Eeuwige roem van TROS Triviant MEDIA John de Mol bouwt hard aan sterrennet Moord op Van Gogh van zijlijn bekeken Kim-Lian presenteert Britse Top of the Pops Record Boer zoekt vrouw Lange Frans en Baas B naar NPS AVRO zendt gala Musical Awards uit Luisteraars Radio 10 <c stellen Top 4000 same- NCRV-bestuur zoekt enkel nog voorzitter, Voorlichters vinden L journalisten napratej HDC 648 dinsdag 5 april 20| hilversum/anp - Zangeres en presentatrice Kim-Lian van der Meij presenteert 16 april het Britse muziekprogramma Top of the Pops. Dat heeft haar ma nager gisteren bevestigd. Het is volgens haai' manager 'extreem uniek' dat een Nederlandse ar tiest als gastpresentator voor de populaire show wordt ge vraagd. De single Teenage Superstar, die anderhalf jaar geleden in Nederland een hit was, ver schijnt 18 april in Engeland en Kim-Liari is momenteel veel in het land om haar muziek te promoten. Na een optreden in Top of the Pops afgelopen za terdag werd de Nederlandse ge vraagd terug te komen als gast presentator. „Normaal presenteren twee jongens en een meisje de show, maar zo'n twee k drie keer per jaar vervangen ze het meisje", legt Kim-Lians manager uit. „Het is niet alleen uniek dat ze voor een Nederlandse kiezen, maar ook dat ze iemand kiezen die nog niet is doorgebroken in Engeland. Grote namen als Kel ly Osbourne en Girls Aloud zijn haar al voorgegaan." Hilversum - De uitzending van Boer zoekt vrouw is zondag avond gezien door het record aantal van 3,2 miljoen kijkers. Hiermee is de aflevering van 3 april van Boer zoekt vrouw het best bekeken programma op de Nederlandse tv vanaf januari. KRO's Spoorloos trok in januari 20.3 kijkdichtheid. Hilversum - Het rapduo Lange Frans Baas B krijgt een eigen radioprogramma bij de NPS. Het programma Gekkenhuis wordt iedere donderdag van 17.00 tot 18.50 uur uitgezonden op Radio 747AM en via de web site www.lijn5.com. Het programma van de rappers is onderdeel van Lijn 5, een da gelijkse urban show met aan dacht voor onder meer hiphop en soul. Op de overige werkda gen zijn andere NPS-presenta- toren te horen. De NPS hoopt met Lijn 5 jongeren in de grote steden te bereiken die „op de bestaande radiozenders niet de muziek en informatie horen die zij graag willen". Hilversum - De AVRO zendt de komende drie jaar het Musical Awards Gala uit. De uitzend rechten lagen tot nu toe bij de commerciële omroep RTL 4. De John Kraaijkamp Musical Awards worden 6 juni voor de zesde keer uitgereikt. Tooske Breugem presenteert de show in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Zij deed dit vorig jaar ook toen zij nog in dienst was van RTL 4. Interim-direc teur Gerben Eggink ziet het ver werven van de uitzendrechten voor het prijzenfestijn als „een prachtige toevoeging op onze huidige programmering. Het gala past prima bij al onze an dere programma's op het ge bied van theater en podium kunsten". De John Kraaijkamp Musical Awards werden in 2000 in het leven geroepen door de Stich ting Musical Awards als erken ning voor personen die „een buitengewone prestatie hebben geleverd in een musical". Tij dens het Musical Awards Gala 2005 worden in elf categorieën prijzen uitgereikt. «li Hilversum - Radio 10 Gold roept luisteraars nu al op te stemmen voor de Top 4000 die het radiostation wil uitzenden van 6 tot en met 24 december. De lijst bestaat uit de beste hits uit het Top 40-verleden en wordt samengesteld door de luisteraars die daarvoor terecht kunnen op www.top4000.nl. Radio 10 Gold besteedt nog het hele jaar volop aandacht aan het veertigjarig bestaan van de Nederlandse Top. 40. Iedere za terdag tussen twee en zes wordt het programma Top 40 Gold uitgezonden, met elk uur een selectie uit de Top 40 van steeds een ander decennium en een oude alarmschijf. Op zon- -J' dagavond tussen z( het programma 'Er veertig jaar Top 40' ren. In een gloednieuw^ precies op de zevef^ jaardag van Radio r. directeur Erik de 2 ochtend live op dn startsein van de ring en de bijgehor(f! menten in het lancr., evenement is op r dag. Dan staat de R?^1 Top 40 Flashback (j! in Amsterdam. Del. senteerde ook het r Top 40, met daarin te hitlijsten van 191 verkrijgbaar vanafB" bestuur is een inteM ter voordragen. Dai|, zocht worden naar F nente voorzitter. |1 In de bestuurs- en rj vergadering van zatjj'j gesproken over deer van de afgelopen c?3 om de door de NCRj^ advertentie. Daarifin omroep de oproep I e den niet akkoord tl de mediaparagraaf akkoord. „Na zo'n t nodig dat het verte, sen de betrokken p^-: op wordt uitgesprcfc nu gebeurd", aldus <n M hilversum/anp - Het NCRV-be stuur heeft enkel nog de vaca ture voor voorzitter openstaan. De vier openstaande vacatures zijn opgevuld door leden van de Verenigingsraad. NCRV-voorzitter Kees Klop en bestuursleden L. Doorewaard en A. Wamsteker stapten twee weken geleden op. Eerder was al een andere vacature ont staan. Het bestuur van de om roep bestaat nu uit J. Greven (waarnemend voorzitter), Chr. van den Bol, B. van Dongen, H. Kamphuis, J. Atema, G. Goed hart, R. Soeters en L. Born. De eerste taak voor het nieuwe i 15 amsterdam/anp - Een meer derheid van de professionele woordvoerders vindt journalis ten niet terzake kundig en stelt dat ze elkaar massaal napraten en hypes creëren. Dat blijkt uit onderzoek onder woordvoer ders van het vakblad Commu nicatie. Bijna de helft van de ondervraagden (48 procent) meent dat journalisten onbe trouwbaar zijn. Ruim 40 procent zegt dat ze on eerlijk zijn en 75 procent stelt dat journalisten zich niet goed voorbereiden op hun onder werpen. Ook stelt 60 procent dat verslaggevers hun informa tie onvoldoende checken. „Grote ergernis in woordvoer- derskringen is het feit dat jour nalisten elkaar naprn- afdoende de feiten tire stelt het blad. „Mag procent van de onag vindt dat journalist napraten." Ruim meent bovendien d^hi hypes creëren. re Het blad ondervroeg woordvoerders van (ci grote organisaties, fel deel daarvan heeftjjO tien keer per maJ- met journalisten. 4 drie respondenten kh delijks meer dan twi doen met verslaggev Overigens geeft 95 jL een goede relatie m®E ten te onderhoudeij houdingen zijn niet Top 10 meest bekeken programma's 1. Nederland-Armenië SBS6 2. Boer zoekt vrouw KRO 3. Studio Sport zo NOS 4. Journaal (zo, 20u) NOS 5. Journaal extra (za, 22u) NOS 6. Hart van Nederland SBS 6 7. Goede tijden slechte tijden RTL 4 8. Postcodeloterij 1 tegen 100 TROS 9. Oceans's eleven SBS 6 10. De TV Show TROS Top 10 meest bekeken kinderprogramg P 1. Totally spies! 2. Lucky luke 3. Spongebob spuarepants 4. Ernst, bobbie en de rest 5.. Zoop 6. Rocket power 7. What's with andy 8. Jeugdjournaal 9. Kids top 20 10. Bende van vijf Jetix Nickelodeon Nickelodeon Jetix Nickelodeon Nickelodeon Jetix Marktaandelen in Nederland 1 14,2 (13,7) Nederland 2 15,2 (13,7) Nederland 3 7,1 (7,3) RTL 4 16,6 (17,9) RTL 5 3,3 (3,8) Yorin 5,3 (5,4) SBS 6 15,0 (12,2) NET 5 5,1 (5,2) Veronica 3,5 (3,0) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- eL onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkej c De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaüi kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan aandelen van vorige week. jj een complete leegloop aan staande te zijn bij de TROS. Hoewel woordvoerder Thomas Notermans van Talpa (werk- maatschapij van De Mol), zo lang er niets is getekend, zijn kaken hardnekkig stijf op elkaar houdt. Linda de Mol bevestigde al heel snel de overstap naar haai' broer te zullen maken, Ca roline Tensen ook (geen won der, want de Postcodeloterij gaat naar De Mol), Ivo Niehe blijft nog even bij de TROS om een klusje af te maken maar komt dan in dienst bij De Mol, Harm Edens (Dit was het nieuws) heeft ook officieel ver klaard gedeeltelijk voor Talpa te kiezen, Jack van Gelder (NOS- /TROS) is goed bevriend met John de Mol en verklaarde de overstap naar De Mol te maken, als de NOS de rechten voor het uitzenden van de Champions League verliest (maar de NOS behoudt deze rechten, bleek gisteren). Dit namenlijstje doet denken aan vele jaren geleden, toen De Mols collega van Ende- mol, Joop van den Ende, zijn sterennet TV10 wereldkundig maakte. Andere vergelijkingen gaan overigens niet op, omdat Van den Ende destijds géén toestemming kreeg om uit te zenden, omdat TV10 door Den Haag als een buitenlandse zen der werd gezien. Het lijstje is echter langer. Het bevat ook namen die niet zo maar uit de lucht komen vallen. Mart Smeets verklaarde dat hij bereid is met De Mol te praten als hij wordt gebeld door de mediatycoon, ook zijn collega Umberto Tan van NOS Studio Sport heeft zich in ongeveer de zelfde bewoordingen uitgela ten. Verder heeft John de Mol tegenover reclameblad Adfor- matie verklaard zijn zinnen te hebben gezet op Wendy van Dijk, die nu nog programma's voor SBS 6 (onder andere Hart in actie) maakt. Ook Angela Groothuizen (werkloos sinds ze er bij de AVRO is uitgegooid) zou bij John de Mol in de schijnwerpers staan. Ook die naam is niet zo verrassend, als je kijkt naar het verleden: John de Mol was ooit manager van de meidengroep Dolly Dots, de groep met Groothuizen als een van de zangeressen. Namen die ook voortdurend opduiken zijn die van Jeroen Pauw (BNN en NOVA), zijn ex Daphne Buns- koek (Goedemorgen Neder land) Wilfred Genee (sport RTL 5), Barend Van Dorp (RTL 4) én die van Jack Spijkerman (Kopspijkers), hoewel die laat ste naam niet serieus kan wor den genomen, omdat Spijker man herhaaldelijk heeft aange geven bij de VARA te willen blij ven. Maar ja, hoe vaak roepen voetballers niet bij een club te blijven en maken centen meer de ofj' een andere club, heeft Beau van Er afgelopen weekenoer getekend. De Molr' een van de kijkcijf van het nieuwe si?, barderen. Vorig wr den kijkers via ee!°' suggesties indiener naam voor het nir! van De Mol. Tege, reacties zijn er tor', nengekomen. Wt* Thomas Noterman' diep zwijgen over j* bers. „Een naam :n' naar de naam van L wordt het in elk gev, ïlc door Jan van Stipriaan Luïscius Kim-Lian van der Meij (r.) in De Kleine Zeemeermin. Foto: ANP Hilversum - „TROS gaat com mercieel, alleen zonder de hui dige directie." Dit is geen offici ële mededeling van de TROS- directie, hoewel dat gemakke lijk zou kunnen, omdat de voorzitter van de 'grootste fa milie' om de haverklap als een soort dreigement roept dat hij het publieke omroepbestel gaat verlaten. Nee, de zin is te lezen op een van de vele weblogs over het nieuwe tv-station van John de Mol, dat over zo'n vier maanden gaat uitzenden. En totale onzin is die eerste zin ze ker niet, want bekijken we het lijstje van buitengewoon hard nekkige geruchten, dan lijkt er Hilversum - Spelletjes worden vandaag de dag voornamelijk gespeeld achter de computer. Met een verstoft ganzenbord hoef je bij de whizzkids van te genwoordig niet meer aan te komen. „Best jammer", zegt Mireille Bekooij (57), presenta trice van de inmiddels bijna an tieke tv-kennisquiz Triviant. „Samen spelletjes doen is goed voor de binding tussen men sen. Dat wordt steeds minder." Triviant, waarvan de TROS van af vanavond een nieuwe reeks uitzendt waarin dertien weken lang steeds twee koppels van bekende Nederlanders het te gen elkaar opnemen, is aller minst belegén, vindt Bekooij. „Je kunt het eindeloos spelen. In de winkel zijn ook steeds nieuwe versies, zoals een mu- ziekvariant, te koop." Bekooij nam bijna 2,5 jaar gele den het stokje over van Tineke Verburg, die het spel jarenlang presenteerde. De quiz was in april 2003, na dertien afleverin gen met Bekooij, voor het laatst op de buis. Bekooij: „Wegens bezuinigingen besloot de TROS ermee te stoppen. Ik ben heel blij met de terugkeer van Trivi ant. Iedereen die tot nu toe heeft meegedaan, vond het waanzinnig leuk. En het mooie is dat de kandidaten Ontzettend graag willen winnen. Ze zijn héél fanatiek." Met het aantreden van Bekooij kreeg Triviant meteen een me tamorfose. Het decor kreeg een opfrisbeurt, net als de tafel vol gekleurde, knipperende vlakken die de vragen weergeven. „Ik vind het erg leuk dat er in elke uitzending een vraag zit die live in de studio wordt toegelicht. Zo hebben we onder meer een hoedenshow, een ballet en een orkest in de studio." Cosmetisch mag Triviant dan zijn aangepast, de basis van het spel is nog steeds intact. Het team dat de meeste vragen goed weet te beantwoorden, wint. De winnaars nemen het Mireille Bekooij: „Als Jantje Smit al onder de noemer cultuur valt, is Triviant hoogst educatief. Foto: GPD vervolgens tegen elkaar op in de strijd om 'eeuwige roem'. „De hoofdprijs, een Bosatlas, is érg gewild", aldus Bekooij. „Vooraf kijk ik zelf ook altijd even welke vragen ik wel en niet weet. En voor de kijkers thuis is het natuurlijk leuk om mee te spelen." In de eerste aflevering strijden twee cabaretduo's om de felbe geerde atlas. Veldhuis en Kern- per nemen het op tegen Nelle- rike en Sjamke van Zusje Voogd. De komende weken ne men onder meer duo's van pre sentatoren, royaltywatchers en filmjournalisten plaats aan de Triviant-tafel. Twee teams van CDA-kamerleden vallen in voor de staatssecretarissen, van wie ééntje ziek werd vlak voor de opnames. „Nee, niet Medy van der Laan", lacht Bekooij, doe lend op staatssecretaris van mediazaken die de door de TROS zo verfoeide plannen lan ceerde om het amusement bij de publieke omrepen terug te dringen. „Of Triviant amuse ment is? Zeker, maai' het is ook leerzaam. Als Jantje Smit al on der de noemer cultuur valt, is Triviant hoogst educatief. Je kunt aan ieder programma wel een draai geven en het net zo cultureel of educatief maken als je wilt." Koffietijd TROS-collega Linda de Mol en wellicht ook Ivo Niehe verlaten de Grootste Familie voor de nieuwe zender van John de Mol. Bekooij blijft op het oude nest waar ze in 2000, nadat ze jarenlang bij RTL furore had ge maakt met Koffietijd, terugkeer de. Naast twee reeksen Triviant, wordt een nieuw programma voor de presentatrice van onder meer de gesneuvelde middags hows Lunch Tv en Middag Ma gazine ontwikkeld. Ik heb het bij de TROS nog steeds erg naar m'n zin. De TROS heeft een ste vig bestaansrecht, met een heel trouwe achterban. Dat blijkt ook wel uit de komst van Reinout Oerlemans." Berrit de Lange TROS Triviant, vanavond, Ne derland 1,21.00 uur. Geen film over de vermoorde Theo van Gogh zelf, ook geen politieke analyses en commentaar van goed ge bekte politici. In zestien korte films, die samen Allerzie len vormen, is aandacht voor de kleine dingen zoals de wanhoop en de woede van een buurvrouw en de rivali teit tussen Turkse en Marokkaanse buurtgenoten om zo goed mogelijk bij de Nederlanders in de smaak te val len. door Esther de Beer Jack Wouterse speelt Van Gogh in 72 maagden. Met het mes nog door het hart loop hij het stadsdeelkantoor in Am- sterdam-Ooste binnen, waar hij eerst een nummertje moet trekken. Foto's: GPD/Jaap Vrenegoor Olga Zuiderhoek speelt in Met uitzicht op bloemen een buurvrouw van Van Gogh. Zij staat met haar dochter voor het raam te kijken naar alle mensen die bloemen leggen voor het huis van de cineast. Aan de andere kant van de straat staat een Marokkaanse vrouw naar de bloemenzee te kijken, terwijl haar dochter achter haar zit met een vriendin. De Marokkaanse moeder vraagt zich af waarom ze in hemelsnaam naar Neder land is gekomen, want als ze naar het land kijkt, ziet ze mensen die volslagen los van God zijn en die ze niet begrijpt. De Nederlandse moeder zegt dat ze genoeg voor emancipatie heeft gevochten in de jaren zestig en zeventig. Nu is het, volgens haar, de taak van de twee de generatie om de problemen tussen de verschillende bevolkingsgroepen op te lossen. Zonder het van elkaar te weten, zijn de buurvrouwen het daar roerend over eens. Mijke de Jong laat in haar film 02 11 zien welke afspra ken Van Gogh op de dag van zijn dood in zijn agenda had staan en laat die mensen aan het woord. Zo vertelt Gijs van Westerlaken dat hij baalde dat Theo niet op kwam dagen, terwijl ze Van Goghs nieuwe productie 06/05 zouden bekijken. Hans Teeuwen had die avond met de cineast afgesproken en Teeuwen laat in de film quasi-beledigd weten dat Van Gogh geen afspraken had moeten maken die hij niet na kon komen. In Storm zijn een Marokkaans en Nederlands jongetje op de ochtend van de moord aan het buitenspelen. Ze mogen van hun ouders niet bij elkaar over de vloer ko men en maken daarom van twee blikken en een touw tje een provisorische telefoon die ze tussen hun ka mers spannen. Ze zijn net lekker aan het spelen als er een aantal schoten klinken. Deze en de andere korte films zijn vanaf donderdag te zien in de filmtheaters en de NPS zendt ze op woens dag 20 april allemaal achter elkaar uit vanaf 20.25 uur. Hilversum - Allerzielen (2 november), de dag waarop cineast Theo van Gogh om het leven werd gebracht, staat voor een verzameling korte films door zestien verschillende scenarioschrijvers. Deze werden vorige week voor het eerst vertoond in Het ketelhuis in Am sterdam. Ger Beukenkamp, een van de scenarioschrijvers: „Ie dereen die heeft meegewerkt aan de film deed dit vol strekt belangeloos. We hadden niet de bedoeling om een eerbetoon aan Theo te maken, maar vanaf de zij lijn naar de moord te kijken." Grote namen hebben hun naam verbonden aan de korte films, die enkele minuten tot een kwartier duren. Zo is Jack Wouterse in 72 Maagden te zien als de zojuist vermoorde Van Gogh. Met het mes nog door het hart en het briefje op zijn borst loopt hij het stadsdeelkantoor in Amster dam-Oost binnen, waar hij een nummertje moet trek ken alvorens hij het hiernamaals binnen mag. Als dit niet lukt, besluit hij weer op de fiets te stappen en een Nederland in te rijden dat na zijn dood compleet is veranderd. Olga Zuiderhoek speelt in de film 'Met uitzicht op bloe men' een buurvrouw van Van Gogh. Met haar dochter ziet ze hoeveel bloemen worden gelegd voor zijn huis.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 10