Europa is nog niet van AZ af Ajax mijlenver van beoogd niveau SPORT Alkmaarders zorgen voor nieuwe stunt in Uefa Cup Sacchi volgt AZ-spelers 'Een uitslag die staat' Danny Blind straft Maxwell Kai Reus boekt zijn mooiste zege in GP Pino Cerami ihakker j Trinidad - Leo Beenhakker ei officieel met «heden als bonds- lunidad Tobago. Otterdammer is __or een periode SÜen. Daarin moet Ts'naar e'nd- ip. toernooi om de Duitsland in 2006 25 2!th mag 2jyenoord irgemeester Den Bosch is te- vrijdag 8 april 2005 A Ai ?fe maatregelen die izijn stad heeft ■iqde veiligheid in Jdion De Vliert te 19»mbouts verbood Bwedstrijd tegen 17e woensdag had jvinden. Hij vond 'Sid niet was gega- 1C13 april mag het orgaan. FC Den .schillende •nomen en bo- jdertig supporters j-bod gegeven. Jallen gevolgen ie KNVB ver- Leeuwarden igenoemde Incident op 4 frjegen Sparta r prechterVan 82ste minuut ge- rwartier de wed- vanaf de tribunes ^Kiwballen waren .-ta leidde op dat [jD-1. Na het uit- resterende minu- 1 meer gescoord. horsing Jterink "hijs Waterink is de disciplinaire r n de Duitse voet geschorst tot 31 se Nederlandse Taderborn wordt 1 irag en het aanne- Jfo euro smeergeld Lsls de eerste voet- et Duitse om- il is bestraft. De ?"andt plaats naar m de wedstrijd te er SV. Het duel por scheidsrechter endachten ^schandaal X' Portugese justitie n'r tweehonderd ?,e het oog in een idaal met scheids- voetbal. Op de Ier anderen vijftig f uit sport en poli voorzitter Jorge 1(ja Costa van FC -jüjandaal werd twee rj-ajlootgelegd. De jeerde sindsdien 25 jnjr wie verscheide- hters, doorzocht I woningen en Verhoorde 370 ge- p bereikt Yale Dinan Igiëlla Krajicek is ^jsn tot de kwartfi- iretonse Open in •jarige halfzus van •ledonkampioen w{jn de tweede ron- isin Jekaterina 6-2 6-3. Voor Kra- ^e[i belangrijk ITF- of»en goed resultaat in de buurt van er kwalificatie voor QTiooi van de Open p^oenschappen op door Harry Arts villarreal - Europa is nog lang niet van AZ af. De Alkmaarders bezorgden zichzelf gisteravond een fantastische uitgangspositie voor het bereiken van de halve finales van de Uefa Cup door het onaantastbaar geachte Villarreal in eigen huis te verslaan: 1-2. AZ kreeg kort voor het begin van de wedstrijd een flinke domper te verwerken. Mathij- sen bleek de laatste training toch niet ongeschonden door staan te hebben en besloot zelf niet te spelen. Zijn rol als man dekker werd overgenomen door Jaliens. Het wegvallen van de international bracht Co Adri- aanse er niet toe zijn strijdplan aan te passen. Hij opteerde voor een gewaagd concept met drie verdedigers. Daardoor moest linksback De Cler zijn plaats afstaan aan een extra middenvelder, Buskermolen. Villarreal is de witte raaf in de zwarte nacht die het Spaanse voetbal dit seizoen beleeft. In het begin van het nieuwe mil lennium speelden clubs als Real Madrid (winnaar in 2000 en 2002), Valencia (verliezend finalist in 2000 en 2001) en De- portivo nog een dominante rol in het Europese voetbal, maar de laatste jaren is er van een Spaanse hegemonie geen spra ke meer. Dit seizoen zijn de prestaties zelfs treurig te noe men. Alleen Villarreal is Euro pees nog actief. Net als Dirk Scheringa bij AZ heeft ook bij Villarreal een puis sant rijke voorzitter de club on der de arm genomen. Porse leinkoning Fernando Roig heeft met zijn miljoenen een ijzer- sterk elftal bijeen gekocht. In de Spaanse competitie heeft de club een solide subtopstatus verworven, dit seizoen doet de ploeg zelfs een serieuze gooi naar een invitatie voor het bal der kampioenen. Ook in Euro pa is Villarreal de kinderschoe nen allang ontgroeid. Vorig jaar bereikte de club al de halve fi nale van het Uefa Cuptoernooi, een resultaat dat na gisteravond nog moeilijk haalbaar lijkt. De grote kracht van Villarreal was tot op heden het feit dat de ploeg van trainer Pellegrini nauwelijks tegendoelpunten in- Robin Nelisse tikt de 1-2 binnen. Villarreal-doelman Reina is kansloos. Foto: ANP/Robin Utrecht casseert. In de competitie ge middeld minder dan één per wedstrijd, in Europees verband is doelman Reina nog moeilij ker te passeren. In het eigen stadion El Madrigal hoefde hij tot gisteravond zelfs nog geen enkele maal te capituleren. Met die wetenschap in het achter hoofd daagde Co Adriaanse zijn spelers voor de wedstrijd uit dat ongerepte blazoen eens flink te bezoedelen. „Dat is namelijk nog niemand gelukt. Net zo goed is het voor ons een mooie uitdaging om een ronde verder te komen tegen de Spaanse nummer drie." Adriaanse werd al na tien mi nuten op zijn wenken bediend. Landzaat, verrassend in de mandekking op vormgever Ri- quelme, stond aan het einde van een vlotte AZ-combinatie via Van Galen en Nelisse. De Alkmaarse aanvoerder prikte de bal keurig in de hoek: 0-1. Het antwoord van de geniale Argen tijn liet niet lang op zich wach ten. Riquelme zette de aanval zelf op, spits Lucho zorgde voor de afgemeten kaats, waarna de voormalige Barcelona-speler de hoek voor het kiezen had: 1-1. Daarna ontspon zich een adembenemend gevecht, waar in AZ goed speelde maar de thuisclub beter. Doelman Tim mer hield zijn doel echter tot aan de pauze schoon. Daarvoor moest hij zelfs een penalty ke ren. Kromkamp, voor rust de minste AZ'er, blokte Lucho op het oog correct af maar scheidsrechter Plautz legde de bal op de stip. Timmer had echter geen moeite om het schot van Riquelme te keren. Even later ging Kromkamp echt in de fout, nu tegen Jose Mari. Ditmaal liet de Oostenrijkse ar biter genade voor recht gelden. Na rust beukte de thuisclub nog nadrukkelijker op de Alk maarse veste. Die kraakte hevig maar begaf het niet. In tegen deel, het was het Spaanse fort dat twintig minuten voor tijd instortte. Uitgerekend Krom kamp was de man die de beslis sing inleidde. De back haalde de achterlijn en legde breed op Nelisse. Die had twee pogingen nodig, de dreun was er niet minder om: 1-2. VILLARREAL: Reina; Vasco, Arzo, Gonzalo, Senna; Armando Sa, Josico (74. Hector Font), Riquelme, Sorin (60. Santi Cazorla); lose Mari (80. Guayre) en Lucho. AZ: Timmer; Kromkamp, Jaliens, Op dam; Landzaat, Lindenbergh, Van Ga len (80. Ramzi), Buskermolen (64. De Cler); Sektioui, Nelisse (83. Huyse- gems), Perez. villarreal/anp - De prestaties van AZ blijven in Europa niet onopgemerkt. De haast on waarschijnlijke zegereeks van de bescheiden provincieclub trekt belangstellen van alle gro te clubs in Europa. In Villarreal zat Arrigo Sacchi op de tribune van stadion El Madrigal. De technisch directeur van Real Madrid wilde zich persoonlijk op de hoogte stellen van de ontwikkeling van AZ. Sacchi zou vooral de prestaties van Jan Kromkamp en Denny Landzaat op tie voet volgen. De twee speelden tegen Villarreal een goede wedstrijd. Real is voor volgend jaar op zoek naar enkele frisse krachten om de te genvallende resultaten uit deze jaargang om te buigen. villarreal/gpd - Co Adriaanse overlaadde zijn team na afloop van de kraker tegen Villarreal met complimenten. „Ik vind dat vooral Landzaat en Linden bergh het geweldig hebben ge daan. En Timmer niet te verge ten. Hij pakt die penalty waar door wij een geweldige mentale opkikker kregen." „Natuurlijk kon Landzaat Ri quelme niet helemaal uitscha kelen, maar dat is dan ook een speler van wereldklasse. Daar staat tegenover dat Denny wel die eerste, prachtige goal scoor de." De succescoach van AZ vergat uiteraard niet zichzelf een pluim op de hoed te streken. „De sleutel van dit resultaat lag op het middenveld. Landzaat stond op Riquelme maar ging daar bij balbezit voortdurend overheen. Bovendien speelde onze vrije man Lindenbergh als het even kon voor zijn verdedi ging. Daardoor hadden wij tel kens een mannetje meer in de middenlinie en konden wij ons favoriete spelletje spelen. Daar bij maakten het perfecte veld en de gunstige omstandighe den het ons mogelijk te combi neren en de druk van Villarreal weg te nemen." „Het is natuurlijk een uitslag die staat. En het is echt niet zo dat we vanavond alleen maar geprobeerd hebben om Villar real tegen te houden." Amsterdammers boeken eerste zege onder bewind van Blind >öen Audina fnin Japan ^"intonsters Yao Jie ..ƒ1 zijn gisteren uit- iJ het Japan Open ^ina verloor al in le van de Chinese terwijl de Duit- in de verloor van de iao Jiang: 4-113- t xlanders zijn nu ^1 in Tokio, eerder V Palyama en Eric Jjrste ronde. êir Bekking ecord 'Meezeiler Bouwe met zijn nieuwe 1 Jr, dat tot de Volvo "je behoort en voor Apt, historie ge- Nederlandse je in de Stille Oce- ''n'l van Nieuw-Zee- mijlen af in 24 uur. el( een Bekking en inningsleden 't c iet wereldsnel- n ue oude toppres- naam van de lan Robert Miller. door Peter van Duyl Amsterdam - In zijn derde po ging incasseerde Danny Blind dan eindelijk zijn eerste drie punten als trainer van Ajax. Maar ook het duel met het arm zalige Willem II maakte duide lijk dat de Amsterdammers lichtjaren verwijderd zijn van het beoogde niveau. Het ver wende publiek in de Arena moest het doen met een karige 2-0. Uiteraard waren ze in Amster dam content met de drie pun ten, maar het was ook lachwek kend geweest als Ajax tegen Willem II in de problemen was gekomen. Het elftal van Robert Maaskant behoort sinds de winter sowieso al tot de zwakste ploegen in de eredivisie, giste ren miste het ook nog eens zes basisspelers. Het verweer van Willem II kwam bij vlagen dan ook in de buurt van het absolu te nulpunt. Sinds de aanstelling van Danny Blind in Amsterdam ligt de na druk op de verre toekomst en hangt het heden er eigenlijk maar een beetje bij. De nieuwe oefenmeester wil het restant van dit seizoen gebruiken om een goede basis te leggen voor de periode na de zomer. Niet voor niets noemde Blind win nen op dit moment 'wenselijk, maar niet het allerbelangrijk ste'. Op zoek naar de zon puzzelt BUnd er voorlopig lustig op los. Mede door blessures en schor singen verspijkert ook de nieu we trainer zijn opstelling elke wedstrijd op een aantal plaat- Ajacied Nicolae Mitea brengt zijn sen. Tegen Willem II week Ajax op vier posities af van het elftal dat zaterdag in Heerenveen verloor. Één van de afwezigen was de Braziliaan Maxwell, de meest opvallende bankzitter was echter Rafael van der Vaart. In de granietharde wereld van het topvoetbal loopt het voor malige supertalent meer en meer deuken op. In december ontnam Ronald Koeman hem de aanvoerdersband, onder de interim-trainers Krol en Bruins Slot kwam Van der Vaart op de bank te zitten. In het eerste ploeg met een kopbal op 1-0. Foto: Hans van Weel duel onder Danny Blind (PSV- thuis) keerde hij terug in het elftal. Tegen Heerenveen was Van der Vaart geblesseerd, gis teren was hij fit genoeg om te spelen. De oefenmeester koos echter voor een middenrif dat bestond uit Pienaar, Maduro en Sneijder. Nu Van der Vaart ook onder Blind op een zijspoor dreigt te belanden, lijkt het voor alle par tijen beter dat hij vertrekt. Twee seizoenen geleden was de mid denvelder nog miljoenen waard, maar op de hoofdprijs rekent Ajax allang niet meer. Voor Van der Vaart gloort slechts de buitenlandse subtop of PSV moet alsnog verse lucht blazen in de proefballon die het een paar weken geleden opliet. De eerste opdracht die Blind zich bij Ajax heeft gesteld, is het terugbrengen van de rust in zijn ploeg. Daarnaast wil de nieuwe coach zijn elftal zo snel moge lijk meer naar voren laten ver dedigen, zoals Ajax dat met Blind als speler zo goed be heerste. Ofschoon de regerend kampi oen tegen het zwakke Willem II negentig minuten heer en meester was, kon de trainer on mogelijk tevreden zijn over de uitvoering. Met driftige armge baren probeerde Blind zijn ploeg in het gareel te krijgen, maar Ajax speelde als vanouds zo slordig dat de ergernis op sommige momenten opzichtig met hem op de loop ging. Ajax speelde niet best, maar de zege in de opvallend lege Arena - veel vaste kaarthouders kozen blijkbaar voor Villarreal-AZ - had veel hoger moeten uitval len. Alleen al in de eerste helft kregen Pienaar, Babel en Ma- duro allen een riante mogelijk heid op een goal, vooral in de eerste periode na de pauze had Willem Il-doelman Oscar Moens het ook druk. Uiteindelijk teerde Ajax lang op een doelpunt van Nicolae Mitea in de twintigste minuut. De ma nier waarop de treffer tot stand kwam, vertelde het verhaal van de wedstrijd. De mini-voetbal ler uit Roemenië kreeg een slappe voorzet van Mauro Ro- sales op het hoofd en kon zo de waarschijnlijk eerste en tegelijk laatste kopgoal uit zijn loop baan scoren: 1-0. Toen ook Ry an Babel in de slotminuut nog scoorde, zat een groot deel van de toeschouwers al in de auto. AJAX: Vonk; Trabelsi, Heitinga, Gryge- ra en De Jong; Pienaar (74. Maxwell), Maduro en Sneijder. Rosales (74. Boukhari), Babel en Mitea. WILLEM II: Moens; Van der Struijk, Victoria (57. Wau), Smit (78. Redan) en Van Mosselveld; Delanoy. Caluwé en Augustien; Ceesay (78. Denissen), Reuser en Bobson. amsterdam/anp - Ajax begon gisteravond de gewonnen thuiswedstrijd tegen Willem II (2-0) met Nigel de Jong als linksback. De verdediger kreeg de voorkeur boven Maxwell. De Braziliaan arriveerde later dan de afgesproken tijd in de Arena. Maxwell werd naar eigen zeg gen vertraagd door de vele files rond het stadion. „Dat is heel vervelend", vond trainer Blind. „Maar ik ben het wat dat betreft met Rinus Michels eens. Die verklaarde in zo'n geval altijd dat de betreffende speler een fi le eerder had moeten nemen." Blind weet nog niet of hij zon dagmiddag tijdens de thuis wedstrijd tegen AZ over Mauro Rosales kan beschikken. De Ar gentijnse rechtsbuiten viel gis teren uit met een enkelblessure. Onderzoek moet vandaag de ernst van het kwetsuur uitwij zen. UITSLAGEN BADMINTON Tokyo. Japan Open. Vrouwen, eerste ronde: Yao Jie (Ned) - Grehter (Dui) 11-3 11-0, Lu Lan (Chn) - Audina (Ned) 11-9 7-11 13-11 Tweede ronde: Yanjiao Jiang(Chn) - Yao Jie 11-4 11-3. PRIJSVRAGEN Prijswinnaars Lucky Day 3674, d.d. 07.04.2005 aantal prijswinnaars: 3 996 totaal prijzenbedrag: e. 32.764,00 totaal gratis deelnames: 17.456 Uitslag Lucky Day 3674. d.d. 07.04.2005 5.6.16.21.23.39 45.49 54 55.57 58.60.63.69.71 76 78.79.80 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Valencia. Mannen Tweede ronde: Nadal (Spa/3) - Garcia Lopez 6- 1 6-4, Ferrer (Spa/5) - Labadze (Geo) 6-3 6-4, Andrejev (Rus/7) - Starace (Ita) 7-5 6-1, Mar tin (Spa) - Kuerten (Bra) 6-2 6-0. Austria Wien - Parma 1-1 (0-1). 34. Pi- sanu 0-1, 61 Mila 1-1 Scheidsrechter: Poulat (Fra). Gele kaart: Vastic (Austria Wien), Bolano, Fabio Vignaroli, Gibbs (Parma). Newcastle United - Sporting Portugal 1- 0 (1-0). 37. Shearer 1-0 Scheidsrechter: Baskakov (Rus). Gele kaart: Hughes. Bowyer (Newcastle United), Liedson (Sporting Portugal). CSKA Moskou - Auxerre 4-0 (1-0). 21 Mathis 1-0 (eigen doel), 63. Ignashevich 2-0 (strafschop). 71. Love 3-0, 78. Gusev 4-0. Scheidsrechter: Cantalejo (Spa) Rode kaart: 83. Mignot (Auxerre/ 2x geel). Gele kaart: Aldonin. A. Berezutski (CSKA Moskou). Mathis (Auxerre). Programma: Donderdag 14 april Auxerre- CSKA Moskou. 20:45; Sporting Portu gal-Newcastle United, 21:15; Parma-Au stria Wien, 20:45; AZ-Villarreal, 20:30 WIELRENNEN VOETBAL hornu/anp - Kai Reus behaalde gisteren in de Grand Prix Pino Cerami de mooiste overwin ning uit zijn nog jonge wieler- loopbaan. De 20-jarige coureur uit de opleidingsploeg van Ra bobank rondde sterk ploegen- werk af met solowinst in Hornu na 184 kilometer door de heu vels van Henegouwen. De wereldkampioen junioren 2003 had op de streep 17 se conden voorsprong op de Belg Bert de Waele en 39 op de Spanjaard Carlos Barredo. Reus ontdeed zich van zijn mede vluchters op het laatste bergje in het parkoers, op vier kilome ter van het einde. „Dit is mijn mooiste overwinning", juichte de winnaar. „De ploeg heeft verschrikkelijk hard gewerkt en ik had op het eind de goede be nen om het succesvol af te ma ken." De Grand Prix Pino Cerami is een semiklassieke wedstrijd, die als aanloop dient naar de Waal se klassiekers. Na Parijs-Rou- baix van aanstaande zondag begint een week later de Amstel Goldrace, gevolgd door de Waalse Pijl en Luik-Bastena ken-Luik, In die wedstrijden wordt veel verwacht van Mi chael Boogerd. Vorige jaar werd hij zowel in de Goldrace als in 'Luik' tweede. In de Ronde van het Basken land, onderdeel van de ProT- our, behaalde de Spanjaard Alejandro Valverde zijn tweede etappezege op rij. De vice-we- reldkampioen 2003 was de snelste sprinter van het eerste pelotonnetje dat de voornaam ste bulten in het parkoers het beste had verteerd. In de eerste groep bevonden zich de Neder landers Michael Boogerd en Theo Eltink. Valverdes landge noot Aitor Osa behield de lei ding in de algemene rangschik- king. De derde etappe in het Franse Circuit de la Sarthe eindigde in een massasprint. De Fransman Damien Nazon was de snelste. Zijn landgenoot Sylvain Chava- nel bleef klassementsleider. eredivisie Ajax - Willem II 2-0 (1-0). 20. Mitea 1-0. 90. Babel 2-0 Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Van Mosselveld. Ceesay (Willem II). Stand: PSV 27 22 4 1 70 72-13 AZ 26 18 6 2 60 61-22 Ajax 27 17 5 5 56 54-27 Feyenoord 26 16 5 5 53 74-32 Vitesse 27 13 5 9 44 44-37 Heerenveen 27 13 5 9 44 44-43 FC Twente 27 12 6 9 42 36-30 RodaJC 27 10 6 11 36 47-44 FC Utrecht 27 10 6 11 36 29-31 RKC 27 9 8 10 35 34-38 Groningen 27 9 6 12 33 38-45 Willem II 28 9 5 14 32 33-52 NAC 27 8 6 13 30 35-53 NEC 27 7 8 12 29 31-39 ADODenHaag 27 1 6 14 27 30-43 RBC 27 6 2 19 20 26-60 Graafschap 27 4 6 17 18 28-62 Den Bosch 26 3 3 20 12 15-60 Uefa Cup, eerste wedstrijd kwartfinales: Villarreal - AZ 1-2 (1-1). 11Landzaat 0- 1, 14 Riquelme 1-1, 75. Nelisse 1-2. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Gele kaart Josico, Armando Sa (Villarreal), Krom kamp, Lindenbergh (AZ). Hornu (Bel). GP Pino Cerami: 1. Reus (Ned) 184,2 km in 4.32.34, 2. De Waele (Bel) op 0.17, 3. Barredo (Spa) 0.39, 4 Knees (Dui) 1.04, 5. Veelers (Ned) 1.32. 6. Montfort (Bel), 15. Van der Wal, 18 Ten Dam. 27. Van derVen. ProTour, Ronde van het Baskenland. Vierde etappe. Vitoria 4ftlsasua: 1 Val verde (Spa) 167 km in 4 12 04, 2. Di Luca (Ita). 3. Perdiguero (Spa), 4 Pine- au (Fra), 5. Leukemans (Bel), 6. McGee (Aus), 14. Mentsjov (Rus), 25. Boogerd, 28. Eltink, 85. Weening 0.15, 87 En gels, 98. Lotz, 131. Moerenhout 5.05, 142. Veneberg. Algemeen klassement: 1 Aitor Osa (Spa) 15.35.01, 2. Di Luca (Ita) 0.02, 3. Hal- gand (Fra), 4. Rebellin (Ita). 5. Cunego (Ita) 0.05, 6. Rodriguez (Spa) 0.05, 7 Mentsjov (Rus), 8. Boogerd 0.12, 32. Weening 0.40, 71 Eltink 5.53, 99 Ve neberg 10.58. 135. Lotz 25.25, 152. Engels 33.16, 163. Moerenhout 39.53 Circuit de la Sarthe. Derde etappe, Angers - Sablé: 1 Nazon (Fra) 195,4 km in 4.35 50. 2. Naduzs (Let), 3 Mertens(Bel), 4 Ermeti (Ita), 5. Bileka (Oek). 6. Krivtsov (Oek), 20. Ull rich (Dui), 22. Giling (Ned). Algemeen klassement: 1. Chavanel 11.31.23, 2. Fothen 0.05. 3. Martinez 0.08, 4 Van den Broeck 0.10, 5. Bileka 0.11. 6. Vaiktus (Lit) 0.13, 12. Ullrich 0.19, 32. Giling 0.44.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17