leen tijd meer voor de eredivisie sepr, SPORT J/ong Wah Steinraht ijfelt over toekomst R6 Iketballer Jeroen van Dorp met BS Leiden op rand van promotie asóiiFC Lisse helpt Oranje aan zege Stompwijkse stuiterballen BALLETJE MET Martin van Kins HDC 992 donderdag 17 maart 2005 biljarten jfertjan van Geen 10am - De basketballers Leiden hebben in de eer- m lisie de meeste punten ge- P en de minste punten te- och lijkt het kampioen- j met nog vijf wedstrijden i buiten bereik. De ploeg ainer/coach Richard den fhankelijk van een mis- f m concurrent Goba. Aan- Mje zaterdag kan BS Leiden L fast promotie veiligstellen wint van Black Eagles. d Jeroen van Dorp is rea- „Het lijkt erop dat we kortste eind gaan trek- li iar ik ben heel erg gemo- Ik hoop nog altijd op de len kan niet meer doen laatste vijf duels winnen afwachten. Zelf verloor •hts drie keer, waaronder tduel tegen Goba. Bij ging de ploeg uiteinde twee verlengingen on- n tegen Initial High Five it verschil slechts een iet kan de cruciale ne- zijn en juist die week Dorp op skivakantie, it dat we een speelvrij ide hadden. Altijd heb ities afgezegd voor bas- 10k al is het is amateur- betaalt iedereen ge- mtributie." d het intens vervelend het team te vertellen >r niet bij zou zijn. Ik maar dacht dat het 1 gaan. Toen ik een sm- g dat we verloren had- lelde ik me heel erg Ik ben niet de enige die wedstrijden heeft naar volgend jaar gaat meer voorkomen. Daar we duidelijke afspraken taakt." ge achttien wedstrijden verschil heel erg groot, het nadeel van deze tie", zegt Van Dorp in entenkamer in de Rot- wijk Kralingen. „Wij r met Goba bovenuit, is onder ons verslaan judig. Je leert niet heel wedstrijden die je met iten verschil wint. Dat De Plas uit Langeraar verdedig de met succes z'n gedeelde koppositie in de landelijke ka dercompetitie. Het laagge plaatste Euro-amusement werd met 4-2 verslagen. Sportrust- /Van Diemen verloor teleurstel lend met 4-2 van 't Groene Hart uit Naaldwijk. Alleen Peter Walgreen wist in negen beurten te scoren. Het gat met beide koplopers is voor de Sassenhei- mers nu acht matchpunten en de derde plaats (play-offs) komt eveneens in gevaar. Midden moter Verdel Orchideeën uit Ter Aar versloeg De Engel/Van der Aart uit Lisse met 5-1. De Leiderdorpse Bridge Club (LBC) van captain Arnold van Wijk maakt de viertallencompe titie in de regionale hoofdklasse tot aan de slotronde spannend. LBC versloeg met 19-11 koplo per Crash 8 van Cees Varkevis- ser, waardoor de laatste com petitieronde van aanstaande zondag 20 maart een 'close fi nish' krijgt. LBC is koploper Crash 8 tot op zeven punten ge naderd. PAS 2 haakte - na een 17-13 nederlaag - af in de strijd om de NBB-titel van het district Leiden, want hun achterstand bedraagt 14 punten. Onderaan het klassement probeert het team van Hans Pijnacker, Crash 9, aan degradatie te ontkomen. PAS 1 werd met 25-5 verslagen, waardoor het nu nog slechts drie punten verwijderd is van de rode streep. Jeroen van Dorp: „Het is goed als we naar de promotiedivisie gaan. Dan krijgen we elke week zware wedstrijden." Foto: Mark Lamers we ons verbeterd hebben, komt doordat we altijd goed zijn blij ven trainen. Doordeweeks ver dedigen we elkaar beter dan dat we in het weekend verdedigd worden. Het is dus goed dat we naar de promotiedivisie gaan. Dan krijgen we elke week zware wedstrijden." Van Dorp studeert rechten (derde jaar) en economie (tweede) aan de Erasmus Uni versiteit. Doordat hij op de ba sisschool een klas oversloeg, kon hij op zeventiende al naar Rotterdam. De tijd dat hij dage lijks in de sporthal te vinden was is voorbij en hoewel er een basketbalpleintje voor het stu dentenhuis ligt, houdt hij zich niet slechts onledig met zijn fa voriete sport, waarmee hij op zijn zevende bij Blitz in aanra king kwam. De Voorschotense club werd in de zomer van 2002 opgeheven en ging op in BS Leiden. Van Dorp werd als junior en speler van Jong Oranje meteen bij het eerste betrokken. In zijn eerste echte seiniorenjaar moest hij toch een hoop aanpassingen doen. „In het begin ging het he lemaal niet zoals ik wilde. Bij de junioren was ik aanvoerder, sprak ik veel met de coach en was ik in het veld verbaier aan wezig. Ineens stond ik met heel veel ervaring om me heen en was ik niet meer het centrale punt in het team. Ik heb tijd nodig gehad om daaraan te wennen. Het basketbal bij de senioren is ook een stuk behou dender, en statisch. Er komt meer tactiek bij kijken. Bij de junioren was het lekker rennen, springen en vliegen. Leuker ook om naar te kijken omdat het zo onbevangen is. Het was mijn gewoonte om ballen met één hand te passen. Dat mocht niet meer. Ik moest meer solide spe len en rustiger worden. Dat is me wel duidelijk gemaakt. Teamgenoot lóristian van Loon vertrekt na dit jaar naar topclub Amsterdam Astronauts. Van Dorp heeft, hoewel hij jeugdin- ternational was, de ambitie niet meer om de eredivisie te halen. „Kristian wil met zijn sport heel veel bereiken en hij góat het ook helemaal maken. Vroeger had ik dat het einde gevonden. Ik ben om mijn vijftiende zelfs naar een basketbalkamp in Los Angeles geweest. Daar lag het niveau heel hoog. Ik kon mee, maar viel niet op. Spelen in de eredivisie heb ik opgegeven. Ik ben er te blessuregevoelig voor en ik heb de tijd niet om drie uur per dag te trainen. Ik doe twee studies en heb drie baan tjes. Ik geef een uur of acht les aan eerstejaars, ik bezoek een dag per week als ambassadeur van de universiteit scholen om voorlichting te geven en ik geef pro deo juridisch advies bij de kinderrechtswinkel. Ik heb een heerlijk leven. Het is druk en soms lastig inplannen, maar het zijn dingen die ik belangrijk vind om te doen dus het is me wat waard. Dus, los nog van het niveau, is het tijdtechnisch niet eens mogelijk om eredivisie te spelen." Bas Messemaker is er in ge slaagd zich te plaatsen voor het NK dammen. De Katwijker ein digde in z'n voorrondepoule op de derde plaats en vier num mers drie van elke poule speel den een barrage voor twee extra startbewijzen in de eindronden. Nadat in de vierkamp alle par tijen in remise waren geëindigd werd er met versneld tempo ge speeld. Messemaker won ver volgens een rapidpartij en plaatste zich voor de eindron den van 3-16 aprij te Gronin gen. Door haar eerste plaats in de voorronde bij de vrouwen plaatste Linda Schnieders (Sa men Sterk) zich eveneens voor de NK-finale bij de vrouwen. darts Het Leidse HJ United kwam op nieuw niet verder dan een 5-5 gelijkspel tegen het Dart Team Venlo. Beide middenmoters in de nationale superleague zijn al jaren aan elkaar gewaagd en speelden in de afgelopen vijf seizoenen al acht keer met 5-5 gelijk. De Leidenaars toonden dit keer grote veerkracht door een 0-3 achterstand om te bui gen. De koppels Willem Kralt- /Wim Mink en Hennie van de Ster/Ron de Pijper maakten de belangrijke aansluitingstreffers, waarna de solo's een match- punt redde. In de nationale overgangsklasse verloor The Rippers uit Leiden 'slechts' met 6-4 van koploper Double Dart Team uit Tilburg. Dit Leidse dartsteam staat net boven de rode streep. schaken Grootmeester Erik van den Doel heeft afgelopen weekeinde in Zwolle het 14e Windesheim weekendtoernooi op z'n naam geschreven. Het toernooi kende een bezetting van ruim 160 deelnemers met daaronder vijf grootmeesters en zes meesters. Alleen in de vierde ronde moest Van den Doel een remise afge ven aan de Rus Vladimir Epi- shin. In de laatste ronde won hij van de Letse grootmeester Normunds Miezis en bleef zo doende als enige ongeslagen. De Leidenaar boekte achttien ratingpunten winst en een eer ste prijs van 1250 euro. snooker In de nationale eredivisie steeg Jumbo/Van der Kamp naar de tweede plaats op de ranglijst dankzij een 7-2 zege op Ozebi Utrecht. Daan Hoekstra ver toonde een goede vorm en won drie confrontaties. Rogier van der Kamp en Xander van Ros- sem voegden via twee partijze ges beiden twee punten aan de teamscore toe. Runner-up Ronald Blok is er vooralsnog niet in geslaagd lijstaanvoerder Henk Versteeg te passeren in het Open kampi oenschap van Warmond. In de eindstrijd verloor Blok van Le on Alewijnse, maar pakte wel voldoende rarikingpunten om een spannende slotfase te ga randeren. De verliezerronde ging naar Hans te Sligte. Stand aan kop: 1. Versteeg 215, 2. Blok 209, 3. Nico Seisveld 189, 4. Flo- rian Moederscheim 174. De Noordwijkse Oranjevrouw Lea Lindhout heeft zich via de kwalificatiewedstrijden ge plaatst voor het NK. Ook de re gionale spelers Herman Jungen en Anton Lindhout plaatsten zich voor het hoofdtoernooi. frvan der Hulst ip - Kwong Wah Stein- 1 niet of hij het komen- ien nog bij FC Lisse spits schat de kans j procent in. Steinraht steeds op een prof- naar geen enkele club etaalde voetbal heeft getoond in de 22-jari- [erdammer. Amateur- wel voor de topsco- jle zaterdaghoofdklas- deelt die positie met Dms van Excelsior '31 ij. Steinraht heeft in- net drie verenigingen maar wil daarna nog met FC Lisse rojnd de >rens hij de knoop irdammer is aan zijn izoen in Lisse bezig. overgekomen spe- t meteen rekenen op iplaats. Aanvankelijk Schaap en Pascal de toenmalige trai- Bröring de voorkeur. maanden greep ijn kans en dat bleef terkt. Aan het einde trige seizoen vertrok lor een stage naar Qa- 'let avontuur liep op •it seizoen verzorgde )ij FC Lisse ruim een- de productie. Van de Iten maakte hij er 18. telt veel voor een lan- if op sportpark Ter leze club heeft mij n ik heb het er naar Maar de liefde moet 'an twee kanten ko- Steinraht doorsche- heb niet het gevoel i) me graag wil hou- Lisse wil kampioen laar dan moeten ze wel zien te behou- tanblijven van Stein- ooral een financiële de vraag of het aan- vraagprijs uit elkaar twoordde hij: „Het elkaar. De bal ligt in in FC Lisse." Onder larmee Steinraht ge- 'oert zit niet Quick aanvaller ontkende ligste. Wel lachte hij Kwong Wah Steinraht. Archieffoto: Taco van der Eb veelbetekenend bij het vallen van de naam IJsselmeervogels. De spits gaf gisteren in ieder ge val zijn visitekaartje af in het Nederlands amateurteam. In zijn tweede en laatste wedstrijd voor Oranje - Steinraht wordt 23 jaar en is dan te oud om nog geselecteerd te worden - scoor de de aanvaller beide doelpun ten tegen Ierland. Vorige maand was hij in de met 3-0 verloren uitwedstrijd tegen En geland nog invaller, op sport park de IJvelden in Hoofddorp was hij na rust de gevierde man. Eerst ging hij alleen op avontuur en versloeg hij met een lob de uitgelopen keeper Brendan O'Connell en na een uur spelen maakte hij op aan geven van Djuric Ascencion de 2-0. Ierland kon voor tweehon derd toeschouwers niets terug doen. „Voor het eerst in de ba sis en meteen een mooie afslui ting", glimlachte de matchwin naar. Weesper moppen, Zwiepse bolussen, Stompwijkse stuiterballen. Misschien dachten ze bij de plaatselijke handbalvereniging kampi oenskandidaat Rijnstreek op een koekie te kunnen tracte- ren. Het werd een koekje van eigen deeg. Nee hoor, zegt aanvoerder Remco Loos van degradatie kandidaat Stompwijk'92. Hij beaamt dat afgelopen zondag in het duel met harde ballen werd gespeeld. Hij geeft ook toe dat de kritiek van de te genstander, die klaagde over deze stuiterballen, niet eens helemaal onterecht was. „We willen Rijnstreek heus niet van het kampioenschap af houden. Ik denk dat ze sowie so wel kampioen worden." Het was een probeersel om de ballen extra hard op te pompen, in de hoop meer grip op het speeltuig te krij gen, legt Loos uit. Rijnstreek won het duel met een klein verschil. De aanvoerder is 'niet onte vreden' over het experiment. De ervaring van hem en zijn medespelers is dat de ballen te glad zijn. Mede om die re den zijn al nieuwe ballen aan geschaft, maar die zijn nog niet voldoende ingespeeld. Tot die tijd is het dus behel pen. „Het was nu inderdaad een beetje te hard opgeblazen bal. De volgende keer moet dat iets minder." Wie denkt dat de personeel van de Klaverhal er iets mee van doen heeft, is trouwens abuis. Zaalbeheerder John van Leeuwen kijkt op van het verhaal. „De ballen horen niet bij onze inventaris. We bewaren wel handballen, maar daar komt niemand an ders bij behalve Stompwijk zelf." Loos: „Bij de selectie hebben we zelfs onze eigen ballen. Ze zitten bij ons in de tas en we pompen ze zelf op." (bij)zaken in de sport BELLETJE MET: Lugdunum-zaterdag heeft zich veilig gespeeld in de derde klasse. De ploeg vol oude rotten won met 4-1 van hek kensluiter DWO. Opvallend was het doelpunt van Martin van Kins, die jarefilang op het hoog ste amateurniveau speelde en vorig jaar afscheid nam bij Lug- dunum. Trainer Hennie de Klerk zat zo slecht in zijn spe lers dat hij Van Kins maar weer eens belde. Met succes, dus. Je was toch gestopt? „Ja, maar ik heb wel contributie betaald. Dan mag ik best nog wel een paar keer spelen. Voor die driehonderd euro heb ik nu een keer mogen douchen, als ze nog een keer bellen, dan kost het nog maar 150 euro per dou chebeurt." Dus je wilt nog wel een keertje invallen. „Ik heb tegen Hennie gezegd: je kan me bellen, maar alleen in zeer ernstige noodgevallen. Nou, dat was dus cfit weekein de. Hij belde me zaterdagoch tend en ik had wel tijd. Dank zij het tennis heb ik nog een rede lijke basisconditie. En omdat ik vaak met de kleine jongen een balletje trap, kan ik hem nog naar links en naar rechts tikken. Dat is het voetbal op het niveau van Lugdunum-zaterdag. Zo ging dat doelpunt ook. Ik stond voor de keeper en tikte hem er langs." Wat deed je eigenlijk zo ver voorin? „Op jacht zijn naar doelpunten, natuurlijk! We stonden achter! Ik geloof dat het best belangrijk was voor Lugdunum dat we wonnen. Hennie zei nog: 'Kom nou ook eens trainen'. Ik zeg: 'Hen, dat is me te gevaarlijk'. Ja, je hebt zo een hamstringblessu re te pakken en ik wil deze zo mer echt veel gaan tennissen. Maar ik heb de rode telefoon voor Hen op zolder staan, dus als de nood aan de man is hoor ik het wel weer." Hoe oud ben je inmiddels? „Ik ben 37, dus ik kan nog zeker drie jaar mee. Kijk eens naar die buffel die bij FC Porto nog speelt in de Champions League, die is 38. En Baresi ging door tot zijn veertigste. Wat dichter bij huis: Harm de Vos is 42, ik denk dat een paar van die gas ten bij Lugdunum op hun vijf tigste nog op dit niveau spelen. Het is natuurlijk hartstikke leuk om op zaterdagmiddag nog even te ballen met zijn allen en het niveau is echt best laag. Als Harm elke wedstrijd zou mee doen, maakt hij er gewoon veertig in een seizoen. Staan er voor je het weet weer scouts van allerlei clubs te kijken. Harm de Vos? Harm de Vos? Wie is dat?' Ik heb begrepen dat Quick Boys nog een scorende spits nodig heeft, dus wie weet." Dirk Kuijt index o miljoen 30 miljoen zo miljoen miljoen De geruchten over een transfer van de Katwijkse voetballer Dirk Kuijt hou den aan. Vooral Engelse clubs lijken geïnteresseerd in de spits van Feyenoord. Hoe is het met de transfer- waarde van Dirk? 'Balletje Met' houdt het bij. Dirk Kuijt heeft zijn con tract bij Feyenoord ver lengd. Hij gaat veel meer verdienen, volgens tech nisch directeur Mark Wotte werd dat ook wel eens tijd. En dank zij een duurder contract, dat ook nog eens langer (tot 2009) duurt, gaat vanzelf de af koopsom omhoog. In de competitiewedstrijd tegen Roda JC gaf Dirk een as- sist op Castelen en verzil verde hij een penalty, zijn 22ste competitietreffer. Al met al goed voor een flin ke stijging van de 'index', op naar 18 miljoen. WWW.BALLETJE.NET 'Balletje met' testte gehaktbal Klassement 9 Saturnus 6,5 len in sportkantines en beoor Donar 6,5 deelde voetbalterreinen in de re w Leiden 6,5 gio. De komende maanden is het 1 Fluks 7,5 12 De Columbiaan 6,0 de beurt aan websites van sport 2 DKD Leiderdorp 7,0 Gemini/Kangeroes 6,0 clubs. Zijn ze informatief, zijn ze Roomburg 7,0 RDC 6,0 goed vormgegeven, zijn ze actu De Danaïden 7,0 15 Alphense Boys 5,5 eel? Dit keer is het de beurt aan RCL 7,0 16 BS Leiden 5,0 de Leiderdorpse zwem- en po Foreholte 7,0 LSG 5,0 lovereniging DKD (www.dkdlei- Stompwijk '92 7,0 Meerburg 5,0 derdorp.nl). Alkman ia 7,0 19 Docos 3.5 Routebeschrijving: Jawel, en zelfs aangepast aan de onlangs gewijzigde verkeerssituatie ter plaatse. Uitslagen: Om toegang te krij gen tot de zwemuitslagen moe ten we lid van de club zijn. De waterpoloverslagen van afgelo pen weekeinde staan erop. Actualiteit: De laatste bestuurs mededeling dateert van 23 sep tember 2004, ook is niet duide lijk want we aanmoeten met de wedstrijdkalender 2002-2003. Vormgeving: Hier is een pro fessional aan te pas gekomen, ziet er fraai uit Sponsors: Zijn ze er niet? Of willen ze niet op de website? Overige informatie: 'De Kleine Does is een gezonde Leider- dorpse vereniging opgericht in 1958. Een vereniging waar jong en oud met veel plezier hun zwemsport kunnen beoefenen.' En met deze informatie moeten we het doen. Eindoordeel: In potentie een 9. maar nu nog een

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 23