jlSV viert vast feest SPORT 9 lr Leiderdorp toont zich best tevreden met de zesde plaats Leython degradeert Meerburg is titelkandidaat af OP en KZ Leiden verspelen Insen op kampioenschap ligt voor het oprapen Scylla spreekt vergeefs al zijn energiebronnen aan HDC 989 maandag 18 april 2005 enno Schraven j u - Steevast was MSV e te jaren in de top van de edivisie te vinden. Echt urt van een titel kwam a[ n nooit. Na de verdiende jf oerwinning op medekop- fnniworld 2 ligt het kam- hap nu voor het oprapen. igde in Noordwijk, met honderd toeschouwers uiken, was groot. In een ende wedstrijd, waarin ats was voor de nodige en iek, had MSV zich zo- lol epresenteerd als een at met én voor elkaar ïokken. De opdracht was even helder als winnen. Maar dan het k gelijk met elf punten 3n r verschil. Zodat het e[ ensfeest niet nog een oefde te wachten. Dat uitgangspunt had alles n met de nederlaag van iten, eerder dit seizoen w [e' 5 s de overtuiging dat lastige missie kon vol- startte het team van Alibegovic slecht. Twee "3ters en twee gewone 1 roor Omniworld bete een snelle 2-10 achter- Zenuwen speelde de die beginfase duidelijk Coach Burhan Alibego- zo'n moment is de rol coach nog maar be- edereen kent de op- in het team moet dan aan." Dat deed het ook aanvoering van vooral igelhart kwam MSV bij >or het eerst op voor- ele eerste helft (37-36 d) gaven beide ploegen ■ervolgens geen duim- ;er. Wel speelde MSV lalde momenten te ge leed het onnodig veel Het verschil tussen it ams werd nooit groter punten. Te meer ook omdat MSV veel te veel eenvou dige punten vanaf de vrije worplijn liet liggen. Van de 42 kansen in de gehele wedstrijd gingen er uiteindelijk slechts 22 raak. Alibegovic: „Als we dat beter hadden gedaan, win je deze wedstrijd met twintig pun ten en is het kampioenschap direct beslist." Pas tegen het eind van het der de kwart forceerde MSV voor het eerst een belangrijk klein gaatje, door de score van 45-45 naar 55-49 te tillen. De thuis ploeg moest het toen al even stellen zonder de tot dat mo ment goed spelende Rikkert Westerlaken. De forward schopte liggend op de grond naar een tegenstander, na een mogelijke kopstoot. Beide spe lers konden in elk geval daarop de zaal verlaten. In de beslis sende laatste periode moesten de driepuntsschutters Zeeger van Leeuwen en vooral Bas Snijders er aan te pas komen om MSV aan de winst te hel pen. Omniworld zat, net als trou wens MSV, duidelijk in fouten- last, maar bleef tot 67-64 ge vaarlijk dichtbij. Een onder zware privé-omstandigheden uitstekend spelende Bas Snij ders gooide de wedstrijd met een driepunter, goed voor 73- 64, in het slot. Alibegovic: „Die jongen heeft de hele week niet getraind om bij z'n ernstig zieke moeder te kunnen zijn en dan speelt hij zo'n geweldige wed strijd." In de slotminuut ging MSV nog geforceerd op jacht naar twee extra scores om het verschil van elf punten te bereiken. Zowel Edwin Engelhart als de rappe guard Rani Chaoui faalden ech ter in de afwerking. Een niette min dolgelukkige Engelhart: „Hier hebben we de afgelopen drie weken als team naar toege- leefd. De hele dag ben ik met met deze wedstrijd bezig ge weest en het resultaat is fantas tisch. Ik had de score op m'n Stompwijk '92 klopt aan bij de 'veilige zone' MSV'er Rikkert Westerlaken haalde het einde van de wedstrijd niet. De forward werd weggestuurd om dat hij trapte naar een tegenstander. Foto: Hielco Kuipers hand liggen, maar ik miste jam- mergenoeg. Nu wacht nog een moeilijke wedstrijd tegen Punch, maar we kunnen geluk kig wel thuis kampioen wor den." Alibegovic: „We gingen voor die elf punten, maar de overwinning telt. Het mag nooit gebeuren dat we dit nog uit handen geven." Toch was Zee ger van Leeuwen er niet hele maal gerust op: „Punch heeft van alle toppers gewonnen, dus we zullen het nog best lastig krijgen. Maar als we met dezelf de hoge intensiteit spelen, moet het lukken." Scores MSV: Snijders 18, Engelhart 10 (15 rebounds), Van Leeuwen 10 (7 re bounds). door Pim Scheffer stompwijk - Meerburg is offici eel kampioenskandidaat af. Stond de Zoeterwoudse ploeg met de winterstop nog acht punten voor, inmiddels is de achterstand op de nieuwe kop loper ONA opgelopen tot vijf punten. De afgelopen tien wed strijden werd niet meer gewon nen. „We moeten ons nu hele maal op de nacompetitie gaan richten", aldus Meerburg- coach Paul van der Zwaan. Meerburg mag blij zijn dat het al een periodetitel op zak heeft. Door een flitsende seizoensstart was de eerste periode met over macht voor de Zoeterwoudse ploeg, die lang uitzicht hield op directe promotie. Meerburg werd met de winterstop zelfs de gedoodverfde kampioen ge noemd. „We hebben nu ook wel pech met blessures en schorsingen", vindt Van der Zwaan. Of het nu daaraan ligt of niet, Meerburg zit in een hoek waar rake klappen vallen. Bij vlagen speelt het team best aardig, maar de kansen blijven constant onbenut. Dat zorgt voor gemengde gevoelens bij de coach. „Complimenten voor hoe wij voetbalden tegen een ploeg die zo achteruit hangt. Maar typerend voor deze zwak ke fase van ons is toch dat we die kansen gewoon niet afma ken", zei hij teleurgesteld. Ondanks de complimenten is het toch zeer te betwijfelen of Meerburg in de tweede klasse thuis zou horen. „Ik denk dat wij voetballend de tweede klas se aankunnen, als we met een voltallige selectie kunnen aan treden", antwoordde Van der Zwaan. Toch zal er nog veel aan de ploeg gesleuteld moeten worden, om überhaupt de na- competitie met vertrouwen te gemoet te zien. „Laten we eerst de geschorsten en geblesseer den allemaal terug krijgen, dan kunnen we pas echt laten zien wat we kunnen", aldus een strijdlustige Van der Zwaan. Dit in tegenstelling tot wat zijn ploeg met name de eerste helft liet zien. Er was geen concrete kans te bespeuren. De enige mogelijkheid die er was, was voor Stompwijker Martijn Droog, die een op het oog niet te missen kans om zeep hielp. Paul van der Zwaan. Archieffoto: Taco van der Eb Gelukkig nam de inzet en daar mee de amusementswaarde in het tweede bedrijf wat toe. Soms ook met minder leuke ge volgen. Meerburg-spits Michel Plomp had een fantastische omhaal in gedachten, toen hij een voorzet kreeg. Hij kwam echter totaal verkeerd neer. Ge volg was een oponthoud van tien minuten, waarin Plomp werd verzorgd aan zijn schou der. Ondanks de verzorging moest hij toch het veld verlaten en zelfs richting ziekenhuis. Uitsluitsel over de aard van zijn kwetsuur is er nog niet. Tot overmaat van ramp werd, ter wijl Plomp ondersteund van het veld liep, de 1-0 gemaakt. Toby van Marwijk zette goed door en rondde koel af. Voor Stompwijk kwam de over winning als geroepen. De ploeg van trainer Ron de Roode móest winnen om aan te ha ken, zo bleek gisteren. Directe concurrent om de promotie/degradatieplaats VEP won verassend van koploper Blauw-Zwart. „Dat is natuurlijk balen, maar aan de andere kant is deze overwinning des te be langrijker", vond De Roode met gemengde gevoelens. Ondanks dat is het verschil met de 'veili ge zone' nog slechts één punt, met nog drie duels voor de boeg. Toch kan Stompwijk de eindfase met veel vertrouwen tegemoet zien. De spelers zijn haast allemaal vrienden van el kaar en dat maakt de Stompwij- kers niet direct tot een goed, maar wel tot een hecht team. De Roode: „Je ziet dat de betere ploeg niet altijd hoeft te win nen. Als er maai een collecüef staat." Stompwijk '92 - Meerburg 1-0 (0-0). 62. Van Marwijk 1-0. Toeschouwers: 200. Scheidsrechten Buitelaar. Rode kaart: 90+4. Van Veen (Meerburg, 2x geel). Stompwijk '92: R. Oudshoorn; Van Benten. Disseldoip, Van Santen. Ro- mijn (46. Hendriks); De Groot. Van Rijn, De Jong; E. Oudshoom, Van Mar wijk. Droog. Meerburg: I Kortekaas; Van Veen, Van Haastert, Stuurman. Vermont; Nyq- vist, Van Diemen. Kameri; Turk. Plomp (61. Van Vuuren), S. Kortekaas. n nno Schraven VI 'jfl u - Met een ontmoeting in de tegen de nummer twee Bin- in het vooruitzicht kan Grass- terugkijken op een goed sei- t J et ruime verlies tegen ProBuild 0-73) in de slotwedstrijd deed ts aan af. Coach René Mulder: achtste en nu dus zevende, zijn we uit de kelder van de aj ie gekropen en een gedegen moter geworden." 'e fysiek sterke ploeg uit Lands- inden de Katwijksen, afgezien 11-7 voorsprong echter weing *en. Grasshoppers slaagde er ks in center Petra de Zwart in te brengen (slechts zeven tjkingen in de hele wedstrijd) en da ile, pajfear Ira ook van buitenaf werd te weinig ge scoord. Van 16-18 werd het 16-29 en in de tweede helft op enig moment zelfs 29-51. Grasshoppers herstelde zich al leen even in het derde kwart van de wedstrijd. Mulder: „Vooral in de breedte, met maar zes vaste speelsters, zijn we kwetsbaar. Nu maar hopen dat we drie wedstrijden in de week aankunnen en misschien voor een verrassing kunnen zorgen." Scores: Rousseau 17, Kemp 13, De Jong 10. BV Leiderdorp won de laatste wed strijd tegen het Delfste DAS enigszins moeizaam met 53-62. Het team van coach Joris Zandbergen eindigde daar door als zesde en mag in de play-offs proberen er in elk geval een derde wedstrijd uit te slepen tegen ProBuild Lions. Zandbergen: „Zesde worden is een knappe prestatie voor ons. We zijn vier plaatsen gestegen ten opzichte van vo rig jaar en daar mogen we best tevre den over zijn." Tegen DAS ging het na een hele magere eerste helft (22-20) in de tweede een stuk beter. Er werd veel sneller aangevallen en DAS werd door goed te verdedigen behoorlijk onder druk gehouden. Aan het eind van het derde kwart liep Leiderdorp uit naar een voorspomg van tien punten en die kwam niet meer in gevaar. Scores: LeCuyer 28 (23 rebounds), Planten 10. BS Leiden mag volgende week zater dag nog een keer hoop koesteren dat het alsnog kampioen van de eerste di visie wordt. Zelf won het allesbehalve overtuigend van Orca's (51-67), maar ook koploper Goba bleef tegen Shoo ters met 68-65 maar net aan de goede kant van de score. Dus zit een kampi oensscenario op de slotdag er voor de ploeg van Richard van Os nog altijd in. „Ik herinner me in het voetbal dat Bar celona ook een keer zo kampioen werd. Goba moet winnen bij de num mer drie Initial High Five. Die ploeg wil graag van ze winnen en kan dat ook. Wij hebben thuis nog iets recht te zetten tegen Akrides, omdat we daar een van onze drie nederlagen hebben geleden." Leiden moet dan wel beter spelen dan tegen Orca's. Het team begon absoluut niet scherp aan de wedstrijd en werd overrompeld door een pressverdedi- ging. Van 22-11 werd het 28-15 na het eerste kwart, een ongekende achter stand voor de Leidenaars. Daarop trok Leiden de verdediging aan en mede door zes punten van Bob Vegter werd de stand bij 28-28 voor het eerst gelijk. Ook na rust (34-31) bleef Orca's een lastige tegenstander. Pas bij 45-45 kon Leiden, dat aanvallend slecht schoot, een gaatje slaan naar 45-52. Jeroen van Dorp maakte in die fase met een aan tal rebounds en intercepties, en een driepunter in de slotseconde het ver schil. In het laatste kwart kon de ploeg meteen uitlopen naar 45-56, waarna het moegestreden Orca's het hoofd in de schoot wierp. Scores: Vegter 25 (13 rebounds), Schelvis 13, Van Dorp 9(11 rebounds). volleybal - Leython is gedegra deerd naar de promotieklasse, de tweede degradatie op rij voor de Leiderdorpse club. De 3-1 overwinning op Delta van afgelopen zaterdag was niet ge noeg. Leython eindigde als voorlaatste op de ranglijst. De Leiderdorpse volleyballers hadden de afgelopen week nog hoop op handhaving. „Maar de concurrentie haalde onver wacht veel punten" zegt aan voerder en coach voor het vol gend seizoen, Rolf van der Kwaak. De nieuwe trainer ver wacht volgend seizoen wel met een representatief team uit te komen in de promotieklasse. „Het geraamte voor een nieuwe ploeg staat er, maar er zit nog geen vet op de botten." De mannen van Castellum slo ten het debuutjaar in de derde divisie af met een keurige zesde plaats. De laatste wedstrijd te gen het al gedegradeerde Sovi- cos 2 was een formaliteit: 4-0. Gemini/Kan ge roes (vrouwen) had nog een kleine theoretische kans op een promotie/degrada tiewedstrijd. Dat die theoretisch was bleek in Nieuwegein tegen koploper Vrevok. De Voorscho- tense ploeg moest dit duel met 4-0 winnen om een kans te ma ken, het werd 4-0 voor de te genpartij. ing A. thel van Gent TOP heeft met twee Uiten in twee weken tijd npioenschap van de 01 gsklasse A uit handen De Sassenheimers vaI n bij koploper SKF we- -Uaan de verkeerde kant ns! score 17-11. „Wij zijn atifn omdat de scheids tien minuten lang de was", stelde Harold onomwonden. De eï nelde op de slotfase van te helft, waarin zijn aef)or drie dubieuze straf- en een vrije bal op 10-4 ham. Bovendien liepen Daniël Harmzen in te gele kaarten op voor |j Haar op de leiding. Na 1-5) haalden de rood- Ill »og wel op tot 11-9 en taar daar bleef het bij. Lardé (4) en Marijke Berg (3) maakten de Da loelpunten. dst •eg IRSTE KLASSE ;tei md Trigon behaalde zijn overwinning van dit or (i ten koste van hekken- aai laas: 7-21. Misja IJzer- fD iarten van Vliet (4), Re- ovt ir (3), Patty Groen, Me en Martijn Walvis (2) in nog geen uur spelen hie I Ook junioren Evelien ?re tooren en Rutger d'Lig- ny scoorden in hun invalbeur ten. Het was illustratief voor de scheve krachtsverhoudingen dat onder de drie tegentreffers nog één strafworp zat. Pernix had met meer schot vast ruimer gewonnen van Kios dan met 13-10. Sjoerd van der Kooij, Christian Lindhout, Frans Treur (2), Manon la Lau en Huig Schoonderwoerd brachten hun club met goede aanvallen op 8- 3. De formatie van Kees van Vliet kreeg na rust (8-4) enkel ruimte om op afstand te schie ten, maar bleek allerminst zui ver, zodat het verschil zelfs eni ge malen tot twee punten slonk. TWEEDE KLASSE Met drie invallers gaf Fiks be hoorlijk partij tegen lijstaan voerder IJsselvogels, mede ge holpen door het windvoordeel. Invaller Henrik Hooimeijer tilde met zijn twee treffers tezamen met Arjan Wildschut (2), Domi nique Roest de stand van 3-1 naar 3-6. De eerstgenoemde schutter had na rust tegen de wind in als enige nog eens suc ces, te weinig om een 13-7 ne derlaag te voorkomen. DERDE KLASSE Velocitas behield zijn aanspra ken op het kampioenschap door bij naaste belager AW/DTV 8-8 gelijk te spelen. „Het was meer schaken dan korfbal, omdat er volop werd achterverdedigd", oordeelde coach Klaas Bosman. Dat bracht met name de beginaan- val in verlegenheid, want dit vak scoorde pas na rust (3-1) via Janneke Oldenkamp (straf worp) en Lisette Vesseur (5-4 en 7-6). In het andere vak was André van Wallinga, spelend met pijnstillers voor zijn rug blessure, toch goed voor vier doelpunten, waaronder de laat ste gelijkmaker. Daarentegen heeft KZ Leiden vrijwel zeker de titel verspeeld door met 12-9 onderuit te gaan bij Purmer. De Leidenaars kon den enkel even na rust (4-3) een voorsprong van twee punten nemen, toen Bianca Witteveen, Jetske Louwsma en Joost Kwes- tro voor 4-6 zorgden. In de laat ste twintig minuten ging de ver dediging van KZ Leiden enige malen de fout in bij het overne men, met fatale tegentreffers als Sylvia Baak van Crescendo (midden) gooit zich volop in de strijd om de aanval van Helios te onderbreken. Foto: Hielco Kuipers Fluks speelde bij Atlantis goed in functie in de aanval en ver dedigde de vijandelijke ballij- nen zeer scherp. Dat wierp vruchten af, want Arno van Haarlem (3), Frank van Meij- gaardën (2), Manon Oosting, Erik Caspers en Maarten Dek ker bouwden vanaf 2-2 via 3-7 (rust) een 3-10 voorsprong op. In de slotfase lieten de Noord- wijkers de teugels echter flink vieren: 9-12. „Wij hadden ze helemaal in de tang, maar we hadden totaal geen schot", treurde interim- coach Marco Ravensbergen van Madjoe over de 7-3 nederlaag bij Valto. Beide achttallen had den zoveel hinder van de harde wind, dat er bij rust een scha mele 2-1 was bereikt. De Rijns burgers verloren na 4-3 de aan sluiting, mede door een gemiste strafworp. Bas (2) en Wendy Heemskerk scoorden als eni gen. Bijna leek De Danaïden een unieke prestatie te gaan leveren door Nieuw Flora op de nul te houden, totdat invaller Ramos de Ruiter zijn tegenstander in de slotminuut nog zag scoren: 12-1 eindstand. De Leidenaars hadden geen kind aan Nieuw Flora, dat door vroegtijdig bal verlies nauwelijks aan schieten toekwamen. Martijn van der Meer, Mark Rietbergen, Aart Tholens (3), Stephan van Nier- op (2) en Sacha van Nood maakten het dozijn doelpun ten. Trainer Martin Verhorik van Crescendo omschreef het duel met Helios als "een stippenre- gen" omdat de scheidsrechter wel heel scheutig was met straf- worpen. Zijn ploeg raakte in het slotkwartier van de eerste helft van 3-2 gaandeweg 3-8 achter, mede doordat zij één zo'n stip miste. Deze achterstand bleek niet meer goed te maken, ook met routiniers Debby Blogg en Monique Kooien in de gelede ren: 13-16 verlies. Thierry Ar- noldus was topscorer met vijf doelpunten, maar is door een gele kaart voor commentaar op de leiding voor de komende wedstrijd geschorst. door Ron Hoogendam tafeltennis - Met gematigd op timisme trad Scylla zaterdag in het strijdperk tegen landskam pioen iVr, voor de return in de play-offs. De Leidenaars, die thuis sterk voor de dag kwamen maar met 4-3 verloren, moes ten in de Rotterdamse Per- soonsdam al hun energie aan spreken om opnieuw te kunnen schitteren. Scylla zette nog sterk aan, maar kwam op de cruciale momenten te kort om FVT te verrassen. De titelhouder zege vierde uiteindelijk met 5-2 en speelt de finale tegen voorjaars kampioen Remax uit Buchten. De vorige week optimaal spe lende Edgar Malchasian kon ditmaal alleen Michel de Boer van zich afschudden (2-3). De slotpartij tegen Merijn de Bruin liet de Leidenaar min of meer lopen. FVT had het vierde punt toen al binnen. Scylla stond na de gewonnen dubbel op 2-2, maar dat had bij de pauze net zo goed 1-3 kunn- nen zijn; Gerard Bakker ver zuimde een vijfde game af te dwingen tegen Merijn de Bruin. Eerder had Thijs Langeveld met 3-0 klop gekregen van Segun Toriola die volgend seizoen in België gaat spelen. Bakker perste er net als Lange veld nog een knap slotoffensief uit tegen respectievelijk Toriola (3-1) en De Boer (3-2), maar ef fect had het niet. Toch had Scylla dit weekeinde alle reden voor een feestje. De junioren (Tim de Jong, Steffen Greup en Olivier Altenburg) werden na melijk eerder op de dag lands kampioen. De Treffers is na de 5-5 thuis tegen BIT gedegradeerd naar de tweede divisie. Toch heeft de Veense ploeg nog een kans om ook volgend jaar in de eerste di visie uit te komen. Naar verluidt trekt het Edense BIT zich terug uit de competitie. Daardoor komt er voor De Treffers wel licht een plek vrij. Hans de Boer, die er na wjfen- twintig jaar mee stopt, won driemaal. Opvallend bij de thuisclub waren de twee winst partijen van Riko van Veen en de zege van invaller Cor Bakker tegen Robert-Jan van der Hei den, die op nul bleef steken. Enige treurnis was er ook te be speuren bij Pecos. De Oegst- geestenaren speelden knap ge lijk tegen Alkmaar, maar degra deerden desondanks uit de tweede divisie omdat concur rent Disnierats verrassend met 7-3 won van koploper DTK. Avanti had in de tweede divisie (groep 3), de 'poule des doods', ook iets meer punten moeten scoren dan de 48 die het Rijn- woudse team behaalde. Na de 5-5 tegen kampioen Kluis 2 kwam Avanti, met een driemaal winnende Martin Groenewold, twee punten te kort om niet af te dalen naar de derde divisie. Scylla 2 eindigde net boven de rode streep.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21