Creativiteit Robben staat onder druk SPORT 3 Ali Boussaboun is nu al een volksheld in Marokko Van Basten is (nog) geen nieuwe Cruijff sjechië komt fdSed weg, eerste ÏÏjge Armenië 1 Speler loopt de kans door blessures zijn spontaniteit in het voetbal te verliezen Ivoorkust rekent niet meer op Salomon Kalou 5 HDC183 dinsdag 29 maart 2005 *'Wilber Hack it - Doldwaze Marokkaanse in. balsupporters kusten zater- 'PVond de ramen van de au- aarmee Ali Boussaboun het ilex Prince Mouley Abdel- Rabat verliet na de 1-0- 'fii iop Guinee. Later in de aa1t klonk er applaus toen de 01Jzich in Casablanca ver dijde en werd zijn naam luid- Jrl gescandeerd. Na amper voetbal in de natio- ninpo is Ali Boussaboun al jlksheld in Marokko. ^?ebnd zaterdagavond geen ^op de passie in het grote incbalstadion van Rabat. Drie roor het WK-kwalificatie- ;°°Jtussen Marokko en Guinee vcHe laatste stoel al bezet. De 'e?sen bleven maar toestro- zwaaiend met dassen, en rode vlaggen. Vanaf Lpt r jf He' nejucE/ANP - In de WK-kwa- seipatiegroep van Nederland »ft Finland het Tsjechië erdagavond in Teplice =4l moeilijk gemaakt. Het ictaculaire duel leverde Sien treffers op. Bij 3-3 leek 1 verrassing in de maak. ,e minuten voor tijd voor- am Lokvenc duur punten- voor Tsjechië: 4-3. de eerste helft was er voor thuisploeg nog weinig h de hand. Dankzij treffers b 4 Baros en Rosicky leidde Jn echië, zonder Koller, Ga- ^k en Nedved, bij de rust n- t 2-0. Finland, dat moest fijnen om de nog maar "9ne WK-kansen te behou- e "i, vocht na de pauze ech- n- (knap terug. nwli prachtige volley van igediende Litmanen zette ottFinnen snel op 2-1. Polak de marge daarna te- II op twee treffers (3-1) en Dite korte tijd later op de Ma treffers binnen zes nuten van Riihilahti en in- Johansson kreeg het in Tsjechië een verras- ee4de wending (3-3). Het aa^s Lokvenc die de Finnen ^Tnitief uitschakelde, 4-3. no&or de wedstrijd dachten al dat we het zwaar zou- 1 krijgen", zei middenvel- Rosicky. „Finland heeft 1 wezen dat het een sterk lm heeft. Het was een hec- jh duel, dat we gelukkig iben gewonnen. Het blijft innend in onze groep." kkensluiter Armenië, irgen in Eindhoven tegen- nder van het Nederlands ial, behaalde de eerste lepszege. Andorra werd in ^^van met 2-1 verslagen, ^yrdoor kwamen beide ;gen op vier punten uit duels. Met een prachtig ïdschot opende Hako- namens de thuisploeg ieen halfuur de score, jt na de rust bracht Silva *j»r Andorra de gelijkmaker MJzijn naam. Zeven minu- i voor tijd besliste Kha- itrian de wedstrijd met trefzeker schot van itbij. de tribunes schoten er onop houdelijk vuurpijlen de lucht in. De passie bereikte een hoog tepunt bij het spelen van het volkslied, massaal op de tribu nes meegezongen en door veel Marokkanen met de hand op het hart. „Kippenvel kreeg ik ervan", zei Ali Boussaboun, aanvaller van NAC, later in de chaos die heerste voor de deur van de Marokkaanse kleedkamer. Daar probeerde de politie met harde hand fans, journalisten, came raploegen en fotografen weg te jagen. Met een glimlach keek de toekomstig Feyenoorder naar de menigte die in de gang als een harmonica heen en weer bewoog. „Ja, ze beleven het voetbal in Marokko toch heel wat intenser." Op weg naar Casablanca, waar de voetbalbond een hotel voor hem reserveerde, zag Boussa boun er voldaan uit. Zeker toen hij later het stuur van zijn vroe gere ploeggenoot Yassine Ab- dellaoui over mocht nemen. „Ik zou zo hele dagen rond kunnen rijden. Ik heb eindelijk het ge voel dat ik weer thuis ben. Als ik straks klaar ben met voetballen, ga ik in Tanger wonen. Ik wil er een eigen zaak opzetten. Dan is het gedaan met het tijdperk van de Boussabouns in Nederland, want ik neem mijn hele familie mee. Om dat doel te verwezen lijken moet ik eerst nog flink wat geld verdienen." De uitgelaten stemming van de spits is begrijpelijk. Hij legde de basis voor de treffer waarmee Marokko tegen de nummer twee in de poule een forse stap in de richting van het WK zette. Zijn strakke inspeelpass over dertig meter kwam precies in de voeten van de andere spits, Chemmakh. Die legde de bal terug naar Youssef Hadji, die met een strakke schuiver het al lang tot tien man gereduceerde Guinee eindelijk op de knieën kreeg. De goal bracht Marokko in op perste staat van verrukking. Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de wedstrijd - afge zien van de krankzinnige sfeer in het stadion - weinig voorstel de. Behoudens in de eerste tien minuten voetbalde de thuis ploeg fantasieloos. Daarna werd het snel minder. Na een klein half uur kreeg Boussa boun al de opdracht om warm te gaan lopen. Zelfs toen Ma rokko vier minuten voor de rust met een man meer op het veld kwam te staan paste bonds coach Baddou Zaki, een voor malig doelman, zijn voorzichti ge tactiek niet aan. Balde Dian Bobo kreeg rood omdat hij bij een corner voor Guinee volledig onnodig een elleboogstoot uit deelde aan de Marokkaanse verdediger Ouaddou. Na rust moest Boussaboun op nieuw eerst tien minuten warm lopen alvorens hij als tweede spits in de ploeg kwam in een poging de muur van Guinee te slechten. De ingreep kwam laat. Toch rolde er geen woord van kritiek over de lippen van Bous saboun. „Marokkaanse voetbal lers kiezen niet altijd voor de makkelijkste oplossing. Dat kan tot balverlies leiden en dat is le vensgevaarlijk. Daarom liet Zaki ons zo voorzichtig spelen. We mochten deze wedstrijd zeker niet verliezen. En we waren er van overtuigd dat het doelpunt toch wel zou vallen." Al bij een van zijn eerste acties kreeg Boussaboun open doek jes omdat hij wel lekker direct speelde. Zijn aandeel in de eni ge treffer maakte van hem met een een yolksheld. Die status behoudt hij, zolang Marokko maar blijft winnen. Dan heeft het in de laatste groepswed strijd bij Tunesië aan een gelijk spel voldoende om kwalificatie voor de eindronde van het WK af te dwingen. Plankenkoorts had Boussabou- ne (zijn officiële naam in Ma rokko) voor zijn debuut niet ge voeld. Behalve vaste doelman Sinouh, Sektioui (eveneens in gevallen) en Boukhari (hele wedstrijd op de bank) uit de Nederlandse competitie kende hij al een aantal spelers uit de periode dat hij vier keer voor het olympisch elftal van Marok ko uitkwam. „Er is een last van mijn schouders gevallen nu ik eindelijk mijn eerste officiële minuten voor Marokko ge speeld heb", zei Boussaboun. „De volgende hindernis die ik moet nemen is het maken van mijn eerste doelpunt voor mijn land." In plaats van het haasje voor een debuut bij Oranje koester de Boussaboun het shirt van de nationale ploeg met het num mer 19 als tastbare herinnering aan zijn eerste interland. Dat stopte hij, verpakt in een plastic zak, diep weg in zijn voetbaltas. „Ik heb het veel mensen be loofd, maar ik hou het zelf. Als aandenken aan een avond waarop ik een forse stap in mijn carrière zette. Ik heb wel eens getwijfeld, maar ik ben dolge lukkig dat ik voor de nationale ploeg van Marokko gekozen heb." EERSTE DIVISIE ïndam - Stormvogels Telstar 2-1 12. Dissels 1-0, 64. Cornelia 1-1, Jfijker 2-1. 'srechter: Nijhuis. Toeschouwers: J. Gele ka'art: De Haan (FC Volen- I Pater (Stormvogels/Telstar). a Sittard - Haarlem 0-1 (0-1). 8. jleuvel 0-1. dsrechter: Bultynck(BEL). Toe- iiwers: 2143. Gele kaart: Derksen, Ine (Fortuna Sittard), Van Geldorp lem). door Erwin Waanders den haag - Arjen Robben is on getwijfeld een van Nederlands meest getalenteerde voetballers, maar de aanvaller heeft blijk baar nog iets in de genen zitten. Zijn uitvallen tegen Roemenië was de zoveelste blessure in zijn nog korte loopbaan. Elke tegen slag sterkt, maar hoeveel kan een voetballer verdragen? Hij is snel, explosief, heeft een fabelachtige techniek, scorend vermogen en wordt door de En gelse en Nederlandse voetbal fans op handen gedragen. Vooral op Stamford Bridge, de thuishaven van zijn club Chel sea, kan Arjen Robben weinig tot niets fout doen. Als hij het veld betreedt, gaat er een sidde ring door het stadion. Robben is de sensatie van het seizoen in het Engelse Premiership en aan het einde van deze voetbaljaar gang wacht hem ongetwijfeld het eerbetoon dat past bij de ti tel van beste nieuwkomer in het Premiership. Engelse voetbal analytici dwepen met de 21-ja rige Nederlander. Tussen alle lofzangen en adora ties door begint de carrière van Robben langzaam maar zeker ook scheurtjes te vertonen. Nou ja, vooral zijn lichaam dan. Want opnieuw is het wonder kind van Bedum uitgeschakeld met een blessure. Dit keer houdt een verrekt enkelbandje in zijn toch al gekwetste voet hem weer een tijdje van de vel den. Opnieuw zullen de Oran jefans zijn rushes langs de zij lijn moeten missen tegen Ar menië en opnieuw zal de veel besproken Chelsea-coach José Mourinho het enkele weken zonder zijn sterspeler moeten doen. Hoewel tegenslagen een voet baller vormen en uiteindelijk ook sterken, komt er een punt waarop dat niet meer het geval zal zijn. Voor een jonge voetbal ler is elke blessure er een te veel, maar voor een type speler als Robben is het extra verve lend, vindt sportpsycholoog Hardy Menkehorst uit Gronin gen. „Robben is een voetballer met veel creativiteit. Door alle blessures ontstaat het gevaar dat hij op den duur zijn sponta niteit in zijn spel gaat verliezen. Nu heeft hij nog, zoals wij dat noemen, beginnersgeest. Hij speelt op intuïtie en talent. Met een pijnlijke grimas op het gezicht verlaat Arjen Robben per brancard het veld. Foto: ANP/Marcel Antonisse Naarmate hij vaker geblesseerd is, is het de vraag hoe hij her stelt en of hij dat spontane ook behoudt." Hoeveel blessureleed kan een voetballer verdragen? Er zijn voorbeelden te over van spelers die keer op keer geblesseerd raakten en toch weer terugkwa men: Ernest Faber van PSV knokte keer op keer terug. John Nieuwenburg speelde in het verleden bij Sparta en Ajax, maar talrijke knieblessures hiel den hem bijna drie jaar aan de kant. Sinds een aantal weken speelt hij weer bij eerstedivisio- nist FC Dordrecht. Hij weet wat Robben doormaakt. „Het mo ment dat het gebeurt baal je als een stekker. Niet elke blessure is te vergelijken want volgens mij is het nu zeker niet carrière- bedreigend wat Robben heeft.' Volgens Menkehorst hangt bij het herstel veel af van het zoge naamde comeback-manage ment. „Zwitserse psychologen hebben die term gelanceerd. Het komt er in het kort op neer dat een voetballer niet alleen fysiek fit moet zijn. Daaronder verstaan we dat hij lichamelijk helemaal gezond is. Het meest belangrijke aspect is dat hij ook wedstrijdklaar moet zijn. Dat niets hem meer belemmert om weer die dingen te doen waar hij voor zijn blessure ook mee bezig was. Daarbij is vooral het mentale aspect enorm belang rijk." Nieuwenburg heeft het aan den lijve ondervonden. „Eerst is het weer wennen als je op een veld staat, maar naarmate je meer Ervaringsdeskundige op biessuregebied Robben begint zo langzamer hand een ervaringsdeskundige te worden op biessuregebied. Sinds maart vorig jaar heeft de aanvaller al voor de vijfde keer een forse blessure die hem mi nimaal enkele weken aan de kant houdt. In dienst van PSV scheurt hij op 11 maart 2004 in het UEFA Cup duel tegen Auxerre zijn hamstring. Amper vier weken later lijkt Robben hersteld, want op 11 april speelt, ga je de dingen weer doen die je altijd deed. Het mo ment dat je je eerste flinke maakt hij zijn rentree tegen zijn oude club FC Groningen. Het gaat meteen weer mis, waardoor zijn deelname aan het EK in Portugal zelfs in ge vaar lijkt te komen. Robben stapt deze zomer over naar Chelsea. Tijdens ëen oefentrip door de Verenigde Staten raakt hij opnieuw geblesseerd In de wedstrijd tegen AS Roma breekt Robben een midden voetsbeentje. Het kost hem de schop weer krijgt en je blijft heel, dan ben je pas echt terug. Dan weet je dat al die maanden door Henri van der Steen Boekarest - Er is een misver stand binnengeslopen: Marco van Basten zou een kloon zijn van Johan Cruijff. De misvat ting is min of meer door Van Basten zelf de wereld in gehol pen: hij wil aanvallend, domi nant voetballen, zodat het leuk is voor spelers en publiek. Dat wilde Cruijff ook altijd. Zater dag tegen Roemenië werd toch wel duidelijk dat Van Basten (nog) geen Cruijff is. Hij is, misschien gelukkig, zeker zo roekeloos niet als de oud- coach van Ajax en Barcelona, maar ook niet zo offensief. Van Basten is wel zeer aanvallend qua selectiebeleid, zoals hij vo rige week weer bewees met zijn keuze voor Babel en Maduro, maar in de wedstrijd tegen de Roemenen liet hij zijn ploeg nogal behoudend voetballen. Dat leek slim, als je achteraf constateert dat Oranje met 0-2 won, maar Van Basten speelde een riskant spel door de Roe menen vooral na rust het bal bezit te gunnen. Dat had niet gehoeven. Het Nederlands elftal kreeg gaandeweg een steeds groter probleem op het middenveld, dat werd bezet door drie spe lers die de bal het liefst niet hadden. Als dat wel het geval was, werd de aanval bepaald weinig succesvol bediend. Van Basten moet al snel na rust - en waarschijnlijk al in de eerste helft - hebben gedacht aan het wisselen van Mark van Bommel die, laten we zeggen, een wat ongelukkige wedstrijd speelde. Misschien speelde het psycho logische aspect mee dat een snelle wissel van Van Bommel door de speler als een (nieuwe) vernedering zou zijn ervaren; Van Basten wachtte (daarom?) tot twintig minuten voor tijd om de PSV-aanvoerder te ver vangen. Ook die wissel was behoudend van aard; geen Van der Vaart, wel Maduro. Op zich is het dapper als je eerst Babel en Ma duro selecteert en vervolgens ook nog laat debuteren, maar Maduro staat te boek als een controlerende middenvelder, niet als een aanvallende. Oranje besloot de wedstrijd dus met drie verdedigende middenvel ders. Dan kun je niet meer ver onderstellen dat Van Basten een nieuwe Cruijff is. Er was in zoverre iets voor Van Bastens behoudzucht te zeg gen, als hij zijn jonge, onerva ren verdediging wilde helpen. Maar dan had hij toch beter een balbezitvoetballer op het middenveld kunnen zetten. Nu kon de Nederlandse defensie het middenveld nauwelijks aanspelen. Rond de dertigste minuut van de eerste helft had Oranje een sterke fase, juist toen wel van achteruit, via het middenveld, naar voren werd gecombineerd. Niet voor het eerst zat het Van Basten volop mee: een razend snelle eerste goal, geweldige respectievelijk soepele inval beurten van Babel en Maduro en een uitslag die staat: 0-2. Er was nog een meevaller: de verdediging, inclusief de weer sterke Van der Sar. Kromkamp en Van Bronckhorst kunnen en moeten nog wel offensiever worden. Een van de te zeldza me offensieve acties van Krom kamp leidde tot de 0-2, een ge weldige pass op Robben van Van Bronckhorst was de op maat tot de corner en de 0-1. Boulahrouz bezondigt zich soms nog aan domme overtre dingen, zoals die ene aan de zij lijn, die bijna de 1-1 van Moldo- van opleverde. Joris Mathijsen was zaterdag weer een openba ring. Het is bijna bizar hoe de wat stramme linkspoot zich heeft ontwikkeld, al meent hij zelf dat hij de laatste jaren toch werkelijk weinig heeft bijge leerd en al bij Willem II op zijn huidige niveau speelde. Verdedigend voldeed het hele elftal. Een compliment moet er ook zijn voor Ruud van Nistel- rooij die hard werkte, enkele superbe acties had, maar matig of niet werd bediend door zijn collega's. En dat is ook onlo gisch. Als je een voorhoede hebt met Kuijt, Van Nistelrooij en Robben zou je denken dat een coach op die linie zijn geld zet. Tegen de matige Roemenen parasiteerde Van Basten echter op individuele bevliegingen van zijn aanvallers. Letterlijk zei hij: „We moesten lang wachten op een counter die werd verzil verd." Wonderlijke uitspraak van een coach die heeft aangekondigd op de aanval te gaan spelen. Waarschijnlijk zal Van Basten ook liever spelen met een pas ser als Sneijder en/of de artiest Van der Vaart. De situatie stond het zaterdag even niet toe. Vooralsnog heeft hij echter een gelukkig handje met zijn beleid. En omdat hij lef toont en een lekkere dosis eigenzinnigheid, is het hem ook van harte ge gund. Vooral als hij Oranje straks echt aanvallend en domi nant en leuk laat voetballen. WK-KWALIFICATIE GROEP 1 Roemenië - Nederland 0-2 (0-1). 1. Co- cu 0-1, 88. Babel 0-2. Scheidsrechter: Cantalejo (Spa). Toeschouwers. 19.100. Gele kaart: Marin (Roemenië). Van Bommel (Nederland). Armenië - Andorra 2-1 (1-0). 32. Hako- byan 1-0, 57. Silva 1-1, 83. Khachatri- an 2-1. Scheidsrechter: Attard (Mal). Toeschouwers: 3500. Tsjechië - Finland 4-3 (2-0). 7. Baros 1-0, 34. Rosicky 2-0, 46. Litmanen 2- 1, 58. Polak 3-1, 73. Riihilahti 3-2, 79 Johansson 3-3, 87 Lokvenc 4-3. Scheidsrechter: Larsen (Den). Toe schouwers: 16.000. Nederland 5 4 1 0 13 12- 3 Tsjechië 5 4 0 1 12 10- 5 Roemenië 6 3 1 2 10 10- 7 Finland 6 3 0 3 9 13-10 Macedonië 6 1 2 3 5 6-7 Armenië 61 1 4 4 4-13 Andorra 6 1 1 4 4 3-13 Programma 30 maart: Nederland - Arme nië, Andorra - Tsjechië, Macedonië - Roemenië. GROEP 2 Georgië - Griekenland 1-2 3 (1-2). 23. Asatiani 0-1, 44. Kapsis 1-1, 45. Vryzas 1-2, 54. Giannakopoulos 1-3. Turkije - Albanië 2-0 (2-0). 3. Ates 1-0 (strafschop), 5. Beqiri 2-0 (eigen doel). Denemarken - Kazachstan 3-0 (2-0). 10. Möller 1-0, 33. Poulsen 2-0, 48. Möller 3-0. Scheidsrechter: Gilewski (Pol). Toe schouwers: 21.000. Oekraïne 6 4 2 0 14 11-3 Griekenland 6 3 2 1 11 10- 6 Denemarken 6 2 3 1 9 10- 6 Turkije 6 2 3 1 9 8-5 Albanië 6 2 0 4 6 3-9 Georgië 5 1 2 2 5 6-8 Kazachstan 5 0 0 5 0 2-13 Programma 30 maart: Oekraïne - Dene marken, Georgië - Turkije, Griekenland - Albanië. GROEP Estland - Slowakije 1-2 (0-0). 57. Oper 0-1, 58. Mintal 1-1,66. Reiter 1-2. Liechtenstein - Rusland 1-2 (1-2). 23. Kerzhakov 0-1, 37 Karaika 0-2, 40. Beek 1-2. Portugal 5 4 1 0 13 20- 3 Slowakije 5 4 1 0 13 17- 4 Rusland 5 3 1 1 10 12- 9 Letland 5 2 1 2 7 10-12 Estland 6 2 1 3 7 9-13 Liechtenstein 6 1 1 4 4 9-16 Luxemburg 6 0 0 6 0 4-24 Programma 30 maart: Estland - Rusland, Slowakije - Portugal. Letland - Luxem burg. GROEP 4 Israel - Ierland 1-1 (0-1). 4. Morrison 0- 1. 90. Suan 1-1. Frankrijk - Zwitserland 0-0. Ierland 5 2 3 0 9 7-2 Frankrijk 5 2 3 0 9 4-0 Israël 5 2 3 0 9 7-5 Zwitserland 4 1 3 0 6 9-3 Faeröer 4 0 1 3 1 2-12 Cyprus 5 0 1 4 1 4-11 Programma 30 maart: Zwitserland - Cy prus, Israël - Frankrijk. GROEP S hele voorbereiding en pas op 23 oktober 2004 maakt hij zijn debuut in het Premiership te gen Blackburn Rovers. Robben is de revelatie van het seizoen, maar in februari gaat het weer mis. Een woeste tack le van oud-Ajacied Aaron Mo- koena bezorgt Robben weer een gebroken middenvoets beentje. Koud hersteld zit Rob ben dus weer in de lappen mand. revalideren worden beloond. Arjen komt ook zeker terug. Hij is mentaal ijzersterk." abidjan/anp/rtr - Ivoorkust heeft Salomon Kalou, spits van Feyenoord, opgegeven als in ternational. De voetbalbond van het Afrikaanse land wilde de 19-jarige graag opnemen in de selectie voor de eindronde van het WK in Duitsland. Ivoor kust heeft, na de winst met 3-0 op Benin van zaterdag, goede kans zich te plaatsen. Broer Bonaventure Kalou, van Auxerre en ex-Feyenoorder, is de aanvoerder van het succes volle Ivoriaanse nationale elftal. Voorzitter Anouma van de voet balbond zei in het weekeinde dat Salomon Kalou een dead line had gekregen en dat die was verstreken. „Hij behoort niet meer tot ons beleid. We slaan deze bladzijde om." Salomon Kalou wil de Neder landse nationaliteit krijgen. Als hij die op tijd in bezit heeft, kan hij in de zomer deelnemen aan het wereldkampioenschap jeugd, dat in Nederland wordt gehouden. Italië - Schotland 2-0 (1-0). 35. Pirlo 1- 0.85. Pirlo 2-0. Italië 5 4 0 1 12 9-5 Noorwegen 4 2 1 1 7 6-3 Slovenië 4 2 1 1 7 4-3 W-Rusland 3 1114 8-5 Schotland 4 0 2 2 2 1-4 Moldavië 4 0 13 1 1-9 Programma 30 maart: Slovenië - Wit- Rusland, Moldavië - Noorwegen. GROEP 6 Engeland - Noord-lerland 4-0 (0-0). 47. Cole 1-0, 52. Owen 2-0, 54. Baird 3-0 (eigen doel), 62. Lampard 4-0. Wales - Oostenrijk 0-2 (0-0). 82. Vastic 0-1, 86. Stranzl 0-2. Polen - Azerbeidzjan 8-0 (3-0). 12. Fran- kowski 1-0, 16. Hajijev 2-0 (eigen doel), 40. Kosowski 3-0, 63. Frankowski 4-0, 66. Frankowski 5-0, 71. Krzynowek 6-0, 84. Saganowski 7-0, 89. Saganowski 8- 0. Engeland 5 4 1 0 13 11- 3 Polen 5 4 0 1 12 18- 5 Oostenrijk 5 2 2 1 8 10- 8 Noord-lerland 5 0 3 2 3 5-12 Wales 5 0 2 3 2 5-10 Azerbeidzjan 502 3 2 1-12 Programma 30 maart: Engeland - Azer beidzjan, Polen - Noord-lerland, Oosten rijk - Wales. GROEP 7 België - Bosnië-Herzogovina 4-1 (2-1). 1. Bajramovic 0-1, 15. Mpenza 1-1. 44 Daerden 2-1, 54. Mpenza 3-1, 76. Buf fel 4-1. Servië-Mont. 4 3 1 0 10 10- 0 Spanje 4 2 2 0 8 8-1 Litouwen 4 2 2 0 8 6-1 België 4 1 1 2 4 5-6 Bosmë-Herz. 3 0 2 1 2 2-5 San Marino 5 0 0 5 0 0-18 Programma 30 maart: Bosnië-Herzogovi- va - Litouwen, San Marino - België, Ser vië en Montenegro - Spanje. GROEP 8 Bulgarije - Zweden 0-3 (0-1). 17. Ljung- berg 0-1, 75. Edman 0-2, 90. Ljungberg 0-3 (strafschop). Rode kaart: 59. Markov (Bulgarije). Kroatië - IJsland 4-0 (1-0). 39. Kovac 1- 0, 71. Simunic 2-0, 75. Kovac 3-0, 90 Prso4-0. Zweden 5 4 0 1 12 17- 2 Kroatië 4 3 1 0 10 10- 2 Bulgarije 4 2 1 1 7 9-7 Hongarije 4 2 0 2 6 5-8 Malta 4 0 13 1 1-13 IJsland 5 0 1 4 1 4-14 Programma 30 maart: Kroatië - Malta, Hongarije - Bulgarije

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15