weer eens van zich spreken SPORT 7 BV Leiderdorp: één keer nipt, één keer ruim, twee keer pijnlijk Treffers doet Bedrukte stemming bij The Bassets ondanks ruime zege Trigon kan de titel uit zijn hoofd zetten Alecto bedreigt Forward één helft azrocis olongeert ookertitel DIOK en Durham zegevieren in Leids rugbytoernooi ;e Goede geviert in ;eezand Fred van Oostenrijk en het duel der ervaring Overwinning geeft Leython weer moed HDC987 dinsdag 29 maart 2005 lenno Schraven fBAL - Twee keer mocht BV Lei- rp dit paasweekeinde aantreden ee keer was er ook verlies voor im van coach Joris Zandbergen, lag ging Leiderdorp thuis nog ;n onder tegen Binnenland (70- e hstermiddag kregen de basketbal- erti Den Helder een ongenadig pak dkbroek, 120-59. De leider liet Leiderdorp precies vijf lijpen het gevoel van een wedstrijd cah. Na een 16-12 tussenstand liep ïetjiisploeg moeiteloos door naar ie jststand van 60-30. „Precies dat- dojvaar je van tevoren voor waar- böt gebeurde", sprak een licht ge ilende Zandbergen. „We verstopten If met de bal in de hoeken van lid en daar weet een ploeg als leider wel raad mee. Ze spelen een hele fysieke press, zoeken bewust de grens op en wij verweerden ons daar niet tegen." Ook in de tweede helft ontbrak het Leiderdorp aan elke scherpte en bleef het verschil in kwaliteit en punten (29) praktisch gelijk. „Dit is de manier waarop er straks ook in de play-offs wordt gespeeld, met dezelfde intensi teit. Om tegen deze ploegen een kans te hebben, moet je tactisch bij de hand zijn en in elk geval de gemaakte af spraken nakomen", lichtte Zandber gen toe. En dat terwijl Leiderdorp nog geen 48 uur daarvoor een prima wedstrijd had afgeleverd tegen Binnenland. Zand bergen: „Ook zij speelden in korte tijd hun tweede wedstrijd. Ik wilde daarom vooral snel spelen, met veel beweging en dan maar zien of zij ook wilden ver dedigen." Leiderdorp kreeg van Bin nenland wel de ruimte om aan te val len en greep zodoende de kans op een voorsprong: 35-26 bij rust. Ook in de tweede helft bleef Leiderdorp, onder meer door twee driepunters van Marij ke Goudberg, lange tijd aan de leiding. Een paar slordigheden in de aanval en te statisch spel gaven Binnenland in het vierde kwart de mogelijkheid om het initiatief bij 55-55 alsnog over te nemen. Zandbergen: „Zonde, want daardoor moesten we ons onnodig te- rugknokken." Niettemin kwam de thuisploeg door twee vrije worpen van Marijke Goud- berg 22 seconden voor tijd weer op ge lijke hoogte, 70-70. In de zoemer beze gelde Irene Sloof met een driepunter alsnog het lot over Leiderdorp. Die ne derlaag werkte kennelijk lang na, want tegen Den Helder was Leiderdorp geen schim meer van de ploeg die bij na Binnenland verraste. Zandbergen: „Het leek wel of een ander team zich had omgekleed voor de wedstrijd van maandag." Scores tegen Den Helden Le Cuyer 19, Van Haver 10. Scores tegen Binnenland: LeCuyer 28, Goud- berg 14, Leitner 11. Grasshoppers leverde daarentegen za terdag wel een goede prestatie tegen Den Helder, maar miste volgens coach René Mulder 'net het kleine beetje ex tra' om ook te kunnen winnen. De wedstrijd in Katwijk eindigde in een 59-63 overwinning voor de gasten. Den Helder nam na een sterke ope ningsfase van de Katwijksen, 4-0 en 9- 5, het initiatief over en sloot de eerste periode af met een 19-25 voorsprong. In het tweede kwart stonden beide teams ijzersterk te verdedigen, waar door er maar mondjesmaat werd ge scoord (5-10). Na rust bleek Grasshoppers vooral op het mentale vlak gegroeid dit seizoen. Van 32-37 liep Den Helder weliswaar uit tot 41-54 aan het begin van het vierde kwart. De thuisploeg weigerde zich echter vroegtijdig bij een neder laag neer te leggen. In het laatste kwart slaagde Den Helder er door toedoen van Grasshoppers zes minuten lang niet in om tot scoren te komen. Beide teams stonden daardoor drie minuten voor tijd weer vrijwel naast elkaar, 55- 56. Tot 57-60 kon Grasshoppers, met Petra de Zwart als absolute uitblink ster, bijblijven. In de slotfase kon het geroutineerde Den Helder de winst alsnog binnenhalen. Scores: De Zwart 29 (12 rebounds). Kemp 13, Rousseau 13 (9 rebounds). an L pR - Stefan Mazrocis uit kvijk heeft de nationale ti- "Jjjoker geprolongeerd. De van Jumbo Warmond %g in de finale Gerrit bij )01lj uit Appelscha met 5-2. lj4cis stootte van een 0-2 Istand in een keer door .Je zege. Jas een moeizame laatste ^Dor alle deelnemers, zei de lS Se en vermoeide kampi- ma afloop. „Het is een klei- |aalnte met veel mensen er- ®Js de tafels werden wat s cj». Er zijn bijna geen hoge r.ï meer gemaakt op de ƒ1 dag." Zaterdag stootte jrfCis nog wel een serie van anten in de pockets. „In j^jle was het zaak om schot s thot te bekijken." \s cis hoopt door het pro- jn'en van de Nederlandse afilectie af te dwingen voor |e„ en wil zich via Europese aioien terugknokken naar ^nlrofcircuit in Engeland. ,°Dm was het heel belang- r kampioen te blijven. 1 een mooie titel om te ==)ppeltoernooi bij de man- t' rerd een prooi voor Jum pers Florian Moeder- n (Noordwijkerhout) en van de Kamp (Leiden), rsloegen het duo Lennon y Remco de Boer in de met 3-1. De Noordwijkse indhout dolf bij de vrou- /alP een sterk toernooi in de lie het onderspit tegen Sas- ncfits: 3-0. nti rugby - Het paasweekend werd door de vrouwen van DIOK benut om op eigen veld twee toernooien af te wer ken. Op zaterdag het traditionele spel van 15 tegen 15 en op zondag 10 tegen 10, een variant die vooral in de rug- bylanden op het zuidelijk halfrond erg populair is. Op za terdag won de gelegenheidsformatie Flying Dutchies de finale van het Engelse Durham RFC. Op zondag was de hoofdprijs wel voor de Engelsen. In de finale versloegen ze DIOK nipt met 12-10. Nog geen tien jaar geleden organiseerde DIOK het groot ste rugbytoernooi voor clubteams van Europa, met deel name van meer dan dertig vrouwenteams. Inmiddels is de status verbleekt. Volgens DIOK-voorzitter Marga Dee- nen ligt dat aan het feit dat Pasen dit jaar erg vroeg valt en dat de rest van Europa inmiddels ook de paastoer- nooien heeft ontdekt. „We weten dat we concurrentie hebben van toernooien in Zürich en Cent en een aantal in Oost-Europa. Vergis je niet, maar vanuit Engeland kost een retourticket naar Oost-Europa hooguit 60 euro en het bier kost daar maar 50 cent. Dan is de keuze voor ve len om daar een toernooi te spelen snel gemaakt. Maar wij blijven hoe dan ook dit evenement organiseren. Als we een keer overslaan heb je de kans dat het jaar erop niemand meer komt." Bijkomend aspect is dat in veel landen de competities nog in volle gang zijn, waardoor DIOK niet de gehoopte grote clubs op bezoek kreeg. Op de foto wordt de aanval van het Engelse Blaydon ruw verstoord. DIOK-international Femke Bakkers (rechts) probeert in een uiterste poging haar tegenstander naar de grond te brengen. Foto: Henk Bouwman ;t Ie de 6rffotO: oef ani t ennen - Suzanne de Goe- ijft de goede vorm vast- ftn. De Zoeterwoudse, dit 1 (in al goed voor een we- rtiékerzege, was in Breezand rs eiste voor Vera Koedood- 'den van Bemmelen sports, 'Jaionsor van De Goedes Mi maakte deze week be- 5laflat AA Drink een contract sn getekend om de ploeg rasier jaar te ondersteunen, or iners van de Swabo-ploeg kin bij hun tweede club- vittitiewedstrijd door de ngse veenkoloniën niet pen om de ereplaatsen. fcidse renners verdienden ^yén punt door de 151 ki- I er in de streek rond Veen- [Jn het grote peloton te fi- i. Jeroen Straathof was op 33 de beste van hen. In ra£Èloton speelden de ren- [ef/an Swift, Avanti en Bol- pek evenmin een hoofd- ad n addinxveen eindigde Jo- vofrk op de zesde plaats. De Jï uit Koudekerk moest de ?njnning laten aan Jeroen gljnan. Hillegommer Wou- ;ik, Groot kwam als twintig- 0inen. Bij de junioren won dr^ezemer de pelotonsprint Dl de zes man sterke kop- ap Bij de A-amateurs reed van Reek voor de ere- door Pieter van der Vliet rugby - The Bassets won in Delft met ruime cijfers van de plaatselijke rugby club. In een eenzijdige wedstrijd werd het 10-55. Maar het ging na afloop in het clubhuis niet over de groot uitgevallen Sassenheimse overwinning. Het ging vooral over de blessure van de grillige Thijs Verheijen. In de 35ste minuut van de eerste helft stortte Verheijen kermend van de pijn tegen het gras. De Sassenheimse full back raakte bij een verdedigende actie ernstig geblesseerd aan de knie. Terwijl zijn onderlichaam de balans probeerde te hervinden dook zijn bovenlichaam rechts over het standbeen. Verheijen werd voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. De schrik zat er bij de spelers en de technische staf goed in. „Dit is ongelofe lijk balen", zei assistent-coach Peter Schrama. „Niet alleen voor ons, maar juist voor Thijs. Hij was net terug van een blessure en bijna weer terug op zijn oude niveau en dan gebeurt dit. Ik weet hoe graag hij die bekerfinale volgende week wil spelen, maar als je het mij vraagt, zit dat er niet in." Voor de bekerfinale van volgende week tegen DSR-C zal de inbreng van Verheij en node worden gemist. De explosieve driekwarter, die halverwege dit seizoen de overstap maakte van DIOK naar The Bassets, is voor de Sassenheimers de af maker die ze nodig hadden. In Delft begon The Bassets met een klei ne achterstand na een verkeerde in schatting van Verheijen. Maar voordat de thuisclub er erg in had stond de teller na een halfuur al op 10-24 door scores van Jimmy Berbee, Verheijen, Rogier van der Tas en beste man van het veld Michiel van der Plas. Wat Delft ook pro beerde, de verdediging kreeg geen grip op de soeverein spelende Sassenhei mers, die de rust in gingen met 10-36, na vijfpunters van Chris Heins en weer Van der Plas. In de tweede rondgang schakelde The Bassets een versnelling terug en hield daardoor de schade voor de tegenstan der beperkt. Rutger van der Pol, Van der Plas met zijn derde try en Peer Stroom- bergen maakte uiteindelijk de 10-55 vol. door Ron Hoogendam tafeltennis - De Treffers heeft na twee grote nederlagen weer eens van zich doen spreken. De Veense ploeg, die was afgezakt naar de degradatiezone, boekte bij hekkensluiter Varese een even nuttige als broodnodige ze ge: 1-9. Door de ruime winst is er nog altijd hoop op handhaving in de eerste divisie. De Treffers heeft nog drie belangrijke duels voor de boeg, waaronder twee op eigen bodem tegen de con currenten Amstelveen en BIT. Beide teams staan vier punten voor op De Treffers. De ploeg van speler/coach Marcel Warmerdam was naar Harkstede afgereisd om dik uit te halen en dat gebeurde dus ook. Met dank aan Simon Goessens en Riko van Veen die beiden driemaal wonnen en de dubbel in de wacht sleepten. Warmerdam moest alleen Gro ninger Van der Greft de hand schudden. Pecos moest zaterdag opnieuw zijn meerdere erkennen in kop loper DTK uit Klazienaveen, de ploeg van Leiderdorper Fred van Oostenrijk. In Drenthe werd de Oegstgeester ploeg destijds op een geflatteerde 9-1 nederlaag getrakteerd, in de Vo- scuyl greep Pecos een puntje meer: 2-8. Naast het sterke dubbel won Friso Reitsma van Wils. Voor Ron Schipaanboord en Kish Prashad was dit niveau te hoog gegrepen. Pecos staat in de tweede divisie groep 2 na zeven ronden onder de rode streep, maar de Oegstgeestena- ren krijgen volgende week nog te maken met degradatiekandi daat Noad waartegen een flinke sprong omhoog gemaakt kan worden. In de tweede divisie groep 3 lij ken Kluis 2 (uit Geleen) en Tanaka (Etten Leur) de voor naamste titelkandidaten. Scylla 2 dolf als goede nummer drie met 7-3 het onderspit tegen de Limburgse reserves, die allen wonnen van Gerhard Kray. Pim Mosterd (twee zeges) en Mar tij n van Leeuwen (een overwin ning) konden niet verhinderen dat de uitslag zo hoog opliep. Ook Avanti verloor de slag om de titel. De Rijnwoudse equipe moest zich bij Tanaka met 6-4 gewonnen geven. Martin Groe- newold scoorde drie punten, maar Ronald Vijverberg (lx) en de kansloze invaller Pannen bakker gaven hun Avanti-kop- man te weinig steun. Ofschoon Avanti (34 punten) maar zeven punten achterloopt op koplo per Kluis, zal het team samen met Middelburg (36) en Scylla 2 (35) moeten strijden tegen de gradatie. Renata staat met 25 punten 'stijf onderaan. Op de laatste plaats staan ook de vrouwen van Docos. De Leidsen vochten voor een van hun laatste kansen op lijfsbe houd, maar na de 8-2 thuisne derlaag tegen Vice Versa '51 lijkt handhaving in de eerste di visie een utopie. De winst van Nadia Huizer in het enkel en de gewonnen dubbel samen met Yu Ling Wu leverden twee schamele punten op tegen de bezoeksters uit Oudenbosch. leiden - Tafeltennisvereniging Pecos speelde dit weekeinde te gen DTK uit Klazienaveen. De twee oudste spelers in de twee de divisie stonden tegenover el kaar. Friso Reitsma van de Oegstgeestse ploeg is in de veertig, Fred van Oostenrijk, Leiderdorper in Emmense dienst, is 51. Hij wil nog zeker een jaar meedoen. Dat was dus een duel vol erva ring. „Zeker. Ik sta vijftigste op de nationale ranglijst, Friso onge veer vijfenzeventigste. En dan spelen we allebei niet eens toernooien, anders zouden we zeker vijftien plaatsen hoger staan." Is het geen diskwalificatie van het Nederlandse tafeltennis dat tivee mensen van jullie leeftijd nog zo hoog meedraai en? .Absoluut niet. Dat moet ik bij na wekelijks uitleggen. Het ni veau in Nederland is zeker in de breedte niet minder dan enkele jaren geleden. Het verschil in de top is dat er nu minder bui tenlanders in de eredivisie spe len. Bij de \Touwen zie je dat ze soms voor een wedstrijd wor den ingevlogen. Volgens mij heb je er dan niks aan als team, maar als ze in Nederland ko men wonen kun je er op de trainingen een hoop van leren." Hoe ligt het spel van Reitsma jou? „Niet zo best, eigenlijk. Ik denk dat we elkaar ongeveer twintig keer zijn tegengekomen en het zal zo'n beetje gelijkop gaan. Als ik stop, wordt hij degene die het in Nederland het langste gaat volhouden. Hij beweegt veel minder dan ik. Bij mij is de forehand drie keer zo goed als de backhand, dus ik moet heel hard werken. Friso is meer tweezijdig." Hoe lang ga je nog door? „Ik ben aan het afbouwen. Vol gend seizoen in de eerste divi sie speel ik nog vijf wedstrijden per seizoenshelft mee. Ik vind tennissen op dit moment veel leuker, dat gaat ook erg goed. Ik ben sinds een jaar echt aan het trainen en zit nu in categorie vier. Mijn droom is in de dne te komen, maar of dat haalbaar is weet ik niet. Nu neem ik het op tegen jongens die echt meerde re dagen per week op de baan staan. Ik train ook vooral fysiek voor het tennis, bijna nooit meer met een tafeltennisbatje. Ik heb het idee dat volgend jaar mijn laatste jaar kan worden. Ik debuteerde op mijn zestiende bij Scylla in de hoofdklasse, dan heb ik er zesendertig jaar op hoog niveau opzitten." door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon heeft zijn laatste kansen op het kampioenschap verspeeld door een 13-16 nederlaag tegen BEP. De eersteklasser uit Leiden hield tot 5-6 aansluiting met de lijstaanvoerder. Maarten van Vliet (3) en Misja IJzerman (2) waren voor deze doelpunten verantwoordelijk, maar zij scoorden hoofdzakelijk uit strafworpen en vrije ballen. De bezoekers speelden hun kansen beduidend beter uit en bouwden een voorsprong op van maximaal zes punten. Vooral de beginaanval zat vast in deze periode, reden voor coach Robin Sommeling om drie spelers te vervangen. Deze ingreep leidde slechts tot twee treffers van invalster Manon Groen. Patty Groen kreeg een rode kaart voor commentaar op de leiding, terwijl invaller San- der de Haas geel kreeg voor het wegduwen van zijn tegenstan der. Tempo hield gemengde gevoe lens over aan het 16-16 gelijk spel tegen GKV (G). „Wij had den vooraf voor een punt gete kend, maar eigenlijk hebben we er nu één verloren", oordeelde coach Axel Bouman. Zijn ploeg toonde aanvankelijk te veel res pect voor de tegenstander en begon pas na rust (8-7) zelfbe wust te spelen. Barbara van Rijswijk, Martijn Hooijer (2), Pascalle Uiterwijk en Wouter Keizer brachten hun club van 9-9 op 15-11. In het slotkwartier werden de kansen onvoldoende benut om de voorsprong vast te houden. Uiterwijk speelde voor Simone Boot, die met een ge broken pols terugkeerde van haar wintersportvakantie. TWEEDE KLASSE Voor Fiks zijn de degradatie- zorgen toegenomen na de 11- 12 nederlaag tegen medetobber Weidevogels. De Oegstgeeste- naren kampten met een hape rende tweede aanval. Het vak kwam in zes beurten niet ver der dan goals van Arjan Wild schut, JeÏÏeHooimeijer en iq- valler Rick van der Kraan en Aanvoerder Maarten van Vliet van Sporting Trigon zoekt een af- speelmogelijkheid. Foto: Dick Hogewoning door Peter Klein hockey - De vrouwen van Alec to hebben het titelkandidaat Forward zaterdag een helft lang lastig kunnen maken. Het was niet voldoende. Forward won met 3-1. De Leiderdorpse vrouwen be dreigden in de overgangsklasse Forward gedurende de gehele eerste helft. Alecto kwam te recht op voorsprong, maar kond de goede organisatie in de verdediging niet vol houden. Het team van coach Maurits Ei kenhout ging tegen de titelkan didaat uit Tilburg tenslotte eer vol ten onder. „We hadden onze organisatie aan de speelwijze van Forward aangepast", vertelde een toch tevreden coach Eikenhout. „En dat werkte zeker in de eerste helft bijzonder goed." Al in de eerste minuut verschafte Alecto zich een prachtige gelegenheid om de score te openen. Tessa Dijkstra schrok er blijkbaar van. Floor Lely benutte in de twin tigste minuut wel een kans, ter wijl ze vier minuten eerder uit een splijtende pass van Frederi- que van Kauuwen maar net naast had geknald. Ondanks het veldoverwicht van Alecto raakte Forward niet on gerust. De Tilburgers loerden op een tegentreffer, die vlak voor de pauze uit een zeer on overzichtelijke situatie ook viel. In het tweede tedrijf wist For ward wel raad met de daden drang van de Leiderdorpse vrouwen, die in de dertiende en vijfentwintigste minuut op nieuw doelpunten moesten in casseren. Vlak voor tijd had Le ly de score nog een dragelijker aanzien kunnen geven, maar de spits miste. een gemiste strafworp. Bij rust stond het 8-8. Michiel Vreeken, topscorer met vier doelpunten, en Dominique Roest leken nog een punt te redden (11-11), maar die hoop bleek vier minu ten voor tijd ijdel. DERDE KLASSE Fluks raakte na een goede ope ning bij Luno (1-3) van slag door het harde tegenspel. De Noordwijkers verloren in de tweede helft definitief de aan sluiting (9-6). Coach Theo van der Leek trachtte zijn ploeg met dubbele wissels in beide vakken nieuwe impulsen te geven. Frangoise Romijn en Dennis Oosting kwamen de eerste aan val versterken en Marloes Var- kevisser en Ronald van Haar lem de tweede. De laatstge noemde had wel enige goede kansen op de gelijkmaker, maar de tiende treffer van Frank van Meijgaarden bleef het laatste wapenfeit. Luno won daardoor met 11-10. volleybal - Eindelijk hebben de mannen van Leython weer eens ëen wedstrijd gewonnen. De ploeg van Michiel van Straten versloeg met 1-3 mede-degradatiekandidaat Taurus 2 en heeft daardoor weer hoop op een langer verblijf in de derde divisie. „Als we spelen zoals we zaterdag deden, heb ik goede hoop dat we degradatie kunnen voorkomen", aldus een optimistische Leython-coach Michiel van Straten. Op één kleine inzinking in de tweede set na, speelden de Leiderdorpers een foutloze wed strijd. Dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren bleek wel uit de setstanden. Geen speeldeel werd zonder slag of stoot gewonnen. De eerste set ging met 21-25 naar Leython. De tweede set werd door de Leiderdorpers verloren met 25-22. In de laatste twee sets zat Leython weer aan de goede kant van de score, 21-25 en 22-25. In de resterende drie competitiewedstrijden krijgt Leython nog te maken met Sovicus en Del ta, die eveneens strijden om lijfsbehoud in de derde divisie. Van Straten: „Dit worden inder daad cruciale duels, maar ook volgende week te gen koploper Agon hoop ik op een stunt."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19