Muziekschool herleeft in Leiderdorp ■"ft? R G10 Schimmigheid troef rond Oude Rijnzone jeterwoudse funramp mag verhuizen naar Utopia Tandarts telefonisch niet te bereiken in nieuwe Leiderdorpse praktijk Leiderdorp trekt geld uit voor woonwagens »nd trio Provincie: 3 ton voor fietsbrug tussen Valkenburg en Oegstgeest 'in de cel' ;svoogd ha wü Jen horen Wit goud in Woubrugge Automobilist rijdt motoragent ondersteboven hdc973 dinsdag 5 april 2005 Drie mannen zijn vroeg een huis an in Oegstgeest >ngen. Ze sloegen ijbewoner met een grp. Daarna hielden Br schot met een ÏOp dat moment des huizes het pfen. De aanvallers le vlucht. Ze namen )>s van hun slacht- •rder in de nacht gebeld bij de wo- nduidelijk is of dat verval te maken door Paul de Tombe leiderdorp - Tandarts Theo Peerdeman gaat bij KPN een schadeclaim van een paar dui zend euro indienen voor elke dag dat hij telefonisch niet be reikbaar is. De tandarts ver huisde vorige maand met zijn praktijk van de Kiekendiefhorst in Leiden naar de Dijkgraven- laan in Leiderdorp, maar is daar ondanks toezeggingen van het Telecombedrijf nog altijd niet aangesloten op het telefoonnet. Hij is gisteren begonnen in zijn nieuwe praktijk, maar is onbe reikbaar voor zijn naar schat ting 3.000 patiënten die de af- sluittoon te horen krijgen als ze het meeverhuisde nummer 071-5232380 draaien. Peerdeman is niet te bereiken voor patiënten met problemen. „Daardoor lijd ik enorme good- willschade en kan ik geen nieu we afspraken maken. En de ad vocaat die we in de hand heb ben genomen, wordt bij KPN van het kastje naar de muur ge stuurd, dus we weten ook niet hoelang dit nog gaat duren," al dus de tandarts. KPN heeft de zaak in onderzoek, maar kan er verder nog geen mededelingen over doen, laat een woordvoer der weten. In de nieuwe praktijk van de tandarts aan de Dijkgravenlaan in Leiderdorp staat alles klaar. „Er moet nog één aansluitkastje worden bevestigd en er moet een signaal op de kabel worden gezet, maar niemand bij KPN weet wanneer dat gebeurt", zegt Peerdeman. „En dat terwijl alles allang in kannen en krui ken leek. In een brief van Mi- chiel Buitelaar, directeur con sumenten van KPN, staat zwart op wit dat we tot 31 maart ge bruik konden maken van de aansluiting in de praktijk in de Kiekendiefhorst en dat we in de middag van 29 maart konden overschakelen op de aanslui ting in de Dijkgravenlaan. Zou den we na dat tijdstip proble men hebben, dan konden we met de storingsdienst bellen. Nou, we hadden problemen, want er was op de aangekon digde dag geen aansluiting en geen monteur, dus zijn we gaan bellen. Alles wat dat tot nu toe heeft opgeleverd, is de medede ling dat we aan het einde van de maand mei worden aange sloten." Daarmee nam Peerdeman geen genoegen. „Je moet bereikbaar zijn voor je patiënten", aldus de tandarts die meteen een advo caat in de arm nam om te on derhandelen met KPN. Ook die slaagde er nog niet in de aan sluiting tot stand te brengen. „Vervelend natuurlijk. Vooral voor patiënten die pijnklachten hebben," zegt Peerdeman, die KPN daarvoor aansprakelijk houdt. „We leggen een schade claim neer voor elke dag dat de ze situatie voortduurt." door Loman Leefmans leiderdorp - Leiderdorp heeft een nieuwe muziekschool. De Vereniging Muziekonderwijs Lei derdorp (VML) heeft een onder nemersplan opgesteld waarmee de binnenkort opgeheven mu ziekschool Rijnakkoord kan wor den vervangen. Een verschraling van het aan bod is volgens VML onvermij delijk. Daar staat volgens die organisatie echter tegenover dat kinderen voor muzieklessen niet naar andere gemeenten hoeven te verkassen. De plaat selijke politiek buigt zich vol gende week over het plan. Het was de best bezochte ge meenteraadsvergadering in ja ren. De zaal puilde op 20 de cember uit en buiten maakten leerlingen die niet naar binnen konden een hoop lawaai. Op die gedenkwaardige avond be sloten de plaatselijke politici dat muziekschool Rijnakkoord moest sluiten, per 1 september 2005. De forse jaarlijkse bijdra ge van 3 ton werd de gemeente te veel. Met de sluiting nam de plaatselijke overheid een verlies voor lief van naar schatting an derhalf miljoen euro aan wachtgeldregelingen. Tegelijkertijd werd melding ge maakt van een nieuw initiatief dat de naam Vereniging Mu ziekonderwijs Leiderdorp kreeg. Deze particuliere club van voorzitter Niels de Jonge onderzocht op welke wijze mu ziekonderwijs in Leiderdorp een 'doorstart' kon maken. Gis teren werd bekend dat VML een plan met de titel Toekomst Mu ziek heeft ingediend bij de ge meenten Leiderdorp en Al kemade, de twee voormalige participanten in Rijnakkoord. In Toekomst Muziek wordt on der meer gepleit voor de terug keer van algemene muzikale vorming op de plaatselijke ba sisscholen. Daaraan blijkt een grote behoefte te bestaan. Voor leerlingen die daarna met mu ziek maken willen doorgaan, gaat VML vervolglessen organi seren, het liefst in De Muzenhof waar ook de 'oude' muziek school domicilie hield. Voor die ideeën denkt VML een subsidie van de betrokken ge meenten nodig te hebben die volgens het nieuwe initiatief op ongeveer eenvijfde ligt van het geld dat de gemeenten aan Rijnakkoord spendeerden. VML denkt vier a vijf vaste krachten in dienst te nemen. Om een in zicht te krijgen hoeveel kinde ren van de nieuwe muziek school gebruik willen maken, -is een voorinschrijving begonnen die loopt tot 31 mei. door Loman Leefmans leiderdorp - De bewoners van het Leiderdorpse woonwagen centrum krijgen 2500 euro per woonwagen. Dat is een ge meentelijke tegemoetkoming in de kosten van de noodgedwon gen verhuizing. Het centrum moet nog voor komende zomer verkassen van zijn plaats aan de Persant Snoepweg naar een nieuwe plek, 100 meter verder op in park De Bloemerd. De verhuizing is een heet hang ijzer. De rechter stelde eind vo rige maand de voorbereidingen op de verplaatsing uit. Provin cie en gemeente moeten nog een keer komen uitleggen waarom voor een locatie is ge kozen die, volgens het zogehe ten streekplan, eigenlijk onbe bouwd moet blijven. De bewoners reageerden vorige week woest in een artikel in de ze krant. Zij hielden Houdt Lei derdorp Groen (HLG), een in stantie die ijvert voor het be houd van groen in Leiderdorp, verantwoordelijk voor de ver traging. HLG immers maakte de zaak aanhangig bij de rechter. HLG ziet zich niet als schuldige. In een ingezonden brief meldt Ita van den Enden namens de ze instantie dat zij slechts ge bruik maakte van het recht van inspraak. En gezien de uit spraak van de rechter gebeurde dat niet ten onrechte. Dat de bewoners kwaad zijn, kan HLG zich goed voorstellen. Maar de boosheid zou eigenlijk gericht moeten zijn op de instantie die beloftes deed die zij niet kan waarmaken: de gemeente. Houdt Leiderdorp Groen krijgt in een andere schriftelijke reac tie op het artikel van afgelopen zaterdag steun van woordvoer der Rob Sperna Weiland van comité Doesbrug. Ook hij kan zich de verbolgenheid van de bewoners van het woonwagen centrum goed indenken. Toch wijst ook hij naar de plaatselijke overheid. 'Uiteraard had al deze ellende voorkomen kunnen worden door eerst de procedu res tot een goed einde te bren gen en daarna pas de schop in de grond en de bijl in een boom te zetten', zo schrijft hij. De gemeente gaat er vanuit dat de door de rechter opgeschorte verhuizing slechts een tijdelijke kink in de kabel is. Vooruitlo pend op een goede afloop ligt er nu een voorstel om per woonwagen 2500 euro 'nadeel- compensatie' uit te keren. valkenburg/oegstgeest - De provincie trekt ongeveer 3 ton uit voor een fietsbrug tussen Valkenburg en Oegstgeest. De brug verbindt de nieuwbouw wijken 't Duyfrak en Rijnfront. Op die plekken worden in de komende jaren 2500 woningen gebouwd. Beiden wijken maken deel uit van het plan Knoop Leiden West, waarin wordt voorzien in de regionale woningbehoefte. De provincie hoopt met de aan leg een aantrekkelijke fietsroute tussen de dorpen te maken. Met de aanleg van de brug krijgt bovendien het langzame verkeertoegang tot de Valken- burgse nieuwbouwwijk. Valkenburg gaat het plan uit voeren. De gemeente, die per 1 januari fuseert met Katwijk en Rijnsburg, wordt ook de be heerder van de fietsbrug. ie ren in Duyfrak (een lüine duizend) en Rijnfront (1500) is gepland medio 2006. In beide gemeen ten loopt de onteigeningspro cedure niet vlekkeloos. Bewo ners en grondeigenaren in Val kenburg twisten met de ge meente over de vaststelling van het bestemmingsplan, waar over de gemeenteraad zich op 26 april buigt. Huiseigenaren willen niet dat hun huis wordt afgebroken en ingepast in het bestemmingsplan. Voor voetbalvereniging Valken '68 is de aanleg van de fietsbrug aanleiding om uitbreiding van de accommodatie te vragen. De verwachting is dat het ledental in de toekomst toeneemt. Voor zitter J. Jansen wil uitbreiding met twee kunstgrasvelden, om dat de accommodatie met drie velden niet meer volstaat. den rijn - De Al- zet op zater- poorten wagen- om de gevange ontsnappen, maar oliliek de kans te ge- ivp een keer een kijkje -nP een echte bajes, ag tweede nationale W|n de dienst Justitië- ,sn kunnen in totaal bewaring, gevan- jeugd- W(en en detentiecen- /vjjiezocht. n!met de open dag wjijkheid geven over tt( een inrichting. Die d moet overigens vilder te spreken met in de inrichting etszoekers krijgen tij- [emdleiding geen ge ne te zien. Vj wil maken van de zich daarvoor oil de site www.de- Het aantal gp beperkt. Voor De ^waren gisteren nog a#atsen beschikbaar, it ing T eylingereind iéjim had nog plaats tai drie bezoekers. Ie- V(jich aanmeldt wordt e/cht gehouden door te Landelijke Politie zi^Vie in het opspo- j van de KLPD voor noen vrijwillig verblijf vergeten. rl(ield de dienst Justi- rPgen voor het eerst jag. Dat evenement bezoekers bij 42 lphen - De advocaat nsvoogd die de ver- g had voor de Al- uter Savanna, wil aantal' getuigen la- [Dat maakte officier Degeling gisteren lens de derde pro j ig tegen de moeder, ;r en de neef annex ;c-ii de moeder van Sa- 'J uitgebreide getui- j heeft mogelijk tot ■p.fle rechtszaak tegen in de gjjweer verder wordt 3 floot vorige maand mechtelijk vooronder- ;j de gezinsvoogd. Dat 'moet antwoord ge- vraag of de voogd tijd in te grijpen in nedeschuldig is aan jin Savanna. De offi- 'cjltitie wees er gisteren Jet nadruk op dat op Jt nog onzeker is of rïjich uiteindelijk ook moet verant- woubrugge - In de vroege och tend staan vader en zoon Noord- am elke dag asperges te steken in de speciale tunnels op hun landerijen Woubrugge. De eerste kilo's wit goud zijn gisteren zon der problemen verkocht. „Top klasse", meldt vrouw Noordam die haar waar en haar speciale recepten weer verkoopt vanuit haar vertrouwde schuur aan de Boddens Hosangweg in Wou brugge. Na intensieve bewer king van de aarde en jarenlang experimenteren blijkt het moge lijk te zijn ook op de veengron den groene en witte asperges te telen die niet onderdoen voor de Limburgse. Door een Early Pro duction System houdt de Wou- brugse teelt zelfs gelijke tred met de Limburgse. In grote plas tic koepels kan de temperatuur op een mooie zonnige dag oplo- van de gezins- V verweven is met de f moeder, de stiefva- 3°|ieef, speelt het hele ir de voogd ook een De rechtszaak 11 pas plaatshebben horen zijn afgerond, commissaris Jlrie dagen heeft uit- rLoor de verhoren, is le Degeling de vraag elijk is om in die tijd de revue te la- In. Lukt dat niet, dan rechtszaak tegen de verder uitge- toe was de plan de zaak op 30 en 31 vjni voor de rechter te nF door Ruud Sep alphen aan den rijn - Wordt er de komende jaren gebouwd in de Alphense Gnephoek en hoe veel huizen komen er bij ten westen van Hazerswoude-Rijn- dijk? Het zijn twee cruciale vra gen als het gaat om de voorge nomen transformatie van de Oude Rijnzone. Op die vragen kwam gisteren op de tweede grote informatiebijeenkomst over het project weer geen ant woord. In de zone rond de Oude Rijn tussen Leiden en Bodegraven moeten de komende vijftien jaar duizenden huizen worden gebouwd en ruimte worden aangewezen voor bedrijventer reinen. Het zwaartepunt ligt in de strook tussen de Oude Rijn en de Nil tussen Hazerswou- de-Rijndijk en Zoeterwoude- Rijndijk en in en rond de Al phense polder Gnephoek. De stuurgroep Oude Rijnzone, waarin vijf gemeenten, de pro vincie en de Kamer van Koop handel samenwerken, presen teerde in het parkrestaurant van Avifauna de voorlopige plannen. De bezoekers kregen daar te horen dat er vooral nog veel onduidelijk is. Dat komt vooral doordat alle goede voornemens van groene woonmilieus, eco logische verbindingen, nieuwe wegen en bruggen en niet al te krap opgezette woonwijken te duur zijn. De stuurgroep werkt nog aan een versobering van de plannen om toch nog op een De ruimte langs de Oude Rijn wordt steeds kleiner. Archieffoto: Hielco Kuipers kostendekkend plan uit te ko men. Wat dat gaat betekenen, moes ten de geïnteresseerden voorlo pig invullen op basis van de verschillende varianten die zijn uitgewerkt. Zo liggen er voor de Alphense Gnephoek drie opties op tafel, variërend van niets bouwen maar wel een nieuwe Méxima-brug over de Oude Rijn aanleggen tot het volbou wen van een grote nieuwe woonwijk. Voor het gebied ten westen van Hazerswoude-Rijn- dijk zijn zelfs vijf mogelijkheden op papier gezet, waarbij het aantal te bouwen huizen uit eenloopt van 1200 tot 2000. Bij dat laatste aantal moet er rond de stations van de Rijn Gouwe Lijn tot zes k zeven verdiepin gen hoog worden gebouwd en blijft minder ruimte over voor een groene verbinding tussen de polders ten noorden en ten zuiden van de Oude Rijn. Wat inmiddels wel duidelijk is, is dat de nieuwe wijken tussen Hazerswoude-Rijndijk en Zoe- terwoude-Rijndijk ontsloten worden door een nieuwe weg die direct ten noorden de spoorlijn komt te liggen. Die nieuwe weg moet er met de Maxima-brug over de Oude Rijn voor zorgen dat het verkeer lokaal niet al te veel vastloopt. pen tot zo'n 45 graden, waar door de asperges bij Aspergehof Noordam letterlijk de aarde uit schieten. Particuliere foto Uit allerlei berekeningen blijkt dat het verkeer in de regio in 2020 over de hele linie hope loos vastloopt, en dat daar ei genlijk niets aan te doen is. De grootse bouwplannen voor de Oude Rijnzone leveren naar verhouding maar een kleine bij drage aan die verkeerschaos: het overgrote deel van de ver keerstoename komt door 'auto nome ontwikkelingen' die los staan van de bouwplannen. De officiële planning is dat de stuurgroep voor de zomer met een 'transformatievisie' komt die kan worden voorgelegd aan de betrokken gemeenteraden. alphen aan den rijn - Een motoragènt van het regio naal verkeershandhavings- team van de politie is vrij dagavond op de Nil aan de dood ontsnapt toen hij om ver werd gereden door een automobilist die aan een verkeerscontrole wilde ont komen. De motorrijder con troleerde met een lasergun het voorbijkomende verkeer op de provinciale weg, tus sen de Leidse Schouw en de aansluiting met de N209. Een auto kwam hem tege moet met een snelheid van 132 kilometer per uur. De motoragent reed de auto achterna en gaf een stopte ken gegeven. De automobi list voerde zijn snelheid ech ter op tot ongeveer 160 kilo meter per uur. Tussen de Leidse Schouw en de Goud se Schouw gaf de motor agent weer een stopteken. Ditmaal leek de automobilist aan de opdracht gehoor te geven. De agent reed voor de auto een parkeerplaats op. De automobilist gaf gas en reed de motorrijder aan. De agent werd van zijn motor geslingerd. De verwondin gen bleven beperkt tot een aantal pijnlijke kneuzingen. De automobilist, vermoede lijk rijdend in een donkere BMW, ontkwam. ide - Een hangplek iramp mogen er van jvoudse politiek ko- ffide deur van jonge- n Utopia aan de g. Voor overlast op erizijn de fracties van n^1 en PZ niet zo bang, t filing tot enige bewo- n(je Zuidbuurtseweg en erkelweg. Gisteravond jfi commissievergade- 30*1 de bewoners Vree- 5(>n Klink hun hart vast di voor de komst van ieJek en een skatevoor- ïk! Volgens hen is het al druk ge noeg in de omgeving, door een komen en gaan van mensen: van Utopia, van de sportvereni gingen en van café De Meester. „Het is vaak buitengewoon ru moerig op straat", aldus Vree- burg. WD-raadslid Dantuma pro beerde de bewoners gerust te stellen. Zij woont dichtbij de plek waar de funramp nu nog staat, op het Loetheveld. „Ik heb er nog nooit last van ge had", aldus Dantuma. Op het Loetheveld moet de grote ska- tevoorziening voor jongeren weg, vanwege de bouw van ap partementen. Er blijft daar wel plek over voor twee skatetoe- stelletjes voor jonge kinderen. Wethouder Ates wees er nog op dat de plek bij Utopia vrij ver van woningen afligt en meer in gesloten ligt - door het gebouw van Utopia en een dijk - dan het Loetheveld. Dat maakt de kans op overlast volgens haar klein. Ates gaaf er ook van uit dat er voldoende toezicht is, zo wel door medewerkers van Utopia als door de politie. Daarover zijn volgens haar af spraken gemaakt. Over de komst van enkele ska- tetoestellen aan de Oranjelaan in Zoeterwoude-Rijndijk is vol gens een aantal omwonenden het laatste woord nog niet ge zegd. Ze willen van de gemeen te weten hoeveel toestellen en komen en voor welke leeftijds groep ze zijn bedoeld. Een inrichtingsplan ontbreekt nu nog. Daarmee wil de ge meente binnenkort aan de slag. De omwonenden zijn wel opge lucht dat de grote funramp niet bij hen in de buurt komt. Dat was aanvankelijk wel de bedoe- ling. Tennisclub aast op parkeerplaats Het idee van de Zoeterwoudse tennisclub ZTC om uit te brei den op de parkeerplaats die de club deelt met Utopia en zwembad Haasbroek is de moeite waard om nader te worden onderzocht. Daarover is de Zoeterwoudse politiek het eens. Er moet volgens de fracties wel genoeg parkeer ruimte overblijven en ook de bezwaren van Utopia moeten uit de wereld. Volgens Bart- Jan Schipper van Utopia blijft er nog maar 6 meter over tus sen Utopia en ZTC, als het plan doorgaat. „Daardoor ko men we in de knoei met onze leveranciers." De tennisclub wil op de parkeerplaats uit breiden met een minibaan en een volwaardige baan.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15