Onrust bij redactie van 2 Vandaag d® MEDIA 'Ze dacht eerlijk dat c die bitchy Julia was' Huwelijk Charles en Camilla is overal Dieper dan 'Wat was je eerste plaatje' BNN stapt uit opvolger Costa! 'Barend en Van Dorp valt of staat niet met Jan Mulder' 4, Soapie Yolanthe (20) mijdt schijnwerpers niet Peter van der Maat naar politie Amsterdam Oekraïnse stad Kiev zet tenten op voor fans Songfestival xaterdags Amsterdam - Het NOS-radiopro- [et het oog op mor- t op zaterdagavond in Hilversum voor het ■urn De Balie in Am- Ie proef met uitzen- iuit een andere loca- aanaf vandaag tot eind nroep verwacht dat locatie en ook het publiek, het pro- >n levendiger kaïak- ets Iet dagelijkse pro- eeft namelijk op za- ider vaste rubrieken andere dagen. Met morgen wordt iede- ezonden op Radio 1 f)0 uur en 24.00 uur. media Jjmet AT5 m - Chellomedia, het dochterbedrijf van ;aanse UnitedGlobal- erzoekt de komende nden samenwerking ïsterdamse stadsom- Dit kan mogelijk re- een overname van igde het televisiesta- •ren. UnitedGlobal- ;ha moedermaatschappij teil exploitant UPC. AT5 Commissariaat voor ook een aanvraag uit te gaan zenden landelijke commerci- lachtiging. De televi- wil in een groter ge- nden van alleen de ter dam. Hierbij richt ee ste instantie op lland, Flevoland en iejoord in ële nood P [g i - De regionale om- he Joord verkeert in fi- mfroblemen. De om- de komende jaren en tuinigen, anders lo- M orten op van ruim 1° iljoen euro in 2007, oen in 2010. Dat ^oordvoerder van de ïroningen vrijdag la- Een misverstand bij ling van de subsidie, dn ide reclame-inkom- en ruim bemeten CAO or belangrijkste oorza- va e problemen. De [Jroningen is voorals- ereid de omroep fi- ij te staan. In 2003 gaf en ie RTV Noord al een ruim 2 miljoen eu- zaterdag 9 april 2005 door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - 'Heb begrip, heb begrip'. Veel meer wil Jan Mul der niet loslaten over zijn televi sietoekomst bij het programma Barend van Dorp. Gaat hij in september wel of niet mee van RTL 4 naar Talpa om daar aan te schuiven bij Frits Barend en Henk van Dorp? Commentator- /Volkskrant-columnist Mulder zelf maar eens gebeld: „Er moet nog worden gepraat", laat hij op nogal barse toon weten. Hij heeft - zoveel is wel duidelijk - volstrekt geen zin om met jour nalisten te praten over dit on derwerp. Mulder laat in elk ge val doorschemeren dat er ver moedelijk volgende week mo gelijk een beslissing zal vallen. hilversum/gpd - Op de redactie van het tv-programma Twee Vandaag (gemaakt door AVRO en TROS) is onrust uitgebroken onder de TROS-medewerkers. Een deel van de redactie wan trouwt de redactionele leiding, maakt zich zorgen over de da lende kijkcijfers en is geïrriteerd dat presentatoren Antoinette Hertsenberg en Jaap Jongbloed moeten vertrekken. Dat blijkt uit een brief die 21 van de 35 TROS-medewerkers van Twee Vandaag aan de di rectie hebben gestuurd. Hoofd redacteur Jean Mentens (AVRO) is zeer ontstemd over de brief. Maandagmorgen spreekt hij er met de gehele redactie over. Dan wordt ook bekend gemaakt dat hij, zoals verwacht, per 1 mei de enige hoofdredacteur wordt van Twee Vandaag. Nu voert hij nog samen met Klaas Samplonius de hoofdredactie. In hun brief schrijven de mede werkers dat de bevoegdheden van Mentens onvoldoende zijn geregeld en dat een redactiesta tuut ontbreekt. Ook zien ze met lede ogen aan dat de kijkcijfers achteruit hollen. Ze suggereren dat die daling wordt veroor zaakt doordat er slecht wordt samengewerkt met de AVRO. Verder zou de beeldkwaliteit vaak beneden de maat zijn, omdat wordt gewerkt met ver slaggevers die ook zelf het ca- eijHoogenboom - Het BN'er-gehalte ,a ge Hilversumse actri- jo e Cabau van Kasber- hoger en hoger. De week stond ze ponti le cover van Veronica (oplage 1,3 miljoen), iaarop alleen zes jaar vindt ze. charmante ver was trouwens al niet ■j kend. Tsja, dat krijg je l e meedoet aan de irweg Naar Morgen dus vijf dagen per time te zien irin. Ze speelt de in- lia, een rol waarin ze re s lekkerder voelt. We ;I r terwijl ze in een van imers van Endemol in v kun je nog normaal- ik word steeds vaker 'ooral door ouderen Laatst begon een me bij het station uit j n voor slet en sloerie, jme wild. Toen be at ze dacht dat ik écht Julia uit ONM was. I n ik soms oude be- i gen in het dorp, die loed ik - niet meer j nspreken. Misschien dat ik nu arrogant den of zo. Nou, hele- hoor." WIN! MEET GREET MET DJ TIËSTO IN DISNEYLAND PARIJS! Yolanthe sierde de Veronicagids van afgelopen week. il een beetje, de aan - journalisten? eb er wel van geleerd, eem heb ik er niet s leggen ze me woor- mond en dan lees ik iet wat ik bedoeld goed. Ik heb geen schijnwerpers. Bij kreeg ik een gesprek citeit, ze gaven me oekje met advies. Bij interview ging er ïmand mee. Ook bij fotoshoot." bang dat je een keer- t wordt van de roddel- nog geen last van, zal wel erger worden, nooit, roddels of er- het kan een conse- jn van wat ik zelf heb gekozen. Als het gebeurt, dan is het natuurlijk heel vervelend. Vroeger wilde ik altijd dat ieder een me aardig vond, maar nu ben ik zelfbewuster. Ik leer ook om soms nee te zeggen." Hoe belangrijk is je moeder Rici voor je? Is ze je manager? „Nee, helemaal niet, haha. Ze is geloof ik wel trots op haar dochter. Ze is heel lief maar vaak weet ze niet eens wat ik doe, of gedaan heb. Montecati- ni doet mijn management, daar zitten veel acteurs bij. Die doen al het papierwerk en zo." Hoeveel dingen doe je nu tege lijk? „Met ONM heb ik het heel druk. Ik zit zowat elke dag in Aalsmeer voor opnamen. Ik heb wel andere dingen gedaan, School-tv onder meer, en de speelfilm Snowfever. Er zijn na tuurlijk wel aanbiedingen, maar bij ONM heb ik het naar m'n zin. En ik leer veel." Leuke werksfeer of merkje ook kinnesinne? „Ja, dat laatste hoor je vaak, maar daar merk ik hier hele maal niks van. We helpen el kaar juist veel, we werken aan hetzelfde product. We spreken zelfs buiten werktijd met elkaar af, voor de lunch of zo. Ik heb bij ONM vrienden gemaakt." Hoe wil je zelf overkomen, streef je naar een image als vamp? „Nee, dat maken ze ervan. De binnenkant is minstens zo be langrijk als de buitenkant. Ik wil vooral eerlijk overkomen, als mezelf. Ik wil kunnen zeggen wat ik denk en niet te braaf of politiek correct worden." Daarna herhaalt Mulder maar weer eens wat hij tijdens het ge sprekje al eerder zei: „Heb be grip alsjeblieft, want ik wéét het nog niet". Jan Mulder werd halverwege het jaar 1999 vast gast van de populaire talkshow van RTL 4. Thomas Notermans, woord voerder van John de Mols in vesteringsmaatschappij Talpa, wekt niet bepaald de indruk vreselijk bedroefd te zijn, mocht Jan Mulder het besluit nemen niet mee te gaan met zijn (nu nog) RTL 4-collega's. „De formule van het program ma heeft het in zich dat Barend en Van Dorp met wisselende mensen aan tafel zitten. Op woensdag zit bijvoorbeeld sinds enkele weken Bart Chabot als vaste gast aan tafel. Ik wil maar duidelijk maken, dat Ba rend van Dorp niet valt of staat met Jan Mulder. Zijn in breng is geen absolute nood zaak", aldus Notermans. Volgens de woordvoerder van Talpa berusten de rechten van de naam van het programma - Barend van Dorp dus - bij beide presentatoren, dus is het aannemelijk dat de titel vanaf september bij de nieuwe om roep van John de Mol ongewij zigd zal blijven. Jan Mulder be gon als 'gewone' gast in het programma, keerde steeds va ker terug en werd eind jaren negentig vaste gast van het pro gramma. Overigens het maar de vraag of Jan Mulder ook een overstap wil maken. In de uit zending van afgelopen dinsdag liet Mulder, toen hij het nieuws hoorde, zich ontvallen: „Ik ge loof dat Barend en van Dorp is verpatst aan John de Mol." merawerk doen, zogenoemde camjo's. Volgens Mentens is dat alle maal onjuist. „Ze hadden 48 uur moeten wachten. Dan had ik ze punt voor punt kunnen uitleggen hoe het zit. Maandag word ik benoemd tot hoofdre dacteur in dienst van TROS en AVRO. Het redactiestatuut is er nog niet omdat de redactie daar geen haast mee maakt. Dat moet ze zichzelf verwijten. En we hebben precies één keer met een camjo gewerkt. Dat gaan we wel vaker doen, maar met behoud van kwaliteit." Mentens is juist tevreden over de samenwerking tussen TROS en AVRO. Uiteindelijk moet het één redactie worden. Het klopt volgens hem wel dat minder mensen gaan presenteren. Bij de TROS vertrekken Hertsen berg en Jongbloed en bij de AVRO Pieter Jan Hagens of Ka- rel van de Graaf. „Vijf presenta toren is gewoon tc duur. Dat worden er twee." Volgens Mentens worden de dalende kijkcijfers veroorzaakt doordat het NOS Journaal sinds januari vijf minuten langer duurt. Daardoor beginnen in het reclameblok tussen het nieuws en Twee Vandaag net RTL Boulevard en regionale nieuwsuitzendingen, en zappen kijkers weg. Er wordt gepraat over het terugdraaien van die verandering. amsterdam/anp - Presentator en eindredacteur Peter van der Maat van het nieuwsprogram ma RTL Z is benoemd tot hoofd communicatie bij de Amster damse politie. Vanaf 1 juni moet hij het com municatiebeleid van het korps opnieuw inhoud gaan geven, aldus de politie gisteren. In zijn functie wordt hij ook woord voerder van korpschef Weiten en de korpsleiding. De 48-jarige Van der Maat werkte de afgelopen 28 jaar bij het Utrechts Nieuwsblad, het NOS Journaal, NOVA en het RTL Nieuws. Sinds 2001 is hij een van de vaste presentatoren van RTL Z. Volgens de journalist is zijn nieuwe functie „de mooiste communicatiebaan van het land. Als er één organisatie is die met alle aspecten van het maat schappelijk debat te maken heeft, is het wel de politie Am- sterdam-Amstelland Ruim vier jaar was Elly Florax woordvoerster van de Amster damse politie. Zij nam de baan in december 2000 over van Klaas Wilting, die als spreekbuis landelijke bekendheid kreeg. Florax moest begin dit jaar stoppen met haar werk als woordvoerster doordat het niet klikte met de nieuwe korpslei- ding. kiev/anp/dpa - De Oekraïen se hoofdstad Kiev gaat dui zenden bezoekers aan het Eurovisie Songfestival eirid mei onderbrengen in tenten. Een woordvoerder van de stad maakte gisteren bekend dat op het eilandje Troeha- novski, in de rivier de Dnje- pr, een tentenkamp verrijst dat plaats moet bieden aan ongeveer 10.000 songfesti- valfans. Het Eurovisie Song festival wordt gehouden op 21 mei. De halve finale is op 19 mei. Hilversum - Jongerenomroep BNN heeft zich teruggetrokken uit het speelfilmproject Amster dam '82 van regisseur Johan Nijenhuis. BNN liet gisteren weten de film, die de opvolger moest worden van Costa! uit 2001, niet meer te financieren omdat ze zich niet kan vinden in de lijn van de regisseur. De omroep werkte het afgelopen jaar met Nijenhuis aan het pro ject. De regisseur besloot on langs een andere wending te geven aan het verhaal en BNN kon zich daarin niet vinden. .Amsterdam '82 speelt zich niet meer af aan de Spaanse kust, maar wordt een musical over een meisje uit de provincie dat in het Amsterdamse krakerscir cuit terechtkomt. De film kan zo niet langer worden gezien als de opvolger van Costa!", verduidelijkte een woordvoer ster de beslissing van BNN. „De kijkers hebben het zon, zee en strand nu wel beetje gezien", aldus een woordvoerster van NL Film, het bedrijf van Nijen huis. „Daarom hebben we nu voor een andere locatie geko zen." De opnames van Amster dam '82 zijn als gevolg van de beslissing tot nader order uitge steld. Hilversum - Er is vanmiddag geen ontkomen aan op televi sie: prins Charles en Camilla Parker Bowles treden in het hu welijk. Of iets moet op het laat ste moment nog roet in het eten gooien. Uit te sluiten is dat niet, want het lijkt of er geen ze gen rust op het huwelijk. En juist dat zorgt er voor, dat van daag heel wat mensen even meekijken of alles goed gaat in Londen. In Nederland spelen zowel de NOS als SBS 6 daar op in. Zoals te verwachten ieder op hun ei gen manier. De NOS haalt na tuurlijk Maartje van Weegen van stal en een deskundige: Joost Augusteijn, Groot-Brittan- nië-deskundige van de Univer siteit Leiden. SBS 6 maakt een extra aflevering van Show nieuws, zodat Gerard Joling in gezet kan worden en bekende Nederlanders hun mening kun nen geven over het huwelijk. Wie niet kan of wil kiezen tus sen NOS of SBS kan altijd nog uitwijken naar de BBC of naar de Belgische of Duitse zenders. In de basis lijken alle uitzendin gen overigens veel op elkaar. Natuurlijk zijn er beelden van het huwelijk, ook is er altijd 'deskundig commentaar' en is er op elke zender wel een docu mentaire waarin het leven van Charles, Camilla of zelfs Diana nogmaals wordt belicht. De NOS begint vanmiddag om 13.05 uur met uitzenden. Tot 14.00 uur speelt de uitzending Het huwelijk tussen prins Charles en Camilla Parker-Bowles wordt in Nederland uitgezonden door de NOS en SBS 6. Foto: E PA zich grotendeels af buiten de Guildhall in Windsor. In dit ge meentehuis wordt het burger lijk huwelijk voltrokken, waar van geen live beelden beschik baar komen. Er zijn wel live beelden van de aankomst en vertrek van het paar bij het ge meentehuis. en er is in het eer ste uur een portretje te zien van Charles en zijn bruid. In de uitzending tussen 15.00 en 16.30 uur draait het bij de NOS om de kerkelijke inzege ning in de kapel van Windsor Castle. De kerkdienst zelf, die wordt bijgewoond door onge veer 700 genodigden, wordt live uitgezonden/Voorafgaande daaraan zijn er beelden van de aankomst van de Britse vorstin, gasten en het bruidspaar zelf. En er is een korte terugblik op het burgerlijk huwelijk, dat eer der op de dag werd gesloten. Maartje van Weegen presen teert het programma. Tijdens de uitzending wordt ge schakeld met correspondente Tine van Houts. Zij is in Wind sor om de festiviteiten te vol gen. Van Houts zal het huwelijk zelf en alle perikelen daarom heen toelichten en duiden. In de studio licht Augusteijn de verschillende aspecten van dit huwelijk toe, en plaatst hij het een en ander in een historische context. SBS 6 houdt het allemaal wat luchtiger. De zender begint om 14.30 uur met delen van het in terview dat Martin Bashir in 1995 had met prinses Diana. In dat interview, bijna twei voor haar dood, sprak T openhartig over prins Charles en hun ooit zo gelukkige sprookjeshuwelijk. Ook zet Shownieuws de schandalen op een rij waar prins Charles de af gelopen jaren in verzeild is ge raakt. Om 15.00 uur schakelt SBS 6 live over naar het Engelse Windsor waar de koninklijke gasten zich verzamelen. Vooraf en na afloop praten presentato ren Viktor Brand en Gerard Jo ling in de studio met royaltyde- skundige Evert Santegoeds. En tussendoor geven bekende Ne derlanders hun altijd afgewo gen oordeel. Dolf Rogmans Huwelijk Charles en Camilla. Vanaf 13.05 uur bij de NOS op Ned. 2 en vanaf 14.30 uur bij SBS 6 Een rustig gesprek en een mooi verhaal. Daar gaat het om in Wintertijd. Nu het programma bij de AVRO wordt uitgezonden, komt niet alleen muziek aan bod, maar ook film, literatuur en beeldende kunst. Wintertijd staat garant voor mooie beelden uit het verleden, maar waar zou De Winter zijn programma mee vullen als hij zichzelf te gast had? door Esther de Beer Hilversum - Hij kan erg genie ten van Chopin, maar om wak ker te worden zet hij toch liever een cd met stevige rock op, bij voorbeeld Sticky fingers van de Rollings stones. De duur van zijn programma, drie kwartier, zou echter te kort zijn om al zijn favorieten aan bod te laten komen. Zeker als hij zich ook uit mag laten over films, boe ken en kunst. „Ik ben opgegroeid in het Bra bant van de jaren vijftig", vertelt De Winter, „De muziek die ge draaid werd, bestond vooral uit Nederlandse en Duitse schla- germuziek. Aangezien de oor log net voorbij was en ik uit een joods gezin kom, werden Duit se schlagers, zoals die van Rex Gildo, door mijn ouders niet erg op prijs gesteld. Adamo met Tombe la neige kon dan weer wel. Ik ging ook uit mijn dak bij de Blue Diamonds en Ria Valk. Die laatste was schitterend met Rocking Billy in haar bloeme tjesjurken." Net als bij veel leeftijdsgenoten zette de komst van The Beatles De Winters leven op zijn kop. „Die schlagers waren toen in eens behoorlijk suf en ik liet mijn haar natuurlijk ook groei en. Daama kwam ik echt in de hippiemuziek terecht, zoals Neil Young en Bob Dylan, die platen draai ik nog steeds. Nieuwe dingen vind ik trou wens ook geweldig, zoals Cold- play." Aangezien Wintertijd niet meer alleen over muziek gaat, mag De Winter ook zijn andere cul turele voorkeuren bekend ma ken. „Ik lees eigenlijk nauwe lijks fictie, wat er in het leven zelf gebeurt, vind ik veel inte ressanter dan wat schrijvers al lemaal uit hun duim kunnen zuigen. Daarom ben ik een groot fan van onder andere reisboeken en biografieën. In mijn jeugd heb ik radicaal ge broken met klassieke muziek, maar nu ik wat ouder ben is het heerlijk om in de auto tot rust te komen met Chopin of Bach. Naar de film ga ik zelden, maar ik was erg onder de indruk van de film Sideways. Mijn favoriete film allertijden is Heat met Al Pacino en Dustan Hoffman, twee prachtige acteurs." In de eerste aflevering van Win tertijd is staatssecretaris Medy van der Laan te gast. „Haar me diabeleid is nu in het nieuws, maar het is toeval dat zij net nu in het programma zit", aldus De Winter. „Het leuke van mijn programma is dat de kijker een aardiger beeld van haar krijgt, dan er nu van haar in de media wordt geschetst. Zo houdt ze meer van poëzie dan literatuur en is architectuur haar grote passie." In de 'oude versie' van het pro gramma was vooral plaats voor wat oudere gasten. De deur staat nu ook open voor jongere bekende gezichten. De Winter „We wilden altijd een portret maken van iemands leven. Als je dan iemand van dertig hebt, ben je binnen een half uur klaar. Nu het programma wat breder is, kunnen we meer in gaan op diverse belangstellin gen van de gasten. Het gaat nu verder dan de vraag 'wat was je eerste plaatje?'." Wintertijd, morgen, Nederland 1, 23.45 uur. Harry de Winter kan erg genieten van Chopin, maar om wakker te worden zet hij toch liever een cd met stevige rock op. Foto: GPD/Peter Bak/AVRO

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 29