lechte start rasshoppers n Leiderdorp SPORT Van Heek brengt versterking mee Van der Gun heeft spijt als haren op zijn hoofd 7 p Protest Valken '68: op hoop van zegen R6 se nederlagen in play-offs BALLETJE MET Martijn Middelbeek Kalender zit competitie in de weg ug Loogman g naar WSB donderdag 21 april 2005 pvviJKERHOUT - Daniel Rios nan (FC Lisse) keert terug VSB uit Noordwijker- lios Loogman speelde leizoenen in Lisse, maar tide ooit een vaste ba- WSB werd afgelopen einde kampioen in de eer- isse. getal Ter Leede kwalificatie iheim - Met twee speel- Ter Leede, Jill Wilmot iscilla de Vos, strijdt het lands vrouwenteam voor illers onder 19 jaar voor iet voor het EK in Hon- In de tweede kwalifica- moet Oranje het opne- egen Finland, Grieken- d Wales. De Vos maakte week haar debuut bij het Oranje. SPORT EN SPEL door Anton Diedrich katwijk - Marnix van der Gun heeft spijt. Als haren op zijn hoofd. De spits van Quick Boys was afgelopen zaterdag in de derby tegen Katwijk het middel punt van een opstootje, waarin hij op ponent Ronald Pronk een klap verkocht. Van der Gun stond nog geen tien secon den op het veld toen hij er met rood weer af mocht. Wat gebeurde er nou precies? „Het liep niet goed, we speelden een beetje mat. Ik kwam erin en wilde wat openbreken. Het liep heel anders dan ik me had voorgesteld. Ik liep tegen Toine l'Ami aan, gaf hem een soort body-check. Ik dacht dat er niets aan de hand was verder, maar hij schijnt me een schopje gegeven te heb ben. En vervolgens ging hij naar de grond en trok me mee. Vijf tellen later stonden er zeven mensen in het oranje om me heen." En vervolgens gaf je Ronald Pronk een kaakslag. „Dat was ook uit zelfbescherming. Je geeft zo'n klap niet voor de lol, dan schrik je jezelf een ongeluk. Ik heb mijn excuses aangeboden aan iedereen die ik zag. Ik heb Pronk via de website van Katwijk een mailtje geprobeerd te stu ren, maar ik weet niet zeker of dat is aangekomen. En ik kan het me voorstel len als hij niet reageert. Het lijkt op de televisiebeelden dat hij me juist uit de kluwen probeerde te trekken, in plaats van dat hij me aanviel." Buiten het veld ben je zo'n rustige, vriendelijke jongen... „Er zat een hoop adrenaline in mijn lijf. Ik wilde het elftal een impuls geven. En ja, tijdens het warmlopen voor de Kat- wijkfans kreeg ik van alles naar mijn hoofd. Bier, scheldwoorden, rochels. Maar daar komt het niet door. Ik kan er lang en kort over lullen, ik had het ge woon nooit mogen doen. Klaar." enno Schraven ibal - De basketbalsters ishoppers (Katwijk) en rdorp zijn de play-offs in risie slecht begonnen, ibs verloren gisteravond rste wedstrijd met grote van respectievelijk Bin- en Pro Build Lions. Al- stunt dit weekeinde in duel kan de ploegen Ie verder helpen. i groot aantal speelsters noemenswaardige erva- het spelen van play-off- den was BV Leiderdorp n kansloos tegen Pro- ions. De nummer drie reguliere competitie won smeer met 96-58. lorp begon slap en bovendien veel te af- id. Toch wel bevangen t decor van een play-of- rijd kon de ploeg amper hvingen. Ook de top- r in de eredivisie, The- luyer, kwam er aanval- uwelijks aan te pas. liezende coach Joris ergen: „We hebben als weinig gebracht, gingen wegen als het te laat was. kunnen ons nergens verschuilen. Je kunt dui- merken dat Landsmeer :r ervaring heeft en dat speelsters al in een fina- ben gestaan. Een achter van 18 punten in de rust je dus ook nooit meer iweede helft bleef het ver- ](j ïiettemin lange tijd net de twintig punten ste- laar tegen het einde van ijd drukte Landsmeer stevig door. In totaal iiderdorp maar liefst driepunters te verwer- an een groot deel na Toch zag Zandbergen aanknopingspunten voor de tweede en mogelijk al beslissende wedstrijd van aan staande zondag. „Uit een be paald spelletje hebben we wel een aantal keer gescoord. De vraag is alleen waarom we dat niet vaker hebben gedaan. Maar om te winnen, moeten we echt voor een stunt zorgen." Scores BV Leiderdorp: Leitner 14, Le- Cuyer 11. Grasshoppers deed het in Ba- rendrecht gezien de uitslag zo mogelijk nog slechter. Het ijzer- sterke Binnenland, aantredend met een handvol internationals, gaf de tegenstander met een 102-63 nederlaag weinig hoop dat er zaterdag in Katwijk wel iets te halen valt. Toch herstelde Grasshoppers zich goed, na een slecht begin waarin het met 10-0 achter kwam. Pas vlak voor het einde van het tweede kwart plaatste Binnenland een serieuze tus- sensprint en liep die ploeg uit van 37-32 naar 45-32. Na rust was vooral verdedigend het beste er af aan Katwijkse kant en kwam Binnenland door tien punten op rij van center Marloes Roetgerink op 59-38. Doordat ook een echte uitblin ker bij Grasshoppers ontbrak en coach René Mulder flink doorwisselde, werd het verschil in punten uiteindelijk alleen nog maar groter. „Toch is het zaak om snel te leren van deze wedstrijd en de steken die we verdedigend hebben laten val len, zaterdag proberen te voor komen. In de eerste helft heb ben we achttien minuten goed gespeeld en toen was het ver schil maar vijf punten. Hopelijk kunnen we nog voor een ver rassing zorgen", aldus een opti mistische Mulder. Scores Grasshoppers: Rousseau 20, Kemp 12 (10 rebounds), De Zwart 11, Versteeg 9, De Jong 9. Emiel van Duivenboden (Voorschoten '97 zondag) volgt zijn trainer naar zaterdaghoofdklasser Noordwijk. Archieffoto: Taco van der Eb Noordwijk vangt vertrek zestal spelers op door Robbert Minkhorst noordwijk - In het kielzog van de nieuwe trainer van zaterdag hoofdklasser Noordwijk, Hein van Heek, komt een aantal ver sterkingen mee naar de bad plaats. Onder hen twee nieuwe verdedigers, een keeper en voormalig genomineerd talent van het jaar Emiel van Duiven- bode (21). Van Duivenbode volgt zijn huidige trainer bij Voorschoten '97. Van Heek toont zich enthousi ast over de nieuwe aanwinsten. De trainer, docent op de Haag se Hogeschool, schermt nog met de komst van een 'aanval lende middenvelder uit de Haagse regio', voor wie ook be langstelling bestaat vanuit het betaalde voetbal. Noordwijk en de speler zijn al rond, maar Van Heek noemt zijn naam niet om dat de voetballer zijn vertrek bij zijn huidige club eerst bekend wil maken. De nieuwe doelman die Noord wijk aantrok, is Peter Messema- ker van w Oegstgeest. De club noemt hem 'een sterke keeper met ambities om in de hoofd klasse te voetballen'. Verder hebben Mike van Dam (Quick Boys Al), Patrick Spa (Zwalu wen Vlaardingen, daarvoor SW/SMC) en Dwight Krolis (TOGR) toegezegd naar Noord wijk te komen. Die laatste twee kent Van Heek van zijn werk. Beiden voetballen in het Haag se Hogeschoolelftal, deden mee aan de WK voor studenten en waren Van Heek opgevallen. De vervangers zijn ook wel no dig. Bij Noordwijk stopt Patrick van Dam en vertrekt bovendien een handvol voetballers. Jelle Korbee en Jeroen van Wetten, twee zeer belangrijke spelers, stappen over naar respectieve lijk FC Lisse en DOTO (Spijke- nisse). De verdedigers Arie van Rijn (FC Rijnvogels) en Berry Janssen (ARC) gaan ook weg. Het wordt daarmee Janssens enige seizoen in Noordwijk. Keeper Sander van der Veldt gaat eveneens naar Rijnvogels. Er was sprake van dat Nick Keijser van de Katwijkse club naar Noordwijk zou gaan, maar Noordwijk heeft de voetballer afgezegd, nu de komst van de speler uit Den Haag vaststaat. Het deert Van Heek, die vol gend seizoen debuteert op hoofdklasseniveau, niet dat on der de nieuwkomers geen echt bekende namen zitten. „Ze zijn allemaal goede aanwinsten", garandeert de trainer. Hij wijst op de deelname van Krolis (22) en Spa (23) aan het studenten- WK. „En Emiel is in 2003 geno mineerd voor talent van het jaar. Hij ontwikkelt zich goed en is toe aan een nieuwe uitda ging." Van Heek kende de mid denvelder al van zijn tijd bij w Leiden. „Wij zijn ook niet op zoek naar de gevestigde namen die ik veel bij de concurrenten lees", zegt de oefenmeester verder. „En er zijn een paar spelers waar ie dereen achteraan zit, maar die jongens zijn voor ons gewoon te duur." Óver de eventuele te rugkeer van Bram Marbus doet Van Heek geen uitspraken meer behalve dan dat hij aangeeft: „Er is contact, maar die jongen wil heel graag in het betaalde voetbal verder." biljarten dammen Weet je al hoe lang je geschorst gaat worden? „Nog niet. Op het rapport van de scheidsrechter staat: 'met buitensporig geweld iemand onderuit lopen'. Weinig mensen hebben gezien wat er precies gebeurde. Dus hopelijk valt de straf nog mee. Daarmee probeer ik het absoluut niet goed te praten, want ik heb er ont zettend veel spijt van." Overheerst nu een gevoel van schaam te? „Tuurlijk. Ik baal hier ontzettend van, je kunt je bij zoiets niet lekker voelen. Ik wil veel liever laten zien dat ik goed kan voetballen en dat ik geen bokser ben." In de landelijke eerste divisie driebanden ging het team van Jumbo thuis met 8-0 kansloos onderuit tegen koploper Aarts- bouw. Met een teammoyenne van slechts 0,767 speelde War mond niet zijn beste wedstrijd. Toch zal het team ook volgend jaar weer eerste divisie spelen, want de heren Lamboo, Wage naar, Kuijt en Vlaar blijven ver weg van de degradatiezone. Rob Lamboo (Voorschoten) heeft tijdens de A-ranking drie banden groot in Veldhoven goede zaken gedaan. Door zich met een mooi gemiddelde (1,125) te plaatsen voor de tweede ronde, kan hem de pro motie naar de Eliteklasse bijna niet meer ontgaan. Bas Messemaker deelde in het NK-dammen te Groningen uit eindelijk de vijfde plaats. De Katwijker verzamelde 14 pun ten uit dertien ronden en ver sloeg de nummer drie en de nummer vijf in het klassement, maar verloor één partij van runner-up Hans Jansen. De overige tien partijen maakte Messemaker remise. darts bowling Paula van Hemert van bowling- vereniging Leiden Zuid-West gooide afgelopen weekeinde een 'perfect game' (300) in het Musis Sacrum Single Scratch Toernooi te Schiedam. Hier door werd haar naam bijge schreven in de 'Hall of Fame' van de Nederlandse Bowling Federatie (NBF). Er werd sowie so erg goed gegooid in Schie dam, want bij de mannen werd door Menno van den Heuvel, Bert de Win en de pas 17-jarige Jeroen van het Hoofd eveneens perfect gebowld. Dit weekeinde nemen onder anderen Van He mert en de Leidse Angelique Petit deel aan het NK te Tilburg. Lijstaanvoerder Elbee heeft in de Leidse derby tegen Brande wijn United met 7-3 gewonnen. Hierdoor wist runner-up De Bolle Olifant 2 de darters uit de Herenstraat tot op drie punten te benaderen. Ramses Sjaffies en Downstairs stelden beiden met een 6-4 zege hun plaatsen vier en vijf veilig. Met nog vijf speelronden te gaan is de stand aan kop: 1. Elbee 21-169, 2. Bol le Olifant II 21-166, 3. United 21-153, 4. Ramses Sjaffies 21- 137 5. Downstairs 21-106. snooker bridge Het Team Oranje (met onder anderen Voorhouter Louk Ver hees) nam deel aan de Swedish Team Trials 2005 en bereikte een tweede plaats in de eind rangschikking. In de voorronde ging het team als tweede naar de play-offs met 115 punten uit zeven maal tien spellen. In de eindronden werd de finale be reikt tegen het team Gustaws- son. Halverwege strijd leidde het Nederlandse team met 54- 53, maar in de tweede helft trok het Zweden aan het langste eind: 115-104. In de eredivisie boekte het snookerteam van Jumbo/Van der Kamp een solide 6-3 zege op Purmerend. Stefan Mazrocis won drie partijen, Daan Hoek stra won twee duels en Xander van Rossem won één partij. Dankzij deze zege is Jumbo ver zekerd van de tweede plaats, maar bivakkeert daar op gepas te afstand van koploper Oud West. Runner-up Ronald Blok liet een grote kans liggen om koploper Henk Versteeg te benaderen in het Open kampioenschap van Warmond. Blok versloeg in de tweede ronde Versteeg, maar beet een ronde later zelf in het stof tegen Vincent Simmer. Hierdoor liep Blok slechts drie punten in op lijstaanvoerder Versteeg. Simmer kon z'n goede vorm behouden en met twee fraaie 40-breaks bereikte hij de finale, maar ging daarin onder uit tegen Herman Jungen. De verliezerronde ging naar Nico Seisveld. Er is nog één toernooi te spelen. valkenburg - Het protest van Valken '68 tegen het shirtje rui len van tegenstander DSO wordt niet voor 1 mei behan deld. De kans dat de club weet waar die aan toe is voor de be slissingen in de tweede klasse zijn gevallen, is daarom klein. Valken '68 maakt nog een klei ne kans op de titel. Afgelopen zaterdag wisselde te genstander DSO in de rust van tenue. Daardoor ontging de scheidsrechter dat hij een spe ler van de Zoetermeerse club twee keer de gele kaart gaf. Op het moment dat dat gebeurde, was de stand 1-0 voor DSO. DSO won de wedstrijd met 4-0. „Ik ga ervan uit dat de uitslag blijft staan", zegt trainer Piet van Duyn van Valken '68, „maar ik vind zoiets niet kun nen. We hadden tegen tien man gestaan. De kans is dan aanwe zig dat we minimaal gelijk zou den spelen of zelfs zouden win nen." Door het verlies is het gat met koploper Semper Altius vier punten, met nog twee duels te gaan. Een woordvoerder van de tuchtcommissie van de KNVB meldt dat het protest van Val ken '68 niet binnen twee weken is afgehandeld. DSO krijgt eerst de gelegenheid een verweer- schnft op te stellen. Hij merkt op dat de bond, in afwachting van de behandeling, de compe titie kan stilleggen. DSO kan punten in mindering krijgen. Eventueel moet de wedstrijd worden overgespeeld. (bij)zaken in de spotrt BABBELTJE MET Ibeek staat volgend sei- onder de lat bij w Kat- Dit seizoen is de Haar- •T kampioen geworden hoofdklasse A van het 'oetbal met Argon, de incasseerde maar 18 ■Ipunten. Katwijk er dit seizoen al 48 te- lacht: ik wil er wel eens meer om mijn oren en? toe aan een nieuwe iging, ik heb zes jaar op fag gevoetbald, ik wilde anders. Over Katwijk ben nter positief, ik heb de )ul tegen IJsselmeervogels spelen, ik begrijp niet a zo laag staan." Je komt naar Katwijk met je teamgenoot Arno van der Voort? „Hij is mijn beste vriend, we hadden afgesproken samen een nieuwe club te zoeken. We hebben ook bij KBV sa men gespeeld, hebben af scheid genomen met een kampioenschap en nu bij Ar gon weer. Die formule willen we erin houden. Je kreeg landelijke bekend heid omdat je een keer de 'pupil van de week1 niet liet scoren. Je ontving van Jack Spijkerman 'de Gouden Zwatelaar'. Laat je de pupil len bij w Katwijk wel sco ren? Daar moet ik het bij Kat wijk nog over hebben. Want dat gebeurt dus niet. Als ik de kleedkamer uitstap, gaat er bij mij geen bal meer in. Mensen die sporten, begrij pen dat, de buitenwacht niet." Baal je ervan dat dit nu weer wordt opgerakeld? „Het was verwaterd, maar ik begrijp het omdat je nu van club verandert. Het was een hoop ophef om niks. Wat is dat nou? Twee wed strijden voor het einde van de competitie ligt het hockey nog even een paar weken stil. Net als de beslissingen gaan vallen, krijgen de hockeyers twee weekeinden vrijaf. Dat lijkt raar, maar eigenlijk is het logisch, legt Marijke Re- meijer uit. Zij is commissaris prestatiehockey senioren bij LOHC. Het komt toevallig zo uit, is de verklaring. „Ontzettend onhan dig volgens Remeijer, „maar eerst krijg je Koninginnedag, dan het weekeinde van vijf mei en vervolgens Pinksteren. Met Pinksteren wordt nooit gehoc keyd en op Koninginnedag ligt sowieso de jeugdcompetitie stil." De hockeybond houdt elk jaar rekening met de schoolvakan ties bij het opstellen van het wedstrijdschema. De bond was dit jaar aan handen en voeten gebonden door de kalender. „Er is op 1 mei wel een inhaal programma", zegt Remeijer. Voor die ene zondag in maart dat er sneeuw lag." Wij wensen hockeyend Leiden een paar fijne vrije dagen. Klassement 1 Fluks 2 TV Meerburg svow Valken '68 Roomburg De Danaïden RCL Foreholte Stompwijk '92 Alkmania 11 Saturnus Donar w Leiden 14 AV Rijnsoever BV Leiderdorp De Columbiaan Gemini Kangeroes RDC 19 Jolanda Mens Alphense Boys 21 BS Leiden LSG Meerburg 24 Docos NAAMKAARTJE 7,5 7,0 7,0 7,0 7,0 7,0 7.0 7,0 7,0 7,0 6,5 6,5 6,5 6,0 6,0 6,0 6,0 6,0 6- 5,5 5,0 5,0 5,0 3,5 WWW.BALLETJE.NET 'Balletje met' testte gehaktbal len in sportkantines en beoor deelde voetbalterreinen in de re gio. Dit keer is het de beurt aan websites van sportclubs. Zijn ze informatief, zijn ze goed vorm gegeven, zijn ze actueel? Deze keer tennisvereniging Meerburg uit Zoeterwoude (www.tvmeer- burg.nl). Routebeschrijving: Gemakke lijk te vinden en goed verzorgd. Uitslagen: Via de site van de tennisbond, de KNLTB. Prima geregeld. Actualiteit: Verslagen van de laatste competitiewedstrijden van afgelopen weekeinde zijn al opgenomen. Site wordt blijk baar vrijwel dagelijks bijgehou den. Vormgeving: Er heeft in elk ge val iemand zijn best op gedaan. Sponsors: Hun namen zijn te vinden, maar daar moet je wel je best voor doen. Meerburg heeft ze goed verstopt. Overige informatie: Veel meer over Meerburg dan dat het er blijkbaar erg gezellig is, komen we niet te weten. De webmaster heeft wel zijn best gedaan de si te 'op te leuken' door een en quête, een quiz en een gasten boek. Dat wordt weinig bezocht en wordt dan ook door een be zoeker als 'een kansloos forum' omschreven. Eindoordeel: Goede site voor een kleine club met nog alle ruimte voor verbetering. Waarom heeft een sportclub juist die naam? Een korte uitleg over de herkotnst van de namen van regionale sport clubs. Deze weekAEW (Aanval len en Weren), de schermver- eniging uit Leiden. AEW is de afkorting van Aanval len en Weren, de korte beschrij ving van de schermsport. Maar de initialen komen eigenlijk er gens anders vandaan. Adrianus Egbertus Willem de Jong was in de jaren '20 een olympisch De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn ou de dub Quick Boys straks geld opbrengen. Quick Boys krijgt 2,5 procent van de transfersom wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club vertrekt. Hoe zit het met de actuele transfer- waarde van Kuijt? 'Balletje Met' houdt het bij in de Dirk Kuijt-in- dex. Nieuws over Dirk deze week. Kuijt kan de beste 'meest waar devolle speler' worden iri de eredivisie sinds 1996. Om dat te bepalen worden doelpunten en assists bij elkaar opgeteld. Als Dirk de lijn van dit seizoen vasthoudt, passeert hij Mateja Kezman. De Serviër was in het seizoen 2002/2003 goed voor 40 beslissende acties (35 goals, vijf assists), Kuijt staat nu op 35 (23 doelpunten, 12 assists). Een en ander betekent ook dat Kuijt van meer waarde is voor de ploeg dan spelers als Van Ni- schermer en in 1913 een van de eerste bestuursleden van het Nederlands Olympisch Comité. De Leidse schermvereniging wilde deze topper graag inlijven en besloot de club dezelfde voorletters te geven als de man. Het feest ging niet door. Arie de Jong, vijf maal bronzen medail lewinnaar bij de Spelen en achttienvoudig Nederlands kampioen, trainde wel af en toe mee met de Leidenaars, maar besloot aangesloten te blijven bij de militaire schermbond. stelrooy, Nilis, Van Hooijdonk. Hij scoort en laat scoren. Het is natuurlijk afwachten of de Katwijker Kezman inderdaad passeert, maar de index stijgt met vijf miljoen euro. Dirk Kuijt index 21 miljoen '20 miljoen 10 miljoen

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23