'Wacko Jacko'-grappen mogen we GESPREK VAN DE DAG De killers van de Amazone in de huiskamer i. Bellen met het buitenaardse Ontvangst tot pakweg twee lichtjaren de aan FC Bethlehem fevr-JV'^ dinsdag 15 maart 2( DAGELIJKS LEVEN MH MAAI*- /W/WA/£TJ£ S MENSELIJK Cabaretière CLAUDIA DE BREIJ doet de bezoekers in Putten die zaterdagavond het einde van haar programma Claudia Zuigt niet hebben kunnen zien, haar nieuwe cd cadeau. Dat meldt De Breij op haar site. De cabaretière brak haar voorstelling in het Veluwse dorp na de pauze af omdat een vrouw in het publiek met een camera opnames maakte. De ruim 300 bezoekers kunnen hun toe gangskaartje naar het impresariaat van De Breij sturen en krijgen dan haar cd Niet Alleen retour. De zesde en laatste STAR WARS- FILM is misschien niet geschikt voor jonge kinderen. Dat zegt film maker George Lucas. 'De wraak van de Sith' wordt volgens Lucas 'de duisterste en gewelddadigste afleve ring in de serie". Hij voorspelde dat de film in de VS een waarschuwing meekrijgt dat een aantal scènes niet geschikt is voor kinderen onder de dertien. De film gaat op 19 mei in première in de VS en in Groot-Brit- tannië. De Britse rockzanger ROD STE WART (60) gaat voor de derde keer trouwen. Hij heeft zijn 33-jarige vriendin Penny Lancaster op de Eif- feltoren in Parijs ten huwelijk ge vraagd, vertelde Lancaster aan het Britse boulevardblad The Sun van zaterdag. Een datum voor het huwe lijk is nog niet vastgesteld. Het wordt deze zomer of met Kerstmis, aldus The Sun. Lancaster en Ste wart zijn sinds vijf jaar samen. Ste wart is nog steeds getrouwd met zijn tweede echtgenote, het 35-jarige fo tomodel Rachel Hunter. De schei ding zou binnenkort rond zijn. Een regio bij de Japanse hoofdstad Tokyo overweegt het eerste Japanse VERBOD op gewelddadige VIDEO- SPELLEN voor jongeren af te kondi gen. De autoriteiten van Kanagawa bestempelen het bloedvergieten op de schermpjes als een mogelijk „maatschappelijk gevaar". De Amerikaanse federale recherche dienst FBI heeft het ONDERZOEK naar de moord in 1997 op de rapper NOTORIOUS B.I.G. AFGESLOTEN. De FBI onderzocht onder meer de mogelijkheid dat een corrupte poli tieagent bij de zaak betrokken zou zijn, maar heeft besloten dat daar voor niet voldoende bewijs is. Noto rious B.I.G., die ook bekend stond als Biggie Smalls maar eigenlijk Christopher Wallace heette, werd op 9 maart 1997 doodgeschoten van uit een voorbijrijdende auto. Hon derden fans waren getuige van de moord op de 24-jarige artiest. Zes maanden eerder was Wallaces groot ste rivaal Tupac Shakur (2Pac) ook al vermoord. Jarenlang deden ge ruchten de ronde dat beide moorden voortkwamen uit een vete tussen twee groepen rappers uit New York en Los Angeles, die elkaar al jaren lang bestookten met beledigingen en bedreigingen. Ook daarvoor heb ben de autoriteiten echter nooit sluitend bewijs kunnen vinden. De moeder van de vermoorde rapper, Voletta'Wallace, heeft een aan klacht ingediend tegen het politie korps van Los Angeles. Dat zou de betrokkenheid van de politie bij de dood van haar zoon in de doofpot proberen te stoppen. Rob Bakker Ze zijn zo verstandig, die cynici; ze weten wat er te koop is - namelijk iedereen Frans Bauer, Chipz, Guus Meeuwis en Anneke Grönloh treden op 15 mei op tijdens het 'MUZIEKFEEST in de Amsterdam ARENA'. De op brengst van het feest is bestemd voor Villa Pardoes, een vakantiever blijf voor zieke kinderen. Op het pro gramma van het drie uur durende show- en muziekspektakel staan 25 artiesten. Het gaat vooral om Neder landse zangers en zangeressen, on der wie Lee Towers, BZN, Marianne Weber, Peter Koelewijn, Anita Mey er, Benny Neyman en Wolter Kroes. Ook wordt een internationale verras- sings-act verwacht. Het anders zo rustige LUXEMBURG is afgelopen week opgeschrikt door een SCHANDAAL over de beveili ging van groothertog Henri. Bij de hofhouding kwam een telefoontje binnen waarin Henri en zijn gezin werden bedreigd. Dankzij het tap pen van de telefoonlijn kon de poli tie snel achterhalen van wie het dreigement afkomstig was. De man werd opgepakt en na een kort ver hoor naar huis gestuurd. Pas toen kwam uit dat hij agent was en zelfs belast met de persoonlijke bewaking van de groothertogelijke familie. Binnenkort moet hij voor de rechter verschijnen. De maximumstraf voor zijn vergrijp is vijf jaar celstraf. De Amerikaanse actrice SANDRA BULLOCK laat BRAADWORSTEN uit de Duitse stad Neurenberg binnen smokkelen in de Verenigde Staten. Ik heb drie geheime bronnen, die me Neurenberger braadworsten op sturen. Dat is eigenlijk verboden, om dat in de VS geen vlees mag worden ingevoerd", aldus Bullock. De actrice van onder meer Speed, die in Londen was voor de première van Miss Conge niality 2, heeft in haar jeugd in Neu renberg gewoond. Haar moeder is Duitse en haar vader was als militair in Beieren gestationeerd. Foto: EPA Een groep Amerikaanse ingenieurs biedt goedgelovige bellers sinds kort de mogelijkheid hun telefoongesprekken rechtstreeks de ruimte in te laten stu ren, voor 3,99 dollar per minuut. Dat bericht het wetenschapsblad New Sci entist. De kans dat de bellers geen ge hoor krijgen, is wel erg groot, waar schuwt het tijdschrift. Op hun website claimen de bedenkers van het buitenaards bellen dat klanten zo hun stem tot in de verste uithoeken van de kosmos kunnen laten horen. De gesprekken verlaten de aarde via een 3,2 meter brede schotel in de Ameri kaanse staat Connecticut, die overigens niet op een specifieke plaats is gericht. De directeur van het bedrijf, Eric Knight, zegt dat met een flinke ontvan ger, zoals de Arecibo-schotel in Puerto Rico, een buitenaardse beschaving op een verafgelegen planeet de tele foontjes wellicht zou kunnen ontvan gen. Astronomen twijfelen daar ernstig aan. Christopher Rose, verbonden aan de Rutgers Universiteit in New Jersey, deed veel onderzoek naar het bereik van radiosignalen in de ruimte. Hij be rekende voor New Scientist dat de tele foongesprekken hooguit tot op een af stand van ongeveer twee lichtjaren te ontvangen zijn. De ster die het dichtst bij de aarde staat, is ongeveer twee keer zo ver van ons verwijderd. Volgens sterrenkundige Fred Walter van de Stony Brook Universiteit in New York zenden mensen al bijna een eeuw lang radiosignalen de ruimte in. „Het is prima als je wat wilt uitzenden. Maar het draagt alleen maar bij aan de al be staande herrie", aldus Walter. Toch maak ten inmid dels honder den mensen gebruik van de buitenaardse tele foondienst. De tele foontjes duurden gemid deld drie minuten. Het be drijf stelt geen voorwaarden aan de inhoud van de 'gesprek ken', maar roept klanten wel op zich als waardige ambassadeurs van de aar de te gedragen, anp Wat is een Palestijn, en wat doet zo iemand als hij niet bezig is om aanslagen te plegen? Welnu, een Pa lestijn kan óók een christelijk meisje zijn dat voetbalt in het meisjeselftal van de Lutherse school in Bethle hem. Dat stadje, geboorteplaats van Christus, ligt vlak onder Jeruzalem. De bewoners zijn in meerder heid christelijk (in alle soorten en maten) en noemen zichzelf Palestijnen. Daarvoor hoefje dus niet perse Islamiet te zijn. Geïmporteerd zijn ze niet: sinds de eerste jaren van het Christendom bewaken en bewa ren die bekeerde Palestijnen de heilige plaatsen. Zoals bijvoorbeeld het weitje waar de herdertjes bij nachte lagen. Er zijn vier concurrerende weitjes, ik heb me laten overtuigen dat die van de YMCA de echte is: daar zit een grot bij. Dus konden de schaapjes bij nachte veilig naar binnen, en een beetje slimme her der zou zich beslist dddr installeren. Over de exacte geboorteplaats van Jezus en de plek van de kribbe, tivee meter daarnaast, is iedereen het overigens keurig eens geworden. Tot zover het romantische gedeelte. Want helaas, ook rond Bethlehem verrijst inmiddels de enorme antiterrorismemuur, die tegelijkertijd stukken grond van Bethlehem afsnijdt. Op die feite lijk ingepikte stukken land komen, naar men ver moedt, straks de 8000joodse kolonisten uit Gaza te wonen. Die gaan daar, als het goed is, in juli weg. Klinkt positief maar het land dat de Palestijnen daar in Gaza terugkrijgen, leveren ze elders direct weer in. De winst is nul. En zo kom je, voor je het weet, van een leuk Palestijns meisjeselftal weer in de politiek terecht. Want alles in Palestina is politiek. Neem bijvoorbeeld het wed strijdschema van Bethlehem's voetbaldames. Uitspe len is lastig. Thuisspelen ook, want de tegenstander heeft identieke problemen, vanwege de antiterroris memuur en het vervoer. Natuurlijk zijn ouders best bereid met de auto het elftal naar pakweg FC Ramal- lah (15 kilometer verderop) te brengen. Helaas weet je vanwege Israëlische checkpoints nooit hoe lang die reis zal duren: dat kan een halve dag zijn. Ten tiveede moet je als Palestijnse voetbalpapa enorm omrijden: veel wegen rond Jeruzalem zijn voor auto's met een Palestijns kenteken verboden. Wie de kortste route wil nemen moet reizen met taxi's en bussen, wat veel duurder is. Dan nog is de reistijd onmogelijk te voor spellen. Ook geld voor kicksen, hoekvlaggen en shirts begint een probleem te worden. Toerisme was waar Bethlehem van leefde. Maar in 2002 en 2003 waren zelfs sommige christelijke Pales tijnen de toestand zo zat dat ze hun kalashnikovs uit de kast haalden. In de Geboortekerk van Christus tel je sinds die dagen meer kogelgaten dan toeristen. In lege hotels leven ooit welvarende families nu in stille armoede. En tóch heeft Bethlehem een meisjeselftal. Zonder tegenstanders, maar het is er. Aan hun sportieve toekomst wordt gewerkt, onder andere in het Geheime Parlement van Bethlehem. Dat bestaat al tientallen jaren. Een van de kerken (ik vertel niet welke) stelt een zaaltje ter beschik king, zogenaamd voor Bijbelstudie. Mooi niet, dus. In werkelijkheid praten daar inwoners van Bethlehem (christen, moslim, radicaal en gematigd) over politiek. Stiekem, want dat mag niet zonder vergunning. De bedoe ling is niet het organiseren van aan-, slagen. Juist niet. Met 1600 leden proberen ze de boel bij elkaar te houden. Zodat op een dag het Beth- lehemse meisjeselftal probleemloos naar Ramallah kan gaan voor een uitwedstrijd tegen de meiden van Fatah. Maar de betonnen muur bij Bethlehem is inmiddels bijna af. Als Christus nu geboren zou worden, zouden de wijzen uit het Oos ten niet naar binnen mogen. De Amerikaanse entertainer Jay Le- no mag weer grapjes maken over Michael Jackson. Voor de presenta tor van de populaire 'Tonight Show' gold een spreekverbod om dat hij één van de getuigen is in het proces tegen de popster. Na protest van Leno's advocaten, be sloot de rechter een uitzondering te maken voor de showman. Leno is door de verdediging van 'Wacko Jacko' opgeroepen omdat hij een paar jaar geleden de poli tie waarschuwde nadat de jongen die nu centraal staat in de kinder misbruikzaak hem belde om geld te vragen en hij diens moeder op de achtergrond hoorde souffleren. Jackson's advocaat Tom Mese- reau hoopt aan te kunnen tonen dat Jackson het slachtoffer is ge worden van afpersers, die ook an dere beroemdheden probeerden geld afhandig te maken. Leno is een beroemdheid in de VS, net als zijn concurrent op de late avond, David Letterman. Bei de showmasters verdienen mil joenen met hun shows waarin ze commentaar leveren op het nieuws van de dag en bekende gasten interviewen. Daarbij maakt Leno graag grappen a la 'Michael Jackson claimt dat zijn partner in bed slaapt en hij op de grond, zo doen de Clintons het ook'. Gisteren ging het proces verder met het kruisverhoor van de 15- jarige hoofdrolspeler Gavin A., die vorige week donderdag twee ge vallen van ontuchtige handelin gen door Jackson op zijn Never- land-ranch beschreef. Diens ge tuigenis werd echter enigszins overschaduwd door de verlate komst van Jackson, die na een ul timatum van de rechter bij de rechtbank verscheen in pyjama broek en op slippers. Diezelfde avond verscheen Jay Le no 'te laat' bij de Tonight Show in een SpongeBob-pyjama, omringd door veiligheidsagenten en met een paraplu boven zijn hoofd (het handelsmerk van de popster met zijn verbleekte gezicht). Zonder een woord te zeggen, wist Leno toch de draak te steken met de Jackson-zaak. De week ervoor had hij het spreekverbod ontdoken Jay Leno verscheen onlangs 'te laat' bij zijn eigen 'Tonight Show' in een SpongeBob-pyjama. Foto: Reuters door stand-ins te gebruiken die voor hem de honneurs waarna men. Zo grapte zijn gast Roseanne Barr dat de twee ex-vrouwen van Jackson waren komen opdagen toen een video van diens landhuis werd vertoond. „Ze wilden altijd al zien hoe zijn slaapkamer eruit zag." En acteur Drew Carey grap te: „Vind het kind met het pyja majasje en we hebben weer een zaak". De rechter in de zaak tegen Jack son heeft iedereen die er ook maar iets mee te make( spreekverbod opgelegfr echter niet zijn bedot® mand te hinderen in® uitoefening van zijn bjj hij. De advocaten vanp meenden dat het sprefc gezien de 'gemene' gi| Leno- ook voor de shm moest gelden om de zjt eerlijk proces te gevenjE Om de uitspraak te viè Leno bij de start van zji show de 'moonwalk' (L danspasjes van Jacks® hij met een lange moijr grapjes over Jackson, f nog wel verboden te pj zijn eigen betrokkenhj zaak. Volgens de aanklagersjj son overigens aan dec een bankroet. Tijdens» verklaarden ze dat dejh zeker 300 miljoen dollte rood staat en dat het\J4 slechte gedrag van dee Pop' deels te verklaret< dat hij financiële prol? heeft. Jacksons advoq' nen dat. anp-gpd Je kunt met een gerust hart je vinger in zijn aquarium steken. „Zolang je niet bloedt en de vissen vol doende eten, vallen ze echt niet aan." Richard van der Meijden (22) uit Tilburg is helemaal verzot op piran ha's. „Omdat ze zulke agressieve koppen heb ben," lacht hij. „Het zijn echt stoere vissen." De roofvis staat bekent als een killer, een bloeddorsti ge vis waarvan mensen denken dat ze hele koeien en mensen in no-time op peuzelen. „Dat beeld is sterk overdreven, onder meer door films," zegt Van der Meijden. „In de Amazo ne zwemmen ze in enorme scholen. Als ze honger heb ben en er loopt een koe door het water, vallen ze die wellicht aan. Het zijn juist heel nuttige vissen, echte opruimers. Ze eten de dode en zieke vissen op, en ande re dieren die -dood of le vend- in het water terecht komen." Toen Van der Meijden op zichzelf ging wonen, kocht hij een groter aquarium. „Maar ik wist niet wat ik daar in zou doen. Ik begon met een steur en tropische vissen, maar daar was ik snel op uitgekeken." Een aquarium van een kennis toonde een veel interessan tere inhoud: piranha's. „Ik Piranha's: stoere, maar ook heel nuttige vissen, echte opruimers. Foto: GPD wilde ze meteen zelf ook hebben." De aanschaf van twee jon kies was het begin van een passie. Inmiddels staat er midden in de huiskamer van Van der Meijden een aquarium met 400 liter wa ter en zeven piranha's, van zo'n 20 centimeter lang. Verder bezoekt de schilder dagelijks de website waar piranha-fanaten uit heel Nederland praten, informa tie uitwisselen en zelfs mee tings regelen. „Dit jaar ben ik in Emmen en België ge weest. We hebben met een paar mensen die ik via de website heb ontmoet, ook meetings gehad in Zwolle en bij mij thuis. We gaan dan naar eikaars aquaria kijken. Een soort studiedag dus eigenlijk." Zijn vriendin Tess (19) uit Schijndel lacht hartelijk om de uit de hand gelopen hobby van haar vriend. „In de meeste huizen staat de televisie vrij centraal. Hier staat de tv in een hoekje en li het aquarium ir kamer. Richard) naar zitten kijk# er helemaal rusfr Zijn liefde gaat zo ver dat de vB men hebben, Van der Meijdeff de beesten hemt bezoek komt, wh schuw en trekkft lijk wit weg. Wah leen thuis ben, zwart, en zwemh lijk rond." De piranha is eg en om ze hun rc, laten vergeten, fl burger ze zo nu' vende- goudvis^ kan cru overkoij3 dat is de natuuifr lijk krijgen de p?e twee dagen eenf* let en af en toei^ roodbaarsfilet ofd „Je moet ze afi#£ voeren, piranhaH net als mensen^' vitamines binn£1 De Tilburger re£. ding: vissen opp' „Zodra ik voldoj I heb, gaiknaari'h ka. Piranha's va^e meer hoe lieverP me helemaal tej- een klein bootja Amazone te vail| levend aas zo'n aan de haak te Tjanne Hartman E he PL

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 2