Mourinho snoert iedereen de mond SPORT Bondscoach Van Basten is niets te dol Luchtig sfeertje baart Hiddink zorgen United ook onderuit in Milan Moorsel fpiineerd Strafeis tegen Majstorovic gehandhaafd Eenheid irt Michels :erdag uitvaart van Rinus =*>rdt komende zater- den. De crematie- lid zal in strikt beslo- laatsvinden. Een .jging van de Amster- in het Rinus Mi- I jHon is overigens voor- aan de orde, zo teur Henk Markerink Hij reageerde diverse suggesties 'ik lion uit eerbetoon II djrleden oud-trainer d- tmeer Ajax en Oranje 21 e geven. ior rdo langer ™|enoord - De Braziliaan Leo- zijn contract bij met een jaar ver- r verscheidene bles- Leonardo de afge- aar nauwelijks in Rotterdamse club, orthnmiddels weer fit. ?N wil af )elf ■contract >na 'P>- >el% - Fair Deal Sports- tr%it wil onderhande- ng^over de ontbinding 'ikfttract met aanvaller De Nigeriaan, die r$BC speelt, tekende ïkomst met de club I' L maar wil daar nu e December ontstond al b* notie toen bleek dat -Ier naar Londen was daar met Totten- :ejur enkele con- ;en had gemaakt, n Engeland veel :n verdienen dan in zou bovendien lie- ]KL onder Louis van spelen. leek velt Wielinga 'BRemmert Wielinga i005 de weg omhoog :ht%len. Maar het sei- 15°% de Rabo-renner jaald florissant van t>a£. In de Ronde van 1 v%te de coureur afge- 10nijeinde af. De gevol- >mf bijensteek speel ss rten. M ïstrf 'Ier 1 linfl - Leontien Zijlaard- i koiel is genomineerd irodureus World Sport raro de meest prestigi- elletscheidingen in de lemi De jury koos haar ratis winnen van goud aglop de Olympische ub Athene. Zijlaard-van op brd daarmee de suc- ^strifielrenster ooit op lleto Moorsel krijgt in eiderie concurrentie van n oiKelly Holmes (OS- spoiDO en 1500 m), de Jelena Isinbajeva ilsstok) en Maria ares Wimble- Zweden Caroline Dud zevenkamp) en Pofenstam (succesvol- h 11004). ie voor wat ook wel galau de sport wordt ge- Avtem tot stand op i he528 sportjoumalis- ïateinden. De uiteinde- ennbig wordt gehouden oniipsporters en vindt het mei in Portugal. De tsenjlandse die ooit won -g v^riek gehandicapte jas rolstoeltennister ier. men zijn genomi- "Jenner Lance Arm- t Hicham El Guer- Roger Federer, llichael Phelps, for- jeur Michael Schu- I motorcoureur Va- li. Bij de teams het nannen basketbal- Red Sox, het Eu- Cup Team, FC en het Griekse Ajax halen anderdag en Ajax zullen iels op een don- afwerken. De idstrijden van bei- werden afgelopen fgelast wegens he- val. Het duel FC PSV is verzet naar maart (19.30 uur) jax - AZ is door de isteld op donder- 1.15 uur). het mogelijk dat )g een keer ver- lt. Indien de Alk zegetocht in de ortzetten, zal de ipril een Europees spelen. De KNVB zoek naar een latum, ich - Feyenoord is {woensdag 6 april .Het eredivisieduel ■ft A.Den Haag en sc -.is verplaatst naar 8Jj maart, 20.00 uur. s i - AZ is verplaatst lar 10 april. door Peter van Duyl den haag - Bondscoach Marco van Basten blijft verbazen. De keuzeheer van het Nederlands elftal heeft Ajacied Hedwiges Maduro opgenomen in de voorselectie van Oranje, dat aan het eind van deze maand de WK-kwalificatiewedstrijden tegen Roemenië (uit) en Arme nië (thuis) speelt. Dat meldt Ajax op zijn website. De 20-jari- ge middenvelder heeft op dit moment zegge en schrijve 90 minuten eredivisievoetbal ach ter zijn naam staan. Ook Ryan Babel en AZ-verdediger Tim de Cler behoren tot de voorselectie Ajacied Maduro al na anderhalf uur eredivisievoetbal in voorselectie Oranje van Oranje. Door de naam van Maduro zo nadrukkelijk in verband te brengen met het Nederlands elftal, draagt Van Basten nieu we munitie aan voor het groei ende leger van zijn kritische volgers. Tijdens de laatste oe feninterland, in februari tegen Engeland, verbaasde Van Bas ten al door niet PSV'er Mark van Bommel, maar John Hei- tinga een basisplaats op het middenveld te geven. De Aja cied speelde op dat moment bij zijn club net vier duels als mid denvelder. Met Maduro geeft Van Basten andermaal blijk van zijn voor liefde voor spelers uit de Ajax- school. De 20-jarige middenvel der debuteerde als invaller in de uitwedstrijd bij Auxerre, hij speelde toen slechts een paar minuten. Toen Ronald Koeman zijn ontslag indiende, werd Ma- duro door de interim-trainers bij Ajax (Krol en Bruins Slot) bedeeld met een plaats in de basis. Hij speelde de competi tiewedstrijd bij Roda JC en vori ge week de bekerwedstrijd te gen ADO Den Haag. In de voorselectie is ook Ryan Babel opgenomen. Van Basten heeft al eerder laten doorsche meren dat het 18-jarige talent een mogelijkheid op één van de flanken zou kunnen zijn. Tim de Cler behoort eveneens tot de voorlopige groep. Dat is opval lend, want bij de laatste inter land zei Van Basten nog dat hij de linksback van AZ niet goed genoeg vond. De Cler is verheugd met zijn voorlopige selectie, maar hij had er geen enkele rekening mee gehouden. „Nee absoluut niet. Bij voorgaande interlands zat ik er, ondanks de proble men aan de linkerkant, ook niet bij." De Cler is inmiddels al de ze vende speler van AZ die onder bondscoach Marco van Basten wordt opgeroepen. „Een groter compliment kun je als team niet krijgen. We spelen het hele seizoen al erg sterk en dat is de bondscoach niet ontgaan." De oud-speler van Ajax trekt na deze selectie geen lange neus naar zijn oude Amsterdamse werkgever. „Dat is al zo lang ge leden, daar ben ik helemaal niet mee bezig. De trainer van toen (Ronald Koeman, red.) zag het niet in me zitten, daar moet je dan vrede mee hebben. Ik heb het nu gewoon heel erg naar mijn zin bij AZ." In de voorselectie zijn in elk ge val zeven Ajacieden (Maduro, Babel, Nigel de Jong, Maarten Stekelenburg, Rafael van der Vaart, John Heitinga en Wesley Sneijder) opgenomen. Verder bestaat de voorlopige groep uit onder anderen zes spelers van AZ (De Cler, Jan Kromkamp, Denny Landzaat, Joris Mathij- sen, Martijn Meerdink en Henk Timmer) plus nog eens vijf PSV'ers: Phillip Cocu, Mark van Bommel, Wilfred Bouma, Jan Vennegoor of Hesselink en An- dré Ooijer. Ook de Feyenoor- ders Dirk Kuijt en Romeo Cas- telen en Ugur Yildirim van Hee renveen staan op de lijst. Het is niet bekend hoe groot de voor selectie exact is. De voorlopige groep wordt door 'Zeist' nooit bekend gemaakt. Zeist/ANP - De aanklager be taald voetbal van de KNVB heeft zijn strafeis tegen Daniel Majstorovic van FC Twente ge handhaafd: zeven duels schor sing. Dat bleek gisteravond tij dens een zitting van de tucht- commissie. De aanklager had Majstorovic eerder ook al een schikkingsvoorstel van zeven wedstrijden gedaan. Scheids rechter Bossen verklaarde giste ren tegenover de tuchtcommis- sie de incidenten waarbij de Twente-speler Groningen-spits Drent toetakelde, niet te heb ben waargenomen. De com missie doet vandaag uitspraak, waartegen beroep mogelijk is. Chelsea-trainer José Mourinho (rechts) en Frank Lampard kunnen hun geluk niet op. Foto: Reuters/Dylan Martinez den haag/londen/gpd - De koude oorlog vooraf werd ge volgd door een oververhit ge vecht op het veld. Chelsea en Barcelona overtroffen gister avond alle verwachtingen in een heroïsch duel, waarin de thuis ploeg zich op een bizarre manier naar de kwartfinales van de Champions League knokte: 4-2. Na het even vermakelijke als kinderachtige voorspel van de beide trainers in de aanloop naar het duel, moest de werke lijke uitvoering wel tegenvallen. Maar niets was minder waar op deze gedenkwaardige avond in het Europese clubvoetbal. Chelsea en Barcelona, dat thuis met 2-1 had gewonnen, voer den een waanzinnig spektakel stuk op, waarbij de emoties tot ver over het kookpunt gingen. Het was bizar, het was specta culair en het was bloedstollend vanaf de eerste tot en met de laatste minuut. Er waren kan sen over en weer, er was strijd, er was passie, en af en toe was er betoverend voetbal. En uit eindelijk was er een winnaar (Chelsea) waarmee niet alle lief hebbers even blij zullen zijn. Het zal José Mourinho een rot- zorg zijn. De bloedzuiger onder de trainers haalde gisteravond de angel uit Barcelona en legde al zijn criticasters voor even het zwijgen op. De man die zichzelf zo n beetje als enige in Europa niet arrogant vindt, was gister avond de grote winnaar van het verbale steekspel. Maar Mourinho zal toch ook moeten erkennen dat hij gister avond meerdere keren in de rats zat tijdens de wedstrijd, die een ongekend grillig karakter had. De eerste storm van Chel sea duurde een minuut of twin tig en toen Barcelona de schade opnam, stond het al 3-0 dankzij treffers van Gudjohnsen, Lampard en Duff. Onwaar schijnlijke cijfers, die Frank Rijkaard en de zijnen deden verbleken. Een kleine twintig minuter later zag de wereld er alweer heel an ders uit door twee treffers van Ronaldinho, de eerste uit een strafschop en de tweede na een briljante actie, die verdacht veel weg had van een ouderwets puntertje: 3-2. Vijf treffers in 45 minuten, kon het mooier? Zinderend was ook de tweede helft. Waar Chelsea knokte, voetbalde Barcelona, maar de ploeg 'vergat' de gelijkmaker te maken en dat brak de ploeg van Rijkaard een kwartier voor tijd op toen Chelsea-aanvoerder Terry uit een hoekschop de 4-2 binnenkopte. Dat doelpunt was het sein voor een machtig slotoffensief van Barcelona, waarin zelfs Mour inho af en toe zijn ongenaak baarheid leek te verliezen. Bar celona was een paar keer nog akelig dicht bij de bevrijdende 4-3, maar het bibberende Chel sea overleefde met kunst en vliegwerk. De frustratie bij Barcelona was na afloop groot, want net als bij de eerste confrontatie in Nou Camp ontstonden er ook dit keer weer wildwest taferelen in de catacomben. Vooral bij Ro naldinho sloegen de stoppen door. Zoals zo vaak schiep Rijk aard orde in de chaos. Dat viel hem zwaar, want ook bij hem zat de teleurstelling diep. Wat had hij Mourinho graag de mond gesnoerd. Schaatser Bob de Jong, over het algemeen een man van korte antwoorden, ondersteund met iets van een leuke norsheid, zei afgelopen weekeinde op de vraag of hij zich iets aangetrok ken had van de mindere sfeer binnen de Nederlandse ploegen: ,,Ik trek me niets van de andere Hollanders aan. Dat is even duidelijk als veelbeteke nend. De Neder landse top- schaatsers hebben bij in ternationale wedstrijden gemeen dat ze een trainings pak aanheb ben waar KNSB en (klein) Neder land op staat. De diverse ploegen leven, doen en laten echter geheel autonoom. Ze wonen niet in hetzelfde hotel, trainen niet samen, knikken el kaar zo soms eens toe op de baan. eten niet samen en moe ten ook niet al te veel van elkaar hebben. Iedere gesponsorde ploeg is een eigen, aparte repu bliek binnen het koninkrijk: zo moet je het maar bekijken. Je kan daar bedenkingen bij hebben, maar de betrokkenen zelf vinden het zo best. Zij roe pen om het hardst dat de Ame rikanen ook zo leven, werken en doen. In Inzeil zag ik echter ook twee andere voorbeelden. De Cana dezen zaten met zeker twintig mensen aan tafel (alle sporters, artsen, trainers) om de zeges van Cindy Klassen te vieren en de Noren groepten ook compleet en lachend en feestend samen. Er wordt wel eens geopperd dat deze Hollandse situatie een laat uitvloeisel is van de niet altijd ideale sfeer die er in diverse kernploegen heeft bestaan. Nu de sponsorteams geheel auto noom zijn en volledig onafhan kelijk van elkaar werken, leven, trainen en wonen, zeggen som migen dat het 'beter is dan in het verleden Dat idee lijkt me, met Turijn 2006 voorde boeg aan harde revisie onderhevig. Ik ben geen pleitbezorger voor een kleffe, grote, gemaakt vrien delijke schaatsfamilie: daar waar iedereen pais en vree pre dikt, waar men overdreven lief voor elkaar is, terwijl men op het ijs elkaar bestrijdt, maar een tikje meer gevoel voor elkaar zou misschien wel helpen het Nederlandse schaatsen iets meer een coherente uitstraling te ge ven. Een voorbeeld, hoewel een de tail. Toen het Wilhelmus voor het eerst gespeeld werd (op zaterdag voor De Jong), reageerden alle betrokkenen op het erepodium te vroeg. Dat wil zeggen: de petten gingen op, terwijl er nog een bijna tweede couplet volgde. On handig gelach en schouderop halen volgde. Op zondag (metDeLoor stralend bo venaan) gebeurde hetzelfde. Weer ging de muziek door, ter wijl de Hollandse meiden (Tim mer stónd er ook) met gegiechel de merkwaardige situatie trachtten te redden. En ten be wijze dat niemand van de be trokkenen waarschijnlijk naar eikaars gloriemoment had geke ken, gebeurde hetzelfde toen de Nederlandse achtervolgings- ploeg op zondagavond vroeg werd gehuldigd en ons volkslied weer een verlengsmk kreeg ter wijl de betrokkenen al met an dere zaken bezig waren. Natuurlijk zegt dit niets alles, maar misschien toch wel wat. Mag je het interesse in het doen het laten van de ander noemen? Was erover gesproken aan tafel? Had men geleerd? Oké, die interesse voor elkaar is er dus niet en dat is niets nieuws, dat is al jaren zo en dat verander je waarschijnlijk nooit meer. Toch zal chef de mission Eddy Verheyen flink moeten werken om de onderscheiden bloedgroe pen wat nader tot elkaar te brengen. De chefs zoon. Carl, opende alvast de mogelijkheden door twee leden van een 'andere' Nederlandse ploeg op sleeptouw te nemen naar de wereldtitel achtervolging. Goed voorbeeld.. Mart Smeets UITSLAGEN milaan/anp - Alex Ferguson zag het vooraf al vrij somber in. De taak van Manchester United om in Italië AC Milan te ver slaan was de zwaarste waarvoor zijn spelers ooit hadden ge staan, vermoedde de coach. Hij had het bij het juiste eind. AC Milan, dat in Manchester met 0-1 had gewonnen, bleek op nieuw veel te degelijk: 1-0. De Engelsen moesten scoren, dat was duidelijk. Maar het beeld van de eerste helft gaf al aan dat dat lastig zou worden. Ruud van Nistelrooij, de spits waarop de Engelse hoop was gevestigd, kreeg pas vijf minu ten voor rust zijn eerste moge lijkheid. Zijn schot miste doel. Ploeggenoot Giggs was er dich terbij geweest, maar hij raakte na een klein half uur de paal. Kaka trof naipens Milan de lat in de eerste driekwartier, zon der doelpunten gingen de teams rusten. Na de hervatting gebeurde waarvoor Ferguson zo bevreesd was. Na een uur spelen werd een schot van See- dorf geblokt, maar uit de daar op volgende corner kopte Cres- po raak. Tien minuten later kon Van Nistelrooij de gelijkmaker aantekenen, maar hij had on voldoende controle over de bal en schoot naast. Zo werd Manchester niet de eerste Engelse club die in San Siro AC Milan zou verslaan. De Italianen staan in de kwartfina le en toonden andermaal aan een zeer lastig bespeelbaar col lectief te vormen. Olympique Lyon zou de vol gende opponent kunnen wor den. De Franse club had vooraf beschouwd al bijna een mak kie, thuis tegen Werder Bre men. Door het voortreffelijke resultaat uit de eerste wedstrijd (0-3 overwinning) leek er wei nig mis te kunnen gaan. Dat bleek, het werd een doelpun- tenfestijn dat uiteindelijk afliep met 7-2. De Fransen gingen wederom furieus van start. Via Wiltord en Essien (2x) stond het na een half uur 3-0. Micoud scoorde nog voor rust tegen, Wiltord (2), Malouda en Berthod (straf schop) maakten in de tweede helft de 7 vol. Ismaël scoorde nog tegen vanaf de strafschop stip. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3649, 8 maart 2005 1 3 4 10.11.12.22.27.31.39.41. 45.46.47.51.54.60.63.74.78 Onder voorbehoud van typefouten VOETBAL Champions League. Tweede ronde, returns. Chelsea (Eng) - Barcelona (Spa) 4-2 (3-2). 8 Gudjohnsen 1-0, 17. Lampard 2-0, 19. Duff 3-0, 27. Ronaldinho 3-1 (strafschop), 38. Ro naldinho 3-2, 76. Terry 4-2 Scheidsrechter: Collina (Ita) Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Ferreira, Kezman, Johnson (Chelsea). Van Bronckhorst. Xavi (Barcelona). Eerste wedstrijd: 1-2, Chelsea naar kwartfina les. AC Milan (Ita) - Manchester United (Eng) 1-0 (0-0). 61 Crespo 1-0 Scheidsrechter: Fandel (Dui). Toeschouwers: 70.000 Gele kaart: For tune (Manchester United) Eerste wedstrijd: 1-0, AC Milan naar kwartfina les Olympique Lyon (Fra) - Werder Bremen (Dui) 7-2 (3-1). 8 Wiltord 1-0. 17. Essien 2-0. 30 Essien 3-0, 32. Micoud 3-1. 55. Wiltord 4-1, 57. Ismaei 4-2 (strafschop), 60. Malouda 5-2, 64. Wiltord 6-2, 80. Berthod 7-2 (strafschop). Scheidsrechter: Ivanov (Dui) Toeschouwers: 38.922 Gele kaart: Berthod. Malouda (Lyon), Klasnic, Valdez (Bremen). Eerste wedstrijd: 3-0, Olympique Lyon naar kwartfinales. WATERPOLO Madrid. WK-kwalificatietoernooi, vrouwen. Groep B: Nederland - Oekraïne 17-2 (5-0 3-1 5-0 4-1) Doelpunten Nederland: De Bruijn 5, Guichelaar 3. Cabout 2, Van den Ham 2. Klein 2, Van der Sloot 2, Van Belkum 1. Groep A: Duitsland - Frankrijk 10-3. WIELRENNEN Thiers. Parijs-Nice (ProTour). Tweede etappe, La Chitre (Aigueperse) - Thiers: 1 Boonen (Bel) 46,5 km in 53.31 (52,133 km/u). 2 Arvesen (Noo), 3 Popovitsj (Oek), 4. Reynes (Spa), 5. Pollack (Dui). 6 Er ik Dekker (Ned).Algemeen klassement: 1. Boo nen 5 17 55. 2 Enk Dekker 0.03. 3 Arvesen 0.05, 4 Goesev 0.09, 5. Voigt. 6. Cancellara (Zwi) 0 11. 7. Reynes 0.14. 8. Gilbert (8el) 0.16. 9 Voeckler (Fra). 10 Zaballa, 19 De Jongh 0.31, 27. Vinokoerov 0.57, 32. Van Bon 0 59. 38 Tankink 1.04. 41. Lotz 1.08. 51. De Kort 1.15, 67. Thomas Dekker 1.31. 72. Armstrong 1.35. PSV-coach is er nog niet gerust op in Monaco door Roel Wiche monaco - Guus Hiddink is geen coach die graag elf voetballers onder 220 volt zet. Maar het te genovergestelde hoeft nu ook weer niet. De trainer van PSV proefde aan de vooravond van de Champions League-kraker tegen Monaco een sfeertje dat zijn ploeg al met anderhalf been in de kwartfinale staat. En dat baarde Hiddink, de geboren professional, zorgen. „Dan ga ik er tegenaan hangen. Het sluipt er te gemakkelijk in." De trainer-directeur van PSV deed gisteravond, vlak voor de training in het artistieke Stade Louis II, veel moeite om in de rol van underdog te kruipen. De Eindhovenaren zijn naar het miljonairsparadijs gevlogen met een 1-0-winst op zak, een score die op Europees niveau als behoorlijk gunstig geldt. Maar toch is Hiddink er niet ge rust op. Hij wees op de impo sante statistieken van Monaco in eigen huis. „Ze verliezen zel den. Daarom irriteert het ook dat mensen zo makkelijk roe pen dat we er al bijna zijn. Dat doet vooral de omgeving, de ploeg zelf niet. De spelers zijn gebrand om hier te overleven." Steeds vaker krijgt de chef de vraag of hij niet stiekem een pa rallel trekt met het gloriejaar 1988. Ook toen sloop PSV ronde na ronde verder, met de Euro pacup I als bekroning. Maar Hiddink jaagt alle dagdromen nog steeds weg. „Ik wil en kan die twee ploegen niet met el kaar vergelijken. Het zijn teams die echt anders zijn." Het zou ook weinig realistisch zijn om plots wonderen te ver wachten van de Eindhovena ren. Het gat tussen het Neder landse voetbal en de Europese elite is de laatste jaren louter gegroeid, vooral in financieel opzicht. Toch presteert PSV dit seizoen boven alle verwachtin gen. Van een vreemdelingenle gioen heeft Hiddink een hecht collectief gesmeed dat nog geen voetbal van een andere planeet speelt, maar wel oerdegelijk is. Om het groepsgevoel te koeste ren heeft de coach liefst twintig man naar Monaco meegeno men. „We krijgen een zware pe riode. Dan wil ik alle jongens graag bij elkaar houden. Dat klinkt klef, ja. En dat is het mis schien ook wel." Teambuilder Hiddink hoopt vanavond zijn vertrouwde basis het veld in te sturen, maar hield gisteren nog een slag om de arm. Mark van Bommel liep op de training al na een half uur trekkebenend naar de kleedka mer. De aanvoerder had last van zijn kuit, een gevolg van een tik in de bekerwedstrijd te gen TOP Oss. De medische staf deed er wat luchtig over, maar Hiddink vertrouwde het niet helemaal. „Mark is geen jongen die snel van de training loopt. Zeker niet als dit soort heerlijke wedstrijden voor de deur staan. We moeten hem straks goed testen in de warming-up." Het grootste nieuws van de te genstander kwam van het toe schouwersfront. Prins Rainier III, de oude heerser van het mi nistaatje, ligt in het ziekenhuis en zal er vanavond niet bij zijn. Verder trok coach Didier De- schamps zijn traditionele rook gordijn op. De Champions Lea gue-finalist van vorig jaar, die de laatste weken matig pres teert in de competitie, trainde achter gesloten deuren. Mét eerste doelman Roma, die vrijwel hersteld lijkt van zijn blessure. Ook de snelle spits Chevanton, voor wie Hiddink vrees heeft, is dicht bij zijn ren tree. Als hij in de basis start, doet hij dat in een bij uitzonde ring uitverkocht stadion (18.000 toeschouwers). In de competi tie blijft de club zonder achter land steken op 7000. Zo n 1600 fans uit Eindhoven zijn PSV achterna gereisd. PSV-spits Jan Vennegoor of Hesselink houdt een balletje hoog op de training in Monaco. Foto: ANP/Olaf Kraak

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 19