'Ik heb geen echte kans gehad' SPORT 6 UDO houdt schade beperkt: 42-0 Een man een man..? Een woord een woord! Mag het licht aan? i verliest »rdrecht R8 Elroy Lammers mikt na Feyenoord op nieuwe profclub Grasshoppers naar play-offs BALLETJE MET iCHT - De Al van UVS isteravond het competi- I tegen FC Dordrecht met Jloren. De Leidenaars n lang hopen op een be- ultaat. In de slotminuten b Dordrecht 3-1. Voor lat degradatie uit de eer- Jisie tracht te ontlopen, -|e Bart-Jan Neuteboom. hael Ros r Quick Boys ik - Quick Boys heeft zich Dmend seizoen versterkt (ichael Ros. Ros (23) staat der contract bij Haarlem, jntract loopt aan het ein- i het seizoen af en wordt irlengd. Ros, een rechts- verdediger, speelde eer- ■)r ADO Den Haag. paktitel voor l}re Hortensius dorp - Myrre Hortenius /a ff aal wijk Nederlands kam- n /te schaken tot en met 10 s/iworden. De 9-jarige Lei- rpse haalde acht punten Jen speelrondes. De speel- !nQan schaakvereniging Lei- n9vp bleef Diana Dalemans IfHinssum een half punt donderdag 31 maart 2005 1 Den Haag 2 fC Boshuizen st$ 1 dt[ 1ut, - FC Boshuizen speelt op 'e/lil een oefenwedstrijd te- f rifoo Den Haag 2. De wed- V°rdt gespeeld op het ter- an de Boshuizerkade en Ha om 19.30 uur. bereikt l tste acht rp" - Het Leidsch Schaak- itschap (LSG) is doorge- ,etpn tot de laatste acht in jgidelijke bekercompetitie. enpesters Edwin van Haas- vJtefan van Blitterswijk, van der Werf en Rudy van '1 versloegen achtereen - Is Overschie (4-0), Nieu- 0Pjim (2.5-1.5) en Fischer Z 10 j-1. Oegstgeest '80, Phili- er tiden, Leithen, Alphense jkclub (ASC) en Voorscho- jn uitgeschakeld. Oegst- d op zaterdag 28 mei aa^er van de halve finale en t dale van het bekertoernooi, ier "uwe preses Ir RCL relooRP - RCL moet op zoek ia«en nieuwe voorzitter. De ge preses, Ronald Pret, je functie niet meer com- En met zijn werk. Ook se- ris Gerwien Kerkhof legt iken neer. De Leiderdorp- fetbalclub is in gesprek met ndidaat-voorzitter. Naar Idt gaat het om voormalig atter Joop Verheijen. door Thijs Zeeman leiden -Een klein mannetje, nog geen 1.75 groot, lief gezichtje en de twinkeling in zijn ogen van een jongen voor wie het leven jarenlang zonder zorgen heeft bestaan. Elroy Lammers (20). Na zes jaar komt er volgend seizoen een einde aan de droom die moest leiden naar de fine fleur van Feyenoord. Zijn driejarige verbintenis wordt niet verlengd en nu hoopt Lammers op een plek bij een club uit de eerste di visie. „Ze zeiden dat dit ik dit jaar mijn kans moest pakken, maar die heb ik helemaal niet gekregen." Het zag er een jaar geleden op z'n zachtst gezegd niet naar uit dat de jonge Leidenaar in deze situatie terecht zou komen. Niet dat Lammers het grootste talent uit de Feyenoord-oplei- ding was, maar wel een jongen met de kwaliteiten om door te stromen. Niet voor niets was hij al als A-junioor een vaste waar de in het Jong-Feyenoord van Mario Been. Zelfs Ruud Gullit, destijds trai ner van Oranje onder 19, was hem opgevallen en vroeg hem voor een voorselectie van dat team. „Been kwam vorig sei zoen naar me toe en zei tegen me, 'jij bent mijn man'. Grap pig is wel dat ik uiteindelijk als jeugdspeler meer wedstrijden in het tweede heb gespeeld dan als contractspeler." Frustrerend Dit jaar werd zijn feestje ruw verstoord. Voor veel geld kwam de Braziliaanse Gerson Magrao naar Rotterdam. Jarenlang was Lammers de enige linksbuiten in de selectie, maar door de komst van Magrao moest hij om zijn plek strijden. Een on eerlijke strijd bleek achteraf. De jonge Braziliaan had een hoop geld gekost en moest aan spe len toekomen in het tweede elf tal. „Ik heb verder niets tegen die jongen hoor. Maar als ik hem zie spelen denk ik: dat kan ik beter. Dat is natuurlijk heel frustrerend. Vaak genoeg ben ik naar de trainer gestapt en ge vraagd waarom ik niet speelde. Maar hij kon daar ook niets aan doen." „Joh, hij heeft verder ook niets te vertellen. Als Wotte, Gullit of Duut tegen hem zeggen 'die Magrao moet spelen', dan heeft hij ze maar te gehoorzamen. En een jongen die drie ton per jaar verdient zetten ze natuurlijk niet op de bank." Veertien jaar was de flankspeler toen hij voor zijn eerste seizoen richting Varkenoord vertrok. Na acht jaar w Leiden en één sei zoen bij UVS besloot de club uit Rotterdam-Zuid hem alsnog op te nemen in de opleiding. „Een jaar eerder had ik al stage bij Feyenoord gelopen, maar toen namen ze me niet. Ze zijn me kennelijk toch in de gaten blij ven houden." Jaar naar jaar stroomde de lin keraanvaller moeiteloos door. Op zijn zeventiende kwam zelfs het Nederlands elftal voor spe lers onder zeventien om de hoek kijken, dat bezig was om een team te formeren voor het jeugd-EK in Denemarken. Dat EK zou Lammers echter nooit spelen. „Ik kreeg een buikvlies- ontsteking en heb zelfs een maand in het ziekenhuis gele gen. Al met al ben ik er ander halfjaar uit geweest door dit geintje." En nog steeds kampt hij met de naweeën van deze blessure. „Ik ben een stuk minder snel ge worden, maar ik heb goede hoop dat het weer helemaal te rug komt." Prachtjaren Ondanks de wrok bij Lammers over zijn aanstaande vertrek kijkt hij wel terug op een fantas tische tijd. „Ik heb zes prachti ge jaren gehad, ben in heel veel landen geweest en heb de meest prachtige dingen meege maakt. Dat zal ik nooit verge ten. En ook nu helpen ze me heel erg goed om een nieuwe club te vinden. Feyenoord is geen kleine club, en je weet dat het beleid keihard is. Maar on danks alles ben ik er trots op dat ik voor deze club heb mo gen spelen." Dat de kleine Elroy voetballer zou worden stond voor moeder Jenny Lammers als een paal boven water. „Als een jochie van twee speelde hij al met een bal. Ik heb hem een keer op ta feltennis gedaan, begon 'ie met die pingpongballen te voetbal len. Nou dan weet je wel vol doende hè." Geen enkel idee heeft Lammers dan ook wat zijn leven in zou houden zonder voetbal. Na het behalen van zijn Mavo-diploma besloot hij op achttienjarige ja rige leeftijd alles op het voetbal te gooien. „Dat is wat ik het liefst doe. Ik was en ben alleen maar met voetbal bezig. Daar om ook wil ik hoe dan ook vol gend seizoen nog betaald voet bal spelen." Elroy Lammers: „Ik was en ben alleen maar met voetbal bezig. Daarom ook wil ik hoe dan ook volgend seizoen nog betaald voetbal spelen." Foto: Henk Bouwman SPORT&SPEL biljarten De Plas uit Langeraar ging op nieuw in een streekderby on deruit. Verdel Orchideeën uit Ter Aar was met 4-2 de sterkste. De Plas wordt nu op de huid gezeten door De Sport/Music Mining uit Weteringbrug dat met 4-2 won. Het Sassenheimse Sportrust/Van Diemen zakte door een 4-2 nederlaag naar de vierde plek, maar is zeker nog niet kansloos voor een plaats in de play-offs. De Engel/Van der Aart probeert van de voorlaat ste plaats af te komen. Midden moter WBD werd door de ploeg uit Lisse met 6-0 aan de zegekar gebonden dankzij ondermeer een sterk optreden van captain Louis Opstal in zes beurten (slotserie van 72 caramboles). Met nog twee speelronden te gaan is het erg spannend. De bovenste twee of drie ploegen spelen in de landelijke play-off. Stand aan kop: 1. HWA/Swatch 25-37, 2. De Plas 24-34, 3. De Sport 24-30, 4. Sportrust 24-28. DAMM8N De Katwijkse Damclub (KDC) is de finaleronde om de regionale damtitel (DMH) met een 10-6 nederlaag begonnen tegen Damlust Gouda. Aan de top- borden werden weliswaar winstpartijen geboekt door Jaap van Duyvenbode en Bas Messe- maker, maar aan de lagere bor den gingen vier partijen verlo ren. In de degradatiepoule boekte het regioteam van het Leids Damgenootschap (LDG) een nuttige 10-6 zege op RDC Rijnsburg. De Rijnburgers Arjen de Mooij en Arjan Hogewoning wonnen aan de topborden. maar aan de middenborden werden LDG-winstpartijen ge boekt door Wim Heemskerk, Peter Bronstring, Hans Kolfoort en Wim Kleijn. HJ United Leiden speelt voort aan zijn wedstrijden voor de landelijke superleague in de truckstoplocatie De Drie Wilgen op de grens van de Stevenshof en Wassenaar. De Leidse darts- ploeg versloeg lan s Pub uit Apeldoorn met 7-3. Hennie van der Ster en Willem Kr alt won nen beiden al hun legs. HJ Uni ted kwam tot twee keer toe te rug van een achterstand, maar na een versnelling van de Lei denaars was het gedaan met de Apeldoomers. United staat nu op de derde plaats. GO Michiel Eijkhout (Leidse Go Club) heeft het 32ste Keizer Ka- rel Go-toemooi gewonnen. De zesde dan bleef in een groot veld (75 deelnemers) als enige in vijf ronden ongeslagen (SO- SOS 873). Hij won vorig jaar het toernooi in Nijmegen ook al. POOLBILJART Het Katwijkse poolteam The Pocket heeft de koppositie in de regionale eerste klasse verder weten te verstevigen. Het team van captain René van Duijn won met 7-3 van Franse Bull dog (Scheveningen) en gaat nu met 23 punten voorsprong aan de leiding. De teams van de Hoge Rijndijk (Dijkjes) komen nog in actie. Stand aan kop: 1. Pocket 15-115; 2. Hague 5 ne gen 16-93; 3. Franse Bulldog 16- 83; 4. Dijkjes Stickmen 15-73; 5. Dijkjes Predators 15-72. SCHAKEN Grootmeester Jan Smeets reikte in het grote Internet schaak toernooi op chessclub.com tot de halve finale. Dit snelschaak- toernooi ging in een knock-out formule over tweekampen. Smeets won een voorronde- groep en versloeg in de eind ronden achtereenvolgens de grootmeesters Sergey Shipov (2.5-0.5), Dmitry Bocharov (2.5- 1.5) en in de kwartfinale ver sloeg hij GM Konstantin Sakaev met 2.5-0.5. In de halve finale was de latere winnaar groot meester Daniel Fridman (Let) hem met 2.5-0.5 de baas. Er na men ruim 1300 schakers uit de hele wereld aan deel en de bes te twintig uit de voorronden plaatsten zich voor de finale in het paasweekeinde. Clubs als Volendam, Dordrecht en ook ADO Den Haag hebben voorzichtige interesse getoond in de behendige linksbuiten en eind april hoopt Lammers ze kerheid over zijn toekomst te hebben. „De komende weken staan in het teken van stagelo pen, testwedstrijden spelen, training hier training daar. Alles pak ik aan om volgend seizoen bij een mooie club te zitten." basketbal - Grasshoppers en BV Leiderdorp hebben zich voor de play-offs in het vrou wenbasketbal geplaatst. Leider dorp hoefde daar zelf niet voor te spelen. Grasshoppers verloor gisteravond in een spannende wedstrijd van Perik Jumpers. Omdat de enig overgebleven concurrent van de twee clubs uit de regio, Wildcats, zijn duel ook verloor, is de achterstand onoverbrugbaar geworden. Grasshoppers mocht in de uit wedstrijd lang hopen op een stunt tegen de bekerwinnaar. De Katwijkse vrouwen namen een brutale voorsprong van maar liefst 15-35. Toen de thuisploeg eenmaal op stoom raakte, kwam Grasshoppers te kort. Het werd 91-82. Topscoor- ster aan Katwijkse zijde was Ali Rousseau met 28 punten. (bij)zaken in de sport Klassement Fluks 7,5 Valken '68 7,0 iRoomburg 7,0 De Danaïden 7,0 RCL 7,0 Foreholte 7,0 Stompwijk '92 7,0 Alkmania 7,0 Saturnus 6,5 Donar 6,5 w Leiden 6,5 BV Leiderdorp 6,0 De Columbiaan 6,0 Gemini/Kangeroes 6,0 RDC 6,0 Jolanda Mens 6- Alphense Boys 5,5 BS Leiden 5,0 LSG 5,0 Meerburg 5,0 Docos 3,5 WWW.BALLETJE.NET slletje met' testte gehaktbal- in sportkantines en beoor- n<elde voetbalterreinen in de stteio. De komende maanden is ■r t de beurt aan websites van )rtdubs. Zijn ze informatief, n ze goed vormgegeven, zijn actueel? isl keer is het de beurt aan de derdorpse basketbalvereni- ng BVL (www.bv-leiderdorp- tutebeschrijving: Met enig luk stuiten we op de route- schrijving. We gaan ervan dat niet elke bezoeker van site een dergelijk gelukkige d van klikken heeft. lagen: We schakelen u r naar de site van de bas- ketbalbond. En dat werkt pri ma. Actualiteit: Wonderlijk dat er wel een verslag staat van de activiteiten van het eerste mannenteam van afgelopen weekeinde, terwijl de presta ties van het vlaggenschap van de club, het eerste vrouwen team in de eredivisie, onver meld blijven. Vormgeving: Een paar jaar geleden zou je dit misschien nog vormgeving noemen. Sponsors: Er zijn er vast meer dan de twee die op de website worden vermeld. Houdt hun namen maar geheim BVL, straks worden ze nog door andere sportverenigingen be naderd. Overige informatie: Er is een uitgebreid overzicht te lezen over de geschiedenis, iets te veel letters en iets te weinig foto's. Op de openingspagina van de site is een wolvenkop te zien met de vermelding 'Wolves'. Waarom dat is, kun nen we niet vinden. Eindoordeel: Gezien het en thousiasme waarmee deze website in de kroeg bij ons werd aangeprezen, hadden we er wat meer van verwacht. Vandaag moesten we tegen UDO MP1. Na een paar neder lagen was het wel tijd voor een overwinning!! En een overwin ning werd het. Zo begint in het clubblad van RCL het verslag van de wed strijd tussen de meisjes pupil len van de Leiderdorpers en UDO. Na twee keer een half uur spelen was de stand 42-0 voor RCL. En het had wel 50-0 kunnen worden. „Er zijn toch nog wel wat ballen naast ge gaan", weet Anja Ragetlie, een van de leidsters van RCL. „We hebben de meisjes gezegd dat ze goed moesten combineren, maar er werd soms te snel ge schoten." Zo'n overwinning is voor één keer leuk, meent de Leider- dorpse. „Want uiteindelijk leer je hier niets van." Ragetlie heeft nog wel een compliment voor de tegenpartij. „Want zij zijn toch nog lachend van het veld gegaan." Michael Lothmann, de leider van UDO, had weinig reden tot lachen. „Ons team is veel te hoog ingedeeld. We hebben al eerder verloren met grote cijfers, 25-0, 19-0." Soms wordt de tweede speelhelft bij het pupillenvoetbal ingekort als de krachtsverschillen te groot zijn. Maar dat gebeurde in Leiderdorp niet, de RCL-pu- pillen wilden het clubrecord breken dat op 38-0 stond. Lo thmann: „Maar ik vond het wat overdreven toen de scheidsrechter bij 41-0 de bal op de middenstip legde en RCL aanspoorde met 'snel nog een halve minuut'." De leider van de UDO-pupil- len blijft ondanks de nederlaag trots op zijn pupillen. „De meiden hebben een vette glimlach opgeplakt en zijn vast van plan door te gaan met voetballen." Het was een leuke wedstrijd voor ons maar voor de tegen stander was het vast wel min der leuk, zo eindigt het RCL- verslag. En zo is het. Een man een man, een woord een woord. De vrou wen van Bernardus stonden zaterdag raar te kijken toen de tegenstander, UVS uit Leiden, zich aanvankelijk niet liet zien. Ook de scheidsrechter bleef maar weg. Er zou toch gewoon om vijf uur afgetrapt worden? Zo was het toch afgesproken? UVS blijkt op eigen initiatief de scheidsrechter te hebben ge beld met het verzoek of het duel niet een uurtje later kon beginnen. Een aantal meiden moest tot vijf uur werken, van daar. De scheidsrechter vond het prima. Bernardus was al lesbehalve blij, blijkt. „Voor ons kon die wedstrijd hele maal niet naar zes uur", ver klaart assistent-trainer Lieke van Beek. „De Rijnwoude Live Tour was die dag. In alle kroe gen in de gemeente spelen dan bandjes en daartussen rijden bussen heen en weer. De hele goegemeente van 15 tot 60 gaat dan op stap. Met een wedstrijd om vijf uur konden we erna gauw naar huis, even optutten en weer aan de slag." Van Beek wist wel van het ver zoek van UVS - dat in eerste instantie bij de trainer, ex-UV- S'er Albert van de Berg terecht kwam - maar zegt dat Bernar dus heeft bedankt. Dus als de Leidse club toch wat anders probeert te regelen... Ja, vindt ze, dat is achterbaks. „En daar houd ik niet zo van. Vijf uur blijft vijf uur. We hebben een reden opgegeven waarom we de wedstrijd niet konden ver zetten. Je probeert afspraken te maken, en je doet dat in goed vertrouwen. Dan moet niet iemand achter je rug om de zaken anders regelen." De lezing van UVS luidt an ders. „De trainer had gezegd: Mij maakt het niet uit", meldt de coach van de Leidse vrou De Katwijkse voetballer Dirk Kuijt gaat Feyenoord en zijn ou de dub Quick Boys straks geld opbrengen. Quick Boys krijgt 2,5 procent van de transfersom wanneer Dirk straks naar een buitenlandse club vertrekt. Hoe zit het met de actuele transfer- waarde van Kuijt? 'Balletje Met' houdt het bij in de Dirk Kuijt-in- dex. Jammer voor Quick Boys dat Dirk die fraaie kans tegen Roe menië niet benutte, anders wa ren we met de index boven de 20 miljoen gekomen. Intussen heeft Dirk bij de spelers van Oranje het spel 'Kolonisten van Catan' geïntroduceerd, een po pulair familiespel. Dat is nog eens wat anders dan om te veel euro's pokeren. Straks staan de Oranje-spelers op het parkeer terrein van Huis ter Duin te tol len en te hoepelen! Buitenland se clubs zullen versteld staan van zoveel nuchterheid. Dirk wen, Max Severijns. Hij zou nog wel eerst even overleggen met spelers en begeleiding. „Pas aan het einde van de week belde Bernardus op om te zeggen dat het niet ging. Ja, toen had ik de scheidsrechter al gebeld. Achteraf snapt Van Beek de moeite die UVS nam ook niet. De leidsman kwam uiteindelijk om tien over vijf aan, de wed strijd begon tien minuten la ter. Aan het duel ging nog 'een stevige woordenwisseling' tus sen de beide trainers vooraf. „Bij de warming up stonden er dertien van UVS in het veld. Je mag met acht spelers aan een wedstrijd beginnen", zegt Van Beek. De assistent-coach heeft over het voorval wel een brief aan de KNVB geschreven, maar rekent er niet op dat die stappen onderneemt. Sportie ve revanche kwam er ook al niet. UVS won met 2-1. Dirk Kuijt index raakt niet in de war van luxe en een beetje geld. Kuijt slaagt overal. En de index gaat met een miljoen omhoog. De Cl van FC Lisse heeft uit de resterende zes competi tieduels nog zo'n tien punten nodig om degradatie af te wen den. En dan is het heerlijk als je uit bij FC Zoetermeer al na goed twintig minuten spelen op een 3-0 voorsprong staat. Voor al omdat de opponent in het zelfde schuitje zit als de Lissese jeugd. De pret was echter van korte duur. De lichtinstallatie begaf het in de 22ste minuut, einde wedstrijd. „We moesten om die reden ook op het tweede veld spelen zegt trainer/coach Jo- han Kraaikamp „Het gebeurt wel vaker dat het licht bij die club uitvalt, vooral als het hoofdveld wordt gebruikt. Alles was opeens donker. Op de an dere velden kon niet meer wor den getraind en de mensen in de kantine moesten zaklampen gebruiken." Overmacht dus, n»ar bij Kraai kamp wil dat er niet helemaal in. „De scheidsrechter heeft volgens de reglementen keurig dertig minuten gewacht. Op drie velden draaide de lichtin stallatie weer op halve kracht, maar niet op ons veld. Het was met geen mogelijkheid aan te krijgen. Toen we eenmaal in de auto stapten, ging het licht wel aan. Het eerste elftal moest er trainen." Lekker is dat. En nou wordt het duel zeker ook nog in zijn ge heel overgespeeld? „Nou ik hoop van niet. Ik heb de regels van de KNVB erop nageslagen. Als beide verenigingen geen schuld hebben aan de staking, kan de KNVB besluiten om het duel gewoon uit te laten spelen. Ik zou dat wel de meest nette oplossing vinden.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23