VRIJDAG 22 APRIL SingeI In Katwijk wordt door ontspanniri en sport voor gehandicapten gezoi Parcours Een greep uit de activiteiten van Sport en Recreatie Starter Dirk Kuijt Start/finish: terrein NUON - Langegracht 70 - Leiden Meer info 071 - 5356363 of www.leidschdagblad.nl De organisatoren LPSV e m Leidsch Dagblad W Parkeren bij de Singelloop Nog geen startnummer? Vermeldii Leidsch Ij Voorverkoopadressen Startnumi sill 6,4 km over de Leidse singels De lopers gaan via de achteruitgang van NUON, rechtsaf de Maresingel op, vervolgens; Herensingel, Zijlsingel, Zoeterwoudse Singel, Witte Singel tot het einde,rechtsaf het Noordeinde op, en dan linksaf de Weddesteeg in, over de Rembrandtburg, langs Molen de Put, via de Morspoort en dan over de Morssingel en Rijnsburgersingel richting finish. Wekelijks de voetjes van de vloer? Ook deze mogelijkheid wordt de gehandicapten uit Katwijk en omgeving geboden. Elke vrijdagavond is er een stijldansavond georganiseerd. Dit jaar bestaat dansclub Sjansee 20 jaar. Ook is er in De Goerie een eetclub die in eerste instantie is bedoeld voor mensen met een verstandelijke beperking die zelfstandig wonen en voor mensen uit fasehuizen. Maar het is niet de bedoeling dat het een club wordt waar telkens dezelfde mensen bij elkaar komen. Dus kunnen er ook andere gehandicapten naar toe. Sport en Recreatie wil namelijk dat de groep regelmatig wisselt waardoor iedereen de kans krijgt om een keer te komen eten. Vereniging, opgericht in 1927, is een sportvereniging uitsluitend voor mensen, die werkzaam zijn bij de politie. De vereniging neemt deel aan allerlei sportevenementen in binnen-en buitenland, maar organiseert ook zelf veel wedstrijden e.d. zowel voor de politie als voor de burgerij, een voorbeeld hiervan is de Singelloop. NUON participeert voor het elfde jaar en voelt zich verbonden met de loop. Start en finish vinden plaats op het NUON-terrein. Ruim 3.000 lopers vinden hun weg naar de Langegracht om vandaar de kilometers langs de Leidse singels af te leggen. Nuon is graag gastheer voor alle deelnemers om hiermee hun verbondenheid met al hun klanten te benadrukken. Leidsch Dagblad De samenleving kan niet zonder kranten. De journalisten van de krant zijn de waakhonden van de democratie. Zij leggen de vinger op veranderingsprocessen. Met heel weinig voorbereidingstijd schrijven onze journalisten dagelijks berichten over nieuwe ontwikkelingen in Leiden en de omringende gemeenten. Lef, objectiviteit en creativiteit, het checken van feiten is daarbij van het grootste belang. Ervaring telt. Al 145 jaar vertalen de verslaggevers van het Leidsch Dagblad hun wakend oog en luisterend oor in het geschreven woord. In samenwerking met Philadelphia worden er koffieochtenden georganiseerd. Het doel van deze ochtenden is ouders, verzorgers en familieleden van kinderen met een verstandelijke beperking informatie te verstrekken. Deze informatie bestrijkt een zo breed mogelijk terrein en daarom worden er steeds andere instellingen of instanties uitgenodigd om de aanwezigen de nodige informatie te verstrekken. Ook kunnen ouders onderling ervaringen uitwisselen. Sinds februari 2000 is muziekclub De Notenkrakers actief. De Notenkrakers studeren de stukken in door middel van kleuren, een inmiddels succesvol gebleken opzet. Zij repeteren elke week. Ook is er wekelijks plaats voor een zwemuurtje. Het aantal vrijwilligers dat hierbij betrokken is, is even groot als het aantal deelnemers. Wekelijks genieten ongeveer 30 leden van de waterpret. Inmiddels wordt er niet alleen gezwommen, maar ook waterpolo gespeeld en is een groepje bezig met synchroon zwemmen. Jaarlijks wordt in mei, samen met de voetballers van de Rijnvogels, een vakantiekamp in Bodegraven georganiseerd. Er is plaats voor 30 pupillen. Ook is er in de zomervakantie een jongerenkamp. Naar de mogelijkheden voor een ouderen kamp wordt momenteel gekeken. In samenwerking met Volkstuinvereniging Ons Genoegen is er een tuinclub. Onder leiding van drie doorgewinterde tuinders kunnen mensen met een verstandelijke beperking hun eigen stukje grond bewerken. Er wordt op dinsdag en zaterdag in de tuin gewerkt. 2»7INV»L0tt/Mt7 C.N WAT MEMIU.es' Duiken met verstandelijk gehandicapten is een van de activiteiten van de Stichting Sport en Recreatie in Katwijk. Sport, tuinieren, muziek, schilderen, eten, dansen en muziek. En niet te vergeten de disco-avonden voor mensen met een handicap die bezoekers uit de gehele Bollenstreek trekken. Wat organiseert de Stichting Sport en Recreatie in Katwijk eigenlijk niet voor gehandicapten? De stichting is gevestigd op De Goerie waar samen met ijsclub Voorwaarts een vaste locatie is gebouwd die vorig jaar oktober door niemand minder dan Erica Terpstra is geopend. De stichting organiseert veel activiteiten voor mensen met een handicap die in leeftijd uiteen lopen van 6 tot 77 jaar. Sport en Recreatie wordt louter gerund door ruim 200 vrijwilligers onder wie ouders van gehandicapten en leerlingen van het ROC. De stichting heeft een minimale subsidie van de gemeentes Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg en is verder De organisatie raadt u aan om zoveel mogelijk op de fiets te komen naar het Start/Finishterrein. Er zijn voldoende fietsenrekken uitgezet om uw fiets aldaar te stallen. Mocht u toch van ver komen, dan raden wij u de volgende parkeergelegenheden aan; Parkeerterrein bij Molen de Valk, Digros parkeergarage Langegracht, het Stadsparkeerterrein aan de Haagweg (nummer 5) en GroeNOORD P+R (ingang Gooimeerlaan). afhankelijk van giften en donaties van particulieren of het bedrijfsleven. Een specifieke bestemming voor een deel van de opbrengst van de Singelloop is er in Katwijk niet. Er is daar namelijk U kunt nog tot en met vrijdag 22 april bij één van de voorverkoopadressen uw startnummer kopen voor 3,-. Vrijdag is er van 9.00 tot 16.00 uur een extra verkooppunt bij het politiebureau aan de Langegracht ook hier betaalt u 3,-. Vanaf 16.00 uur staat de Leidsch Dagblad kraam op het NUON terrein tot uw beschikking, als u hier een startnummer haalt betaalt u 3,50. Stipt om 19.25 uur stopt de verkoop, zodat iedereen om 19.30 uur gereed staat voor de start. altijd geld nodig voor allerlei activiteiten. Trainingspakken voor de gehandicapte voetballertjes, helmen voor de schaatsploeg die elke zaterdagavond actief is op de ijsbaan aan de Vondelllaan in Leiden, spelmateriaal voor de kidsclub van woensdagmiddag of geld voor de duiklessen die zaterdagochtend in het Katwijkse zwembad Aquamar worden gegeven. „We groeien uit ons jasje', aldus bestuurslid Jan van Nieuwkoop. „We krijgen van de gemeentes geld voor huur van ons clubgebouw en het zwermbad maar de rest moeten we uit eigen middelen betalen." Naast sportieve activiteiten zijn er ook praatgroepen waar ouders met een gehandicapt kind worden geholpen hoe ze het beste met hun kind kunnen omgaan. „En daarbij zijn ook landelijke organisaties betrokken", aldus Van Nieuwkoop. „Maar we houden ons ook bezig met thema-avonden, begeleid wonen en 24-uurs zorg. Dit jaar willen we een computerclub starten en daarom zoeken we een aantal laptops. Voor de kidsclub waar nu al ruim 30 kinderen aan deelnemen zijn wij op zoek naar een goed stevig hekwerk en buitenspeelgoed voor de zomer. Het hekwerk dient voor de veiligheid van de kinderen en om weglopen te voorkomen. Het vervoer van onze deelnemers is ook een belangrijk aandachtspunt daar wij een vast waterpoloteam hebben, drie voetbalelftallen en dus iedere week naar Leiden gaan om te schaatsen." Bij Sport en Recreatie wordt flink op de kleintjes gelet. „Zo maken we bijvoorbeeld zelf het clubhuis schoon", aldus Van Nieuwkoop. „We kunnen wel een schoonmaakbedrijf inschakelen maar dat kost geld. En gelukkig kunnen we ook regelmatig een beroep doen op stagiaires van het ROC die bijvoorbeeld een spelmiddag organiseren. Ook dat scheelt geld. We doen hier heel veel, niet alleen voor gehandicapten maar ook voor de mensen daar omheen." Voor verdere informatie: www.senr.nl of Jan van Nieuwkoop 06-51072533 of jan@vannieuwkoop.com g De namen i/aj( deelnemers w, graag in de kif afdrukken. r Geef voor 15 &i naam en starts ons door. 'jj Via: telefoon: 071 - 5356361 fax: 071 - 535^ e-mail: r.rijpkel @leidschdagb\ of surf naar: www.leidschd Leidsch Dagblad Rooseveltstraat 82 Leiden (zaterdags gesloten) Sporthuis Wout Bergers Haarlemmerstraat 40 Leiden Haarlemmerstraat 232 Leiden Rijnsburgerweg 121 Leiden Schoolstraat 35 Voorschoten Hardloopwinkel St. Jorissteeg 8 Leiden Sporthuis de Zwarte Wolf Lange Mare 104 Leiden Kopermolen 19 Leiden Sporthuis Wijnand Sloos 5 Meiplein 17 Leiden De Wolky Shop Runnersworld Nieuwe Rijn 15 Leiden Burgsteeg 7 Leiden Loterij Als u uw startnummL voorverkoopadres hl gekocht, doet u met nummer mee in de IC trekking vindt plaatsr 22 april om 19.00 uu stand van Wout Ber( NUON-terrein. De wie kunnen op vertoon \s Singelloopstartnurr# de start hun prijs aflF deze stand. Meer informatie: a Leidsch Dagblad Telefoon: 071- 53563 ii

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 22