Bolkestein grote boeman ECONOMIE soepeler begrotingsaanpak Hoe verdeel je gezamenlijke kosten met partner? EU-ministers akkoord over Bij wjk mogdijk toch rmme f UPC steekt 300 miljoen in digitale tv Europese vakbonden demonstreren tegen richtlijn in Brussel VS dreigen overleg EU af te breken Water thema Expo-paviljoen Miljoenenschikking WorldCom Onvermijdelijke vlaktaks doorbetaling loon bij ziekte op de drie in overwerkt maandag 21 maart 2005 ik - Eenderde van de anen is chronisch over zat constateert het insti- or gezin en werk, het Fa- ind Work Institute in rk. Het bureau onder- tiim 1000 werknemers in nst. Meer dan de helft ondervraagden zei te en op hetzelfde mo- moeten verrichten. Ook at werknemers te veel voeren omdat ze gere- ens hun arbeid werden d. Meer dan de helft van sen die werk meenemen inde, voelt zich vaker rkt. Meer dan eenderde verknemers neemt niet antiedagen op. Het ge- aantal opgenomen va- agen is volgens het FWI ex kampioen Idenmaker stad - De Mexicaanse iemaatschappij Pemex ligen zeggen een onder met een van de groot- idenlasten van de we- mex staat voor 85 mil iar (66 miljard euro) in J, aldus directeur Corzo. Ale van de schulden staat Ide balans. Corzo gaf van zaken in de hoop ncaanse politici hun ta in varen op het privati- n Pemex Als particulier tu de oliemaatschappij len ophalen om te in- L De inkomsten van het fcdrijf dekken voor ruim Ie het overheidsbudget. ards' tegen jfsinbraken icen - Staatssecretaris inip (economische za- ft woensdag in Steen iet startschot voor het iject veilige bedrijven- *Ja afloop moet de cri- it in het gebied met 25 Ïdjn afgenomen. Rei- er 1, waar 110 bedrij- jevestigd, is via één toegangsweg te berei- weg wordt voorzien n die uit de grond rij- Jet moment dat het Igaat bij een bedrijf tij- Tinbraak of ramkraak. Ihet bedrijventerrein fe 'bollards' hermetisch Id's is afgesloten, kun- |ekers alleen nog te voet »witz begint ie-offensief ton - Onderminister isie in de VS, Wolfo- en charme-offensief n om steun te winnen presidentschap van de ink, de bak die arme eunt. Hij vindt dat hij et de Golfoorlog in wordt gebracht. Veel 1 ontwikkelingsorgani- geerden terughou- 'de architect van de Irak'. Wolfowitz. wees Osama bin Laden, de ter de aanslagen van nber, steenrijk is, ter- ;en die voor hem wer- uit arme milieus ko- ares ex-baas fg opgestapt kisco - De vrouw met Itslagen topman van len buitenechtelijke re- lis opgestapt. Het toncem maakte be- Jze eigener beweging is en. Begin deze maand lend dat topman Ston- las ontslagen omdat llatie bleek te hebben rouwelijk directielid. left de identiteit van niet bekendgemaakt. maten NS beveiligd NS gaan alle kaartjes- n op de stations be ogen pinbendes. Aan- ïet manipuleren van iaat op het station in aardoor de bankreke- ientallen reizigers is d. Vorig jaar werd op aten van banken een kapje aangebracht criminelen niet lan- evens van betaalpas- n aflezen. Die plaats- slezer om de mag- e kopiëren plus een camera die het intik- i pincode registreer den zo met een nieu- d trekken. (eraar CZ: neemt toe eo> natIP' Bij zorgverzekaar loten zorgverleners rden fraudeerden in •ngeveer 300.000 eu- en flinke toename :e van 2003 (221.000 er vorderde CZ 11 ro terug dat verkeerd ras gedeclareerd. CZ ïame onder andere ere controle. De eraar royeerde 45 den haag/gpd - Kabelbedrijf UPC gaat 300 mil joen euro investeren in digitale televisie in Ne derland. Dat maakte directeur Karsten zaterdag bekend op BNR Nieuwsradio. Karsten wil op dit gebied 'een forse stap voorwaarts doen'. UPC kan veel geld uitgeven omdat het kabelbedrijf vo rig jaar in Nederland de omzet flink zag stijgen. UPC gaat haar klanten dit jaar een gratis decoder aanbieden waardoor die digitale tv kunnen ont vangen, zegt Karsten „We rollen het uit als stan daardproduct onder alle klanten. Dat kan tot on geveer 300 miljoen euro mee gemoeid zijn." Het kabelbedrijf is de eerste Nederland met forse in vesteringen en concrete plannen voor digitale tv. Karsten denkt dat UPC veel te winnen heeft met een voortrekkersrol: „Op dit moment bevinden we ons in een vicieuze cirkel: wie gaat de eerste stap zetten. Als er geen klanten zijn dan zeggen de programmamakers dat ze het lastig vinden te investeren in digitael programma's Zijn er geen interessante digitale programma's, dan zijn er ook weer minder klanten. Die vicieuze cirkel moetep we uit." Weliswaar zijn de decoders gratis, maar volgens UPC worden de abonnemenstkosten wel hoger voor mensen die digitale tv afnemen. De voorde len zijn een betere beeldkwaliteit, een groter pro gramma-aanbod en een aantal interactieve mo gelijkheden zoals stemmen tijdens programma's. UPC onderhandelt met de Publieke Omroep, RTL en SBS over de ontwikkeling van nieuwe di gitale zenders en programma's. brussel/gpd - Tijdens de grote demonstratie zaterdag in Brussel voor een socialer Europa droe gen demonstranten plakkaten en spandoeken waarop Bolke stein werd geassocieerd met het monster van Frankenstein. De dienstenrichtlijn van de oud-eu rocommissaris, bedoeld om de Europese dienstensector te ope nen voor concurrentie, leidt vol gens de bonden tot sociale dum ping en het aantasten van de rechten van werknemers. Naar schatting 60.000 vak bondsleden uit meer dan 20 landen namen deel aan de de monstratie dwars door het cen trum van de Belgische hoofd stad. Onder de deelnemers zo'n 3500 in oranje hesjes gestoken FNV-ers. Ze droegen spandoe ken met zich mee met de tekst 'Nederland verdient een socia ler Europa'. De demonstratie, georganiseerd door het Euro pees Vakverbond, koepel van veel Europese bonden, verliep zonder noemenswaardige inci denten en in een bijna feestelij ke sfeer met ballonnen, vuur werk en muziek. De bonden hadden tot de de monstratie opgeroepen om de Europese leiders een duidelijk signaal te geven. Die komen morgen en woensdag in Brussel bijeen voor de voorjaarstop. Tijdens de slotmanifestatie riep FNV-voorzitter De Waal de Eu ropese regeringsleiders op de omstreden Bolkestein-richtlijn in te trekken. „Bolkestein is ver trokken, nu zijn richtlijn nog", aldus De Waal. Bolkestein en zijn richtlijn zijn volgens de FNV-voorzitter symbool gewor den voor een Europa dat wel oog heeft voor het bedrijfsle ven, maar niet voor zaken als de rechten van werknemers. De in november vorig jaar afge zwaaide eurocommissaris voor de interne markt wilde met zijn dienstenrichtlijn de Europese dienstensector openen voor concurrentie. Hoewel de EU al lang het vrije verkeer voor goe deren en personen kent, blijkt de dienstensector, die zo'n 70 procent van de Europese eco nomie uitmaakt, daar nog wei nig van te profiteren. Dienstver leners zoals accountants, lood gieters en bakkers ontmoeten zoveel bureaucratische hinder nissen als ze in een andere EU- lidstaat aan de slag willen, dat ze er doorgaans van af zien. Het openbreken van de dien stensector kan volgens Bolke stein tot veel extra economi sche groei in Europa leiden en 600.000 nieuwe banen schep pen. Maar tegenstanders vrezen dat Bolkestein's dienstenricht lijn leidt tot sociale dumping op grote schaal. Dienstverleners uit landen met minder strenge sociale en milieuwetgeving, het gros van de nieuwe EU-lidsta- ten, zouden een te groot con currentievoordeel krijgen ten opzichte van bedrijven in West- Europa. Dat zou ertoe kunnen leiden dat bedrijven uit West- Europa verhuizen naar minder dure landen en tot het aantas ten werknemersrechten hier. Niet alleen de Europese vak bonden verzetten zich fel tegen Bolkestein's politieke nalaten schap. Ook de linkse fracties in het Europes parlement en lan den als Frankrijk en Duitsland willen het voorstel van Bolke stein vergaand verwaterd zien of zelfs helemaal van tafel ha len. De Europese Commissie is daartoe (nog) niet bereid, maar heeft wel duidelijk gemaakt dat het voorstel in zijn huidige vorm politiek niet haalbaar is. FNV-voorzitter Lodewijk de Waal en zijn opvolger Agnes Jongerius waren zaterdag ook van de partij. Foto: ANP Washington/ANP - De VS drei gen het overleg met de Europe se Unie over afschaffing van subsidies aan vliegtuigbouwers af te breken. Ze vinden dat de EU dwarsligt en overwegen de zaak weer in te brengen bij de Wereldhandelsorganisatie WTO. De EU vindt het VS- standpunt voorbarig. In januari spraken de VS en de EU af om te onderhandelen over de subsidies aan het Ame rikaanse Boeing en de Europese concurrent Airbus. Daarmee kwam een door de VS aange spannen procedure bij de WTO stil te liggen. Beide grootmach ten beschuldigden elkaar van onrechtmatige steun aan de ei gen vliegtuigfabrikanten. De EU en VS trokken drie maanden uit om tot een ak koord te komen. Volgens on derhandelaar Zoellick hebben de Europeanen 'duidelijk geen zin' om de subsidies af te schaf fen. Maar eurocommissaris Mandelson (handel) ziet moge lijkheden om de problemen op te lossen en is bereid terug te keren aan de onderhandelings tafel. Hij liep al vooruit op on derhandelingen met Zoellicks opvolger, Portman. Zoellick is is benoemd tot onderminister van buitenlandse zaken. Mandelson beschouwt opstart- investeringen niet als subsidies, omdat die terugbetaald moeten worden. Hij vindt dat Boeing wordt bevoordeeld, omdat het bedrijf kennis mag gebruiken uit defensieopdrachten bij de bouw van commerciële ver keersvliegtuigen. Volgens een afspraak uit 1992 mogen nieu we vliegtuigmodellen tot een derde van de kosten subsidië ren. De Amerikanen achtten de tijd rijp om hier een einde aan te maken, nu Airbus een vol wassen vliegtuigbouwer is. brussel/anp - Europese landen worden minder streng aange pakt als ze hun begrotingste korten wat laten oplopen. Bo vendien knijpt de EU een oogje dicht voor de hoge tekorten van Duitsland, omdat dat land zit met enorme kosten van de her eniging met de failliete voorma lige DDR. Dat is de kern van een akkoord waarover de Euro pese ministers van financiën het gisteravond vrijwel eens zijn geworden. Het laatste woord is aan de Europese leiders tijdens de top morgen en woensdag. De Duitsers hebben tot het laatste moment gevochten voor een speciale behandeling in verband met de dure 'Wieder- vereinigung'. Gisteravond wer den de ministers het erover eens dat het Duitse tekort tijde lijk een half procent hoger mag zijn. Over andere versoepelin gen waren ze het al eerder eens geworden. In het huidige regle ment hangt eurolanden met te korten van meer dan 3 procent van het bruto binnenlands pro duct, een boete boven het hoofd. Dat is ooit ingesteld om de euro een sterke munt te ma ken. Straks komen er allerlei uitzon deringen op die regel. Zo hoe ven landen die kampen met een economische krimp of stil stand, niet langer bang te zijn voor sancties. Ook een land dat hervormingen doorvoert die op korte termijn geld kosten maar op termijn aantoonbaar juist goedkoper zijn, krijgt voortaan vergiffenis. Verder krijgen lan den met te- hoge tekorten een jaar langer de tijd om het tekort terug te dringen. Nederland heeft altijd gepleit voor strikte regels, maar zal de ze versoepelingen toch slikken. Frankrijk en Duitsland wilden bepaalde overheidsuitgaven he lemaal buiten de boeken hou den. Frankrijk noemde als voorbeeld defensie en weten schap, en Duitsland kwam met subsidies aan de voormalige DDR op de proppen, goed voor ruim 100 miljard euro per jaar. Andere landen vonden dat te ver gaan. In het akkoord staat nu dat de EU 'rekening moet houden' met uitgaven die volgens de lid staat in kwestie 'relevant' zijn. De Oostenrijkse minister Gras- ser vindt dat veel te ver gaan: „Een vrijbrief voor steeds hoge re schulden. Sommige diplo maten stellen dat het uiteinde lijk aan de onafhankelijke Euro pese Commissie is om de aan gevoerde argumenten al dan niet serieus te nemen. den haag/gpd - In de onder handelingen over de CAO voor rijksambtenaren (120.000 ar beidsplaatsen) lijkt een door braak in zicht. De bonden slik ken onder voorwaarden een be perking van de loondoorbeta ling bij ziekte, maar incasseren wel een eenmalige loonsverho ging. Minister Remkes (binnenlandse zaken) zal de kabinetsdoelstel ling binnenhalen over een be zuiniging op de doorbetaling van het loon bij ziekte (170 pro cent in twee jaar, in plaats van de huidige 200). Maar hij kan de vakbonden paaien met de toezegging dat werknemers die hun best doen terug te komen (door reïntegratie en omscho ling) ook in het tweede ziekte jaar hun volledige inkomen houden. De ambtenarenbonden krijgen voorts deels hun zin met een loonsverhoging. Remkes heeft een bedrag ineens toegezegd, Samenwoners met een samenlevings contract doen méér uitgaven gemeen schappelijk dan gehuwden die op huwe lijkse voorwaarden zijn getrouwd. Dat is een opmerkelijke conclusie uit een groot onderzoek van het NIBUD en de Uni versiteit Wageningen naar de manier waarop huishoudens hun financiën or ganiseren. In het algemeen kun je zeg gen dat hoe hechter de relatie, hoe meer de financiën van partners met elkaar zijn verstrengeld. Wie de financiën (nog) niet op één hoop wil gooien, zal afspra ken moeten maken. Uit het onderzoek bleek dat ongeveer tachtig procent van de ondervraagde stellen werkt met een gezamenlijke pot. De inkomsten worden dan geheel of ge deeltelijk op één gezamenlijke bankre kening gestort en daarvan worden vrij wel alle uitgaven betaald. Bij stellen die korter dan vijf jaar bij elkaar zijn, kiest minder dan de helft voor een gezamen lijk rekening, terwijl zeventig procent van de stellen die tien jaar of langer sa men zijn, een gezamenlijk rekening heeft. Uit het onderzoek blijkt dat bij echtparen die in gemeenschap van goe deren zijn getrouwd, de meeste uitgaven gemeenschappelijk worden gedaan. Op de tweede plaats komen verrassend ge noeg de samenwoners met een samenlevingscontract. Pas daarna volgen de ge huwden met huwelijkse voorwaarden en de samen woners zonder samenle vingscontract. Op zich is dat alles niet zo verwonderlijk. In een sa menlevingscontract wordt meestal heel expliciet op genomen hoe de kosten van de huishouding wor den verdeeld. En wie op huwelijkse voorwaarden trouwt, heeft doorgaans goede redenen om een deel van de financiën ge scheiden te houden. Een van de partners heeft bijvoorbeeld een bedrijf of een aanzienlijk kapitaal. Of er zijn kinderen uit een eerder huwelijk. Ook bij huwelijkse voorwaarden worden expliciet afspraken gemaakt over de ver deling van de inkomsten en de kosten van de huishouding. Stellen die de financiën niet op één hoop gooien, zullen de kosten moeten verdelen. De methodes die hier ge noemd worden, worden niet alleen thuis aan de keukentafel gebezigd, maar zijn EIGEN BEURS Brenda van Dam ook gangbaar wanneer de zaken formeel bij een no taris worden vastgelegd. De eerste stap is een on derscheid te maken tussen de gezamenlijke en de per soonlijke uitgaven. Per soonlijke uitgaven zoals kleding en contributies blijft ieder gewoon voor zich betalen. Woonlasten, energie, de vaste telefoon, een aantal verzekeringen, gemeentelijke heffingen, huishoudelijke uitgaven zijn doorgaans gemeen schappelijk. Wat persoon lijk en wat gemeenschap pelijk is, is overigens een individuele keuze. Een voorbeeld. Stella en Raymond wo nen samen. Stella verdient netto 1500 euro per maand; Raymond 1000 euro. De gezamenlijke uitgaven komen op 1400 euro per maand. Ze zouden bij voorbeeld ieder de helft van de geza menlijke uitgaven kunnen betalen, wat neerkomt op 700 euro per maand. Stella houdt dan nog 800 euro over voor per soonlijke uitgaven; Raymond 300 euro. Deze methode is vooral bruikbaar als beide partners ongeveer evenveel ver dienen. Een andere - veel voorkomende metho de - is de kosten te verdelen naar rato van het inkomen. Stella verdient drievijf de van het gezamenlijke inkomen; Ray mond tweevijfde. Stella kan dan ook drievijfde van de gezamenlijke kosten voor haar rekening nemen: 840 euro. Raymond betaalt met 560 euro tweevijf de van de gezamenlijke kosten. Hij houdt dan nog 440 euro over voor zijn persoonlijke uitgaven. Stella houdt 660 euro over. Een derde mogelijkheid is dat Stella en Raymond elk hetzelfde bedrag overhou den voor persoonlijke kosten. Dit wordt ook wel het verrekenbeding genoemd. Dat gaat als volgt. Hun besteedbare in komen is 2500 euro. Daar trekken ze de gezamenlijke uitgaven van af: 2500 mi nus 1400 is 1100 euro. Dit delen ze weer door twee: 550. Ze houden dus elk 550 euro van hun inkomsten voor persoon lijke uitgaven. De rest storten ze op een gezamenlijke rekening voor de gemeen schappelijke uitgaven. Voor elke methode is iets te zeggen. Het gaat erom dat de verdeling bewust wordt gemaakt en dat beide partners er achter staan. aichi - Aanstaande vrijdag wordt in de Japanse prefect Aichi de We reldtentoonstelling 2005 officieel geopend. Het Nederlandse pavilji- oen heeft als thema het water en als blikvanger fungeren twee af beeldingen in Delftsblauwe stijl die worden omljst met oranje tul pen. In totaal nemen zo'n 120 landen aan de Expo deel. Foto: EPA new york/anp - Elf oud-direc- teuren van WorldCom, het door fraude en schulden ingestorte Amerikaanse telecombedrijf, zijn akkoord gegaan met een schikking. Ze betalen beleggers ruim 20 miljoen dollar (15 mil joen euro) uit eigen zak, aldus The New York Times gisteren. De regeling is bedacht door staatscontroller Hevesi die in de civiele procedure tegen World Com optrad namens het pensi oenfonds van de staat New York. Hevesi heeft inmiddels voor duizenden gedupeerde aandeel- en obligatiehouders al meer dan 6 miljard dollar opge haald. Hij gaat nu procederen tegen WorldComs accountant Andersen en topman Roberts. Het boekhoudschandaal van 11 miljard dollar is de grootste fraudezaak uit de Amerikaanse geschiedenis. Bij WorldCom werden met boekhoudkundig gegoochel omzetcijfers enorm opgeblazen. Vorige week is WorldCom-baas Ebbers schul dig bevonden als hoofdverant woordelijke voor de teloorgang van het bedrijf in 2002. Zijn straf wordt medio juni uitge sproken. ECONOMIEWIJZER over de hoogte waarvan nog wordt onderhandeld. Remkes staat onder druk van zijn colle ga Zalm (financiën) om niets weg te geven. De ambtenaren bonden weten dat hun leden kijken naar de marktsector, waar ook voordeeltjes worden behaald. In de Stichting van de Arbeid (samenwerkingsverband van werkgevers en werknemers) be staat enige irritatie over de wij ze waarop de overheid zich redt uit arbeidsproblemen. „Geld weggeven is makkelijk", aldus een betrokkene. „Wij moeten onderhandelen op het scherp van de snede over details." Vroegpensioen, een loonstij ging en het ziektegeld bleken vorige week scherpe punten van verschil in het centraal overleg van werkgevers en werknemers. Vandaag gaan alle partijen weer met elkaar om ta fel over bezuinigingen op de WW. Onlangs promoveerde de voor malige staatssecretaris van Fi nanciën, Steven van Eijck, aan de Erasmus Universiteit in Rot terdam op het proefschrift 'Het vermogen te dragen'. In een in terview in deze krant legt de jonge doctor uit dat hij een wel stands- en draagkrachtklassen- monitor heeft ontwikkeld. Daarin zijn huishoudens in ze ven klassen ingedeeld. Het gaat daarbij om homogene groepen, waarvoor de effecten van het fi nancieel- en sociaal-economi sche beleid op de draagkracht goed zijn te meten: (uitgetre den) werknemers, jonge en vol wassen gezinnen, alleenstaande huurders, kinderloze tweever dieners, gepensioneerden en welgestelden. De rituele discussies tussen de regering en het parlement over de 'koopkracht plaatjes' van het Centraal Planbu reau (CPB) voor de minima, modaal, tweemaal modaal, enzovoorts zijn een ieder genoegzaam bekend. „Nietszeg gende discussies", meent Van Eijck. „Het wordt tijd om Jan Modaal te be graven." De politici zijn volgens hem slecht op de hoogte van de effecten die beleidsmaatregelen op de draagkracht van de burger hebben. Zij kij ken vooral naar de gevolgen voor het individuele inkomen. Dit laatste zegt niets over de draagkracht van huishoudens, waar het uiteindelijk allemaal om draait. Ik denk dat Van Eijck gelijk heeft met zijn pleidooi om te kijken naar de draagkracht van huishoudens, en niet naar het inkomen van individuen. Tij dens de Paarse kabinetten is de individualisering van het belas tingstelsel en het subsidiewe zen te ver doorgeschoten. Dit heeft geleid tot een schijnrecht- vaardigheid, die niet overeen komt met de verscheidenheid van onze huidige samenleving. Voor de draagkracht maakt het wel degelijk uit of men alleen staande of gehuwd/samenwo nend is, werknemer of zelfstan dige, huurder of huiseigenaar, of men kinderen heeft, dan wel gepensioneerd is. Deze werke lijkheid is jarenlang door de po litiek ontkend. Daar lijkt nu een kentering in te komen. In die zin komt het proefschrift van Van Eijck op een goed moment. Het CPB heeft al belangstelling voor zijn methode getoond. Dat roept wel de vraag op waarom het CPB deze methode niet zelf heeft bedacht. Blijkbaar lijden ministeries en hun ambtelijke diensten aan een vorm van geestelijke bloedarmoede en is creativiteit daar ver te zoeken. De draagkracht van huishou dens lijkt mij een uitstekend uitgangspunt voor de onvermij delijke discussie over de zoge heten 'vlaktaks'. De vlaktaks impliceert één loon- en inkom stenbelastingtarief voor ieder een. Hoewel Nederland, even als vele andere landen, een pro gressief belastingsstelsel kent, is de druk van belastingen en so ciale premies voor de hoge in komens over de gehele levens loop nauwelijks hoger dan voor de lage inkomens. Hoge inko mens profiteren meer van hy potheekrenteaftrek, onderwijs (vanwege een hogere opleiding) en de AOW (door een hogere levensverwachting). Lage inko mens hebben meer profijt van individuele huursubsidie, zorgvoorzienin gen, en van de bijstand. Indien men niet alleen naar di recte belastin gen en sociale premies kijkt, maar ook naar indirecte belas tingen (zoals de btw), dan is er sprake van een aanzienlijke af vlakking van de verschillen in belasting- en pre miedruk. De vlaktaks bestaat wellicht dus al in de praktijk, maar dit wil nog niet zeggen dat de draagkracht van bijvoor beeld jonge gezinnen en kleine zelfstandigen ook hetzelfde zou zijn als die van de andere groe pen. Ik vrees dat juist deze groepen er in onze samenleving zeer bekaaid afkome^Daarom zouden beleidsmakewèerst meer inzicht behoren te krijgen in de draagkracht van de ver schillende huishoudens. Daarnaast zou een dergelijke benadering ook meer duidelijk heid kunnen geven of bij de op termijn onvermijdelijke invoe ring van de vlaktaks de aftrek baarheid van hypotheekrente en pensioenpremies gehand haafd dient te blijven. Zoals be kend bestaat hierover tussen de politieke partijen flink verschil van mening: CDA en WD wil len de aftrekmogelijkheden (die bij een vlaktaks vanzelf minder zullen worden) in stand hou den, terwijl de PvdA meent dat deze onmogelijk kunnen blij ven (om het vlaktakstarief niet te hoog te laten zijn). Eigenlijk draait het allemaal om de oude strijd tussen denivelle ren of nivelleren. Hoe meer de wereld verandert, hoe meer zij hetzelfde blijft. Sylvester Eijffinger hoogleraar economie Universiteit van Tilburg Een Poolse demonstrant met trompet. Foto: Reuters Een groep actievoerders nam gemaskerd deel. Foto: Reuters

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 11