SERVICE @0 SPEURDERS Kaassoep met waterkers Nevelig y oilovi Anagram Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC 160 dinsdag 29 maart 2005 CD VAN DE DAG Genre: singersongwriter/vaudeville Rufus Wainwright Want two Geffen 0062249801727 Je zou een hele radiodag kunnen vullen met popsongs die op een walsje zijn gebaseerd. Vooral Britse artiesten lusten er wel pap van, maar die zijn ook grootgebracht met vaudeville en (de oorspronke lijke) music-hall. Op het betoverende Want two (deel twee van een tweeluik; Want one verscheen in september 203) wijdt Rufus Wainwright een ode in driekwartsmaat aan zijn geboortestad Montreal. Mama Kate en tante Anna McGarrigle, die zelf ook raad wisten met deze maatsoort en bijpassend metrum, zingen in het koortje van Hometown Waltz. Niet alleen in dit stuk, maar ook in zijn ballads en soms pompeus opgezette composities klinkt de jonge Wainwright als iemand die het ene moment aan het leven lijdt en het volgende moment alles weglacht. Als een onechte na zaat van Van Dyke Parks houdt hij alles net onder controle. Rufus' stem - een mix van Thorn Yorke, Billy Joel en Jeff Buckley doet de rest. Alles kan daardoor: van het latijn in Agnus Dei tot de her kauwde Franse romantiek in Coeur de Parisienne. BOEK VAN DE DAG Genre: roman Anthony Doerr Verlossing Uitg. De Bezige Bij Prijs: 19,90 David Winkler heeft voorspellende gaven. Hij ziet zijn vrouw in zijn droom voor hij haar daadwerkelijk ontmoet. Ze is al getrouwd, maar ze verlaat haar man voor hem en ze krijgen een kind. Dan droomt hij dat het kind verdrinkt terwijl hij haar probeert te red den. De droom komt steeds weer terug. Winkler probeert zijn vrouw te waarschuwen maar ze luistert niet. En uiteindelijk vlucht hij voor de toekomst. Dat is het gegeven van De verlossing van An thony Doerr, de tweede roman van de Amerikaanse schrijver. De verlossing in het boek bestaat er uit dat Winkler leert zijn voorspel lende gaven te gebruiken. Hij merkt dat de toekomst zich niet hoeft te ontvouwen zoals hij het gedroomd heeft, maar dat hij kan ingrijpen. Over die ontdekking doet hij zo'n beetje zijn hele leven. Dat is misschien wel realistisch, maar het komt de kracht van het boek niet ten goede. Een aantal jaartjes en pagina's minder zou prettig zijn geweest. Niettemin: een buitengewoon originele en rij ke roman. KOKKERELLEN Maaltijd voor 3-4 personen Vegetarische maaltijdsoep naar Grieks voorbeeld. De keukenma chine leent er zich goed voor om van het brood een grof kruim te maken. Laat de machine vooral niet te lang draaien want met (te) fijn gemalen broodkruim wordt de soep nauwelijks genietbaar. o Ingrediënten 75 gram grof kruim van oud bakken witbrood (zonder korsten): 3 eieren; 1.75 liter groen tebouillon, eventueel van tabletten; 100 - 125 gram geraspte oude of overjarige Goudse kaas; ca. 100 - 125 gram water kers. Bereiding Spoel de waterkers enkele malen in ruim koud water. Ver wijder lelijke en aangetaste blaadjes en ook alle steeltjes en worteltjes. Snijd de waterkers blaadjes in uiterst smalle reep jes. Leg ze in een bolzeef en schenk er 2 - 3 liter kokend wa ter langzaam over uit. Laat de waterkers daarna uitlekken. Klop in een grote kom de eieren Verwaj HET WEER Canarische eilanden door Jan Visser Het maartse paasweekeinde bracht een weertype dat meer past bij het 'gevorderde voorjaar' (eind april of mei). Onder invloed van een hoogtestoring zijn zo wel zaterdag, zondag als gisteren plaatselijk zware (donder)buien tot ontwikkeling gekomen. Uit de neerslagkaartjes van het KNMI blijkt dat met name de westelijke Veluwe veel water te verwerken heeft gekregen. In de regio Putten werd tussen zaterdag middag en zondagochtend 36 mm afgetapt. Opmer kelijk was verder het zomers aandoende onweer van gistermiddag in Gelderland. De hoogtestoring trekt vandaag naar het noordwes ten weg. Doordat boven het noorden van Europa een hogedrukgebied tot ontwikkeling is gekomen, stagneert een frontaal systeem evenwel boven of na bij Noordoost-Nederland. Daar is dan ook de kans op enige (mot)regen vrij groot. Bij ons is het droog maar aanvankelijk kan het mistig zijn. Vanmiddag lijkt er wat ruimte te komen voor zonneschijn, een lokale bui valt niet uit te sluiten. De temperatuur loopt op naar 13-15 graden. Verder een zwakke wind die overal uit het oosten gaat waaien. Tussen het zich verder versterkende Scandinavische hogedrukgebied en een nieuwe storing neemt de oostenwind morgen in kracht toe. In het Waddenge bied kan de wind krachtig worden. Verder vooral in het zuiden kans op buien, het noorden houdt het droog met een reële kans op zon. In het tempera- tuurverloop komt niet zoveel verandering. Dankzij het hogedrukgebied knapt het na donderdag verder op en wordt het op veel plaatsen meer dan 15 gra den. Gisteren was lange tijd een brandlucht te ruiken. De smerige lucht was het gevolg van paasvuren die paaszondag in Duitsland en delen van ons land wa ren ontstoken. Doordat de wind gistermiddag onder invloed van een storing uit het westen ging waaien verbeterde de situatie. Wel was de lucht vochtig ge noeg voor plaatselijk mist en in Hoofddorp werd het maar 11,9 graden tegen 14,9 op paaszondag. Ne< Goe NO Ne< Tha Nie AVI de I Rac NO Nie Lin NO NO B& Uit; Pvc NC Eer Zij en 1 Stri der Hol NO Chi Nu NO Sot Thf Lex Rai The Ma Ing NO Nel Tie Hel Aar Zij Bei Me Ma Na< SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Italië week A berg dal V A berg dal I v-V X Ayas-Champoluc 80 15 Livigno 135 10 Bormio 30 15 Madesimo 55 13 Corvara 60 10 Nus 30 30 Courmayeur 40 20 Pozza di Fassa 50 15 Eggenta) 70 40 Seis am Schlem 20 0 12 La Thuile 100 20 Sexten 45 6 La Villa 60 10 St. Rhemy 10 10 Verwachting voor morgen DE RECHTER STRIPS door Mr Jesse van Muylwijck 2 3 4 5 6 7 los. Schep het broodkruim er door en laat alles enkele minu ten staan. Breng intussen de bouillon aan de kook. Schenk de kokende bouillon langzaam, onder voortdurend roeren en kloppen, bij het brood- en eiermengsel. Schenk daarna alles weer terug in de pan waarin de bouillon aan de kook werd gebracht. De soep mag hierna niet weer aan de kook worden ge bracht. Voeg, onder voortdurend roeren en kloppen, de ge raspte kaas er bij ge deelten aan toe. Proef de soep en voeg even tueel nog wat zout en/of peper en noot- muscaat toe. Roer er daarna de waterkers door Presentatie Klop de soep vlak voor het op dienen nog even flink met een garde op. Dien de soep in een voorverwarmde terrine op. Geef er knapperig, zelf afgebakken, stokbrood bij. Hans Belterman AJieuwe ueMTE.. E5 AJ &5AJ VBKTPOOWP (5&L-UÏV 0\Xy 7 Op elke verticale regel dient een woord van vier een van rijf en een van zes letters te wor den ingevuld. Het woord van vijf let ters bestaat uit de letters van het voorgaande woord plus 1, het woord van zes letters bestaat uit de vijf letters van het voorgaande woord plus 1. Als de hele puzzel juist is inge vuld, vormen de letters op de vet omlijnde regel een woord. bF-h -19.05 .30 -ld S. 12.01 jeibe fiagj Janc -pule twis -than .00. Ihoc Ver! er. hes HD-i VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximumsnelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd, zoals op de A27 tussen knooppunt Lunetten en knooppunt Eemnes en A58 tussen knoop punt de Baars en knooppunt Galder. Vandaag wordt er ook gecon troleerd op de A17 bij Moerdijk en de A32 bij Weststellingwerf. Morgen: A12 bij Bunnik en A73 bij Heumen, donderdag: A2 bij Beek en A27 bij Werkendam, vrijdag: A12 bij Woerden, zaterdag: A6 bij Noordoostpolder en A76 bij Heerlen, zondag: A2 bij Neerij nen en A28 bij Meppel. Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 1Zoom, dichter, ballerino; 2. grondsoort, muggenlarve, eiergerecht; 3. beenderinhoud, dun, tovenaar; 4. voorwerp, wilde hond, kleur; 5. tijdperk, drank, herfst; 6. beknopt, waardeloos fruit, omgeving; 7. zwarte vogel, mooi, jachtexpeditie; 8. meertje, nachtrust, hansworst; 9. slot, loofboom, door water omgeven land; 10. nakomeling, nummer, vallei. Oplossing van zaterdag: Horizontaal: 1. Eskader; 7. aria; 8. Orel; 10. van; 12. mei; 13. Drake; 16. N^orc 18. leer; 20. Noe; 21. cric; 23. ugli; 26. Rhone; 28. bra; 30. dpand 32. Aïda; 34. coat; 35. bezuren. Verticaal: 1. Era; 2. sinds; 3. ka; 4. do; 5. ermee; 6. ree; 7. Avon; 9. lier; 14. ranch; 15. kleun; 17. Ahr; 19. eel; 21. Cuba; 22. irade; 24. 25. ikat; 27. Ob; 29. rib; 31. Pan; 33. az; 34. cr. ©I M feci jvre dde

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 22