REGIO S J A 1 65 Leiderdorpse Seniorenraad cijfert zich weg in belang van ouderen Wijckersloot een triest Spitsuur op boerenkaasfeest in Zoeterwoude 5 jouke /jaarcjema erwoudse ren bijeen SPEURDERS leciale Pinksteractie! SPEURDERS CURAQAO KRAS VOORDELIG MAATWERK 0906-9688 www.angel-escort.nl 1 meiBROMFIETSPLAATJESDAGÜ! De beste en goedkoopste Bromfietsplaatjes van Nederland Nu bij ons! r De allerlaagste prijs! Wees de drukte voor Nederland 2005 kom nu alvast uw BROMFIETSPLAATJE halen. e e rieke de Kok st - Het Bos van Wijc- moet gered worden. s7len zowel buurtbewo- Rotary en de gemeente ist. Een overdaad aan ra i bedreigt de tweehon- oude beuken en kas- "e veel hulst voorkomt y° ideie planten onder de I" kunnen groeien. Toch °j ok weer niet te veel ge- e' rden, want dan zijn de spechten, vleermui- uilen hun huis kwijt. konden buurtbe- een boswandeling ma- der leiding van een u skundige. egentiende eeuw was denpoepbos' nog een dat behoorde tot it landgoed. Brede la- roene grasvelden en overhangende bomen, en beuken die de la- scheidden van het bos, nog steeds. Maar door- lark lang niet is onder hebben tientallen es- n andere bomen kans ui boven de eeuwenou- uit te groeien, waar geen licht meer krij- lereen is het erover daaraan wat gedaan moet worden",, zegt Flip Robers van Rotary Oegstgeest-Rhijn- geest. De eliteclub is al drie jaar bezig om het bos op te knap pen. Robers: „Aan al dat achter stallig onderhoud moet iets ge daan worden. De Rotary werkt samen met de gemeente, eige naar van het bos, en het Wel- lantcollege dat opleidingen ver zorgt in de groene sector. Eén van de bomen die behoed moet worden voor de onder gang is de 'Boom van Wolkers'. Deze boom is vernoemd naar de bekende Oegstgeestse schrij ver die deze brede beuk her haaldelijk noemde in zijn boe ken. Toch zijn enige buurtbewoners en vogelliefhebbers terughou dend. Ze zijn bang dat met de kap van een aantal bomen de vogels hun huis kwijtraken. Vo gelaar Gebhardt woont aan de Anna van Burenlaan, recht te genover het park. Hij geniet al tijd van de vele vogels uit het bos, die in zijn achtertuin ko men. „Wie beschermt de vo gels? Er is nog niet eens een in ventarisatie geweest van de fau na in dit park." Robers die het project vanuit de Rotary coördineert, vertelt dat de vogeltellingen nog moeten gebeuren. „De waterhuishou ding en de toestand van de bo men zijn al in kaart gebracht. Een bedrijf dat gespecialiseerd is in dit soort projecten gaat aan de hand van deze gegevens een visie ontwikkelen. Daarna gaan we ook de vogels tellen." Omdat de Rotary deze specifie ke kennis niet in huis heeft, moet deze klus worden uitbe steed. Buurman Gebhardt: „Wijcker- sloot is eigenlijk een triest bos. De trimbaan die erin is aange legd wordt nooit meer gebruikt. Veel mensen noemen het bos 'het hondenbos' omdat het voornamelijk gebruikt wordt om de hond uit te laten. Het is goed dat daaraan iets gedaan wordt. Maar dat moet dan wel met inachtneming van de vo- gels." Robers is het daarmee eens en hij is daarom ook niet van plan het bos terug te brengen naar de oude staat: een Belvedère achtig park met brede lanen en grote grasvelden. „Wij willen wel dat het boskarakter van Wijckersloot behouden blijft. Maar de laanbomen moeten een kans krijgen en dat kan al leen door te kappen. We gaan een plan maken waarin die bo men de kans krijgen om hier nog honderd jaar te staan." an Wijckersloot is dringend kapbeurt. Foto: Henk Bouwman rouDE - Voldoet het van voorzieningen in oude aan de vraag? En lat in de toekomst? Die taan vandaag en don- :entraal in twee bijeen- voor Zoeterwoudse ussers. Voor de bijeen- ijn alle ouderen per uitgenodigd. Ook huis- uganisaties en instellin- Idenstanders en fysio- uten zijn gevraagd te Andere belangstellen- ook welkom. Ouderen ervvoude-Dorp kunnen 10 tot 16.00 uur hun me ren in verzorgingshuis s. De bijeenkomst voor oude-Rijndijkers is ag 21 april van 14.00 I uur in De Eendenkooi. maandag 18 april 2005 door Loman Leefmans leiderdorp - De nieuwe nota over het Leider- dorpse ouderenbeleid, getiteld 'over zorg en zelfverzekerdheid', is op zijn minst onvolle dig. Dat blijkt uit de lange reeks opmerkin gen, reacties en aanvullingen die Leiderdorp- se Seniorenraad erop geeft. Toch is het geen deurwaarderstaai die het ad viesorgaan aanslaat. Dat is niet zijn stiel. 'De ons voorgelegde nota behelst een niet conse quente vermenging van terug- en vooruitblik die niet ten goede komt aan het vereiste van transparantie'. Wellicht wat omslachtige kri tiek, maar in elk geval duidelijk voor wie het betreft. Naamsbekendheid, successen of politieke in vloed. Daar is de Leiderdorpse Seniorenraad nadrukkelijk niet naar op zoek. Het zes jaar oude adviesorgaan kiest ervoor om als een stille kracht op de achtergrond de belangen van ouderen te behartigen. „We zijn geen Gi deonsbende", benadrukt bestuurslid Bouw man. „En het bijkomend voordeel van onze leeftijd is dat we geen politieke spelletjes hoe ven te spelen." Wat de Seniorenraad wel doet, behoeft na de uitspraak van Bouwman enige uitleg. „Wij hebben een convenant gesloten met het ge meentebestuur. Daarin staat dat alles wat ook maar een beetje met ouderenbeleid te maken heeft aan ons voor advies wordt voorgelegd. Wij geven vervolgens onze mening en het gaat erom dat onze stem daarna in het beleid doorsijpelt." De raad is geen grommende tijger die zijn tanden zet in voornemens van de gemeente. „We zijn ook geen belangenclub", zegt voor zitter Heijnen. „Voorbeeld: de gemeente weet precies hoeveel auto's er over de Engelendaal rijden, maar hoe ouderen van de ene naar de andere kant moeten, is niet onderzocht. We zeggen dan: gemeente, denk daaraan." Bouwman vult aan: „Bij het nieuwe sociaal- cultureel centrum is plaatsgemaakt voor een ontmoetingspunt voor senioren. Maar willen ouderen dat wel? Is dat onderzocht? Een soortgelijk idee bij de Willem de Zwijgerlaan is mislukt. Misschien zitten ouderen wel lie ver bij het terras van Engelbert in de Winkel hof." Heijnen noemt ouderen een 'moeilijk te sol deren groep' en hij beschouwt sommige pro blemen ook als onoplosbaar. „Zolang oude ren mobiel zijn, gaan ze naar Albert Heijn of de Digros voor de dagelijkse boodschappen. Daardoor verdwijnen de kleine winkels in de buurt. En als ouderen later minder mobiel zijn, komt de klacht dat er geen buurtwinkels meer zijn. Kijk, daar kan een ouderenbond over klagen, maar daar kunnen wij niets aan doen." Een kwestie waar de Seniorenraad zich sterk voor maakt, is de instelling van een meld- en informatiepunt voor ouderen. „Eén loket voor alle vragen en antwoorden en dan het liefst op een plaats waar toch al veel ouderen samenkomen zoals kerken, het ziekenhuis, het gemeentehuis of het winkelcentrum. Een heet hangijzer en van groot belang." De Seniorenraad is een onafhankelijke stich ting die bestaat uit tien leden. Zes van hen vertegenwoordigen verschillende organisaties van ouderen en gehandicapten, vier zijn on afhankelijk lid. „Het heeft deze club relatief lang gekost om de eigen positie te bepalen, maar we hebben het idee dat er in toenemen de mate naar ons wordt geluisterd", aldus Heijnen. Tegelijkertijd is de Seniorenraad bezig zich om op te splitsen in verschillende werkgroe pen die zich specifiek richten op verkeer of woonwensen of welzijn. Voor de samenstel ling van die groepen is gespeurd naar 'oud ta lent'. Bouman: „In Leiderdorp wonen pro centueel veel ouderen en binnen die bevol kingsgroep zitten veel oud-ambtenaren, -mi litairen en -juristen. Het is toch zonde om niet iets met al die sluimerende deskundig heid te doen." 'j lingsplan nodig voor 'hondenpoepbos' in Oegstgeest Chef-kok Eugène Hoogenboom doet niet geheimzinnig over de ingrediënten die hij in zijn gerechten gebruikt. „Relax! Het is maar eten." Foto: Eric Taal 'Het is net de huishoudbeurs: pakken, pakken, pakken' door Judy Nihof zoeterwoude - Ze staan te stralen achter hun kaaskraam in zaal Don Bosco. De le den van de familie De Jong van de West- eindseweg sleepten donderdag de derde prijs in de wacht bij de verkiezing van de beste boerenkaas van Nederland. Aan die wedstrijd deden 83 kaasmakers mee. „Zo'n derde prijs betekent toch weer ex tra reclame. We hebben meteen een groot bord in de tuin gezet", zegt Ronald de Jong uit Zoeterwoude. „Al is het niet zo'n feest als acht jaar geleden, toen we eerste werden." De prijswinnende belegen boerenkaas van De Jong gaat deze zondagmiddag grif van de hand op het tweede Boeren kaasfeest in Zoeterwoude. Bijna alle boeren uit het dorp die kaas, yoghurt of ijs maken, staan achter een kraam. Het publiek schuifelt langs de stands, zo druk is het. Het fraaie lenteweer heeft veel fietsers naar Zoeterwoude gelokt. Zij gebruiken het evenement om even bij te tanken. Wie een lege maag heeft, kan direct aanvallen. Schalen met blok jes kaas, bekertjes met drinkyoghurt en bakjes boerenkwark staan overal klaar om van te proeven. Bij de kraam van het Leidse restaurant Engelbertha Hoeve worden de hapjes bijna onder de handen van chef-kok Eu gène Hoogenboom vandaan getrokken. „Het is net de huishoudbeurs: pakken, pakken, pakken. Dat is mensen eigen." Het stoort Hoogenboom niet, integen deel. Niets is leuker dan de mensen te zien genieten van zijn creaties: hapjes waarin boerenkaas is verwerkt. De carpaccio, de kaasstengels, de quiche en de sneetjes mueslibrood met Turkse vijgencompote, een plakje boerenkaas en appelstroop zijn niet aan te slepen. De chef-kok deelt grif stencils uit met zijn recepten aan degenen die thuis aan de slag willen. „Daar ben ik niet moeilijk in. Ik ben niet zo'n kok die verheven doet over zijn vak. Relax! Het is maar eten." Lidia van Leeuwen van de organiseren de Studieclub Zelfkazers Zoeterwoude kijkt tevreden toe, al vraagt ze zich wel af of het Boerenkaasfeest in de toekomst niet naar een grotere locatie moet. „Mis schien moeten we het de volgende keer in het gemeentehuis doen", oppert ze tegen burgemeester Bloemen, die net een knoflookkaasje en een bak boe renkwark heeft aangeschaft. Aan het einde van de dag denkt Lidia van Leeuwen er toch weer anders over. „We vinden dat het boerenkaasfeest in Don Bosco moet blijven. Het is wel schipperen met de ruimte, maar het is hier wel gezellig en je zit midden op het dorp. Ga je naar iets groters, zoals de Klaverhal, dan krijg je toch een andere sfeer." 72-519 68 68, fax 072-519 68 69 ders. Postbus 2, 1800 AA Alkmaar speurders.nl speurders@hdc.nl Pinksteren advertentie in de 12 regionale Dagbladen van de HDC Media? korting op uw advertentie (op het HDC tarief) u meer weten over deze actie? Bel dan 072-519 68 68 unt ook uw tekst faxen naar 072 - 519 68 69 of mailen naar speurders@hdcmedia.nl Pinksteren voor een vrijblijvende prijsopgave. Zaken en transacties Divers personeel gevraagd HWDAK zoekt personeel v.a. 18 jr die het dakdekkersvak willen leren. Tel. 071-5230069. Oppas en au pair Gez: OPPAS do 14.30 -21.30 uur, vr. 12 -18 uur, regelmatig extra uren 5,- p.u. Tel. 06 - 53253823, Heemstede. Vakantie en recreatie Met allerlaagste prijsgarantie! Onze nieuwe brochure is uit! 9- tot 23-daagse zonvakanties! NIEUW: duik-, golf- en trouwarrangementen. 073-5 999 999 www.kras.nl Stervakanties Kanaalkade 28 in Alkmaar (advertentie) Onroerend goed gevraagd Gerenommeerde beleggingsmaatschappij vraagt te koop: Verhuurde woningen, winkel- en bedrijfsruimtes. Snelle afwikkeling, zonder voorbehouden. Metterwoon Vastgoed B.V. Tel. 070 - 354.43.00, fax 070 - 354.46.14 Internet: www.metterwoon.nl Beleggingsmij. vr. alle soorten o.nroerend goed, snelle afhan deling. 020-4705290. Cursussen en opleidingen Leraar NATUURKUNDE geeft BIJLES wis- en natuurkunde. Geen statistiek of kansbere kening. Tel. 071 -514.20.99. Verhuizingen en inboedels ERKEND Verhuisbedrijf Jan van Duuren B.V. Telefoon: 071 - 522 59 99. Tevens pianotransport Internet: www.janvanduuren.nl Woninginrichting en meubilair DEM levert al sinds 1949 ambachtelijk vakwerk in zitbanken en fauteuils. Rechtstreeks uit eigen meubelmakerij. Keuze uit zo'n 35 modellen en ca. 800 meubelstoffen/leer. Kijk op www.dem-meubelen.nl of bel Voor gratis infopakket 0345-517484 Culemborg: Houtweg 8 Noordwijkerhout: Smederij 8 Loosdrecht Oude Molenmeent 4 Sliedrecht'Parallelweg 4 Markten en braderieën Het goedkoopste adres voor lijsten en inlijsten, handwerk- pakketten, stoffen en DMC. Nic Bruin handwerkkraam, op dinsdag in Schalkwijk te Haar lem en donderdag in IJmuiden Administratief personeel gevraagd Administratieve job, 4 mnd in Den Haag Mariahoeve MBA- SPD- HEAO- en of MEAO'ers. Bel B&S 020- 6444448 of WWW.TOSH.NL Erotieklijnen Live! Dames door heel Nederland! i'vwm'Wü Bel dames thuis VREEMDGAAN! Met dames bij jou in de buurt! Sms LEUK je postcode naar 3322. Per sms 1 antw. retour 1,10 pob. Monsterlijk lekker Binnen 5 min. KLAARKOMEN 0.5 pm LIVE 0906-0903 Escortservice Tel. 020-6322452. Dames gevraagd v.a. 18 jaar. www.prettywomen.nl 071-5820073 24 uur per dag Pretty Women Escort Snel, discreet en eerlijk! Op 28 en 29 april a.s. zijn wij open van 9.00 tot 21.00 uur! Goed voor al uw verxekei Nieuwe Beestenmarkt 28 - 2312 CH Leiden Tel. 071-5148851 Fax 071-5128336 www.sjaardema.nl

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 9