SERVICE HE 00 00 (g@ SPEURDERS Schotse visspiezen Maart bijna griepvrij LXüJ r— Dé oplossing voor uw zoektocht! HOC 160 woensdag 23 maart 2005 CD VAN DE DAG Genre: f u n k/sa m pi i ng/retro Beck Guero Interscope 0602498902878 Beck heeft na tien albums niets aan creativiteit ingeleverd. Hier keert hij terug naar een typisch studioproduct en neemt hij (tijde lijk?) afscheid van de americana-getinte ballads die ook belangrijk zijn in zijn wijdlopige repertoire. Guero oogt als een retrospectief album. Beek schijnt met een nieuwe set van funkstukken en sam ples alles te willen samenvatten wat hij in de voorafgaande vijftien jaar bijeen heeft geplakt. Net als op zijn prachtige album Odelay (1996) werkt hij daartoe nauw samen met John King Michael Simpson, alias The Dust Brothers. Toch is dit niet een herhaling van zetten of, erger, een veilige gok. Zo bevat het titelnummer Que Onda Guero een broeierig verslag van een tochtje over de Mexi caanse Wallen. E-Pro is een virtueel avondje stappen op internet, in Missing klinkt een Braziliaans verlangen door waarmee Beek Sting aftroeft. De sixties wellen broeierig op in de basale samen werking met Jack White (White Stripes) in Go It Alone, maar ook in Black Tambourine en Rental Car. Chef d'oeuvre is het gelaagde, maar simpel klinkende Farewell Ride. Verslavende plaat. BOEK VAN DE DAG Genre: kinderboek Paul Biegel De gouden gitaar Uitg. Holland Prijs: 14,95 Komende vrijdag viert kinderboekenschrijver Paul Biegel zijn tach tigste verjaardag. Ter gelegenheid daarvan brengt zijn Haarlemse huis-uitgever Holland twee boeken van hem uit. In Meesterverteller met een rovershart- een kernachtige duiding van zijn schrijvers schap! - wordt aan de hand van veel foto's een beeld geschetst van Biegels leven. Vooral aardig voor vrienden en kennissen. Voor een veel breder publiek is De gouden gitaar interessant: de heruitgave met originele tekeningen van Babs van Wely van Biegels debuut uit 1962. Het is een ontroerend verhaal over de veldmuis Jodokus, wiens grootmoeder als lekker hapje voor de uil Braat is geëindigd, waarna zijn ouders stierven van verdriet. Jodokus durft zijn braamstruik niet te verlaten. Een uitnodiging om als gitarist voor de burgemeester op te treden zet z'n leven op z'n kop. Biegel laat zien dat hij in 1962 al een meesterverteller in de dop was. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2-3 personen Bij de ouders van Jim Brown in Loanhead in de buurt van Edin burgh in Schotland heb ik, het is al lang geleden, voor de eerste maal in mijn leven de combina tie van geroosterde verse vis met gerookt varkensvlees (bacon) le ren waarderen. Ik vergelijk ze wel eens met de spiezen met vis zoals ik ze thuis rooster. De smaak van destijds kan ik er niet in terug vinden. De reden daar van schuilt in de bacon die ik hier te weinig ge rookt en te zwaar gezou ten acht. Niettemin doen onze Schotse spiezen het thuis nog altijd heel goed. Ingrediënten 300-350 gram filets van verse zeevis, zoals kabeljauw, schelvis of roodbaars; 2 - 3 gro te aardappelen, vastkokers; 2 - 3 grote uien; ca. 250 gram bacon, grote dunne plakken; ca. 3 eetl. (zonnebloem) olie; 75 gram bo ter, op kamertemperatuur; 2 eetl. gezeefde tomaten, uit fles, pot of pak; 1 eetl. fijngesneden bieslook; 1 teentje knoflook, uitgeperst of fijn gewreven; (sel derijzout; witte peper uit de molen; 1 theel. tomatenpuree; snufje cayennepeper; enkele druppels Wdrcestershire sauce; ca 75 gram rucola. Bereiding Spoel de vis onder stromend koud water. Maak de vis droog met keukenpapier en snijd de filets in stukje van ca. 4 cm. Schil de aardappelen en snijd ze in dikke (ca. 1/2 cm.) plak ken. Snijd de uien in grove stukken. Wikkel om alle stuk ken vis, aardappelen en uien een plakje bacon. Steek de nu verkregen pakketjes afwisse lend aan 4 - 6 roosterpen- nen. Bestrijk de pakketjes daarna met een kwastje met olie. Leg de pennen op het rooster onder de reeds zeer hete ovengrill of steek de pennen aan het draaispit onder de ovengrill. Keer de pen nen op het rooster na 5 minuten om. Reken op een totale roostertijd van 10 -12 minuten. Roer in een kommetje de boter tot een zachte massa. Voeg er, onder voortdurend roeren ge zeefde tomaten, toma tenpuree, zout, peper, cayennepeper, knoflook, bies look en enkele druppels Wor cestershire sauce toe. Presentatie Bedek de spiegels van de bor den met rucola en leg de spie zen er op. Verdeel de gekruide tomatenboter over een-per- soons kommetjes en plaats ze bij de borden. Geef er knappe rig stokbrood bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximumsnelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd, zoals op de A27 tussen knooppunt Lunetten en knooppunt Eemnes en A58 tussen knoop punt de Baars en knooppunt Galder. Vandaag wordt er ook gecon troleerd op de A348 bij Rheden en A35 bij Almelo, morgen: Al7 bij Halderberge en A73 bij Voerendaal, vrijdag: A12 bij Bunnik en A5 bij Haarlemmermeer, zaterdag: A6 bij Noordoostpolder en A7 bij Wognum, zondag: A50 bij Arnhem. HET WEER door Jan Visser Maart liep begin deze maand een fikse wintergriep op maar het herstel verloopt voorspoedig. De ge middelde temperatuur is in De Bilt inmiddels opge lopen tot 4,6 graden, de maand als geheel zal ten minste op het langjarig gemiddelde van 5,8 graden uitkomen want met name tot het paasweekeinde blijft het zacht weer in onze streken. Met Pasen lijkt de temperatuur enkele graden te zakken. Boven de Noorse Zee ontwikkelt zich namelijk een hogedruk- blokkade. Daardoor gaat de wind uit het noordoos ten waaien hetgeen aanvoer van minder zachte luchtmassa's tot gevolg heeft. Onzekerheid bestaat er nog over de kwaliteit van het paasweer. Er zijn na melijk enkele oplossingen die opteren voor een hoogtestoring boven of in de buurt van ons land. Dat zou dan tot enkele buien kunnen leiden. Na het prachtige voorjaarsweer van gisteren lijkt het ook vandaag best redelijk weer te zullen worden. In een licht meanderende (golvende) zuidwestelijke hoogtestroming profiteren we van een uitlopertje van een hogedrukgebied boven het Europese vaste land. Daardoor blijft het overal droog en vooral van middag schijnt de zon. Vanochtend kan het eerst nog regionaal grijs zijn ofwel mist/nevel en lage be wolking. De temperatuur komt opnieuw boven 15 graden uit en er staat niet meer dan een zwakke wind uit het zuidwesten, vanavond oost tot zuid oost. Morgen opnieuw zacht (circa 17 graden) maar in de middag van het zuiden uit toenemende kans op regen of enkele buien. Bij ons was het gisteren niet zo'n zonnige dag (tegen de avond regen) maar dus wel heel zacht. In de loop van de middag ruim de de wind en ging het kwik vooral aan zee flink naar beneden. In Wijk aan Zee was het rond 14 uur 18 graden, om 19 uur slechts 8,7 graden. M d ar IV afa ,:Y- o o 1} Va a a a a o o zon licht bewolkt bewolkt buien lichte regen zware regen sneeuw winterse buien onweer zon en mist mist DO VR ZA ZO MA min mai min ma* ZO 3 W 2 04 O 5 04 a 50% 1-3 20% 0 10% 0 30% 0-1 20% 0-0.5 SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Duitsland week 13 J> O A berg dil V A berg dil v Berf*n Adenau Lenggries 110 60 Broeken 160 Monschau I - 1 V Feuerberg Neukirchen 60 20 i s Freudenstadt 40 5 Oberaudorf 130 40 Garmisch-Part 95 21 Oberstdorf 160 46 16 Going 230 46 Pfronten 120 30 K ah Ier Asten - Ramsau 60 40 Verwachting voor morgen -2 STRIPS DE RECHTER zsl-ps pb FPtiese: co/vwiissARis VA/U PC KOMi/vJSiAJ IS BB/V STAUCCR! Hi) WAS 'IAVHE.R.S E-RPU ,-pPBM HBT ceresre Kievi-isc) eevoAjpB/j VJCRP/ WAT HBCFT PC CdK Hi CROP TC Z-BSCC/sJ BC Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw speurder via www.speurders.nl of mail naar speurders@hdc.nl Tel.: 072 519 68 68 Fax: 072 519 68 69 Horizontaal: I. Woest rijden met paarden (6); 4. Een omgekeerd schaap fokken om 'm te kwellen (8); 6. Drank om r scheppen (3); 7. Mag ik weer 's op de latten? (3); 9. Bustehouder voor een jongen? Dat is ruig! (7); II. Prettig voor schippers en schoolkinderen (5). Verticaal: 1. Akelig dat vampiers niet vies zijn (4); 2. Gestriktf" tegenvaller (5); 3. Verheven uitgave op maat (4); maar 5.Kieren in de cel (6); 6. Onder een voertuig terug (mei 8. Tijd om een slee te bevestigen (4); 10. De vraag juni lekkers in Duitsland (3). yuni laugu: septe pktoh Oplossing van dinsdag: ramp - amper - canper rots-stoer-oester daas-smaad-madras lade-dadel-paddel voer-lover-eervol rank-krant-tanker trom-tromp-import pret-pater-tapper slip-pluis-impuls egel-gelei-eigeel Gevraagd woord: COMPET ITIE

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 12