Teylingen op de door het dorp Koudekerk hee strontkar SPORT 6 het voor elkaar Sassenheim haalt Dekker zet grote stap naar promotie maximaal uit: 8-0 Mannen Dekker Tennis rollen Zee en Duin op HOC 986 maandag 18 april 2005 door Ron Hoogendam zoeterwoude - Het was niet de vraag óf maar wanneer Teylin gen kampioen zou worden van de vierde klasse. Gisteren was het zo ver. Uitgerekend tegen SJZ, waar oud-trainer van Teylin gen Bert Kort de leiding heeft, werd de titel in de wacht ge sleept. Dat de Sassenheimse ploeg van oefenmeester Laurens Mouter een slechte wedstrijd speelde (0-2 winst), kon de pret op sportpark Haasbroek niet drukken. Terwijl Mouter na de eenvoudi ge zege op de schouders ging, een flink aantal meegereisde jeugdleden met toiletrollen gooiden, was de sterk keepende Hans Edink zijn emoties even niet meer de baas. Hij onttrok zich dan ook even aan het feestgejoel. Mouter: „Hans is zo betrokken bij deze club, onge looflijk. Zelfs als hij geblesseerd is, wil hij keepen. Nu gaan we een feestje bouwen. Eerst op de strontkar door Sassenheim en dan naar de club. Maar ik had graag met de kar een rondje door mijn woonplaats Oegst- geest gemaakt. Even langs ASC en UDO, de enige ploegen die van ons hebben gewonnen." Teylingen is overtuigend kam pioen geworden. Als de spelers groep in tact blijft, zal het in de derde klasse zeker geen mod derfiguur slaan. „Heb jij ie mand bij ons gezien die op een hoog niveau kan spelen?", grapte Mouter, in de hoop dat iedereen de club trouw zal blij ven. „Lekker, hoor. Derde klas se. De jongens hebben meer mogelijkheden dan ze tot nu toe hebben laten zien. Vooral op tactisch gebied moeten we slimmer worden." Teylingen is na zes jaar terug in de derde klasse. Foto: Eric Taal Het verbaasde Mouter niet dat Teylingen na zes jaar terugkeert naar de derde klasse. „We heb ben een voetballende ploeg. Dat is onze kracht, ook al kwam dat er vandaag niet uit. Veel jonge gasten moeten leren om gaan met de druk. Het verschil met voorgaande jaren is dat we veel hebben gescoord. Ivo Smit, die uit het tweede elftal is ge haald, en Saïd Ait el Houssi hebben daar een groot aandeel in gehad. Het is voor mij een prachtig seizoen geworden, al had ik dat wel voorvoeld." Ook SJZ wilde bij de competi tiestart voor de titel gaan, maar kende een beroerd seizoen waarin het slechts een korte op leving kende. De ploeg van de vertrekkende Bert Kort mag drie ronden voor het einde blij zijn als het vege lijf wordt gered. Kort, die de A-jeugd van UVS gaat trainen, is er honderd pro cent van overtuigd dat dat gaat lukken. Gisteren miste SJZ ook nog eens vier basisspelers. Omdat Fred de Koning te laat arriveer de op de bespreking, mocht de jonge Stefan Berk als linksback aan de bak. Hij was met spits Richard Versteden de tweede debutant in de ploeg. Kort was eigenlijk alleen maai' te spreken over het spel van deze debutan ten. SJZ gooide, zag ook Kort, in de allereerste minuut al zijn glazen in toen Jan Rietkerken bij de aftrap de bal inleverde. Het leidde tot een corner. Smit torende hoog boven zijn bewa- goudhaantje van de ploeg, was halverwege andermaal succes vol. Nu kon hij een door goalie Berg van Walter Bisschops slecht verwerkte voorzet zo maar intikken: 0-2. Het was Smits zeventiende treffer van het seizoen. SJZ speelde veel te behoudend, maar kreeg wel kansen om er nog een wedstrijd van te ma ken. De thuisclub had echter de pech dat Teylingen-keeper Hans Edink als een van de wei nigen in grote vorm stak. Inzet ten van Daniël de Waard, Joost Spierenburg en de eenzame spits Richard Versteden ransel de de solide sluitpost uit zijn doel. Ook na rust hield hij de nul. SJZ, dat een leider in het elftal ontbeert, kwam met De Koning wel wat feller voor de dag. Maai de bezoekers hielden koel stand. Na een kwartier in de tweede helft haalde Mouter zelfs sterspeler Mohammed Ait el Houssi naar de kant ten fa veure van de jonge Maarten Heyker. Ook Mohammeds broer, Saïd, werd gewisseld voor de rappe Dariel Dubos. Teylingen kon het hebben. Maar dat lieten de roodzwarten al vele malen zien, ook tegen sterkere ploegen dan SJZ. SJZ - Teylingen 0-2 (0-2). 1. Smit 0-1, 24. Smit 0-2. Scheidsrechten Verbrug- gen. Toeschouwers: 250. SJZ: Berg; Van der Poel (85. Sloos), M. Versteden, W. van der Hoeven, Berk, G. van der Hoeven, De Waard, Bos, Rietkerken (46. De Koning), Spieren burg (75. Leugering), R. Versteden. Teylingen: Edink; Van der Niet, M. Ait el Houssi (60. Heyker), Bisschops, Zee straten, Y. Ait el Houssi, M. van der Vlugt, B. van der Vlugt, S. Ait el Houssi (71. Dubos), Van Rijn (46. Verwer), Smit. Valken '68 laat het lelijk liggen Woubrugge krijgt punten cadeau door Peter Klein door Tessa de Wekker tennis gemengd vierde klasse - De dames van Qravel wonnen al hun partijen en stonden aan de basis van de 6-2 overwin ning op OLTC 2. Elwin de Put ter verloor zijn enkelpartij op een bijzondere manier. Hij won de eerste set met 6-2, maar had daarna geen schijn van kans: 0- 6 0-6. Na een slechte start won Lisse toch met 6-2 van THOR/De Ba taaf 4. Zowel Esther Kulk als Yvonne Doove konden hun sin gles niet winnen. De laatste ver loor maar nipt: 5-7 6-4 5-7. „Ik was echt heel kwaad op mezelf, want ik stond de derde set met 5-4 voor", aldus Doove. Net als vorige week speelde OLTC gelijk, ditmaal tegen Iduna 6. Vooral de dames had den het moeilijk. Linda Favre was de enige die een punt haal de. Met Joost Groenendijk won ze het gemengd dubbel met 7-5 6-4. VIJFDE KLASSE Tegen Merlenhove 5 herhaalde Roomburg de 6-2 overwinning van vorige week. Bas van Em merik was is goede vorm. Hij won zijn enkelspel en het dub bel met Rogier Kieviet in twee sets. In de mixed speelde Kie viet met Joni Uhlenbeck een kraker: 5-7 7-5 7-6. Over de 5-3 overwinning van Voorhout op Dekker Tennis 5 had Nathalie Tamaëla niets te klagen. Met haar eigen spel was ze echter ver van gelukkig. „Ik speelde echt bagger, vooral in de enkel." Die partij verloor ze met 6-3 6-2. Haar broer Mat thew won zijn single wel: 2-6 6- 1 6-3. Gevers speelde uit bij De Kegel 2 een prima wedstrijd en won met 7-1. Alleen Dennis Kolmus gunde de Amstelveners een puntje. Hij verloor zijn enkel spel met 1-6 6-1 4-6. Aanvoerster Ilse Springvloed was niet blij met de 8-0 'over winning' van Woubrugge. Zon der een rally te spelen kreeg haar team de punten in de schoot geworpen, omdat De Gouw 4 wegens teveel zieken had afgebeld. „Ik had veel liever gespeeld, zeker met dat mooie weer", zei Springvloed. Ook Sassenheim had een zieke in de gelederen. Ondanks de af wezigheid van aanvoerder Gui- do Koekkelkoren wonnen de Sassenheimers met 8-0 van Ab couder LTC 2. Vooral de enkel partij van Laurien Kloosterboer was zwaarbevochten. Ze won uiteindelijk met 7-6 2-6 7-6. tennis mannen - Spannend werd het nooit in de derby in de eredivisie tussen TV Dekker- /Horsman en de streekgenoot uit Katwijk, Zee en Duin. Daar voor was het Warmondse team veel beter ingespeeld dan de kustbewoners, die in een ver nieuwde formatie aan de com petitie begonnen. Sijmen de Lange en Wimpe Thomas hadden weinig mede dogen met Marco Visser en Je roen Boogmans, die beiden met 6-4 en 6-1 het onderspit dolven. Michael Rusman, vorig seizoen nog in de gemengde tweede klasse actief, miste net dat beet je ervaring om de tiebreak van de eerste set tegen Martijn de Lange binnen te halen. Met 13- 11 bleef die in Warmondse han den. De Lange had in de twee de set minder problemen, 6-1. Katwijker Tjeerd Star had in een gelijkopgaande strijd een iets langere adem dan Robin Ver beet. De dubbels Sijmen de Lange met Verbeet en Jasper de Regt met Thomas tilden Dekker naar de 5-1 overwinning en een voorschot op deelname aan de play-offs medio juni. In de hoofdklasse was TEAN in Spijkenisse met 4-2 de mindere van titelkandidaat Halfweg. Tweede niveaus daaronder had Nieuwe Sloot weinig moeite met Shot uit Zeist: 5-1 winst. Al leen invaller Piet de Jong had een moeilijke dag. Hij verloor zijn enkel met 6-3 6-4. Unicum en Woerden verdeel den de buit eerlijk: 3-3. Eric Bolten en Patrick de Koster zorgden samen voor de Leidse punten. Naast hun enkels won nen ze samen het dubbel in twee sets. De wedstrijd tussen Leeuwen- bergh 2 en Roomburg kende ook geen winnaar: 3-3. Vooral de 7-6 6-1 winst van Sebastiaan Rijksen stemde aanvoerder Coen van Bemmel tevreden: „Vorige week verloor hij zijn single door een verloren tie break in de eerste set. Dat hij nu de eerste set pakte, was knap." Wouter van Tongeren kon er niet voor zorgen dat Merenwijk de nul hield tegen Slotervaart. Hij verloor zijn duel in het en kelspel kansloos met 6-2 6-2. Hierdoor won zijn team 5-1. tennis gemengd - De kenners waren het er vooraf al over eens. De winnaar van het duel tussen TV Dekker/Horsman en het bezoekende Victoria uit Rotterdam zou aan het eind van de competitie in de hoofd klasse de promotie naar de ere divisie tegemoet zien. Met de 6i- 3 overwinning op de naaste ri vaal is de Warmondse hoofd macht de belangrijkste kandi daat geworden. In feite kwam de overwinning van Dekker nooit in gevaar. Jo- landa Mens verslikte zich dan nog wel in de Spaanse Anna Font: 7-5 5-7 en 2-6. Claire La blans maakte dit verlies heel snel weer goed, door op over tuigende wijze ook haar tweede enkelspel op rij tot een goed einde te brengen. Kim Kils- donk, toch internationaal ge louterd, sprokkelde zes games bij elkaar. Via de mannen werd de voordelige marge van twee punten geschapen. De Rus Youir Schukin toonde ander maal zijn grote kunnen en werkte zich in twee reeksen langs Wouter Standaart, op Ne derlands gravel een van de sterkste A-spelers. De Zweed Marcus Sarstrand had een set nodig om over te schakelen van de suppersnelle indoorvloer in Vaxjo, met spelers als Wilander en Edberg de bekendste tennis- gemeente van Zweden, naar het supertrage French court in Warmond. Daarna was het snel gebeurd met Marcus Hilpert, 5- 7 6-1 6-3. Via het mannen- en vrouwen- dubbel breidde de Warmonders hun voorsprong uit. Schukin met Bart van Delft begonnen later, maar waren eerder klaar met Hilpert en Standaart, dan de vrouwen met hun tegen standsters, tweemaal 6-4. La blans behield haai' ongeslagen competitiestatus door met Anouk Sterk het Rotterdamse duo Kilsdonk met Maaike Kout- staal na drie lange sets voor te blijven, 5-7 7-5 en 6-4. De beide mixen waren voor Victoria, dat daarmee een deel van de span ning handhaafde. EERSTE KLASSE Unicum deelde de punten met OTV Oosterbeek, 4-4. Na de singles stonden de Leidenaars nog met 3-1 achter. Alleen Ro mano Frantzen was succesvol tegen Rick Turkensteen. Manon van der Beek en Heddy Boers verloren in twee reeksen. Sten Weingartner werkte in zijn der de set tegen Wouter Zoomer een 5-1 achterstand weg, maar capituleerde alsnog in de tie break. Via het vrouwendubbel en de beide mixen, Van der Beek en Weingarter met 10-8 in de wedstrijdtiebreak van derde doorgang, kwam Unicum nog langszij. TWEEDE KLASSE Zee Duin had met 7-1 totaal geen ontzag voor het bezoeken- Sten Weingartner verloor namens de Holy uit Vlaardingen. De start was stroef, Barbara van der Gugten werd in drie sets af getroefd. Daarna ging het alleen maar sneller. Ingrid Kruit, Roel Oostdam en Floris Vogel won nen hun enkelspelen in twee bedrijven. Alle vier dubbels vergden ook twee sets. In de zelfde afdeling verloor Unicum 2 met 5-3 bij Halfweg 2. Het Alphense TEAN was met 5- 3 de mindere van thuisclub Joy Jaagpad. Net als vorige week droegen Tim en Marlon van In- gen met gewonnen enkelspelen bij aan de 2-2 tussenstand. De vrouwen, Krista Sanders en De- nise van Putten, bogen voor hun sterke Amsterdamse tegen standsters. Tim van Ingen en Jelle Oosterhoff brachten met het mannendubbel het derde punt binnen. TV Dekker Ten nis 2 klopte in Den Haag Oran je TC met 5-3. DERDE KLASSE Ook in de derde klasse boekten Leidse vertegenwoordigers rui- Unicum zijn enkelspel. Foto: Hielco me overwinningen. De Munnik onderstreepte met de 7-1 zege op de reserves van Zee en Duin de titelaspiraties. Katja Nossik, Bionda Zonderop en Rob Ver steeg wonnen de singles voor de Leiderdorpers tegen Sonja Korenhof, Jasmijn van de Bent en Rick Oostdam. Edwin Ra- vensbergen scoorde voor de Katwijkers tegen, Marcel Wol- fert werd het slachtoffer. Alle dubbels waren met duidelijke cijfers voor De Munnik. In de zelfde afdeling kon Forescate het met 5-3 verlies niet bolwer ken bij TV Dekker Tennis 3. Jac queline van Wijk maakte haar rentree bij de Voorschotenaren met een afgetekende' zege op Merel Aalders. De overige drie singles gingen echter verloren. Richard Nolthenius kon de tie break van de tweede set tegen Nick van Winsen niet binnen halen en miste een kans op de derde reeks. Marceline Spaan boog na drie sets voor de jonge Gabrielle van der Willige. Mar cel van Gaaien hield het tegen Menno van de Bor tot ver in de ZATERDAG TWEEDE KLASSE Valken'68 vestigt na de 4-0 ne derlaag tegen DSO zijn hoop op een oprisping van Oegstgeest, dat komende zaterdag koploper Semper Altius treft. Anders rest alleen de nacompetitie voor de ploeg van Piet van Duijn, die in Zoetermeer overigens lange tijd het beste van het spel had. De kansen waren aan de Valken burgers echter niet besteed. Zo misten liefst drie spelers een kansrijke voorzet van Emiel van der Plas en eindigde een solo van Wilbert van der Star in de handen van de Zoetermeerse doelman. DSO daarentegen be nutte nog voor rust de eerste de beste kans om na rust met scherpe uitvallen de Valken naar een forse nederlaag te spe len. Extra zuur voor de geel- hemden, omdat zowel Hans van der Meij als Bastiaan de Mooij de paal troffen en Henk van de Nagel de lat. Diezelfde Van de Nagel kreeg in de slotfa se nog een open kans om de eer te redden, maar de Valkenbur ger miste jammerlijk. Oegstgeest won met 0-1 van Nootdorp en staat nu op doel saldo bovenaan in derde perio de. De manier waarop de Vo- scuylbewoners de winst bin nensleepten, was niet mooi maar wel efficiënt. Het doel punt kwam na een interceptie van Maikel Heijing. Frank Jans zen speelde vervolgens Remco Visser aan. De snelle Oegst- geestse spits lobde de bal knap en doeltreffend over de Noot- dorpse doelman. Het was het beste wat Oegstgeest in de be ginfase in huis had. De ploeg trok zich massaal terug op ei gen helft, om van daaruit de Nootdorpers te bestoken. Jans zen, Feo Lustig en de voor laatstgenoemde ingevallen Jan Ravensbergen misten echter de kansen om de uitslag voor Oegstgeest iets meer aanzien te geven. ZATERDAG DERDE KLASSE Alphia redde het niet tegen een sterk Forum Sport: 2-5. De Voorburgers namen snel een voorsprong en scoorde in de .eerste helft nog twee keer. Twee treffers van Mark van Munste- ren hielden Alphia in de race. Na rust liet Forum Sport zijn ware kracht zien en werden de Alphenaren van de mat ge speeld. SV '35 versloeg Lugdunum met 3-2. Hennie de Klerk moest door personele problemen en-- kele niet fitte spelers als Jaap Schilthuizen, Otto de Jonge en Joop Tegelaar in zijn team op nemen. Zelfs De Klerk had zijn voetbalschoenen meegenomen, maar de trainer hoefde niet in te vallen. Toch leverden de Kik kers een goede prestatie, hoe wel na overtredingen op Mo hammed Benfrekane hen twee strafschoppen werden onthou den. „Een schlemielig verlies", mopperde De Klerk na afloop. Henk de Cler en Benfrekane te kenden voor de Leidse doel punten. Wassenaar speelde zich dankzij een 1-2 zege bij SEV definitief in veiligheid. Boy Houtman was wederom de animator bij Was senaar. Eerst benutte hij een strafschop voor 1-1, om in de tweede helft zijn ploeg naar de winst te schieten. SEV kreeg veel kansen, maar de Wasse- naarse doelman Tjebbe Onnes speelde een uitstekende wed strijd. LSW '70 was tegen GHC voet ballend gezien de betere ploeg. De koele efficiëntie waarmee Kuipers derde set vol. Met 6-4 in dat be slissende speldeel ging de winst toch naar Dekker. De dubbels werden gedeeld. Van Wijk en Nolthenius wonnen hun mixed afgetekend. Marquerite Pati- wael en Van Gaaien sneuvelden in de wedstrijdtiebreak van de derde set. De Boekhorst knalde tegen Brederode 2 eveneens met 7-1 en staat net als De Munnik bo venaan de ranglijst. Heieen van den Berg kreeg haar twee partij en cadeau. Martijn Zandvliet en Ruby Pennings wonnen de een tegen een. Alleen invaller Kees Heemskerk moest het punt af staan. In dezelfde afdeling was Merenwijk met 5-3 de mindere van de reserves van TEAN. Syl via Sieval overklaste Lisette Castel met een 6-0 6-0 stand. Donald van Veen had twee sets nodig voor Thijs Bakker. Voor de Alphenaren wonnen Carlijn Kruijt en Jurriaan de la Beij. Van Veen en Giovanni van der Veek haalden voor de Leide naars in het mannendubbel het derde punt binnen. Protest Valken na 'shirtjes ruilen' - Valken '68 zal naar aanlei ding van een 'wisseltruc' tij dens de wedstrijd tegen DSO protest aantekenen bij de KNVB. Wegens het natte weer verzocht DSO de 's Gravenzandse scheidsrech ter Looije om in de rust van tenue te mogen wisselen. Dat werd toegestaan. Vol gens de Valkenburgers wis selden de spelers Ruben Es- calona, eerst spelend onder nummer drie, en Djerimar Zeilstra, spelend onder num mer vijf, van rugnummer. Escalona ontving zowel in de eerste als in de tweede helft een gele kaart. Op dat mo ment stond DSO op een 1-0 voorsprong. Door de 'wissel truc' ontging het Looije dat hij een en dezelfde speler had geboekt. De arbiter is wel opmerkzaam gemaakt op dit voorval en zal volgens de Valkenburgers hiervan in zijn rapport melding maken. DSO won het duel met 4-0. Eelco Fielemon de Vlit ners liet voetballen, w echter van de creativi! niet hoogstaande w werd beslist door treflf" Michel van der Broek 1 v Fakkel. Vi Cees Verbree vatte na van de 1-1 bij RCL-B wedstrijd kernachtig 31 „Alleen schaamte resi 01 Om even later duidelijk |0 ken waar het zaterdag aan schortte. „De ont ling van balbezit naar biof was zwaar onvoldoend: kans op de nacompetitie minimaal." De Leide e| trainer deelde na aflooj onvoldoendes uit aan zj3 Iers. Met uitzondering; mon Prins, André Beet Ramin Houskiwar. Deg G kandidaat DWO kwami d voorsprong, Houskiwaï na rust een punt voor R( jj Zestienhoven won mei Woubrugge. „Een pijnl derlaag", aldus Wou1' trainer Dave Lange. D V1 ook voor Fred van d( (voorhoofd) en Bas Lc die door blessures moe c vallen. Hun verwonding den in het ziekenhuis j Van der Meer viel kort ue de 1-1 op het bord 1 bracht uit. Zestienhovet n> naar 3-1, waarna Chrise' man op aangeven vaia Molleman nog tegenscae' Het was nagelbijten voc2 trainer Jacques Rijstt Zijn ploeg deed het in d helft nog redelijk, kwaj 11 zins gelukkig op voorsp 11 Erwin Klomp, maar daarna tegen tien man'1 terug. „Het was 'overle vele malen door het oogn naald kruipen. Nu maa dat het geluk ons ook t week nog een handje pen", aldus een gelukt terborgh. ZATERDAG VIERDE K Door een 1-5 zege opjl' is Koudekerk kampioei d vierde klasse A. In d c helft kon Abbenes Kf nog bijbenen, maar in i de helft was de nieuwe 1 der oppermachtig. Mat 1 Adil Mataoussut, Rutg 1 beid (2) en Jeroen Kol 1 daar geen twijfel over I Voor Abbenes raakte s Goudriaan de roos. „H 1 den we al jaren tegenaa d ken", slaakte Koudeke 1 zitter Jan de Wit na alk zucht van verlichting, de beloning voor jan werken. Qua organisati j commodatie zijn we voor. Ook daarom is de tie niet misplaatst." Int duw van Koudekerk wi mer twee Blauw-Zwart van Schipluiden. Met d Stefan Op der Heide, d maal doel trof. De laat! tig minuten kwamen df naarders onder zware staan, maar bleven ta eind. SJC verloor met GDA. Zelfs het Noord» gendoelpunt kwam v Haagse voet. Leidsel verloor kansloos van Ki Ricardo van der Heidei j Emrani sputterden nai Boys nog wat tegen, 1 j Lisserbroekers Sander 1 Burg (3), Ameral Reijj Jeffrey Nijenhuis (2), Onos, Arjan van der Peter van Es lieten aai lijkheid niets te wense W Leiden verplette! zwakke FC Kranenburg 0. De Leidse doelpunt men van Jeroen van H (4), Marcel Onvlee, Ri< (2) en Peter van der Tu de vierde klasse B was een maatje te groot va 3-1. Mark Setteur ra een vrije trap de eer ploeg uit Ter Aar. Ari had geen kind aan 1 Boys. De Delftenaren afgetekend met 4-0. 1 nederlaag komt de tit derde periode voor de ren op de tocht te staar ZATERDAG VIJFDE Foreholte leverde een prestatie door kampii didaat Delft een 1-1 gel te dwingen. Ricardo Fi maakte het Voorhout punt. FC Boshuizen met 2-2 gelijk tegei Doelpunten van Paul' Leon de Klerk zetten' voorsprong maar Feisi oug schoot de Leideni twee treffers naast de wijkerhouters. WSB'e Duivenvoorde werd n maal geel van het stuurd. UVS won dan) ny Kooimans met 2-0 en Van Nispen werd d terheem met 2-7 van' veld geveegd. Voor di scoorden Tom Rusmai Meiland. kers uit en knikte fraai in de verste hoek: 0-1. Smit, het

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18