Van Heiningen is het plezier kwijt SPORT P Berry Charité: 'Het ging niet meer met de trainer' Mooijekind bekroont bewogen jaar Huta Galung door artsen gerustgesteld Doelman De Heiden sto ;Eei Bank Elftal van de Week overvol Elftal van de week n HDC992 woensdag 23 maart 2005 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (sportredactie) tussen 10.00 ei 16.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sport.ld@hdc.nl DOSR bleek zondag niet op gewassen tegen Woerden. De hekkensluiter in de derde klasse verloor de uitwedstrijd met 2-1. Thomas Akerboom maakte de enige treffer voor de ploeg uit Roelofarendsveen. Oude Weteringer Rob Opdam vertrekt aan het einde van de voetbalcompetitie na drie sei zoenen bij FC Lisse. Herman Kooyenga, nu nog trainer van Blauw-Zwart (zon dag), wordt de nieuwe trainer van JAC. De 14-jarige Noordwijkse mo torcrosser Bo Guyt heeft bij dis trictswedstrijden in Arkel de eerste prijs gehaald in de 85cc. Zijn broertje Seth werd vijfde. UVS bestaat op 1 april 91 jaar. Op donderdag 31 maart viert de Leidse voetbalclub die verjaar dag vanaf 20.00 uur in de eigen kantine. Op deze 'oudejaars avond' is de jubileumgalerij met vele foto's, vroegere club bladen, oude krantenverslagen en dergelijke te bezichtigen. Op 31 maart bezoekt Henk Angenent zijn oude basisschool in Woubrugge. Bij de Kinder kring overhandigt hij dan een sportlespakket in het kader van de Nationale Sportweek. Handbalvereniging Foreholte uit Voorhout opent op 1 april om 18.00 uur het nieuwe club huis op sportpark Elsgeest. Op Duindigt in Wassenaar staat komende zondag de Grote Paasprijs op het programma. De eerste start is om half twee. Het Sport Medisch Adviescen trum (Rijnlands Ziekenhuis in Leiderdorp) ontvangt als eerste in Nederland een nieuw kwali teitskeurmerk voor de sportge- zondheidszorg. Het bijbeho rend certificaat wordt vandaag uitgereikt. Lugdunum houdt in mei op de woensdagen een 4 tegen 4 toernooi. De wedstrijden wor den afgewerkt op het hoofd- veld. De spelers moeten in de leeftijdscategorie van 15 tot en met 19 jaar vallen. Opgeven via web@lugdunum.nl of bij Henny Noordervliet tel. 06 - 53818430. De Leidse dartster Rilana Era des heeft met Karin Krappen de finale bereikt in het koppeltoer- nooi van het Open Duitse kam pioenschap. Daarin verloor hm tweetal van het duo Francis !a Hoenselaar/Trina Gulliver. Ii e het enkelspel werd Erades in eerste ronde uitgeschakeld, rn dat zij drie pijlen voor de weia strijd onbenut had gelaten. I e Leidse, gedeeld nummer éér op de nationale ranglijst, is i onderhandeling met een I hoofdsponsor. Zij wil vanaf c tober alle internationale toei nooien spelen en proberen 2 te plaatsen voor de Lakeside IJsclub Leiderdorp heeft vi3 dag voor het eerst de Andrie Kwikbokaal gewonnen in de3 Leidse ijshal. De laatste tien jaar was IJVL uit Leiden de y naar, die ploeg eindigde nui punt achter Leiderdorp als tweede. Derde werd Voorscl ten. De strijd om de Andries Kwikbokaal wordt sinds 1973 op de Leidse Ijsbaan verredi1 De Leiderdorper Andries Kv 'n heeft zich bijzonder ingezet voor de sportende jeugd ini enigingsverband. Na zijn o\XG lijden is als eerbetoon deze m jaarlijks te houden schaatsvl™ strijd door het District Sasst heim in het leven geroepen Fokke Stoel is winnaar gew den van de jaarlijkse winteri atlon. De 10 kilometer hard pen, 45 kilometer fietsen en kilometer schaatsen legde 1 J in twee uur, 24 minuten en seconden. Hij bleef numme .je twee Pieter-Jan van Herel aij^n minuten voor. Frank Duindam trekt zich nlij Ki 15 jaar terug uit de selectie Valken '68. De 35-jarige Du dam gaat zich volledig richl op zijn andere grote passie, oolspelen in een orkest in n| sterdam. De 10 kilometer tijdens d( l_ Leidse marathon heeft een wil aparte sponsor. Deze loop wordt gedoopt tot 'De 10 v« Demmenie Grafimedia'. De juniorenploeg van AZ( recj Alphen aan den Rijn is vijfc geworden bij de Nederlanc kampioenschappen syn- chroonzwemmen in Hardt wijk. In het solotoemooi ei digde Melanie Domburg al rar gende, in haar duet met Cl nique Gerritsen reikte ze tc zevende plaats. 'j we wee en,' naar UVS gehaald. Na vüez seizoenen UVS en een se drei katwijk - Doelman Dave de Heiden stopt' aan het einde van het seizoen. De sluitpost van Katwijk kan zijn werk niet meer combineren met het spelen in de de zaterdaghoofdklasse. De Heiden, die zijn beslissing gis teravond aan de spelersgroep meedeelde, begon zijn carrière bij SJZ en werd als jeugdspeler Katwijk houdt de tweev is. Leids Speler van het Jaa voor gezien. Na Toine (stopt), Mohammed Boi (Foreholte) en Jean-Paul de (FC Rijnvogels) is De de vierde speler na de coi tie afscheid neemt van Kat I rtijn Polsblessure blijkt toch mee te vallen door Robbert Minkhorst hillegom - De 19-jarige tennisser Jesse Huta Galung vreesde even voor zijn carri ère. De blessure van het Hillegomse talent (in training bij Nick Carr) vertoonde symptomen van een chronische aandoe ning aan de pols. Zou bij Huta Galung de ziekte van Kienböck zijn geconstateerd, dan had hij moeten stoppen met tennis. Gisteren kreeg de proftennisser de uitslag van de artsen van net AMC in Amsterdam. Het was vals alarm. „Ik kan met een gerust hart gaan trainen. Al zal eerst mijn pols weer fit moeten worden. Die is in kracht flink achteruit gegaan. Ik ben echt heel erg opgelucht. Dit had het einde van mijn car rière kunnen betekenen." Huta Galung moest zes weken absolute rust houden. Zijn artsen wilden onderzoe ken of hij de ziekte van Kienböck had. Dat is een aandoening in de hand en pols waarbij het halvemaansbeentje afsterft. Daardoor vervormen het gewricht en de hand. Afhankelijk van het stadium van de ziekte is een operatie nodig, maar de ten nisser had begrepen dat in zijn geval ook een operatie niet meer zou hebben gehol pen. „Het is geen reuma of iets dergelijks, maar je zult altijd pijn houden. Elke dag twee tot vier uur trainen kan niet meer." Dat zijn carrière gevaar liep, hield hij stil voor de buitenwacht. „Je moet voorzichtig zijn met dit soort mededelingen", geeft hij als verklaring. „Mijn artsen hadden ook nadrukkelijk gezegd: ga nu niet denken dat het over is. Ik kon de ziekte ook niet hebben. Maar de eerste weken had ik het moeilijk. Natuurlijk spookt door je hoofd: wat moet ik doen zonder tennis? De con ditietrainer van de KNLTB, Miguel Jans sen, heeft me in die periode veel gesteund. Mijn ouders, hij en Nick Carr, met wie ik wekelijks contact heb, zijn de mensen die me er doorheen hebben gesleept." Vorig jaar mei won Huta Galung voor het eerst een proftoemooi. In de Hilvei Open haalde hij de kwartfinales en o[ Future in Spanje bereikte hij voor de t de keer de eindstrijd. De polsble:^^ voorkwam zijn debuut in het tennis nooi van Rotterdam. Huta Galung d\ een plaats in het kwalificatietoernooi^ het ABN/Amro World Tennis Tourna af door een voorronde te winnen. D« kwam de blessure, .die hem eerder zomer van 2004 aan de kant hield, De pols was 'doordrenkt met vocht' klaarde de Hillegommer begin februa Vermoedelijk heeft het gewricht 0^ doende rust gehad. De tests in het zi< jec huis hebben in elk geval uitgewezei ,ssur de pols weer gezond is. „Het zag er'j maal perfect uit", in Huta Galungs r den. Hij verwacht tenminste zes v nodig te hebben om wedstrijdfit te r „Als ik weer op de baan sta, wordt da groot feest. Dan neem ik een fles C jg^1' pagne mee." aar gee; dse Tilt 4-11 jewij latth iver e vai n de^ da; itteei egen beeft oeme giste: pas Remco Tuinenburg (ARC) en Michel Jungschlager (UVS) kre gen allebei een negen en waren daardoor de enige automatisch geselecteerden voor het Elftal van de Week. Voor alle overige posities was het dringen. Dat betekent dat Jelle Korbee ondanks zijn acht er naast staat. Per slot van rekening mis te hij een penalty en verloor zijn ploeg Noordwijk dik van FC Lisse. Die laatste reden geldt ook voor Patrick van Dam. Mid denvelders Martij n Lagendijk en Kevin Winter leggen tegen Michael van der vanwege diens twee go in de spits schieten Steinraht, Arie Jonker ei)°g y drik van Beelen tekort tej negen van Jungschlager. wil L voc Tuinenburg RoestTanN^>' Van ZeistParrel^ (ARC) yf (FC Lisse) yy (Ter Leede) yy (UVS) Rbii Molenaar Van der Laan N (Ter Leede) yy (Katwijk) yy (FC Lisse) Van Fruchten JungSchlager'Bak (Quick Boys) W (UVS) W (Quick Boys) Spelersklassement speler 1. Remco Tuinenburg 2. Hendrik van Beelen 3. Jelle Korbee Kevin Winter Edgar van Schie 6. Eef Schoneveld 7. Jürgen Faerber Raymond Kolder Bram Meurs Nick Schnater Carlo van Zeist Clubklassement club ARC Quick Boys Noordwijk FC Lisse ARC Quick Boys Ter Leede Rijnsburgse Boys Noordwijk Rijnsburgse Boys Ter Leede club 22ste speeldag 1. Quick Boys (6,73) 2. Rijnsburgse Boys (6,55) 3. FC Lisse (7,27) 4. Noordwijk (6,62) 5. ARC (7,08) 6. Ter Leede (7,25) 7. Katwijk (6,82) 8. UVS (6,75) 9. Voorschoten '97 (6,00) g/lon lat dt 'ordt Jnlanj door Ssyste In wo: jestuu F bii 1 naan hooi. bs, vo rijnsburg - Een conflict met trainer Ted Verdonkschot is de oorzaak van het vertrek van spits Berry Charité bij Rijnsburgse Boys. De aanvaller stapt aan het einde van dit seizoen over naar ARC. „Het heeft geen zin om bij Rijnsburg te blijven. De trainer en ik hebben dit jaar wel vijf keer om tafel gezeten, zo kunnen we natuurlijk niet bezig blijven. We kunnen niets van el kaar hebben" Twee weken geleden hadden Verdonk schot en Charité nog een gesprek. „Het was uitgepraat, ik zou bij Rijns burg blijven. Maar de zaterdag daarop word ik weer gewisseld. De trainer had ze er alle elf uit kunnen halen, maar ik moest naar de kant. Misschien was het omdat ik in de rust iets aan had gege ven. Dat is bij deze trainer zo, hij kan geen kritiek hebben. Na afloop van de wedstrijd ben ik meteen naar huis ge gaan, kreeg ik weer een boete." Charité verwijt de trainer ook dat hij de spelers geen zelfvertrouwen geeft. „Als je ziet hoe hij sommige spelers stijf scheldt, dat is geen goede zaak. De laatste wedstrijd ontstond er nog een hele discussie in het veld." Het plezier in het voetbal is bij de spits verdwe nen. „Eigenlijk ben ik altijd vrolijk. Dat is dit seizoen verdwenen, 's Avonds zit ik chagrijnig op de bank, dat is voor m'n vrouwtje ook niet leuk." De voetballer voorzag aanvankelijk een lange toekomst voor zich bij Rijns burgse Boys. „Ik vind het een prachti ge club met een mooie accommodatie en een prima organisatie. Ik heb een huis gekocht op twee minuten afstand van het veld. Het liefst zou ik nog vijf jaar blijven. Misschien dat ik wel terug kan komen bij de club, als deze trainer is vertrokken." Drie clubs toonden de afgelopen tijd belangstelling voor de spits: Scheve- ningen, Voorschoten '97 en ARC. „Bij ARC had ik het beste gevoel. Daar spe len meer jongens die vroeger bij Rijns burgse Boys zaten. Dat maakt het ge makkelijker. Bovendien heb ik het idee dat ARC een goed elftal gaat neerzet ten, als ik tenminste hoor met welke spelers ze bezig zijn." Charité werkt bij het bloemenbedrijf van een van de sponsors van Rijns burgse Boys. Bang om zijn baan kwijt te raken hoeft hij niet te zijn. „Mijn baas staat helemaal achter me. Hij heeft zijn sponsoring bij de club opge zegd." Trainer Ted Verdonkschot wil niet rea geren op de kritiek van de speler. „Wie niet graag bij Rijnsburg wil voetballen, moet maar gaan." Charité is niet de enige speler die bij Rijnsburgse Boys vertrekt. Ook Rob bert van Wijk en doelman Maurice Langstraat hebben aangegeven uit te kijken naar een andere club. door Thijs Zeeman door Anton Diedrich leiden - Hij stopt niet met voet ballen, zeker niet op deze ma nier. Maar Mario van Heiningen moet er hard over nadenken hoe zijn toekomst op het voetbalveld eruit ziet. De 28-jarige linkspoot stapte vorige week op bij Voor schoten '97. „Ik vroeg me af: wat doe ik hier eigenlijk nog", zegt de Leidenaar. Van zijn negende tot zijn zeven tiende speelde Van Heiningen bij Ajax. Na een kort verblijf bij AZ in Alkmaar keerde hij terug naar Leiden, om bij UVS te gaan voetballen. In 2001 kreeg hij de kans om op amateurbasis bij ADO Den Haag te gaan spe len. Daar verdiende hij een profcontract, speelde 34 wed strijden in de eerste divisie, maar werd te licht bevonden om mee te gaan in de ambitieu ze plannen van de Haagse club. Vorig jaar werd zijn contract niet verlengd en keerde Van Heiningen bij Voorschoten te rug tot de rangen der amateurs. Bij Den Haag werd de Leide naar vooral ingezet als links back. Een positie die niet zijn voorkeur heeft, zegt Van Hei ningen. „Maar het was mijn droom om profvoetballer te worden. Als ze me een contract als keeper hadden aangeboden, had ik het ook gedaan." Hij vindt zichzelf geen echte back. „Daarvoor ken ik mijn beper kingen goed genoeg", zegt hij. „Ik kan behoorlijk goed ivoqtm ballen, maar als ik een snelle rechtsbuiten tegenover me krijg, dan ben ik weg. Ik heb nu eenmaal die snelheid niet. Al die jongens zijn vooral snel, ook al schort het bij hen soms aan techniek." Hij vindt dat hij op het midden veld het beste tot zijn recht komt. „Dat had ik ook voor het seizoen bij Voorschoten '97 aangegeven. Maar uiteindelijk kwam ik, door een gebrek aan alternatieven, ook daar vooral terecht op de linksbackpositie." Dat ging hem tegenstaan. „Op een gegeven moment stond ik op het veld en dacht: wat doe ik hier nog. Ik vond het helemaal niet meer leuk om te voetbal len." Een reden om zijn biezen te pakken bij de club, waar hij vijf dagen per week nog steeds rondloopt. Van Heiningen werkt bij de buitenschoolse op vang die in de kantine van de club is gevestigd. Hij grijpt de kans aan om een misverstand uit de wereld te helpen. „Mijn werk bij Kindex en het voetbal zijn totaal ge scheiden. Ik was al aan het sol liciteren bij de kinderopvang, terwijl ik in gesprek was met enkele andere clubs uit de Bol lenstreek. Ik heb mijn werk niet te danken aan Voorschoten." De keuze om indertijd bij Voor schoten te gaan voetballen, was uiteindelijk niet moeilijk. De club is dicht bij zijn huis in de Stevenshof, zijn werk zit er, hij wilde graag op zaterdag in de hoofdklasse voetballen en had diverse bekenden bij de selec tie. „Waarom zou ik ergens an ders gaan spelen als dit totaal pakketje klaarligt?" Het liep uit op een deceptie. Van Heinin gen kon moeilijk overweg met trainer Peter Wubben. „Jammer genoeg klikte het niet. Ik heb geen ruzie met hem of zo, daar voor spraken we elkaar ook te weinig." Na de wedstrijd tegen IJssel- meervogels op 15 januari trok Van Heiningen zich terug uit de selectie voor het eerste elftal. „Ik zat op de bank. Dat is op zich niet erg, het is aan de trai ner om een keuze te maken en ik was ook net ziek geweest. Maar hij had op zijn minst kun nen uitleggen waarom hij die keuze had gemaakt. En in de tweede helft liet hij me vijfen veertig minuten warmlopen, alsof Uc een jongetje van acht tien was. Dat getuigt van heel weinig respect voor iemand die toch bij Ajax heeft gezeten, een paar jaar in het betaalde voet bal heeft rondgelopen en best wat weet van voetbal. Daar hebben we het nooit met elkaar over gehad." Voorlopig neemt Van Heinin gen de tijd om op een rijtje te zetten welke kant hij op wil als voetballer. Daarnaast hoopt hij dit jaar eindelijk geholpen te kunnen worden aan zijn schou der. „Die is zes jaar geleden uit de kom geschoten en daar heb ik nog steeds last van", zegt Van Heiningen. „Ik ben per slot van rekening sport- en spelbegelei- der van beroep, dan moet ik de kinderen ook kunnen voordoen hoe je een bal moet gooien." Het voetbal houdt voor hem niet op na zijn vertrek uit Voor schoten. „Ik wil graag nog een paar jaar spelen. Het liefste op zaterdag. Als je op zondag speelt, staat het hele weekeinde weer in het teken van voetbal en dat hoeft voor mij niet meer", zegt hij. „Ik heb in het verleden een hoop gedaan en gelaten voor het voetbal en al die opofferingen hebben zeker hun, vruchten afgeworpen, ik heb toch een paar jaar een profcontract gehad. Maar voet bal staat al een tijdje niet meer op nummer één in mijn leven. Gezondheid, werk, mijn vrien din, dat is allemaal belangrijker geworden." Hij kijkt tevreden terug op zijn lisse - Geluk en verdriet kunnen soms akelig dicht bij elkaar in de buurt liggen. Nog geen jaar na het overlijden van zijn trai ner Ron Landré, won Bart Mooijekind de Nederlandse ti tel taekwondo in het zwaarge wicht. „Ron was als een vader voor me, vreselijk jammer dat hij dit niet mee kon maken." Ze kunnen het nog maar moei lijk bevatten, Mooijekind (24) en zijn 'partner in crime', zoals de Lissenaar zijn vriend Rick van Hulst noemt. Hun grote in spirator, de man die al die jaren aan hun zijde stond, is er niet meer. „Hoewel het misschien al een tijdje geleden is, is het nog steeds onwerkelijk. Zeven da gen in de week waren we sa men. Hij was degene die mij enthousiast maakte voor de sport. Hij was de man die mij zo af en toe een schop onder mijn kont gaf. Ron wist als geen ander wat er voor nodig was om mij op scherp te zetten. Een unieke man die voor meer dan negentig procent de grondleg ger is van mijn succes." Afgelopen zondag deed Mooije kind hetgeen waar hij en zijn oud-trainer zo hard voor had den gewerkt: Nederlands kam pioen worden in het zwaarge wicht. „Een bekroning van een bewogen jaar", zegt Mooije kind. „Ik had foem hier zo ge lukkig mee gemaakt." Geen moment verdween Lan dré uit zijn gedachte. Bij iedere trap of stoot spookte de stem van zijn oude oefenmeester door het hoofd de Lissenaar. „Vooral in de finale was hij constant in mijn gedachten. Ik wilde koste wat het kost niet weer dezelfde fout maken als vorig jaar." Ook in 2004 stond de taekwon- doka in de finale van het zwaar gewicht, maar verzuimde hij de titel te pakken. Volgens Landré verschool zijn pupil zich in die finale, zette hij zijn tegenstan der te weinig onder druk. „Vier maanden lang moest ik dat van hem horen. Elke keer maar weer. Ook in deze finale begon Bart Mooijekind: „Mijn uiteindelijke doel is de Olympische Spelen." Foto: Dick Hogewoning ik slap en kwam ik met 1-5 ach ter. Nou, toen spookten zijn woorden weer door mijn hoofd hoor." Landré noemde zijn pupillen ooit zijn 'troonopvolgers'. Mooijekind en Van Hulst had den het volgens hem in zich om de top te halen en wie weet ooit zijn taekwondoschool Tae Geuk over te nemen. Veel eerder dan verwacht en gehoopt werden zijn woorden werkelijkheid. Mooijekind drong door tot de top van zijn gewichtsklasse en zijn pupillen hebben inmiddels hun eigen taekwondoschool Barigym. „Leuke naam wel hè. We hebben de school naar ons zelf genoemd, Bart en Rick is samen Bari." Deze school is er min of meer tegen wil en dank gekomen. „We hadden liever het werk van Ron voortgezet via zijn eigen school", zegt Van der Hulst. „Maar er is een kink in de kabel ontstaan, een flinke zelfs. Meer wil ik er eigenlijk niet over kwijt." Naast het feit dat hij met de landstitel zijn trainer de laatste eer bewees, betekent het kam pioenschap ook dat hij in beeld komt voor het Nederlands team. „Het is gewoon te bela chelijk voor woorden dat hij er nog niet in zit", moppert Van der Hulst hardop. „Er is er op dit moment één die beter is dan Bart en dat is oud-Europees en Wereldkampioen Ferry Gree- vink, voor de rest kan niemand aan hem tippen." Mooijekind zelf is bescheide ner, maar vind dat een plek in het team nodig is voor zijn ver dere ontwikkeling. „Mijn uit eindelijke doel is de Olympi sche Spelen, wie weet al in Pe king in 2008." Maar ook van een EK en een WK droomt Mooijekind. „Ik wil me graag eens meten met de absolute top. Het probleem is dat ik al leen via het Nederlands team naar die toernooien toe kan." Naast de eer om voor zijn land uit te komen, hoopt de jonge taekwondoka via de nationale selectie in aanmerking te ko men voor een A-status bij NOC *NSF. „Dan moet ik natuurlijk internationaal eerst wat neer zetten. Maar als ik die status ooit krijg, zou het allemaal wel veel makkelijker voor me wor den." Mooijekind werkt op dit mo ment zes dagen in de week, maar als het aan hem ligt, komt daar verandering in. ,,Als je de top wilt halen moet je heel veel kunnen trainen. Ik wil dan ook minder gaan werken." Mario van Heiningen: „In de tweede helft liet Wubben me vijfen veertig mi nuten warmlo pen, alsof ik een jon getje van achttien was." Foto: Hiel- co Kuipers voetbalcarrière tot nu toe. Het beeld van een speler die een- heel eind is gekomen in het voetbal, maar het nét niet tot een hoog niveau heeft ge schopt, slaat nergens op, zegt Van Heiningen. „Ik heb ge scoord in de eerste divisie, en we zijn kampioen geworden met Den Haag. Als ik daarop te rugkijk, heb ik het toch goed gedaan, vind ik. Met alle beper kingen die ik heb. Die onzinver halen dat je dan 'mislukt' zou zijn, daar kan ik me echt aan er geren. Hoeveel mensen krijgen nou de kans om het betaalde voetbal in te gaan?"

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20