Diarra cement van Lyon SPORT Sprinters zeggen vertrouwen in coach Geert Kuiper op DFB wil Thijs Waterink acht maanden schorsen 'Het is crisis binnen de vereniging UVS' Newcastle laat Bowyer diep in de buidel tasten PSV moet op middenveld slag winnen Edgar Davids weigert nog te spelen voor Internazionale Meer bananen vertrekt ^Waalwijk Chalid Sinouh gaat -aanbieding van Ik om zijn contract verlengen. RKC '(29) al een paar »n een aanbieding, doelman van Ma ran af om een te rn te dienen, zodat .nderhandelingen niinouh zegt na ze- toe te zijn aan een iging.Zijn voorkeur club in het Sr is nog geen con- je voor Sinouh. n; jakt tergooier ^De man die eind de voetbalwed- iord - Sporting Lis- insteker gooide die ie speler trof, is op- =srmoedelijke dader opgespoord dank- ^]n supporters. Hier- vrde en waarschijn- rdachte opgepakt met andere projectie- jdstrijd voor de ,in de Kuip ontsier- aate drie daders kre- eadionverbod van ojzal ook de vierde esslegd. jk$ nog sr door Patrick Lodewijks •rter keeper bij Fey- h!8-jarige speler zou e\ma dit seizoen ïdar zijn goede spel eialclub aanleiding Ejmet een jaar te té de zomer van keeper- tyenoord, als op- dém Doesburg. Lo- n (rong dit seizoen lei uit het doel, maar iefes geblesseerd. Lil izan speelt Sparta enRachid Bouaouzan :np weer gespeeld rrma een schorsing clis. De aanvaller def in de publiciteit actie tegen van Go Ahead liep daarbij op dat hij T^an voetballen, aanaakte een kwar- atjzijn rentree in het i <j> - MW 2 (4-1). Dat luid applaus Justitie hog of ze Bouaou- zijn overtreding op vervolgen. )nko naar „ringen Jevgeni Levtsjenko juli voor FC Gro- van Oljde een contract O^zoenen. De 27-jari- 1 Jr versleet al een he- dvs: Spart a, Donetsk, r- tietsk, CSKA Mos- 1 Helmond Sport en ;euwarden. De Iclub maakte verder tie contracten van bessel en Mile Kr- ^rden verlengd. slagen voetballers boete, voorwaar- (itftrijden of schorsing jjllers in Saudi-Ara- win het veld misdra- pelers van de club leiden gisteren door in de stad Djedda 1 tot zweepslagen en zij in een wed- Egyptische ver- ihli uit Caïro hun te- te lijf waren ge- ijn houdt eking open de Bruijn houdt deelname aan de Spelen in 2008 in n. De olympisch Jtlzei dit gisteren in elens de onderteke- anar contract als am- olvan zwembadplein- voor „Ik ben er nog zei de Baren- rer haar zwemtoe- thoud alle opties io ^preekt «pvrij Theo n adt niet gestraft voor overtreding op Iktdil Ramzi. De aan- iteld voetbal van de ei|n twee weken gele- eoronderzoek, naar igjvan televisiebeelden, re'am hard in botsing er, toen hij verhaal wil- mj arbiter Wiedemeij- ojtrafschop voor AZ. iZ hebben in hun gezegd te geloven in d van Janssen. dinsdag 5 april 2005 Gerard van Velde en Beorn Nijenhuis zoeken een nieuwe schaatstrainer den haag/gpd - Voor Geert Kuiper is bij het begin van het olympische seizoen geen plaats meer in de begeleidingsstaf van het schaats team van TVM. De sprinters Gerard van Velde en Beorn Nijenhuis hebben tien maanden voor het begin van de Olympische Spelen in Turijn het vertrouwen in de 44-jarige coach opgezegd. Een opvolger voor Kuiper is nog niet gevonden. De sprinters in de ploeg van TVM hebben in de evaluatie aan het einde van het voorbije seizoen aangegeven toe te zijn aan een nieu we coach. Met name voor Van Velde verliep het seizoen teleurstellend. Nijenhuis brak dit seizoen door in het wereldbekercircuit maar presteerde niet op de wereldkampioenschap pen. Van Velde, olympisch kampioen op de 1000 meter in 2002: „Ik heb samen met Geert veel goede dingen bereikt, maar een samenwer king van zes jaar is ongebruikelijk lang. Het werd tijd voor wat anders, dat hoort bij top sport. Het heeft zeker geen kwade kant." Nij enhuis onthoudt zich voorlopig van com mentaar. Volgens teammanager Patrick Wouters was 'de rek eruit', was er 'onvoldoende basis om het contract te verlengen'. „Het moment is ongelukkig, maar het heeft geen zin het pro bleem te ontkennen." De evaluatie, tien da gen geleden, viel Kuiper rauw op z'n dak. Hij had gedurende het seizoen geen signalen op gevangen dat het niet meer goed zat tussen de schaatsers en hem. Kuiper is teleurgesteld en overdonderd. Olympisch succes „Gerard en Beorn denken dat ze met een an dere coach meer kans op olympisch succes hebben", licht Kuiper het besluit van zijn ex- pupillen toe. „Dat snap ik niet helemaal, want ik heb met deze schaatsers in de afgelopen drie tot zes jaar een band opgebouwd en toch ook prestaties geleverd. Dit heeft me verrast ja, want ik was al bezig met het uitstippelen van de route naar de Olympische Spelen." Op voorspraak van Nijenhuis en Van Velde is Martin Hersman benaderd voor de vacature van sprintcoach. De 31-jarige oud-schaatser uit Lisse vond de aanbieding 'verleidelijk', maar kon zich niet schikken in de structuur en de visie van de schaatsploeg die groten deels wordt bepaald door hoofdcoach Gerard Kemkers. Hersman, die in 2003 is gestopt met schaat sen en een jaar later terugkeerde op de televi sie als commentator voor de NOS, geeft de voorkeur aan zijn maatschappelijke loopbaan bij KPN. „Ik heb een goed gesprek gehad, maar we kwamen er niet uit. Het was ook een moeilijk moment om in te stappen, dus moet alles kloppen. Ik kan als coach maar één keer goed beginnen." Kuiper, veehouder in Oldeholtwolde, neemt even afstand van de schaatssport maar zegt niet 'geknakt' te zijn. „Er is genoeg werk op de boerderij maar ik wil wel weer terug in het schaatsen. Topsport is hard, helaas nu even voor mij." lyon/gpd - Guus Hiddink wond er gisteren geen doekjes om: Olympique Lyon is vanavond licht favoriet in de kwartfinale- wedstrijd in de Champions Lea gue tegen PSV. Alleen al een vergelijking van de begrotingen spreekt boekdelen, stelde de trainer. „Die verhouding is: twee staat tot een." Het is al bijzonder dat een club als PSV in april nog steeds aan wezig is in de Champions Lea gue. PSV is een 'dark horse' te midden van de Europese voet balelite, zei Hiddink. „Wij zijn er zeer content mee dat we nu nog meedoen in het meest prestigieuze clubtoernooi van de wereld. Dat ervaren we als goed, maar niet als een einde." De coach gaf er maar mee aan dat PSV méér wil. Hij klonk zelfbewust tijdens de perscon ferentie, gisteravond in stadion Gerland. „Wij zijn hongerig ge noeg om voor een nieuwe ver rassing te zorgen." De slag zal moeten worden gewonnen op het middenveld. Zoals Lyon het geroutineerde middenveld van PSV vreest, heeft Hiddink veel respect voor de middelste linie uit het elftal van de Franse kop loper. „Hun geroutineerde middenveld is de basis om elke wedstrijd de winst naar zich toe te kunnen trekken, soms mini maal maar toch." Verder viel het Hiddink op dat Olympique Lyon op onver wachte momenten kan scoren. „Ineens creëren ze iets terwijl je de indruk had dat er geen ge vaar in zat. We moeten wat dat betreft erg waakzaam zijn." Op vallend is dat Lyon dit seizoen maar liefst tien keer scoorde in zijn Europese uitwedstrijden. Het zou dus erg goed uitkomen als PSV in Lyon in ieder geval een doelpunt meepikt. Hiddink: „Ik ga er vanuit dat we hier moeten scoren. Of dat 1-1 is of, in een negatief scenario 2-1, zo'n doelpunt is erg belang rijk." Vier weken geleden brak PSV met een kwalijke traditie door voor het eerst op Frans terrein een Europacup-wedstrijd te winnen. Het gaf de ploeg aan zien en vertrouwen. „Wij moe ten hier niet met angstzweet voetballen", vond Hiddink dan ook. „Dat past niet bij het Ne derlands voetbal én niet bij PSV." VERMOEDELIJKE OPSTELLING PSV: Gomes; Ooijer, Alex, Bouma en Lee; Van Bommel, Vogel en Cocu; Park, Vennegoor of Hesselink en Farfan. VERMOEDELIJKE OPSTELLING OLYMPIQUE LYON: Coupet; Reveille- re, Cris, Cacapa en Abidal; Diarra, Es- sien en Juninho; Govou, Wiltord en Malouda. Ex-Vitesse-speler Mahamadou Diarra heeft in Frankrijk een geweldige progressie gemaakt. Foto: ANP/Vincent Jannink door Roel Wiche lyon - Hij rende ooit met water schoenen achter een bal van plastic. Twee stukken hout als doelpalen, touwtje als lat. Nu heeft hij hagelwitte muiltjes en danst hij mee op het bal der mil joenen. Mahamadou Diarra (ex- Vitesse) is het cement van Olym pique Lyon, vanavond tegen stander van PSV. Ontdekker Gé ne Gerards: „De Nederlandse topclubs hebben zitten slapen." Amper zestien, verlegen en een ontwapenende glimlach. Maar, toen al, een beer van een kerel. Géne Gerards schrok zich dood toen Mahamadou Diarra in de zomer van '98 op Kreta uit het vliegtuig stapte. De Limburger, destijds trainer van OFI Kreta, had een tenger mannetje ver wacht. „Zijn broer voetbalde bij ons en zei dat hij nog wel een goede speler kende. Zijn broer tje dus. Een echte winnaar, dat zag ik direct. Ik heb hem één keer op de bank gezet. Hij keek me vernietigend aan, viel na rust in en de hele wedstrijd kantelde. Van 0-1 naar 3-1." De overlevingsdrang werd ge kweekt in de sloppen van Ba mako, de chaotische en kleur rijke hoofdstad van Sahel-staat Mali. Mahamadou Diarra voet balde, dag en nacht, met zijn vier broers op straat. Water schoenen, plastic bal en een gammel goaltje. 'Djilla', noem de iedereen hem, naar een Ma- linese voetbalheld uit het verle den. Nu, anno 2004, heet Ma hamadou Diarra 'Le Roe de Ba mako'. De Rots van Bamako, een geuzennaam van de Franse pers. De verlegen tiener met de ontwapenende glimlach is uit gegloeid tot een van de steun pilaren van Olympique Lyon, Frans kampioen en gevaarlijke outsider in de Champions Lea gue. Veelzeggend: in het spe lersklassement van de gezag hebbende sportkrant l'Equipe staat de verdedigende midden velder stijf bovenaan. „Hij heeft een geweldige progressie ge maakt", vindt Antoine Osanna, de vaste Lyon-volger van de re gionale krant Le Progres. „Ex- international Bernard Lacom- be, die Diarra bij Vitesse los weekte, blufte dat hij de nieuwe Patrick Vieira had binnenge haald. Dat vonden we nogal overdreven. Maar Diarra heeft ons allemaal verbaasd." De verbazing in Nederland is niet veel minder. De Malinese atleet speelde na een kortston dig Grieks avontuur drie jaar bij Vitesse, maar een onvergetelijke indruk liet hij niet achter. Diar ra gold in de eredivisie als een goede clubvoetballer, met ty pisch Afrikaanse trekjes als het vergeten van een clubkostuum en de onvermijdelijke malaria- aanval. Toen Lyon in 2002 liefst zes miljoen euro neertelde voor de middenvelder, was dat al leen in Gelderland voorpagina nieuws. Onbegrijpelijk, meent Diarra-ontdekker Géne Ge rards. „Hij bewijst elke week in Lyon dat hij tegen de Europese top leunt. Afrikanen heten wis pelturig te zijn, maar juist hij heeft een uitstekende mentali teit. Bikkelhard en nauwelijks te verslaan in één-tegen-één duels. En ook nog een leuk joch." Dat laatste wordt in Lyon door niemand ontkend. Zijn verwor ven status als voetbalvedette is Diarra, zo verzekert Olympi- que-verslaggever Osanna, niet naar het hoofd gestegen. Dat hij op deze zonovergoten 'maan dag, één dag voor het Cham pions League-duel met PSV, onbereikbaar is voor de Franse en Nederlandse media, is een decreet van Olympique-trainer Paul Le Guen. En als hij al eens met gebogen hoofd langs pers en publiek loopt, bewijst dat ten overvloede dat-ie nog niet heeft afgerekend met zijn verle genheid. Osanna: „Het is een gewone jongen, zeker niet hau tain. Hij moest wennen in Frankrijk, zeker aan de scheids rechters. Maar ik heb het idee dat hij zich nu helemaal thuis voelt." frankfurt/anp - De Nederlandse speler Thijs Waterink (36) moet op een schor sing van acht maanden rekenen voor zijn rol in het omkoopschandaal in het Duitse voetbal. Dat meldde gisteren de krant Die Welt, die over het dossier van de DFB beschikt. De disciplinaire com missie van de Duitse bond heeft de eis van acht maanden inmiddels op tafel gelegd. Waterink wordt 'onsportief ge drag' wegens het aannemen van 'be smet geld' verweten. Waterink was als speler van Paderborn (Regionalliga) betrokken bij een om vangrijk wedschandaal, dat dit jaar in het Duitse voetbal aan het licht kwam. De voormalige speler van TOP Oss, FC Wageningen en FC Den Bosch gaf begin januari toe dat hij van een onbekende 10.000 euro als aanmoedigingspremie had ontvangen voor het bekerduel van UITSLAGEN DAMMEN Groningen. NK. Tweede ronde: De Voogd - Scholma 1-1, Lem- men - Clerc 1-1, Barkel - Dolfing 1-1, Baljakin - Winkel 1-1, Stokkel - Gérard Jansen 1-1, Hans Jansen - Thijssen 0-2, Messemaker - Heusdens 1-1 Stand: 1. Thijssen 3, 2. De Voogd, Scholma, Lemmen, Clerc, Barkel, Dolfing, Baljakin, Winkel, Stokkel, Gérard Jansen, Messemaker, Heusdens 2, 14. Hans Jansen 1, PAARDENSPORT Koersen Alkmaar. Eerste koers: 1, Sara Flevo -Vlieger, Mw. J. de (1,19,8), 2. Remon Ricardo 3 Rocky Starla- ke Toto (3-6-4): winnend 5,90; duo 8,70; trio 54,40 Tweede koers: 1 Super Swagerman -Blonk F.W. van der (1.22,1), 2, Tipollino 3. Talking Head SC. Toto (4-2-6): winnend 6,00; duo 14,70; trio 35,00; dubbel winnend 38,70 Derde koers: 1. Sinton Robel -Joenoes, J A. (1.20,5), 2. Syrene Promise 3. Rasputin Spi rit Toto (3-5-2): winnend 2,60; duo 7,50; trio 14,60. Vierde koers: 1. Uniek Buitenzorg -Pools, R.L. (1,21,3), 2 Soulmate Triton, 3. Rapid Seman- tha Toto (5-1-9): winnend 4,30; duo 100,30; trio 243,00. Vijfde koers: 1. Evergreen D.K. -Strien, Mw. J. (1.16,7), 2. Nicky B 3 Kasmir Viola. Niet ge start: Newest Explosive. Toto (5-4-3): winnend 3,30; duo 25,90, trio 37,30. Zesde koers: 1. Nicky Dijkhoeve-Dijk. PH van (1.21,4), 2. Profiler 3. Pegasus Medo. Toto (5-3-1): winnend 1,70; duo 7,90; trio 19,20 Zevende koers: 1. Rose Dragon -Bakker, R. (1.20,4), 2. Romeo Beemd, 3. Radja Supreme Niet gestart: Roodnoot Jansara Toto (5-8-2): winnend 3,20; duo 4,90; trio 14,90 Achtste koers: 1. Typical Meadow -Langeweg, H.W. |r (1.21,0), 2. Punto Banco, 3. Sissy Crafts K 4. Salomon Toto (7-1-2-8): win nend 1,60; duo 11,10;kwartet 365,60 Totalisatoromzet: 30017. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3671,4 april. 3, 5, 7, 11, 13, 18, 26, 34, 40, 47, 56, 58, 59,62,67,68,69,77,79,80. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Valencia. Mannen. Eerste ronde: Kuerten (Bra) - Olivier Rochus (Bel/4) 6-2 6-4, Andrejev (Rus/7) - Vicente (Spa) 6-4 7-5, Koubek (Oos) - Matos Gil (Spa) 6-1 6-3, Labadze (Geo) - Karlovic (Kro) 7-6 6- 2. Gonzalez (Chl/2) - Phau (Dui) 6-3 7-6 (3), Andrejev (Rus/7) - Vicente (Spa) 6-4 7-5, Casablanca. Mannen. Eerste ronde: Christophe Rochus (Bel/8) - Ta- hiri (Mar) 6-3 6-2, Muller (Lux/7) - Lisnard (Fra) 7-5 6-2, Zib (Tsj) - Schüttler (Dui/1) 6-2 6-2, Nieminen (Fin) - Hanescu (Roe) 6-3 7-6 (2), Almagro (Spa) - Burgsmüller (Dui) 6-2 6- VÖgTBAi. Eerste divisie. Emmen - Go Ahead Eagles 2-0 (1-0). 18. Oos- ting 1-0, 71. Leferink 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: Kuipers. Toeschouwers: 3750. Gele kaart: Oosting (Emmen), Gobel (Go Ahead Eagles). Excelsior - Helmond Sport 1-2 (1-1). 4. Hol man 1-0, 23. Wau 1-1, 75 Wau 1-2 Scheids rechter: Liesveld. Toeschouwers: 1340. Gele kaart: Rothman (Excelsior), Razic, Wau, Zegers (Helmond Sport). WIELRENNEN Zarautz. Ronde van Baskenland, ProTour. Eerste etappe, Zarautz - Zarautz: 1. Di Luca (Ita) 133 km in 3,10.51, 2. Martin Perdiguero (Spa), 3. Valverde (Spa), 4. Pineau (Fra). 5. Cunego (Ita), 6. Etxebarria (Spa), 7. Boogerd, 37 Weening, 38. Mentsjov (Rus), 79. Eltink 0.21, 103. Veneberg, 162. Moerenhout 5.03, 163. Lotz, 164. Engels. newcastle/gpd/reuters - Vech tende voetballer Lee Bowyer krijgt de eerstkomende zes we ken geen loon mee naar huis van zijn club Newcastle United. De man die zaterdag in de ver loren wedstrijd tegen Aston Vil la zijn ploeggenoot Kieron Dyer naar de keel vloog moet voor die actie een boete betalen van 250.000 pond (een kleine 400.000 euro). Bovendien kreeg Bowyer een ernstige waarschuwing, maar de Premier-Leagueclub gaat niet over tot ontbinding van zijn contract. De aangevallen Kieron Dyer, die zaterdag net als Bowyer uit door Willem Spierdijk vervolg van voorpagina leiden - Walter de Kievit, Michel Jungslager, Zev Davidson, Mi chael de Roode, Richard Groe- neweg, Term Parrel, Gerard Koers en Kenny van Grootveld hebben aangekondigd bij UVS te vertrekken. Volgens Van Grootveld is het crisis binnen de vereniging. „Want als deze jongens opstappen, zijn er meer die de club gaan verla ten." De speler is het niet eens met het nieuwe systeem. „Het is zo dat je - als je volgend jaar 22 wedstrijden speelt - ongeveer hetzelfde becLrag ontvangt als nu. Maar wanneer speel je nu 22 wedstrijden? Je mist er altijd wel een paar wegens blessures en schorsingen." Van Grootveld vindt dat UVS een principiële keuze heeft ge maakt. „Er krijgen meer spelers een vergoeding volgend sei zoen. Dat betekent dat UVS kiest voor de breedte en het geld niet investeert om een paar goede spelers naar de club te halen." De groep spelers is al enkele weken met de leiding van UVS in discussie over deze zaak. Volgens Van Grootveld komen de partijen niet dichter bij elkaar. „Daarom is het goed dat het nu duidelijk is wat er volgend seizoen gaat gebeu ren." Van de basisspelers hebben al leen Raymond Bennekers en Marijn Mokveld zich niet bij deze acht aangesloten. Ray mond van Es maakte al eerder bekend volgend seizoen niet in de Kikkerpolder te spelen en voor w Katwijk te gaan spelen. Zonder deze groep spelers wordt het moeilijk voor de club om een representatief elftal op de been te brengen, ook al de gradeert de club zeer waar schijnlijk naar de eerste klasse. De nieuwe trainer, Marcel Kei zer, wil nog geen consequenties verbinden aan het besluit van de spelers. „Ik wacht de ont wikkelingen af, mij is nog niet bekend dat die spelers opstap pen." De technische leiding van UVS is verbaasd over het besluit van de acht spelers. Die heeft een voorstel aan de spelers gedaan en daar is volgens de club nog niet op gereageerd. amsterdam/anp - Edgar Davids heeft bij zijn club Internaziona le voor opschudding gezorgd. De middenvelder liet in een in terview aan de Italiaanse krant Corriere dello Sport weten dat hij dit seizoen niet meer voor wedstrijden geselecteerd wil worden. Davids zegt zich even eens niet meer in de verrichtin gen van zijn ploeggenoten te interesseren. Davids verblijft in Nederland. Hij laat zich behandelen aan een spierblessure waar hij al een tijdje last van heeft. De middenvelder verkeert al maanden in onmin met zijn trainer Mancini. De Italiaan maakte voor Davids zelfs geen plaats op de bank meer vrij. De middenvelder volgde zijn club wekelijks vanaf de tribune. Da vids verspeelde bij Internazio nale zijn plaats in het Neder lands team. Marco van Basten benoemde de middenvelder di rect na zijn aanstelling als aan voerder. Inmiddels selecteert hij Davids niet meer. Van Bas ten roept alleen spelers met wedstrijdritme op. Van Basten zocht na de winter stop contact met Mancini. Het gesprek bracht geen verande ring in de situatie van Davids. De middenvelder vroeg ook vaak om uitleg van zijn trainer. Ook dit leverde hem niet het gewenste resultaat op. Davids wil Internazionale na dit seizoen verlaten. Hij staat ech ter nog wel twee jaar bij de Ita liaanse club onder contract. De middenvelder vertrok afgelo pen zomer bij Barcelona. Trai ner Frank Rijkaard van de kop loper van Spanje wilde Davids dolgraag voor de Catalaanse club behouden. zijn club tegen Hamburger SV. Paderborn won in augustus verrassend met 4-2 van de Bundesligaclub. Het re sultaat van de wedstrijd werd zeer beïn vloed door de inmiddels gestopte arbiter Robert Hoyzer, die de spil bleek in het omvangrijke wedschandaal. het veld werd gestuurd, kreeg geen straf. Newcastle United heeft tevens bekend gemaakt in beroep te gaan tegen zijn rode kaait, om dat hij Bowyer niet terug gesla gen heeft. De twee, die het tijdens de met 3-0 verloren wedstrijd aan de stok kregen, schudden elkaar gistermorgen gebroederlijk de hand, alvorens ze het trainings veld betraden. Volgens mana ger Greame Souness hadden de twee spelers dit weekeinde al met elkaar over het voorval ge sproken, betreurden zé de gang van zaken en „hadden ze er om gelachen." Dat er op sportpark Nieuw Zuid door supporters ba nanen op het veld werden ge gooid naar een donkere scheidsrechter is schandalig, respectloos, stompzinnig etc. Maar zullen we nu weer even normaal gaan doen? De KNVB is zich aan het warmlopen om Quick Boys een flinke straf op te leggen. De tuchtcommissie van het dis trict West I van de voetbalbond (dat gaat over de hoofdklasse bij de amateurs) heeft gisteren al laten weten dat 'het duide lijk moet zijn dat dit soort ge drag niet getolereerd wordt en dus consequenties met zich mee zal brengen'. Stoere taal, hoor! Maar kunnen we eerst even de behandeling van deze zaak af wachten? Wat zou het mooi zijn als de voetbalbond zelfde basisprincipes van rechtspraak in acht zou nemen: even luis teren wat de partijen te vertel len hebben en dan pas een oordeel vormen. Bekijk eerst eens of Quick Boys in dit geval reglementen heeft geschonden. En ik zie niet één, twee, drie wat de Kativijkse club hier nu te verwijten valt. De club controleert streng bij de toegangspoort, trekt elke wedstrijd een blik stewards open en heeft in het verleden supporters al een 'stadionver bod' opgelegd. Wie kan mij vertellen hoe Quick Boys vijf idioten kan tegenhouden die een banaan mee naar binnen smokkelen en die in de rich ting van een scheidsrechter gooien? De voetbalbond heeft nog niet zo langgeleden laten weten nog strenger op te treden tegen allerlei vormen van discrimi natie, tegen spreekkoren. Nou dat heeft geholpen hoor! In het betaald voetbal maken sup porters nog wekelijks de scheidsrechter uit voor 'hoe renjong', zijn Ajax-supporters nog altijd 'joden' en worden voetballers uit Enschede regel matig geconfron teerd met vuurwerkgeluiden. En vast staat ook dat in een stadion van een eredivisieclub niet vijf, maar 5000 toeschouwers zich wekelijks misdragen. Meestal doet de KNVB niets, helemaal niets (net als toen Stanley Menzo in de jaren tachtig met bananen werd be kogeld). Hoogidt krijgt de club een boete. En één keer mocht ADO Den Haag geen suppor ters meenemen naar een uit- duel Laat de KNVB eerst eens streng optreden op het podium waar op de meeste ogen zijn gericht, namelijk dat van het betaalde voetbal. Het kan niet zo zijn dat nu een amateurclub met vijf zich mis- dragende supporters als voor beeld moet dienen. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19