SPORT 10 Michael ZoeteBoogerd? Gedachten hdc 990 MAANDAG i8 april 2005 DE KWESTIE En weer won hij 'em niet. Wielrenner Michael Boogerd werd voor de derde keer tweede in de Amstel Gold Race. Waar kennen we dat van? Voormalig streekgenoot Joop Zoetemelk gros sierde in tweede plaatsen in zijn carrière. Gaat de Hagenaar Boogerd oud-Ripper Zoetemelk achter na en blijkt ook hij de eeuwige tweede? Vincent van der Kooij, ex-prof en toeschou wer in Limburg: „Je zou hem misschien wel zo kunnen betite len, maar dan zou hij eigenlijk nog wereldkam pioen moeten worden op zijn 37ste. Ik denk dat Michael Boogerd net het eindschot mist om de sprint van een groepje te winnen en bergop net niet sterk genoeg is om iedereen uit het wiel te rijden. Daarom wordt hij zo vaak tweede. Dat klinkt misschien niet erg aardig, maar doet niets af aan het feit dat we in Nederland erg blij moe ten zijn met een renner als Michael. Hij staat er wel bij elke grote wedstrijd, en het Nederlandse wielrennen zou een stuk minder af zijn zonder Boogerd." Joop Riethoven, organisator van wielerevene- menten: „Nee, ik vind van niet. Allereerst is Joop Zoete melk meer een ronderenner en Michael Boo gerd meer een renner voor eendagskoersen. Daarnaast is Joop Zoetemelk de grootste renner die Nederland gekend heeft. Daar kan Boogerd toch niet aan tippen. Boogerd is een goede ren ner, maar een tweede plek in een klassieker is toch iets anders dan de tweede plek in de Tour. Als ronderenner heeft Zoetemelk zelfs de Am- stel Gold Race nog twee keer gewonnen." Jeroen Straathof, schaats- en wieirentopper en van beide volger: „Daar ken ik de erelijst van Joop Zoetemelk eer lijk gezegd niet goed genoeg voor. Wel knap van Michael dat hij nog tweede wordt. Om hem daar dan op af te rekenen vind ik ook een beetje flauw. Er sprintte bij deze editie een grote groep de Cauberg op, terwijl een groepssprint niet be paald Michaels specialiteit is. Het is dus ge woon knap dat hij nog tweede wordt en al vijf keer op het podium is geëindigd. Alle respect voor Michaels prestaties. Hij is dan ook gewoon de Michael Boogerd van de 21ste eeuw." Wim van Duivenbode, KNWU-official en wie- Ierjournalist in ruste: „Kolder. Het was nu een massasprint, wat ver wacht je dan, dat hij in z'n remmen knijpt om maar geen tweede te worden? Nee, daar geloof ik niet in. Het zijn steeds andere omstandighe den waaronder hij moet presteren. Ik weet niet of je het erg moet vinden om telkens weer op het podium te staan. Natuurlijk wil zo'n jongen winnen, maar zoals vandaag met Di Luca was er geen houden aan. Al sprint Michael nog tien keer tegen hem, verandert er niets aan de uit slag. Het is nu eenmaal zo dat hij alleen maar kan verliezen in de Amstel Gold Race. Iedere klassering anders dan de eerste plaats is niet goed genoeg. Wat dat betreft kan hij beter maar als achtste over de meet komen, want dan zou iedereen zeggen dat hij z'n dag niet had. Als hij volgende week Luik - Bastenaken - Luik wint hoor je niemand meer over deze tweede plaats." Melanie de Lange, shorttrackster in voorbe reiding op Olympische Spelen 2008: „Een beetje wel natuurlijk. Ik vind het sneu om te zeggen, want hij rijdt best goed. Maar niet kunnen winnen en weer tweede worden levert je zo'n bijnaam op. Natuurlijk heb ik de Amstel Gold Race op de televisie gevolgd, voor zover dat kon en wat scheelde het nou helemaal. Twee meter? Ik vind het zo jammer voor hem. Hij reed heel goed en steeds mee voorin en dan zo kort voor de finish voorbij worden gefietst. Dat is best heel sneu. Ik ben zelf net terug van een trainingsstage in Portugal en daar hebben we heel veel gefietst. Ik weet hoe zwaar die jon gens het hebben, maar je kunt Michael Bogerd niet vergelijken met Joop Zoetemelk. Het ver schil zit ook in één of meerdaagse evenementen zoals de Tour de France en deze Amstel Gold Race. Joop is Joop en een unieke persoonlijk heid. Michael is anders maar ook uniek en niet te vergelijken." UIT GESPROK Tenniscoac tinSimeko voormalige Michiel Sch in Sportive* „Wij vertroi kaar. Als wij samen in rijden en Michiel zegt ck rechts niks komt, nou, d ik zonder te kijken de u\ PSV-aanvoerder Mark* Bommel over coach Gu dink, in Voetbal Intern We zijn heel snel gegroi Guus is misschien wel voor ons. Hij is de vader groep kleine kinderen." PSV-voorzitter Rob We ontwaarde Alex Fergus nager van Manchester op de tribune. In Voetli ternational: „Ik weet niet wat hij var is, wie zou hij toch willt ben?" Thierry Henry (Arsenal Voetbal Magazine: „Een elftal heeft echt eei Het wordt geboren, hetl uiteindelijk gaat het do 1 Oud-prof Jean-Paul va in Aktueel: „Inde voetbalwerelduk en veel meer gevloekt dn gevangenis. Oud-PSVer Edward Li over de (gewonnen) eii van het Europa Cup I-ikj in 1988 tegen Benfica bal Magazine: „Maar onze finale span de kroon, het was een h voor de ogen. Volgens n nog nooit zó'n slechte f speeld. Ex-profbokser Regilio Aktueel: „Ik heb met een helebot wen geslapen. Als je den die vrouwen heb versier1 je je. Die vrouwen versa mij. De vrouw is de baa Opnieuw Regilio Tuur „In de gevangenis heb nagedacht, gelezen, ges en gesport. Als ik aan h ten was, kwamen de vn ke cipiers speciaal naar ken. In het Pieter Baan in Utrecht waren erzelj welijke bewaarders die den versieren. Johan Cruijff analysee Nummer 14: „Daarmee bedoel ik: ak bal van A naar B speelt helft van de tegenpartij mensen achterhoudt en komt in iemands voeto moment dat-ie stilstaat, je al een paar meter. Vitesse- middenvelder Janssen in Sportweek: „Ik zou het liefst een kli m zijn, dat niet altijd win één keer groots zegevier sp dat, dan een ArmstrongjP wint nog als hij onderu Foeke Booy, coach van Utrecht, in Nummer 1 „De eerste Amstel Cupr 2 wonnen heb ik niet een ae' had. Ik heb op een afsta rc tijdje naar de spelers stt ken en ben toen naar bi gaan. Ik heb er niet noten en heb dat daan nooit echt gedaan. I Erik Dekker in de Vol) „De pijn die je op de fit moeilijk in te schatten, erom te weten wat de n Want jij kunt wel pijn nen hebben, maar als meer pijn heeft, heb jijt goede benen. Kees Kist tekende in 1 contract bij Paris Sain main. In Nummer 14: „Toen heb ik tegen mijl gezegd: Ik ga naar Fran je mee? Gelukkig is ze fl mij meegegaan. Anders heel jammer zijn gewei namelijk tóch naar Fm zijn gegaan. Paul van Schalen, win Veenendaal- Veenend waarom hij vorig jaar was gestopt met fletse gemeen Dagblad „Mijn moeder kreeg te dat ze kanker had. Del Kg' werd geboren, allemaa die niet helpen om g sen." Honkbalbondscoach I Eenhoorn legt kritiek beleid (hij zou te veel! landse profs uit Ameri Oranje opstellen) naas g neer, in de Volkskrant „Ik ben niet beïnvloedl idJ meningen van lieden d (e weten waar ze over pra weet wat ons te wachtt als je een niveau hoger Van belang is het dat d gens op het veld hetzel iiag hebben. Ik hoop dat er jectief wordt geke ken naar wat voor waarde een aantal van deze spelers voor ons heeft ge had." Er zijn wel eens van die zondagen, dan verdwaal ik in mijn gedach ten. De televisie staat aan, de mara thon is bezig, maar door de 'zwartheid' van de kopgroep dwalen mijn gedach ten af De vraag dringt zich op: waar zijn de Grieken gebleven? In het jaar 490 was het een Griek die het nieuws van de overwinning, door Miltiades op de Perzen behaald, na zich 42 kilometer te pletter te hebben gelopen aan Athene berichtte. Hij viel dood neer. Zo was het toen, nu is het anders. Nu zijn het de Afrikanen die zich te pletter lopen en zitten de Grie ken op een terrasje aan een wijntje. Er wordt gezapt en ik val in Parijs - Roubaix. De Hel van het Noorden. Wat de Afrikanen in de marathon doen, doen de Belgen in het wielrennen: een aparte bank, zo hoort het, vindt Co. Guus blijft, Co gaat weg. Co gaat waarschijnlijk naar Portugal. Co zal daar goed passen. Over het algemeen zijn de Portugezen wat melancholiek en dat heeft Co ook. Zijn oogopslag, zijn voorkomen, het doet mij denken aan een verdwaalde volkszanger die in een café Portugese liederen ten gehore brengt. Co gaat, Louis komt. Een heel ander type. Meer een uitgerangeerde bokser. Het voetbal van AZ zal anders worden. Niet meer zo verfijnd, meer vechtvoet- bal. Soms verdwaal ik in mijn gedachten, maar Co zal er altijd in blijven. Henk Piket LINKS BUITEN ERIK DEKKER krijgt in Land- graaf zijn eigen straat. Het ge meentebestuur heeft besloten een passage te noemen naar de 34-jarige wielrenner. De drie voudig winnaar van de Ronde van Nederland onthult maan dag 25 april zelf de'ERIK DEKKERPASSAGE' in de Lim burgse gemeente. LAND GRAAF eert de nationaal kam pioen mede omdat hij in de Ronde van Nederland twee maal de koninginnerit naar Landgraaf won. Bij de onthul ling van de Erik Dekkerpassage zijn ook de oud-renners JAN JANSSEN en HENNIE KUIPER aanwezig. Landgraaf is ook dit jaar de finishplaats in de zoge noemde ENECO TOUR door België en Nederland. Op 6 au gustus is er de finish van de derde etappe en een dag later begint daar de vierde rit. De organisatie van het wereld kampioenschap voetbal in DUITSLAND in 2006 ver moedt een grootschalige po ging tot zwarte handel in toe gangskaarten. Er zijn 2,3 mil joen aanvragen niet gehono reerd voor de eerste 812.000 kaarten die officieel in verkoop zijn gebracht. Het organise rend comité denkt dat met na me in de Verenigde Staten zwarthandelaren een poging hebben ondernomen op grote schaal kaarten in te kopen. Dat gebeurde per computerbestel ling. Het comité ontdekte dat veel aanvragen vanuit Amerika werden gedaan door mensen die gebruik maakten van een vals adres of telefoonnummer. Er zijn advocaten in de VER ENIGDE STATEN in de arm ge nomen om te achterhalen wie achter deze aankooppogingen schuilgaat. Wereldwijd ontving het organisatiecomité 12,3 miljoen aanvragen voor kaart jes, waarvan er 3,6 miljoen om meerdere redenen werden af gewezen. De helft van de aan vragen kwam uit Duitsland zelf. Engelsen (164.000) en Zwitsers (107.693) staan als tweede en derde in de rij. Vijf tien bestellingen waren afkom stig uit het VATICAAN. winnen. Niks geen excuses van een lek ke band of een valpartij, winnen. Onze 'bankjongens' zijn nergens te beken nen. Waarschijnlijk openen zij ergens een nieuw filiaal. Ik besluit om een wandeling te maken. De gedachten moeten verplaatst wor den. Ik beland, zonder het zelf te wil len, op een korfbalveld. Weer 's wat anders. Dames en ook heren zijn bezig om een bal door een mandje te gooien. De gemiddelde leeftijd is hoog en ik weet zeker dat zij uit de schappen van AH verwijderd zouden worden, over de datum. Ik verplaats mij naar de kanti ne en proef een ander sfeertje. Geen voetbalsfeertje, gemoedelijker, huiselij ker. Ik blijf hangen en voel mij thuis. De zondag gaat voorbij en het wordt de week van Guus en Co. Zoals pop sterren tegenwoordig alleen met hun voornaam worden aangeduid, weet ook eenieder wie Guus en Co zijn. Guus en Co zijn zinnige trainers. He ren, op allerlei gebied. Ze zitten nooit in trainingspak op de bank, altijd net jes in het pak. Ondanks dat Guus vier kante kaken heeft, zie je hem nooit kauwen. Dat laat hij over aan zijn En gelse collega's. Engelse trainers worden erop geselecteerd. Die zitten nooit in een net pak, altijd in een trainings jack, vierkante koppen en grote ballen kauwgom tussen de kaken en malen maar. Co heeft dat niet. Co heeft stijl. Dat zie je aan de bank. Co omringt zich met Heren. Op de bank zitten de algemeen directeur, de technisch directeur, de as sistent-trainer, de verzorger, de assis tent-verzorger, allen netjes in het pak. De wisselspelers zitten achter Co op IPOiï !N BEELD De Spaanse tennisser Rafael Nadal wint zijn eerste grote toernooi. De Masters Series van Monte Carlo. Foto: EPA Het is de laagst spelende burgervereniging in de Leidse regio, maar SVOW leeft. Sport vereniging Oude Wetering, zetelend in We- teringbrug, gaat fier aan kop in de vijfde klasse zaterdag. Het Leidsch Dagblad volgt SVOW op weg naar het kampioenschap. Vandaag aflevering 1: goede zaken gedaan. Cees Vis (82) en Jacob Gortzak (84) herin neren het zich nog levendig. Op 13 juni 1946 werd definitief besloten dat er een op volger van het door de oorlog ter ziele ge- gane Weteringse Boys moest komen. De twee waren er die dag bij op de bovenver dieping van zeilmakerij Jac de Jong. Ze zijn de oudste nog levende leden en komen zich wekelijks op de hoogte stellen van de stand van zaken binnen de vereniging. Vis is gastheer en zorgt dat de wedstrijdfor mulieren fout loos de deur uit gaan. Zijn naam zal al leen al door het tot Cees Visplein om gedoopte par- keerplaatsje voor altijd aan SVOW ver bonden blijven. Gort zak is als oud-voorzitter ook erelid. „We zijn vrienden", zegt Gortzak. „Al heel lang. We kijken samen naar voetbal op televisie. Met een biertje erbij. Ik ga bij hem langs, dan kan mijn vrouw naar haar eigen program ma kijken. Als PSV en AZ dan winnen, zeg gen we tegen elkaar: hartstikke leuk, maar laat SVOW het zaterdag maar doen. Dat is een stuk belangrijker." Wat een paar honderd meter, een ringvaart en een brug niet voor verschil maken. Na tuurlijk heeft SVOW zijn oorsprong in Oude Wetering, dat tegen Roelofarendsveen aan schurkt. Maar binnen vijf jaar na de oprich ting verhuisde het naar de andere kant van het water en het nauwelijks vierhonderd zielen tellende Weteringbrug ressorteert onder de gemeente Haarlemmermeer. De gemeente zorgt goed voor de club, daar niet van. Haarlemmermeer is zijn buiten gebieden niet vergeten. De velden liggen er prima bij, het clubgebouw is fonkelnieuw en voor het nieuwe seizoen wordt, zonder erom te vragen, een kunstgrasveld aange legd. Het is nogal wat voor een dorpsclup- pie met vier seniorenelftallen, een Al, BI, Dl en F1 en een damesteam. Als er iets bij zonders is gebeurd, komt de burgemeester van Hoofddorp. Maar de ziel van SVOW voelt toch meer verwantschap met Alkema de, aan de andere kant van de brug. Vroe ger kwamen er nog leden uit het naburige Abbenes, Leimuiden en Rijsoord, maar sinds die dorpen hun eigen verenigingen kregen, droogde die bron op. Werving in Weteringbrug wordt ook steeds lastiger. Het vergrijst, sim pelweg doordat er geen nieuwbouw is. Jongeren trekken weg en stichten hun gezinnen elders. Het eerste elftal herbergt nog twee echte i Weteringbruggers en één import. De broers Dennis en Jeroen van Tol en de uit liefde geïmmigreerde Italiaan Antonio Se- rafino vormen het hart. De secondanten komen voornamelijk van Alkmania en DOSR, hetzij omdat ze daar het eerste elf tal niet gehaald hebben, hetzij omdat ze liever op zaterdag willen voetballen. „Want ons bestaansrecht is dat we een za terdagvereniging zijn", aldus Jacob Gort zak. „Niet per se uit principe, hoewel er jongens vanwege het geloof niet op zon dag speelden. Maar we zijn een neutrale vereniging en niet protestants. We hebben met al die Van der Meertjes genoeg rooms- katholieken gehad." Volgend jaar viert SVOW zijn zestigjarig be staan en de opmaat voor de komende zo mer beginnende festiviteiten, is het naken de kampioensfeest. Vroeg op de zaterdag middag is bijna iedere SVOW'er er nog van overtuigd dat het zo ver waarschijnlijk niet gaat komen. „Delft is de beste ploeg in de ze klasse", zegt secretaris Herman Gortzak stellig. Trainer Joop Lamers is er ook hele maal niet gerust op, zeker als hij naar zijn lijstje afwezigen kijkt voor het duel tegen Gertjan van Geen Nationale Nederlanden. „Ik mis mijn spits, mijn keeper, mijn voorstopper en mijn rechtsback. En dit is een link ploegie", schampert Lamers met onvervalst Haagse tongval. Vooral de absentie van zijn ge schorste zoon Richard in het doel en Frank van der Meer in de purit van de aanval ba ren hem zorgen. De spits zit met een dikke enkel, opgelopen in een onbeduidend be kerwedstrijdje dinsdagavond. Lamers: „Twee minuten voordat ik hem wilde wis selen. Lekker is dat. We hebben er alles aan gedaan om hem speelklaar te krijgen. Het is niet gelukt." Vanwege het druilerige weer besluiten Vis en Gortzak het treffen met Nationale Ne derlanden achter glas te bekijken. Ze zien Stefan de Rijk binnen tien minuten 1-0 ma ken. Maar het jonge SVOW laat zich terug dringen en het antwoord van de be zoekers komt in de dertigste minuut. Lamers schreeuwt zijn man nen naar voren, maar moet tot na rust wachten voor zijn pupillen de zaken echt naar hun hand zetten. Na de 2-1 van Se- rafino kroont SVOW zich in ie der geval tot kampioen kan sen missen. Pas acht minuten voor tijd maakt Thijs van der Meer aan alle onzekerheid een einde als hij de bal in de rebound in een leeg doel drukt. Als blijkt dat concurrent Delft twee punten heeft laten liggen bij Foreholte en de voor sprong is gegroeid naar vier met nog drie wedstrijden te gaan, zetten de spelers vol overtuiging het 'Kampioenen, kampioenen, olé, olé' in. Volgende week moet SVOW op bezoek bij Delft. Bij winst is de promotie veilig gesteld, maar alleen daarmee mag SVOW nu nooit meer genoegen nemen. De titel gloort en de voorbereidingen voor een Weteringbrugse invasie in Delft zijn al ge troffen. De bus is reeds volgeboekt.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 22