'Smitsloo kan trekvaart niet kopen' ongeren worden voor het gemak vaak vergeten' Zoeterwoude: wel steun, geen geld voor tunnel Nil Rechtszaak na beroving Wassenaarder uitgesteld Serviesspaaractie nadert het einde! ampigne ltbezoek in barmond 'Tulpenfestival' mooiste corsowagen den haag/wassenaar - De rechtbank in Den Haag heeft besloten de rechtszaak tegen een 31-jarige man uit Volkel voor onbepaalde tijd uit te stel len. De man, die samenwerkte met een vrouw uit Eindhoven, wordt er van verdacht een man uit Wassenaar de partydrug GHB te hebben toegediend, om vervolgens zijn Mercedes en 9000 euro cash te stelen. De verdachte barstte voor de rechter in tranen uit, waarna hij in een emotioneel verhaal ver telde dat hij al, een jaar lang door de Eindhovense vrouw met de dood wordt bedreigd. De Wassenaarder dacht het eerst zonder advocaat af te kunnen, maar besloot op het allerlaatste moment alsnog een raadsman in de arm te nemen. ,,Ik zit al een jaar ondergedo ken", vertelde de verdachte huilend. „Via de telefoon, e- mail en post bedreigt ze me. Gisteren nog kreeg ik een e- mail van haar met de meest vreselijke verwensingen. Vanaf dat moment heb ik besloten om een advocaat te nemen." Hoewel de rechter zichtbaar ge- irriteerd was door dit verzoek, besloot hij na een kort overleg het verzoek te honoreren. „Hoewel de verdachte hier rij kelijk laat mee komt, denk ik dat een advocaat in deze zaak noodzakelijk is", stelde hij. De zaak van de medeverdachte werd daarom ook uitgesteld. De vrouw stak vervolgens een soortgelijk verhaal af en stelde daarin dat niet hij, maar juist zij degene is die wordt bedreigd. „Hij probeert al een jaar mijn leven kapot te maken", vertelde ze de rechter. „Hij kan nu een zielig verhaal ophouden, maar hij is degene die mensen be dreigt, ik niet." Na de emotionele zitting be sloot de rechter beide zittingen uit te stellen. Het is nog onbe kend wanneer de rechtszaak wel wordt gehouden. Eén ding wist de rechter wel zeker: „Het lijkt me duidelijk dat we deze rechtszaken niet tegelijkertijd houden. Ik stel voor de ene zaak in de ochtend te doen en de andere 's middags." IDE STELLING I Supporters van de uitspelende club moeten niet meer in het stadion worden toegelaten. Geefuwmening www.leidschdagblad.nl (advertentie) In de krant van 30 april verschijnt een speciale zegel! Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad HRfe Hi M k zaterdag 23 april 2005 dherstel A44 voor files Ivta/sassenheim - i jrkzaamheden aan de A44, richting Den :n bben gistermorgen tot in de Bollenstreek ïn )e werkzaamheden, die voor de ochtendspits 1 moesten zijn, liepen d acht uur 's morgens afsluiting van de A44 ic te van Sassenheim op- rtaRijkswaterstaat heeft van de A44 voor Akzo geasfalteerd. Volgende rden de gaten in het de oprit Noordwijk- ut gerepareerd. Het een tijdelijke oplossing A44 richting Den Haag juni helemaal opge- j Progressief 1 nond stopt d - Progressief War- ieft deze week tijdens lene ledenvergadering q zichzelf op termijn op De opheffing houdt met de komende fusie farmond, Sassenheim ïout. Volgens de leden lokale Warmondse par- binnen Teylingen te agkracht hebben. „Het pe eeft duidelijkheid over mst en maakt de weg d de leden om een rol te bestaande of nieuwe lej partijen", meldt Pro- ee Varmond in een ver- vi )e lokale partij hoopt ieuwe progressieve tsi gingen, v el drank op en rijbewijs 2 ïten - Bij een alcohol- let op de Voorschoterweg 3 :hoten heeft de politie agavond vier automo- r r letrapt. In twee geval- te chreden de automobi el fs de grens waarbij het iel wordt ingevorderd. Bij :n rige Leidenaar die drie m oegestane hoeveelheid pr 1 zijn bloed had, stuit en everen van het rijbe- en praktisch probleem: zit geen. zoeterwoude - De gemeente Zoeterwoude steunt het plei dooi van bierbrouwer Heineken voor een tunnel in de Burge meester Smeetsweg bij de knii- sing met het spoor en rijksweg 11. Maar de gemeente is niet van plan om zelf geld bij te pas sen voor de oplossing van het knelpunt. „Wij kunnen daar geen geld voor vrijmaken", al dus de Zoeterwoudse wethou der Van der Kooi. Heineken vreest voor enorme opstoppingen bij de aansluiting van de Burgemeester Smeets weg op rijksweg 11 wanneer over een paar jaar de Rijn Gou we Lijn gaat rijden. Vanaf dat moment passeert er overdag gemiddeld iedere vijf minuten een trein op de gelijkvloerse spoorwegovergang die direct voor de aansluiting op de Nil ligt. Volgens de bierbrouwer kan alleen een tunnel onder het spoor en een ongelijkvloerse aansluiting op de NI 1 een com plete verstopping van het ver keer voorkomen. Van der Kooi deelt de zorgen van de brouwer, zij het dat hij dat hij wat minder stellig is. „Ik kan me wel iets voorstellen bij het verhaal van Heineken", zegt hij. „We hebben het daarom ook bij het projectbureau Rijn Gouwe Lijn neergelegd. Zij zeg gen echter dat het allemaal geen problemen oplevert." Van de kant van het projectbu reau verwacht de wethouder daarom weinig. „En het pro bleem bij Rijkswaterstaat is na tuurlijk dat ze structureel geen geld hebben. Hun investerin gen zijn al tot 2012 of 2014 vast gelegd." Een bijdrage van de gemeente Zoeterwoude aan de tunnel is wat Van der Kooi be treft ook onbespreekbaar. ,Als het daarover gaat, dan zeg ik: ho. Daar kunnen wij geen fi nanciële bijdrage voor vrijma ken. We zitten in de gemeente al met een aantal grote projec ten en we moeten ook nog een bijdrage leveren aan de Rijn Gouwe Lijn. Dan denk ik: hoezo zou een kleine gemeente als Zoeterwoude ook nog een bij drage moeten leveren aan een tunnel die tientallen miljoenen gaat kosten?" Volgens de wethouder zou al leen de ontwikkeling van de Oude-Rijnzone misschien soe laas kunnen bieden. In die plannen moet er tussen Ha- zerswoude-Rijndijk en Zoeter- woude-Rijndijk een grote nieu we woonwijk verrijzen die wordt ontsloten door een nieu we weg direct ten noorden van het spoor. De aanleg van die weg zorgt voor extra verkeer en daarmee automatisch voor extra druk op rijkswaterstaat en ProRail om de spoorwegovergang aan te pakken. Van der Kooi vreest echter dat het verkeer op de Burgemeester Smeetsweg eerst goed vast moet lopen voordat er een op lossing komt. „Ja, zo gaat het in de praktijk toch altijd in Neder land? We zijn met zijn allen blijkbaar niet in staat om een probleem van tevoren goed in te schatten en daarop te antici peren." CDA'er geeft Leiden geen schijn van kans door Ruud Sep oegstgeest - De gemeente Lei den kan de Haarlemmertrek vaart niet verkopen aan project ontwikkelaar Menno Smitsloo. Wanneer Leiden de voorgeno men verkoop doorzet, kan de ge meente Oegstgeest er samen met de provincie en de minister van verkeer en waterstaat voor zorgen dat dit besluit door de rechter wordt vernietigd. Dat stelt Dick de Blaeij, het Oegst- geester raadslid en voormalig se cretaris-directeur van water schap De Oude Rijnstromen. De CDA'er baseert zich op het feit dat particulieren niet ver plicht kunnen worden tot het onderhouden van openbare wegen en dat het beleid van rijk en provincie er sinds 1992 op is gericht om eigendom en beheer van wegen in één hand te krij gen. Bij de verkoop van de Haarlemmertrekvaart zou Smitsloo ook de eigenaar wor den van stukken grond en openbare weg langs het water, en dat is volgens De Blaeij dus onmogelijk. Leiden heeft de Haarlemmer trekvaart in eerste instantie aangeboden aan Oegstgeest. De gemeente mag het water en bij behorende gronden, wegen en bruggen gratis en voor niets overnemen, met alle lusten en lasten die daarbij horen. Oegst geest heeft wel interesse, maar eist van Leiden een bedrag van 2,4 miljoen euro voor het weg werken van achterstallig onder houd. De Blaeij: „De Leidse wethou der Hillebrand dreigt al een jaar met verkoop aan Smitsloo. Ik weet niet of hij Oegstgeest nu extra onder druk wil zetten door te zeggen dat de deal met Smitsloo bijna rond is. Ik weet wel dat je als gemeenten zo niet met elkaar moet omgaan. En ik weet dat Smitsloo als oud-wet houder beter had moeten we ten. Hij had moeten weten dat je je niet aan koud water kunt branden." De Blaeij bemoeit zich nadruk kelijk met de kwestie rond de Haarlemmertrekvaart omdat hij als oud-waterschapsman veel ervaring heeft met de dit soort zaken, en omdat het gemeente bestuur van Oegstgeest op dit moment 'een slot op de mond' Twistpunt tussen Oegstgeest en Leiden: de Haarlemmertrekvaart. Foto: Hielco Kuipers heeft. Een woordvoerder van de gemeente laat weten geen com mentaar te kunnen geven om dat de zaak 'onder de rechter' is. De gemeente Leiden heeft namelijk bezwaar aangetekend tegen de eis van Oegstgeest dat Leiden bij de overdracht van de trekvaart opdraait voor het ach terstallig onderhoud. Overigens vindt De Blaeij het van het grootste belang dat Lei den en Oegstgeest op korte ter mijn om de tafel gaan zitten om de hele kwestie uit de wereld te helpen. „Als wethouders van gemeenten die naast elkaar lig gen, moet je dat gewoon oplos sen. Als de ene partij niets wil betalen en de andere partij 2,4 miljoen vraagt, dan moet je er gens daar tussenin uit kunnen komen. Ik heb echter het idee dat ze bij Leiden gewoon niks willen." )al«D - Een delegatie if1! Franse dorp Cham- lie ezoekt Warmond dit lig ide. De twee dorpen ivi )uden al vier jaar een ih chapsband. Vorig na- smlertekenden de bur- ters in Frankrijk een rerkingsover een- na Vanavond wordt het lei ;econtract op War- ke i bodem onderte- is< aarna is de relatie 0- wee dorpen echt of- ift en >ners van Champigné »ti| in dit weekeinde on- 11 ere het bloemencor- 6 en een fietstocht rd irmond en ontbijten ondvaartboot op de delegatie uit Cham- lizen ook twee leer- 1111 van de plaatselijke bnee. Samen met ïdse leerkrachten q zij dit weekeinde iek voor dat War- kinderen eind mei ;s impigné brengen. noordwijkerhout/bollenstreek - De Zilk heeft dit jaar de mooiste praalwagen van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De wagen 'Tulpenfestival', een ode aan de be kendste en populairste bolbloem, legde net voor 'Carnaval' van de KAVB afdeling Noordwijkerhout beslag op de eerste plaats. In Noordwijkerhout was gisteravond de primeur van het Verlichte Corso. Het nieuwe evenement, waarbij de praalwagens en luxe wagens verlicht door spots een rondgang door het dorp maakten, trok veel be langstelling. Vanmorgen om 9.30 gaat het 'echte' corso van start bij het Vuurtoren plein in Noordwijk. Vervolgens doet de stoet Voorhout (omstreeks 11.00 uur), Sassen heim (12.00 uur), Lisse (15.00 uur), Hillegom (16.00 uur), Bennebroek (17.15 uur) en Heemstede (19.30 uur) aan. Haarlem is traditiegetrouw de finishplaats. Daar rijden de wagens om 21.00 uur de Gedempte Oude Gracht op, waar ze morgen nog de hele dag te zien zijn. Foto: Hielco Kuipers CDA'er Marien den Boer zet in op aparte jeugdraad in Leiderdorp riel an Leefmans 0, ;rf lp - Hij geldt als het ide - - - ge CDA-talent in Lei- °P En niet alleen omdat jaar is, en 2,05 meter r"' gerraadslid Marien 0 heeft in zijn nog prille aaI carrière al naam ge- f1 or zijn pittige woor- Re Üngen met wethouder Vry die meer dan eens stel moest intrekken na de jeugdige christen- Lt. Tot officieel raads- >1 orensengemeente zal '1 het desondanks niet L Hij verhuist binnen- g Igedwongen naar n st. Voor die tijd hoopt }eI jn grootste wens te 1: de instelling van een :aad. woensdag wordt de p gezet die tot een r0 latselijke adviesorgaan ïaa uëcl moet leiden. In h ihof mogen jongeren jre( rtellen wat ze van hun •ia] Lts vinden, wat ze mis- w( it ze waar ze behoefte ieren. Doorgaans is de e bij soortgelijke sessies hellend, dit keer niet. n 21 organiseren zich nu nakkelijker. Daarom )p een groep jongeren Leyhof afgestapt. Die Degezegd om te ko men. En ik ga nog bij de Visser 't Hooft-school langs. Er is voor de zekerheid al een grotere ruimte voor woensdagavond gereserveerd." Een jong en betrokken volks vertegenwoordiger, kom daar nog maar eens om. „Mijn inte resse werd op mijn vijftiende gewekt door deelname aan het nationaal jeugddebat. Ik hielp in de jaren daarop deelnemers in de voorbereiding op dat de bat. Dat mijn keuze op het CDA viel, is voor een deel van huis uit verklaarbaar. Mijn vader is lid van de partij, ik ben christe lijk, maar ook de stimulering van de eigen verantwoordelijk heid en het sociale gezicht ma ken dat ik me bij die partij ge woon het prettigst voel. Al valt dat sociale niet altijd aan het huidige kabinetsbeleid af te zien." Den Boer studeert aan de Leid se Hogeschool de richting per soneel en arbeid. In juni van het vorig jaar trad hij namens het CDA als burgerraadslid aan. Burgerraadslieden vormen een soort reservebank voor de echte raadsleden en krijgen vooral in commissievergaderingen speel tijd. Den Boer heeft het bij zijn invalbeurten vaak aan de stok met MacGiliavry als het gaat over sociale zaken en vrijwilli gers-, jongeren- en seniorenbe- Burgerraadslid Marien den Boer: Jeugdbeleid houdt niet op bij het neerzetten van een paar jop's voor hangjongeren." Foto: Hielco Kuipers leid. Toch neemt hij het op voor de GroenLinks-wethou- der. „We kunnen wel al zijn plannen afschieten, maar de gemeenteraad schiet tekort als het gaat om het aandragen van alternatieven en eigen plannen en voorstellen." De aanstaande vergrijzing van de samenleving slaat in Leider dorp harder toe dan het lande lijk gemiddelde. Het onderwerp slokt veel aandacht op bij de plaatselijke overheid. „Maar daardoor worden jongeren voor het gemak vergeten. Er is een jeugdnota en er moest een jon- gerenraad komen, maar daar gebeurde verder weinig mee. Dat kan niet door de beugel." Van de bijeenkomst van ko mende woensdag verwacht hij veel. „Jeugdbeleid houdt niet op bij het neerzetten van een paar jop's voor hangjongeren. Een simpele regenbui en ze kunnen er al niet meer terecht. Geef ze een dak en vier muren en de overlast, toch al vaak niet meer dan een perceptie, wordt een stuk minder. Als er een nieuwe wijk op stapel staat, wordt vooral gekeken hoe het eruit ziet, niet hoe je de jeugd moet inpassen." Dat laatste is nou precies een reden waarom Marien den Boer een jongerenraad wil instellen. „Ik ken een straat waar de be woners al klagen over spelende achtjarigen. In Leiderdorp zijn sportmogelijkheden zat en het sociaal cultureel werk doet zijn best, maar voor jongeren die el kaar buiten willen ontmoeten, zijn nog te weinig faciliteiten. Die playparken zijn een succes, maar liggen aan de randen van de gemeente. Zet er nog een neer op een centrale plaats, zou ik zeggen." Den Boer, een geboren Ridder kerker, was graag in Leiderdorp blijven wonen. Het gebrek aan sociale koopwoningen noopte hem en zijn vriendin tot een aanstaande verhuizing naar Oegstgeest. Daar gaat hij zich bij de plaatselijke CDA-afdeling aanmelden en wellicht dat zijn ster daar verder rijst. „Want ik blijf politiek een geweldig machtig spel vinden."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15