AZC doet week te vroeg troonsafstand SPORT 8 LZ 1886 heeft no overlevingskans* LOHC scherper dan rivaal Qui Vive Alecto houdt schade binnen de perken LSG: het mirakel van Leiden De Goede wint ook in Gelderland HOC 988 maandag 18 april 2005 door Wim Siera waterpolo - LZ 1886 heeft nog uitzicht op handhaving in de hoofdklasse. De Leidenaars grepen in de nacompetitie de laatste strohalm door in een beslissende serie opponent Rapido met 2-1 terug te wij zen. LZ moet alleen nog de krachtmeting met eersteklas ser VZC overleven om op het hoogste niveau te blijven. Na de 12-7 overwinning van vrijdagavond kon LZ 1888 het karwei een dag later afmaken. De Haarlemmers bleven in hun thuisbad na een 5-3 ach terstand echter met 8-7 over eind en dwongen zo een der de wedstrijd af, wederom in de Spaarnestad. Het hoofd klasserschap van LZ hing in het beslissende treffen lange tijd aan een zijden draadje. De gemotiveerde Haarlemmers namen in de tweede periode na 3-3 een voorsprong van drie doelpunten (6-3). LZ 1886 kwam nog op gelijke hoogte (7-7) maar leek in de laatste minuut toch nog op di recte degradatie naar de eer ste klasse af te stevenen (8-7). Acht seconden voor tijd veer de het hele LZ-kamp op. Rou tinier Mirko Zuidweg schoot dwars door de defensie van de thuisploeg: 8-8. In de verlenging vloeide de kracht langzaam weg uit het spel van Rapido en kon LZ 1886 door doelpunten van Ar nold Spros (uitval) en weder om Mirko Zuidweg de wed strijd naai- zich toetrekken. De overige doelpunten kwamen gisteren van Timo Bongers (2), Joeri Klein (2), Stefan van Iter- son, Martijn Laurense en Koen Schrama. Katwijk legde beslag op de derde plaats. Met nog een wedstrijd op het programma kan de tweedeklasser niet meer achterhaald worden door streekgenoot Sassen- heim. Zaterdag wonni Katwijkers na een prin speelde tweede helft m van middenmoter De I De doelpuntenmakers Katwijk waren Alex Siev Marc Kuyt, Kjeld Booi pel, Mare Sieval en Dirk noot. Sassenheim was ero| brand de ongeslagen k oen De Gouwe beentje l ten. De nummer vier tweede klasse bracht de dinxveners wel in het maar kwam in de eindfa even tekort. De Gouwi met 10-8. Voor Sassei scoorden Lars Eikelen (2), Jerry Lepel, Remi Bruin, Erwin de Bruin, Odems, Martijn Odemsi bert Kloos. Alkemade was met ee verlies niet opgewassen Aquafit. De waterpoloê Roelofarendsveen h\ niet los in Aalsmeer. Ee doelpunt bezorgde Aqu zege. De doelpunten v kemade kwamen van t van der Tang, Peter Zoni Martijn Oosterveen er Geerlings. ZVL leed in Nijverdal ee te nederlaag. Titelkan Het Ravijn ldaarde het tegen de Leidse vrouwe pel en won met 12-5, eerste periode leek hetr gens op. ZVL hield de s met een 3-2 achterstal perkt. In het vervolg v duel liep de Leidse hoof ser in het mes van de ex ke formatie. Het Ravijn! de stand in de tweede p al op 7-2 om de wc daarna op het gemak spelen. Voor de gasten den Toesja Klein (2), van Belkum (2) en Klein. Het al gedegradeerde wenteam van Alkemai casseerde een grote net tegen Alliance: 15-3. Golfsters liggt nog op titelkc golf - De vrouwen vant Noordwijkse liggen danl 11-7 overwinning op Ke nog steeds op koers vooi kampioenschap. De N» wijksen namen nog voo lunch een 6-0 voorsproi alle drie de foursomes ti nen. Invalster voor de n<n steeds geblesseerde Kyr Leeuwen was dit keer Jo Schouten, die met Eline hout haar partij won. 0[ 1 baan van Houtrak kwan 1 resterende punten uit dlet en van Jonna van Beek, deelde op de 18de hole,lt; Dekker, die de winst pall£ de 13de hole en Sandra keiford die haar partij alle op de 11de hole. 111 e Noordwijkse 1 de lunch tenJ golf - De mannen vand Noordwijkse verloren e 'o1 van kampioenskandida rak. Dp de banen van di - ninklijke Haagsche verlt Noordwijkers voor de In drie de foursomes en de j op een goede klassering verschil zit gewoon in d duele handicaps", wisti 1 Maarten Delfortrie. „Zij I heel goed en wij moetei maal een hele goede daj ben willen we een reële maken tegen deze spele DIOK in balan met Amsterda "I rugby - De vrouwen vai >n hebben in Leiden met 2 aa lijkgespeeld tegen Amsti Sc DIOK moest het initiatie n de tegenstander laten 0 tj, kens in de achtervolginj tjji jacht naar de punten. Li velberg wees DIOK dev Qe haar vier try's en een co te maakte zij het merende l0 de punten. Internationa er ten Hove maakte de 27| \V; compleet. er e The Flags naa nipte overwin »i na; softbal - The Flags heel U nauwernood een 17-16'11 winning geboekt op Dal doi Al heel snel in de wedsD bleek dat de thuisploeg sterk was voor de gastei nen twee innings stond 1 rebord al op 14-2 en nic c een monsterzege voorii tei naren in de weg te staai ia; een pitcherwissel gaf Dl aai de juiste impuls om ovi ir krabbelen en goed tertii ei men; tot 14-12. Sterk pit in van Eduard de Beer hiel 7. Flags uiteindelijk overei Vo door Gertjan van Geen alphen aan den rijn - Aan alles komt een eind. Na vijf seizoenen lang het vaderlandse waterpolo gedomineerd te hebben, heeft AZC Sprey Hout gisteravond af stand van de titel gedaan. In de halve finale van de play-offs bleek het Haagse HZ/Zian over drie duels de sterkste. Zaterdag trok AZC in Alphen aan den Rijn de stand nog gelijk (11-6), maar een dag later had de ploeg in het Zuiderparkbad te weinig kracht over: 7-6. Aan het begin van het seizoen hadden de kenners al beslist dat AZC zich niet voor de zesde keer op rij tot 's lands beste zou kronen. Topscorer Tjerk Kra mer koos voor een avontuur in Spanje, keeper Ronald Sol bi vakkeerde lange tijd in de Ver enigde Staten en routinier Joeri Stoffels stopte. AZC moest on der leiding van de tot hoofd coach gepromoveerde André de Jeu noodgedwongen drastisch verjongen en loste de negatieve verwachting van de buiten wacht in door in de competitie vrij snel achterop te raken. Groot was de verbazing daarom toen de ploeg van De Jeu in de halve finale van het bekertoer nooi topfavoriet Polar Bears klopte om vervolgens in de eindstrijd Zian kansloos te la ten. Polar Bears en Zian spelen volgende week de finale van de play-offs. In het eindschot richting de na- competitie deed AZC opnieuw van zich spreken door weder om Polar Bears te kloppen en richting de tweede plaats op te schuiven. Op de laatste speeldag, uit bij ZPB, miste de ploeg vervolgens een opgelegde kans waardoor het in de halve finale geen thuisvoordeel verkreeg. „Daar hebben we het laten liggen", sprak De Jeu gisteren. „Een thuiswedstrijd extra tegen Zian is heel wat anders dan een uit wedstrijd. Dat heb je zaterdag kunnen zien." Hoewel AZC aan de doelstelling - bij de beste vier komen - vol- Een onzichtbare speler van AZC tast naar de bal. Foto: Eric Taal deed, had De Jeu gisteravond zwaar de pest in over het mis sen van de finale. .Afgelopen zomer hadden we afscheid ge nomen van de titel. Ik kan er wel mee leven, maar ik ben er niet gelaten onder. Het is heel erg zuur om de finale te missen als je er zo dicht bij bent. Het is het verhaal van dit seizoen, dat wat mij betreft verder fantas tisch is geweest. Het hele jaar hebben we al dit soort uitglijers gehad. We schommelen tussen mooie en slechte dingen. We zijn niet breed genoeg om die problemen te tackelen. Daarom moeten we ook niet huilebal ken of zeuren en blij zijn met de dingen die wel gelukt zijn. We hebben het lef gehad om te zeggen: klaar, oyer. We moes ten opnieuw beginnen. Over een paar jaar staat er een nieu we groep." Ook aanvoerder Kimmo Tho mas zag de uitschakeling niet als een drama. „Het is een illu sie om te denken dat je tot in lengte van jaren kampioen blijft. Er treedt een soort verza diging op. Dat merk je aan alles. Je wilt wel, maar de instelling wordt minder. In het eerste kampioensjaar was de drive veel groter. Dat is geen goed- pratertje maar er is geen coach die zoiets kan voorkomen. Niet temin vind ik dat we de finale hadden moeten halen. We zijn beter dan Zian, alleen hebben we dat niet kunnen waarma ken. Het doet niet heel veel pijn, maar we hadden op een waardiger manier tegen een be tere tegenstander de titel moe ten afgeven." Zaterdag: AZC - HZ/Zian 11-6 (3-2, 3- 1, 3-0, 2-2). Doelpunten AZC: Björn Boom 4, Kjell Boom 3, Niels Zuidweg 2, Pieter Boot en Kimmo Thomas. Zondag: HZ/Zian - AZC 7-6 (1-2, 2-0, 3-1, 1-3). Doelpunten AZC: Kjell Boom 2, BjÖm Boom, Kimmo Thomas, Chris Boot en Pieter Boot. door Peter Klein mannenhockey - LOHC wees in een vooral van Oegstgeester zij de sprankelend duel naaste ri vaal Qui Vive met 8-5 terug. Daarmee neemt de formatie van coach Peter van der Meer vrijwel definitief de tweede plaats op de ranglijst van de eerste klasse B in en houdt de ploeg de pressie op de koploper Amersfoort intact. Vooraf had Van der Meer zijn manschappen gewaarschuwd voor het fysieke hockey van de thuisploeg. „Dat probleem moesten we hockeyend oplos sen. Het was voor mij een ver ademing te constateren dat de ploeg die opdracht uitstekend op zich nam. We zijn na de winterstop tot een hecht collec tief uitgegroeid." Even leek LO HC in de problemen te komen, toen Qui Vive binnen twee mi nuten al op voorsprong kwam, maar door Derk van Vierssen Trip was het weer snel gelijk. Oswald Mattheussens zorgde even snel als zijn collega-spits na een tweede achterstand voor de 2-2. Nog voor de pauze lie pen de Leidenaars door Van Vierssen Trip uit naar een 4-2 voorsprong. De 4-3 pal voor rust was een domper, die direct na de pauze door opnieuw een doelpunt van Mattheussens be kwaam werd weggewerkt. Net als Van Vierssen Trip maakte ook Mattheussens een hattrick vol, met de 6-4. Rutger van Stralen en Robbert van Hasselt uit een strafbal namen de reste rende doelpunten voor hun re kening, waarna Qui Vive ook nog een keer het net vond. In afdeling A speelde Alecto verdienstelijk 3-3 gelijk tegen aanstaand kampioen DSHC. In een geheel open wedstrijd met kansen aan beide zijden kwa men alle doelpunten uit cor ners tot stand. Konden de Lei derdorpers in de voorgaande duels uit zo'n vijfentwintig strafcomers geen enkele maal het doel vinden, tegen de Delft- se studenten was Hidde Kuijers liefst drie maal succesvol. Roomburg won met 3-2 bij My- ra. Tim van Berkel (2) en Jasper Visser troffen het Amstelveense doel. TWEEDE KLASSE Forescate is met een sterke reeks bezig. Na de overtuigende winst vorige week bij Dopie werd gisteren Spirit op eigen grond met 3-2 geklopt. Het goed spelend Forescate opende via Philip de Lima de score. De ploeg zakte daarna in, waarna Spirit via een treffer kort voor en direct na de pauze een voor sprong kon nemen. Het schud de de Voorschotenaren wakker. Frank Vos schoot de 2-2 in het net. Net op het moment dat de teams leken te berusten mocht Vincent van Nimwegen aanleg gen voor een wegens een vage overtreding verkregen strafbal. Hij faalde niet. DERDE KLASSE Leidse Studs leed een 3-1 ne derlaag tegen het bezoekende Woerden. Alexander Witte kreeg de enige treffer achter zijn naam. Erger voor de Studs was de 2-1 nederlaag van Cat- wijck tegen het laaggeklasseer de AMVJ, dat de degradatieplek aan de studenten overdeed. Mi ke Boudewijns kon met een doelpunt in de laatste vijf mi nuten het slechte spel van de Katwijkers niet meer compen seren. VIERDE KLASSE Hisalis stuntte met een 4-2 zege op koploper Waddinxveen. Op de overwinning viel niets af te dingen. Binnen vijf minuten zette Guus van 't Padbos de Lis- senaren op een 1-0 voorsprong en nog geen vijf minuten later tilde Rogier Elsendoorn de sco re naar 2-0. Daarmee was de scoringsdrift van Hisalis nog niet over. Guus van 't Padbos sloeg de 3-0 in de touwen, waarna Huub van 't Padbos eerst voor 4-0 zorgde, alvorens Waddinxveen iets kon terug doen. Noordwijk hield de nummer drie van de ranglijst, Berkel Ro denrijs, op 2-2. Martijn Dissel dorp (met een tip-in op een prachtige pass van Jop Bonni- ke) en Steven de Bruijne, die na bijna vijf jaar zijn rentree maak te, zetten een vroege 1-0 achter stand om in een 2-1 voor sprong. Voorhout verloor in Reeuwijk met 3-2. Davey Bouwmeester voor de pauze en Oscar de Blanken na rust uit een strafbal scoorden voor de ploeg uit de Bollenstreek. Alkemade speelde 3-3 gelijk te gen hekkensluiter Forcial. De Roelofarendsveners moesten wel een 2-0 en 3-2 achterstand wegwerken. Catwijck verkeert in acuut degradatiegevaar na nederlaag bij Phoenix door Peter Klein vrouwenhockey - Tot zeven minuten voor tijd hield Alecto stand en verdedigde tegen Hur ley een nipte achterstand (1-0). Het slotakkoord was toch voor de ongenaakbare koploper in de overgangsklasse, die naar een 3-0 overwinning uitliep. „Jammer, maar zo'n wedstrijd spelen geeft wel vertrouwen voor de komende duels", sprak coach Maurits Eikenhout na af loop. „Daarin zullen we die paar punten moeten pakken om definitief veilig te raken en eventueel nog een plaatsje te stijgen op de ranglijst." Alecto stond negentig procent van de speeltijd zwaar onder druk, maar hield onder leiding van uitblinkster Floor Lely be kwaam stand. De Leiderdorpsen hadden de pech dat Hurley na een onop lettendheid al na zes minuten scoorde, want echte kansen werden niet weggegeven. Ster ker nog: na twintig minuten had Karin van Rijn zelfs een dot van een kans op 1-1. De spits miste oog in oog met de keep- ster. De Amsterdamse lijstaan voerder bleef heel geduldig en kreeg de beloning toen zeven minuten voor tijd de weerstand bij Alecto brak. EERSTE KLASSE LOHC voegde met het 1-1 ge lijkspel tegen HBS een puntje toe aan zijn totaal. Te weinig opbrengst voor de Oegstgeester formatie van coach Martijn van Delft, die de punten goed kon gebruiken. Het zeker in de eer ste helft veel betere LOHC ver zuimde echter meer dan één treffer te maken uit de zeker ne gen kansen die het team kreeg. Wietske Hermes maakte de 1-0. Na de pauze stond een veel minder LOHC in het veld. HBS profiteerde eenmaal. Roomburg sloot de thuiswed strijd tegen Shinty met een 3-2 nederlaag af. Via Maaike Da- men (uit een cornerrebound) en een fraaie actie van spits Le- ontien van Tilburg waren de Leidenaars tweemaal op voor sprong gekomen. Roomburg miste in de tweede helft de af makers, waar de gevaarlijke spits van Shinty wel tweemaal op scherp stond. TWEEDE KLASSE Alphen verraste titelkandidaat Terriers met 3-2. „Deze zege geeft perspectief voor volgend jaar", zei coach Erwin Maar huis. „Dit jaar zitten we met een nieuwe ploeg nog in de op bouwfase en lopen we te ver op de koplopers achter." Marloes van den Heuvel, Nicole van Schaik en Jacqueline Kapél zet ten de Alphenaren drie keer op voorsprong. Kapel werd negen tien minuten voor tijd met een ernstige knieblessure naar het ziekenhuis in Leiderdorp afge voerd. Catwijck is na de 3-2 nederlaag in Zeist tegen Phoenix acuut in degradatienood gekomen. De voorsprong op de tegenstander van gisteren is inmiddels terug gelopen tot een punt, waarbij de Zeistenaren ook nog eens een lichter programma voor de boeg hebben. Alice van Duin en Annelies Kornet namen de Kat- wijkse productie voor hun reke ning. DERDE KLASSE Middenmoter Noordwijk haal de met 5-2 uit tegen het bezoe kende Xenios. Chanel Gelevert opende de score, waarna Na nette de Koning een hattrick voor haar rekening nam. Dion- ne Braat schoot tenslotte een corner strak in de bovenhoek. Leidse Studs ging op eigen ter rein met 3-1 onderuit tegen Kraaien. VIERDE KLASSE Voorhout raakte zijn koppositie na één speelweek weer kwijt. De ploeg uit de Bollenstreek kwam in en tegen Reeuwijk niet verder dan 2-2. Bibiche Rath en Tessa van Doeveren kregen de Voorhoutse doelpunten achter hun naam. Hisalis werkte zich met de 6-1 winst op Kikkers weer langszij bij de streekgeno- tes. Fleur Maagdeberg (2), Anouk Breukers (2), Manon ten Holter en Celine Schmidt scoorden voor de Lissese ploeg. Voorhout en Hisalis volgen na op één punt van koploper Wad dinxveen. Het Denksportcentrum vormde het decor voor de slotronde van de Meesterklasse. Foto: Hielco Kuipers door Jan Bey schaken - Het werd een bizar slot van een op zijn zachtst gezegd vreemde competitie. In een druk bezocht Leids denksportcentrum was het Leidsch Schaakgenootschap (LSG) gastheer van de gezamenlijke slotronde van de nationale meesterklasse. Een verzwakt opgekomen tegen stander Rotterdam gaf de Leidenaars goede hoop om het vege lijf te kunnen redden. Op de zwartborden werden door Rotterdam in vallers opgesteld die uit het vierde team moesten komen, omdat men niet op de hoogte bleek van de invallerbepalingen. Het Rotterdamse team had zich voor deze ronde ook al teruggetrokken uit de play-offs voor het landskampioenschap. LSG bleek ook in deze wedstrijd over een slechte vorm te beschikken, want van het ernstig ver zwakte Rotterdamse team werd met grote moeite gewonnen (5,5-4,5). In het begin van de strijd was er nog geen vuiltje aan de lucht, want na een remise van Mark van der Werf tegen de Belgische grootmeester Luc Winants werden achtereenvolgens winstpartijen binnengebracht van Edwin van Haastert, Stefan van Blitterswijk en Raoul van Ketel. Donkere wol ken pakten zich samen toen beide degradatie concurrenten onverwacht successen boekten, wat zeker tot degradatie van LSG zou leiden. Bo vendien leek een noodzakelijke Leidse winst on danks de comfortabele voorsprong ver weg, want enkele partijen stonden slecht tot verloren. Ineens pakten alle beslissingen goed uit: de con currenten lieten steekjes vallen. Een Leidse zege zou opeens voldoende zijn voor lijfsbehoud. Na een zeer fortuinlijke zege van Martin Roobol (zijn tegenstander blunderde een stuk weg in gelijke stelling) zag Leon Konings z'n voordelige stelling in een remiseachtige stand verzanden, terwijl winst noodzakelijk was. In een zinderende finale van de wedstrijddag wist Konings ten slotte een gewonnen toreneindspel te bereiken en haalde het talrijk opgekomen Leidse publiek opgelucht adem. Apeldoorn/ANP - Suzanne de Goede heeft zaterdag in Apel doorn de Ronde van Gelder land op haar naam gebracht. De renster van Van Bemmelen- AA Drink was de snelste van een kopgroep van acht en gaf zichzelf daarmee een mooi ca deau voor haar 21ste verjaar- dag. De Goede kreeg te maken met diverse uitlooppogingen in de slotkilometers van de Topcom- petitiewedstrijd. Onder andere Marianne Vos en Mirjam Mel- chers probeerden de sprint te ontlopen. Niet zo vreemd, want in de spurt staat de laatste tijd geen maat op de Zoeterwoudse. Voor De Goede is het al haar vijfde zege in het prille wegsei- zoen. Ze won eerder de wereld beker in Wellington en twee rit ten plus het eindklassement in de Ronde van Drenthe. Met haar zege van zaterdag is ze meteen de eerste leidster in de Work Topcompetitie. Gelijktijdig reed de nationale mannentop de Friesche Wou den Klassieker. Na een zware koers over kasseien en met een behoorlijke wind eindigde Lei- denaar Jeroen Straathof op een vijftiende plek. De renner uit de Swabo-ploeg draait ondanks het feit dat hij met topsport is gestopt een zeer behoorlijk sei zoen. Zijn resultaten zijn zeker niet minder dan afgelopen jaar, toen Straathof naast zijn (Olympische) baanprogramma ook regelmatig op de weg in ac tie kwam. „Ik heb flink afge zien. Het peloton brak door de moeilijke omstandigheden al snel in een paar stukken. Ik kon in het voorste deel aanhaken en ben ook in de eerste groep ach ter de koplopers geëindigd." Vrijdag behaalde Alphenaar Thijs Bezemer al een tweede plaats in de juniorenuitvoering van Veenendaal-Veenendaal. Hij moest alleen Umberto Atzo- ri uit Zorgvliet voor zich dul den.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20