Van Basten blijft verbazen SPORT Boonen, outsider in duel Petacchi-Freire Lfhe: Imi Lobont bij Ajax onder de lat in duel met PSV Hiddink: 'We kunnen nog een kunstje flikken' Voorkeur Adriaanse gaat uit naar Steaua tioneel heid eijer *oti spraak voor kse atleten 'Wij hebben onszelf niet geselecteerd' Bondscoach selecteert Ajacieden Babel en Maduro voor Oranje lach trainer f1 ja Raalte |j -Fritz Korbach keert te- iet trainersvak. De oud van vele clubs in het be- roetbal is per direct aan- als oefenmeester van hoofdklasser Rohda De Overijsselse ploeg tin acuut degradatiege- ontsloeg daarom deze ainer Henri Bronsvoort, iwerd vervolgens bena- accepteerde het aan- ;voel me nergens te lor. Was dat wel zo, dan ien stumperd. Ik zit de legen wedstrijden van oen op de bank en heb Iracht meegekregen in ben. Ik moet de de hoofdklasse zien te Korbach zit morgen ank in Huissen bij het HW-Rohda Raalte. en coach ndhoven Louis Coolen is de hoofdtrainer van eer- ieclub FC Eindhoven, irige inwoner van.Nue- gt aan het einde van het Leon Vlemmings op. komst van Coolen is een gezet voor een sa- ldngsverband met stad- PSV. De coach is door roer' PSV aangesteld, al- FC Eindhoven gewoon ris moet betalen. Coo- rmalig trainer van Hei- port, is nu nog werk- i assistent van Wiljan Roda JC. en Bosch L moed op ch - FC Den Bosch moed opgegeven om .seizoen op het hoogste ictief te kunnen blijven. bo 'leed gisteren tegen de twaalfde achtereen nederlaag (3-0) en manier waarop was Ielt »kkend. In plaats van te M en voor een mogelijke isl ans, groef hekkensluiter Bosch zich van begin af t )e Limburgers snelden i de drukte met speels iui oor de Bossche linies, .d, idnar en Jongen scoor- zaterdag 19 maart 2005 ftNP - De Griekse sprin- as Kenteris en Katerina zijn vrijgesproken van ust ontlopen van do- troles. De tuchtcom- an de Griekse atletiek- pugde wel trainer Christos en schorsing voor vier er Volgens de commissie bnftos op de hoogte ge- de voorgenomen con- laar had hij verzuimd Spillen daarover in te (31) en Thanou (30) 2004 drie dopingcon- iardlaatste keer vlak voor per ng van de Olympische >vain Athene. Kenteris en •ld nvamen vorig jaar niet ip de Olympische Spe len land. Het duo raak- igen zeggen betrokken motorongeluk en be- 1 het ziekenhuis. Het gebeurde op de dag 1ee een controle stond le Griekse justitie zou- vee het ongeval echter hebben gezet. Inmid- den diverse personen vervolgd. amsterdam/alkmaar/gpd - Martijn Meerdink was 'lichtelijk emotioneel' geworden toen hij hoorde dat er voor hem een plek in de selectie van bonds coach Marco van Basten was ingeruimd. En de twee jonge Ajacieden Ryan Babel en He- dwiges Maduro waren na hun uitverkiezing misschien wel net zo verbaasd als vele anderen. Maduro: „Ik kan me voorstellen dat de mensen het vreemd vin den. Maar wij hebben onszelf niet geselecteerd. Dat heeft de bondscoach gedaan. Het is prachtig om erbij te zijn. Ik hoef ook niet eens te spelen, ik kan heel veel leren in deze selectie." Maduro gelooft vooral dat zijn ervaringen met Van Basten van invloed zijn geweest. Hij heeft bij de Ajax-jeugd onder de bondscoach gewerkt. Ryan Babel was ook verrast. „Ik denk dat ik vooral ben gehaald voor de linkerkant. Dat heeft de bondscoach ook zo tegen me gezegd. Als Robben niet fit is, moet ik me concentreren op de linkerkant." Van Basten had ook contact ge had met Ajax-trainer Danny Blind. Die kan zich voorstellen dat het Nederlandse publiek vraagtekens zet bij de selectie van zijn jonge spelers. „Ja, dat kan ik me heel goed indenken. Waarom Vennegoor niet en Ba bel wel. Tja, dat zijn vragen die je eigenlijk aan Van Basten moet stellen, maar ik denk dat hij een duidelijke visie heeft. Dat hij ergens naar toe werkt." AZ-speler Meerdink viel voor de oefenwedstrijd tegen Engeland nog af. Maar toen liet de bonds coach zich al ontvallen dat Meerdink in beeld zou blijven bij Oranje. Gisteren hield de bondscoach woord door de rechtsbuiten van AZ op te ne men in de selectie voor de WK- kwalificatieduels met Roemenië en Armenië. „Normaal ben ik heel nuchter", reageerde Meer dink. „Maar hier wordt een mens lichtelijk emotioneel van." Toch moet hij een voorgevoel hebben gehad. Woensdag avond, in de return voor de UEFA Cup tegen Sjachtar Do netsk, maakte Meerdink al voorzichtig een afspraak met Dinca Rat. „We zien elkaar spoedig weer", had hij de back van het Roemeense nationale team plechtig beloofd. „Ik heb in ieder geval zijn shirt al." AZ-trainer Co Adriaanse vindt de uitverkiezing van Meerdink begrijpelijk. „Martijn is een echte teamspeler. Aan wie je bij balverlies ook nog wat hebt. Meer nog dan bij voorbeeld Ugur Yildirim." Op papier is Meerdink, omdat ook Castelen niet is opgeroepen, de enige rechtsbuiten in Oranje. „Het maakt de kansen dat hij speelt alleen maar groter", vermoedt Adriaanse. „Bovendien scoort hij regelmatig. Dót is een extra kwaliteit voor een vleugelspits." Hedwiges Maduro (links) afgelopen zondag in duel met Rob Wielaert van NEC. Maduro speelde tot nu toe drie wedstrijden in het eerste van Ajax. Foto: GPD/Pro Shots door Peter van Duyl Zeist- Na 275 minuten in het eer ste van Ajax is Hedwiges Madu ro opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal dat volgen de week eerst tegen Roemenië en vervolgens Armenië speelt. Ook Ajax-reserve Ryan Babel en AZ-aanvaller Martijn Meerdink zijn door bondscoach Marco van Basten voor het eerst in hun car rière opgeroepen voor Oranje. Met zijn opvallende keuze maakt bondscoach Marco van Basten eens te meer duidelijk dat hij lak heeft aan selectie- voorwaarden die zolang gang baar zijn geweest. Eerder liet hij al zien dat reputaties niet meer tellen, nu is zelfs substantiële ervaring op het hoogste niveau niet langer vereist voor een uit verkiezing voor het nationale keurkorps. Ryan Babel speelde in zijn loopbaan elf wedstrijden in de eredivisie, waarvan slechts drie hele. Het 18-jarige talent heeft nog geen duizend officiële mi nuten voor Ajax op zijn condui testaat. Vergeleken met Maduro (20) beschikt Babel echter over een schat aan ervaring. Deze middenvelder heeft pas 180 mi nuten in de eredivisie, negentig in het bekertoernooi en vijf mi nuten in Europa achter de rug. Van Basten verdedigde zijn keuze met de woorden 'investe ren in het heden met het oog op de toekomst' en voegde er aan toe dat ervaring volgens hem een relatief begrip is. „Sommigen hebben op hun vijftiende of zestiende al veel speelintelligentie, er zijn ook spelers van 32 die dat nog niet hebben. Maduro speelt met het hoofd, heeft een goed gevoel voor de positie en ook een goe de techniek. Hij zorgt voor evenwicht in een elftal. Daar van hebben we er wel een paar in de selectie, maar als er iets gebeurt, moet er een alternatief zijn." De bondscoach toonde overi gens begrip voor de ontzetting die velen tentoonspreidden, toen vorige week duidelijk werd dat Maduro en Babel deel uit maakten van de voorselectie van Oranje. Hij sprak met klem tegen dat hij bewust tegen draads wil zijn door ze beiden uit te nodigen voor de definitie ve groep. „Het is niet zo dat we per se tegen de stroom in willen zwemmen. Dat zou ook niet de juiste manier zijn. Ik kan me voorstellen dat mensen het ex treem vinden. Maar we willen niet extreem zijn, we zoeken naar de beste selectie." Martijn Meerdink (29) dankt zijn uitverkiezing vooral aan zijn goede spel in de dubbele ontmoeting van AZ met Sjacht ar Donetsk. De rechtsbuiten trof in die duels tweemaal de Roemeense international Rat als directe tegenstander. „En dat duel heeft hij op punten ge wonnen", vond Van Basten. Net als vorige maand tegen En geland is er geen plek voor Ed gar Davids, (fie bij Inter Milaan amper speelminuten krijgt. Ma rio Melchiot heeft opnieuw de voorkeur gekregen boven André Ooijer en Henk Timmer is tweede doelman achter Edwin van der Sar. Nigel de Jong en Romeo Caste len vielen af, Ruud van Nistel- rooij en Arjen Robben zijn terug in de selectie die uit twintig man bestaat. Of Robben daad werkelijk meereist naar Boeka rest is onzeker. De Chelsea- aanvaller brak begin februari een middenvoetsbeentje en speelt vermoedelijk pas dit weekeinde voor het eerst weer. „Veel zal afhangen van de vraag of Arjen dit weekeinde in actie kan komen", aldus Van Basten. Oranje komt dinsdag bijeen in Noordwijk en reist vrijdag naar Boekarest waar het zaterdag te gen Roemenië in actie komt. Op paasmaandag begint de voorbereiding op het duel met Armenië, woensdag 30 maart in Eindhoven. DE SELECTIE: Edwin van der Sar (Fuiham. 96 interlands). Henk Timmer (AZ, 0); Khalid Bouiahrouz (Hambur ger SV, 4). Wilfred Bouma (PSV, 18), Giovanni van Bronckhorst (Barcelona, 46), John Heitinga (Ajax, 13), Jan Kromkamp (AZ, 2), Joris Mathijsen (AZ, 2), Mario Melchiot (Birmingham City, 12); Mark van Bommel (PSV, 31), Phülip Cocu (PSV, 87), Denny Land zaat (AZ, 11), Hedwiges Maduro (Ajax, 0), Wesley Sneijder (Ajax, 17), Rafael van der Vaart (Ajax, 27); Ryan Babel (Ajax, 0), Dirk Kuijt (Feyenoord, 6), Ruud van Nistelrooij (Manchester United, 40), Arjen Robben (Chelsea. 11). U/gpd - Zichtbaar ge- :erd nam Go Ahead eler Niels Kokmeijer frd voor de wedstrijd icelsior afscheid van rj „Ik sta hier met een Inijn keel", sprak de die na drie maanden te maakte in een voet- (fji. Een dubbele been- l^roorzaakt door een u(an Spartaan Rachid dn, maakte op 17 de len einde aan zijn car- en moeilijk moment daij. zei Kokmeijer voor- junend op twee kruk- tbu|ng de middencirkel ik de spelers zie, heb >el dat ik hier zelf had lan." de Go Ahead-aan- getuige het meters- indoek 'Niels had lijn moeten spelen!!' pegezongen Kokmeij- jor de spelers van Go txcelsior werd bedol- 1 de steunbetuigingen, Eagles-aanvoerder bus een cadeau over tik ben blij dat ik er L bedankt voor alle •rak hij zijn fans toe, j per golfkarretje een tonde maakte. milaan/gpd - De Via Roma ligt al te blinken in de zon. Klaar voor de ultieme eindsprint die dé voorjaarsklassieker Mi laan-San Remo vandaag gaat beslissen. Alessandro Petacchi wil zich er onsterfe lijk maken. Oscar Freire droomt ervan als wereldkampioen zijn zege van vorig jaar te prolongeren. En Tom Boonen? De Belgische spurtbom laat vanuit Mi laan weten dat wat hem betreft de enige échte spurt van het jaar wordt uitge vochten op een andere zonnige boule vard, die van de Champs Elysees in Pa rijs. „Dat meen ik echt", zegt Boonen die af gelopen juli won in Parijs. „In de Tour zijn de beste sprinters aanwezig. Wie daar over de bergen geraakt en wint op de Champs Elysees mag zich volgens mij de beste noemen." Italianen denken daar anders over, weet ook Boonens teambaas Patrick Lefevere. „Maar er gens is de Via Roma ook een beetje te vergelijken met de Champs Elysees. Je moet er eerst over de Cipressa en Poggio raken om mee te kunnen spurten voor de overwinning." Petacchi (Fassa Bortolo) en Freire (Ra bobank) zijn de twee belangrijkste favo- Tom Boonen bewees in Parijs-Nice dat hij in vorm is. Foto: EPA/Srdjan Suki rieten voor vanmiddag. Freire, de kop man van Rabobank, weet wat het is om te winnen op de op alle 364 andere da gen van het jaar onooglijke doorgangs weg in San Remo. Ploegleider Erik Breukink geeft hem de sterkst mogelijke ploeg mee. „Tactisch gezien valt er niet zo veel te plannen", licht hij zijn selectie toe. „Oscar moet tot de Cipressa (de voet ervan ligt op 25 kilometer van de fi nish) zo goed mogelijk uit de wind wor den gezet en daarna moet hij nog een paar mannetjes bij zich hebben voor de eindspurt." Die voorziene heren zijn Erik Dekker, Karsten Kroon en Pedro Horrillo. Van hen kan Dekker zelf een gokje wagen op de Poggio, de laatste hindernis op zes ki lometer van de eindstreep. Freire won afgelopen week Tirreno-Adriatico. Hij zag daar dat Petacchi beter is dan de man die vorig jaar onzichtbaar was in de laatste rechte lijn. „Hij reed op de hellingen steeds met de besten naar boven. Ik weet dan genoeg", zegt de wereldkampioen. Petacchi weet waar hij vorig jaar de koers verloor. „Niet op de Via Roma, maar in de afda ling van de Cipressa." Hij verloor er de aansluiting met de eersten en moest hard werken om voor de Poggio weer in het spoor van Freire en Zabel te raken. „Ik wist deze winter wat me te doen stond: lichter worden om beter de hel lingen over te komen, maar tegelijkertijd ook voldoende spiermassa behouden om voluit te spurten op het einde." Tom Boonen (Quick Step) is de man die de twee topfavorieten moet kunnen ver rassen. In Parijs-Nice toonde hij zijn snelheid reeds en ook de power om kor te, nijdige 'bergskes' over te vliegen. De Belgische pers liet hem vanaf dat mo ment geen seconde meer los. „Het valt me op hoe professioneel en volwassen hij met die aandacht en druk omgaat. Hij heeft altijd een zinnig verhaal te ver tellen", zegt Lefevere. Het verhaal van Milaan-San Remo is volgens hem simpel: „Tweehonderd ki lometer wachten tot het gevecht om de posities voor de Cipressa in alle hevig heid losbarst. Daarna tachtig kilometer lang stressen en op het einde nog even poef-paf spurten." Tijd om te genieten van de schoonheid die het parkoers (de aloude Romeinse Aurelia-route) biedt, is er niet. Boonen kan spurten, maar ook aanvallen. Freire raadt hem aan alles op één kaart te zetten. De spurt dus. amsterdam/eindhoven/gpd Maarten Stekelenburg en To- mas Galasek zijn de enige spe lers over wie Ajax-trainer Dan ny Blind morgen niet kan be schikken in de topper tegen PSV. Galasek is nog geblesseerd en Stekelenburg, die op weg was naar de plek van eerste keeper, ondervindt nog de na weeën van de lichte hersen schudding die hij vorige week opliep. Bogdan Lobont is zijn vervanger. Voor het duel met Ajax kan PSV-trainer Guus Hiddink be schikken over een compleet fit te groep. PSV rekent morgen op een frisser Ajax dan de laatste weken, zei Hiddink gistermid dag. De aanstelling van Danny Blind als opvolger van Ronald Koeman heeft nieuw elan ge bracht bij de Amsterdammers. Hiddink: „Dat is een enorme impuls geweest." Blind kiest waarschijnlijk voor een aanvallend middenveld met Van der Vaart als schaduw spits en Heitinga als doorschui vende centrale verdediger. Maar gisteren haalde de trainer een andere optie tevoorschijn, met de weer fitte Pienaar als aanvallende middenvelder en Rasmus Lindgren op links. In die opstelling zouden Van der Vaart en Sneijder op de bank moeten beginnen. „Maar in principe verander ik zo weinig mogelijk", aldus Blind. Maduro speelde in beide gevallen als rechtermiddenvelder. Blind heeft bewondering voor PSV. „PSV en AZ zijn als team veel verder dan wij." Hij be schouwt het duel van morgen dan ook niet als doorslagge vend. „We hebben een proces in werking gezet en dan is winst of verlies tegen PSV niet bepa lend, al maakt de uitslag na tuurlijk wel uit voor de rest van het seizoen." PSV loot tegen Olympique Lyon eindhoven/gpd - De lotfilg VOOr de kwartfinales van de Cham pions League biedt PSV een aantrekkelijk uitzicht op de hal ve finale tegen de winnaar van de Italiaanse stadsderby tussen AC Milan en Inter. In de eerste twee weken van april stuit PSV op de Franse kampioen Olym pique Lyon. Spelers en trainers van PSV zijn het erover eens, dat Lyon qua naam de minst aansprekende tegenstander is, waarop de club gisteren tijdens de loting in Nyon kon stuiten. „Lyon is een gevaarlijke outsi der, maar we hebben ook zoiets van: verdomme, we kunnen nog een kunstje flikken. We denken nu niet: mooi dat we dit al bereikt hebben. Nee, we wil len verder. Er zit misschien nog meer in het vat", zei trainer Guus Hiddink gisteren. Hiddink bezoekt vanavond in Frankrijk de wedstrijd tussen RC Stras bourg en Olympique Lyon. André Ooijer noemde Lyon 'een geweldige ploeg'. „Maar wanneer we zo spelen als de laatste maanden maken we een kans tegen ze. We geven im mers maar heel weinig weg." De cijfers dit seizoen zijn rond uit indrukwekkend. Lyon was na vier groepswedstrijden de eerste ploeg van Europa die zich verzekerd wist van een plek in de tweede ronde. Daarin werd Werder Bremen met 0-3 en 7-2 verslagen. Coach van Lyon is de 41-jarige ex-intema- tional Paul Le Guen, die be kendstond als een harde cen trumverdediger. Het sobere ka rakter van de man, die in 2002 werd aangesteld, wordt weer spiegeld in het karakter van de ploeg. Lyon is eerst en vooral een hecht collectief. Smaakma kers telt de ploeg maar weinig. De meest creatieve voetballer is zonder twijfel de Braziliaan Ju- ninho. Voorin steunt Lyon vooral op de snelheid van Wil- tord. Daaromheen staat een haast betonnen ploeg. Kwartfinales: 5 en 13 april: Olympi que Lyon (Fra) - PSV (Ned), Liverpool (Eng) - Juventus (Ita); 6 en 12 april: AC Milan (Ita) - Intemazionale (Ita), Chelsea (Eng) - Bayem München (Dui). Halve finales (26/27 april - 3/4 mei): Chelsea/Bayem - Liverpool/Juventus, AC Milan/Intemazionale - Olympique Lyon/PSV. Finale: 25 mei in Istanbul. AZ weet morgen naam tegenstander van Spanje op eerbiedwaardige afstand van koploper Barcelo na, hoger in dan de veelvoudige Roemeense landskampioen die ook nu weer de top van de ranglijst bezet. „Een ploeg met geweldige spelers als Forlan, Ri- quelme en Sorin moet wel goed zijn." Zoals Adriaanse toch al vindt dat AZ de sterkste kant van de kwartfinale heeft geloot. „Ik kijk nooit zo graag vooruit. Maar stel dat we dit redden dan krij gen we Newcastle United of Sporting Lissabon. Ik bedoel maar." Waarna de trainer zich toch weer laat verleiden tot een blik in de toekomst. En kenne lijk rekent op een Portugese halve finalist. „In dat geval zou Sporting een. perfecte generale kunnen zijn. Want de finale wordt ook in Lissabon ge speeld." door Ruud Ramler alkmaar - De spelers van AZ hadden woensdagavond veel mogelijke scenario's doorgeno men. Het ging van Parma, op één met stip, tot CSKA Moskou, het minst favoriet. Opvallend genoeg ontbraken Steaua Boe karest (Roemenië) en Villarreal (Spanje) in de rijtjes. En uitge rekend deze ploegen gaan mor gen uitmaken wie op 7 en 14 april (in Alkmaar) AZ in de kwartfinale van de UEFA Cup zal treffen. Het eerste duel kon pas afgelo pen donderdag worden ge speeld in Roemenië omdat het er een week eerder nog zwaar had gesneeuwd. Na de 0-0 in Boekarest valt morgenavond in stadion El Madrigal van Vil- lareal de beslissing. „Wij zullen daar zeker vertegenwoordigd zijn", zei Co Adriaanse gisteren. De trainer sprak van 'een gun stige loting'. „Met als belang rijkste voordeel dat we eerst uit spelen", zei Adriaanse. „Ik heb donderdagavond op Eurosport beelden van de wedstrijd in Roemenië gezien. Op basis daarvan zou ik het liefst tegen Steaua spelen." Adriaanse schat Villareal, thans de nummer drie Loting kwartfinales (speeldata: 7 en 14 april): Steaua Boekarest (Roe)/Vil larreal (Spa) - AZ (Ned), CSKA Moskou (Rus) - Auxerre (Fra), Newcastle Uni ted (Eng) '- Sporting Lissabon (Por), Austria Wien (Oos) - Parma (Ita). Halve finales (28 april eoS mei): Au stria Wien/Parma - CSK\ Mos- kou/Auxerre, Newcastle United/Spor ting Lissabon - Steaua Boekarest/Villarreal AZ. Finale: 18 mei in Lissabon. UITSLAGEN GOLF Hainan (Chn). TCL Classic, Europese Tour. Stand na 2e ronde: 1. Quiroz (Mex) 130 slagen (-14), 2. Casey (Eng). Choi (Zko), Montgomery (Sch) 132, 5 B|örn (Den). Edfors (Zwe), Giner (Spa), Lin (Tai), Lu (Tai), Pilkadarian (Aus) 133,53 Derksen (Ned) 138 (-6). PAARDENSPORT Den Bosch. Indoor Brabant. Grand Prix dres suur, kwalificatie voor WB-kür: 1. Van Gruns- ven (Ned) Keltec Salinero 75,75 procent, 2. Brink (Zwe) Björsells Briar 74,958, 3. Gal (Ned) Lingh 74,583, 4 Ikl'e (Zwi) Salieri 74,083. 5 Hester (GBr) Escapado 71,875 7 Rothenberger/Barclay II 69.667, 14. Beckers- /Broere Jazz 65,708. Grand Prix, kwalificatie voor GP Special: Van Grunsven/Krack C 70,208. 2. Schulten- Baumer (Dui) Donatha S 69.375. 3. Gal/Gri- baldi 68.417, 4. Van Lieren (Ned) Hexagon's Ollright 65,708, 5. Rockx (Ned) Tango 64.524 Springconcours op tijd: 1. Albert Zoer (Ned) Lincoln 0-48,42, 2. Alves (Bra) Lara 0-51,74, 3 Rodrige Pessoa (Bra) Hors la Loi 0-51,84, 4. Dubbeldam (Ned) Riant van de Mosselcen trale 0-54,51, 5 Hoorn (Ned) Raetsheren Li- belle 0-55,24. PRIJSVRAGEN 4. Delobel/Schönfelder (Fra) 211,15, 5 Denk- ova/Staviski (Bul) 208,46. 6. Chait/Sach- novski (Isr) 204,31. Lucky Day 3658, 18 maart. 9, 10, 15. 19. 24. 25. 26. 30. 33. 37. 42. 46, 49. 54, 55, 56, 62, 71. 73, 76. (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Moskou. WK kunstrijden. Vrouwen, korte kür: 1. Sloetskaja (Rus) 62,84 punten, 2. Cohen (VSt) 61,37, 3. Kwan (VSt) 61,22, 4. Kostner (Ita) 60,82, 5. Arakawa (Jap) 59.95, 6 Sokolova (Rus) 59.63, 24 Venhuizen 41,81. Tussenstand: 1. Sloetskaja 92.61. 2. Cohen 89,78. 3. Kostner 87,27. 23 Venhuizen 59.43 IJsdansen, eindstand: 1. Navka'Kostomarov (Rus) 227,81 punten. 2. Belbin/Agosto (VSt) 221,26, 3. Groesjina/Gonstarov (Oek) 213.95, Indian Wells. Mannen kwartfinales: Federer (Zwi/1) - Kiefer (Dui/29) 6-4 6-1, Canas (Arg/14) - Henman (GBr/6) 7-6 (1)7-5. Indian Wells. Vrouwen kwartfinales: Sjarapova (Rus/3) - Pierce (Fra/20) 6-4 6-3, Davenport (VSt/1) - Dechy (Fra/7) 7-6 (2) 6-0. Indian Wells. Halve fina les: Clijsters (Bel) - Dementjeva (Rus/4) 6-4 6- VOETBAL Eredivisie. FC Den Bosch - Roda JC 0-3 (0-2). 27. Cissée 0-1. 45 Bodnar 0-2, 90 Jongen 0-3 Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 5688 Gele kaart: Snoyl. Haemhouls. Mampaey (FC Den Bosch). Bodnar (Roda JC) Eerste divisie. WV Venlo - FC Zwolle 2-5 (1-3). 10 Korf 0-1. 22. Berger 0-2, 26. Janssen 0-3, 42 Janssen 1-3. 52. Berger 1-4, 58. Jacobs 2-4, 69. Ber ger 2-5 Scheidsrechter: Van Sichem Toe schouwers: 4399. Gele kaart: Fleuren (VW Venlo). AGOW - FC Volendam 1-0 (0-0). 79. Bouha- dan 1-0. Scheidsrechter: Liesveld. Toeschou wers: 1750. Gele kaart: De Waal, Wegh (AGO- VV), Buys, Kwakman (FC Volendam). Heracles Almelo - Emmen 3-2 (2-1). 20. Hoogma 1-0, 33. Leferink 1-1 (strafschop), 45. Sluijter 2-1, 73. Jansen 3-1, 80 Snip 3- 2. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 5233. Rode kaart: 38. Tevreden (Emmen) Ge le kaart: Karreman (Emmen) Sparta - MW 1-1 (0-0). 53. Brncic 0-1, 90. Schenkel 1-1 Scheidsrechter: Bossen Toe schouwers: 4812 Gele kaart: Broers, Kalisse, Van den Bergh (Sparta), Van Bergen. Van den Ban (MW). Stormvogels Telstar - TOP Oss 1-2 (0-1). 20. Smeekes 0-1. 73. Cornelia 1-1, 88. Schoofs 1-2 Scheidsrechter: Smit Toeschouwers: 1302 Gele kaart: Lettinga (Stormvogels Tel star). Rook. Smeekes (TOP Oss). FC Dordrecht - FC Eindhoven 2-1 (1-1). 25. Van der Kerkhof 0-1, 35 R Maitimo 1-1. 82 Heerkens 2-1 Scheidsrechter: Van der Hilst Toeschouwers: 1250. Rode kaart: 20 La- chambre (FC Eindhoven' 2x geel). Gele kaart: R Maitimo, Den Dunnen (FC Dordrecht), Noy- en (FC Eindhoven). Go Ahead Eagles - Excelsior 0-3 (0-2). 5. Mul der 0-1, 31. Hertog 0-2, 85. Otten 0-3. Scheidsrechter: Winter Toeschouwers: 2950 Rode kaart: 89. Sprockel (Excelsior/ 2x geel) Gele kaart: Zwollo, Kok (Go Ahead Eagles). 0t ten (Excelsior). BV Veendam - Cambuur Leeuwarden 1-1 (1-0) 6. Kolder 1-0. 69. Bruin 1-1 Scheidsrechter: Van Huiten Toeschouwers: 3300. Heracles 25 16 4 5 52 46-26 MW 7 3 2 2 11 8- 6 VW 25 13 7 5 46 47-27 GA Eagles 8 2 4 2 10 11-11 FC Zwolle 26 12 8 6 44 45-33 Helmond Sp 7 2 3 2 9 14-11 Dordrecht 26 11 6 9 39 36-39 AGOW 7 3 O 4 9 11-15 Cambuur L. 27 11 6 10 39 32-34 Eindhoven 7 2 2 3 8 15-12 Volendam 26 11 5 10 38 34-33 Dordrecht 7 2 1 4 7 10-15 Helmond Sp 25 10 7 8 37 43-35 Excelsior 7 1 3 3 6 7-11 Veendam 25 10 7 8 37 41-37 TOP 7 1 3 3 6 4-13 Telstar 25 9 9 7 36 37-31 Volendam 7 1 2 4 5 5-12 AGOW 25 11 1 13 34 39-41 Emmen 7 1 1 5 4 6-19 Excelsior 26 9 5 12 32 37-37 Haarlem 7 0 2 5 2 6-17 GA Eagles 26 8 8 10 32 32-40 Fortuna S. 7 O 2 5 -1 5-16 Haarlem 25 8 6 11 30 36-42 TOP 26 8 6 12 30 34-53 België, competitie. MW 26 6 8 12 26 26-35 Bergen - RC Genk 1-2 Eindhoven 26 4 8 14 20 36-56 Fortuna S. 24 5 7 12 19 34-51 VOLLEYBAL Emmen 26 4 6 16 18 29-58 Mannen, eredivisie, ofts. i i i Derde periode: Sparta 8 6 2 O 20 27- 6 Vrevok - Nesselande O -3 Cambuur L. 8 6 O 2 18 13- 4 Heracles 7 5 1 1 16 15- 6 WATERPOLO Telstar 7 4 3 0 15 16- 9 WV 7 4 2 1 14 15- 5 Mannen, hoofdklasse. FC Zwolle 7 3 3 1 12 12- 9 PolarBears - PSV 19- 11. Veendam 7 3 3 1 12 8- 6

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 27