei Adriaan se. „Maar opnieuw vergeefs." RKC: Sinouh; Greene, Vermaelen, Schreuder en Van Hintum, Takak (82. Elmas), Fuchs en Molhoek; Oost, Hoo gendorp (68. Vasconcelos) eri Krohn- Dehli. AZ: Timmer; Jaliens. Vlaar, Opdam en Zoontjes; Ramzi, Medunjanin (71. Perez) en Buskermolen; Elkhattabi, Huijsegems (71. Nelisse) en Sektioui. door Frank van den Heuvel Milaan - Het is David tegen Go liath, morgenavond in het San Siro in Milaan. Maar van onder schatting van PSV zal bij de Rossoneri geen sprake zijn, ver zekerde Clarence Seedorf giste ren tijdens een uitgebreid ge sprek op het imposante trai ningscomplex Milanello. „PSV weet heel goed wat het kan en wil." Onderschatting? Clarence See dorf (29) haalt de schouders op en zegt: „Wanneer je eenmaal in de halve finale zit, is de te genstander eigenlijk niet meer belangrijk. Als je in de slotfase van de nationale competitie nog kansrijk bent, geldt hetzelf de. We hebben nog vijf wed strijden te gaan in de Serie A, de Scudetto ligt te wachten. We zijn nog drie wedstrijden ver wijderd van het winnen van de Champions League. Die prij zen, daar haal je je stimulans uit, niet langer uit de tegenstan der." In het eigen stadion won AC Milan zaterdagavond voor ruim 60.000 mensen overtuigend met 3-0 van Parma door treffers van Kakè, Tomasson en Cafu. Parma groef zich in op eigen helft, probeerde de ruimtes zo klein mogelijk te houden, maar zwichtte uiteindelijk voor het surplus aan kwaliteit bij de Mi- lanezen. AC Milan slechtte de muur met geduld. De ploeg is gewend aan ultradefensieve op ponenten. „Vaak is het nog er ger dan gisteravond", vertelt Seedorf. „Tegen Chievo stond er gewoon een muur van tien man en daar moet je dan maar doorheen zien te komen. Het zegt iets over de kracht van het huidige Milan, dat samen met Juventus de lakens uitdeelt in de Serie A. Tegen Parma was Gattuso geschorst, Pirlo gebles seerd en kregen Crespo en Cafu rust, maar met zijn brede selec tie vangt coach Carlo Ancelotti dat probleemloos op. De Ros soneri wonnen de Champions League in 2003, werden in 2004 landskampioen, maar mis schien is het huidige Milan wel het beste team waarin Clarence Seedorf ooit speelde, al wil hij dat zelf niet beamen. „Ik verge lijk niet graag, omdat ik dan an dere clubs waarvoor ik heb ge speeld misschien te kort doe. Maar deze groep is in zijn kem al drie jaar bijeen en heeft de kans gekregen om vanuit een al sterke basis verder te groeien. Je krijgt steeds meer automatis men, steeds meer vertrouwen." Clarence Seedorf is de enige speler ooit die de Champions League met drie verschillende clubs won (Ajax, Real Madrid en Milan). De tweede met Mi lan, zijn vierde in totaal lonkt. Het eerste obstakel komt uit Nederland, uit Eindhoven. See dorf zag de wedstrijden tegen Olympique Lyon op tv. „PSV heeft een hele degelijke ploeg. Ze weten wat ze kunnen en wil len en vooral ook: wat ze niet kunnen en niet willen. Het zit goed in elkaar. Je merkt ook bij Milan dat er respect is voor PSV. Een ploeg die zo dominant is in de Nederlandse competitie en resultaten boekt tegen grote ploegen in Europa verdient dat ook." Seedorf ziet in het succes van PSV sterk de hand van Hiddink, met wie hij samenwerkte bij Real Madrid en het Nederlands elftal. „Los van de tactische ba sis is de grote kracht van Guus Hiddink het teammanagement, vind ik. Hij weet precies waar mee hij een groep op een posi tieve manier kan beïnvloeden, zodat er iets kan groelwi. Noem het groepsspirit. Hij weet men sen op een bepaalde manier te raken en stimuleren. Nog niet klaar met Oranje Clarence Seedorf is nog niet klaar met het Nederlands elf tal. „Ik ben 29 jaar. Ik heb nog een paar jaar te gaan." Sinds het EK in Portugal en de aan stelling van Marco van Basten als nieuwe bondscoach wordt de middenvelder van AC Mi lan niet meer opgeroepen voor Oranje. En dat begrijpt hij niet. „Van Basten moet me gewoon een keer selecteren, dan kunnen we elkaar leren kennen. Seedorf zegt het in alle rust. Hij wil niet kritisch zijn. „Want ik ken Van Basten niet goed, dus kan ik niet over hem oordelen." Eenzelfde houding zou hij ook graag zien bij de bondscoach. „Roep me op en ervaar en bekijk me van dichtbij. Heel veel men sen zeggen heel veel dingen. Maar je kunt pas echt oorde len over iemand als je hem goed kent." Een keer heeft Seedorf telefonisch contact gehad met Van Basten. „Bijna een jaar geleden, nog voor het begin van het nieuwe seizoen. Ik heb er alle vertrouwen in dat hij me snel zal oproepen."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15