)e hel Peking Express bevalt me wel' MEDIA 'Bruidstaart is De uitdaging van Marco en Stephan wochter voor Maxima, of tweeling Vanavond finale Una Voce Particolare Art Rooijakkers treedt toe tot gezelschap van bekende Nederlandse televisiegezichten ZO ZOCt' Actiespotje op tv voor omroep-CAO One foot in the grave in 't Nederlands KRO stopt met De Liefde hdc648 zaterdag 5 maart 2005 Stephan Verweij (links) en Marco van Veen doen mee aan Peking Ex press. Foto: Net 5, Marc Helsen zoetermeer/gpd - MaiCO Van Veen (20) en zijn vriend Stephan Verweij (20) uit Zoeter- meer vormen een van de acht koppels van Peking Express. Ze vinden het heel begrijpelijk dat ze niet mogen zeggen hoever ze zijn gekomen. „Dat is heel moeilijk, want we zouden uit enthousiasme alles wel willen vertellen", zegt Stephan. On derweg heeft het koppel amu letten kunnen winnen ter waar de van 10.000 euro. Het win nende duo kan in het gunstig ste geval na afloop 100.000 euro mee naar huis nemen. „Ik heb de vorige serie, in te genstelling tot Stephan, gezien en had me er samen met ie mand anders ook voor opgege ven. Ik heb toen niets ge hoord", begint Pabostudent Marco zijn verhaal. Is hij zo avontuurlijk? „Voor ik mee ging doen was üc niet superavon- tuurlijk. Maar ik wil voortaan wel avontuurlijke vakanties be leven." Stephan heeft tot nu toe alleen vakantie gevierd in Tur kije. Hij fietst veel en heeft er geen problemen mee een aan tal kilometers te lopen, maar hij gaat ook weer niet elke week naar de sportschool. „Ik heb me sportief gezien niet speciaal voorbereid, maar het is duide lijk dat je het niet redt als je 100 kilo weegt." Marco: „Toen dui delijk was dat we mochten meedoen hebben we ons een beetje voorbereid. Informatie opgezocht over de landen waar we doorheen zouden gaan. We hebben zelfs nog overwogen Chinees te gaan leren. Maar ja, dan ken je een paar zinnen, stel je een vraag en dan versta je het antwoord niet. Voor je weggaat heb je een bepaalde verwach ting. Ik dacht altijd aan tempels en dat soort dingen, maar als je er bent, zie je dat het allemaal anders is. Op televisie lijkt Chi na veel minder lastig dan in werkelijkheid." Stephan: „China sprak me altijd al aan. Wij zijn naar plekken ge weest waar toeristen niet ko men. Je beleeft China op een heel andere manier. Je hebt, doordat je constant bezig bent met het vinden van eten, ver voer en slaapplaatsen, geen tijd om goed rond te kijken, maar je slaat het wel allemaal in je op. Alleen tijdens een lift kon je wat tijd nemen om van de omge ving te genieten." „De uitdaging om elkaar op de ze manier beter te leren kennen was een van de redenen om ons op te geven. En het heeft al leen maar positieve gevolgen gehad voor onze relatie", zegt Marco. Stephan: „We zijn twee maanden weggeweest, maar wat mij betreft hadden we het hele jaar in China mogen blij ven. Ik wil graag samen een keer terug. Het mag dan alle maal wel wat rustiger." (jrdamse stadszender AT5 eens in beeld, 'in een véél te nd colbertje'. En de keren V3 op de buis kwam, keken zeggen slechts zijn moeder >rj vrienden. Morgen treedt cers (30) echter toe tot het wan bekende Nederlandse lichten. Hij presenteert bij stieede reeks van Peking Ex- e1e eerste opnames waarbij ik am, werd ik in tien seconden Ier. Maar ik heb nooit ge- n dit niet.5' mc van den Hurk 1 - Peking Express, eerder erd door Ernst-Paul Hassel- isrorig jaar een van dé kijkcij- Net 5. Per aflevering zagen zo'n 750.000 mensen hoe ïende koppels aan de afval- lllbskou naar Peking volledig acht als eerste de Chinese joogden te bereiken, een —tocht die onder meer door __tde. Dit jaar is Peking juist at. Van daar gaat het via het n van China, de bergstaat liherbergzame gebieden als provincie Rahjastan naar ombay. En passant wordt mverbiddelijke natuur van fa doorkruist. 1 keek vorig jaar zelf ook, en :n gegrepen. „Ik vond het nd. En toen ik de 'making ik: volgende keer ga ik mee. fascinerend om te zien hoe 'ehder eten en slapen over ipiendra trekken, afzien. ovtist-Paul: 'de hel heeft een n£ naam is Peking Express, g: dat zal wel meevallen, iet ik dat hij gelijk had. Het looit twee dagen in hetzelf- ls wel zestien uur per dag itten, slapen op matrassen liever niet wilt weten wat er leeft. Maar toch, het was aarom zeg ik nu: het is in- 3Sp hel, maar die hel bevalt •ess mag dan zijn echte debuut zijn, een groentje Art Rooijakkers: „Toen ik laatst de leadermuziek hoorde, kreeg ik al een heel trots gevoel. Wow, hier was ik bij, dit heb ik meegemaakt!" Foto: GPD/Phil Nijhuis op televisiegebied is Rooijakkers zeker niet. Hij zat eerder bij de Amsterdamse zender AT5, was verslaggever bij NO VA en werkte vorig jaar nog voor het kunst- en cultuurprogramma TV3. Tussendoor was hij als redacteur be trokken bij Expeditie Robinson, het survivalprogramma uit dezelfde Belgi sche stal als Peking Express. Zodoende kende hij ook Hasselbach, die eigenlijk op de rol stond om ook dit jaar Peking Express te doen. Rooijakkers zou als verslaggever meegaan naar China. „Er was helemaal geen sprake van dat ik zou presenteren. Maar Ernst-Paul bleef thuis omdat hij net vader was ge worden, en vroeg vervolgens of de pre sentatie niets voor mij was. Voor ik het wist stond ik een screentest te doen." Rooijakkers had al vaker in de lens van een camera gekeken, en twijfelde er ei genlijk niet aan dat hij de klus zou kunnen klaren. „Ik was niet eens ner veus. Tot ik in Peking met de kandida ten klaar stond voor het startschot. Ik weet nog dat ik de crew niet zag bin nenkomen, maar ik voélde ze. In de tien seconden voor de camera toen aanging, ben ik vijf jaar ouder gewor den." Na dat startschot volgden zeven lood zware weken, waarin 10.000 kilometer moest worden afgelegd. „En dan had den wij als makers het nog relatief makkelijk. Wij wisten dat we vervoer hadden en dat we hoe dan ook in ho tels konden overnachten. De kandida ten moesten alles liftend doen, zonder tolk, zonder geld, en ze moesten elke dag weer onderdak en eten proberen te vinden. Probéér dat maar eens in China, waar echt niemand je begrijpt. Het is net reizen op Mars. In India was het al niet veel makkelijker, want daar is het begrip liften iets heel vreemds. Ik heb echt bewondering gekregen voor het doorzettingsvermogen van de kop pels, want wat hebben zij het zwaar gehad. Het zijn helden, écht. Petje af." Rooijakkers zelf beleefde zijn moeilijk ste moment in Nepal, op grote hoogte in de machtige Himalaya. „De koppels moesten daar een trektocht maken, en ik ging mee naar boven. Ik was al ziek en moe en werd, volgepropt met me dicijnen, op 4000 meter hoogte afgezet door een helicopter. Ik heb het daar zó zwaar gehad, maar achteraf bezien was het ook het mooiste moment van de hele tocht. Dit programma was een unieke ervaring, en dat gold ook voor de kandidaten: een dollemansrit zon der veiligheidsgordels. Bedenker Ludo Poppe noemt Peking Express 'collec tieve waanzin', en dat is het ook. Het is een bizar fenomeen, maar ook zó overweldigend. Ik ben er nog steeds helemaal vol van." De vorige editie van Peking Express bleek een programma te zijn dat kij kers uit totaal verschillende groepen wist te boeien. Zelfs in kringen waar normaal gesproken alleen de VPRO voldoet, werd fanatiek gekeken. Rooij akkers begrijpt dat wel. „Peking Ex press heeft meer lagen. Het is een avontuurlijk reisprogramma, en tege lijkertijd is het reality-tv onder extreme omstandigheden. Het gaat over de menselijke verhoudingen binnen de koppels, maar het is óók cultureel- maatschappelijk. We trekken door drie landen, waarvan China en India echt in opkomst zijn. De kandidaten slapen bij mensen thuis, dus de kijker krijgt een echte dwarsdoorsnee te zien." „Daarnaast wordt het programma ge maakt door mensen die veelal journa list waren of nog altijd zijn. Ludo Pop pe zelf is in België een gevierd docu mentairemaker. Die manier van wer ken, van tv maken, van naar de wereld kijken neem je mee als je dit gaat doen. Dat kun je nooit helemaal uit zetten. Ook hier gaat het om informa tie-overdracht. We zijn nu nog met de montage bezig, en we zorgen er voor dat in elke aflevering ook echt iets is te zien van de landen waar we doorheen zijn gereisd. Peking Express mag dan geen journalistiek programma zijn, maar het deugt wel. Het is spannend én informatief. Ik kon er in elk geval veel van mijn ervaring in kwijt." Rooijakkers vindt Peking Express dan ook helemaal niet conflicterend met de 'serieuze journalistiek'. „Totaal niet. Als ik al een carrière-switch heb gemaakt, dan was dat al toen ik aan Expeditie Robinson meewerkte. Ik weet dat het niet te vergelijken is met wat ik bijvoorbeeld bij Nova deed, maar op alles wat ik daar maakte ben ik ook nog steeds heel trots. Peking Ex press is gewoon een soort jongens boek, en wie wil dat nou niet beleven? Toen ik laatst de afgemonteerde eerste aflevering zag, kreeg ik bij de leader muziek al een heel trots gevoel. Ik dacht: wow, hier was ik bij, dit heb ik meegemaakt! Het is fantastisch om hiermee als presentator te mogen de buteren." Peking Express, vanaf morgen om 20.30 bij NET 5 Ze weten al dat ze gaan trou- met wie. De vraag die rest is: ti ze? In een kasteeltje of in een Sekleed in een jacquet of een n in een 'yellow cab' of een ijn mooiste dag regelen be- fjen onder aanvoering van Dy lan voor elkaar de perfecte gingen staan bol van spanning, verwachtingen, want hoe goed ne!tellen elkaar kennen om de ntyurk uit te kiezen en ervoor te ie mooiste dag niet uitdraait op 'hte ramp? Dyanne Beekman es in goede banen te leiden: et uitkomen, bemoei ik me er tdie eikaars bruiloft moeten re- :igt tot een vergelijking met In t een huis. In dat programma n eikaars huis toetakelen. Toch bedoeling van Mijn mooiste atrice Dyanne Beekman, ima- it Naarden, bekend van Look- telt: „De stellen zijn echt goed weten erg veel van elkaar, bij ze langskomen hebben ze al Mm de tafel gezeten om te over- He heel graag willen, maar ook clere stel absoluut riïet mee aan ien." aflevering trouwen Danielle en Haag, hun vrienden en buren ®none beslissen hoe de huwe- lijksdag verloopt. De twee vriendinnen hebben een totaal verschillende smaak en Simone heeft veel moeite met het kiezen van een jurk. Ze is bang dat ze de verkeerde zal kiezen en dat haar vriendschap met Da nielle een deuk zal oplopen. De kleding wordt gepast met een blinddoek op, dus blijft een verrassing. „Soms heeft iemand helemaal in gedachten wat ze wil, maar heeft ze in feite nog nooit een trouwjurk gepast", vertelt Beekman. „Het is voorge komen dat een aanstaande bruid elke jurk die ze paste niet mooi vond, na 85 jurken vond ik het mooi geweest. Toen heb ik in gegrepen. Uiteindelijk mogen er natuurlijk alleen maar tranen vloeien van geluk, dus heb ik uitgelegd dat ze haar idee een beetje BIJ DE KAPPER moest loslaten en open moest staan. Daar na konden we lekker aan de slag." Na vier seizoenen LookingGood vond Beekman het genoeg geweest, ze wilde meer. Een programma over bruiloften zag ze in eerste instantie niet zitten. „Het leek me vreselijk tuttig, maar bij Endemol hiel den ze vol dat het juist veel overeenkom sten had met mijn werk als imago-styliste. Een bruiloft laat toch erg zien wie je bent, het heeft alles met imago te maken. Ik zag het als een uitdaging om alle acht trouwe rijen stijl-technisch helemaal kloppend te maken en er geen een hetzelfde te laten zijn. De acht bruidsparen die elkaar de komen de weken eeuwige trouw beloven, houden zich keurig aan de etiquette en worden al lemaal tot man en vrouw verklaard. Beek man: „Het zou zeker leuk zijn als we in een eventuele volgende reeks van acht een ho moseksueel stel zouden hebben, anno 2005 moet dat kunnen. Bij een eventuele volgen de reeks zou ik de paren zeker aanraden van de etiquette af te stappen. Waarom zou je in godsnaam de hele dag met een enorm bruidsboeket rondlopen dat aan het einde van de dag een droogboeket is? En dan de bruidstaart, waarom moet die per se altijd zoet zijn? Nee, als ik het voor het zeggen had, zou ik er een keer flink met de bezem doorheen gaan." Mijn mooiste dag, vanavond, SBS 6, 21.55 uur. inning stijgt onder j^HHPP^HHHHHT M adflHBHÉfe- vt: er helemaal klaar voor om ining stijgt onder lonarchisten. Krijgt 3MA een zoontje, of dochter? Of mis- llebei? Weekend ite niet uit. Het iee naar Afrika met hoorde daar ene .O OKWEMBA jt er een koninklijke komst is. 'Hoe de .ler' en 'priester' ^vijsgeer tot die con- ^fckomen wildehij Hi, maar de overtui- werkte zo aansteke nstanders er al snel n dat ons konings- ^Kort in één klap ^Ruwe telgen wordt ^aldus hoofdredac- JNN DER LINDEN, ïwt liever op zijn iche bronnen'. Er is Dlad een dochter 1 die komt sneller G <3[ 'MAXIMA moet \fenhalve maand 1, maar minstens anger! Medische n en melden zelfs dat i e cés weken langer an zij het volk een gewichtig ge- Maxima, Amalia en koningin Beatrix op eieren geschilderd op de eie- renbeurs, onlangs in Wassenaar. Foto: Frank Jansen presenteerde optelsom van ba kerpraatjes, yin-yan, coes-coes en fingerspitzengefühl kan Sto ry 'niet anders dan conclude ren: MAXIMA bevalt begin juni van een dochter!' Wat de prinses minder bevalt, is het treurige scheidings- nieuws van haar broer MARTIN ZORREGUIETA. De van de ko ninklijke bruiloft bekende ge tuige met het FRANK ZAPPA - sikje heeft zijn vrouw MARIANA 'van het ene op het andere mo ment ingeruild voor een ser veerster in zijn restaurant.' MAXIMA zou 'volgens onze Ar gentijnse bronnen' boos en te leurgesteld zijn over het drama, 't Is ook niet niks, om zo afge- serveërd te worden. De zusjes MARIEKE en AUKJE VAN GINNEKEN zijn volgens Party het vrijgezellenbestaan zat. De brunettes verklaarden op een première-feestje: 'Wij willen dit jaar allebei weer aan de man.' Natuurlijk refereerde de verslaggeefster nog even aan de onlangs vergrote borsten van AUKJE: 'En met haar nieu we BOMBONELLA'S is AUKJE er helemaal klaar voor om de wereld te veroveren.' Privé melkt de rel rondom ca baretier JAVIER GUZMAN flink uit, na alles wat er in RTL Bou levard al over hem is gezegd. Het interview in Nederlands Grootste Familieweekblad met GUZMANs 'ex-geliefde YVET- TE' en een 'oud-buurman' grenst aan karaktermoord. De cabaretier wordt afgeschilderd als een agressieve alcoholist en leugenaar. Een weerwoord van de beschuldigde of diens ma nager ontbreekt. Dat geldt ook voor het weinig vleiende ver haaltje over Groen-Links politi ca FEMKE HALSEMA, die in een grote oude Mercedes zon der katalysator of roetfilter rijdt. Uit de uitlaat van haar 'PC-trac- tor' komt volgens Privé 'geen Chanel 5'. Ze zou de schuld ge ven aan haar tweeling. 'In het AD vertelde ze onlangs dat ze voor de Mercedes-stationcar heeft gekozen omdat het met twee Maxi-Cosi's moeilijk ma noeuvreren is in de tram en trein.' Martin Ruesink hilversum/anp - Als de om- roepbestuurders niet naar te vredenheid reageren op een ul timatum van de vakbonden om te komen tot een nieuwe om roep-CAO, dan brengen de pro grammamakers volgende week via een actiespotje op radio, tv en internet hun grieven onder de aandacht. De bonden NVJ, CNV Media en De Unie stelden de omroep eind februari een ultimatum dat maandag om middernacht afloopt. Dinsdag staat op het Media Park in Hilversum een actiever gadering gepland waarop de actiespot wordt gepresenteerd, zei een NVJ-bestuurder giste ren. De spot valt in de categorie 'ludiek', maar mogelijk krijgen de acties later een grimmiger karakter. Bonden en omroeplei- ding onderhandelen al veertien maanden over een aanvaardba re nieuwe CAO, maar er zit he lemaal geen schot in. De werk gevers willen onder meer be zuinigen op de loonkosten en dat stuit het personeel tegen de borst. Bij de omroep-CAO zijn ruim 5000 werknemers aange sloten. hilversum/anp - De NCRV werkt aan een Nederlandse versie van de succesvolle BBC-serie One foot in the grave. Dat heeft producent Paul Voorthuysen van SNV Fiction bekendgemaakt. Sce naristen Ger Apeldoorn en Harm Edens bewerken op dit moment de Engelse scripts van het eerste seizoen. De komedieserie vertelt over de besognes van een humeu rig ouder echtpaar. De NCRV wil de eerste Nederlandse reeks in 2006 gaan uitzenden. Acteurs zijn nog niet bekend. Ook een officiële Nederland se titel is er nog niet, al ligt de letterlijke vertaling Eén voet in het graf volgens producent Voorthuysen wel voor de hand. Van de Britse serie werden tussen 1990 en 2000 zes seizoenen geproduceerd. One foot in the grave werd bekroond met talloze prijzen. Edens en Apeldoorn waren eerder al verantwoordelijk voor komedieseries als Het zonnetje in huis, In de Vlaamsche Pot en Laat maar zitten. hilversum/gpd - Het KRO-pro- gramma De Liefde stopt. Het trekt te weinig kijkers en daar om is er geen plaats meer voor in het schema van Nederland 1. Het programma heeft tien jaar bestaan. Deze zomer volgen nog wel herhalingen, aldus de KRO. Hansje Bunschoten heeft het programma al die tijd ge maakt. „Ik vind het erg jammer dat De Liefde verdwijnt. En ik vind het vooral jammer dat ik dat via via moest horen. Ik werk 25 jaar freelance voor de KRO en dan hoop je dat ze wat zorg vuldiger met je omgaan." Zon der werk zit Bunschoten niet. Ze doet onder meer voor de EO de eindredactie van het pro gramma Voor en tegenspoed (Voorheen Huis van Hera), re- giewerk bij Studio Sport en Wintertijd. door Jacques Hendriks Hilversum - Vanavond presen teert Ernst Daniël Smid de jaar lijkse 'Grande Finale' van Una Voce Particolare, met zeven deelnemers uit de amateurwe relden van opera, operette en musical. Een van hen is bas-ba riton Sebastiaan Verbist, voor malig koorknaap, afkomstig uit Breda. Een laatbloeier. Dat is Bas Ver bist (39) uit Breda, die zich bij optredens liever Sebastiaan laat noemen, omdat zijn stem ook al een bas (-bariton) is en die combinatie niet klinkt. Van avond staat hij in de Grande Fi nale van de populair-klassieke talentenjacht Una Voce Partico lare. Hij brengt een Russische aria, uit de opera De Demon van de 19e eeuwse componist Anton Rubinstein. „Een heel bijzonder stuk, met een grote intensiteit. Betoverende mu ziek, met seconden-lange no ten", zegt Verbist. Muziek, waarvan hij lange tijd niet wist dat hij het in zich had om het zelf te zingen. Hij zat al op tien jarige leeftijd bij het Sacra mentskoor in zijn woonplaats (waar hij nog steeds als muzi kaal assistent aan verbonden is) en kreeg pianoles. „Maar lange tijd wist ik niet dat mijn stem bijzonder zou kunnen zijn. Wel dat ik niet begaafd genoeg was om beroepspianist te worden. Daarom ben ik naar de HTS ge gaan." Verbist, die ook het kerkorgel bespeelt, besloot pas een jaar of acht geleden meer te gaan in vesteren in zijn eigen stem en ging op zangles. Hij kwam er- Sebastiaan Verbist is finalist van Una Voce Particolare. Foto: GPD. achter dat in een koor zingen echt niet zo veel verschilt van solo-zang. „Maar vooral ontdekte ik dat ik het altijd fout had gedaan. Ik zou ieder koorlid dit advies wil len geven: ga op zangles. Er gaat een wereld voor je open! Ik was een pure bas, kon helemaal niet hoog zingen. Dacht ik. Bleek dus een kwestie van tech niek te zijn. Als je die eenmaal ontwikkeld hebt, dan kom je tot dingen die je helemaal niet voor mogelijk hield. En kun je je verder gaan verdiepen, op zoek naar nieuwe uitdagingen. Zo ben ik bij opera en Russi sche muziek terecht gekomen." Voor Una Voce Particolare mel den zich jaarlijks honderden kandidaten, dertig komen per seizoen aan de beurt na auditie. Sebastiaan Verbist kwam via een zij-ingang binnen. „In 2003 won ik het Brabants Belcanto Belting Concours. De hoofd prijs was een plaatsje in het programma. Voor de tv-opna- mes moest ik wel meedoen aan de audities, maar de uitslag was in mijn geval dus al bekend", lacht hij. De uitslag van de - eerder opgenomen - Grande Fi nale is inmiddels ook bekend, maar die houdt Verbist angst vallig geheim. Terecht, het moet vanavond wel spannend blijven. En het mag een cliché zijn, hij klinkt oprecht als hij zegt dat hij zich vóór de uitslag van de fina le hoe dan ook al winnaar voel de. „Dat wordt tijdens de opna- medagen ook constant gezegd: 'Ga niet in de stress zitten. Ge niet!' Ik zie het p^gramma niet als dé springplaiBLHet deelne men zelf was al een grote kick. Je ziet wat televisie maken in houdt, hoe het is om voor vijf camera's te moeten optreden. Met 550 man op een bomvolle tribune, met een groot orkest dat letterlijk in je nek blaast. En dan heb je nog de decors, de kostuums, het licht. Je wordt er keihard mee geconfronteerd dat de deelnemers de enige amateurs zijn, eenvoudige ster velingen tussen louter profes sioneel geweld. Zo'n Ernst Da niël Smid weet echt wel hoe hij voor een camera moet staan. Zelfs mijn figurant was een prof! En toch mag jfj dan twee- eneenhalve minuut de ster zijn." Una Voce Particolare. van avond, Nederland 2 (TROS), 21.10 uur

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 25