GESPREK VAN DE DAG Jubilerende Princess-baas wil met eigen jet wereld veroveren Mindervaliden kunnen weer jagen, met dank aan internet Geen vrouw te vinden vo< ontmoeting met Beatrix Van den Krommenacker kleedt Glennis Verraad maandag 2i maart 2005 DAGELIJKS LEVEN jowaeLu 1 ,her ir w W& "2-JJN fAlUlET MENSELIJK Als Aad Ouborg bij zijn fabriek in China arriveert, prijkt er op de ge vel in grote letters 'Princess'. Op het hoofdkantoor in Breda zijn de zelfde letters te zien van het be drijf, dat Ouborg precies tien jaar geleden van de grond tilde. Terug kijkend op die periode is er slechts één conclusie gerechtvaardigd: wat Aad Ouborg pakt, verandert ge woon in goud. Nee, in platina. Hij begon met drie man perso neel, nu werken er alleen al in de vroegere Britse vrijhaven Hong kong 1500 mensen aan huishou delijke apparaten. Tachtig pro cent van zijn totale productie wordt d6ar gerealiseerd. Het is nog niet genoeg voor deze uiterst succesvolle zakenman. Hij wil de wereld nog verder verove ren met zijn bloeiende bedrijf. „Ik wil een eigen vliegtuig", verklaar de hij na afloop van de officiële festiviteiten in het gisteren door hem afgehuurde attractiepark de Efteling. „En met dat toestel wil ik de hele wereld over vliegen. Mét bekende Nederlanders, mét jour nalisten. Dat is de beste manier om mijn producten te verkopen." Met de naam Princess natuurlijk groot op de romp? Ouborg lacht minzaam, wil daar geen antwoord op geven, maar zijn hele gezicht uitdrukking verraadt dat het zijn grootste wens is. En dat niet al leen: zijn eigen aanstaande privé- jet, die minimaal zo'n 50 mensen moet kunnen vervoeren, zal een vliegende reclamezuil moeten worden. „Echt, ik zie het al hele maal voor me en als dat zo is, dan zal het lukken ook", zegt hij ter wijl hij zijn ogen sluit. Zo'n tienduizend mensen had de Bredase zakenman uitgenodigd voor het feestje. Nou ja, noem dat maar een feest-jé. De oprichter en president van Princess laat zich dolgraag door bekende Nederlan ders omringen. Noem Aad Oub org en in één zin kun je daar het woord 'artiesten' aan vastplakken. „Ik noem dat emotiemarketing", licht hij zijn voorkeur voor het in zetten van bekende koppen en namen toe. „Daar drijft mijn be drijf op. Nee, het is geen gebruik maken van artiesten. Zo zie ik dat niet. Het is een vorm van kruis bestuiving. Die artiesten delen ook weer in mijn succes. Ik kan mij het ondernemen zónder ar tiesten absoluut niet voorstellen." Tien jaar geleden kwam Princess van de grond, een naam die hij zelfbedacht. „Iedereen zei: dat kun je vast niet maken, zo'n naam. Daar krijg je problemen mee. En dus geen toestemming voor. Maar die naam blijkt achter af een gouden greep te zijn ge weest. Ik ken geen mooiere naam, die overal bij past en een mooie emotie oproept. De afgelopen ja ren zijn we druk geweest om Prin cess wereldwijd te deponeren. Dat is voor een van mijn mede werkers een dagtaak geworden." Het is ook deze naam, die debet is aan het enorme succes van zijn bedrijf. „Maar ook onze manier van bedrijfsvoering hoor. Adverte ren doe ik bijna nooit. Dat is zin loos. Ik werk met artiesten, neem ze mee. Kijk, ondernemen is in mijn optiek entertainen. Zoals wij werken, wordt in ons land niet ge werkt." Jan van Stipriaan Luïscius De Australische politie heeft PER ABUIS een 1,80 meter lange ZOUT WATERKROKODIL uitgezet in de bij toeristen zeer populaire lagune van Lily Creek in het noordwesten van Australië. De politie meende aan vankelijk dat het om een minder ge vaarlijke zoetwaterkrokodil ging. De autoriteiten hebben gewaarschuwd kinderen niet bij het water te laten en honden aangelijnd te houden zo lang de krokodil nog op vrije poten is. Het nog jonge dier kan 6 tot 7 meter groot worden. De 71-jarige tv-acteur Robert Blake is VRIJGESPROKEN van de moord op zijn vrouw Bonny Lee Bakley. Bla ke, die in de jaren '70 beroemd werd door zijn rol als BARETTA in de ge lijknamige Amerikaanse politieserie en daarna in de vergetelheid raakte, trouwde in 2000 met Bakley, nadat uit een test bleek dat ze zwanger van hem was. Hun dochter Rosie is nu vieren Blake's oogappel. De moord op haar moeder werd gepleegd op 4 mei 2001. Volgens de verdediging was Blake in shocktoestand vanwege het feit dat zijn vrouw dood was, ook al haatte hij haar. De zaak tegen Bla ke werd niet alleen gehinderd door een onaantrekkelijk slachtoffer en onbetrouwbare getuigen maar ook door gebrek aan concrete bewijzen. Foto: Reuters De FONTEIN op het Hofplein in het centrum van Rotterdam gaat zes da gen ROOD WATER spuiten. Het kleurtje heeft te maken met het Hin- doestaanse Holi Phaqua-feest, het nieuwjaarsfeest dat werelwijd wordt gevierd tussen 24 en 29 maart. De rode kleur van het water staat vol gens de organisatie symbool voor ge lijkheid en onderlinge solidariteit. De Hindoestanen in Rotterdam wil len hun feest niet in besloten kring vieren, maar publiekelijk. ,,We wil len het feest inbedden in de Rotter damse multi-culturele samenle ving", aldus welzijnsorganisatie Ap- na Bhëwan. Naast een rode fontein staan in de week van het nieuw jaarsfeest een rituele verbranding van het kwaad en een'optocht door de stad op het programma. Demofilos Het leven is als een muziekinstrument waarvan je de snaren moet spannen en ontspannen om het aangenaam te maken Een BRITSE VROUW is veroordeeld tot een taakstraf, omdat zij haar broer had aangevallen met een bos RABARBER. Ook moet zij zich zes jaar aan bepaalde gebodsregels hou den wat betreft contact met haar broer. Doet zij dat niet, dan kan zij alsnog gevangenisstraf krijgen. Mar garet Porter (50) beschadigde het gezichtsvermogen van haar 72-jarige broer William, toen zij hem met de harde stengels te lijf ging. Zij leefde al 20 jaar in onmin met hem en an dere familieleden over de erfenis van haar vader. Eerder viel zij ook al fa milieleden aan en in de buurt zijn veel mensen bang voor haar. De vrouw die de OUDSTE BELG z,ou moeten zijn, blijkt al IN 1954 te zijn OVERLEDEN. Haar overlijden is echter nooit verwerkt in de Belgi sche bevolkingsadministratie, zo ontdekte de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws na een maandenlan ge zoektocht. De zogenaamd 109- jarige Angèle Vanmeerbeek werd in augustus uitgeroepen tot de oudste Belg. Toen politici haar wilden ko men feliciteren, bleek de schippers vrouw echter onvindbaar. Op haar officiële adres in het Zuid-Belgische Charleroi was ze totaal onbekend. De vrouw was al in 1939 naar een dorpje onder Parijs verhuisd, waar ze in 1954 is begraven. De eretitel 'oudste Belg' gaat nu officieel naar de 108-jarige Maria Verkeyn uit het Vlaamse Zedelgem. Voormalig president CHARLES DE GAULLE maakt de beste kans tot GROOTSTE FRANSMAN aller tijden te worden gekozen. De generaal en verzetsstrijder (1890-1970) prijkt bovenaan de lijst van 100 kandida ten. Andere kanshebbers in de top- 10 zijn de wetenschappers Marie Curie en Louis Pasteur. Ook de schrijver Victor Hugo, diva Edith Piaf, bioloog Jacques Cousteau en twee komieken staan hoog. Keizer Napoleon is op de 16de plaats ge zet. In navolging van diverse andere landen zijn ook de Fransen in een reeks televisieshows op zoek naar de grootste landgenoot. Bij een opinie peiling eind vorig jaar kwam Charles de Gaulle al als winnaar uit de bus. In 2002 riepen de BBC-kijkers Winston Churchill tot grootste Brit uit. Een jaar later koos Duitsland Konrad Adenauer, de eerste bonds kanselier. In Nederland ging Pim Fortuyn met de titel aan de haal. Zangeres ESTHER HART is bevallen van een DOCHTER. Het meisje, Lea Mara Katinka, werd woensdag gebo ren in een ziekenhuis in Rotterdam, meldt haar fansite. De vader is voor malig basgitarist van Kane, Aram Kersbergen. In 2003 vertegenwoor digde Esther Hart Nederland bij het Eurovisie Songfestival met het lied One more night. Onlangs zat ze nog hoogzwanger in de jury van het na tionale songfestival. Foto: ANP Britten staan bekend als een jaaglustig volkje. Ook mindervaliden kunnen deze nationale sport nu beoefenen. Dankzij een Amerikaans internetbedrijfje kunnen ze vanachter hun computer jagen op de meest exotische wilde dieren. Al meer dan driehonderd mensen wereld wijd, onder wie veel Britten, zijn bereid ge bleken veel geld te betalen om online een damhert, edelhert, zwarte bok of wild zwijn om te leggen. Dankzij de Texaanse automonteur John Lockwood kunnen zij dat doen vanuit hun bureaustoel, met een simpele muisklik. De online jager bedient zijn geweer zelf, met behulp van de muis. Via een webcam in het jachtgebied kijkt hij door het tele- scopisch vizier van het wapen. Het kan soms even duren voor hij-de gewenste prooi in beeld ziet verschijnen, maar zodra dat gebeurt, hoeft hij maar te klikken om het geweer af te vuren. Als het prooidier niet dodelijk is getroffen, staat Lockwood zelf klaar om het uit zijn lijden te verlos sen. Zelfs jachtorganisaties zijn verbijsterd over Lockwoods initiatief. Volgens de Brit se organisatie RSPCA gaat de romantiek van de jacht in de open lucht geheel verlo ren, evenals het respect van de jager voor zijn prooi. Verscheidene Amerikaanse sta ten hebben plannen om de online-jacht te verbieden. De eerste deelnemers zijn zeer enthousi ast. Howard Giles (30) was de eerste klant van Lockwood die daadwerkelijk een 'kill' op zijn naam wist te zetten. „Ik was er erg nerveus over. Ik zat te wachten in mijn kantoortje thuis. Na ongeveer een uur zag ik mijn prooi uit de bosjes komen schuife len." Het systeem bleek feilloos te werken. Het slachtoffer was éen wild zwijn, dat van 60 meter afstand met een welgemikt nekschot werd gedood. Als bonus krijgt de schutter binnenkort de geprepareerde kop van het zwijn thuisgestuurd, met plaquette en al. De volgende jachtpartij, of 'pay-per-view slachtpartij', zoals critici het noemen, staat voor 9 april op de agenda. Dale Hagberg (38) is dan een van de deelnemers. Hij is vanaf zijn kin verlamd door een duikonge luk, maar was daarvoor een fervent ji Hij heeft zijn zinnen gezet op een bok. Hagberg bedient zijn geweer met eei stuurknuppeltje in zijn mond. Volgei vader Bob (68), een van de weinigen 1 Dale kan verstaan, kijkt Hagberg er ei naar uit. Hij had niet gedacht ooit m kunnen jagen. Leden van Lockwoods website betalt dollar contributie per maand. Om eejuitg lang daadwerkelijk te mogen jagen, up g< ten zij nog een bedrag van 150 dollarpijd tellen. Lockwood zorgt voor de noot' lijke jachtvergunningen en geeft bovc dien advies over het opzetten van dofoaat dieren, a np mge ferde Si uw bra Couturier Addy van den Krommen acker ontwerpt de jurken die zan geres Glennis Grace draagt in de voorronde en mogelijk de finale van het Eurovisie Songfestival in Kiev. Glennis trad tijdens de natio nale voorrondes (foto) al op in een creatie van de Bossche couturier. „Dit is fantastisch", reageerde de ontwerper toen hij het nieuws hoorde. „Dit is anders dan anders. Ik heb hier altijd op gehoopt. Maar een artiest en een liedje moeten natuurlijk wel bij mijn creaties pas sen. En dat is nu zo. Glennis is een mooie vrouw met de juiste uitstra ling en een mooi liedje." Volgens Van den Krommenacker kenmerkt zijn ontwerpstijl zich onder meer door het gebruik van veel natuur lijke materialen, vooral zijde. „Gla mour met klasse", zegt hij. Van den Krommenacker heeft een win kel in Den Bosch waar hij behalve zijn eigen collectie werken van in ternationaal bekende ontwerpers verkoopt. De ontwerper presen teerde in 2003 zijn eerste eigen collectie. Hij laat zijn eigen creaties makertin ateliers in Italië. Eerder droegen bekende Nederlandse vrouwen als Thekla Reuten, Paula van der Oest, Nance, Linda de Mol en Irene van de Laar jurken van hem. Over het uiterlijk van de twee jurken waarin Glennis straks in Oekraïne 'The impossible dream' vertolkt, hult hij zich voor alsnog in stilzwijgen. Het is de be doeling om dat tot het liedjeseve nement in mei vol te houden. De voorronde is op 19 mei, de finale twee dagen later. Foto: ANP/Rick Nederstigt icht ;nt ïnÉ lend Efin] Jrveei De gemeente Den Helder (ftn tr inwoners) kan geen vrouwe* vro inwoner vinden die tijdens ie dc bileumfeest van koningin Br lev de vorstin de hand mag schbord den. De marinestad mag tv* ér personen afvaardigen voornam onderhoud met de koningimng april in Den Haag, maar heF tot nu toe pas een kunnen U,-. „We kunnen niemand vindr®" aan de gestelde eisen volden f er zin in heeft", aldus woorr ster P. Tanja van de gemeeiAG - Den Helder mag een inwocjn va leveren tussen de 18 en 45 |r de mag geen bestuursfunctie «986 len, maar moet wel actief ztjnisi het gebied van 'sociale cohpi de De aanmeldingstermijn slufcn er gen. „Misschien dat mensefeen f de media-aandacht zelf resulting ren", aldus Tanja. „Ze zijn jwerc wel, we moeten ze alleen n«k ge den." De gemeente had wefiseln lijstje met namen, maar di&en wen bleken niet aan het prjrolgi voldoen. „Sommigen haddl en ook gewoon geen zin in", ij Tanja, die ruiterlijk toegeef!!--, toch wel enigszins bescha»*^ vinden dat een gemeente ilei 60.000 mwoners zoveel mcl heeft met het vinden van ej*G - schikte afgevaardigde. jnenl Het vinden van de tweede techc vaardigde, een Antilliaanse! en h van onbesproken gedrag, a.Twi gemeente minder hoofdbrfer ve „Die hebben we gevondenbft ee was geen probleem", alduttiste woordvoerster. Herw De koningin viert 30 april (trees ninginnedag in Den Haag toepi haar 25-jarig regeringsjubirnatjf anp (CD/ lame [geve Verlamd lig ik in bed, wanneer in de stilte van de vroege ochtend het verraad op klaaglijke toon mijn slaapkamer binnenzweeft. De flarden van een ge sprek tussen mijn eega en mijn zoon (8) rijgen zich in mijn benevelde brein aaneen tot een belastende verklaring. ,,Hij heeft me weer veel te laat naar bed laten gaan", hoor ik.Daarom ben ik nu nog zo moe. "Een hogere, en aanmerkelijk wakkerder stem wil weten hoe laat dan. „Na 'Per seconde wijzer'. En toen was het al negen uur.Tijdens de geeuw die er op volgt, schiet ik protesterend overeind. „Een half uur heeft hij lopen zaniken om langer op te mogen blijven!" Van het antwoord uit de andere kamer ver sta ik iets met de zinsnede 'de wijste wezen'. Daarna mijn zoon weer, met het stemmetje dat hij altijd ge bruikt om bij zijn moeder in het gevlij te komen: „Ja, Hij pakt mij gewoon veel te zacht aan". Verbijsterd zak ik terug in het kussen. Het verraad tussen zonen en vaders is van alle tij den. Voor de bekendste voorbeelden moet je de Bijbel openslaan, of bladeren in andere klassiekers uit de wereldliteratuur. Opvallend vaak speelt bij deze vor men van verraad een vrouw een belangrijke rol. En bij zoons is dat niet toevallig de vrouw die hen heeft verwekt. Er zijn momenten dat het verraad er op een achtelo ze manier uitfloept. Tegen het eind van de avond maaltijd, bijvoorbeeld, als mijn zoon in grote haast zijn toetje wegwerkt om voor het naar bed gaan nog een computerspelletje te kunnen doen. Geen sprake van", zegt mijn vrouw dan op besliste toon. Waarop zijn verontivaardigde 'Maar van papa mag het altijd wel!' een dodelijke blik in mijn richting uitlokt. Of als mijn vrouw hem de snoeptrommel voorhoudt met de mededeling dat hij er 'eentje mag", en hij met overslaande stem krijst dat 'hij er van papa altijd drie mag uitzoeken'. De keer dat ik reageerde met Wat ben jij dom, hè!', kreeg ik de pedagogische wind van voren. Dus probeer ik het in het onderhavige ge val met: „Je gelooft toch niet alles wat hij zegt, hè?" Ja dus. In zo'n fameus vader-en-zoongesprek heb ik hem wel eens duidelijk proberen te maken dat het niet handig is, om openlijk uit te spreken wat bij mij wel mag en wat bij zijn moeder niet. „Opvoeders moeten consequent zijn. Anders wordt het een zooitje. In consequent zijn kan alleen als de één het van de an der niet weet.Wat is inconsequent?, wilde hij we ten. Als je bij mama om kwart voor acht naar bed moet en ik je tot negen uur tv laat kijken, leg ik uit. „En zodra jij dat aan mama gaat vertellen, moet ik consequent zijn. Hij begrijpt het. Anders wordt het een zooitje. Tot dat hij de week daarop door mij vóór 'Per secon de wijzer' naar boven wordt gestuurd. Het is niet eerlijk!", roept hij, om op commando met een maar in snikken uit te barsten. Dat kij ken we altijd!" Dit is nu consequent, herhaal ik. „Je gaat om kwart voor acht naar bed, mag nog een kwartiertje lezen en dan kom ik om het licht uit te doen. Net als bij mama. Anderhalfuur later (helemaal vergeten het licht uit te doen) komt hij de trap af met de mededeling dat hij zijn boek uit heeft en nu moet drukken. De volgende ochtend hoor ik hem, weer vanuit mijn slaapkamer, tegen zijn moeder vertellen dat hij zo moe is omdat 'pa pa hem tot kwart over negen heeft laten le- zen terwijl hij beneden één of andere stomp zinnige film zat te kijken'. 'The last castle' was het, met Robert Redford. Maar ik heb zo het idee dat ik het met deze aanvulling niet ga redden. Reageren? column@dickvanderplas.nl Aad Ouborg: „Ondernemen is entertainen" Foto: Frans van Zijst ;ervi ir la los. I Wijr feite. 1

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 2