Rugnummer 45 is voor Wesley de Ruiter SPORT Voorschoten '97 zet Almeida aan de dijk Dubbeld staat symbool voor opmars Koudekerk op weg naar de derde klasse DUIVENTIL :e< VI Postma rijdt verlate «u Tweede profpartij Faisal Belghanou Simultaan superschaak A-junior uit Leiden maakt naam bij FC Utrecht Voetballer voelt zich onheus behandeld door Robbert Minkhorst koudekerk aan den rijn - Zon der het te beseffen, in elk geval zonder het zelf te erkennen, staat Rutger Dubbeld uit Kou dekerk symbool voor de ont wikkeling die zijn voetbalclub aan het doormaken is. De w Koudekerk breekt dit seizoen door in de vierde klasse en Dubbeld doet hetzelfde in zijn eerste volle jaar in het elftal. Of de opmars na het kampioen schap eindigt? Niet als het aan Dubbeld ligt. Hij wil er 'alles uithalen'. Koudekerk staat amper over de helft van het seizoen al acht verliespunten voor op nummer twee, Blauw-Zwart uit Wasse naar. Eigenlijk mag het gewoon niet meer misgaan, zoals vorig jaar gebeurde. Het team is beter uitgebalanceerd, weer wat erva ringen rijker, én koppelt klasse aan werklust. Met zo'n mix word je kampioen. Desalniettemin: zie het maar eens te worden. Voetballer Dubbeld wekt in elk geval niet de indruk last te hebben van de druk van de gedoodverfde kam pioen. Dubbeld, stoïcijns: „Ik vind dat wij als team goed bezig zijn, dat blijkt ook wel uit de stand. Promotie of een kampi oenschap moet er wel van ko men. De laatste jaren is het elf tal steeds beter geworden. Vorig jaar zijn we promotie net mis gelopen. De sfeer binnen de ploeg is enorm goed en is ook bij de club perfect. Als iedereen zich voor de volle honderd pro cent inzet, zijn dit soort presta ties mogelijk." „Aan het begin van het seizoen is er gezegd: elke wedstrijd is er één op zich. Als het dan goed blijft gaan, komt pormotie van zelf een keer in beeld. Je moet de wedstrijden zo'n beetje alle maal winnen, daar draait het om. Je moet niet kijken naar wat andere clubs doen. Je moet gewoon zorgen dat je zelf je punten haalt." Dubbeld maakt sinds een jaar deel uit van de selectie van de zaterdagvierdeklasser. In zijn tijd als A-junior trainde hij al mee, en vorig seizoen werd hij in de winterstop aan de selectie toegevoegd. Behoudens een paar jaar in de jeugd van ARC heeft Dubbeld altijd voor de club in zijn woonplaats gevoet bald. In dat ene jaar bij de se lectie is de hbo-student één van de bepalende spelers gewor den, en in dit seizoen de top scorer bovendien, met twaalf doelpunten. Draait het elftal om Rutger Dubbeld? „Nee." Waar dan wel om? „Het draait om het collectief. Daarbinnen zijn individuele kwaliteiten belangrijk. Als wij als team blijven spelen, blijven de punten wel komen. Ook in de mindere wedstrijden van ons zag je dat we het als collec tief konden oppakken. In elk geval dit seizoen." Dubbeld is spits of centrale middenvelder. De laatste tijd posteert trainer Erwin van der Zee hem in de punt van de aan val. „Ik ben inderdaad een be langrijke speler geworden. Het heeft geholpen dat ik het ver trouwen krijg van de spelers en de trainer. Als je vertrouwen ge niet, groei je vanzelf. Dat het zo snel is gegaan, had ik niet ver wacht. De stap van de Al naar de senioren is een wereld van verschil. Bij de jeugd kon je al met een of twee goede spelers een goed elftal hebben. In het begin heb ik het moeilijk gehad, maar vanaf de eerste wedstrijd in de competitie ben ik beter geworden." „Ik ben gedreven en fanatiek. Ik probeer van anderen te leren. Zo kan ik alleen maar beter worden. Het is altijd leuk om te horen dat je goed bent, maar mensen moeten het ook wel te gen me zeggen wanneer ik niet goed speel. Ik zal me steeds voor honderd procent inzetten en als ik iets doe, wil ik dat goed doen. Daarmee zeg ik niet dat het altijd lukt." Op het topjaar van Koudekerk rust maar één smet: de rivaliteit met Roodenburg. Die club heeft het elftal inmiddels terug getrokken na herhaald wange drag. Mede daarom wil Dub beld er geen woorden meer vuil aan maken. „Wat het bestuur van Roodenburg gedaan heeft, was een goed besluit en daar mee is het afgesloten." Het thuispubliek in Koudekerk zou bij de Leidenaars het vuur hebben aangewakkerd. In al het tumult liep de elftalleider van de thuisploeg een dubbele rib- breuk op. Dubbeld, plotseling fel: „Voor een vierdeklasser komt er in Koudekerk veel pu bliek kijken. Wij krijgen daar veel steun van. Het zijn wel mensen met een eigen mening, maar ze roepen geen schandali ge dingen zoals gesuggereerd is." Liever praat de voetballer over het eigen elftal, en over een mogelijk kampioenschap dat daarna naar meer smaakt. Dub beld voorspelt dat Koudekerk erna aan het kokkerellen blijft. „Op een termijn van vijf jaar zit er misschien wel de tweede klasse in. Als we promoveren, moeten we in de derde klasse woensdag 9 maart 2jl1 Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (sportredactie) tujon en 14.00 uur. Fax: 071-5356415. E-mail: sportredactie aa Leiderdorper Alfons Groe nendijk, voormalig voetbal ler van onder andere FC Den Haag, Roda JC, Ajax, Manches ter City, Sparta en FC Utrecht, heeft zich aangemeld voor de cursus 'coach betaald voetbal'. De opleiding gaat het nieuwe seizoen van start. De landelijke finale voor dis trictsbekerwinnaars voetbal wordt op 11 juni gehouden op de amateurvelden van SC Hee renveen. De wedstrijd van de zaalvoet ballers van Bax uit Voorhout te gen Rotterdamse Studenten ging afgelopen vrijdag niet door omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. Joke van Klink (ex-Alkmania, ex-KFC '71) wordt assistente van hoofdtrainster Nancy van der Loo bij de vrouwen van RCL in Leiderdorp. Van Klink wordt daarnaast verantwoorde lijkvoor het tweede elftal. Ook Jeroen Redegeld blijft komend seizoen assistent bij de eerste klasser. Badmintonclub Lisse houdt komend weekeinde het Keu- kenhoftoernooi in sporthal Meerzicht. De finale beginnen zondag om 13.30 uur. Jan Wansink wordt komend seizoen trainer van GWS. De Leidenaar heeft nu nog de za- terdagtak van FC Boshuizen onder zijn hoede. In Sassen- heim volgt hij Ruud van der Meer op, die vijf jaar lang trai ner was van GWS. FC Kranenburg en RVC/Rijs- wijk gaan op 1 juni verder als Haaglandia. De leden moeten in de vergadering van vandaag nog wel hun goedkeuring verle nen aan de fusieplannen. Als de leden akkoord gaan, worden de clubkleuren blauw en geel. De nieuwe fusieclub gaat spelen op het terrein van RVC/Rijswijk. De Leidse snookerspelers Wim Monfils en Edwin van Orssagen hebben zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van het Nederlands kampioenschap koppels. Zij versloegen in de kwalificatie de Rotterdamse ex- kampioenen Raymon Fabrie en Remco Dijkstra. Ook het Al- phense koppel Christiaan Luy- endijk/Thijs-Jan Stolker heeft zich gekwalificeerd. Regerend nationaal kampioen Stefan Mazrocis uit Noordwijk, speler van Jumbo Warmond, komt pas op 26 maart voor het eerst in actie. Het toernooi in Ridder kerk duurt de komende twee weekeinden, met de finales op paasmaandag. Voor het derde achtereenvol gende jaar organiseert hard loopvereniging Plantaris een marathon. Oude Wetering dient op zaterdag 17 september als startplaats van de 42.195 meter. De naam van het evenement is Oranje Boven Boot Marathon. De Leidse korfbalveL j. Crescendo viert op 1 haar 55,5-jarig jubile y0 18.30 is het feest in je( aan de Saffierstraat. me de jeugd en vanaf 21 e„ le senioren en junioi oud-leden zijn van h j nodigd. til1 Roxanne van Hem p. senaar heeft afgelop c einde een eerste plaii tijdens de Vikingract zx internationale wedsto renveen namen 283 r v( deel. De rijdster van l, ging Leiden kwam m ;aa klasse tot en met 13 r0 Gino van der Voort mn schaatsvereniging N maak uit Leimuiden venter tweede gewo strijd om de nationa Lg thontitel bij de pupif De spits van IJssel^ Richard Corts vertrefot club. Hij heeft aanga0V( een club in de Bollei ltra verhuizen. jy{ De Leidse schaken den Doel, John van i Jan Smeets, Jop Del| Thomas Willemze h|éce geplaatst voor de t\%ot ficatieronde voor h&ier nis de Vreugt uit Lish rassend uitgeschakf qj- e se schaakster Biainacen an plaatste zich welfo j volgende ronde. en Tennisster Marlot zo] heeft in het Duitse I de kwartfinale van bSp{ lijke ITF2-toemooi j deed de 15-jarige Va de i. Ir via een knappe zegt Poolse Agnieszka Meddens strandde in de kwartfinale O] Justine Ozga. Het nieuwe vecht trum in Leiden-N< 12 maart open. De sel en Can Sahinb; oude boksschool Lantrok overgenoi ben het onderkomefbij Corantijnstraat 2a maanden verbom breid. Voor de fesl een aantal bekendf uitgenodigd, ondei bailers Tim de Cler] din Boukhari (Aj; Bezzai (TOP Oss) op eningshandelkq uur. - Li Op Duindigt is koiel dag een kinderprog ure kan op pony's word de er zijn kinderspelle sch zijn hippische demi D De toegang is gratis wi Zaterdagmiddag lop houdt korfbalclub Eth een 'open dag' op M de Montgomerystr? 14.00 uur zijn alle b| leerlingen uit Leider schoten welkom oi# maken met de spoiOi heerenveen - Hij zal best nog wel eens in Thialf verschijnen om in de wintermaanden lekker te schaatsen, maar als topspor ter keert Ids Postma er nooit meer terug. Gisteren schaatste hij tijdens het ijsgala in Heeren veen zijn laatste serieuze rond jes. In de achtervolgingswed strijd, onder het toeziend oog van vijfduizend schaatsfans, nam de 31-jarige Fries afscheid van zijn sport. 1998 olympisch de 1000 meter. Tijdens het de Ard schaatsers van deeld aan en Erben Oranje, met Sven Kramer, Annette roepen tot ploe leiden - Leidenaar Faisal Belg hanou bokst op 26 maart zijn tweede profpartij. De voormalig Nederlands kampioen licht ve dergewicht bij de amateurs ver loor eind vorig jaar nipt zijn de buutpartij. Op het Rotterdams boksgala komt Belghanou uit tegen een debutant, Chad Bis schop uit de Maasstad. Op het gala bokst ook Don Diego Poe der. Voor Belghanou wordt het een 'thuiswedstrijd'. De organi satie is in handen van het ma nagement van de Leidenaar. leiden - Nederlands kampioen 'superschaak' Jop Delemarre geeft op vrijdag 18 maart in het Leidse Denksportcentrum een kloksimultaan 'superschaak'. Superschaak is een andere vorm van schaken waarbij op een normaal schaakbord enkele schaakstukken worden vervan gen door stukken als 'amazo ne', 'keizerin', 'prinses' en 've teraan'. Superschaak is ontwor pen om het grote belang van de openingstheorie in het normale schaak te verminderen. In schrijven voor deze simultaan is mogelijk vanaf 19.00 uur aan de zaal. Na afloop van de kloks imultaan - de meester krijgt een uur en de deelnemers een half uur op de klok - is er gelegen heid tot (snel)superschaken. Rutger Dubbeld: „Je moet niet kijken naar wat andere clubs doen." Foto: Hielco Kuipers een plek bij de eerste vijf kun nen halen. In elk geval mee doen om een periodetitel. Die kwaliteit hebben we gewoon en in de B-jeugd zitten zeer talent volle spelers." Dubbeld gaat ervan uit dat hij het komend jaar nog in Koude kerk voetbalt. „Op dit moment heb ik geen andere ambitie. Ik heb het hier prima naar mijn zin. Bij Koudekerk is het alle maal een mooi geheel. Ik zie geen reden om weg te gaan. We hebben een goede ploeg en daarin geeft ieder» maal. Dat telt. Ai; js veel klasse, je wijma strijd zonder strijfl. A aar] door Robbert Minkhorst utrecht - Wesley de Ruiter (19) was blij met zijn plek op de bank. Ontzettend blij zelfs. De Leidse keeper zat dan ook op de reservebank van FC Utrecht. In eens was de A-junior de tweede keeper bij de eredivisionist, door blessures van anderen. De Ruiter kreeg het shirt met rugnummer 45. „Het is zo vreselijk snel ge gaan met mij. Ik ben heel geluk kig dat ik dit allemaal al heb mo gen meemaken." „Het was hartstikke mooi, al leen had ik nog gehoopt op een invalbeurt", zegt de doelman. „Dan had ik gelijk kunnen laten zien dat ik mijn mannetje sta. Maar volgens mij heb ik sowie so al een goede indruk achter gelaten. Ik heb al drie wedstrij den in het tweede gekeept." Voor zijn debuut op de bank stond hij niet stijf van de zenu wen. Integendeel, maakt hij duidelijk. De ervaren profs stel den de nieuweling gemst. „Ik ben juist heel goed opgevan gen, iedereen was heel vriende lijk. Het was ook gezellig, en hoefde helemaal niet zenuw achtig te zijn. Ik voelde me met een op mijn gemak." Inmiddels draait De Ruiter weer zijn wedstrijden mee in de Al van FC Utrecht. Het is zijn eer ste seizoen in de Domstad, na dat hij afgelopen zomer was overgekomen van Noordwijk. Daar hebben hij en zijn twee lingbroer Erwin vrijwel de com plete jeugdopleiding doorlo pen. „We zijn bij Lugdunum begonnen. Daar liep het niet zoals ik had gehoopt. Er waren wat opstootjes onderling, en er werd over en weer gescholden. We waren acht jaar en we zijn toen naar Noordwijk gegaan." Daar was De Ruiter wel in goe de handen. De club staat be kend als een plek waar keepers talent tot ontwikkeling komt. Rob van Dijk, Edwin van der Sar en De Ruiters eigen clubge noot Joost Terrol zijn zo even wat voorbeelden. „Ik heb een erg goede begeleiding gehad", zegt De Ruiter. „Ik had een heel goede individuele keeperstrai ner, Frank Oostermeier. Hij zorgde ervoor dat ik me verder kon ontwikkelen Tussentijds werd De Ruiter nog gescout door ADO Den Haag en Heerenveen. De doelman kon op zijn twaalfde naar Den Haag, maar bedankte. „Het sfeertje beviel niet. En bij Noordwijk zat ik iedere keer in een zeer leuke groep." Hij haal de nog de selectie van Oranje onder 15 jaar. Toen Heeren veen niets meer liet horen, koos De Ruiter in mei vorig jaar voor Utrecht. Terrol leerde de Leidenaar daar pas kennen. Bij Noordwijk had hij wel contact met Robert Spaan, de huidige keeper van het eerste elftal, en de vroegere concurrent van Terrol. „Joost wilde weten hoe het met me ging, en hoe ik het allemaal er vaar. Dat ik ook bij Noordwijk vandaan kom, vond hij hartstik ke leuk om te weten. Hij is ei genlijk ook in heel korte tijd in eens hogerop gekomen", aldus De Ruiter. In de Al moest de keeper de strijd aangaan met Boy Bleeker, iemand die al drie jaar in de jeugdopleiding van de club zat. Hij verdreef hem uit de basis. „Ik moet dit seizoen bij FC Utrecht een contract verdienen. Negen van de tien A-junioren hebben er geen. Pas als je in het Wesley de Ruiter: „Ik ben heel goed opgevangen in de selectie, ledereen was heel vriendelijk." Foto: FCU Photo tweede elftal komt, krijg je een contract. In de winterstop heb ik mijn evaluatie gehad en het was allemaal positief." „Toen ik jong was, had ik Van der Sar als idool. Nu is er eigen lijk niemand, ik ben nu vooral voor mezelf bezig. Ik zou zelf voor jongeren wel een idool willen zijn. Bij FC Utrecht hoop ik in het eerste te komen en daarna te kunnen doorstromen naar de topdrie. Mijn droom is om bij een Engelse club terecht te komen. Het publiek, het voetbal, de sfeer doen het ge woon bij mij." Zijn tweelingbroer speelt nog altijd in de Al van Noordwijk. „Hij zegt: keepers vallen sneller op dan verdedigers. Ik vind hem een erg goede verdediger. Als hij zijn best blijft doen, dan krijgt hij vanzelf een kans. Als broers zijn we af en toe eikaars vijanden. We wonen allebei nog thuis, dus we zien elkaar elke dag. Vroeger was het wel vaak ruzie thuis. Hij wilde altijd laten zien dat hij beter was, en ik kon dat natuurlijk niet zomaar laten gebeuren. Als teamgenoten ac cepteerden we alles van elkaar en kwamen we voor elkaar op. In het veld ging het altijd ont zettend goed." trainer is dat hemzelf overigens pas duidelijk geworden nédat hij Almeida had weggestuurd. Voor Wubben was een terug keer aanvankelijk bespreekbaar. „Hij kwam veel te vaak te laat. Spelers vinden dat storend, en een aantal van hen nam hem dat ook kwalijk." Almeida dacht in een gesprek met de technische leidmg za ken recht te kunnen zetten. Het beoogde verzoeningsgesprek had een averechts effect, tot verbazing van de speler. Almei da besloot om voor zijn bedrijf extra personeel aan te nemen, zodat hij op zaterdag voortaan weer op tijd aanwezig kon zijn. „Ik wilde graag terugkomen en het seizoen op een goede ma nier afmaken. Ik dacht ook goe de verklaringen te hebben voor het feit dat ik te laat kwam. Hier houd ik geen goed gevoel aan over. Ik weet niet wat ik ervan moet denken." „De trainer heeft over mijn te rugkeer gezegd 'daar beslis ik niet over'. Dat kan ik niet vat ten", licht de voetballer toe. „Ik moet er om lachen. Ik heb nog nooit een hoofdklasser meege maakt waar een trainer aan zijn spelers moet vragen of iemand terug mag komen." Wubben verklaart dat een ren tree van Almeida voor de rest van het seizoen is uitgesloten, maar houdt voor het jaar erop de deur open. „Maar ik vraag me af of hij daar zelf nog wel zin in heeft", aldus de coach. Voor Almeida is het verhaal Voorschoten uit en dat betreurt hij. De speler kwam eerder uit voor Capelle en Zwart Wit '28 en had het in Voorchoten 'best naar zijn zin'. „Ik was van plan om een aantal jaren bij de club te blijven." De speler zegt niet te willen natrappen, maar houdt 'een nare nasmaak' over aan zijn kortstondige avontuur in Voorschoten. „Kennelijk was er nog een andere waarheid. Het was niet vriendelijk wat Voorschoten met me heeft ge daan. De club is er niet volwas sen mee omgegaan." De Rotterdammer rekent erop volgend seizoen bij een andere hoofdklasser onderdak te vin den. „Ik wil volgend jaar ge woon lekker aan de bak. Waar, maakt me niet zoveel uit." TOGR heeft zich volgens Almei da al bij hem gemeld. door Robbert Minkhorst voorschoten - Voorschoten '97 heeft gebroken met speler José Almeida. De tijdelijke verwijde ring van de speler uit de selectie blijkt definitief. Tussen club en speler is een vertrouwensbreuk ontstaan. Trainer Peter Wubben zette de Rotterdammer met een Portu gese achtergrond twee maan den geleden uit de selectie. De voetballer kwam stelselmatig te laat op wedstrijddagen. Almei da voerde zijn drukke werk op als een verklaring voor zijn na latigheid en kondigde beter schap aan. „Het was elke keer knijpen", zei de speler eind ja nuari. „Ik vind het terecht wat de trainer heeft gedaan. Hij kon het ook niet meer verkopen naar de andere spelers." Dat laatste blijkt nu de reden voor de breuk tussen club en speler. Almeida hoeft, meldt Wubben, de rest van het sei zoen niet meer te rekenen op een basisplaats, laat staan op een plek in de selectie. „Het vertrouwen van het team in Almeida (rechts) komt niet meer uit in het shirt van Voorschoten: „Ik hem is dermate geschaad, dat moet er om lachen." Archieffoto: Cees van Hoogdalem het zo moet lopen." Volgens de

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 18