Twee truien én een weeffout je SPORT 2 Inge Dekker schrikt van zichzel Hrbaty overmeestert Safin J en een pijnlijk zitvlai Jonkies Bos en Mulder rijden volwassen WK baan Poeder sterkste op boksgr Aimabele drafsportman tot het einde toe Ierse springruiter raakt goud kwijt londen - De Ierse springruiter Cian O'Connor moet zijn olym pische gouden medaille van Athene inleveren. Dat heeft de tuchtcommissie van de interna tionale hippische federatie be sloten na een hoorzitting in Zü- rich. Volgens het college heeft O'Connor met zijn winnende paard, Waterford Crystal, in Griekenland gezondigd tegen het dopingreglement. Goud en zilver biljartvrouwen manisa - Nederland herbergt de beste biljartvrouwen van Eu ropa. Therese Klompenhouwer heeft in Turkije de Europese ti tel driebanden veroverd. Ze versloeg in de finale landgenote Gerrie Geelen met 3-1. De oogst van goud en zilver was maxi maal, want Klompenhouwer en Geelen waren de enige twee Nederlandse vrouwelijke drie- banders in een veld van zestien. Combinatieploeg wint klassieker Amsterdam - De combinatie- acht van de roeiverenigingen Orca, Skoll, Thêta en Gyas heeft op de Amstel in Amsterdam de 73e Head of the River gewon nen. De winnende formatie was in de voorjaarsklassieker met 25 minuten en 3,70 seconden over 7,5 kilometer 2,52 seconden sneller dan het Rotterdamse Skadi en 3,02 seconden sneller dan het Amsterdamse Nereus, dat vorige week nog beslag leg de op de Heineken Vierkamp. Oxford klopt Cambridge londen - De roeiers van Oxford hebben de 151e editie van de Boat Race gewonnen. Het uni versiteitsteam klopte in de tra ditionele wedstrijd op de Tha mes hun rivalen van Cam bridge. Ondanks de nederlaag staat Cambridge in het histo risch klassement nog steeds op voorsprong. Na 115 wedstrijden staat die universiteit met 78-72 voor. In 1877 werd besloten tot een gelijkspel omdat het ver schil tussen beide boten niet met het blote oog te zien was. Van der Vleuten naar Las Vegas göteborg - Eric van der Vleuten mag Gerco Schroder vergezel len naar de wereldbekerfinale in Las Vegas. De springruiter verdiende bij de laatste kwalifi catiewedstrijd, in Göteborg, slechts één punt met de merrie Audi's Jikke, maar zijn directe rivalen voor de eindrangschik king deden het niet beter. Wereldbeker voor Chardon göteborg - IJsbrand Chardon heeft verrassend de wereldbe ker voor vierspanrijders ver overd. De Zuid-Hollandse men ner was bij de finale in Göte borg verreweg de snelste in de winnaarsronde. Hij versloeg de Zweed Tomas Eriksson en de Duitse favoriet Michael Freund. De laatste had tweede moeten worden om een barrage met Chardon af te dwingen, nu kwam hij in de eindrangschik king twee punten te kort. Bokser Joval verliest eervol corpus christi - Profbokser Raymond Joval heeft in Corpus Christi (Texas, VSt) zijn meer dere moeten erkennen in Fer nando Vargas, oud-wereldkam pioen van de IBF en WBA. De 36-jarige Amsterdammer gaf de 27-jarige Amerikaan, van Mexi caanse afkomst, uitstekend par tij. Na tien ronden viel de jury score in het voordeel uit van Vargas, die met de hulp van be taalzender HBO terug naar de top wordt geleid. Amsterdam wint Europa Cup II keulen - De vrouwenhockey- ploeg van Amsterdam heeft in Keulen de Europa Cup II ge wonnen. De ploeg van coach Giles Bonnet was in de finale met 2-0 te sterk voor het Engel se Chelmsford. De doelpunten kwamen op naam van interna tional Maartje Scheepstra en Li- selot Hofkamp. In Lille moest de mannenploeg van Oranje Zwart genoegen nemen met de vierde plaats. Brons voor Mark Huizinga talinn - Judoka Mark Huizinga heeft bij wereldbekerwedstrij den in Talinn brons gewonnen in de klasse tot 90 kilo. In de partij om de derde plaats won de olympisch kampioen van Sydney 2000 van de Let Jevge- nis Borodavko. De luchtmacht officier kwam via de herkansing op het podium. Voor Huizinga was het de veertiende opeen volgende podiumplaats op een A-toernooi. dinsdag 29 maart 2005 -Ê 0-J "W 1 Wil door Edward Swier los angeles Teun Mulder baal de. De nieuwe wereldkampioen keirin had geen hangertjes in zijn hotelkamer van het Holiday Inn. Hoe moest hij dan zijn trui, wit met een strakke regenboog, ophangen? Tape bracht uit komst. Theo Bos bedacht ook een foefje, in kamer 522 was ook zijn muur versierd met een kam pioenstrui. Bij het wakker wor den, voor het slapen gaan, tij dens het rusten, ze wilden er zo vaak mogelijk aan herinnerd worden. Wereldkampioen. Niet de een of de ander, nee allebei. De sprinters hielden, een enkel weeffoutje daargelaten, huis op het WK baanwielrennen in LA. Vandaag komen ze thuis, met beiden een trui in de koffer. Bos leek voor het geluk gebo ren. Niets zat hem tegen. Vorig jaar wereldkampioen sprint, na twee dagen in Los Angeles al in het bezit van zilver op de team sprint (met Tim Veldt en Teun Mulder) en een regenboogtrui op de kilometer. Theo Bos zou dus oök wel meedoen om de prijzen in het sprinttoemooi. Dacht Theo Bos. Dacht bonds coach Peter Pieters. Dacht de o zo succesvolle en in opperste stemming verkerende Oranje afvaardiging. Maar het gezelschap viel zater dagavond plots helemaal stil. In de kwartfinales liet Bos zich verrassen door de Australiër Jo- bie Dajka. „Ik dacht, wat over komt me nu? Ik maakte een tac tische fout. In de kwalificatie was ik zoveel sneller, een halve seconde. Ook al rijd je dan ach terstevoren, je moet kunnen winnen. Ik ben er doodziek van, had hier mijn sprinttitel willen prolongeren.*' Een avond eerder was het alle maal anders geweest. Twee maal werd het Wilhelmus ge speeld. Bondscoach Pieters: „Dat is de baansport. Je zit het ene moment op hoge hoogten, vijf minuten later is het dal heel diep. Je wordt voortdurend heen en weer geslingerd, als coach. Maar ook als renner." Bos overkwam het, Mulder - die de kwartfinales van het sprint toemooi evenmin overleefde - ook. Het had mogelijk met de rijswuk/anp - Na het laatste koersweekeinde voor de Ronde van Vlaanderen constateerde ploegleider Erik Breukink na mens de Rabobankploeg op eerste paasdag vrolijk dat zijn equipe op koers ligt. Erik Dek ker en Oscar Freire stelden in de semiklassiekers E3 Prijs en de Brabantse Pijl hun kandida tuur voor Vlaanderens mooiste, terwijl Thomas Dekker uitblonk in de aansprekende Franse etappekoers Critérium Interna tional. Dekker blonk zaterdag uit in de E3 Prijs, die een prooi werd voor Tom Boonen. Freire bleef zaterdag uit voorzorg aan de kant met een onderhuidse zwelling op het zitvlak. Een dag later verscheen hij in zijn we reldkampioenstrui aan de start in Zaventem, want om in 'Vlaanderen' een kans te willen maken, moet je wel wat kilome ters in de benen hebben. Hetzelfde gold voor Lance Arm strong. De Amerikaan ver scheen zondag na een paar we ken afwezigheid weer eens aan de start van een koers. Hoewel hij attent meereed, was hij rea listisch genoeg om de verwach tingen voor zondag te tempe nde ;!ge: ren. „Ik rijd in dienst van ploeg, met name Hincapi^j. ?eVOl'ïerA( 7 »a" Freire toonde tussen ZaveL|e) en Beersel aan in topvomt 3. verkeren. Hij reed in de fii0D' elf kilometer solo en maaljt y na te zijn ingelopen door ?ir. Merckx en Lotz af in de s]^ „Oscar is zeer zelfverzekei zei zijn ploegleider Erik Bl^ ink vergenoegd. „Maai' da jQ niet zo moeilijk na de TiriL^jj. In die Italiaanse rittenkoeLnc won de Spaanse wereldkatL oen drie ritten en het ein^s t01^0!14' /ooi In het paasweekeinde tooitus Dekker en Freire goede v(^e j België, maar de prestatiessen naamgenoot Thomas Dek Frankrijk verdienden evei(n e waardering. De neo-prof t alleen zijn meerdere erkei__ in de Amerikaan Bobby Ji) de man die dit voorjaar o<| Parijs-Nice won. Thomas MC ker ging als klassementsle de slotetappe in, een tijdr!)C< 8,3 kilometer. Daarin trari ervaren Julich net iets hatf§ dan specialist Dekker. Hel schil in het eindklassemeL|CE droeg uiteindelijk acht seC^, den- ift erd; tl r icta •ten Twee Nederlandse winnaars bij de WK baanwielrennen. Theo Bos (rechts) won op de kilometer en Teun Mulder haalde goud op keirin. Foto: GPD/Edward Swier inspanningen van de dagen er voor te maken. Bos had in de kilometer diep moeten gaan. „Normaal reken je 72 uur om te herstellen van de spierschade die je in zo'n race oploopt", wist bondsarts Tjeerd de Vries. Bos telt 21 lentes. Maar won wel de kilometer, het onderdeel waarvan gezegd wordt dat het psychologisch het zwaarst is van alles. „Het is net alsof je de doodstraf krijgt. De kilometer is echt superzwaar. Aan de start zit je hartslag al op 160, en dan heb je nog niks gedaan." Nadat de Brit Queally de lat heel hoog had gelegd, sprong Bos er niettemin over. „Ik dacht, het gaat krap worden en ik moet als een bezetene van start gaan." Hij finishte min stens zo bezeten, reed een Ne derlands record: 1.01,165, Que ally was zevenhonderdsten langzamer. Ook Mulder, pas 23, reed een volwassen toernooi. Hij liet in de keirin niets aan duidelijk heid te wensen over. Drie keer volgde hij dezelfde tactiek. „Dat heb ik ook gedaan tijdens de wereldbekerwedstrijd die ik hier in december won. Op an derhalve ronde voor het einde al aangaan. Hup, bovenlangs en dan recht naar huis! Wat goed gaat moet je niet verande ren", glunderde Mulder, zijn eerste regenboogtrui koeste rend. Zijn machtsvertoon was in drukwekkend. „Ik wist dat ze allemaal op mij letten. Ze zijn ook niet gek, zien me twee keer hetzelfde doen. Maar ze kon den me gewoon niet aan. En ik had, als het had gemoeten, nog eens extra aan kunnen gaan. De gouden medailles gingen naar twee maatjes. In 2001, tij dens een wereldbekerwedstrijd in Italië deelden ze voor het eerst een kamer. Het klikte met een. Teun was toen nog de bes te, maar Theo kwam hem voor bij. Ze naaiden elkaar op, train den samen. Vulden elkaar aan. En nu zaten ze in LA samen op een bankje. In dezelfde trui. Wereldkampioen. Niet de een, of de ander. Nee, allebei. Ze werden er haast sentimenteel van. Zij aan zij in him regenboogtri cot gingen Mulder (uit Zuuk) en Bos (Hierden) terug in de tijd. Terug naai' de dagen dat ze nog geen wereldkampioen waren. Terug naar de betonnen, regel matig door onkruid overwoe kerde wielerbaan in Apeldoorn, waar ze beiden als jeugdrenner begonnen. Teun Mulder, kers vers wereldkampioen keirin: „Voor het seizoen gingen we, met alle ouders van de jeugdle den, schoffelen, vegen, gif spui ten. Het was iedere week vaste prik. Eerst onkruid wieden en dan trainen of wedstrijdjes rij den." Bos: „Ik ben er ook be gonnen. En kijk waar we nu staan." Er veranderde sindsdien veel. Niet alleen voor Mulder en Theo Bos. De baansport in Ne derland kreeg een enorme boost, er kwamen overdekte banen, onder leiding van Pie ters stak jong talent de kop op. De resultaten kwamen al snel. Vorig jaar werd Theo Bos we reldkampioen sprint, in Los An geles volgde plak op plak. Bos: ,Als ik thuis ben, zal ik ook ze ker vrede hebben met mijn toernooi. Ik heb een trui. En Teun ook. Kunnen we mooi sa men in trainen." rotterdam/anp - Profbokser Don Diego Poeder was zater dagavond tijdens een gala in Rotterdam oppermachtig in zijn partij tegen de Oekraïner Konstantin Prizioek. De 32-jari- ge Rotterdammer, tegenwoor dig woonachtig in Schiedam, dwong zijn opponent in de der de ronde tot opgave. Poeder maakte indruk met goed voetenwerk en snelle sto ten, vooral met zijn linkervuist. Drie keer ging Prizioek in de be ginfase van het ongelijke ge vecht naar de grond. In de der de ronde werd vanuit zijn hoek de handdoek gegooid. Voor Poeder, die wegens veel fysieke klachten lang twijfelde over een nieuwe rentree in de ring, was het zijn 23e zege in zijn 25e profpartij. De voorma lige WBU-wereldkampioen hoopt dit jaar in het cruiserge wicht nog een paar partijen te boksen voordat hij een aanval IN MEMORIAM te n J111 gaat doen op een kampjjes gordel. „Maai' ik word eerst vadl vind ik op dit moment h ge langrijkste", zei Poeder, cj 3. na een jaar geleden zijn (,ch partij afwerkte. „Ik ga e woon door met boksen. 2. nu echt terug, absoluut. 1^, partij was ik nog een be^g gretig. Daardoor raakte ik Vl door mijn adem heen. nog een kwestie van onw|, j heid. fgC' Op hetzelfde gala in Rottpj^ liep Hans Janssen tege^t eerste nederlaag aan i 0p achttiende profpartij. Dlte Algout won op punten yj gevecht om de vacante nutl luxtitel in het middengaer Janssen ging in het begy j, de partij een paar keeij^g maar herstelde zich daai l, delijk. Zijn achterstand^ evenwel te groot om no$,or te maken. 3] iki R< Vrouwen gooien hoge ogen tijdens Swim Cup in Eindhoven ibe nn kke Jan van Dooyeweerd, een van de grootste trainers en pikeurs van de tweede helft van de vori ge eeuw, is onverwacht overle den. De drafsportman pur sang stierf zaterdag thuis in zijn woonplaats Zwaanshoek aan een hartstilstand. Hij is 70 jaar geworden. Van Dooyeweerd was een van de succesvolste rijders en trai ners van harddravers die Ne derland ooit heeft gekend. Ge zeten op zijn sulky stuurde hij in zijn carrière 2.251 keer zijn paard als eerste over de streep. Voor de eigenaren die hun paarden aan de zorg en bekwa me rijdershanden van Van Dooyeweerd toevertrouwden, reed hij in totaal een kleine zes miljoen gulden prijzengeld bij een. Van Dooyeweerd werd vijf maal Nederlands kampioen bij de beroepspikeurs, een titel die in deze sport wordt behaald door de pikeur die in een kalender jaar de meeste koersen wint. Zijn eerste kampioenschap ver overde Van Dooyeweerd in 1961, de laatste in 1972. In 1973 was hij vicekampioen op het EK der pikeurs. Jan van Dooyeweerd, geboren in Bussum, was een van de hoofdrolspelers op de koersba- nen tijdens de hoogtijdagen van de vaderlandse drafsport. In de jaren zeventig knokte hij met Jojo Buitenzorg - een van de grootste toppers die hij ooit in zijn stallen had - onvergete lijke duels uit met rivaal Henri Buitenzorg, die werd gereden door Van Dooyeweerds genera tiegenoot Jan Wagenaar. Enkele Jan van Dooyeweerd 1934-2005 andere toppers waarmee de Zwaanshoeker grote triomfen vierde, waren Eland, Hardy Re- gina, Torpedo Fortuna en Serge Buitenzorg. Als pikeur won Van Dooye weerd alle klassieke draverijen, met uitzondering van de aller grootste: de Derby. Hij zege vierde vier keer in de draverij op de Gouden Zweep, won ze ven keer de koers om het Kam pioenschap van Nederland en eveneens zeven maal de Sweepstakes. Het Van Wic- kevoort Crommelin Memoriaal schreef hij zes maal op zijn naam. Dat hij als rijder nooit de Derby kon winnen was een smet op zijn blazoen. Dat lukte hem overigens wel als trainer. Ybe van Papenhoef uit Van Dooyeweerds stal won ooit de koers der koersen met Egbert de Visser op de sulky. Ook nadat Van Dooyeweerd zijn pikeursplunje definitief had opgeborgen, bleef de aimabele paardenman zich inzetten voor de sport. Zo is hij lang voorzit ter geweest van de Vereniging van Draf- en Rensportprofes- sionals (VDRP), zeg maar de pi keurs- en jockeyvaicbond. Ver der bezocht hij nog altijd vrij wel alle draverijen, waar hij zich opstelde als een ambassadeur voor de sport met een groot ge voel voor public relations. Jour nalisten klopten nooit tever geefs bij hem aan. Met het overlijden van Van Dooyeweerd verdwijnt zijn naam niet uit de drafsport, want Jan van Dooyeweerd ju nior zwaait inmiddels enige de cennia de scepter op het entrai- nement in Zwaanshoek. Junior won inmiddels ook het Van Wickevoort Crotnmelin Memo riaal, met de huidige staltopper Optimistic. Behalve voor zijn zoon Jan was Van Dooyeweerd hij ook voor andere vakgenoten een leer meester. Onder anderen plaats genoot Rob de Vlieger en Pa trick de Haan uit Barsingerhom waren ooit als leerlingpikeur aan het entrainement van Van Dooyeweerd verbonden. Jan van Dooyeweerd wordt woensdag begraven. Om één uur is er een uitvaartdienst in Bennebroek. Daarna wordt hij door zijn vrouw, dochter, drie zoons en ongetwijfeld vele vrienden en belangstellenden uit de drafsport begeleid naar zijn laatste rustplaats op de be graafplaats in Zwaanshoek, op een steenworp van zijn stal. miami/anp - De grootste verras sing in het paasweekeinde bij de Miami International was de overwinning van de Slowaak Dominik Hrbaty op de Rus Ma- rat Safin. De kopman van het Slowaakse Daviscupteam, in ju li in Bratislava tegenstander van Nederland, dreef de kampioen van het Australian Open tot wanhoop en won met 7-6 6-1. Met de als derde geplaatste Saf in verdwenen nog twee hoog geplaatste spelers uit de Mas ters Serie in Miami, dat bekend staat als 'het vijfde slam'. De als vijfde ingeschaalde Spanjaard Carlos Moya verloor van de Zweed Thomas Johansson (6-7 6-3 2-6). Nummer acht David Nalbandian uit Argentinië boog voor de Spanjaard David Ferrer: 6-7 1-6. Hrbaty had maar vijf kwartier nodig om Safin uit te schakelen. De Russische vedette had de grootste moeite met zijn tem perament. Hij schold, brak rac kets en hief de armen ten he mel uit wanhoop, want hij kreeg geen fatsoenlijke bal bin nen de lijnen. „Ik tenniste waardeloos", erkende Safin na afloop. „Dit is nooit mijn beste periode, dus iets nieuws is het niet voor mij." door Arjen Vos eindhoven - Al die aandacht, het hoefde eigenlijk niet zo van Inge Dekker. Maar de zwemster had er toch echt zelf om ge vraagd. De Friezin was dé uit blinker tijdens de Swim Cup wedstrijden in Eindhoven. Ze plaatste zich met prachtige tij den op de 50 en 100 meter vlin derslag voor het WK van ko mende zomer in Montreal. En ze droeg haar steentje bij aan het wereldrecord dat de vrouwenestafetteploeg op eer ste paasdag de boeken inzwom. „Ik wist niet dat dit er allemaal in zat", sprak ze beduusd. Dat wereldrecord was het sluit stuk van drie dagen zwemmen in een afgeladen Tongelreep. Het was het laatste grote evene ment in het oude zwembad, want volgend jaar wordt het nieuwe Eindhovense 'zwemsta- dion' in gebruik genomen. Dat wordt een bad met allure, met toeters en bellen. Dat kan van De Tongelreep bepaald niet ge zegd worden, maar knus was het er afgelopen weekeinde wel. Het nieuwe wereldrecord op de 4x50 meter vrije slag werd luid bejubeld, niet in het minst door de zwemsters zelf: Inge Dekker (TWN), Hinkelien Schreuder (PSV) en Chantal Groot en Mar leen Veldhuis (Team Hes). Het kan dan wel op een incourant zwemonderdeel zijn, een we reldrecord is een wereldrecord. Tot zondag stond het op naam van Duitsland, gézwommen in Perth in 1991. Veertien jaar later ging dat stokoude record van 1.44,09 er aan, en niet te zuinig ook: 1.39,15. Kopvrouw Marleen Veldhuis ging er vooraf al van uit dat het zou gaan lukken. „Maar dat we zó hard zouden gaan? Nee, dat verrast me. Iedereen steeg bo ven zichzelf uit." Het kwam ook vanwege de ambiance, zei Inge Dekker. „De sfeer was gewel dig." Het was toch al haar toernooi. De negentienjarige vlinderslag specialiste zwom fraaie tijden, griste twee WK-tickets mee en was de revelatie van het evene ment. De tijd op de 50 meter vlinderslag (26,77) was mooi, die op de 100 meter vlinderslag (58,73) was zelfs prachtig. Ze schrok er zelf van, zei ze la chend. „Ik had voor dit toer- Inge Dekker stapt uit het bad na haar tweede plaats in de finale 100 meter vrije slag. Foto: ANP nooi niet echt uitgesproken ver wachtingen. Eigenlijk zou ik pas op het NK in april gaan pie ken. Ik was ook niet eens hele maal uitgerust, dus het zou in de toekomst nog harder moe ten kunnen." De naam van Dekker, zo wordt gefluisterd, zou hoog op het verlanglijstje van Jacco Verhae- ren prijken. De technisch direc teur van het Nationaal Zwem- instituut Eindhoven wil zijn groep zwemmers uitbreiden met Nederlands toptalent. Na hét NK krijgen zwemmers in wie Verhaeren toekomst ziet, een schriftelijke uitnodiging om over te stappen naar Eindho ven. Dekker krijgt waarschijnlijk ook een brief, al wilde Verhae ren dat niet bevestigen. Twee jaar geleden had Dekker zin om naar Eindhoven te gaan, maai' ging het niet door. Nu zal ze, in tegenstelling tot Marleen Veldhuis, een eventueel verzoek in overweging nemen. Ze heeft het, benadrukte ze, goed naar de zin bij Topzwemmen Team West-Nederland, de club van trainer Dick Bergsma. „Het heeft even geduurd voordat ik aan Dick gewend was, nu komt het er langzamerhand uit. Maar als het verzoek van Eindhoven komt, ga ik er goed over naden ken. Er is een mooi bad in de Rugblessure Van den Hoogenband Meer dan een rol als toe schouwer zat er voor Pieter van den Hoogenband niet in tijdens de wedstrijden om de Swim Cup in Eindhoven. De olympisch kampioen wilde in zijn eigen bad een WK-ticket voor de 100 meter vrije slag veiligstellen, maar een rugblessure brak hem op. Van den Hoogenband had vooraf slechts twee wedstrij den gepland in de aanloop naar het WK van komende zomer in Montreal: twee we ken geleden de Open maak en ze hebben meer geld. Ik zeg dus niet nu al dat ik het niet doe. Ik weet het echt niet. Momenteel gaat het immers ook lekker." Naar aanleiding van de tijden die de studente psychologie in Eindhoven op het scorebord zette, heeft ze haar ambities bij gesteld. „Een finaleplaats in Montreal moet nu wel mijn doel worden." Net als Dekker heeft ook Mar leen Veldhuis over vorm niet te :les Vlaamse titelstrijd in Ant werpen en afgelopen weetalle einde de Swim Cup in zijkan- eigen Tongelreep in EindPnd ven. De Amsterdamse Sw^rchj Cup en het NK, eind aprilfuur staan niet in zijn agenda, (v Formeel moet Van den H|am genband nog vormbehouj tonen op zijn favoriete af;^r stand, de 100 meter vrij. IJ mislukte twee weken in Ajgie: werpen, waar hij op de 20love meter wél in zijn opzet na s slaagde. In Eindhoven en maakte een onwillige rug,pe hem het starten onmogeli klagen. De Twentse noerrsior haar prestaties (plaatsingpchi het WK op de 100 en 50 m?1'6 vrije slag) 'heel positief. (farT 100 meter zwom ze zelfs %m persoonlijk record: 54,74., heb hard getraind en benfV ken sterker geworden. Ik iuur te dat ik vergeleken met dames kracht tekort kwa%, ben ik sinds januari meerigie: krachttraining gaan doenjove gevolgen daarvan merk ik!13 E al."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 14