REGIO Pi Infotheek Groep terug van weggeweest sssssg: SsiiSr- SKBffiÏÏKÏ— 'Het zou zonde zijn om zo'n prachtig feest af te gelasten' 'Prioriteit van dit college ligt niet bij gezellige binnenstad' fjwas een heksenketel de na. S3 .COLOFON HDC 970 woensdag 9 maart 2005 VRAAG imerlid Dezentjé gooide deze week de knuppel in het ■tk: 'De landelijke belastingtelefoon is heel slecht bereik- i 7777 baar'. Nadat i de belastingdiensttie veertig minuten in itond bij het belastingkantoor in Leiden, vroeg zij zich af en taferelen zich daar afspelen. Zij wendde zich tot de af dichting van het ministerie van financiën, want zomaar w ld van de Leidse belastingdienst praten is onmogelijk: zo- ie worden gearrangeerd. Via de woordvoerders MARCEL HO- ^C(\VAN WEENUM en ANDREA GRAAF krijgen we na drie uur op de per e-mail ingediende vragen, ei 'thet met de bereikbaarheid in LeidenKomen er veel a linnen? 30 en we niet zien. Daar zijn geen uitdraaien van en we yj en cijfers voorhanden." mtoor in Leiden niet een persoon die daar iets zinnigs =feggen? ing de politiek hierover vragen heeft gesteld en staatsse- 4 jn van financiën nog moet antwoorden mag niemand •^astingen iets zeggen. We moeten pas op de plaats ma- 1 blemen niet onoplosbaar? Immers in deze tijd gaat ie- - Jen, want dat belastingbiljet moet toch voor I april IIn? ijn goed bereikbaar. De laatste week halen we een lan- «e van 77%. Dat is heel goed en dat gaat de staatssecre- •ggen-" 'it aan nemen. ïorga- 1 de au- *H»wa- _~fe- !t ht be- ^jiaar dat 7 We 'eiiet gro- vooruit j de ls)| vragen van u kan ik niet ingaan. Het was hier gisteren 'jflcetel. De media wilde van alles weten: filmen, inter- ekijken in de organisatie. Natuurlijk gaat het om een lerwerp, maar het kan gewoon niet. Het is hier een hek- fbgmaals, we moeten een pas op de plaats maken." a Stoellnga archieffoto: Henk Bouwman SjMT DE ARCHIEVEN Woensdag 9 Maart e Christelijke School aan de Hoge Morsweg, uitgaande van 5de Schoolvereniging alhier, is reeds lang uit haar jasje ge- fenks het feit dat men thans de beschikking heeft over ze il in de school, in een aangrenzend 'bijgebouw' twee klas- jergebracht, het voormalig Chr. Militair Tehuis aan de r5 dependance is ingericht en ook aan leerlingen van de 'lordt gegeven in de Christelijke School aan het Noordeinde nog ruimte tekort. maandag 10 maart n groot aantal vrouwengroepen heeft zaterdag in Leiden 3 onale Dag van de Vrouw gevierd. Zo trad zaterdagmid- laarlemmerstraat het Vrouwenorkest op. De dag wordt om de verbondenheid van vrouwen te tonen in de ilijke rechten en voor een rechtvaardige maatschappij, het thema „Mijn lijf is van mij." Leidsch Dagblad (Je rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na j.50 (afdruk van 13 bij 18 in zwart wit) over te maken op gironummer 111 yiDC Media b.v., Postbus 2,1800 AA Alkmaar, onder vermelding van llailtad, ANNO d.d.(datum van plaatsing) of door contante betaling aan ni7jf het Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Lelden. U krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd. S 01 ;nk nv< bai ica< T. Klein en H. de Wit ons irectie.hdcuz@hdc.nl ctle: Jan Geert Majoor, an Brandenburg OW redactle.ld@hdc.nl nte mpi klei i, Lelden, tel. 071-5 356 356 loeiis 54,2300 AB Leiden, de receptie zijn: let donderdag Leidsch Dagblad VERZENDING PER POST Voor abonnementen die per post (binnenland) worden verzonden geldt een toeslag van €0,50 aan portokosten per verschijndag. Voor zaterdagabonnementen geldt €0,60 per 12.30 uur tes opi innt wee die 556415 maf5 556 325 overlijden, geboorte, Jubilea «richten, desgewenst met ing, via www.hdcmedia.nl of berichten@nhd.hdc.nl. fax 072-5196696, tel. 072- (COOP le 5D £*23-5150543 nnnl3677 L e': 071-5 356 3°° pnnen contact opnemen en ij posi ^eidi :eke® rt de 111 d{ (acceptgiro) m Oh aut. Inc.) jn. Ipi6,90 ^en machtiging verstrekken ke nih afschrijven van het n dfjontvangen €0,50 korting GEEN KRANT ONTVANGEN? Voor nabezorging: 0800-1711 (gratis). Mobiel: 072 - 5196800. ma t/m vr: 07.30-17.00 uur; za: 08.00-13.00 uur (als op zaterdag voor 12.00 uur wordt gebeld, wordt de krant dezelfde dag nabezorgd. Wie tussen 12.00 en 13.00 uur belt, ontvangt de krant op maandag.) OPZEGGEN Opzeggen van abonnementen: uitsluitend schriftelijk, uiterlijk één maand voor afloop van de abonnementsperiode, t.a.v. afdeling lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar. Voor leveringsvoorwaarden abonnementen zie www,leidschdagblad.nl of KvK-nummer 37014187. AUTEURSRECHTEN Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij HDC Uitgeverij Media BV c.q. de betreffende auteur. HDC Media BV, 2004 De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organlsatie zijn geregeld met Stichting Beeldrecht te Amstelveen. HDC Media BV Is belast met de verwerking van gegevens van abonnees van dit dagblad. Deze gegevens kunnen tevens worden gebruikt om gerichte informatie over voordeelaanbleding- en te geven, zowel door onszelf als door derden. Heeft u hier bezwaar tegen, dan kunt u dat laten weten aan HDC Media BV, Afdeling Lezersservice, postbus 2,1800 AA Alkmaar. 1 N ZAKEN... Naam: Infotheek Groep Gevestigd: Ovemjn14,Leiden EslStoveSden, - enzo voorts inWlNederland Globale omzet: ongeveer 43,b müioen euro per jaar. 1 steeds groter. De blauwe vloerbedekking in het kan toor op de eerste verdieping is kraak helder. De ruimte ruikt zelfs een beet je naar de lijm. Stof heeft geen kans gehad op de lege bureaus neer te da len en ergens mist een computer. Hier en daar liggen wat losse draden en de blauwe postbakjes zijn leeg. Volgende week verhuist één van de verkoopaf delingen van Infotheek Groep van het kantoorpand aan de Overrijn in Lei den naar dit kantoor boven het maga zijn. „De computers komen uit de ei gen voorraad, dat is veel goedkoper", vertelt algemeen directeur Duco van Leenen. Van Leenen is de zoon van Wim van Leenen, grondlegger en voormalig directeur van de 'oude' Infotheek Groep. Dat bedrijf ging na tien suc cesjaren - Infotheek was één van de grootste automatiseringsbedrijven van Nederland - in 1991 failliet. „Ei genlijk zijn we na het faillissement direct doorgestart met het bedrijf Restart", zegt Van Leenen junior. Restart handelde vooral in gebruikte computers. Uit Restart en een aantal Beproefd concept brengt no-nonsensebedrijf winst Algemeen directeur Duco van Leenen (rechts) en Tom van Reijen in het magazijn van Infotheek Groep. Van Reijen: „We hebben alle apparatuur op voorraad. Dat is uniek." Foto: Henk Bouwman. andere bedrijfjes is in 2000 de nieu we Infotheek Groep ontstaan, met zoon Duco aan het roer. Er is zeker geleerd van het verleden. Velen weten de ondergang van de oude Infotheek aan te snelle, onge controleerde groei. „Nu willen we voorzichtig groeien", aldus commer cieel directeur Tom van Reijen. Een vergelijking met vroeger is volgens hem moeilijk te maken. „Toen werk ten er duizend mensen bij het be drijf." Ook is de core-business van de Info theek Groep veranderd. Vroeger le verde de automatiseerder alleen de nieuwste technologie. „Nu doen we dat ook nog, maar we richten ons vooral op het voorlaatste model. He lemaal nieuw, maar net wat goedko per dan het nieuwste model." Nooit gebruikte apparatuur dus, vers van de fabrikant en met fabrieksgarantie. Infotheek heeft daarom contracten met computerfabrikanten als HP, IBM en Toshiba om de restpartijen op te kopen. Van Reijen wijst midden in het grote magazijn op een pallet vol dozen. Op de verpakking staat HP Laserjet 4200. „Neem nou deze printers, drie maanden geleden gemaakt. Het nieuwste model is de 4250 en is 180 euro duurder. Die kan veertig pagi na's per minuut printen in plaats van vijfendertig waar deze toe in staat is. Maar wie heeft dat nou no dig?" Bij Infotheek krijgt de klant het advies om niet te betalen voor wat hij niet nodig heeft. „Veel bedrijven KLANKBORD gebruiken de computer alleen voor tekstverwerking en internet. Dan is het gewoon onzin om het aller nieuwste spul aan te schaffen", vindt Van Reijen. Nu het wat minder gaat met de economie merkt Van Reijen dat bedrijven geïnteresseerd zijn in de apparatuur van Infotheek. „We krijgen vooral steeds meer ge meenten als klant. Zij moeten bezui nigen en bij ons kan dat prima." Een ander voordeel voor de klanten schuilt in het 1600 vierkante meter grote magazijn. „Wij hebben alle ap paratuur op voorraad. Wat voor 15.00 uur is besteld, heb je de vol gende dag in huis. Dat is uniek", vertelt Van Reijen. Trots laat hij de magazijnen zien. Tot aan het acht meter hoge plafond staan pallets met dozen opgestapeld. Een mede werker rijdt behendig met een vork heftruck door de gangpaden. Hij is bezig de laatste vracht van de dag te verzamelen. In het gangpad voor de poort vormt zich al een aardige rij computers, printers, servers en mo nitoren. Als de vracht bij de klant arriveert, staan de technici van Infotheek klaar om het netwerk te installeren. „Wij richten ons op one-stop shoppen. Een bedrijf kan voor alles wat betreft automatisering bij ons terecht. Voor hen is het te duur om zelf technici in dienst te hebben, dus die leveren wij als het nodig is", zegt Van Leenen. Tegenwoordig kan Infotheek zelfs vanaf de eigen locatie inloggen op het netwerk van de klant en zo pro blemen oplossen. Infotheek staat, zoals Van Reijen het noemt, bekend al 'no-nonsense be drijf. „Type niet lullen, maar wer ken. Klanten zitten niet te wachten op bedrijven waar de teller al gaat lopen voor dat er gesproken is." Dat is te merken aan de sfeer binnen het bedrijf. Infotheek neemt veel hard werkende, jonge mensen aan. .Alle maal met een ongelofelijk goede mentaliteit. Ze krijgen kansen en groeien met het bedrijf mee", zegt directeur Van Leenen. Werknemer Marcel van Rijn staat te kijken naar de inmiddels voltooide rij apparatuur in het middenpad. „De vrachtwagen zou al een uur ge leden hier zijn", zegt hij op zijn hor loge kijkend. Van Rijn werkt al tien jaar bij de firma. Hij is ooit begon nen als stagiair en nu is hij hoofd van de testafdeling, waar gebruikte onderdelen worden getest. „De teamspirit is hier geweldig", zegt hij met een glimlach. „Het is gezellig, maar wel hard werken. Dan krijg je de kans om mee te groeien met het bedrijf." En groeien doet Infotheek nog steeds. Zo heeft de automatiseerder onlangs de hotelketen Accor bin nengehaald als klant. „We wonnen van een grote concurrent", vertelt Van Reijen trots. Beide directeuren zijn 'megapositief over de toekomst. „We hebben echt een succes-con cept." Tessa de Wekker Even dreigden de Laken- feesten in Leiden niet door te gaan. Een geschil tussen de gemeente en de organisatie van de festivi teiten over een bedrag van 23.000 euro voor het gebruik van de gemeente lijke terreinen was hier de oorzaak van. Deze week kwamen de organisatoren en de gemeente er dan toch uit. De komende drie jaar hoeft er niets betaald te worden, waardoor het voortbestaan van de La- kenfeesten in ieder geval voor deze periode is ver zekerd. Afgaande op de reacties is het ook een verstandige keuze ge weest. Bijna tweederde van de mensen die rea geerden op de stelling 'Het zou niet erg zijn ge weest ais de Leidse Laken- feesten niet waren door gegaan' was het hier niet mee eens. D. Sloos, Leiden: „Bela chelijk dat ze dat in hun hoofd hebben gehaald. Wel de WOZ vet verho gen maar tegelijkertijd een van de weinige fees ten afpakken! Blij dat het doorgaat." P. Groenendijk, Leiden: „Wat stelt het nou hele maal voor, die stomme lakenfeesten? Pleurbak- kentocht met dronken idioten, de zoveelste markt met troep, en het enige leuke, Leiden Culi nair, is te duur. Kunnen ze die Van der Luit niet blijvend naar Rusland sturen? Kan hij daar wodkafeesten organise ren." K. Henzen, Leiden: „Be lachelijk dat zo'n evene ment voor Leiden verlo ren zou gaan door kort zichtigheid van een arro gante wethouder. Sanders, Leiden: „Ik had altijd een leuke verjaar dag, omdat dan de La kenfeesten worden ge houden. Nu betwijfel ik het." H. Vuurtoren, Leider dorp: „Het is weer ty pisch Leiden: veel geblèr en het mag niets kosten. Hulde aan Van der Luit en zijn medewerkers voor al die jaren dat het wel geregeld was." J.W. Faasse, Warmond: „Het is goed dat de ge meentelijke kosten voor deze feesten zichtbaar worden gemaakt. Dan kan de raad een heldere afweging maken of hij belastinggeld wil inzetten voor volksvermaak." G. Smit, Leiden: „Is Lei den aan het solliciteren naar de titel van 'Stad der Fossielen'? Weer een feest dat bedoeld is voor alle Leidenaren, dat zo maar om zeep wordt ge holpen. Ik denk dat de Lakenfeesten bovendien ook economisch van gro te waarde zijn voor Lei den." W.R. Driessen, Leiden: „Het is inderdaad jam mer als dit geen door gang zou vinden, maar men moet ook realistisch zijn. De gebruikers van openbaar terrein moeten er wel rekening mee hou den dat de gemeente (en mogelijk anderen) allerlei kosten maakt vooraf gaande, tijdens en na af loop van zulke evene menten. Dat de gemeen te dus een rekening stuurt is helemaal niet zo gek. Als de stichting zo'n rekening niet kan betalen dan zou je bijna zeggen dat deze feesten niet le vensvatbaar zijn en zij dus meer zouden moe ten vragen van sponsors en exploitanten van de diverse activiteiten. Ik ben het wel eens met de mensen die vinden dat Het zou niet zo erg zijn geweest als de leidse Lakenfeesten niet waren doorggegaan. deze stichting meer sub sidie zou moeten krijgen, omdat de Lakenfeesten op zich een goed uit hangbord zijn voor Lei den." P. Hoogezand, Haarlem: „Het zou eeuwig zonde zijn om zo'n prachtig feest af te gelasten. Mijn vrouw en ik reizen ieder jaar af uit Haarlem om dit bijzondere spektakel in al zijn facetten te kun nen beleven. Ik kan u verzekeren: de Laken feesten genieten bekend heid in de verre omtrek van Leiden." C. Guyt, Leidschendam: „Ik vind de Lakenfeesten belangrijk voor 'ons Lei- denaars'." M.V. Boezaard-Tam- boer, Leiden: „Het is na tuurlijk jammer dat het niet meer georganiseerd kan worden. Het is op zijn minst opvallend te noemen dat alles wat de burger van Leiden niet wil: Rijn Gouwe Lijn, on nodige fietsenkelders, dak- en thuislozen, junks, overlast daar wordt wel goed voor ge zorgd, maar wat de bur ger wel wil, Lakenfeesten en mooi groen, dat kan dan opeens niet meer. Dat is te duur! Ik had al tijd het idee dat de raads leden naar ons moesten luisteren, wij kiezen ze immers. Maar nee, het lijkt erop dat als ze een maal raadslid zijn (uit zonderingen daargela ten) ze alleen maar din gen doen ter meerdere eer en glorie van zichzelf. Dingen die de burger niet wil, maar henzelf in de picture zetten, zodat ze wellicht door kunnen stomen naar een ander nog mooier baantje en de Leidse burgers met de brokken laten zitten." K. Wierenga, Leiden: „Dit is toch te gek voor woorden dat het feest niet door dreigde te gaan omdat een wethouder opeens geld gaat vragen. Veel geld wordt aan on zinnige zaken en stok paardjes van ambtenaren en wethouders verspild. En om 23.000 euro wor den nu alle festiviteiten afgeblazen. Of wordt er weer met dubbele agen da's gewerkt? Idee, neem 23.000 euro van het bud get voor die onzinnige fietsenstalling en het probleem is opgelost!" KJ. Wlltenburg, Leiden: „Het zou rampzalig zijn voor de stad als de La kenfeesten niet door gaan. De Lakenfeesten brengen enorm veel be zoekers voor de stad en zijn dus broodnodig voor de lokale economie én voor het imago. Boven dien is het een heel slecht signaal richting Rembrandt 2006." A. Flippo, Leiden: „Ik vind het diep treurig, dat een feest waar ieder jaar ca. 500.000 mensen zo veel plezier beleven en Leiden in die vier dagen doet bruisen op zo'n knullige wijze om zeep lijkt te worden geholpen. Met zo'n wethouder als vriend heeft Leiden met zijn ondernemers en burgers geen vijanden meer nodig." S. van Noort-Piket, Lei den: „Natuurlijk moeten de Lakenfeesten door gaan, veel mensen bele ven daar plezier aan. Maar waarom doet die éne wethouder zo moei lijk over 23.000 euro ter wijl een andere wethou der met een delegatie een week naar Zuid-Afri ka gaat voor een (werk) bezoek? Wat kost zo'n reisje? Dat krijgt de be lastingbetaler nooit te horen." De gemeenten hebben de WOZ-waarde van het ei gen huis opnieuw bere kend. Deze is bepalend voor de hoogte van de on- roerendezaakbelasting. Voor (bijna) iedereen is de WOZ-waarde van de wo ning fors gestegen. De nieuwe stelling luidt dan ook: Gemeenten gebruiken de ozb als melkkoe Reageren kan tot en met maandag via www.leid- schdagbiad.nl, of postbus 54, 2300 AB, Leiden. Koos Smit marine-officier b.d./bur- gerambtenaar bij Defensie: „De Lakenfeesten bestaan al weer heel wat jaren en het is jammer als tradities verloren gaan. Het aardige van deze feesten is dat ze in juli zijn. In tegenstelling tot de 3 oktober fes tiviteiten is het dan meestal lekker weer. Dat geeft al extra drukte en ge zelligheid. Vooral de Peurbakken- tocht is toch iets om naar uit te zien. Ook Leiden Culinair mag er zijn. Maar waarom moet dan altijd die gemeente en dus de gemeenschap van haar belastingcenten aan dit soort feesten die toch vooral voor de middenstand toch ook een 'inko mens-feest' zijn, hieraan bijdragen? Het is niet helemaal vergelijkbaar, maar we geven toch ook geen subsidie aan de onderne mers met Moederdag en Valentijnsdag. Reinier Verbeek (39) uit Leiden, ar chitect: „Het zou heel erg zijn geweest, maar ik zou de aanleiding nog erger heb ben gevonden. Het is wel een beetje de pot verwijt de ketel als Pedrafes de wethouder beticht van slecht communiceren en dan zomaar de handdoek gooit. Het lijkt mij op een dans met lange tenen waarbij beide partijen zich schuldig maken aan slecht communiceren. Vanaf het be gin was duidelijk dat de gemeente de kosten wilde subsidiëren en dan lijkt mij een goede afspraak geboren. Het is niet aan de stichting om over de ruggen van degene die ook zoveel voor de Lakenfees ten doen en er van genieten (deelnemers en publiek) te gen de wind molens van de bureaucratie te vechten." Renée Simons (36) uit Leiden, mar- ketingmedewerkster Universiteit Leiden: „Het was erg jamrher geweest als de Leidse Lakenfeesten niet waren doorgaan. Het is toch juist een eve nement waarbij Leiden zich weer eens van de gezellige kant laat zien. De Lakenfeesten waren al erg afge slankt en om nu helemaal niets meer te hebben in de zomer, zonde... Er wordt naar mijn idee al te weinig ge organiseerd in Leiden en als er al een initiatief wordt genomen, blijken regels en procedures weer roet in 't eten te gooien. Leiden wil zichzelf toch graag op de kaart zetten als een leuke stad, aantrekke lijk voor toeristen? Doe daar dan ook wat mee!" Cees van Duijn (43) uit Warmond, vastgoedconsultant: „Gelukkig gaan de Lakenfeesten door. Beide partijen van harte gefeli citeerd met het resultaat. De bevol king en alle toeschouwers zijn de ge lukkige winnaars. Laten we hopen dat deze nare situatie zich voorlopig de komende jaren niet meer voor doet. De Lakenfeesten moeten een feest zijn en blijven, bij een feest hoort geen ruzie. Gelulckig is het bij gelegd. Leve de feesten." Joost Bleijie (27) uit Leiden, stu dent geschiedenis voorzitter CDJA Leiden: „Natuurlijk zou het erg zijn als de Lakenfeesten niet doorgaan. De feesten trekken veel bezoekers en dat resulteert in gezelUpieid en in komsten. Dan is het een bestuurlijke flater van de eerste orde dat het voortbestaan van de Lakenfessten ter discussie stond vanwege een subsidie van 23.000 euro. Maar ja, het college van B en W moet een beetje op de centjes letten met alle nutteloze megaprojecten die in ont wikkeling zijn. Voor 23.000 euro kun je immers een hoop fietsenklemmen kopen voor een fiet- k senkelder die nie- mand wil, of 'kin- derhoofjes' bestel len om de straten V in de binnenstad 2^^//ÊÊÊ voor de zoveelste keer in een paar jaar tijd te bestra- ten. Bij een ge- zellige binnen- stad ligt de prioriteit van dit college in ieder geval I niet." immers een noo koj

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17