9 SPORT 8 n de mist moetje 'geen mietje' zijn Op zijn Hollands Ted Ver donkschot? dinsdag 29 maart 2005 igen- L werk: mvJemenië uit: 0-2 winst. Een orenrachtig resultaat. Van Basten Nederland steeds beter spelen. Rebben grote delen van de wed- gedomineerd. We hebben niks gegeven. Het middenveld was ^thtbaar, maar wat hebben ze wï hun taak gespeeld. Robben Qysseerd, maar wat viel Babel ge- ***>\g in. Wat een mooie aanval; stinge pass van Van der Sar op de voorzet net voor de achter op Van Nistelrooy en de kopbal w voorlangs. 4-3-3 is nog steeds I speelstijl. blah, blah. Al die onzinnige Iraken. O ja, ook nog deze: ,,De \ende coach heeft altijd gelijk. had de coach ook niet toen we Andorra zonder vleugelspitsen len. Als de afgelopen wedstrijd borbeeld gaat dienen van wat e wachten staat, haak ik af. j dat je vanuit een gesloten ver- dediging speelt, prima. Dat je drie verdedigende middenvelders opstelt; vooruit maar. Maar dat je ook nog eens je spitsen tot in je eigen zestien laat terugverdedigen is wel heel 011- Hollands, heel publieksonvriende- lijk en heel on-van Bastens. Als we zo, loerend op een countertje, zelfs wereldkampioen worden, reageer ik netzo lauwtjes als Babel, die de o zo belangrijke 0-2 binnentikte. Natuurlijk hebben we het nog nooit gered met ons swingende totaalvoet bal maar wat zijn we altijd trots ge weest op ons Hollands arrogante cir culatievoetbal. Nooit trapte Sar één bal uit, alles gooide hij razendsnel naar een vrije man. Nooit liep één Nederlandse speler tijd te rekken in de slotfase (vlug richting cornervlag met de bal en wachten op een schop van de tegenstander). Tegen Roeme nië zag ik Sar alles lukraak naar vo ren knallen en Gastelen vlak voor tijd de hoek in dribbelen. Vleugel spitsen haalden nauwelijks de ach terlijn, maar kapten alleen binnen door hun man uit en leverden de bal in bij een spits die tussen drie man in stond. Het publiek op de tribune viel in slaap, getuige de Oranje dame die twee maal vol in beeld kwam en ook ik betrapte mezelf er op dat ik ging zappen. Zappen ja! Vroeger, als Oranje ook maar een suf oefenpotje speelde, baalde ik al als één van mijn gezinsleden voor het tv-scherm langsliep. Ik begreep niet dat er idio ten bestonden die me tijdens de wedstrijd gingen bellen. Een prachtig resultaat hoor, Marco, maar ik wil meer. Luister naar je ouwe trainer. Ik wil oogstrelende, individuele, aanvallende acties, bal letje rondspelen op de helft van de tegenstander, spelers die zichtbaar zijn, spelers die uit hun dak gaan als ze scoren of winnen, een ploeg die voetballend beter is, een ploeg met fantastische verdedigers als Mathij- sen, Boulahrouz en Kromkamp, maar ik wil geen verdedigend dén- kende coach en een achteruit lopen de ploeg. Eén Mourinho is meer dan genoeg. Begin maar eens met Kuyt in het centrum, naar de bal toe spelend (met gewoon van Nistelrooy op de bank) en twee snelle diepgaanders op de vleugel. Wij Nederlanders hebben door de eeu wen heen altijd al de wereld wil len overheersen. Dat zit in onze volksaard. Nu we uiteindelijk 'be schaafd' zijn geworden en onze oor logsvloot aan de ankers hebben ge legd, wil dat nog niet zeggen dat we ook onze aanvalsdriften moeten be- San Marco, coach van het volk, als je dit dinsdagmórgen leest bij je ge kookte eitje in Huis Ter Duin, geef de Oranjefans wat ze willen. Winst. Niet op zijn Italiaans, niet op zijn Duits, niet op zijn Portugees, niet op zijn Belgisch maar gewoon opzijn Hollands. Ruud Bröring LINKS UITEN UBICIC heeft de oorlog lië meegemaakt. De Kroa- iptennisser is daarom gewend. In Miami kreeg een keer de schrik van in. De finalist van Rotter- inde in Miami zijn kluis- kleedkamer en trof daar- jpiernaakte man aan. zijn Franse collega Ml- LLODRA. De kampioen laatste grastoernooi in •en had zich daar ver bij wijze van grap voor ire tennissers in de kleed- geschokt", vertelde Ivan later. Het duurde een hij de grap kon waarde- kreeg zelfs bewondering dra, die zich in de kleine nad weten te wringen, pet wel erg lenig zijn." (ide spelers had het nu- n de kleedkamer geen ge- Ljubicic won daarna zijn igen de Amerikaan VINCE A en Llodra versloeg zijn loot ARNAUD CLÉMENT, hebben bij een honkbal- id in Tucson werper DAR- (.IVER van de heuvel ver- ,Het was eerst nog wel zei de pitcher van de ADO ROCKIES, die dacht nsecten afkwamen op de jiein zijn haargel. ,,Maar tijdje kreeg ik het toch jnauwd. Ik scheet in mijn Oliver werd vervangen [armee was het probleem jelost. De zoemende Ihaters verlegden de aan- lar de spelers van de IA DIAMONDBACKS en lakten zoveel overlast en dat de umpire het oe- onderdeel van de :raining', besloot testa- Izonawon met 3-1. :i#s The Boat Race, Oxford tegen Cambridge, Londen, maart 2005. 10rt - Al jaren is het 'aasraces synoniem voor ling van het Nederlandse irtseizoen. Gisteren wa- lolides inderdaad weer te |p Zandvoort. Zien was ;er; daarvoor hing er te ledeling van de speaker iet onverwacht. „De :ien minuten opgeschort ;e de mistige omstandig- schalt het door de luid- :s op Zandvoort. len volstrekt logische be- De deelnemers aan de \j 3 GT3 Cup Challenge geurig in slagorde aan de tiaar je moet er wel dicht- n om dat te kunnen indvoort is deze paas- agmiddag ingepakt door ke laag mist. Kijk vanaf het parcours over en je tveel. Normaal gespro- twaar je met gemak het as op de duinen achter anbocht, maar nu is het lernaal zwart. De mie- n houdt op en gaat over 2 druppels; dat kan er wel bij. Driftig worden 's aangedragen om nde officials droog te :fluit op de nog niet e tribunes. Het publiek 's zien rondrijden, ze- 'orsches. Dit onderdeel 2rt op Zandvoort en is gepromoveerd tot de nationale koningsklas- bekende coureurs als jen Sebastiaan Bleekmo- Incan Huisman, Tim Co- n Phil Bastiaans. aker geeft uitleg: „De eposten op het circuit 1 elkaar kunnen zien om Halen te kunnen gaven. Idat niet het geval is, kan j er niet geraced wor- itbox van het Total Team astiaans begrijpend, peten niet rijden, het is krlijk", zegt de Limbur- vormt in de Porsche jallenge een duo met e 1-presentator Olav De bolides zoeken hun weg door de mist en regen. Foto: ANP Mol. Die staat klaar voor de start en moet, net als alle ande re deelnemers, na twaalf ron den een verplichte pitstop ma ken. Dan worden er twee ban den verwisseld en kruipt de tweede coureur van het team achter het stuur voor de laatste dertien ronden. De regen gaat door, de mist is niet van plan te vertrekken. Desondanks besluit de wed strijdleiding, drie kwartier later dan gepland, dat de race mag beginnen, tot tevredenheid van de toeschouwers. Gijs van Len- nep leidt het veld op verzoek van de sponsor. De tweevoudig winnaar van Le Mans rijdt in een Porsche Cabrio, een nieuw model dat over twee maanden bij de dealers in de showroom staat. Voor de goede orde: het dak zit vandaag dicht. De safety-car blijft lang voorop rijden; de situatie op het circuit is blijkbaar niet helder genoeg. „Er is vooral weinig zicht bij de Rob Slotemaker-bocht en het Scheivlak", verduidelijkt de speaker. Na drie ronden ver plicht achter de safety-car aan- tuffen gaat het spel echt op de wagen. De Porsches knallen weg en dus gaat de opening van het raceseizoen in Nederland niet helemaal de mist in. „Wat een kloteweer", roept een man terwijl hij de capuchon van zijn zoontjes regenjas vast knoopt. „Ik kom al tien jaar bij de Paasraces, maai- zo erg heb ik het nog nooit meegemaakt. Maar ja, het is niet anders." Mol doet het ondertussen goed in zijn wagen, maar krijgt een tijdstraf. Hij heeft een auto in gehaald waar dat niet mocht. Als de presentator na twaalf ronden het stuur over heeft ge geven aan Bastiaans, is de woe de nog niet weg., „Het was erg nat, ik zag hele maal niks", zegt Mol. „Ik kon eigenlijk alleen opzij kijken. Onderweg heb ik drie keer mijn ramen moeten schoonmaken. Ik vind dat de juiy wat coulan- ter had moeten zijn." Het humeur van Mol wordt nog slechter, want Bastiaans valt al snel uit. Hij spint al in de op warmronde achter de safety- car. „Ik zag geen bal", briest de Limburgse crack. „En je hebt maar één ruitenwisser in de wagen hè. Levensgevaarlijk, het leek me beter om de wagen binnen te zetten." Dat had Rory Bertram ook beter kunnen doen. Hij rijdt zijn Por sche zo het duin op. De zege gaat naar Duncan Huisman en Olaf Manthey, voor Tim Coro- nel en Menno Kuus. Zaterdag waren de twee teams nog in omgekeerde volgorde over de finish gekomen. Frans Ver schuur eindigt als vierde en is daar best blij mee. „Nou, vooral omdat ik de finish haal", zegt de Nijmegenaar. „Ik zag er her en der verspreid een boel langs de kant staan. Eigenlijk was dit een race op leven en dood. Je rijdt 240 kilometer per uur, ziet weinig en zit misschien maar twintig centimeter achter een andere auto. Dat is een avon tuur op zich." Hij lacht zachtjes op de vraag of het wel verantwoord was om vandaag te rijden. Verschuur: „Wij zijn geen mietjes hè. En er zit natuurlijk publiek op de tri bune." Roy Hammink Ted Verdonkschot kreeg geen nieuw contract bij Rijnsburgse Boys, zo maakte de club in de winter stop bekend. Op het trainingskamp schaarden de spelers zich in overgrote meerderheid achter hun trainer, die vervolgens toch mocht blijven. Sinds dien presteren de Rijnsburgers wisselvallig en Berry Charité, jarenlang een van de beste spelers, heeft zijn vertrek aangekondigd. Hij kon niet meer met Verdonkschot overweg. Rommelt het in Rijnsburg? Mort Middelmors? Of was het een juiste keuze om Verdonkschot nog een jaar te ge ven om de ploeg naar de top van de hoofdklasse te brengen? Lennert Hegie, tot vorig seizoen keeper van Rijnsburgse Boys: „Ik kan er moeilijk iets over zeggen, ik voetbal daar niet meer. Maar van mij had hij best weg gemogen. Ik heb dat bij mijn vertrek niet onder stoelen of banken gestoken, al heb ik er wat nettere bewoordingen voor gekozen. Ik had niet meer het idee dat het iets zou worden met deze trainer, dus ik heb mijn conclusies getrokken en ben weggegaan. Verdonkschot is niet een trai ner die iedereen tevreden kan houden en op hoofdklasseniveau is dat wel een kwaliteit die je nodig hebt. Daarnaast heeft hij een voorkeur voor bepaalde spelers. Natuurlijk zijn er altijd mensen waar je wat meer mee hebt, maar dat moet je niet laten blijken. Hij hield sommige spelers naar mijn idee te veel de hand boven het hoofd. We zijn gisteren even gaan kijken. Ik heb Rijnsburgse Boys zien voetballen, maar ik zag geen plóég spelen. Er was weinig spelple- zier, het was niet een herkenbare stijl." Dennis Groot, aanvoerder Rijnsburgse Boys: „Ik sta volledig achter het bestuur. Dat betekent dat ik het driejarenplan steun, waar het bestuur twee jaar geleden mee is gekomen. Na twee jaar zeiden sommigen: we doen het toch maar niet. Dat klopte niet, vonden wij. Een goede ploeg bouw je op, dat is een kwestie van een paar jaar. Natuurlijk hadden wij er dit seizoen ook al meer van verwacht dan er nu uitkomt, maar de spelersgroep heeft vertrouwen in de ingeslagen weg. Volgend seizoen zijn er geen excuses meer, dan moeten we meedoen om het kampi oenschap. En daar zijn wij als spelers mede. voor verantwoordelijk, de trainer kan de, ballen er niet inschoppen. Dat sommige jongens er in deze situatie voor kiezen om weg te gaan is jammer. Maar dat gebeurt. Naar mijn idee heeft Berry Charité een hele tijd behoorlijk veel ver trouwen gekregen van de trainer. Hij heeft nu zijn eigen keuze gemaakt. Het rommelt in elk geval niet binnen de spelersgroep. We weten waar we mee bezig zijn." Norbert van Lochem, linksback van ARC, speelde tot dit seizoen zeven jaar bij Rijns burgse Boys: „Ik heb in Rijnsburg een prachtige tijd gehad. En dan mag ik door onenigheid met de trainer het 75-jarig bestaan en de opening van die schitterende nieuwe tribune niet meer meema ken. Dat vind ik nog steeds jammer. Ik vond zelf dat ik niet de schuldige was aan de ontstane si tuatie. Nu lijkt hetzelfde opnieuw te gebeuren, dat bevestigt mijn gevoel natuurlijk. Ik kan me voorstellen dat er nu spelers zijn die zich afvra gen of ze tijdens dat trainingskamp de juiste keuze hebben gemaakt. Maar dat kun je pas over een jaar beoordelen. Een paar jongens mochten vertrekken, er zijn wat nieuwe spelers gehaald. De ploeg heeft meer gescoord dan vo rig seizoen, maar ze krijgen ook meer goals te gen. Dan ga je je afvragen of het allemaal wel de goede beslissingen zijn geweest. Ik was graag in Rijnsburg gebleven, ook al-heb ik het goed naar mijn zin bij ARC. De trainer stond niet echt open voor kritiek. Als ik iets zei, zag hij het als een persoonlijke aanval. Ik maak nu ook af en toe bijdehandte opmerkingen, maar bij ARC kan dat wel. Daarnaast, de spelers die hij had binnengehaald leken een voorkeursbehande ling te krijgen." Cees Driebergen, voorzitter Rijnsburgse Boys: „Zo'n Charité, hoe goed heeft hij de laatste tijd gevoetbald en hoe vaak heeft hij er toch in ge staan? Als iemand niet te klagen heeft gehad over vertrouwen van de trainer, is het Berry wel. Dat de club ervoor heeft gekozen om nog een jaar door te gaan met Verdonkschot, is omdat er breed gedragen steun voor hem is binnen de club. Dat is nog steeds zo. In het profvoetbal zie je grote verschillen in het budget van verschillende clubs. Dat speelt ook in de hoofdklasse een rol. Hoe goed wij het ook lijken te doen in de Bollenstreek, .er zijn altijd clubs waar je wat dat betreft niet aan kunt tip pen. IJsselmeervogels, Spakenburg, DOVO, die kunnen meer geld besteden aan de selectie dan wij. Wij willen graag bovenin meedoen en dat lukt aardig, ook volgend jaar willen we dat weer. En natuurlijk zo lang mogelijk zo hoog moge lijk. Er gaan elk seizoen spelers weg, dat is een feit. Ik zou graag zien dat voetballers in de spie gel kijken en zeggen: laat ik eerst maar eens heel hard mijn best doen voordat ik kritiek le ver. Niet alle spelers zijn daar even goed in." UIT GESPROKEN - Bosnisch interna- tional Sergej Barba- rez mag het volks- lied niet meezingen. In Humo: „Ik mag niet van mijn vrouw; ze zegt: 'Sergej, je kan tegen een bal trappen, maar als je begint te zingen, schuiven de pannen van het dak'." Jan Kromkamp over het prijs kaartje dat AZ-voorzitter Dirk Scheringa om zijn nek hing. In Sportweek: „Ja, haha. Vijftien miljoen euro voor een rechtsback! En niet eens een scorende. Ajacied Maxwell in Voetbal In ternational: „Als het over voetbal gaat ben ik niet snel blij met mezelf, bijna nooit eigenlijk. Khalid Boulahrouz, verdediger van Oranje en HSV, in Panora ma: „Het komt misschien arrogant over (a), maar ik zou niet graag tegenover mezelf willen staan. Lijkt me niet echt fijn. Khalid Boulahrouz rekende af met een van zijn tegenstan ders, een speler van Arminia Bielefeld. In Panorama: „Heel 'per ongeluk' zette ik toen bij een corner mijn ijzeren nop pen rechtop zijn achillespees. Maar dan ook meteen goed, hè, want ik ging dwars door zijn sokken heen. Hij schreeuwde het nog wel even uit, maar daarna heb ik niks meer van hem ge hoord..." De Keniaanse marathonloper Felix Limo in Sport Internatio nal: „Een kleine auto brengt me ook overal heen. Waarom zou ik dan een grote nemen met het ri sico dat die gestolen wordt? Ik investeer in de toekomst. Na mijn carrière wil ik gewoon weer op de boerderij werken. Rabobank-renner Karsten Kroon begrijpt zijn Russische kamergenoot Alexander Ko- lobnev niet. In AD Sportwe reld: „Przz. Het Russische woordje dat als przz klinkt. Ik ken de be tekenis ervan niet, zou je even min kunnen vertellen hoe je het schrijft, maar wat ik wel weet, is dat ik er na een kleine week ge stoord van werd. Zó vaak als hij het zei." Autocoureur Robert Doornbos in RaceReport: „Het team zou graag zien dat ik nog wat lichter werd. Maar om dat te bewerkstelligen, moet ik een stuk van mijn benen afza gen." Wielrenner Thomas Dekker in Sport International: „Als je in Nederland niet snel doorbreekt ben je een eeu wig ta lent. Breek je wél vroeg door, dan zeggen ze: 'Zal hij dat wel kunnen volhouden?' Het is nooit goed," De Belgische voetbalcoach en oud-prof Franky Van der Eist in Humo: „Wie kan deze groep nog moti veren, vroeg een van de spelers zich in een krant af (a). Dat je zoiets durft! Ze spelen bij Ander- lecht, verdienen zakken vol geld, en leven als prinsen. Maar nee: Wie kan ons motiveren?'Een paar kletsen om hun oren, dat zouden ze van mij krijgen. Voormalig Anderlecht-trainer Hugo Broos over zijn oud-pu pil Walter Baseggio, in Humo: „Hij kan koppen, hij kan shot ten, hij kan passen. Hij kan zelfs lopen - je zal het misschien niet geloven, maar je moet maar eens naar de training komen kijken; hij kan het. De Hongaarse trainer/scout San dor Popovics over zijn landgenoot en vriend, doel man Gébor Babos. In Voetbal International: „Feyenoord heeft Babos vier jaar lang het hoofd op hol gebracht, want ze wilden hem per se heb ben. Of ze waren vier jaar blind, óf ze zijn het ineens ge worden. Feyenoord wist toch wie het haalde?" Danny Blind, de nieuwe hoofdtrainer van Ajax, in Sportweek: „Ik moet oppassen dat ik de E2- pupillen van Ajax niet belang rijker vind dan de handbalwed strijd van mijn dochter. Ik kan mijn kinderen zien opgroeien en dat is me heel veel waard. Opnieuw Danny Blind: „Die hele discussie over de '10' begint me een beetje tegen te staan. Het zou eigenlijk het bes te zijn ab je helemaal niet met een '10' speelt. Ab je een links- en een rechtshalf hebt die beurtelings op die positie opduiken, dan heb je er tivee!"

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 21