>den vrouw dochters Nieuwe Vacatures zondags] Derde editie van Open Tuindag DERLAND [clU bekent Quick BoYs verliest kort geding tegen de KNVB gezin Zoetermeer gevonden commentaar Dertigste Singelloop breekt records Verslaggevers voor één dag gezocht Kabinet aarzelend over topinkomens GRATIS PARKEREN IN LEIDEN! Jubileumloterij Beatrix helemaal van de baan van OERLE DJ ARMIN VAN BUREN zaterdag 23 april 2005 OPGERICHT 1 MAART 1860 A* Het oranjljprtc-ii JanKrcmkamp MENS Voetballer Jan Kromkamp is gewoon Jan ORANJE Zondags geeft weg Kaartjes voor Oranje ORANJE Oranjebitter Comité: 'Wuiven, niet zwaaien' REIS Tasmanië: ver weg, maar de moeite waard Samen met de Hortus Botanicus geeft het Leidsch Dagblad tuineige- naren opnieuw de kans om hun tui nen open te stellen voor publiek. De derde Leidsch Dagblad Tuindag is dit jaar op zaterdag 11 juni. tussen 10.00 en 17.00 uur. Net als voor gaande jaren streeft de organisatie naar een eenvoudige opzet. Wie aan de Tuindag wil meedoen en in Lei den, Leiderdorp, Oegstgeest, War mond, Zoeterwoude of Voorschoten woont, kan zich tot zaterdag 28 mei opgeven via telefoonnummer 071- 5356362, per e-mail: r.rijpke- ma@leidschdagblad.nl of door een briefje te sturen naar Leidsch Dag blad t.a.v. Romke Rijpkema, Postbus 54,2300 AB Leiden. Alle deelnemers krijgen een speciale poster, waar mee zij op 11 juni aan belangstel lenden kenbaar kunnen maken dat zij een 'open tuin' hebben. Het Leidsch Dagblad publiceert van te voren in de UTT-bijlage de namen van de deelnemers, zodat zij gemak kelijk te vinden zijn. Strengere controle alcoholverkoop den haag - Supermarkten en slijterijen gaan jongeren die al cohol of tabak willen kopen, vanaf maandag strenger op leeftijd controleren. Beneden 16 jaar mag niemand alcohol en sigaretten kopen, voor sterke drank geldt een leeftijdsgrens van 18 jaar. Bij twijfel aan de leeftijd vraagt de winkelier voortaan altijd een legitimatie bewijs. Dat is eenvoudiger ge worden door de invoering van de identificatieplicht, vanaf 14 jaar. Tienduizend verkopers krijgen een training om achter de juiste leeftijd te komen. Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ja, ik neem een vast kwartaalabonnement en ontvang J de eerste 2 weken gratis! J Ik betaal: automatisch 56.20) per acceptgiro 56,70) I Plaats: J Ttelefoon I Geboortedatum: J e-mail: I Bank/giro* I I Handtekening I Uitsluitend by J Sluur dexe bon de envelop nan I afd Lezersservice. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800-1711 (gratis) UMVUll i In het i I vindt u nadere informatie J Mijn wereld, mijn krant. i Leidsch ODagblad 710404 600028 JJroomwens is nu jterbij dan ooit... Leidsch Dagblad Koningin Beatrix houdt van haar pukkeltjeszegel Boer Catrines was echt op Annelies uit Leiderdorp Later enige bewolking Nieuwe directeur Naturalis richt zijn oog op de toekomst i5-I6° n2-3 MHOHHi üpR/GPD - De 33-jarige uit Zoetermeer heeft tit hij zijn vrouw en zijn eren, die sinds vorige i ndag werden vermist, 11 (en heeft gebracht. De overschotten van de iajlaudia, de 5-jarige Ma- e larlotte van 3 jaar zijn a ag op aanwijzing van i0 en. Hij had ze begra- ki litie wil niet zeggen ieder geval niet in ilaats. ijn gezinsleden al op van 6 april vermoord, tegen de politie ge- et belang van het on- vordt geen medede- r in op welke manier eurd. De echtgenoot ou de stoffelijke over- jier auto hebben ver- ',»r het motief van de ïog niets worden ge- [^ïaandag 11 april aan- a e vermissing van zijn en twee dochtertjes. Ie dat hij ze 's mor- het laatst had gezien. verhoorde de man n breid, maar zag hem jk niet als verdachte, loop van het onder- duidelijk dat zijn ali- (advertentie) www.rabobankwensenfonds.nl Rabobank OOSTVLIETPOLDER den en Zoeterwoude der waar de gemeen de provincie en het 31 'en willen vestigen. Er ite gereserveerd voor gebied, maar dat kan r anders niet bekoren; 3n<de 'laatste agrarische Ier' groen houden. B ad waar wordt ge moeten mensen ook rken. Maar in de vol- Randstad is het woe de ruimte. De Oost- is een prima locatie n' ijven. Gele- 1le A4, dicht het er niet it er binnen tijd kan rel ;bouwd op (tid. Voor de tweede jaar haalde de Raad 0Ineze week een streep innen. Alle bezwaren, werden geheel ge- •r klaard. Ambtenaren *Mrders kregen nieuw lsJiee: over een half jaar iet nog een keer pro- wethouders Geertse- >e( ebrand toonden zich 1 na de uitspraak te- maar optimistisch. 1 01 de gemeente moet de de Raad van State over enkele maanden kunnen overtuigen dat de goedkeuring van het bestemmingsplan recht vaardig is. Met hun opmerkelijke optimis me bagatelliseren gemeente en provincie het vernietigende oor deel van het hoogste adviesor gaan, dat constateert dat op al lerlei punten een deugdelijke motivering ontbreekt of andere fouten zijn gemaakt. Beide over heden hebben kennelijk niets geleerd van de eerdere missers; zowel het bestemmingsplan van de gemeente als het streekplan van de pro vincie werd al eens ver nietigd. Bovendien zijn de geconstateerde pro blemen helemaal niet gemakkelijk op te los sen. Het wordt bijvoorbeeld een enorme klus om de verkeersaf wikkeling goed te regelen; de Europaweg staat nu al vol. De Leidse gemeenteraad neemt een groot risico als de twee wet houders nog een keer mogen proberen het plan erdoor te krijgen bij de Raad van State. Waarom zou het ze de volgende keer wel lukken? Hun arrogante opstelling werkt alleen maar averechts. Janet van Dijk door Willem Spierdijk utrecht/katwijk - Quick Boys heeft het kort geding tegen de KNVB verloren. Dat betekent dat de Katwijkse club nog steeds puntverlies boven het hoofd hangt en een mogelijk kampioenschap in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal vandaag niet ge vierd kan worden. De wedstrijden gaan ge woon door. De Katwijkers hadden de rechter gevraagd de voetbalbond op te dragen Quick Boys niet verder te vervolgen in het zogenaamde 'bananenincident'. Op 2 april gooiden sup porters tijdens de wedstrijd Quick Boys - Capelle enkele bananen op het veld naar de donkere scheidsrechter Doest, die daar op de wedstrijd staakte. De tuchtcommissie van de KNVB gaat daarom volgende week de bananenzaak opnieuw behandelen. De eerste keer werd de uitspraak van die commissie in beroep vernietigd wegens een ernstige procedure fout. Behandeling van de zaak (inclusief hoger beroep) neemt minimaal twee weken in beslag. De strijd om de titel in de hoofd klasse B kan zo een bizar slot krijgen. Als Quick Boys wint van kampioenskandidaat IJsselmeervogels en de derde titelkandi daat, Capelle, speelt gelijk, dan staan de Katwijkers morgen na de laatste speeldag met één punt voorsprong op kop. Indien de KNVB vervolgens besluit om Quick Boys wegens de bananenzaak met een punt af trek te straffen, zoals in eerste instantie was besloten, dan moeten de drie clubs in een nacompetitie gaan uitmaken wie kampioen wordt in de hoofdklasse B. bi niet klopte en ook zijn ver klaring vertoonde hiaten. Daarop werd besloten tot een sporenonderzoek in de woning in de Zoetermeerse wijk Segh- waert. Rechercheurs vonden donderdag in de slaapkamers bloedsporen. Ook in de koffer bak van de auto van H. en op de parkeerplaats werden spo ren van bloed aangetroffen. De man werd daarna aangehouden en donderdagavond bekende hij zijn echtgenote en twee dochtertjes te hebben ver moord. Een uur voordat de politie het drama bekendmaakte, werd voor de buurtbewoners een be sloten bijeenkomst op het hoofdbureau van de politie in Zoetermeer gehouden. Volgens burgemeester Waaijer reageer den de bewoners 'zeer emotio neel'. Op de katholieke basis school De Spelevaert zullen de kinderen en ouders maandag worden opgevangen. In Zoetermeer speelde zich in januari ook al een familiedrama af. Twee kinderen werden toen door hun moeder gedood, die vervolgetis zelfmoord pleegde door voor een trein te springen. De kinderen zaten op dezelfde basisschool als de twee meisjes uit het gezin H. leiden - De dertigste Singelloop heeft alle records gebroken. Door de komst van 3785 geregistreerde hardlopers waren er gisteravond niet alleen me dailles tekort, maar moesten er ook deelnemers zonder officiële startnummers over de Leidse sin gels draven. Wie dat het allersnelst deed, is ondui delijk: Leidenaar Edgard Creemers en Brabander Raymon van den Berg kwamen volgens ooggetui gen tegelijk over de finish. 18 Minuten en 10 secon- den haag/anp - Het kabinet heeft gisteren nog geen concre te besluiten genomen over het aanpakken van topinkomens, maar gaat daarover wel om ad vies vragen. De Stichting van de Arbeid, waarin werkgevers en werkne mers vertegenwoordigd zijn, zal adviseren over aftrekbaarheid van opties, rechten om tegen een gunstige prijs aandelen te kopen, voor de belasting. Minister-president Balkenende zei na afloop van de wekelijkse vergadering van de minister raad dat de code-Tabaksblat ook zou moeten gelden voor bedrijven waarin de overheid belangen heeft. De afgelopen tijd is er vooral ophef geweest over energiebedrijven, waarvan provincies en gemeenten de aandeelhouders zijn. Bij die bedrijven is het volgens de premier aan de aandeelhou ders om op te treden tegen ex cessieve inkomensstijgingen. Bij instellingen in de publieke en semi-publieke sector wordt het toekomstige salaris van de minister-president, het huidige van ongeveer 122.000 euro plus 30 procent, de norm. Wie daar boven uit wil gaan, moet met een goede motivatie komen, zei Balkenende. Vooral Balkenende en CDA-col- lega De Geus (Sociale Zaken) hebben de afgelopen weken scherp stelling genomen tegen extreme inkomensstijgingen van topbestuurders. Balkenen- Het Leidsch Dagblad zoekt verslag gevers (m/v) voor één dag. Tijdens de zogeheten Mediadag, op 18 mei, maakt de krant ruimte voor verha len die lezers zelf mogen aandragen en zelf mogen helpen maken. De Mediadag is een landelijk initiatief van de pers, bedoeld om lezers een kijkje in de keuken te laten nemen. Weet u een onderwerp waarvan u vindt dat de krant daar aandacht aan moet besteden, stuur of mail het naar de krant. De redactie maakt een keuze uit de origineelste inzendingen, waarna de inzender wordt uitgenodigd voor zijn of haar verhaal samen met een verslaggever van het Leidsch Dagblad op pad te gaan. De verhalen verschijnen op woensdag 18 mei in de krant. De re dactie is op zoek naar ideeën over regionale sport, regionale kunst, Leiden, dé Leidse regio, de Rijn- en Veenstreek en de Duin- en Bollen streek. Reacties voor 6 mei sturen naar Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden onder vermelding van 'Mediadag' of mailen naar re- dactie.ld@hdc.nl. den eerder schoot Dirk Kuijt, spits van Feyenoord en Oranje, de lopers vanuit een hoogwerker weg. De razend populaire voetballer zette voordat hij het startschot loste ontelbaar veel handtekenin gen. Op de foto krijgt de Katwijker het startpistool aangereikt terwijl de duizenden lopers zich opma ken voor 6,1 kilometer hollen. Pagina Ri: Record met een rouwrand Foto: Mark Lamers de weersprak gisteren kritiek als zou het kabinet nu een mager pakket aan maatregelen heb ben genomen. „Er gebeurt meer dan ooit tevoren", zei de premier. Hij voelde zich niet aangespro ken door kritiek van Essent- topman Boersma die aangaf dat hij zich onheus behandeld voelt door vooral de CDA-bewinds- lieden. Het kasteel bij de Keukenhof wordt museum lisse - Het Kasteel Keu kenhof in Lisse is met in gang van 2 mei openge steld als museum. Dit was een speciale wens van de Graaf van Lynden, die bij zijn overlijden in 2003 zijn Lissese bezit naliet aan de Stichting Kasteel Keuken hof. Die is sindsdien bezig om het kasteel en het landgoed in de oude luis ter te herstellen. Het museum is voorlopig slechts op maandagmid dag open. Dan worden er twee rondleidingen gege ven, een om 14.00 en een om 15.30 uur. De entree kost 6 euro, maar kinde ren tot 12 jaar en 65-plus- sers betalen de helft. De conservator van het kasteel, de Voorhoutse historicus Henk Rijken, is verheugd over het besluit van de Stichting Kasteel Keukenhof. „Het bezit is het bekijken meer dan waard, zeker als de speci aal hiervoor opgeleide rondleiders het een en ander in de juiste histori sche en culturele context plaatsen." Het karakteris tieke van Keukenhof is volgens Rijken de ont spannen sfeer en de vriendelijke maar tegelij kertijd voorname uitstra ling. „Het lijkt net of de graaf een weekje met va kantie is en dat we daar om even binnen mogen kijken." Reserveren voor de rond leidingen is gewenst (0252-750693). (advertenties) vandaag in deze vacaturekrant: Teekens Karstens Supersecretaresse SLS Wonen Medewerker Communicatie CampoWorld Verkoopadviseurs Zoek de advertentie over koopzondag en iaat deze zondag 24 april zien bij het parkeerterrein Croenoordhallen. U mag daar dan gratis parkeren den haag/gpd - De speciale lo terij ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van koningin Beatrix gaat niet door. De Post codeloterij, de Bankgiroloterij en de Sponsorloterij zien af van de extra trekking. De organisa toren komen daarmee tege moet aan de tienduizenden klachten over de automatische incasso voor de 'feesttrekking'. Het jubileumcadeau voor Bea trix - een schenking aan vier goede doelen (Jantje Beton, Unicef, Prinses Beatrix Fonds en het Oranje Fonds) - wordt wel uitgereikt. Volgens de drie loterijen is er genoeg geld om het cadeau te financiëren. Bij de goede-doelenloterijen heb ben zich dit jaar al 350.000 nieuwe leden gemeld. Die aan was maakt de schenking moge lijk. In maart ontstond veel commo tie onder de 4,1 miljoen deelne mers aan de loterijen, omdat de organisatie ongevraagd 5,25 eu ro per lot extra van de bankre kening zou afschrijven. Minis ter Piet Hein Donner van justi tie werd door de Tweede Kamer zelfs op het matje geroepen over de opzet van de jubileum loterij. Deelnemers aan de lote rijen moesten namelijk een duur 0900-nummer bellen om af te zien van deelname aan de extra trekking. Onder druk van de politiek en de publieke opi nie heeft de organisatie toen alsnog een gratis nummer in het leven geroepen voor spelers die niet wilden meedoen aan de jubileumloterij. Hoeveel deelnemers uiteinde lijk akkoord gingen met de ex tra toeslag is onbekend. Het schrappen van de jubileumlo terij gebeurt een week voordat het bedrag van de rekeningen zou worden afgeschreven. (advertenties) St: HO O NMAAK WEAKEN BV Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 OP DE GARENMARKT Koninginnedag 30 april van 1 5.00 uur tot 22.00 uur

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 1