'Goedkope kinderzitjes deugen niet' 10% BINNENLAND 1 TOPPERS IN CONCERT Sanders. korting Supermarktbranche is fraude met eieren zat Balkenende-II en hoe het verder moet Deel oppositie eist vertrek Ross ANWB wil strengere normen in maart 7.500 KAARTEN VOOR Donor worden? Laat het weten! Leegstaande school in de as Rappers DHC laten Hirsi Ali niet met rust Cocaïne in glas van schilderijen 'Niet meer scoren met staatkundige vernieuwing' voordeel 10-daagse ir rechter bij e overheid iag - Burgers die te lang n wachten op een besluit n overheidsorgaan, krij- eer mogelijkheden om gen in verzet te komen, men direct beroep instel de rechtbank, dat extra :dt behandeld. Nu moet it bezwaar worden ge- Als het bestuursorgaan weken alsnog in gebre- ileven, kan een dwang- jen. Het kabinet heeft ingestemd met een irstel hiertoe van minis ter van justitie. arrestaties jgsvangst - De Fiscale Inlichtin- Dpsporingsdienst heeft op 16 maart een tij hasj onderschept in i 1 rim. De verdovende mid- I met een straatwaarde Dormiljoen euro, zaten ver- n een lading hout uit De politie heeft in ver- - net de zaak zes verdach- ngehouden. De 1860 kilo erd ontdekt in een i wagen. Het spul zat ver- n uitgehold spaanplaat. aker verstoort lerdebat ag - Een naakte man itermorgen korte tijd lat in de Tweede Kamer d. Vanaf de publieke riep hij de Kamerleden irzitter Weisglas schors- irgadering voor korte beveiligingsdienst wist vrij snel in te rekenen. :tte zich niet. Het is de de boodschap die de wilde overbrengen, is imen. Volgens WD-Ka- |Snijder schreeuwde de in een vreemde taal. niet verstaan wat hij ibezoekt in 1 Nederland ||p k - De Amerikaanse pre- George W. Bush brengt k nei een bezoek aan Ne- bd in het kader van zijn ^»r verscheidene landen HB eind van de Tweede ^Joorlog te herdenken. In 3 and zal hij bij de be aats Margraten een her- g bijwonen. Nederland is enige land dat de Ame- ;e leider aandoet. Hij Letland, bezoekt presi- )etin in Rusland en ein- leorgië. knet: Verplicht irgeren moet ic - Het kabinet heeft teren geschaard achter ïen van minister Ver- reemdelingenzaken en ie) om een wettelijke in- ïgsplicht voor nieuw komers in te voeren. Ie- 16 tot 65 jaar die lurende acht jaar van de 'ïtige leeftijd in Neder- ^eft gewoond, valt onder it. Zij moeten een in- ïgsexamen maken en )r slagen, anders riske- een boete die hun ge- kan opleggen. Ier illegalen He tuinbouw ïpd jn.idam - Tuinders hebben nterste kwartaal van dit Ie keer zoveel vacatures d qCentrum voor Werk en 3 hjen (CWI) gemeld als in periode vorig jaar. Vol- pt CWI betekent de groei fileer dat het illegaal li de tuinbouw op zijn re- Van januari tot en met meldden de tuinders features in het zogeheten 1 Seizoensarbeid. In het kwartaal van 2004 waren 1025. gelijk verbod iholredames iag - Minister Hooger- an volksgezondheid met een verbod op alco- lames op televisie als de jabrikanten niet snel zelf jiatregelen komen. Het zou op de Nederlandse ie gelden tussen zes uur (chtend en negen uur 's Het kabinet heeft giste- jestemd met het voorstel minister. In veel landen Europese Unie geldt al jclameverbod. vrijdag 25 maart 2005 den haag/anp - Het merendeel van de goedkope kinderzitjes is levensgevaarlijk. Dat blijkt uit een praktijktest van de ANWB, die gisteren gepubliceerd is. Van de zeven autostoeltjes onder de 50 euro kregen er vier de beoor deling slecht, twee matig en slechts één redelijk. Bij het testen tijdens een fron tale botsing scheurde een gor del van een van de zitjes finaal af, bij een ander haakte de voertuiggordel los. Als er echte kindjes in plaats van dummy's in de stoeltjes hadden gezeten, waren deze ernstig gewond ge raakt, aldus de ANWB. De autozitjes die het predikaat slecht kregen, zijn de Baby Pri meur en de Remi van IWH, de Looney Tunes Dooby van Inter- Union en de Speedway van Kids im Sitz. De Kids Club van IWH scoorde matig en alleen de Navy van Uniropa kreeg een re delijke beoordeling. den haag/gpd - De Nederland se supermarktketens zijn het zat dat er geregeld legbatterij - eieren opduiken in doosjes die scharreleieren beloven. Ze ei sen een andere verwerking van de eieren om fouten of fraude te voorkomen. Ook moet de controle op de eieren worden verscherpt en moeten frau deurs harder worden aange pakt. Dat stelt het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL), de brancheorganisatie van het supermarktketens in reactie op onderzoek van de Stichting Wakker Dier. De dierenorgani- satie trof de afgelopen tijd bij een steekproef in diverse super- (advertentie) Deze maand heeft u bij de Staatsloterij niet alleen kans op 27 miljoen aan geldprijzen, maar er zijn ook 7.500 kaar ten te winnen voor Toppers in Concert. Een uniek gezamenlijk optreden van de drie grootste zangers van Nederland: Gerard Joling, René Froger en Gordon. Koop daarom nü Staatsloten en maak kans om bij dit ge weldige spektakel aanwezig te zijn. De trekking is al op 29 maart. Mis die kans niet! Let opl Met Pasen zijn de meeste Staatsloterij-verkooppunten gesloten. Koop daarom nü uw Staatsloten! Trekking 29 maart. Registreer uw keuze 1 met het donorformulier. Ga naar www.donorvoorlichting.nl of bel naar 0900 - 821 21 66 0,10 p/min). N|GZ De ANWB heeft ook twee stoel- verhogers getest. Een daarvan, de Sunny Touring van IWH, schoof tijdens de beproeving onder de testdummy weg en scoorde daarmee ronduit slecht. De andere verhoging, van het merk Uniropa, kreeg het predikaat matig. Verder is de Comfortclip geen goed alternatief voor een zitje of stoelverhoger blijkt uit de test van de ANWB. Deze clip is een gordelgeleider die het dia gonale deel van de autogordel lager over de schouder van het kind laat lopen. De Comfortclip is bovendien niet goedgekeurd. De geteste goedkope zitjes en zitverhogers zijn overigens wel goedgekeurd volgens de gel dende richtlijnen. „Maar de test die daarbij gebruikt is, voldoet niet meer omdat een zijdelingse botsing niet in het testpakket zit", aldus de ANWB-woord- voerder. De ANWB dringt bij de autori teiten aan op nieuwe Europese richtlijnen. CDA-Europarlementariër Oo- men-Ruijten steunt de ANWB en dringt bij de Europese Com missie aan op strengere veilig heidsvoorschriften voor kinder stoeltjes in auto's. De huidige normen en het Europese veilig- heidslabel voldoen volgens haar niet. Alle geteste stoeltjes hebben een Europese goedkeu ring ontvangen. Oomen-Ruijten noemt het resultaat van de test 'verbijsterend'. De duurdere kinderzitjes zijn overigens nog niet getest. In 2003 werden van de 22 geteste modellen er vier als slecht be oordeeld. markten eieren aan die in scharreldoosjes zaten, maar sporen bevatten die er op wij zen dat het om legbatterij-eie ren ging. Een contra-expertise door de inspectiedienst van het CPE (Controlebureau Pluimvee, Eieren en Eierproducten) be vestigde de resultaten. Sinds 1 januari dit jaar zijn alle supermarkten gestopt met de verkoop van legbatterij-eieren. Wakker Dier trof in een steek proef bij verschillende super markten de afgelopen tijd ech ter eieren aan met sporen van draadgaas. In een legbatterij valt een gelegd ei op draadgaas en dat laat onuitwisbare sporen na op het ei. appingedam - Een uitslaande brand heeft gistermiddag een leeg staande school in Appingedam volledig in de as gelegd. Omdat de brand gepaard ging met hevige rookontwikkeling, moest een tiental woningen in de buurt van het pand worden ontruimd. Bewoners van de huizen is geadviseerd de nacht elders door te brengen. Het pand was in gebruik als werkplaats. Een omstander die onwel werd, moest per ambulance worden afgevoerd. Foto: ANP/Harm Meter den haag/anp - Op de ver nieuwde internetpagina van de Haagse rapgroep DHC is een foto gepubliceerd van WD-po- litica Hirsi Ali met een vizier ge richt op haar voorhoofd. 'Game over', staat er boven het portret op dhc-records.tk. Twee maanden geleden werden twee rappers van DHC nog ver oordeeld voor de bedreiging van het Kamerlid in een zoge heten diss. Wie verantwoorde lijk is voor de fotobewerking was gisteren niet duidelijk. In hun omstreden rap schreven de Hagenaren dat ze de nek van Hirsi Ali wilden breken en dat een liquidatie van haar in voor bereiding was. De gewelddadi ge rap werd via internet ver spreid. De rechter oordeelde dat de DHC'ers de grenzen van de vrijheid van meningsuiting hadden overschreden met het lied, omdat het louter uit ern stige bedreigingen bestond. Ze kregen werkstraffen en voor waardelijke celstraffen opge legd, maar lager dan was geëist omdat ze achteraf hun excuses hadden aangeboden. De rap pers zijn in hoger beroep ge gaan. leeuwarden/anp - De politie in Friesland heeft een partij cocaï ne gevonden die was verwerkt in het glas van 237 schilderij tjes. De cocaïne, in totaal twee kilo, had een straatwaarde van 200.000 euro. Bij de drugs vangst zijn drie verdachten aangehouden, een 20-jarige Schiedammer, een 50-jarige in woonster van Drachten en een 24-jarige Colombiaan. De poli tie kwam de drugs na een tip op het spoor. Het glas van de schil derijtjes heeft een gelei-achtige vorm. Andere korpsen hebben nooit eerder cocaïne gevonden die zo was verstopt. den haag/gpd - Het kabinet wankelt. Na het vertrek van D66-minister Thom de Graaf staat plots het voortbestaan van Balkenende-II ter discussie. Terwijl dat niet eens zou hoe ven; er is immers geen sprake van dat de meerderheid van de Tweede Kamer het vertrouwen heeft opgezegd in De Graaf, laat staan in de rest van het kabinet. Redt het kabinet het door dom weg De Graaf te vervangen, of stappen alle D66-ministers op? Een aantal scenario's: 1) D66 wordt verleid in het ka binet te blijven. Geen van de coalitiepartijen wil op dit mo ment breken. CDA, VVD en D66 staan in de peilingen alle drie op verlies. De Graaf is opge stapt omdat hij niet verwacht dat de grote idealen van D66, de gekozen burgemeester en de verandering van het kiesstelsel, door dit kabinet gerealiseerd worden. De D66-fractie in de Tweede Kamer, goed voor zes zetels, wil echter redden wat er te redden valt. Als bestuurlijke vernieuwing niet haalbaar is, wil de fractie meer investerin gen in onderwijs of een soepe ler regeling voor uitgeproce deerde asielzoekers. Dit is waar nu op wordt ingezet. Voorals nog zeggen de fractievoorzitters van CDA en WD dat ze over van alles en nog wat willen on derhandelen. 2) Als D66 niet voldoende kan binnenhalen, hebben D66-be- windslieden Brinkhorst en Van der Laan al gedreigd uit het ka binet te stappen. Dan vervalt ook de steun van de D66-fractie voor het kabinet en kan Balke nende op slechts 72 zetels in de Tweede Kamer rekenen. De premier kan ervoor kiezen aan te blijven, en proberen op on derwerpen of voor het hele be leid steun te zoeken bij andere fracties. Zo zouden de LPF (goed voor acht zetels, en trou we steunpilaar van het kabinet) en de SGP en Christenunie (twee en drie zetels) om ge- doogsteun gevraagd kunnen worden. Balkenende gaat dan door met een minderheidskabinet, een niet erg gebruikelijke variant die meestal wordt gebruikt als overbrugging naar verkiezin gen. 3) Als D66 opstapt, kan Balke nende ook besluiten de hand doek in de ring te gooien en na mens het hele kabinet het ont slag aanbieden aan de konin gin. Toenmalig premier Kok deed dat in 1999 toen WD-se- nator Wiegel het referendum had getorpedeerd. Koningin Beatrix weigerde dat ontslag te accepteren en stelde Tjeenk Willink, de vice-voorzitter van de Raad, aan als informateur om te kijken of de breuk ge lijmd kon worden. Tjeenk Wil link slaagde er in 20 dagen in een nieuw akkoord tussen de 'oude' coalitiepartijen te slui ten, en Paars-n regeerde door. Zo'n scenario is nu ook goed denkbaar. 4) De laatst mogelijke optie is natuurlijk dat Balkenende het ontslag van zijn kabinet indient bij de koningin en dat zij dat accepteert. Dat betekent dat het kabinet vanaf dat moment de missionair is en alleen lopende zaken afhandelt. Er worden nieuwe verkiezingen uitge schreven waarin de kiezers on dubbelzinnig kunnen aangeven hoeveel waarde zij hechten aan de gekozen burgemeester. den haag/gpd - Florissant staat D66 er niet voor. In de peilingen schommelt de partij rond de zes zetels. De 'kroonjuwe len' zijn verkwanseld. Weg kiesstelsel, weg referendum, weg gekozen burge meester. Prominente leden zijn verdeeld over de vraag of er nog toekomst zit in dit kabinet. „Het is bijna niet voor te stellen dat het lukt." Oud-fractievoorzitter Gerrit Jan Wolffensperger is pessimistisch over de onderhandelingen tussen de coalitiepar tijen over de toekomst van het kabinet. Hij vraagt zich af of er concessies denk baar zijn die rechtvaardigen dat D66 in het kabinet blijft. „Er valt niet meer te scoren op staatkundige vernieuwing, terwijl dat samen met het onderwijs en het milieu de punten waren waarom D66 aan dit kabinet deelneemt. Als we nu blijven zitten, hoe leggen we dat straks in hemelsnaam aan de kiezer uit? En er is nog een probleem, zegt Wolf fensperger. „Zie maar eens een nieuwe minister van bestuurlijke vernieuwing te vinden nu de twee pijlers onder die por tefeuille, hervorming van het kiesstelsel en de gekozen burgemeester, zijn weg geslagen." Een andere ministerspost op eisen is volgens de oud-partijleider 'erg veel gevraagd'. Toch is dat precies wat Dittrich tijdens de onderhandelingen moet doen, vindt voorzitter Jan Patemotte van de Jonge Democraten, de jongerenafdeling van D66. Dittrich moet eisen dat D66 een minister van milieu gaat leveren. „De huidige staatssecretaris van milieu Van Geel moet dan maar de Antillen gaan doen. Aan het milieu doet hij toch al niets." Patemotte zou het 'heel verkeerd' vin den als D66 nu uit het kabinet stapt. Volgens Gerrit Ybema, oud-staatssecre taris van economische zaken voor D66, gaat dat ook niet gebeuren. De drie par tijen komen er wel uit, denkt hij. „Ze hebben er alle drie belang bij dat het ka binet blijft zitten. De regering heeft twee jaar van moeilijke maatregelen achter de rug. De twee jaren van oogsten zitten er net aan te komen." Sinds de 'Nacht van Van Thijn' is duide lijk dat de bestuurlijke vernieuwingen waarvoor D66 sinds haar oprichting ijvert, er voorlopig niet komen. De helft van alle Nederlanders vindt dat de partij net zo goed kan worden opgedoekt, blijkt uit een peiling van Maurice de Hond. Volgens Wolffensperger moet D66 op houden bestuurlijke hervormingen als 'uithangbord' te gebruiken. „We moeten ons profileren als een progressief-libera- le partij, die streeft naar deelname'aan een progressief kabinet." Wolffensperger. Archieffoto: GPD Staatssecretaris doet te weinig aan verpleeghuizen (advertentie) den haag/anp - De Socialisti sche Partij (SP), Groenlinks en de Groep Wilders eisen het ver trek van staatssecretaris Ross van volksgezondheid. De frac ties vinden dat Ross te weinig actie onderneemt om de pro blemen in verpleeghuizen zo snel mogelijk op te lossen. Ross moet volgens hen onmiddellijk extra geld uittrekken om meer personeel aan te nemen. Hier door zal de dagelijkse verzor ging van patiënten in de tehui zen verbeteren. De drie fracties dienden giste ren tijdens een spoeddebat in de Tweede Kamer een motie van afkeuring tegen Ross in. Initiatiefnemer Kant van de SP verwijt Ross en de andere be windspersonen zelfs 'dood door schuld'. Volgens Kant overlijden bewoners van ver pleeghuizen onnodig omdat ze geen optimale zorg krijgen. De sterfte zou volgens haar te ver mijden zijn als ernstig zieke pa tiënten met name vaker te eten en te drinken kregen. De motie werd niet gesteund door de andere fracties in de Kamer en is daarmee van de baan. Het Kamerlid Wilders was niet bij het debat aanwezig, terwijl hij de motie van afkeuring te gen Ross wel had ondersteund. WD en ChristenUnie vonden dat niet netjes. Als een Kamer lid een bewindspersoon naar huis wil sturen, stelde fractie voorzitter Rouvoet van de ChristenUnie, moet hij of zij de beleefdheid opbrengen om dat persoonlijk mee te delen aan de persoon in kwestie. Rouvoet vond bovendien dat SP-woordvoerder Kant van de SP veel te ver ging met haar uit spraak dat het kabinet mede schuldig is aan het overlijden van verpleeghuisbewoners. Staatssecretaris Ross heeft vori ge maand al een aantal maatre gelen bekend gemaakt om de situatie in verpleeghuizen te verbeteren. Ze zal, heeft ze eer der gezegd, het kabinet om ex tra geld vragen als blijkt dat de tehuizen werkelijk niet uit de voeten kunnen met het huidige budget Volgens Rouvoet moet de staatssecretaris nu al een claim leggen op de miljoenen die op de plank liggen voor de invoe ring van de gekozen burge meester. op de hele collectie* Tijd voor de Sanders voordeel 10-daagse! van 17 t/m 28 maart (2e Paasdag) op onze gehele collectie 10% kontante korting!* Kom kijken en kies uit meer dan 575 woon kamerideeën! Kijk voor vestigingen: www.sanders-meubelstad.nl liêkkerAwonenUoor verbazend weinig. t

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 3