REGIO Milanese mode op de Haarlemmerstraat O 'Ga toch lekker met pensioen, zoals ieder ander' 'Zijn optreden als kerkvorst is de laatste jaren een trieste vertoning' Dennis (fe)male opent de deuren I NZAKEN Naam: Dennis (fe)male Gevestigd: Haarlemmerstraat 17b Kernactiviteit: Verkoop van da mes-en herenkleding ™n,b®ke°: de merken als Armani, Polo Ralph Lauren en Hugo Boss. De dames kleding wordt sinds een paar we- ken verkocht. Markt: Modegevoelige mensen die oog hebben voor detaü en die daar een prijs voor willen en kun nen betalen. Dennis (fe)male richt zich op de hele regio Omzet: WU eigenaar Dennis Kui per niet zeggen. 'Aanzienlijk ho ger' dan voor de verbouwing. Aantal werknemers: 12 Toekomstperspectief: Het krijgen van een sterke regiofunctie op zo wel dames- als herenmodege bied. Daarnaast een sterke om zetstijging, wat nodig is om de SStering die de verbou wing is geweest, te doen slagen. De grote glazen deuren gaan automa tisch open. In één stap waant de be zoeker zich niet meer in de Leidse Haarlemmerstraat, maar in een be roemd modehuis in Parijs, Rome of Milaan. Colberts, rokken en stropdas sen van de bekende en dure merken als Armani en Dolce Gabbana lok ken de klant naar alle hoeken van Dennis (fe)male, dat vandaag officieel de deuren opent voor het publiek. Het Leidse bedrijf heeft veel ervaring met verbouwingen en naamswijzi gingen. Wat ooit voor de oorlog be gon als De Magneet is in 1950 Style Penseel Herenkleding geworden. Aad Penseel en Daan Kuiper waren VRAAG ndelijke Commissie Gedistilleerd vindt dat het kabinet 'met een op een mug schiet' door volgend jaar de accijns op breezers en andere mixdranken met OHgeren Zljfl WCCT 60 eurocent te verhogen. trug naar het bier' 2^, ngeren terug te dringen. Vooral jonge meiden zijn volgens hem jelopen jaren meer van die zoete alcoholische drankjes gaan drin- HUTTINGA van het Drankenhuys in Zoeterwoude moet hard .maatregel lachen. „Die breezers zijn al lang op hun retour." de ig o op z'n retour? ierhalfjaar geleden konden we die breezers en van die smirnoff- ;eer ge drankjes niet aanslepen. Die hausse is echt over. Volgens mij ?ho le jongeren weer terug naar het bier. Niet het zware bier, ge- ieen kratje Amstel of Heineken. Meiden neigen misschien iets naar een wit wijntje." ïiï lio, on- mei ;ek Leidsch Dagblad l.lrectie: T. Klein en H. de Wit directie.hdcuz@hdc.nl (Jfdredactie: Jan Geert Majoor, Adriaan Brandenburg •mail: redactie.ld@hdc.nl TOOR raat 82, Leiden, tel. 071-5 356 356 T-ifostbus 54,2300 AB Leiden, r ^tijden van de receptie zijn: it en met donderdag 16.30 uur 08 30 -12.30 uur 071-5 356415 Oltfax °V-S 356 325 j hten: overlijden, geboorte, jubilea imilieberichten, desgewenst met a fbeelding, via www.hdcmedia.nl of amllieberichten@nhd.hdc.nl. )el e-mail: fax 072-5196696, tel. 072- j d EVERKOOP m.b.t.: 3661 023-5150543 i-6813677 ndel: 071-5 356 300 kunnen contact opnemen 3636 a3taling (acceptgiro) Erjalleen aut. ine) rel p/j€216,90 arJons een machtiging verstrekken afschrijven van het DGjsgeld ontvangen €0,50 korting VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag Voor zaterdagabonnementen geldt €0,60 per zaterdag. GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorging: 0800-1711 (gratis). Mobiel: 072 - 5196800. ma tVm vr: 07.30-17.00 uur; za: 08 00-13 00 uur (als op zaterdag voor 12.00 uur wordt gebeld, wordt de krant dezelfde dag nabezorgd. Wie tussen 12.00 en 13.00 uur belt, ontvangt de krant op maandag.) OPZEGGEN Opzeggen van abonnementen: uitsluitend schriftelijk, uiterlijk één maand voor afloop van de abonnementsperiode, t a v. afdeling lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar Voor leveringsvoorwaarden abonnementen zie www.leidschdagblad.nl of KvK-nummer 37014187. AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Media BV c.q. de betreffende auteur 6 HDC Media BV, 2004 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HDC Media BV is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad. Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbieding- en te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat laten weten aan HDC Media BV, Afdeling Lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar woensdag 23 maart 2005 De stelling dat de paus met Pasen zijn terugtre den moet aankondigen, wordt door een kleine meerderheid van de be zoekers van de LD-site on derschreven. Vriend en vijand gunnen hem een rustige oude dag en vin den zijn optredens 'treu rig'. Daarentegen vindt 44 procent dat hij nog wel even meekan, of dat hij al eerder had moeten plaats maken. Joke Beelen, De Zilk: „Zolang hij zelf in functie wil blijven is dat goed." Maria van Vonderen, Leiden: „Te oud, te ziek, te ouderwets. Je kan vol gens hem beter in een derdewereldland dood gaan aan aids dan een condoom gebruiken." Mevr. Van Leeuwen, Lei den: „Het is toch een aanfluiting hoe de beste man voor de dag komt. Dit is geen leider meer voor de katholieken. Ga lekker met pensioen, zo als ieder ander." F. Stikkelorum, Oegst- geest: „Ik ben het met de stelling oneens, daar dit aftreden al veel en veel W.J. Kooy, Oegstgeest: „Men mag nog zo paus gezind zijn, het valt niet te ontkennen, dat een zichtbaar vermoeide en uitgeputte paus, die nau welijks meer kan spreken en tot steeds minder in staat is, binnenkort dient af te treden. Dat zou ver standig zijn. Doet hij dit niet uit zichzelf, dan moet hem dit desnoods worden aangezegd. Zo simpel ligt dat. Het is bo vendien zeer zeldzaam dat iemand met zo'n ho ge leeftijd én met een ui terst wankele gezondheid toch nog tracht te func tioneren. Men moet de werkelijkheid onder ogen willen zien en doen wat nodig is." W. Reijerse, Leiderdorp: „Wat een treurigheid! Zo'n oude, zieke man, is dat het houvast voor de katholieke kerk? Vreselijk dat dit in stand wordt ge houden!" BM Bochane-Rollman, Leiderdorp: „Daar ben ik het mee eens. Het wordt tijd, dat hij zich rust gunt. Ik hoop alleen dat er wijze mannen zullen zijn om een opvolger te Cees van Duijn (43) uit Warmond, vastgoedconsultant: „De geschiede nis leert ons dat een paus tot het bit tere eind probeert aan te blijven. In dien zijn volgelingen dat standpunt steunen, wie zou ik zijn om daar over te oordelen. Als moK bezien zou de man, gelet op zijn gezond heid en fysieke uitstraling, volgens mij beter zijn taak aan een ander persoon overdragen. Wellicht heeft het Vaticaan hier bedoelingen mee, die wij als gewone stervelingen niet weten en wellicht niet eens willen weten." pei rder? irimenteren inmiddels wel met mixdrankjes, die ze zelf kun- amenstellen. Tegenwoordig hebben Passoa, Coebergh en Kah- :iaal voor de jeugd tussen 16 en 18 jaar light versies. Het al- ireentage daarvan ligt rond de 13 procent. Die drankjes kun- oor de cola of de jus." 980, maandag 24 maart AR - Het open huis dat de Wassenaarse politie zaterdag s een groot succes. Zeker 750 mensen grepen de kans om n kijkje te kunnen nemen op het politiebureau. De politie hield 5 dag om het publiek beter bekend te maken met het werk van Is. Foto: archief Leidsch Dagblad n deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na jng€2 ,50 (afdruk van 13 bil 18 in zwart wit) over te maken op gironummer id n.v. HDC Media b.v., Postbus 2, 1800 AA Alkmaar, onder vermelding van Dagblad, ANNO d.d.(datum van plaatsing) of door contante betaling aan le van het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. COLOFON Eigenaar Dennis Kuiper in zijn pasverbouwde Dennis (fe)male. „Hier is het niet zo hautain en arrogant als in de P.C. Hooftstraat." Foto: Henk Bouwman de eigenaars. Kuipers zoon Dennis is langzaam maar zeker in de zaak ge rold, tot hij in de jaren '80 eigenaar werd en de zaak omdoopte tot Den nis Mode. Drie jaar geleden kreeg Kuiper de gedachte om Dennis Mode flink uit te breiden. „De bank die hierachter zat, kwam te koop te staan. Omdat het een monumentaal pand is, kwam er nog flink wat bij kijken, maar uiteindelijk konden we dan toch met de verbouwing beginnen", vertelt hij. De winkel werd doorge trokken naar de Oude Rijn. De win keloppervlakte is meer dan verdub beld tot 880 vierkante meter. Met de verbouwing kreeg de zaak ook een damesafdeling en een com pleet nieuw concept.Alle labels hebben bij ons hun eigen inrichting. Dit interieur van Corneliani ziet er over de hele wereld hetzelfde uit", wijst Kuiper naar de vitrines en plan ken van het Italiaanse merk. „De Bij enkorf heeft het ook een beetje, maar een complete winkel zo inrich ten is uniek in Nederland. Elk merk heeft zijn eigen plek in de winkel. Dit kan natuurlijk alleen als je genoeg ruimte hebt. Door de verbouwing hebben we dat nu." Bij elk merk KLANKBORD hangt een flatscreen tv. „Daarop kunnen we de klanten extra infor matie geven, zoals laten zien hoe zo'n handgemaakt colbertje gemaakt wordt. Of we kunnen de nieuwste modeshow van het merk tonen." Elk merk heeft dus zijn eigen hoekje en stijl. Eigenlijk zijn het net alle maal verschillende winkeltjes. Van het rood-witte interieur van Armani Collezioni loopt de klant zo om de hoek naar de eikenkleurige muren van Polo Ralph Lauren. De gouden letters boven de overhemden en po loshirts wijzen hierop. Elk merk ademt zijn eigen sfeer, maar toch is Dennis (fe)male één geheel, een complete zaak. De luxe winkel is uniek voor Leiden. Toch waagt Kuiper de gok vol ver trouwen. „Het aantal mensen met een bovenmodaal inkomen is toege nomen in Leiden. Bovendien zijn er ook genoeg mensen in Oegstgeest, Wassenaar en Den Haag op wie we ons richten. Zaterdag was er een vrouw in de winkel die al vijftien jaar in Leiden woonde en nog nooit hier had gewinkeld. 'Hoef ik eindelijk niet meer ver weg voor mijn kleren', zei ze tegen me." Toch erkent Kuiper ook de risico's van zo'n zaak. „Ik hoop dat het in de hele regio aanslaat. Als je het niet probeert, dan weet je ook niet of zo iets kan in Leiden. Uit onderzoek bleek dat het concept best haalbaar was, maar er moet wel hard aan ge trokken worden." Hij vindt ook niet dat hij te hoog moet inzetten en pre tendeert niet de 'P.C. Hooftstraat-ge dachte' te hebben. „We zitten hier gewoon op de Haarlemmerstraat in Leiden. Wij richten ons niet alleen op de topinkomens, maar ook op mensen met middeninkomens die een keer wat moois en uitzonderlijks willen kopen. De P.C. Hooftstraat is veel hautainer, een beetje arrogant zelfs. Dat werkt hier niet. We pakken het daarom speelser aan, maar wel met kennis en zorg voor de artike len." Dennis (fe)male is bijna klaar voor de officiële opening. Nog snel wor den de laatste puntjes op de i gezet. Schilders voorzien de entree van een laatste laag verf. Stylistes hangen de rokken en pakjes van Armani op zijn plaats. Paspoppen worden aange kleed en de stapel dozen op de grond slinkt snel. Dennis Kuiper kijkt nog eens rond. „We hebben met zijn allen keihard gewerkt en nu ik alles zo zie, ben ik heel trots", glundert hij. Tessa de Wekker De paus moet met Pasen zijn terugtreden aankondigen. houden wens ik hem een lichte last toe in de tijd die hem nog gegeven is." C. Star, Lelystad: „Dit had al veel eerder ge moeten. Dit is toch mensonterend." Pieter Stam (53) uit Katwijk, domi nee: „Met deze stelling ben ik het volstrekt oneens. Als goed protestant ben ik van mening dat de paus met Pasen zou moeten verklaren dat het pausschap tot het verleden behoort. De gelovigen, ook de rooms-katho- lieken, kunnen heel goed zonder paus en zonder Vaticaan en zonder die hele eigenaardige kerkstaat die in Rome is. Het is meer een hele ge heimzinnige, bijna gemystificeerde zaak van macht en financiën dan een groep mensen die op een gezon de manier de mensen helpt in hun weg naar het geloof. Lees maar het schokkende bronnenonderzoek van Karl Heinz Descher 'Das Kreuz der Kirche'. In het Hollands 'Het kruis van de kerk'. Dat gaat over de plaats van de vrouw maar zegt veel over het Vaticaan. Het gaat in de wereldwijde kerk om Je zus alleen, A Jezus altijd, Jezus over- V al." Dennis Salman (32) uit Noordwijk, coördinator woondiensten Noord- wijkse Woningstichting diskjoc key: „Dat had hij al twintig jaar gele den moeten doen. De paus is op sterven na dood en ik begrijp dan ook niet dat hij maar blijft 'zitten waar hij zit'. Hij wordt daarmee een steeds groter gevaar voor de samen leving. De standpunten van de paus over euthanasie, abortus, homosek sualiteit en condoomgebruik zijn toch niet van deze tijd? Het valt mij nog mee dat hij niet heeft verkon digd dat kindermisbruik, waar Mi chael Jackson van beschuldigd wordt, volgens de katholieke kerk gewoon is toegestaan. Had ik nu mijn kinderwens om ooit paus te worden maar door gezet." Ronald Pleij (42) uit Alphen aan den Rijn, SRV-man SP-raadslid: „Ik zou het menselijkerwijs deze man zo graag gunnen, ondanks dat ik het héél vaak niet met hem eens ben. Het is toch in en in triest als je hem zo ziet. Het zegt dan ook veel over het instituut Vaticaan/ katholie ke kerk, dat hem 'verbiedt' af te tre den zolang hij niet overleden is of echt verstands- en wilsonbekwaam is. Volgens een eerdere studie van het Vaticaan naar het eerder aftre den van een paus meldden ze dat volgens 'geheime bronnen het aftre den van een paus volstrekt niet op portuun, ja zelfs gevaarlijk zou zijn voor de eenheid van de Kerk'. Ik hoop in 'godsnaam' dat deze man kan en mag aftre den om zijn laatste levens periode nor maal, mense lijk door te brengen." Icy en jenever wordt goedkoper. Heeft dat nog gevolgen? rde jeugd volgens mij niet. Nee, daar vragen alleen dertigplus- iaar. De echte whisky-liefhebbers zoeken het ook niet in die Jcope whisky, die willen echt iets lekkers. Jenever is echt voor de 6 klanten boven de 50." inden jongeren nu echt lek- en gezellige avond van twin- hoort tequila, gin en wodka j rood." dai aak proberen jongeren on- 16 jaar bij u drank te ko- we hebben legitimatie- Ik denk dat de drankhandel Jelijk goed onder controle eni Ik weet niet of het verbieden van reclame op de televisie func- 1 is. Als ze het op de televisie niet zien, horen ze het wel van el- 01 f lezen ze het in krant of zien ze het op internet. Een nieuw je wordt altijd heel snel ontdekt. Ik denk dat je alleen maar raarschuwen voor de gevolgen van te veel alcohol." 11 Saskia Stoelinga archieffoto: Dick Hogewoning UIT DE ARCHIEVEN 1955, Woensdag 23 Maart alp N - In het gebouw Ons Centrum aan de Hooigracht werd de jar- feriering gehouden van de afdeling Leiden van de Alg. Bedrijfsbond c g en Genotmiddelen. Na een inleidend woord van de voorzitter, r J. G. van der Zeeuw werden de jaarverslagen uitgebracht. De wa foorzitter, de heer J. B. Dinkla, gaf in deze vergadering een toe- nop de wijzigingen, die plaats zullen hebben in de arbeidsvoor voor de werknemers in de brood- en banketbakkerijen en de n\ en vleesverwerkende industrie. itillwees spreker er op, dat een sterk verloop van personeel het bak- w Irijf in de laatste tijd voor grote moeilijkheden plaatst. Boven- :ft het bedrijf weinig aantrekkingskracht voor jeugdig perso- e cfclgens de heer Dinkla is dit voor een belangrijk deel te wijten gemis van degelijk vakonderwijs in Leiden. Hoewel de Ge- t si iraad reeds in 1948 een besluit nam om dit onderwijs bij de vaihtsschool onder te brengen, is hiervan volgens de spreker maar i terecht gekomen. eerder had moeten plaatsvinden. Pasen zou wel een mooie gelegen heid zijn om aan deze paus, en al die vorige - maar die zien het van de andere kant - een pro cessie voorbij te laten trekken van al die miljoe nen gestorven aids-pa- tiënten. De reden: geen condooms, in opdracht van hun God." M. Flanderhijn, Leiden: „Als het kan nog vóór Pa sen!" Jan Zaalwijk, Leider dorp: „Dan kan hij zich beter op het hiernamaals voorbereiden. Bedankt voor die blumen." Paus Johannes Paulus II leest een verklaring voor van achter zijn ziekenhuisraam. Archieffoto: Reuters vinden die in deze tijd leeft." Aad Langelaan, Voor hout: „Laat die man toch niet zo verder lijden. Ik vind het mensonterend zoals hij er bij zit. On danks dat hij misschien zelfvan mening is dat het allemaal nog makkelijk kan. Laat hem in rust van zijn laatste stuk leven ge nieten. Hij mag best van de zijlijn nog meekijken, maar stop de verdrietige vertoning." H. Ouwersloot, Katwijk: „Ik ben van mening dat met welk antwoord ook, de rooms-katholieke be volking zich beledigd zal voelen. Dus vind ik het ongepast van deze krant om deze stelling te pone ren." Jan Willem Faasse, War mond: „Onder dankzeg ging voor zijn reusachti ge inspanningen om de kerkorganisatie gaande te De nieuwe stelling gaat over Schiphol. Het aantal vluchten van en naar de luchthaven kan de ko mende vijftien jaar bijna verdubbelen, doordat vliegtuigen dankzij nieu we technieken dichter achter elkaar kunnen vlie gen. De inzet van schone re en stillere vliegtuigen maakt bovendien dat het allemaal binnen de be staande milieugrenzen past. En tot slot: vliegen wordt steeds goedkoper en gewoner. Maar moe ten we dat allemaal wel willen? De nieuwe stelling luidt: Schiphol mag niet verder groeien Reageren kan tot en met maandag via www.leid- schdagblad.nl of per post: De stelling, potbus 54, 2300 AB Leiden. Faxen kan ook: 071-5356415 Koos Smit (55) uit Noordwijk, ma rineofficier b.d. /burgerambtenaar bij Defensie: „Ik heb niets met de rooms-katholieke kerk en dus ook niet met de paus. Ik volg wel wat hij doet en gedaan heeft. Met Pasen zal ik vast wel weer naar zijn zegen urbi et orbi kijken ('bedank vor die blu- me'). Deze paus heeft mede voor zeer belangrijke politieke en maat schappelijke doorbraken gezorgd. In zijn contacten met onder anderen Lech Walesa heeft hij in de jaren tachtig van de vorige eeuw belangrij ke aanzetten gegeven in de strijd te gen het communisme. Zijn geboor teland Polen is inmiddels lid van de NAVO en EU. Zijn optreden als kerk vorst vind ik de laatste jaren een heel trieste vertoning. Hij murmelt iets zonder dat het te verstaan is. Kort om: er is een tijd van komen en een tijd van gaan- .Terugtreden aan kondigen met Pasen vind ik dus zo gek niet."

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17